Werkhanden PUROL Herfstweer PUR0L Ziekte en Pijn PUROL aGrawaotfim Ruws Huid Groiiarl VIA' H. FE las Voorscl a Jaarmarkt te Venray alle ALIrt SCHlW De winter is in Koopt thans reeds uw H. W. VAN AA Sanapirin-tabletten Gemengde Berichten. Dinsda »véi Woensd ove afeWE HES Woensdag 24 Nov. Alle i F Ver) gei Olie^f Gtratferri aai teu Bezo Zeer groote keuze Prima Lage prijzen. lit< BOEKBINDER Vakkundig adres voor van alle Boekwerfoj Dat benauwde gevoel als gevolg van slechte spijsvertering, zal spoe dig verdwijnen na ge bruik van Foster's Maag- pillen, het laxeermiddel bi) uitnemendheid. Foster's Maagpillen A'.om verkrijgbaar a f 0.65 per flacon tegengesproken, ware het niet dat hij van de zijde van de R. K. Werkgevers vereeniging bij monde van den heer Mr. E Janssen en Russel te Venlo én de van de zijde der beide patroons bij Z D. H. den Bisschop van Roermond, hij als zoodanig was aangewezen. Hij leest van de lusschen hem en Mr. Janssen gevoerde correspondentie ver schillende stukken voor. Ondanks de stellige verklaring van kapelaan Gerards dat hij deze berichten niet had ge schreven, dat de geestelijke verplich ting hem oplegde dusdanige berichten indien van geestelijken afkomstig te moeten onderteekenen, dat vorm en stijl dezer artikelen er op wezen dat ze niet van een geestelijke konden zijn, hield Mr. Janssen dit tegenover Z.D.H, den bisschop beslist vo). Hierop vraagt Z..D.H. spr. kort en bondig of hij tegen over zijn Bisschop deze verklaring staande houdt, waarop door hem aan Monseigneur werd bericht, dat hij deze verklaring niet alleen tegenover zijn Bisschop staande houdt, doch zelfs tegenover God. Mgr. stond tusschen beide verklaringen in, er restte spr. dus niets meer dan van «de Morgen" een verklaring te vorderen. Dit werd bereidwillig gedaan, waar van aan spr. een afschrift werd toege zonden, hetgeen ongeveer als volgt luidde «Monseigneur Wij hebben de eer tegenover Uwe Doorl. Hoogwaardigh. de stellige ver klaring te doen dat geen der beide artikelen zijn geschreven ofwel ons zijn toegezonden door een Eerw. heer kapelaan Gerards. Op 16 Juni verzocht zijn Eerw. ons schriftelijk in het belang der zaak van verdere publicatie af te zien. We hebben hieraan in zooverre niet kunnen voldoen daar een stuk in een der bladen opgenomen ons hiertoe noodzaakte." De handelwijze in deze van Mr. Janssen is hem een raadsel, tegenover het verzoek van Mr. Janssen om ont heffing zijner taak als adviseur te vragen, daar hij niet in staat was d moeilijkheden op te lossen, wil hij M Janssen in overweging geven, zich niet meer aan vredespogingen te wagen. Dan was het woord aan den heer Maenen. Rede van den heer Maenen. Spr. zegt te zullen spreken over de noodzakelijkheid van organiseeren. Hij brengt hulde aan den groote Paus Leo XIII voor zijn encycliek «Rerum Novarum". Het liberalisme heeft orga nisaties verboden, waarin zou worden beraadslaagd over vermeende belangen Wat zijn de gevolgen van het liberale beginsel geweest Geschapen is een hel, niet alleen door het bolsjewisme doch ook door het liberalisme. In 1872 werd dit verbod opgeheven. De arbeiders hebben het recht van vereenigen ver kregen, mogen het dus, zijn bet zelfs verplicht. De regeering maakt sociale wetten, doch dit is verkregen doordat de arbeidersbeweging pionierswerk heeft verricht. De arbeiders hebben gestreden om voor vrouw en kinderen een menschwaardig bestaan te verkrij gen. De wetgever kan alleen vastleggen doch zonder arbeidersbeweging zouden wij geen sociale wetgeving hebben. De groote Talma sprak zonder ophouden tot de arbeiders «Vrienden, vereenigt u." Daarom is het zoo noodig, doch ik herhaal, daarom is het ook zoo onbe grijpelijk dat wij tot u moeten komen, als uw toestand zoo is dat ge niet vol doende verdient voor een menschwaar dig bestaan, treedt dan toe tot de organisatie, tot uwe vakvereeniging. Deze heeft ook een groote en mooie taak te vervullen. Deze moet goede vakmenschen vormen. Dit is zeer noodig. Waar thans nog een 50.000 arbeiders in Nederland werkeloos zijn, geen seizoenarbeiders, dan voelt men dat het van belang is dat wij goede vak menschen vormen. Het optreden der socialisten heeft geen dienst bewezen aan den arbeidersstand. De klassenstrijd wordt niet alleen gevoerd door de socialisten. Deze wordt ook gevoerd door degenen, die de arbeiders uitbuiten hun het recht zouden durven ontnemen zich te organiseeren, om als het moet te strijden voor een menschwaardig bestaan. Hij wordt ook gevoerd door hen, die groote dividenden opstrijken en die gehuwde arbeiders naar huis sturen met een weekloon van f 15 waarvoor de vrouw geen voldoende kleeding en eten kan koopen voor de kinderen. Mr. Treub meende dat het kapitalisme dood is Doch ziet men het rapport in over de arbeiderstoestanden in Brabant en Limburg dan zou men meenen dat het zich heeft teruggetrok ken in de kantoren van de kath. werkgevers, waar het brutaler optreedt dan bij het liberalisme. By guur, vochtig weder worden huid en handen vaak ruw en schraal. Dit verzacht en geneest men spoedig met Doos 30-60-90 et. Daarom spreken wij hier, omdat wij overtuigd zijn, dan aan de arbeiders in Brabant en Limburg onrecht wordt aangedaan. Al heeft men gestudeerd, men is daarom nog niet altijd beleet der, dat hebben wij straks gezien uit den voorgelezen brief. Voor de oprich ting in 1916 van den bond van Steen fabrieksarbeiders waren deze arbeiders niet meer dan lijfeigenen. Ik vraag u, zijl gij nog lijfeigenen, moogt gij u nog niet organiseeren. In het Zuiden mag dit zelfs bij liberale patroons. Ik heb hierbij niemand op het oog, ik spreek in het algemeen. Doch wee den patroon, die zijn ar beiders belet zich aan te sluiten bij de organisatie, hij kan dit niet verant woorden voor God en zijn geweten. Mocht dit nochtans, geschieden, dan is het een eerezeak deze arbeiders te steunen, nadat de werkgever voor ge heel Nederland is gebrandmerkt. Hierna geeft spr. enkele cijfers van ontvangsten voor den R.K. Bond van Steenfabrieks arbeiders St. Stephanus, van uitkeerin- gen wegens werkeloosheid enz. Wat ontvangt gij als gij werkeloos wordt Niets? Dat zijt gezelf schuld. Als de organisatie er in slaagt, uw loon slechts met 1 cent per uur te verhoogen, hebt ge uwe contributie terug. De arbeiders moeten toetreden tot de vakorganisatie ook tot de Werkliedenvereeniging. In de werkliedenvereeniging houden wij ook het noodige contact met de geestelijken. Daarom zijn wij ook trotsch op een kapelaan, zooals die zoo juist hier s'ond (langdurig applaus) uw plicht vergt aansluiting in de R K. Vakorgani saties tot zegen voor uwe vrouwen en kinderen tot heil van ons dierbaar Lim burg (Daverend applaus). Redo van kapelaan Mcrekelbacli. De toestand, aldus spr., is nog lang niet rooskleurig, al is hij reeds veel verbeterd. We hebben echter gehoord, dat aan de arbeiderstoestanden nog veel te kort is, dat in Limburg op vele plaatsen de liberale beginselen nog hoogtij vieren, en daarom wijzen wij op de groote plicht om tot de organisatie toe te treden. De ziel van den arbeider is aan groote gevaren blootgesteld. Juist omdat zulke toestanden nog heerschen is er meer kans op ontevredenheid. Dan komt spr. tot het doel van deze propagandavergadering, n.l. propaganda maken bij de arbeiders zelf, in hun huisgezin, om hun meer ontwikkeling bij ie brengen in godsdienstige en sociale vraagstukken. Leest geen verkeerde couranten, aldus spr., daarin worden de arbeidersbelan gen gediend. De tijd is gekomen om progaganda clubs op te richten, om zoodoende apologetische vraagstukken duidelijk te krijgen uitgelegd, daarnaast een diepere kennis te verwerven van sociale vraagstukken. Ik hoop dat ook hier dergelijke club zal worden opgericht. Men moet zich niet laten afschrikken als de patroon dreigt met ontslag. Door organisatie zullen midde len worden overwogen om de industrie op hooger peil te brengen. Ze zal hel klaar krijgen dat overcomplete arbeiders naar het Zuiden kunnen komen (dan zijn ze welkom, bromt dr. Poels). Moch ten er arbeiders zijn, die daarheen willen komen, ze kunnen steeds op onzen steun rekenen. (Daverend applaus). f Rede Dr. Pools. Alhoewel de dokter hem verboden had een week of drie te spreken op vergaderingen, is spr, toch naar Helden gekomen. Daar zouden drie dokters mij niet van terughouden, zegt hij. Brabant en Limburg staan voor het feit, dat hier slechtere werkgevers zijn dan de liberalen. Waar dit zoo is kan ik me voorstallen dat de socialisten kath. arbeiders doen gelooven, dat de katholieken slaan aan de zijde van den brandkast. Spr. wijst op twee punten en vraagt vooreerst: le. Wat is een rechtvaardig loon. Waarschijnlijk verschijnt binnenkort een boek, waarin zal worden vastge legd de leer die door de Kath. Kerk wordt aangenomen en dan zullen we daarin vinden dat een arbeider met vrouw en kinderen volgens zijn stand moet kunnen leven. Een arbeider die niets heeft dan zijn arbeid, moet zooveel kunnen verdienen dat hij zijn huwelijks plichten kan vervullen. De werkgever, die zulks niet doet pleegt onrechtvaardigheid. Wanneer ik hoor, dat de industrie niet noodlijdend is, dat een fabriek groote dividenden uitkeert, dat een fabriek grootendeels is gebouwd van de centen door de ar beiders verdiend, dan is zulks woeker winst. Ik zeg niet meer dan ik verant woorden kan. Wanneer wij priesters dan niet spreken, dan komen de socialisten om hunne leer te verkondi gen. De tweede vraag is: Wat moogt ge verlangen als recht vaardig loon. Als men arbeiders kan krijgen voor 50 cent per dag uit de Peel dan is dit geen rechtvaardig loon, hij moet voldoende verdienen om met vrouw en kinderen behoorlijk le kunnen leven. Een fabriek is een samenwerking van alle menschen. Ieder moet krijgen in die mate als hij ertoe heeft bijge dragen. Het is zaak van de organisatie ook op te komen voor deze rechten. De arbeiders zijn verplicht zich te organiseeren. Ik kan niet anders zeggen, dan luistert naar de stem uwer Pries ters, sluit u aan. Ik heb harde woorden gesproken, doch ik sprak in het alge meen, ik heb geen namen genoemd, doch wie de schoen past, trekke hem aan, ik weet niet of hier in Helden van deze schoenen passen. Ik heb gezegd wat een Priester in de moderne wereld moet zeggen. Ik kan me niet voorstellen, dat iemand zal worden getrapt, die zich organiseert, wanneer dat wel is, zal zulks worden onderzocht. Helden heeft thans de speciale aandacht. Ik ben gewoon, klaren wijn te schenken. Notaris Haffmans heeft me verklaard dat op de eene fabriek geen enkel arbeider zal worden ontslagen, die zich organiseert. Mocht dit wel gebeuren, dan trekt hij met alle arbeiders naar de fabriek. Ik heb den heer Engels ge vraagd mij een verklaring te willen geven, dat geen arbeider kon worden ontslagen, die lid werd van de R. K Werkliedenvereeniging en van de stands organisatie. Wat het eerste betreft heeft hij mij zulks beloofd, doch op 'n tweede schrijven tot hem gericht om ook over het laatste uitspraak te doen mocht ik geen antwoord ontvangen. Lsat het zijn zooals het wil, wanneer ge weet dat geheel de katholieke arbeidersorganisatie een beroep op u doet om u te organi seeren dan laten we ons dit recht niet ontzeggen. Wie zorgt er bij eventueel ontslag voor u Ik kan dat persoonlijk niet doen, doch het is een eereplicht voor de Katholieke arbeidersorganisatie zulks te doen. (Langdurig daverend applaus). Van het recht om vragen te stellen maakte o.a. gebruik de heer v. Hemert, die namens de afd Sevenum een woord van hulde van instemming deed hooren voor het gesprokene, doch tevens een woord van protest over de slechte arbeidstoestanden zooals deze in Lim burg bestaan. Na een dankwoord van den voorzitter de heer Christiaans, wordt de vergadering gesloten met den ch groet. ontstaan door Gevatte Koude, bestrydt men spoedig en goed met Mynhardt's Glazen Buisje 75 ct. Bij Apolh. en Drog ruw, rood of beschadigd worden weer spoedig gaaf 011 zacht met Doos 30 ct. Doodgestoken. Op den Passartweg bij de Staatsmijn Anna te Heerlen is Zondagavond de 45-jarige grondwerker Vedde van Von del, in dienst van de Bruinkool onder neming »Karisborg" en wonende in de Anjelierstraat te Heerlerheide, dooreen onbekende doodgestoken. Het drama heeft zich, naar de »Crt meldt, als volgt toegedragen Het slachtoffer kwam in gezelschap van juffrouw M. van de kermis te Hoensbroek. In hun onmiddellijke nabijheid liepen nog een man en een vrouw, van wie echter niet zeker is, dat zij bij elkander behoorden. Juffrouw M. wandelde enkele meiers voor Van Vondel uil, toen zij plotseling een mannenstem hoorde zeggen »Ben jij een GrönningerDaar heb je dan wat van me 1" Op hetzelfde oogenblik riep Van Vondel»Ik ben gestoken". Wankelend kwam hij naar mejuffrouw M toe. Hoog ontsteld riep deze aanstonds nm hulp. De caféhouder Van Bus. nabij wiens woning de aanslag werd gepleegd, snelde naderbij en ving den gewonde op, toen deze in elkaar zakte. Men merkte op, dat zoowel de man als de vrouw, die te gelijk met het slachtoffer en diens gezellin uit Hoens broek waren gekomen, doorliepen, alsof er niets was gebeurd De caféhouder waarschuwde de politie en riep geneeskundige hulp in. De geneesheer uit Treebeek kon slechts den dood constateeren. Van Vondel had een messteek ge kregen in de linkerzijde van de borst. De slagader was geraakt tengevolge waarvan de man na eenige oogenblik- ken moet zijn doodgebloed. Onder leiding van den burgemeester van Heerlen en den commissaris van politie werd een onderzoek ingesteld Juffrouw M., die van het vree3elijk gebeuren zeer onder den indruk was, wist niet den naam van den man, die tijdens den aanslag in de onmiddellijke nabijheid van het slachtoffer was ge weest, doch meende hem wel van gezicht te kennen Zij was in staat een vrij duidelijk signalement te geven en voegde er aan toe, dat hij in een van de koloniën in de omgeving zijn woning moest hebben. Hetgeen zij mededeelde bracht de politie aanstonds op hel spoor van den vermoedelijken dader. Per auto zijn enkele rechercheurs naar diens woning gegaan om den man zoo mogelijk aan te houden en naar Heerlen le brengen. Begrafenis Gebr. Verkoyen. Maandagmorgen had onder schier algeraeene doelneming te Venlo de be grafenis plaats der slachtoffers van 't vreeselijk auto-ongeluk te Waldniel (D.). de gebroeders Verkoyen, die zoo tragisch 't leven verloren. Vanuit 't gasthuis »St. Joseph" werd 't stoffelijk overschot der beide gebroeders gedragen door de leden der R.K. Voetbalvereeni- ging «Constanlia", voorafgegaan door de Zangvereeniging »Venlona," allen met omfloerste vaandels. Talrijke kran sen werden in den stoet medegedragen, waarvan vooral die hunner collega's chauffeurs de aandacht trokken. Langs den geheelen weg stond een dichte menschenmassa geschaard. In de St. Martinuskerk droeg Pater Wilderbeek, adviseur der R. K. Voet- balvereeniging «Constantia" geassisteerd door de Kapelaans Janssen en Omloo eene H. Mis op. Na 't verrichten der absoute sprak Deken Bauduin een zeer treffend woord tot degeloovigen, waarin hij de aanwezigen aanspoorde de H H. Missen welke voor beide slachtoffers van dezen ramp gelezen zullen worden, trouw bij te wonen. Da's niet veel Dezer dagen werd te Meerlo op een publieke veiling een huis met tuin ver- kocht voor de kolossale som van f335* De tuin groot 22 are, bracht f 160 op terwijl het huis dat moet worden afge broken f 175 deed. Een en ander wss eigendom van het R K. Armbestuur. Diefstal van vee uit cle weide. Het gerechtshof veroordeelde in hooger beroep F. J. M., gedetineerd, ter zake van diefstal van een koe uit de weide, eigendom van J. Creij, Den Dungen, met bevestiging van het von nis der Rechtbank tot 1 jaar en 6 maan den gevangenisstraf. Mijnongeval. In Staatsmijn Emm.a te Hoensbroek geraakte de ondergrondsche mijnwerker L. uit Pulh Schinnen onder afvallend gesteente, waardoor hij voornamelijk aan het hoofd zwaar werd verwond. In zorgwekkenden toestand werd hij naar het hospitaal te Heerlen-gebracht. Dure appelen. Er is dit jaar een groote schaarschte aan appelen. Dit blijkt wel uit hot feit, dat in de omgeving van Nijmegen een partij goudreinetlen is verkocht voor dei; geweldigen prijs van f 32 per H.L. Zeven kockalvcron in drie keer! Als een bijzonderheid kan worden gemeld, dat een koe van den land bouwer Adr, van Katwijk le Mill het leven heeft geschonken aan een drie ling. Als eene tweede merkwaardigheid kan nog worden vermeld, dat hetzelfde rund in de drie keeren, dat het kalfde niet minder dan 7 koekalfjes ter wereld bracht. Doodelyk ongeluk. Te Enschedé is Maandagochtend de 27-jarige G. Weldruk, toen hij uit een schuur aan den Oostveenweg een jong aangespannen paard naar buiten wilde brengen, bekneld geraakt tusschen den muur en den disselboom, waarbij hij ernstig werd gewond, aan welke ver wonding hij in den loop van den dag is bezweken. De oude trucs. In de omgeving van Beverwijk rond' zwervende zigeunersvrouwen trachtten de laatste dagen met hun bekende trucs lichtgeloovige winkeliers erin te laten vliegen. Hoewel uit den treure tegen deze praktijken is gewaarschuwd, laten nog steeds verschillende slacht offers zich bij den neus nemen. Vooral met de truc van geldwisselen met de bekende voorliefde voor bepaalde geld stukken maakten zij in deze omgeving reeds eenige slachioffers. Hoog water. Men meldt uit Losser De Dinkel is thans weer sterk geste gen. Honderden hectaren, zoowel wei als bouwland staan blank. De buiten gewoon hooge stand van het water schijnt toe te schrijven aan het feit, dat het geen voldoende afvloeiing heeft. Reeds zijn verschillende boerderijen geïsoleerd en soms kon het vee slechts met moeite gered worden. Door den aanhoudenden regen der laatste dagen is de waterstand der rivieren en beken in den Achterhoek weer zeer hoog. De kade langs de Bolksbeek aan den Gelderschen kant is doorgebroken, waardoor uitgestrekte weilanden onder water staan. Iets over den trouwring. De ring over het algemeen is het oudste sieraad en men beweert, dat hij reeds 3700 jaren vóór onze jaartelling als zoodanig werd gebruikt. Al mag deze bewering misschien eenigszins overdreven wezen, een feit is het, dat reeds in de vroegste oudheid vinger en armringen als sieraden gebruikt werden. De verlovings- en trouwringen even wel dagleekenen eerst van de 14e en 15e eeuw en wel vooral in Duitschland en Frankrijk. Oorspronkelijk werd de trouwring collectie deugden zeer gesteld waren, kochten twaalf ringen met de heil aanbrengende »maandsteenen." In Engeland was het langen tijd gebruik de bruid voor het altaar meer dere ringen te geven. Arme lieden daartegen vergenoegden zich dikwijls met ringen, die van de vingers der handschoenen waren gesneden, of het bruidspaar stak gedurende de huwelijks plechtigheid den vinger door den ring van de kerksleutels. In Ierland weer, waar, naar het volksgeloof wilde, de trouwring van goud moest zijn, om den echt gel dig te maken, leenden arme lieden van meer vermogenden een ring voor deze plech ligheid. In de middeleeuwen ontstond de z g weduwenring, door een treurende vrouw aan haren vinger gestoken, wanneer zij bij het overlijden van hare gade de gelofte aflegde, hem voor eeuwig te zullen beweenen. Huwde een dergelijke «treurende weduwe" later, dan was het huwelijk niet geldig, tenzij het huwelijk werd gesnnclionneerd. Niet zelden kwam in de middeleeuwsche testamenten de clausule voor, dat de weduwe een groot aandeel van het ver mogen van haar overleden echtgenoot zou ontvangen, wanneer zij de belofte aflegde, voor haar verder leven onge huwd te blijven en den weduwenring te dragen. Dat er ook voor treurende mannen weduwnaarsringen bestonden daarvan meldt de geschiedenis niets Zonderlinge grafschriften. Op een Fransch kerkhof, aldus ver haalt een Engelsch blad, vindt men het volgende grafschrift: Ter herinnering aan Maria Ferry. Het hek om deze laatste rustplaats is vervaardigd doo haar diepbedroefden man, Pieter Ferry, meester smid, die al dergelijke opdrach. ten prompt en goedkoop zal uitvoeren Nog mooier is een opschrift op een Amerikaansch kerkhofDeze steen werd opgericht ter nagedachtenis van Thomas Laing, gestorven 13 Juli 1880, door zijn zoon Ulysses Laing, die de zaken van den overledene in de Bondstraat voortzet. Zie de annonces in de dag bladen. Een tweede Amerikaansch opschrift luidt: Hier zal eenmaal de heer James Jones rusten voorloopig leeft hij nog en zijn schoenen- en laarzenmagazijn bevindt zich in de Franklinstraat No 150. Heel dubbelzinnig klinkt het graf" schrift: Hier rusten James Robinson en zijn vrouw Ruth, hun strijd is thans geëindigd. Erg gek is het grafschrift van een zendeling, die in Indië door zijn knecht vermoord word Heilig zij het aan denken van den eerwaarden R. Smith zendeling, die door zijn dienstbode werd vermoord. Gij hebt wel gedaan, vrome en getrouwe dienstknecht. van Handen 011 Go- laat verzacht on ge noost men snol mot Doos 30 60 90 ct. Tube 80 ct. in bii klanl G. B H. - IiORLOGER, levert ls prachtigi gongslag, onj eerste klas n Becker Eerste soort li )ames in alle metal ire of Nieuwst! EKK BAROMI Prijzen ver eiker ke coi aanb Bedragen va 150 gr der borgen informs tiekoi er Allossi ler w Onderlinfcrscl Den Haag Agent Venray Actiev Prii I SN, gevn KRUISSTRAi Overal aanBlbiec PRIJSVER HOf aan coi ide worden dege etjes Aanbe MAAS IE "V aan den ringvinger gedragen, wijl 't bijgeloof heerschte, dat van uit dezen vinger een ader direct naar het hart liep. Later evenwel wisselde hij meer malen van plaats en in de tweede helft der 16e eeuw droegen de vrouwen hem aan den linkerduim vandaar verhuisde hij naar den wijsvinger, later naarden grooten vinger en eerst in de 18e eeuw kwam hij weder aan den ringvinger terecht. Tamelijk algemeen werd aan den trouwring een heilzame kracht toege schreven. De vrouwen wachten zich wel hem van den vinger te doen, wijl haar dit ongeluk zou aanbrengen. Een wonderlijk gebruik kwam in de 15e eeuw in Italië in zwang en verbreidde zich van daaruit door geheel Europa. Een Italiaan schreef namelijk een mystieke verhandeling over de werking van het dragen van edelgesteenten in verschillende maanden en deze wer king werd ook aan de trouwringen toe geschreven, zoodat langzamerhand de mode eischte, dat een bruid esn edel gesteente in den ring moest dragen, door de maand harer geboorte aange wezen. Voor de maand Januari b.v. gold de granaat, welke de draagster overal vreugde bereidde; voor Februari de amethyst, die er voor waakte, dat zij tegenover haren echtgenoot steeds hare oprechtheid bewaarde voor Maart de bloedkoraal, die haar de kracht gaf huiselijk leed met geduld te dragen voor April de diamant, die haar hart rein en onschuldig bewaarde enz. Rijke mannen dus, die op het bezit dezer Aanbevelen Patersstraat

Peel en Maas | 1926 | | pagina 8