TRICOT GOEDEREN gure Jaargetijde Manufacturenhandel JAC.F0NCK Peter DAMES Wenscht JJ helder WASCHGOED Pelskragenl8a 'S,'S PELTERIJEN Vossen Electriciteit. Gemengde Berichten. aovmisimBCh Electrische lampen, Petrolea schuiflampen, Wandlampen, Tafellampen, Nachtlampjes, vierk. Stallantaarns, Stormlantaarns. Dames Tricotgoederen. 1,35 Heeren Tricotgoederen Kinder Tricotgoederen. Echte Leidsche Wollen Dekens Gestikte, zwaar gewatteerde Dekens 2persoons f 14 12.40, 8.40, 7.75, 6 95 f 10.50, 9.25, 7.45 II Zaterdag .23 October 1925. No. 43. De Burgemeester van Venray brengt ter kennis van belanghebbenden, dat door de Stroomverkoop Mij. met de A.Z.N.E.M. welke in deze gemeente voor de Stroomverkoop de installaties uitvoert, is overeengekomen, dat deze firma haar personeel een legitimatie bewijs zal verstrekken. Personen die dus niet in het bezit zijn van zulk een legitimatiebewijs door de A.Z N.E.M. afgeleekend, zijn ook niet in dienst der firma. Om onaangenaamheden te voorkomen, wordt een ieder in zijn eigen belang aangeraden, aan degenen, die zich aan melden om namens de A.Z.N.E M. installaties te maken, naar hun legitimatiebewijs te vragen. Venray 21 October 1926 De Burgemeester van Venray, O. VAN DE LOO. Militaire Vooroefeningen. De Burgemeester van Venray brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de nieuwe cursus aanvangt in de eerste weken van 1927. De cursus duurt voortaan slechts één jaar. Daarna wordt examen afgelegd. Eventueel is er twee maanden later nog gelegenheid tot her examen. De oefeningen worden slechts één maal per week gehouden. Zij die in 1908 geboren zijn, kunnen zich tot het volgen der militaire oefe ningen aanmelden bij den ZeerEerw Directeur van het St. Anloniuspatronaat te Venray. Venray 21 October 1926. De Burgemeester voornoemd, O. VAN DE LOO. De 24-uurs-tyd op de sporen. Krachtens een besluit van de te BadenBaden gehouden Europeesche spoorwegconferenlie zal met 1 Mei 1927 in het Europeesche spoorwegver keer (behalve in Engeland) de 24-uur- tijdsaanduiding worden ingevoerd. UitsCel van herhalingsoefeningen. In verband met de te Breda, Ginne ken en Bavel, Teteringen, Princenhage en Helmond heerschende gevallen van typhus wordt voor alle in die gemeen ten verblijvende dienstplichtigen de op komst voor herhalingsoefeningen op 25 October, 28 October, 1 November en 4 November 1926 tot nader order uil- gesteld. Door een dry friem gegrepen en gedood. Woensdagmiddag is in de fabriek der-firma Rozendaal aan den Reomweg te Enschedé de arbeider A. uit Olden zaal, vader van een talrijk kroost, door een drijfriem gegrepen. De ongelukkige werd om de as geslingerd en vreeselijk verminkt. Hij was onmiddellijk dood. Ernstige ontploffing. Dinsdagmorgen heeft in de rijwiel fabriek van den heer G. H. Cortus te Scherpenzeel een hevige gasontpoffing plaats gehad, waardoor de lakafdeeling totaal werd vernield. De heer G. en een werkman werden in bewusteloozen toestand opgenomen. De toestand van den laatste is minder goed. Hij moest naar het ziekenhuis te Amersfoort worden overgebracht. De aangerichte schade is aanzienlijk. Een gelukkige vangst. De schipper van den te IJmuiden binnengekomen stoomtreiler »Pelikaan" IJM 192, is volgens de »Tel." op wonderlijke wijze aan den dood ont snapt. Toen het schip op de Noordzee visschende was, werd de schipper door een stortzee overboord geslagen. liet was stormweer en de bemanning kon niets uitrichten. Gelukkig was men juist bezig het net in te halen. De schipper wist dit te grijpen en kon zoo weer §an boord gelrokken worden. Meer dan een jaar slapend. Op 2 October van het vorig jaar viel te Nottingham een jong meisje, Doris Hinton, winkeljuffrouw in een manu facturenzaak, toen ze thuis naar de draadlooze luisterde, in slaap. Even daarna waarschuwde haar moeder haar, dat de tafel gedekt was, maar het meisje werd niet wakker en was ook niet wakker te krijgen. In December werd ze naar hel ziekenhuis overge bracht, waar ze drie maanden bleef Toen ze teruggebracht werd sliep ze nog even vast als toen ze er heen ging. Een Londensche specialiteit, die zPh met het geval bemoeide, moest verklaren, dat hij er geerf weg mee wist. Aldoor, tot nu toe, is het kind bewusteloos gebleven, door kunstmatige voeding wordt hel in het leven gehou den. Alleen in de laatste dagen schijnen eenige teekenen er op te wijzen, dat het begint bij te komen. Vliegtuigongeluk. Dinsdagmiddag half vijf is te Berlijn Adlershof een tweedekker, vermoedelijk door een fout van den bestuurder van een hoogte van 200 Meter te pletter gevallen. De bestuurder werd dood onder de overblijfselen vandaan ge haald. Orkaan to Havanna. Het Cubaansche consulaat te Miami meldt, dat te Havanna meer dan 150 huizen door een orkaan beschadigd zijn. De «Commercial Cable Cy" maakt bekend, dal de verbindingen met Havan na door den storm verbroken zijn. De straten der stad staan tengevolge van de hevige regens onder water en zijn onbegaanbaar geworden. Een beestmensch. Uit Presburg wordt gemeld In de gemeente Bur St. Nikolaus heeft zich een gruwelijk voorval afge speeld. De landbouwer Hodan, aldaar, verdacht zijn 14jarigen zoon van een diefstal van 20 kronen. De knaap ont kende echter zich aan dit feit schuldig e hebben gemaakt Daarop gelastte de vader hem, zich uit te kleeden, waarop hij hem met een touw vastbond en hem aan zijn op den rug gebonden handen aan een ladder omhoog trok. Daarop begaf de onmensch zich naar een café en liet den jongen een uur lang in zijn smartelijke positie hangen. Toen hij terugkeerde, waren de lede maten en het lichaam van den knaap geheel opgezwollen, -terwijl het touw diep in zijn vleesch gedrongen was. De gefolterde bleef echter bij zijn eerste ontkenning, waarop de vader hem nog een ijzeren ketting om den hols hing, en hem eenige malen daar aan omhoog trok. Eerst twee uren later kon de arme jongen bevrijd worden. Tegen den barbaarschen vader, die, toen hij uit het dorp terugkeerde, zijn gemarteld kind nog eenige norvijgen toediende, is een strafvervolging inge steld. Treinontsporing in België. In den nacht van Zondag op Maan dag is bij Cheratte een extra-trein bestaande uil Nederlandsche rijtuigen, die van Visé naar Luik op weg was, ontspoord. De trein werd door Belgisch personeel bediend. Persoonlijke onge lukken kwamen niet voor. De locomo tief werd uit de rails geworpen, evenals eenige wagons. De laatste extra-trein uit Luik, die om over één in Maastricht moest aan komen, arriveerde daar eerst omstreeks half vier 's nachts. De oorzaak van het déraillement is onbekend. De Belgen komen thans in Holland koopen Uit Budel wordt aan de N. Koer. gemeld Aan de grens zijn thans de rollen omgedraaid. Werden voorheen diverse leerwaren, maar vooral schoenen, door bewoners van deze streek in België gekocht, ihans komen de Belgen naar hier om zich «goedkoop" (niettegen staande den lagen frankenkoers) van voetenschoeisel te voorzien. Men be taalt momenteel in België ruim 25 pet. meer dan hier. Ook andere artikelen worden over de grens duurder dan in onze omgeving, 't Kan verkeeren 1 Ontvangen een sorteering Patersstraat 1 21 zendt dit dan naar de Venlosche Stoomwasscheri) P. Zwamhach te Venlo en U zult steedt tevreden zijn. Alle goederèn worden per auto afgehaald en thuis bezorgd Onze collectie is buitengewoon groot. De kwaliteiten prima De prijzen zeer laag f 1.25, 78, 08 f 1.52, 1.40, 1 30 f3.25, 1.78 f2.05, i 85 Directoire Pantalons diverse kleuren Directoire Pantalons gemoltonneerd Pantalons gemoltonneerd Borstrokken gemoltonneerd diverse maten Rokken gemoltonneerd, beste kwaliteit f 3.10, 2.80 f 2,22, 2,05, 1.85 Combiné's gemoltonneerd, fijne afw. Gemoltonneerde Hansoppen f 1.85, 1.75, 1.68, 1,58, 1.50, 1.42, in zilvergrijs, donkergrijs en Jaeger. Borstrokken gemoltonneerd f 2.65, 2.45, 2.15, 2 05 prima afwerking Pantalons gemoltonneerd, extra zwaar f 2.30, 1.93, 1.85 Pantalons gemoltonneerd, reclameprijs f 1.35, 1.30, 1.25 Meisjes directoires gemoltonneerd 1.02, 95, 85, 78, 70, 02 zwart en lila Meisjes Onderjurken gemoltonneerd 1,45, 1.15, 95, 72 Gemoltonneerde Jongens-Kniebroeken 1.15 f 1.35, 1.25, ZIE ETALAGE I PRACHT SORTEERING f 21.50, 17.95, 14.25, 12.00, 9.50, 8.75 ZIE ETALAGE 1 228

Peel en Maas | 1926 | | pagina 5