Dameshoeden Mantels Pelterijen Regenjassen enz. A. THIELEN VENRAY Gemoltonneerde Goederen DE111S Hoeden Petten Herenjassen Wollen en Gestikte Dekens, gebreide Dames- en Heerenvesten. opmaken en vervormen uwer Dames- Hoeden en Toeren Een schitterende collectie Bonten en Bontstellen, alsook Vellen en Randen voor mantelgarneering. Gemengde Berichten. Stramheid rheumatiek spierpijn Kloosterbalsem Ontvangen een prachtsorteering in Onze sorteering gemoltonneerde Wintergoederen is dit jaar zeer uitgebreid. Vraagt onze prachtige Wollen en Katoënen Jachtvesten, Heeren- en Jongens-Truien, Damesvesten, Handschoenen. Nieuw ontvangen Wollen, Gestikte en Molton Dekens aan de laagste prijzen. U Zaterdag 9 October 1926. No. 41. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ingevolge art. 41 van het reglement op de waterlossingen in Limburg ter openbare kennis, dat is ingekomen een verzoek van de Gebr. Lemmens te Merselo, om vergunning tot het leggen van een betonduiker in de waterlossing, genaamd de Loobeek- sche beek, voorkomende onder No. 3 in den legger B der waterlossingen van de gemeente Venray en dat de zitting tot het houden van information de commodo et incommodo, waarbij aan belanghebbenden gelegenheid wordt gegeven tot het inbrengen van bezwaren, zal worden gehouden ten Gemeente huize op Vrijdag 22 October 1926, des voormiddags 11 uur. Venray, 2 October 1926 Burgemeester en Weihouders van Venray O. VAN DE LOO De Secretaris, VAN HAAREN. Grondbelasting. De Burgemeester van Venray brengt ter openbare kennis, dat ter gemeente- Secretarie vanaf 9 OCTOBER a.s. gedurende 30 dagen ter inzage ligt een staat model 75, bevattende de uitkomsten van schat'.ing, els bedoeld bij artikel 15 der wet op de Grondbelasting. (Wet van 26 Mei 1870, Stbl No. 82.) Vei.ray 4 October 1926. De Burgemeester voornoemd, O. VAN DE LOO. Ernstig ongeluk aan de giorpont te Tiel. Een auto in de Waal gereden. Twee dames en een heer verdronken. Woensdagmorgen omstreeks 10 uur stond een groot aantal wagens en auto's voor de gierpont te Tiel te wachten, om te worden overgezet. Nadat de schipper van het veer ver zocht had langzaam naar de pont op te rijden, werd een auto, die vooraan stond, door den eigenaar op gang ge bracht. Door lot nu toe onopgehelderde oorzaak schoot deze auto plotseling snel vooruit, reed door den ketting heen, waarmee de toegang tot de pont wordt afgesloten en stortte onder ang sbg gegil van de verbijsterde omstan ders de Waal in. In de auto zaten de heer Pakaar uit Wageningen met zijn echtgenoote en dochter, die allen jammerlijk om het leven zijn gekomen. Alle pogingen tot redding mislukten. Nader is gebleken dat de veronge lukte eigenaar van de Citroën-auto no. M 20601 was de heer F. A. Bekaar, leeraar M O. te Wageningen, ongeveer 30 jaar oud. Mede verdronken zijn echtgenoote en een 76 jarige dame, waarschijnlijk de moeder van een van beiden. De politie was dadelijk met het noodige reddingsmateriaal ter plaatse en het gelukte haar tegen half twaalf de auto op hel droge te brengen, waarin de lijken der drie slachtoffers. De lijken werden per auto naar het St. Andreas- Gesticht te Tiel overgebracht. De heer A. A. van den Bergh te Tiel, aan wien door de politie het onderzoek van de auto was opgedragen, heeft be vonden dat de radiateur van den wagen zwaar beschadigd was. Bij het onder zoek der remmen waren aanwijzingen dat de stang van de voetrem een oude breuk had. De auto had nog maar 3000 K.M gereden en het rijbewijs dateerde van Mei 1925. De auto is niet door den ketting van de pont gereden, maar de ketting is uit den haak gelicht, waarmede hij aan de pont bevestigd was De verongelukten schijnen nog pogin gen te hebben aangewend om uit den wagen te komen. Het lijk van den heer Bekaar werd niet achter het stuurrad gevonden maar bij de achterin zittende dames- Vernietiging van kool. In een vergadering van de tuinbouw vereeniging »De Toekomst" te Zuid Scharwoude is unaniem het besluit genomen geen kool meer in consumptie 19 brengen die minder dan 60 cent per 100 Kg. opbrengt, doch die te vernie tigen. Tevens werd hetzelfde besluit genomen ten aanzien van de bloem kool, die minder dan 80 cent per 100 stuks opbrengt. De groole tuiibouw- vereeniging Nieuw Leven in den Heer Hugowaardpolder nam hetzelfde besluit. Moordaanslag. Een zekere H. uit Arnhem deed Dinsdag te Nijmegen een moordaanslag op zijn 18 jarig meisje, dat de verkeering met hem had afgebroken. Hij wachtte het meisje in de zaak, waar zij in betrekking was, af en bracht haar daar met een mes twee ernstige wonden in het hoofd toe. De moeder, die haar dochter wilde helpen, kreeg een ernstige wonde aan den arm. De dader meldde zich uit eigen be weging bij de politie. Een naclit zonder misdaad te New-York. Van Zaterdagavond middernacht af tot zondagmorgen 9 uur de uren waarop de misdadigers het actiefst plegen te zijn is er in heel New- York geen enkele misdaad gerapporteerd Het is voor het eeist-in de geschie denis van de stad, dal een nacht zonder misdaad is voorbijgegaan Gevaarlijke krankzinnige. De 65 jarige S. te Doetinchem heef^ zijn 60-jarige vrouw in een vlaag van waanzin ernstig mishandeld, zóó zelfs, dat een knuppel in tweeën brak. Toen S. een zeis ging halen, kwamen de buren op het hulpgeroep der vrouw toesnellen en wisten erger te voorkomen. S. is naar een krankzinnigengesticht overgebracht. Hazen gestorven aan mond- en klauwzeer. In de omgeving van Bathmen en Colmschate worden in het jachtveld heel wat doode hazen gevonden, die kennelijk hebben geleden aan mond en klauwzeer. Bestrijding van mond- en klauwzeer. In een nota van wijzigingen betref fende hoofdstuk V der Staatsbegrooling voor 1926 wordt voorgesteld voor de bereiding van het immuunserum tegen mond- en klauwzeer f 90,000 meer te besteden. In verband met het voornemen om van het serum gebruik te maken bij de bestrijding van het mond- en klauwzeer van Rijkswege, zal van het opnieuw aangevraagde bedrag van f 90,000 vermoedelijk niet meer dan f 65.000 in de schatkist terugvloeien. w( MIJN HARDT) gme^mdemjujmfitfende VWlklAKl Rheumatiek,Spierpijn Gevatte Koude,Griep,Influenza,Kiespijn en Zenuwpijnen. Buisje 75dBrjApotken Drogisten verdwijnen ver rassend snel indien gij U laat wrijven met den „Koning der Balsems", de ware uitkomst voor oude lieden, de beroemde AKKERs Verzachtend, zuiverend en genezend bij wonden, huiduitslag en winterhanden. Overal verkrijgbaar lo porceleinen potter» van 20 Gr. f0.60. vao 50 Gr a fl.— van 100 Gr. a f 1-75. HET NIEUWSTE I2ST 2189 Wi) houden ons ten zeerste aanbevolen voor het PELTERIJEN 240

Peel en Maas | 1926 | | pagina 5