Jaarmarkt te Venray Speelkaarten Gemengde Berichten. Reinigingsdienst. Woensdag 29 Sept. voet van 5 pet. te moeien betalen aan rente f 183 000 000. Alzoo kosten in totalen Afsluittdijk f 90 000.000 4 Droogmakerijen f 270.000.000 Rente f 183 000000 Totaal f 543.000000 Opbrengst totaal f 510 000.000 Tekort f 33.000.000 Als men nu evenwel de kosten van den afsluitdijk buiten rekening laat, wat gedaan wordt, dan krijgt men lot resultaat dat de werken tot slot nog een voordeelig saldo opleveren zullen. Die afsluitdijk heeft men buiten de kosterberekening gehouden, omdat men overwoog, dat hij behalve voor de droog makerijen, nog zoo'n gunstigen invloed zou uitoefenen op al hel land, dat rondom de Zuiderzee ligt, dat met recht reeds daarvoor zijn aanleg vol doende is gemotiveerd en dat het daar om onbillijk zijn zou de heele kosten van aanleg op de droogmakerijen te verhalen. Men zal hem nu bekostigen voor de helft uit de gewone middelen, voor de andere helft met geld door leeningen te verkrijgen, en als men hem van de aanlegkosten der droogmakerijen sfvoert tiet men aanstonds, dat de Stast geld op hel werk zal overhouden. Zoover evenwel zijn we nog niet. In elk geval rekent men lot het jaar 1950 bezigheid te hebben en een groot deel onzer lezers zullen de droge Zuider zee wel niet meer beleven, veel minder met eigen oogen zien. Bovendien, zoowel de berekeningen als de jaarlallen van uitvoering zijn en blijven maar ramingen, en beide kunnen vér en zéér ver over de schreef gaan. Maar wat er ook van zij het werk getuigt bij de Regeering van een moed, durf en ondernemingsgeest, die men afgaande op wal de laatste jaren zooal is gebeurd, niet meer zou verwachten, en waarvoor men daarom des te meer eerbied hebben moet. (NL). Hot Duitsclie grenskantoor to Herungen. Het Duitsche grenskantoor te Herun gen bij Venlo is in een eerste klas kantoor omgezet. Het kantoor is nu dag en nacht voor invoer open. Een maatregel waarop reeds jaren lang door de K. v. K. Noord-Limburg en door particulieren te vergeefs was aange drongen. Wil deze maatregel echter aan zijn doel beantwoorden dan dient dan ook een Nederlandsch grenskantoor gevestigd te worden, opdat het verkeer naar Nederland niet langer langs Kaldenkirchen behoeft geleid te worden. De valsche muntersbende. Door de Duitsche justitie is in Herten nog gearresteerd zekere H. S., die betrokken was bij de valsche munters bende, die verleden week werd gear resteerd te SittardMaastricht en Heerlerheide. Bij de arrestatie van een lid dier bende te Maastricht had S kans gezien te ontvluchten-en had de wijk genomen naar zijn geboorteplaats in Weslfalen. De arbeidstoestanden te Helden-Panningen Wij lezen in de «Nieuwe Venlosche Courant" in het verslag van de Kring vergadering van den Kring Venlo van den Limburgschen R. K. Werklieden- bond o m. de volgende mededeelingen,; betrekking hebbende op de arbeidstoe-' standen aan de beide steenfabrieken te Helden-Panningen. In verband met de verschijning van een rapport over de arbeiders toestanden in het Zuiden, waarover de voorzitter zeer belangrijke mede- deelingen deed, werden besproken de toestanden te Helden Panningen. De vergadering kwam zeer onder den indruk van de geschetste wan toestanden, zoo vernederend voor de R.K. arbeiders en het aan tyrannie grenzende optreden der werkgevers. Met instemming werd vernomen, dat eene protest en propagandaver- gadering is bepaald op Zondag 17 October a.s. te Helden. Op deze vergadering zal 't woord gevoerd worden door Dr Poels, hoofd aalmoezenier van den arbeid, den heer Jos. Maenen, lid van Gedepu teerde Stalen en voorzitter van den Limb. R.K. Werkliedenbond en den weleerw. heer kapelaan Merkelbach uit Brunssum, voorzitter van den R.K. Bond voor Propagandaclubs «Credo Pugno" Besloten werd, dat de besturen van alle afdeelingen uit den kring zou den worden aangespoord tot deelna me aan die vergadering. Op voorstel van den voorzitter der afd. Tegelen zal door het Kringbe- stuur worden overwogen het beleggen eener groote propagandavergadering in overleg met het hoofdbestuur van den R.K. Steenfabrieksarbeidersbond «St. Stephanus", het hoofdbestuur van den Limb. R.K. Werkliedenbond en de hooge Geestelijke Overheid. De afgevaardigde, met zijne rijpe ervaring op organisatiegebied, toeken de in sobere woorden den penibelen toestand, waarin de werknemers Yoor al in de klei-industrie gekomen zijn en wees op de groote verantwoorde lijkheid van hen, die krachtens hun lidmaatschap der RK Kerk de sociale actie moesten helpen bevorderen, ook al zijn zij werkgever en die zoo'n belangrijk aandeel hadden en hebben in 't kweeken van socialisten. De actie voor het scheppen van andere, betera verhoudingen zal met kracht worden gevoerd. Deze vergadering gaf blijk, dat de leiders zich bewust zijn van den toe stand en met gepaste zij 't dan ook harde middelen zullen streven naar vervulling van gerechtvaardigde verlangens. De sluiting der midden-Limburgsche Missieweek. In de verschillende Roermondsche kerken had Zondagmorgen een indruk wekkende plechtigheid plaats, de alge- meene H- Communie der geloovigen voor de Missiën. De deelneming was buitengewoon groot. Nadat ten 3 ure in den namiddag de grootsche historische optocht weer door de rijk bevlagde stad was getrokken, had te half zeven in de kathedrale kerk de sluitingsplechtigheid plaats. Door Z. D. H. Mgr. L. Schrijnen, Bisschop van Roermond, werd een pontificaal Lof gecelebreerd, dat door vele geestelijke en wereldlijke autori teiten, de aanwezige missionarissen, missiebroeders en een overgroot aantal geloovigen werd bijgewoond. De Zeereerw. zeergel heer E. Rib- bergh, leeraar te Rolduc, hield de sluitingspredicatie. Daarna werd nog gezongen »de Koningsvaan" apart voor deze missie week gedicht door den Z Eerw. Z Gel. heer R. Klinkenbergh en getoonzet door den heer E. Franssen. Een actief politieagent. Een polilieagent te Venlo zag op den Tegelschen weg een Duitscher op een fiets rijden, dien hij enkele uren te voren zonder fiets per trein had zien aankomen. Daar hij vermoedde, dat de zaak niet zuiver was liet hij den man afstappen en toen bleek, dat deze het rijwiel gestolen had bij de bad- en zweminrichting aan de Maas. De eigenaar van het rijwiel werd opge spoord en de verdachte naar de gevan genis te Roermond overgebracht. Felle brand te Roermond. In de Roermondsche Weert zijn door tot nog toe niet bekende oorzaken drie woningen totaal uitgebrand. De brand weer kon tegen bet vuur niets uitrich ten. Alleen eenig huisraad werd in veiligheid gebracht. Veel meubilair en 'n geldkistje van den eigenaar K. Rutlen zijn verbrand. Ook het door den heer Niessen bewoonde pand ging in vlam men op. Noodlottig schot. Zekere Sch. te Kerkrade hanteerde Zondag het geweer van zijn patroon, toen plotseling het geyveer afging. De hagel drong door zijn li/tha/am heen. Sch. werd onmiddellijk: naar 't hpspitaal overgebracht. Direct levensgevaar is er niet. Oneeniglieid onder mflnartscn. Men meldt uit de mijnstreek aan de Msb.: Er is in den iaatsten tijd in de mijnstreek nog al rumoer rond do mijnartsen. Het js bekend dat de ver houding lusschen sojnmigen dezer doctoren minder vriendschappelijk is. Ook met mijnen en hospitalen botert het niet immer. Zoo zou de Domaniale Mijn b? Kerkrade van de diensten van den hoofdmijnarts dr. Vossenaar met ingang van het volgend jaar geen gebruik meer maken. Aan epn ander mijnaris dr. Veraart, die in pet ^erk- raadsche hospitaal zware mijnongeval len behandeld, wordt d&artoe in liet vervolg door de directie daarvan yerder geen gelegenheid meer gegeven. Schaking van een minderjarig meisje. Men meldt uit Maastricht: De houder van een luchtschommel P. J. D., aisande op de Maastrichter kermis, is bij $e politie aangifte komen doen, dat zijn 14 jarig dochUrtje Iiuber- tina, heimelijk de ouderlijkè woning verlaten heeft. Tegelijkertijd was zijn: 28 jarige knecht P. v. H, wonende te Maastricht, ook verdwenen, zoodat ver moed wordt, dat deze het meisje heeft geschaakt. De politie doet onderzoek Een aangename verrassing. Uit Amerika ontving een arbeiders gezin te Horbaph, een dorpje bij Kerkrade gelegen, de aangename tijding dat een aldaar overleden familielid ?ijn vermogen, zijnde 92.000 dollars, aan het gezin had nagelaten. Het conflict te Mierlo en Deurne opgelost. Op Woensdag 8 September had te 's-Gravenhave onder leiding van den Rijksbemiddelaar, prof. Alberse, een bespreking plaats over het conflict bij de firma Swinkels te Mierlo en Deurne. Het resultaat hiervan was, dat na de reeds gedane, de firma eenige nieuwe toezeggingen deed. De arbeidsvoorwaar den zullen hierdoor l&ls volgt worden gewijzigd a. De 20 pet. vermindering op het basisloon voor de arbeiders(sters) van 1416 jaar wordt teruggenomen, deze ontvangen het gewone basisloon. b. De vrouwelijke arbeiders, aan wis voorheen geen toeslag gegeven werd, zullen op de oorspronkelijk vastgestelde basisloonen dezelfde toeslagen ontvan gen als de mannen. c. Aan de arbeiders boven de 60 jaar zal eveneens de volle toeslag op het basisloon worden verstrekt, d. De norm van de verplichte pro ductie wordt nogmaals met 10 pet. ver minderd. In eene met de arbeiders gehouden vergadering besloten dezen met genoem de toezeggingen accoord te gaan en hierop de slaking op te heffen. Door het hoofdbestuur van den Ned. R. K. Textielarbeidersbond is dit besluit ter kennis der firma gebracht. Dinsdag is de arbeid hervat. Als soldaten mensclieRjk behandeld worden. De Nederlandsche legerleiding is zoo schrijft men aan de «Tel.", de laatste weken niet vrij gebleven van criliekverschillende gevallen van ontactvol optreden hebben in de pers de ronde gedaan. Hoe het elders ook moge geweest zijn, de herhalings oefeningen te Harderwijk gehouden, hadden een uitmuntend verloop. Onze Amsterdamsche jongens, nagenoeg allen behoorende lot het 7e Regiment In fanterie, hebben het deze veertien dagen goed gehad en ze hebben alle oefenin gen met groote opgewektheid gedaan. Natuurlijk moest hiervoor een rede zijn. En die was er dan ook. De Vile Inf. Brig., waartoe het 7e Regiment behoort, staat onder commando van kolonel Wagner eeD man, wiens voortdurend streven hel is om den mannen na de oefeningen zooveel mogelijk geestelijke ontspanning te verschaffen. Te zamen met zijn adjudant, den kapitein jhr. Storm van 's-Gravezande, zorgde hij er voor, dat de mannen iederen avond konden samenkomen in de groote garnizoenscantine, welke plaats biedt aan ruim 800 personen, en hier kon men genieten van goede films en van de prestaties van een door de militairen zelf gevormd strijkje en jazz band, ter wijl ook harmonica-virtuozen present waren. Ja zelfs een avond was er een volledige boksmatch. Deze brigade commandant leefde ge heel met zijn menschen mee. Iederen avond kon men hem onder de toe schouwers vinden. Geen wonder dan ook, dat bij de afscheidsvoorstelling zoowel kolonel Wagner als kapitein Storm van 's Gravesande een spontane ovatie van de mannen kregen. En toch waren ze niet te tellen, diegenen van al die juichende menschen, die in politiek opzicht ver en ver afstonden van hun brigade-commandant 1 Een van de soldaten stond op en sprak enkele uit het hart komende woorden tot zijn commandanten en het donderend applaus dat op die woorden volgde bewees de volle instemming van al z'n kameraden. Rn v$n hun kant spraken ook de kolonel en de kapitein de man nen toe, eenvoudig en gemeend. En toen op den dag van vertrek de overvolle militaire treinen de jongens weer naar huis brachten, verdrongen deze zich voor de raampjes om hun kolonel en diens staf, die z'n menschen uitgeleide wenschte te doen, nog eens ten afscheid te kunnen toejuichen. En hun afscheidsgroet werd joviaal beant woord »Dag jongens, wel thuis hoor", klonk 't hartelijk. Eere wien eere toekomt. De herhalings oefeningen in Harderwijk vormen ir. dit Jiader een werkelijk lichtpunt. De belasiiitgwotfen. Het eene gedeeüê van het verslag der commissie van voorbereiding over de belastingwetten vgn minister De Geer, is verschenen, De commissie deelt mede, dat zij ten opzichte van een belangrijk onderdeel reeds door de schriftelijke behandeling met de regeering tot overeenstemming is gekomen. Zij kwam toch tot het besluit, de Kamer aangenomen, dat er wordt pyerg.êgaan tot verlaging in de door de rageeiihg voorgemelde mate van de inkomsten van 't Leeningsfonds gunstig te adviseeren omtrent het door de regeering ontworpen denkbeeld om de, gezamenlijke aanhangige voor stellen, in jpijfe schrapping en vermin dering van eenige hef^ngen ten bate van het Leeningsfonds te vervangen door een elgeheele schrapping van de 25 opcenten, op de Inkomstenbelasting ten bate van dat fonds geheven. De minister heeft medegedeeld, niet aan te dringen op de behandeling der Weeldeverteringsbelasting in het najaar. De begrooting voor 1927 is bij een voorzichtige raming der middelen, sluitend gemaaktzonder dat op dit aequivalent van de voorgestelde belas tingverlaging behoefde gerekend te worden. Waarschuwing. De Commissaris van Politie te Tilburg geeft belanghebbenden in overweging bij hem inlichtingen in te winnen, atvorens han3elsrelaties aan te knoopen met Johannes HAndricus Hofstede, wonende Hoekschestraat no. £5 alhier. Tevens deelt de Commissaris van Politie te Tilburg mede, dat Cornelis Josephus Maria Janssens, tegen wiens praclijken onlangs werd gewaarschuwd niet meer woont Noord B.saterdstraat no. 23, doch dat deze thans inwoont bij Hofstede voornoemd. Typhus. Het water der riviertjes de Mark en de Aa of Weerijs, benevens dat van de daarmede in verbinding staande water- loopen en slooten is, voor zooverre het Breda betreft, besmet verklaard. Waanzinnige boer steekt zyn huis in brand. Zaterdagavond is nabij de Bevermeer te Angerlo de boerderij van zekeren Van Beek totaal afgebrand. Pe brand is ontstaan doordat de bewoner in een vlaag van waanzin den hooiyoorraad op den zolder in brand stak. De ongelukkige bleef zelf in het brandend pand, waaruit hij eerst na geruimen tijd kon verwijderd worden door den landbouwer Pastoor uit Eldrik. Deze liep bij de redding brandwonden op aan de armen. Van Beek zelf had zware brandwon den gekregen over het geheele lichaam en werd in hoogst bedenkelijken toe stand in het ziekenhuis te Doesburg opgenomen, waar hij weldra overleed. Ook is een twaalftal varkens verbrand. De typhus-epidemie te Hannover. De typhus epidemie breidt zich nog steeds op schrikbarende wijze uit. Zondagochtend waren 481 patiënten in de ziekenhuizen ondergebracht, welk aantal Zondagavond 7 uur tot 523 was gestegen Er kwamen 9 gevallen met doodelijken afloop voor. Aangetast zijn 266 mannen, 202 vrouwen en 53 kin deren. De staf van geneesheeren en het verplegend personeel is niet meer vol doende, zoodat re6ds geneesheeren van de universiteiten van Frankfort, Kiel en Göttingen naar Hannover te hulp geroepen zijn. Ook verplegend personeel wordt uit andere steden ontboden. De haard van de besmetting moet nog steeds niet met zekerheid zijn vastgesteld. Nader wordt gemeld De typhus-epidemie te Hannover blijft zich nog steeds uitbreiden. Tot Maandagmorgen waren 650 gevallen geconstateerd. Het aantal dooden is gestegen tot 13. Van Zondagnamiddag tot Maandagmorgen werden honderd nieuwe patiënten opgenomen. Verschil lende gebouwen worden tot hulp ziekenhuis ingericht. Een later afgezonden telegram uit Hannover meldt: Het aantal der door typhus aange taste personen is tot 733 gestegen. Mond- en klauwzeer. Vooral na de overstroominger- heeft zich 't mond- en klauwzeer in Noord- Brabant, en met name in het Oostelijk deel daarvan, voorgedaan. Van Januari tot einde Mei 1926 kwamen in het district Oostelijk Noord- Brabrant van den Veeartsenijkundigen Dienst gemiddeld wekelijks 50 nieuwe gevallen voor. In Juni en Juli steeg dit aantal ge leidelijk tot 130 150 per week, om in Augustus, zeker begunstigd door het droge weer, plotseling te stijgen tot ongeveer 200, 300, 500 per week, om nu de vorige week van 29 Aug. tot en met 4 September te stijgen tot hel reuzenaantal van 720 nieuwe gevallen in 98 gemeenten. Eigenaardig is, dat de grootste ver spreiding der ziekte juist plaats vindt in de gemeenten om en $an de Maas gelegen en wel voornamelijk in die gemeenten die door de overstrooming geteisterd werden, of vlak erbij gelegen. Zoo bedroog het aaptal aangiften vanaf 1 Januari tot nu toe ongeveer te Mook 70, te Beugen 130, Mill 160, Oploo 175, Sambeek 140, Vierlingsbeek 120, Wanrooy 100, Bergen (L.) 230 gevallen. Aanvankelijk droeg de ziekte een zacht karakter. Het verloop was mild, de dieren waren gauw hersteld en er bleven zoo goed als geen naweeën na. Thans echter treedt ze boosaardiger op Overal vallen «dooden" en algemeen hoort men dat de zje^le door «kwade speenen*' en" «orïtstök.ön jdauvQn" een schadelijken nasleep heeft, welke den boeren naast de zjejfleperiode met haar verminderde melijgift en hapr achter uitgaan der dieren |n voedingstoestandf heel wat schade berokkent. Een aanranding in den trein. De 24 jarige dochter van L. N.' wonende te Haarlemmermeer was in Den Haag op familie-bezoek geweest en kèèrde s gyonds per trein huis waarts. Ze nam plaalg in een coupé, waarin een paar dames en vier als heer gekleede personen waren gezeten. Aan een tusschengelegen station waren de dames uitgestapt en toen de trein het station Leiden binnenreed, zeiden de heëren tot het meisje: «Hier moet u uitstappen". 'Op 't zélfde oogenblik, dat ze ópstond, kreeg zè een hevigen slag op het hoofd, waardoor f.e het be wustzijn verloor en op den grond viel. De vier personen hadden inmiddels den trein verlaten met medeneming van het koffertje van mej. N. en waren weldra uit het gezicht verdwenen. Toen de conducteur de deur van den coupé wilde sluiten, zag hij de juffrouw nsest de bank liggen. Zij werd het station binnengedragen en kon daar eenige opheldering^ van het ge beupde geven. Onder geleide werd ?e p.oar Haarlem gebracht en vandaar naar den Haar lemmermeer, waar haar ouders haar afhaalden. Hoewel mej. N. nog onder genees kundige behandeling is, is haar toestand bevredigend. Een onderzoe^ naar de daders wordt ingesteld. Dreigend conflict bjj de N.V. Jos. Lion's Exportslagorflen te Boxmeer. Nadat het personeel van de N.V. Jos. Lion de aanvankelijk gevraagde algemeene loonsverhooging van f 5 tot op de helft had teruggebracht, heeft de directie naar wij vernemen, ook het voorstel van f 2.50 loonsverhooging onaannemelijk verklaard. Om nu echter een dreigend conflict zoo mogelijk te voorkomen heeft men zich van werkgevers en werknemers zijde tot de Rijksbemiddélaar gewend met verzoek om diens bericht en advies in de gerezen kwestie te venemen. De grillige Maas. De Maas b\j Grave onbevaarbaar. De Kamer van koophandel voor Noord Limburg heeft den Minister van Financien medegedeeld, dat momenteel de scheepvaart lusschen Venlo en alle ten Noorden van Grave gelegen plaat sen gestremd is. Als oorzaak daarvan wordt beschouwd een ondiepte, die zich in de Maas bij Grave, en meer speciaal bij de Maaskanalisatiewerken, dje daar ter plaatse in aanleg zijn, gevormd heeft, en die bij den tegenwoordigen stand der Maas door de schepen niet gepasseerd kan worden. De Kamer verzoekt dringend maat regelen te nemen, opdat de verkeers- belemmering opgeheven worden. Moeders' lieveling en vaders' oogappel. Bij de politie te Roosendaal deed zekere P. II. aangifte van mishandeling op hem en zijn vrouw gepleegd door hun zoon. Van een doode, die leefde. De Daily Chronicle bevat da volgende vermakelijke geschiedenis van vergis singen le Tooneel. Een man, die zeer veel gelijkt op den heer Hilder, de held dezer historie, wordt stervende op straat gevonden. Hij sterft in het ziekenhuis en zijn linnengoed draagt het merk van dezelfde wasscherij als den heer Hilder bedient. Zoo komt de politie er toe den doode voor Hilder te verslijten Zij scharrelt een vriend van Hilder op, die het lijk als dat van Hilder horkent. Er wordt een acte van overlijden ten name van Hiller afgegeven. 2e Tooneel. Het «lijk" brengt intus- schen een genoegelijken avond in de stad door met zijn meisje. Hun beider afwezigheid draagt tol de verwarring bij. 3e Tooneel. Een agent, naar Hilder's huis gezonden om de huisgenooten op het treurig nieuws voor te bereiden, vindt niemand thuis en wendt zich lot een buurman. Deze verschaft hen flet adres van Hilder's meisje. Ëen agent, die daarhesn gezonden wordt, deelt het nieuws mee aan den concierge, die de zuster van het meiaie verwittigt, dat zich naar het hospitaal en het lijk her kent. 4e Tooneel. Het meisje, tot de deur toe door haar verloofde weggebracht, komt thuis en hoort het droevige nieuws. Zij loopt naar de hoek van de straal en verwittigt den agent, die daar op post staat, dat het verhaal op een misverstand moet berusten, waarop deze brave ambtenaar antwoordt: «Het lijk is officieel herkend. Bent u er wel zeker van van, dat u niet met den ver keerden uit bent geweest?" 58 Tooneel. De heer Hilder brengt den nacht door als officieel lijk, daar de betrokkenen er niet in slagen met elkaar in contact te komen om het misyerstanfl op te helfleren. 6e Tooneel. De volgende ocfltenfl. De heer Hilder betreurd door zijn buren, verschijnt in zijn tuin. Het meisje van daarnaast denkt een gepsl te zien en vlucht verschrijft het pujs binnen. Uitleggingen volgen. 7e Tooneel. Op hel politiebureau. De heer Hilder houdt vol, dat hij niet dood is. Heftige redetwist met den on- geloovigen inspecteur. De heer Hilder verschaft bewijzen om een schijn van waarachtigheid te geven aan een stout en onovertuigend verhaal. Het gordijn valt als de inspecteur den heer Hilder welkom heet bij den terugkeer uit zijn officieel graf. Niuuwo aanslag op Mussplinj. Slechten lijd voor dictators, togen* woordig. Pangalos is van zijn troop gestooten en wacht in angstige span* ning zijn lot af. Primo de Rivera beeft de grootste herrie met zijn artilleristen en nu is Mussolini, der Dritle im Bunde Zaterdag als door een wonder aan den dood ontsnapt. Toen hij 's morgens even na tienen per auto uit de Villa Torlonia kwam om pvep het porie Piaplein naar het Chigi paleis te tuften, wierp eén ïfc- jarig jongmensch, Ermele Giovanniiïi geheeten en steenhouwer van beroep, een bom naar de auto. De bom trof het zijraampje viel ver volgens op den grond en ontplofte, terwijl de anto ziin weg vervolgde. De scherven, welke door de zeer prachtige ontploffing werdpn veroorz^kt/ y&r* wonddpn vjer voorbijgangers'licht. Zij werden naar het hospitaal gebracht. Giovannini, die in 1908 in Casanuovo di Carfagnana is geboren, werd onmid dellijk door de agenten der escorteeren- de auto in hechtenis genomen. Hij verklaarde 's ochtends door de bergen uit het buitenland te zijn aangekomen en geen paspoort te bezitten. Mussolini, dje voljforpen pngeflperfl blééf,' hervajte onverwijld ziin gewpptf bezighedpn in het phigi palejs. Piplator» heflben ysn tijd tot lijd een aanslag noodig, dat wekt enthousiasme en geestdrift. Vooral Mussolini verstaat de kunst er munt uit te slaan. Zooals na een mislukten aanslag te doen gebruikelijk is, verzamelde zich een groote menigte op dö Piazza Colonna, waar den Duce een hartstochtelijke huldebetooging werd gebracht, pij die gelegenheid heeft de dictator zijn vojge- lingen weer toegesproken met net gewone succes. Het werd een dialoog lusschen den Duce en de dolle menigte. Degenen, die zich nog willen aqp- sluiten bij den gemeentelijken rejni gipgsdienst, kannen zich daartpp pofl dagelijks aanmelden ten kantore van den gemeenteontvanger. Het verschul digd bedrag h f 2.50 moet gelijktijdig bij de aanvrage worden voldaan. De Burgemeester van Venray, O. VAN DE LOO. --■f".1 jj, j.'~ Firma van deu Munckhof.

Peel en Maas | 1926 | | pagina 6