GIFTEN Dankbetuiging. Gemengde Berichten. voor de nieuwe kerk te Ysselsteyn. Ingekomen en vertrokken personen. Districts-arbeidsbeurs almsman!. F. PYLS. tot Derckx, Rosmolen—Oostrum en L. Janssen, CrayenhutDeurne. Zondagavond was van hieruit in Westelijke richting een groote brand zichtbaar. Zooals wij thans vernemen is in de Peel onder Gemert op het uitgestrekte landgoed »Kleefswit" een veldschuur afgebrand, inhoudende de geteelde rogge van ruim 30 Hectare oppervlakte. GEVONDEN een rijwielplaatje. In lichtingen bij de Rijkspolitie, Kruisstr. Een treurig ongeluk had Maan dag alhier ten huize van den arbeider R. aan den Vlakwaterweg plaats. Een 2 jarig zoontje kwam te vallen over een ketel kokende melk, en bekwam hierbij zulke ernstige brandwonden, dal het Woensdag aan de gevolgen is overleden. Dinsdagmiddag werd Mej. S alhier, die per rijwiel den gevaarlijken hoek Schoolstraat—Henseniusplein pas seerde, door een autobestuurder uit Amsterdam aangereden, waardoor zij kwam te vallen en een lichte hersen schudding bekwam. Door Dr. Struben werd direct geneeskundige hulp ver leend Naar wij vernemen zal dit onge luk voor Mej. S. gelukkig geen nadeelige gevolgen hebben. Naar ooggetuigen beweren, had de autobestuurder een veel te snelle vaart! Op zulke gevaarlijke punten blijft oppassen de boodschap. Donderdagmiddag werd op de11 Ooslrumschen weg een paard van de11 landbouwer V. aan de Heide schichti# en vloog met een geladen kar achter zich, tegen een muur. Door den hevigen schok viel deze om. Hel paard bekwam eene ernstige wonde aan den kop. Voor V een schadepost. Het maken van alle brillen, ook op doktersrecept geschiedt vakkundig bij P. VAN OPBERGEN Jzn. Gediplomeerd Opticien T.O.G Markt, Venray. Alle voorkomende reparaties binnen 't uur. Adv Naar wij vernemen zal de Zeer Eerw. Pater Dr. Innocentius van Boort, O.F.M die vroeger vele jaren in het klooster te Vanray verbleef en zich destijds alhier talrijke vrienden verwierf, op Zondag 3 October a s. in hel Missie huis »St. Franci8cus Solanus" te Sittard zijn gouden feest als Franciscaan her denken. Een Gedenkfeest. Ongetwijfeld tullen telen in Venray en omge* ving met belangstelling vernemen, dat binnen enkele maanden de E E Zusters van het St. Jo zefgesticht den vijftigeten verjaardag van hare vestiging in Venray mogen herdenken. Het was nl. den 19 Maart 1877, dus op St. Jozefsdag, dat onder den E H. Pastoor H. W. H. van Havff de drie eerste Zusters, waaronder Moeder Placida alsoveiste, hel rgn. oud gasthuis betrokken. Kort te voren waren de Zustera ónder den du«- genkamden Kulturkampf uit Munster verdreven. Men vestigde xich te Steyl en van daaruit kwam het eerste drietal herwaarts. Haar eerste werk wae de verzorging van een 25tal weeskinderen en het verplegen van xieken. Al spoedig werden er twee aangewezen om voor onderwijzeres te stu- deeren en deze ontvingen haar opleiding bij de Mères Ursulines alhier een zware taak wae deze studie, doordien haar de landstaal vreemd was. En bovendien ging haar werk ale zieken verpleegsters dooroverdag studie, 'a nachts waken I Het was voor de eerste Zusterkens van St. Jo* seph een leven van opoffering in haar nederige woon werden zij vaak door een zeer ongezelligen gast bezocht.... door den honger. Er waren dagen dat geen brood in hui# was. O. L Heer heelt de Zusters van de Goddelijke Voorzienigheid gezegend en zij zelf zijn van den beginne af een zegen geweest voor Venray Zeer zeker zal Venray bij dit heuglijk feit zich niet onbetuigd laten en deze Zusters weten te huldigen, wast niemand meer dan zij, die zoo* veel leed wisten te verzachten, zijn zoo innig met Venray samengegroeid. Op de deze week te Venlo ge houden groote Land en Tuinbouw tentoonstelling, werden aan inzenders uit onze gemeente de navolgende be kroningen toegekend: Landbouwgewassen, klasse II de mooiste en best gewonnen winterrogge van naverbouwd zaad 2e prijs G. Weijs, Caslenray. Pluimvee, klasse I witte leghorns A. jong, zeer eervolle vermelding Louis Vollenberg, Venray. B oud, 3e prijs dezelfde. Rhode Islands A. Jong 3e prijs en zeer eervolle vermelding dezelfde. Faverolles A. jong le prijs V. Pyls, Venray. BijenhouderijVerzameling vaste bouwwoningen 2e prijs Honingzeemerij Leunen Venray, Slingerhoning 3e prijs dezelfde. Wasle prijs dezelfde. Zuivelproducten 3e prijs Stoomzuivel- fabriek »H. Maria" Oostrum. Paardenfokkerijklasse I hengst veulens geboren in 1926, 4e prijs Chris, eigenaar P. J. Weijs, Óverbroek. Eer volle vermelding: Valler de Smakt eigenaar P. Geurts, Smakt. Hengstveulens geboren in 1925 Indigène van Oostrum, van Wed. P. J. Thielen, Oostrum, eerv. verm. Hengsten geb.l922 en vroeger: 2e pr. Carnaval d'Ahéa van Hengstenassociatie Vooruitgang te Venray; eervolle ver melding: Karei van dezelfde. Hengsten geb. in 1921 en vroeger, groote maat: le prijs Comte de Flandre van dezelfde. Merrieveulens, geboren in 1926le prijs Lena, eigenaar Wed. P J. Thielen, Oostrum; 4e prijs Liza, van dezelfde. Eervolle vermelding Irma van dezelfde. Merrieveulens, geboren in 1926 Eervolle vermelding Cavaline de Hulst eigenaar L. Kessels, Merselo. Merriën, geboren in 1924: 2e prijs Armade, van Kind. Duijkers, Hoogrie- biork. Merriën geb. in 1923: eervolle verm. Agnes van Wed. Thielen, Oostrum. Merriën geb. in 19181921, kleine maat: 4e prijs Germania van dezelfde, eervolle verm. Liza de Germinal van Jac. Camps, Oostrum. Merriën geb. in 1917 en ouder: le prijs Harrejet van P. Geurts, Smakt; 3e prijs Roza van Wed. Thielen, Oostrum. Merriën met 3 afstammelingen van 1 jaar oud: le prijs Roza van dezelfde. Merriën met veulen: 2e prijs Fiorina van dezelfde; 3e prijs Louise de Smakt van P. Geurts, Smakt. Loten van 4 merrien van één eigenaar 2e prijs Wed. Thielen, Oostrum. Kampioensprijs Hengsten Comte de Flandre, van Hengsten-Associatie Voor uitgang te Venray. Roodbont-Rundvee M. R. IJ.-veeslag. Jonge vaarzen geb. na 15 Sept. 1924 en voor 15 Mei 19253e prijs Dora I van Kind. Duykers, Hoogriebroek; 4e prijs Jetje I van M. Wismans, Eindt. Vaarzen niet gekalfd hebbende, geb. op of voor 15 Sept. 1924. le prijs Fiena van M. Wismans, Eindt. 4e prijs Marie van dezelfde. Eerv. verm. Jetje van Gebr. Goumans, Scheide. Droogstaande koeien, ingeschreven in het N. R S.4e prijs Liza van M. Wismans, Eindt. Melkgevende koeien, ingeschreven in het N. R. S.2e prijs Dora van Hub. Camps, Heide; 2e prijs Judith III van G Camps, Oostrum. Melkgevende koeien, ingeschreven in het N. R. Sgebrandle prijs Dora van P. J. Steeghs, Caatenray. 2e prijs Hub. Janssen, Venray; 3e prijs Juliana van G. Camps, Oostrum Melkgevende vaarzen, ingeschreven in het J. V. Rle prijs Nelly van M. Wismaus, Eindt2e prijs Gerda van Hub. Camps, Heide. Op veler verzoek zal de tentoonstelling ook Zondag geopend zijn, legen toe gangsprijs van 50 ct. voor grooten en 25 ct. voer kinderen. Bij het Zondag gehouden Noord Limburgsch Bondsconcours alhier werden de prijzen als volgt behaald Korpsprijzen le Schutterij Well; 2e Vortum; 3e Heijen; 4e Afferden; 5e Siebengewald. Personeele prijzen: le G. Cornelissen, Afferden; 2e L. Franssen, Mullem; 3e A. v. d. Berg, Afferden; 4e A Ebben, Vortum; 6e Th. Kersten, Afferden Kampioensprijzen le Th. Kersten, Afferden; 2e J. Reinders, id.; 3e J Fre deriks, id. Eerekruis G. van Sambeek, Vortum; Koningskruis A. Ebben idem. Van der Hilst Ensemble. Het van der Hilst-Ensemble, dat onder leiding van den heer Reinoud van der Hilst Jr. in samenwerking met den heer Mols, ter gelegenheid van diens 20jarig jubileum, een tournee door ons land zal maken, zal als volgt zijn samengesteld De dames Annie Lieman, concert zaügeres, Belly Vink, Kitty Florel; de heeren Pierre Mols, Reinoud van der Hilst Jr., Piet Halledux, Reinoud van der Hilst Sr. en Freddy Cersteling, pianist en accompagnateur Het programma zal bestsan uit de- een acters: »De vreemdeling" van Fr. Liennard in de vertaling van JanC.de Vos Sr.; »de Gil" van Arch. Spencer; »De leugen van Pierrot" van Jacq. van Hover; »De bedrieger bedrogen" van D. A. Gee. Als voordrachten zullen gezegd worden »Die Walfahrt nach Kevlaar" van Heinricb Heine met de muziek van Hub Cuypers; »De Werk staking" van Coppe en werk van mo derne dichters. Voorloopig is met de volgende plaatsen afgesloten: Tilburg, 's Bosch, Nijmegen Arnhem, Zutphen, Venlo, Roermond, Maastricht, Valkenburg, Heerlen, Kerk rade, Sittard, Venray, Gennep, Boxtel en nog eenige kleinere plaatsen in Limburg en Noord-Brabant. De tournee vangt 30 Sept. te Tilburg aan. Zondag 3 October zal dit gezelschap le Venray optreden. CASTENRAY. Op Zondag 12 Sept. werd alhier het feest gevierd der H Kindsheid. Het rectoraat had het voor recht in zijn midden te hebben Mgr. Dr. J. M. Buckx, Vicaris Apostolicus van Finland Des morgens ontvingen de parochianen de H. Communie uit de handen des Bisschops. In plecntige optocht werd Mgr. voor de Hoogmis ter kerke geleid waar Mgr. Buckx zelf de predicatie hield over de Finsche Missie. Finland, 12 maal zoo groot als Nederland, met zijn 4 millioen inwoners heeft slechts 2000 Katholieken en 8 priesters. Het woord van den Bisschop-Missio naris sloeg in hetgeen de opbrengst groot 225 gulden ten volle bewees. Tot Dinsdag bleef de bisschop de gast van het Rectoraat en vertrok toen naar het bekende adres Walenburger- weg 9 Rotterdam, alwaar alle giften voor de Finsche Missie ten zeerste welkom zijn. Mgr. Geurts naar Zwitserland. Naar het >Hsgs." verneemt is Mgr. Geurts, die eenige weken in den kring zijner familie te Maashees heeft ver toefd, thans tot herstel zijner gezond heid weer naar Zwitserland vertrokken. BLERICK. Door een der knechts van het rondtrekkende circus Roberti, is Zondag, aldus de N.V.C. de schuur van den landbouwer Daniëls in het Kolenven in asch gelegd Voornoemde knecht, welke een Venlonaar moet zijn heeft reeds een bekentenis afgelegd De schuur met inhoud, zooals hooi haver en stroo ging geheel in vlammen op. Verzekering dekt de schade. ROERMOND. Op de Coöp. Eiermijn van Maandag was de aanvoer 2300000 eieren Groote eieren f 7.tot f 8,10 Kleine eieren f 6,30 tot f 6,90 Eendeneieren f 7,tot f 7,90 MAASTRICHT. Dinsdag vierde pater dr. Cassianus Hentzen o.f m. alhier zijn zilveren kloosterjubileum. Des morgens werd in de kloosterkerk der pater Franciscanen om half acht een plechtige Hoogmis van dankzegging opgedragen door den jubilaris, mei assistentie van pater Vitus Hentzen o.f.m. (broer van dr. Cass. Hentzen en kapelaan te Haarlem) als diaken, pater Perpetuus Paland subdiaken, den gar diaan uer Minderbroeders de Z Eerw. pater Wulfranus Heilin^, terwijl als ceremoniarius pater Victorius Beekman fungeerde. Familieleden van pater dr. Cassianus Hentzen woonden op het priesterkoor de plechtigheid bij; vele geloovigen gaven door hun tegenwoordigheid in de kerk blijk van hun belangstelling, w.o. burgemeester Van Oppen. Doodgeschoten. Bij schietoefeningen van de burger wacht is de 30jarige H. Vegter, uit Nieuwe Pekela, die zich te ver builen den waarnemingspost begaf, door een kogel in het hoofd getroffen. Hij werd onmiddellijk gedood. De varkenshandel. Wij lezen in »De Vee- en Vleesch- handel": De afkondiging van den regeerings- maatregel, waarbij de bereiding van bacon voor Engeland aan strengere bepalingen zal worden onderworpen en als gevolg daarvan het aantal in richtingen, waar bacon kan worden bereid, wordt verminderd. Er zijn handelaren die vreezen, dat de macht nu te veel bij enkele groote inrichtingen zal komen. De prijsbepaling onlangs door de Vereen, van bacon zouters getroffen, heeft in den varkens handel en ook bij de boeren een onaan gename stemming gewekt. Er is zelfs in Gelderland opnieuw een beweging uit voortgekomen om een coöperatieve afzet van varkens en kalveren in 't leven te roepen. Op verschillende plaat sen zijn vergaderingen belegd, waar in beginsel lot oprichting van een dergelijke vereeniging is besloten. Deze vergaderingen gaan uit van den R K. Boeren- en Tuindersbond en ook de Geld Ov. Mij. van Landbouw stuurt aan in die richting. De prijszetting door de baconzouters zou hier coöperaties kweekan. Ook »groote" menschen kun nen zichzelf in de vingers snijden. Doodeiyke val. Zaterdag had te Aarle-Rixtel in het klooster »Mariengaarde" een ernstig ongeluk plaats. De Eerw. Zuster Maria Wilhelmini, die bezig was met ramen wasschen, had het ongeluk daarbij van den trap te vallen, waarbij zij zulke ernstige kwetsuren bekwam, dat men het noodig oordeelde haar van de laatste H. Sacramenten te voorzien. De hoop op beterschap is ijdel gebleken, want Dinsdag is de brave zuster aan de ge volgen van den ongelukkigen val over leden. Zij was geboren te Utrecht en had nog slechts den leeftijd van 41 jaren bereikt Op haar gouden bruiloft gestorven. Woensdag vierde een echtpaar in de Nieuwstraat te Enschedé zijn gouden bruiloft en alle kinderen en kleinkin deren waren gekomèn, om een gezel- ligen dag samen door te brengen. De gouden bruid, die reeds eenigen lijd ziek is geweest, kon blijkbaar de vele emoties van den dag niet verdragen, en werd juist toen men aan tafel wilde gaan, onwel. De ontboden geneesheer kon slechts den dood conslateeren meldt aTubantia". Auto door een trein aangereden. Naar het U. D. meldt is Woensdag morgen op den spooroverweg te Vechten de melkauto van den heer A. te Zeist, doordien de afsluilboomen niet neer gelaten waren, in botsing gekomen met den lokaaltrein UtrechtMaarsbergen. De lokaaltrein stopt te Utrechten daar door had hij maar geringe vaart meer. De auto bekwam aan de voorzijde groote schade. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Een vrouw en een kind verdronken. Woensdagmiddag had op de Nieuwe Maas, boven den mond van den IJssel onder IJsselmonde, een ernstige aan varing plaats. Door tol nog toe onbekende oorzaak voer de Elbing I op zeker oogenblik met den voorsteven tegen den achter steven van de »Jupille 40", waardoor deze boot zijwaarts geduwd werd en door de stroom voortgeduwd, dwars kwam te liggen. Daarbij stootte het met den kop tegen een voor anker liggend Rijnschip. Een ernstig ongeluk was nu niet te voorkomen. De aJupille" werd in een oogenblik tijd door het zeeschip, dat nog vaart had, overvaren en zonk spoe dig in de diepte. Aan boord waren de 24 jarige kapitein N. M. Beckz uit Antwerpen, zijn 22 jarige vrouw A. J. Beckz—Drost en hun 2 jarig zoontje, benevens de machi nist en een dekknecht. De vrouw en het kind vertoefden in het vooronder. De kapitein wist zwemmende het Rijnschip te bereiken, terwijl de machi nist een loopplank wist te grijpen. Ook de dekknecht wist op het Rijnschip te komen. De moeder en haar 2 jarig zoontje werden echter met het schip in de diepte meegesleurd en vonden een jammerlijken dood. Het spoorwegongeluk b\j Leiden. Woensdagmorgen is op het station te Leiden het officieele onderzoek aan gevangen van wege de directie der Ned. Spoorwegen naar de oorzaak van het spoorwegongeluk bij de Vink. Het onderzoek geschiedt onder leiding van ir. van Dijk, chef van den dienst der exploitatie, daarin bijgestaan door ir. Maas Geesteranus, chef van den dienst van weg en werken. Het onderzoek werd verder bijge. woond deor den rijksinspecteur Loman, die daartoe volgens het Reglement op de Spoorwegen bevoegdheid heeft, door ir. H. W. van der Vegt, hoofdinspec teur-generaal van het rijkstoezicht en ir. D. Verhoop, rijkshoofdingenieur voor de Spoorwegen. Het geheele personeel wordt voor zoover dat het spoorwegongeluk heeft meegemaakt, daarbij betrokken is ge weest of met den toestand van den weg ter plaatse bekend was, opgeroepen Het onderzoek was niet openbaar. Een 30-jarige zoon klieft zyn yader het voorhoofd met een byl. In de Slachtstraat te Rotterdam heeft Woensdagmiddag een afgrijselijke moordaanslag plaats gehad'met doode* lijken afloop. De 30-jarige W. de Haan, die, na een verblijf van 3 jaren in een psychia trische kliniek te Utrecht, sinds negen maanden ontslagen was, leefde al geruimen tijd in onmin met zijn 65-jarigen vader, gepensionneerd maga zijnmeester in gemeentedienst. Dikwijls maakte de zoon ruzie met zijn vader, schold hem zelfs op straat na. Ongeveer een maand geleden had hij gedreigd den ouden man te zullen vermoorden, doch zijne uitingen had men steeds beschouwd als die van een overspannen mensch. Woensdagmiddag nu, le ongeveer drie uur kwam de zoon, die in de Siondwar8straat woont plotseling de Slachtstraat in loopen, ging op de ouderlijke woning toe, duwde zijn moeder, die aan de deur stond op zij en klom de trap op naar den zolder. Zijn zuster, dit ziende trachtte hem tegen te houden, doch ook haar duwde hij weg. Even later hoorde zij, dat haar vader, die cp zolder aan het werk was: amoord" riep, waarop zij heyig ontstelde en naar beneden ging. Eenige oogenblikken later kwam de zoon de trap af en verliet uiterlijk kalm, het huis. Moederen dochter snelden naar boven waar zij den ouden man in bewuste- loozen toestand aantoffen, met een gapende wonde aan hei voorhoofd, badende in zijn bloed Men vervoerde htm ten spoedigste naar het ziekenhuis aan den Coolsingel, waar bij Woens dagavond te kwart over zeven aan de bekomen verwonding zijn voorhoofd was nagenoeg gekliefd is overleden, zonder tot bewustzijn te zijn gekomen Yleeschvergiftiging te Amsterdam. Naar gemeld wordt zijn verschillende gezinnen te Amsterdam onwel geworden tengevolge van het eten van gelardeerde lever. Blijkens ingewonnen informaties zijn niet minder dan 37 personen ziek ge worden. Als vermoedelijke oorzaak daarvan kan worden aangenomen een baccilaire vergiftiging van de gelardeerde lever, die door deze menschen is betrokken van den slager Hollar in de Kinker straat. Arbeidstoestanden in het Zuiden. Uit een brief van een organisatie bestuurder over toestanden bij de werk zaamheden aan de brug te Grave(aan nemer de firma Stulemeijer) vermeldt de ^Volkskrant" het volgende: »Het transport van materialen, grint cement enz., heeft A. de W. van Raamsdonkveer, in uitvoering voor Stulemeijer, en deze heeft een aantal menschen aan het werk voor dat z g. vletten, overvaren, lossen enz. Nu hebben deze menschen vorige week veel overuren moeten maken, 's nachts doorwerken, tot 74 84 uur per week, dikwijls staande 24 uur- aan één stuk. Nu moes'en ze Zaterdag 4 September na den middag tot Zondagmorgen werken, ofschoon ze toen reeds pl.m. 80 uur in die week gewerkt hadden, dus konden ze niet naar huis (die arbeiders wonen in Raamsdonkveer, en komen dus maar ééDs per week thuis). Daarom weigerden ze over le werken, en werden toen op last van den uitvoerder van Stulemeijer A. de W., onmiddellijk ontslagen". Een meisje gruwelijk mishandeld. Toen Dinsdagavond Liesje R. te Roosendaal wat langer dan gewoonlijk wegbleef van het koeien uit de wei halen, werd de moeder ongerust en ging zij haar 13 jarige dochtertje tegemoet. Strompelend over den weg, erg bloedend met gescheurde kleeren, en vol bulten en schrammen zag zij het kind den Weg afkomen. Wat was er gebeurd? Toen het meisje met de beesten van de wei terugkwam, sprong bij het pas- seeren van den Langberg, onder Oud Gastel, onverwachts de 14 jarige buur jongen Paul S. uit een boachje te voor schijn. Hij gaf haar een schop tegen den buik. Hierdoor half versuft viel zij op den grond waarna de jongen haar een prop gras in den mond duwde, haar trachtte te wurgen en den hals om te draaien. Wat hem echter door haar tegenstand niet gelukte Daarna ging hij het arme kind met zijn klompen te lijf, sloeg haar den neus in en daarna fezicht, armen, lijf en beenen bont en lauw. De razende R. trok hierna de kleeren van de arme kleine los en scheurde deze aan flarden. Vreeselijk bebloed en toegetakeld werd het meisje door haar moeder naar huis gebracht, waar dr. van Turnhout genees kundige hulp bood. Woensdagmorgen was de toestand van het kind naar om standigheden goed le noemen. Nadat de jongen zijn misdaad had gepleegd ver dween hij en hoewel den geheelen nacht naar hem gezocht is, door zijn vader en twee politiemannen, is men hem thans nog niet op hel spoor. De jeugdige dader liep het meisje, toen zij naar de wei ging, vooruit, liet haar voorbijgaan zonder een hand naar haar uit te steken maar bleef haar opwachten en pleegde toen zijn daad. De typhus-epidemie te Hannover. Het aantal lyphusgevallen neemt nog steeds toe. Reeds is het tot 1200 geste gen; er zijn 37 dooden te betreuren. De typhusepidemie breidt zich voort durend uit. Thans zijn ook lyphusge vallen geconstateerd in de nabij Han nover gelegen gemeenten Barsinghausen Empelde, Egestorff, Letter en Seeze, evenals in het district Minden. De autoriteiten treffen alle noodige maatregelen voor de verpleging der patiënten. Uit Berlijn werden Dinsdag driehouderd bedden verwacht. Er zijn nog negenhonderd bedden aangevraagd Uit verschillende ziekenhuizen in niet te ver afgelegen steden worden bedden gezonden. Ook in het district Linden hebben zich lyphusgevallen voorgedaan. Tot nu toe zijn 14 gevallen geconstateerd Mer. verwacht nog uitbreiding. Vorig bedr8g f 2878 55 Van N. N Priester uit Venray f 25. Totaal f 2903.55 BÖ&QSBÜJKI STAHD VEHBAY. van 10—17 Sept. GEBOREN: Martha, H. M. van Cuyck, Leunen Jotaan G. L. van Cuyck, Leunen Maria J. H. Poels, Langstraat Gerarda E. M. Aarts, Veulen Cornelia W. J. Drabbels, Castenray Martinus G. Tijssen, Hiept Alberdina G- Clae9sens, Oirlo Johanna M. P. Peeters, Oirlo OVERLEDEN C. J. G. Sijbers, 10 mnd. Hoenderstraat P. J. Rommen, 2 jaar, Vlakwaterweg J. Versteegen, 75 jaar, Overloonscheweg A. G. Claessens, 1 dagOirlo 1 patiente St. Annagesticbt 1 patient St. Servatiusgesticht. Week van 10-17 Sept. INGEKOMEN: A. J. Gremmé winkelbediende. Groote Markt 7 ran Venlo; W. F. H. Leenen slager, Hensenius- straat 16 ran Venlo; J. G. Coolen kantoorbediende Posterijen, Maasheezerweg 8 tan Mierlo; M H. C. Messing echtgen. van J. G Coolen z S. id. van Oirschot. VERTROKKEN J V. A. M. Goumans i b. naar Hannut België; H J. Bomers dienstknecht naar Bergen (L.) Hei kant; Tb. P. M K-mmelings, z.b. naar Lent Huize St Joseph; J. M G van Roti, winkel bediende naar Venlo Klaasstraat 18; M. J. Rooyackers, dienstbode naar Venlo Straelscheweg 22 HEBBELIJKE BIIK8TEH VEHBAY. Parochiekerk Morgen Zondag kwart voor 8 zal de Congregatie ter bedevaart gaan naar Oostrum, hall 3 herha lingscatechismus, 3 uur Lof waarna de Zeven Weëen op het kerkhof gebeden worden, 5 uur H. Familie. Maandag half S leesmis voor Jacomina Verste gen, als lid der Maria»ereenigiDg. 8 uur jaarg. voor de gebr. Piet, Joseph en Martinus Janssen 7 uur Lof. Dinsdag half 8 en 8 aur leesmis. Woensdag half 8 en 8.uur leesmis Donderdag half 7 te Veltum B. Mis, half 8 leesmis,. 8 uur jaarg. 2e klas voor Petronella Camps, ouders en zusters. Vrijdag half 8 leesmis, 8 uur Sol. jaarg. voor Dr. P. J. Hoefnagels en ouders Zaterdag komen de kinderen der 4e klas te biechten Inden loop dezer week zal door de leden der St. Elisabethvereeniging de jaarlijksche collecte gehouden worden. St. Antonius-Patronaat. A s. Dinsdagavond om half 6 begint de Handels cursus voor alle leerlingen. Zaal in het Patronaat. Om 9 uur H. Mis en vergadering voor de Deide Orde, afdeeling vrouwelijke tertiarissen. Genadekapel O.L. Vrouw Oostrum. Zondag 19 Sept. te 6 en 8 uur H. Missen voor de inwoners Te circa half 9 Hoogmis met preeic en relikwievereering voor de Congregatie van Venray. Te half 1 Kruisweg en preek op Trans Cedron voor Congregatie Boxmeer, te 4 uur plechtig Lof, preek en relikwievereering ook voor Congregatie van Boxmeer.1 Worden gevraagd 2 huishoudsters Sleepers voor de Staatsmijnen 3 boerendienstmeiden 1 keukenmeid voor Eindhoven 1 dienstmeid van 30—40 jaar 6 boerenknechts voor Paschen 1 burgerdienstmeid voor Venlo 1 bejaarde dienstmeid voor direct 1 bakkersleerling voor dadelijk 1 huishoudster voor bij een Pastoor 1 huishoudster voor bij een Kapelaan Bieden zich aan 1 rijwielhersteller 2 jaar aan het vak 2 gezinnen voor ontginning of boerderij 1 kleermakersknecht 4 j. a.h.v. 1 bedrijfsleider voor boerderij 1 reiziger ol kantoorbediende. 1 timmerman 6 j. ahv 1 jongen 15 jaar voor boerenwerk, Pa9chen 1 bakkersknecht 24 jaar 1 bakkersknecht 2 jaar aan het vak 1 boerenknecht voor Paschen Voor de vele blijken van belang stelling, ondervonden bij mijn be noeming tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau, betuig ik hiermede aan allen mijn oprechten dank. 14 Hoogachtend,

Peel en Maas | 1926 | | pagina 2