Gemengde Berichten. Verkooping van Deurwaarder Schreurs een groote partij Dekkleeden, Ingekomen en vertrokken personen. burgerlijke stand venray. Districts-arbeidsbéurs ramins diihbïbh ybibay. uit Venray, 's avonds op hunne terug reis bekeurd door de maréchaussees alhier, wegens fietsen zonder licht. Geen aangename herinnering 1 Opnieuw ontvangen: dans-, zang en voordrachtnummers gramophone- platen. Uitgebreid repertoire. (Adv.) H. CAMPS, Horlogerie, Groote straat. Koninginnefeest. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter algemeene kennis, dat de Secretarie en het Bureau van den Burgerlijken Stand op 31 Augustus a.s na twaalf en een kwart uur voor het publiek zijn gesloten. Venray, den 26 Augustus 1926. Burgemeester en Weihouders van Venray O. VAN DE LOO De Secretaris, VAN HAAREN. Autobusdienst Venray-Station v. v. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter algemeene kennis, dat met ingang van 1 September a.s. de gemeente-autobus zal afrijden vanaf het kruis hoek Patersstraat, alwaar ook het eindpunt zal zijn. Venray 26 Augustus 1926, Burgemeester en Wethouders voornoemd O. VAN DE LOO. De Secretaris, VAN HAAREN. WAARSCHUWING. Yuurwapenwet. De Burgemeester van Venray brengt ter kennis van belanghebbenden, dat alsnog op 1 Sept. a.s. tusschen 9—12 uur v.m. en 24 uur n.m. gelegenheid zal bestaan, tot het aanvragen van een nieuwe machtiging tot het voorhanden hebben van een vuurwapen. Zij, die op dien datum geen nieuwe machtiging hebben aangevraagd dienen de in hun bezit zijnde wapens voor 4 Sept. a.s. ten gemeentehuize in te leveren. Venray 26 Augustus 1926. De Burgemeester van Venray, O. VAN DE LOO. Op het Handboogschulterscon- cours te Beek en Donk, heeft Zondag onze Handboogschutlerij »St. Anna" de schutterseer van Venray hoogge houden. Zij behaalde aldaar den len korpsprijs (zilveren beker) met 104 punten. Aan dit concours werd deelgenomen door 72 gezelschappen, waarbij de beste van Noord-Brabant, Een eeresaluut aan het wakkere zestal van »St. Anna". Venray vooruit! Donderdag is onze gemeente in het bezit gekomen van een prachtige motor-brandspuit. Ook bij de verschil lende demon8tratie's, dienzelfden dag gegeven, bleek, dat genoemde brand spuit in alle opzichten uitstekend vol doet. Onze brandweer is thans gereorga niseerd en het aantal leden gebracht op 8. Als opperbrandmeester fungeert de Heer V. Pyls. Naar wij vernemen is in een Maandagavond gehouden vergadering van het St. Oda Comité rekening en verantwoording uitgebracht over de afgeloopen St. Odafeesten. Hoewel het batig saldo nog een aan zienlijke som bedraagt, bleken de in gekomen rekeningen toch verre het geraamde bedrag te overschrijden. Loting Nationale Militie lichting 1927. 1 Linders J. F. (br.), 2 Custers A. C.. 3 Vermeulen M. H. H. A., 4 Swinkels J. L., 5 Claessens L. (br.), 6 Linders J. J., 7 Mar tens J. W. M., 8 Janssen M. A., 9 Janssen G. J. (br.), 10 Verstappen P. J. H. (br.) 11 Jacobs J. C. (br.), 12 Aerts A. W. F. M. (br.), 13 Hoex G. A. (br.), 14 Keijsers'P. N., 15 Heidens W., 16 Lenssen H. A. C.' (br.), 17 Ewals P. A. H., 18 Derks H. J. A. M.( 19^ Arts P. J. H., 20 Swaghoven S. A. H., 21 van Gestel J. W. (br.), 22 Michels F. J. (br.), 23 Raedts L. J. P. M., 24 Peeters H. J., 25 Claes W. J. H., 26 van Meijel J.J. A. (br.), 27 Peeters Th. M. A., 28 Poels G. H. H. (br.), 29 Thijssen P. J. G. (br.), 30 Driessen G. J., 31 van Kuyck M. G. H. (br) 32 Gooren G. H., 33 Spreeuwenberg P. M. H., 34 Potten P. A. H., 35 van Dijck H. G. A., 36 Willems H. H. (br.), 37 Leijssen H. J. (br.), 38 Baltussen A. H. (br.), 39 Joos- ten G. J. H. (br.), 40 Albers J41 Camps P. J. M. R. (br.), 42 van Rijswijck P. J., 42 van Megen C. M., 44 Goumans C. H. (br.), 45 Sijbers H. J. A. (br.), 46 Direks G. H. H., 47 Rongen P. A. H., 48 Volleberg P. J. J. (br.), 49 Nellen F. H. M. (br.), 50 Flin- senberg J. Th., 51 Willemse Th. J. (br.), 52 Janssen P. J. J., 53 Sijbers G. W. M. H., 54 Verbeek L. M. A. H., 55 Camps P. J. H. B. (br.), 56 van Meijel P. W. A. (br.), 57 van Ooi J. H. (br.), 58 Arts J. E. H., 59 Loonen B. P. H., 60 Odenhoven A. H., 61 Michiels W. M. (br.), 62 Versleijen L. H. J. (br.), 63 Bardoel J. W., 64 Linders B. J. H. (br.) Totaal aantal ingeschrevenen 87. LEUNEN. Uitslag der Zondag ge houden wedvlucht door »De Luchtbode" alhier, met jonge duiven, vanuit Oos terbeek-Laag (65 KM.) Ie Gebr. Dirckx, 2e 3e 5e en 6e P van Ooi, 4e M. Houben, 7e en 8e Gebr. Boom. Duiven los 10 uur. Aankomst eerste 11 u. 14 m., laatste 11 u. 23 m. OVERLOON. Aan de kinderen dezer parochie zal door Mgr. Diepen op 15 Sept. het H. Vormsel in de parochie kerk te Vierlingsbeek worden toegediend. HORST. Verleden Zaterdag vierde de alom bekende en kundige musicu de heer C. Dietz, zijn 25jarig jubileum als directeur van het Horster Mannen koor. Eon brandstichtende grijsaard. Voor de Bossche Rechtoank stond Dinsdag terecht de 71-jarige zwerver H. H. uit Well, die daar op 30 Juni een schuur van G Heiligers aan twee kanten opzettelijk in brand heeft gesloken. Vroeger heeft hij verklaard, dat hij niet wist waarom hij het gedaan had. Nu deelde hij voor de rechtbank mede, dal hij een glaasje te veel had gedronken en dal hij hel land had aan Heiligers, die volgens hem een bloed zuiger is voor zijn werkvolk. Boven dien was de schuur maar een waarde looze schapenkooi en komt het voor Heiligers zoo nauw niet 1 Volgens verklaringen van Heiligers is er in de schuur voor ongeveer f 250 verbrand. Het O. M. wees er op, dat verdachte reeds 17 maal wegens landlooperij naar een rijksinrichting is gezonden. Nu op zijn ouden dag pleegt hij nog zulk een ernstig misdrijf. De eisch luidde 4 jaren gevangenis straf met aftrek van voorarrest. De vondst te Venlo. Blijkens onderzoekingen van den heraldicus, den heer Aug. Verzijl, staan op den fraaien grafsteen, die bij de herstellingswerken in de Ned. Herv. Kerk te Venlo gevonden werd, de wapens afgebeeld der echtelieden Arnoldus Couten en Helena van Leeuwen. De familie Couten, evenals de familie van Leeuwen, behoorde tot het patri ciaat. Arnoldus Couten werd 17 Maart 1646 te Venlo geboren. Op 6 October 1702, werd hij na de overgave der stad Venlo door Prins Walram van Nassau tot schepen der stad benoemd. De grillige Maas. De »Tel."-corr. te Venlo schrijft: Waar in vorige jaren de Maas te Venlo in Augustus een ongewoon lagen stand had, heeft het gewone zomerpeil zich thans nog niet vertoond. De Maas was gewoonlijk in Augustus tegenover de stad en te Blerik steeds te doorwaden; de talrijke ondiepten vertoonden zich dan aan de oppervlakte. Na den watersnood in Januari heeft de rivier een ongekend en, met het oog op het najaar, en het regenseizoen, ook verontrustend hoogen stand behou den. Zelfs het normaal peil werd nog niet bereikt. De vuile haven, die in den zomer door het zichtbaar worden van den drassigen en modderigen bodem, stank verspreidde, staat thans onge kend vol water. Men vreest hier daarom voor een herhaling van den buitengewonen hoogen waterstand van Januari 1.1. in de naaste toekomst. Motor over den kop geslagen. Door het afbreken van den stuurstang is dhr. S. uit Velden met zijn motor fiets, waarop een duo passagier onder Venlo in volle vaart over den kop geslagen. De duo-rijder kwam onderden motor terechtde man bekwam een ernstige schedelbreuk, en werd naar 't zieken huis te Venlo overgebracht. Dhr. 3. kon na verbonden te zijn, huiswaarts keeren. ROERMOND. Op de Coöp, Eiermijn van Maandag was de aanvoer 2400000 eieren. Groote eieren f 6.70 lot f 7.90 Kleine eieren f 5.70 tol f 6.60 Eendeneieren f 7.tot f 810 Motor-ongeluk. Men meldt uit Roermond De motorrijder Nijs uit Rotterdam reed Woensdag nabij Roermond tegen een vrachtauto. Met ernstige verwon dingen aan het hoofd werd hij naar het Louisahuis vervoerd. Zilveren jubilea. Den 7en September a.s. zullen de zeereerw. paters fr. Aegidius Verkleij, Gardiaan, en fr. Petrus Nielen, Vicarius van het Minderbroedersklooster te Weert (L.) hun zilveren jubilée vieren als Minderbroeder. De kerkelijke herdenking zal plaats hebben op resp. 13 en 14 September a.s.; de beide zeereerw. feestelingen zullen op die dagen in de Kloosterkerk een plechtige Hoogmis van dankbaarheid opdragen. Diefstal van paarden. SWALMEN. Maandagmorgen in alle vroegte ontdekte de landbouwer Peters op Boekoel, dat uit de in de nabijheid zijner woning gelegen weide zijn twee stamboekmerries waren gestolen. Door het stukknippen van den draad langs de grenszijde, had men de dieren er uit gevoerd. De voetsporen leidden naar de Duitsche grens in de richting der Elmpter bosschen. Onmiddellijk werd den alhier gesta- tionneerde rijksveldwachter Stevens ge waarschuwd. Deze toog met den veld wachter Bex op onderzoek. Met afwis selend geluk kon men het spoor blijven volgen door de Elmpter bosschen, in de richting Meinweg, vandaar weder terug naar Kruchten en verder tot achter WaldDiel, waar men voor den zooveelsten keer het spoor bijster werd het eindigde in een groot met lange heide en struikgewas begroeid bijna ondoordringbaar woud. Alvorens in deze wildernis verder te zoeken, werd de hulp van de Duitsche politie ingeroepen en vervolgens toog men opnieuw op onderzoek. Des avonds tegen 6 uur, dus na ruim 12 uur onafgebroken nasporingen te hebben gedaan, vond men tusschen Waldniel en M. Gladbach in de bos schen de paarden staan. Een zich daarbij bevindend persoon, die bleek te zijn de matroos P uit Dusseldorf en die verklaarde de paarden te hebben vervoerd, werd gearresteerd. Een tweede persoon wist in hel dichte woud te ontkomen. Twee rijwielen, eenige kleedingstukken en een paar brooden werden eveneens bij de paarden ge vonden. Dank zij het doortastend en ijverig optreden der politiemannen kon de eigenaar P. Dinsdagmorgen zijn paarden te Waldniel terug gaan halen. De aangehoudene is op last der Duitsche justitie in arrest gesteld. Het onderzoek duurt voort. Brand. Te Swalmen zijn Woensdagavond twee huizen met stallen en schuur van den landbouwer Pijpers afgebrand. Van het meubilair is niets gered; verzekering- dekt de schade. Vrachtauto verbrand. Te Grathem geraakte Woensdag de vrachtauto van den heer S. uit Neeritter plotseling in brand. Slechts het ijzeren geraamte bleef over. De chauffeur wist zich bijtijds te redden. Verdronken. Een kind van den stroodekker de Gr. te Mierlo is in een plukselkuil geraakt en verdronken. Te Sweikhuizen Schinnen werd door buren in een kuil met water, achter haar woning dood gevonden, de huis vrouw van Th. van K. Genoemde vrouw was leidende aan toevallen Zij was moeder van vier nog jeugdige kinderen. Overreden. Maandagavond om half 6 is op den Heesberg (Heerlerbaan) een ernstig ongeluk gebeurd. De voerman H. stond bij den kop van zijn paard. Waar schijnlijk is hij toen gestruikeld, waarop de met zand beladen kar hem over 't onderlijf is gegaan. H. was zwaar gewond en werd met den zieken auto naar het hospitaal te Heerlen overgebracht. Diefstal met inbraak. Voor de rechtbank had zich te ver antwoorden het jongmensch A. L., fabrieksarbeider te Eindhoven, gedeti neerd, beklaagd dat hij den 7den Juli 1926 te Maashees uit den winkel van A. Smits heeft weggenomen meerdere stukken kwatta, nougatblokken en caramels, alles eigendom van A. Smits. Verdachte had een gesloten winkel raam met geweld geopend. Verdachte bekende. Hij had op een kermis wat geld verdiend, geraakte met een ver keerden vriend op pad en dronk te veel. Ze waren buiten langs den weg wat gaan liggen en de andere kreeg toen irek in cigaretten. Verdachte is er toen op uitgegaan wat te stelen. Met een stok heeft hij het raam van den winkel omhoog gekregen. Het raam was met een koperen pin gesloten; doch het gelukte hem toch. Later bang geworden, heeft verdachte het gestolen snoepgoed weggegooid. Hij werd in zijn nachtelijken diefstal gestoord door een wielrijder, die daar passeerde en de winkeliers waarschuwde dat er onraad was. Verdachte ging toen aan den haal. Zes getuigen werden gehoord, de benadeelde juffrouw A. Smits en den veldwachter van Maashees Het O. M. laakte streng de brutale handelwijze van den jeugdigen ver dachte, die zoo lichtelijk zich dooreen verkeerden vriend en den drank liet verleiden, maar nam bij de strafmate tevens m aanmerking, dat verdachte een gunstig verleden heeft en nog nimmer veroordeeld werd. De eisch luidde 4 maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. De verdediger mr. van Meerwijk, Den Bosch, pleitte vrijspraak opjuridi sche gronden. Volgens pleiter immers werd niet bewezen wat ten laste is gelegd, n.l. dat verdachte inbraak zou hebben gepleegd, subsidiair vroeg pleiter lichtere straf en de onmiddellijke invrijheidstelling van zijn cliënt. Te veel nat weer. Men schrijft uit Deurne aan de Zw De aardappelen beginnen erg te rui ken, waarvoor een felle droogte het eenige geneesmiddel is. De haver staat op vele plaatsen nog in 't veld en wordt er ook niet beter van; erger is het nog, dat er zooveel kletsnat wordt binnengehaald. De nadeelige gevolgen daarvan kunnen niet uitblijven. Het dagelijks vallend water begint groote schade te doen. Water voor eau de cologne Op de markt te Helmond boden een tweetal personen Zaterdag eau de co logne te koop aan, die bij nader on derzoek slechts water bleken Jte be vatten. Deze vuile truc heeft men reeds op eenige andere plaatsen ook uitge gehaald, o.a. te Venlo. Verscheidene Helmonders moeten Zaterdag hiervan de dupe zijn gewor den. Toen men de vervalsching be merkte waren de «heeren" spoedig verdwenen. De overvloedige perenoogst. Men meldt aan de «Tijd.", dat in verband met den zeer overvloedigen perenoogst de pereboomen hier en daar niet worden geplukt, doch de vruchten worden overgelaten aan het spel van weer en wind. De marktprijzen zijn voor sommige soorten zoo miniem, dat ze niet opwegen tegen de onkosten van pluk en veiling. Het is in dit opzicht wel de moeite waard het contrast tus schen dit jaar en het vorige in het licht te stellen. Toen waren de peren goud waard. Zelfs werd tot een gulden per K G. betaald. En thans laat men ze hier ongeplukt aan de boomen hangen, met andere woordener is geen geld van te maken. De grillen zijn in den handel en in... de natuur de wereld nog niet uit. Zeden misdrjjf. Door het O.M. bij de Rechtbank te 's Hertogenbosch werd tegen H. Ph. W., onderwijzer te Ottersum, gedeti neerd, twee jaar en zes maanden gevangenisstraf geëischt met aftrek van voorarrest, ter zake van niet nader aan te duiden handelingen met minder jarigen. Past op voor zakkenrollers. Na de markt van Maandag 1.1. werden bij de politie te Nijmegen verschillende aangiften van zakkenrollerij gedaan. De eene vermiste zijn handtaschje, een ander was een portemonnaie met f 50 ontstolen enz. Overreden. Te Heesch bij Oss is het 5-jarig zoontje van v. d. H. door een motor rijder uit Tilburg overreden. Het kind- werd ernstig gewond. Het heeft ver- moedelijk een hersenschudding beko men en is naar het ziekenhuis te Oss overgebracht. Te veel onderwijzers. Voor de betrekking van onderwijzer aan de christelijke school te Klazina- veen-Noord hebben zich 65 sollicitanten aangemeld; voor onderwijzeres aan de openbare school te Noordhorn 70. Een wijsvinger af laten hakken. De Rechtbank te Breda veroordeelde Dinsdag J. H. B., die om de verzeke ringsgelden ten bedrage van f 11,525 te verkrijgen zich een wijsvinger had laten afhakken tol 3 jaar gevangenis straf. De eisch luidde 1 jaar en 3 maanden. Zijn medeplichtige G. M. werd veroordeeld tot 8 maanden gevangenisstraf. De abattoir-kwestie teRijssen. In den gemeenteraad van Rijssen is Woensdagmiddag een door zeven raaus leden ingediende motie van wantrouwen aangenomen tegen de houding van wethouder Ter Maat inzake de abattoir kwestie. De voorzitter zeide dat wethouder Ter Maat als eerlijk man bekend staat en gedaan heeft wat zijn plicht was. Hij raadde hem aan de motie naast zich neer te leggen. Wethouder Ter Maat dankte de indieners voor hunne motie, die hij naast zich neer legt en dankt God dat hij aan deze hatelijke zaak niet heeft medegewerkt. De voorzitter deed daarop voorlezing van een schrijven waarin de heeren ter Avest, Rosman, Koedijk, Aesink, Tusveld, Paalman en Otten als raadslid bedanken. Do Zomertyd. Door den heer Braat zijn aan den Minister van Binnenlandsehe Zaken en Landbouw de volgende schriftelijke vragen gesteld Is het den Minister bekend, dat in de volgende maand de druk van den zomertijd, wegens het korten der dagen, weer voor menschen, die 's morgens vroeg naar hun werk moeten gaan, en voor schoolgaande kinderen zich zeer zwaar zal doen gevoelen? Is de Minister bereid, om te hunnen gerieve den zomertijd nu nog te ver korten Geen wittebrood meer naar België. Men meldt van de grens aan de «Bossche Grt." Dinsdagmiddag omstreeks 2 uur, kregen de Belgische kommiezen regee ringsorder allen invoer van wit brood uit Nederland r.aar België te verbieden. Geen enkel wit brood mag België meer in. Sedert Zaterdag j.l. werden nog kleine vergunningen afgegeven, doch ook dit is uit. Tallooze bakkers in de Nederlandsche grensgemeenten hadden Dinsdag nog overhaast groote hoeveel heden wit brood voor België gebakken doch bleven er allen mee zitten. Nu kan de echte smokkelhandel in wit brood beginnen. Ernstige botsing. Dinsdagavond omstreeks 7 uur heeft op den Bosschenweg te Tilburg een ernstig ongeval plaats gehad. Een motorrijwiel, bestuurd door den heer Marskamp, kwam in botsing met den auto van den heer v. d. Fuhr, die plotseling stilhield. De heer M., was onmiddellijk dood. De heer Leibbrand, die op den duo zat, werd ernstig gewond naar het gasthuis vervoerd. De autobestuurder bleef ongedeerd. In het oog gestoken. Het 4-jarig kind van H. L. te Reusel had in een onbewaakt oogenblik het ongeluk zich met een mesje in het oog te steken. Het kind is op medisch advies naar Eindhoven vervoerd. Ver moedelijk zal het kind het oog moeten missen. Door een stier aangevallen. De landbouwerszoon J. Willemsen te Gilze is bij het melken van een koe door een stier aangevallen, die hem zoodanig in de linkerzij stootte, dat de ingewanden er uit kwamen, De laatste H. H. Sacramenten moesten hem wor den toegediend. Schandelyke melkvervalsching. Veroordeeld tot f 500 boete. Voor het kantongerecht te Purme- rend stond terecht de veehouder J. V. uit den Overveenschen Polder. Beklaag de had melk afgeleverd waarbij sloot water was gevoegd, terwijl ten over vloede een zijner beesten uierziekte had. Een keurmeester en de gemeente veldwachter hadden hem bespied en gezien dat hij water bij de melk goot. Dr. Mol van den keuringsdienst ver klaarde, dat bij onderzoek gebleken was, dat water was toegevoegd en dat er als gevolg van uierziekte streptO' coccen gevonden waren, die darmont steking kunnen veroorzaken. Bekl. ontkende. Het O. M. eischte f 800 subs. 30 dagen hechtenis. De kantonrechter veroordeelde hem tot f 500 subs. 30 dagen. Langendyker tuinders in moeilyk< heden. Verscheidene tuinders op Langendijk verkeeren in moeilijke omstandighe den, als gevolg van de meer dan slechte uitkomsten van den tuinbouw. Uitg< zonderd de eerste soort bloemkool, zijn bijna alle aangevoerde producten wei nig waard, daar de tweede soort bloem kool, waaruit de teelt voor een belang rijk deel bestaat, haast onverkoopbaar is. De drie vroegere koolsoorten, waar van elke week meer dan 200 spoor wagons worden aangevoerd, zijn bijna niets waard. Er zijn er verkocht voor f 10 per spoorwagon van 10 000 K.G., herhaaldelijk kwamen prijzen van f20 tot f 50 voor en in zeldzame gevallen kon f 100 worden bedongen. Het bui tenland neemt zoo goed als niets af, zoodat de vraag den aanvoer niet kan verwerken. Er zijn bouwers, die hun kool op den akker laten staan, daar met de ontvangen opbrengst de snij-en aanvoerloonen niet kunnen worden betaald. Aardappels moesten tweemaal zoo duur wezen om van een loonende ex ploitatie te kunnen sprekenuien brengen eveneens een zeer geringen prijs op. te VENLO zal Woensdag 1 September Markt dag vm. 10 u. in café Den Engel te Venray, publiek contant verkoo- pen waarbij geheel nieuwe, in verschil lende afmetingen, afkomstig van Engelsche legervoorraden, bijzonder geschikt voor landbouwbedrijf. De dekkleeden zijn te bezichtigen een uur voor den verkoop en wor den geheel uitgelegd. 30 Week van 1327 Aug. INGEKOMEN J.M. O van Roij, winkelbediende, Gr. Markt 7, van Venlo - B W. Meijer, verpleger, Sta tionsweg 14 van VeDlo A. J. Krynen en gezin arb. telegr. N.S. Oirlo E 17 van Roosendaal Th. J. Schreurs, zonder beroep, Veulen H 16 van WeertN. A. van den Berg, smid, Gr. straat 10 van Nederweert J. J. Vissers, chauffeur, Schoolstraat 1, v. Someren E. M Th. Emonds, Pater, Leunsche weg 2a van Heerlen P A. Beunen, broeder. Stationsweg 14 van Noordwijker hout J. Campers, id. id van Gent (B M. Rutten, smid, Lull C 14 van Walbeek A. Guthe, kloosterzuster Overl. weg 2 van Sevenum A. E. Straetman id id van Maasbree W. Th. Sanders, dienstbode Oostrum D 33 van Broek huizen M E J. Hooven, modiste, Groote str. 14 van Weert P. Verstraaten en gezin, chauf feur. Ga88traat 22 van Vierlingsbeek Th. J, M. Camps, zonder beroep, Heide L 25 van Poster- holtH. M. H. Frencken id Bleekstraat 8 van Roermond W. J. Linders, dienstknecht Veulen H 35a van Horst G. J. Janssen, dienstknecht Merselo M 84 van BroekhuizenA. M. J. Gou mans, Akkerwe? 2 van Posterholt. VERTROKKEN J. Vroonland en echtgen. landbouwer naar Sittard Markt M. M. de Jong, naar Rijsenburg, Emmalaan 2 J. Hoo- eeveec en gezin, assistent N. S- naar Nijmegen, Spiegelstraat 21 -J. H. van Deijck, Broeder, naar Noordwijkerhout M. M. Linders naar Veghel, Liefdegesticht A C. Derckx, dienstbode naar Holthees J. van de Voort naar Oploo C 26 M. P. Th. Vullings, dienstbode naar Sevenum M D. 3. Higly, onderwijzeres naar Dordrecht, Groenmarkt 19 C Zeeuwe, ver pleegster, naar Overveen M. Verheijen naar Blerik, St. Antoniusklooster M. Niekamp, kloosterzuster naar Steijl, St. Josephskloostor M. A. Schulleman, klooosterzuster naar Sevenum, St. Annaklooster J. Lamers, landbouwer naar Doxmeer, Kreupelstraat - L. Janssen, chauffeur naar Den Dungen, Huize «Groot Grindsel". van 2027 Aug. GEBOREN: Johanna C M. van Lipzig, Venraysch Broek Henriette D. B. Th. Versélewel de Witt Hamer, St. Annalaan Bernardus H. Hendrix, Castenray Gertruda J. M. Tijssen, Boschhuizen Arnoud W. Remmen, Maash. weg Willem J. Spieeuwenberg GEHUWD Th. Kessels, 23 jaar, schoenmaker te Venray en M. R. Vermeulen, 19 jaar z.b. te Venray. OVERLEDEN J. P. J. Vermeulen, 4 mnd. te Venray, St. Odastraat Worden gevraagd 2 huishoudsters Sleepers voor de Staatsmijnen 3 burgerdienstmeiden 3 boerendien9tmeiden 1 burgerdienstmeid voor Hor9t 1 kenkenmeid voor Eindhoven 1 dienstmeid van 30—40 jaar 6 boerenknechts voor Paschen 1 burgerdienstmeid voor Venlo 1 bejaarde dienstmeid voor direct Metselaars voor Well 1 dagmeisje of werkster Bieden zich aan 1 rijwielhersteller 2 jaar aan het vak 2 gezinnen voor ontginning o! boerdery 1 kleermakersknecht 4 j. a.h.v. 1 siucadoor 2 boerenknechts voor dadelijk 1 burger- of boerendienstmeid Parochiekerk Morgen Zondag in alle H. Missen collecte voor de kaars van Oostrum, 2 uur groote Con gregatie, 5 uur H. Familie. Maandag half S leesmis, 8 uur jaarg. 2e klas voor Anna van Vosselen en Job. Ant. Janssen, 7 uur Lof. Dinsdag half 8 en 8 uur leesmis, 9 uur ge zongen Huwelijksmis. Woensdag half 8 en 8 uur leesmis. Donderdag half 7 te Veltum H. Mis, half 8 leesmis, 8 uur jaarg. voor Agnes Poell. Vrijdag le der maand en vereering van het H. Hart van Jezus, half 7 bestelde Hoogmis, half 8 gestichte leesmis, 8 uur leesmis, 7 uur I.of en eerherstel aan het H. Hart. Zaterdag komen de kinderen der 3e klas te biechten, 7 uur Lof. A,s, Zondag in alle H. Missen collecte ten

Peel en Maas | 1926 | | pagina 2