Provinciaal Nieuws. Gemengde Berichten. Verkoop van Tramwagens. m&Miim diwsnv vbkbay. over een gedeelte daarvan. Daarom wordt voorgesteld, dat het Politiek Advies bij de Slatenverkiezing voor eiken provincialen kieskring zal gege ven worden over tenminste de kleinste helft en ten hoogste het vele aantal der in den kring te verwachten zetels. Voor de Raadsverkiezing wordt een nog grootere vrijheid gelaten. Daar wordt geen minimum voorgesteld, maar slechts het maximum, waarover gead viseerd wordt, n.l. het aantal der naar verwachting op de lijst te behalen zetels. De namen van de geadviseerde leden worden bij beide verkiezingen in de vastgestelde volgorde bovenaan op het stembiljet geplaatst. De namen van de overige candidaten komen daaronder. Daar niet te ontkennen valt, dat de bovenste plaatsen gunstiger zijn dan de overige, stelt de commissie voor, deze candidaten niet in alfabetische volgorde te plaatsen, maar de volgorde bij loting te bepalen. Voor de overige bepalingen van de reglementen meenen wij naar het ont werp te mogen verwijzen. Het nieuwe stemstelsel moge de instemming vinden van den geheelen Bond. Het kome er na vruchtbare beraadslagingen. Het volgend jaar zal het in de Staten-en Raadsverkiezingen voor de eerste maal worden toegepast. Het moge bijdragen tot een flinke katholieke stembusoverwinning, zooals er onder het oude reglement zoovele zijn behaald. ROELAND. Zullen de Ned. Spoorwegen zelf sted. besteldiensten invoeren Wij lezen in de »N^ A. Crt.": De mededeeling van de directie der Nederlandsche Spoorwegen dat in ver band met de oprichting van een autobedrijf der Spoorwegen overwogen wordt den stedelijken besteldienst in 't autobedrijf op te nemen, waardoor instellingen als Van Gend en Loos overbodig zouden worden, heeft eenige ongerustheid gewekt bij degenen die bij Van Gend en Loos in dienst zijn. Wij hebben ons in verband hiermee tot de Nederlandsche Spoorwegen te Utrecht gewend met verzoek om nadere inlichtingen en vernamen dat het instellen van stedelijke besteldiensten alleen slechts een zaak van studie uitmaakt; het staat nog absoluut niet vast of tot een dergelijke slap zal worden overgegaan. Het loopende contract lusschen de Spoorwegen en Van Gend en Loos eindigt eerst 30 Juni 1928. Teleurstelling met de kippenlioudery. Men meldt ons uit Oostelijk Noord- Brabant Over het algemeen is de stemming onder de kippenhouders niet zeer opge wekt. Men weet, dat vooral ook onder den invloed der hoogere eierprijzen, de hoenderhouderij, speciaal in de zand streken, sterk is toegenomen. Inderdaad moest het met de pluimveeteelt crescen do gaan. Er werd flink aan verdiend, wat aanstekelijk werkt en bovendien werd in de pers en door de houders de aangelegenheid geregeld besproken. Ook dat bevorderde niet weinig de belangstelling en den lust eraan mede te doen. Zooals meer gebeurt, vervalt men dan in uilersten. Niet dat hier mede gezegd is, dat het nut-pluimvee te sterk is gepropageerd. Wij blijven gelooven, dat in het hoen voor de volkswelvaart ten plattelande nog heel wat perspectief zit. Alleen maar, de menschen hebben hun verwachtingen te hoog gesteld. En dat nu loopt falikant uit. Daarbij komt, dat de lage valuta landen deD eierprijs dit jaar leelijk hebben bedorven. Alles te samen zijn èn door den eierprijs èn door den tegenvallenden leg de resultaten der kippenhouderij dit jaar anders en veel minder dan men verwacht en gehoopt had. Sterk is thans de aandrang de kippen weer van de hand te doen. 'n Ondankbare. Landbouwer T. van Zijtaard te Veghel kocht einde vorige week een koe en ontmoette bij het naar den nieuwen stal brengen van dit beestje een onbe kend persoon, die hem hierin behulp zaam, vergezelde. Thuis gekomen gaf T. hem hiervoor een kleine belooning, benevens een goed maal, waarop de onbekend geblevene hem nog verzocht om in het hooi te mogen blijven over nachten. Ook dit werd toegestaan. Wie schetst echter de verbazing van onzen landbouwer, toen hij des morgens reeds zeer vroeg in de schuur kwam en bemerkte, dat zijn gast al vertrokken was Naderhand bleek, dat deze ook nog een zoo goed als nieuwe fiets had medegenomen. Tot heden is nog geen spoor van den man of de fiets ontdekt. Te vondeling gelegd. Te Eindhoven is door de politie aan gehouden de vrouw, die Vrijdag haar kind daar had te vondeling gelegd. t Het bleek te zijn zekere R., afkomstig 'uit Schaesberg, welke vroeger in de gemeente Eindhoven was werkzaam geweest. Ze is door de politie weer op vrije voeten gesteld en is aan werk geholpen. Verdronken. Woensdag had te Oss de dekknecht Akkermans uit Kerkdriel, werkzaam bij de stoombootonderneming H Jansen te Lith het ongeluk bij het afstooten van de boot Herman" overboord te vallen. Direct werden alle pogingen in het werk gesteld om den man te redden echter zonder resultaat. Hij was 27 jaar, gehuwd en vader van één kind. Steiger ingestort. Op de gasfabriek te Groningen waren Dinsdagmorgen eenige werklieden bezig een ijzeren loopbrug, die op een hoogte van circa 8 meter langs de ketels is aangebracht, te vernieuwen. Plotseling stortte de steiger, waarop zij stonden, naar beneden. De werkman L. van Bloemendaal viel gelijk met een ijzeren plaat die 80 K G. woog, op den grond. Ernstig gewond werd hij naar het Acad. Ziekenhuis overgebracht, waar hij bij aankomst aan de bekomen ver wondingen overleden bleek. Door de clectriciteit gedood. De arbeidsinpeclie schrijft onsDe avondbladen van 14 Augustus bevatten het bericht dat wederom een mensch gedood werd, die den koperen lampvoet van een (defect) gloeilampje aanraakte. Eigenlijk is de zaak zoo Het slacht offer kwam met een onder spanning staand deel in aanraking en zakte in elkaar. Het is volstrekt niet zeker, dat hij toen al dood was. Had men onmid dellijk kunstmatige ademhaling op hem toegepast en deze desnoods 2 uren lang voortgezet, misschien was hij dan wel uit een toestand van schijndood weder bijgekomen en in het leven gebleven. Dus: bij alle gevallen van schijnbaar plotselingen dood door electriciteit dadelijk beginnen met kunstmatige ademhaling toe te passen en deze lang voortzetten. Eerst wanneer daarbij geen resultaat verkregen wordt, mag men veronderstellen, dat het slachtoffer werkelijk dood is. Kunstmatige ademhaling is be halve de hartmassage, welker techniek door veel minder personen verstaan wordt het eenige middel om deze ongelukkigen te redden, maar onmid dellijk beginnen en lang voortzetten. Een oplichter. Te Breskens vervoegde zich dezer dagen een persoon, die voorgaf namens den aannemer van de werken san de havenverbetering te komen. Hij nam 100 werklieden aan en verteerde goed in een hotel. Toen hij echter hoorde, dat de ingenieur dien dag zou komen, nam hij zoo spoedig mogelijk een boot naar Vlissingen en vertrok zonder te betalen en met achterlating van de gedupeerde werklieden. Interessante proeven met eenden. Zooals velen bekend is, is dr. te Hennepe, bacterioloog der Rijksserum- inrichling te Rotterdam, reeds eenige jaren bezig te Volendam op zijn proef- fokslation voederproeven te nemen met eenden. Het doel dezer proeven is onder meer de eendenhouderij te bestudeeren in verband met de droog making der Zuiderzee en de interna tionale wet, die het visschen van ondermaatsche visch op de Noordzee zal tegengaan. Deze proeven hebben dit jaar een interessant resultaat opgeleverd. Een 50-lal der in Volendam gefokte en opgevoede eenden zijn in het najaar van 1925 overgebracht naar het terrein der Eerste Zuid-Holl. Coöp. Pluimvee centrale aan den Kralingscheweg te Rotterdam. Dit fokstation staat even eens onder leiding van dr. te Hennepe en hier heeft hij proeven genomen met het voeren van slachtafval op eenden. Alle eenden, zoowel te Volendam als te Rotterdam worden zonder eenig zwemwater gehouden. De foktcomen te Volendam krijgen nooit groenvoer en alleen droogmeel en mais te eten. Te Rotterdam loopen de eenden in grasrennen, en krijgen alleen droogmeel of slachtafval Deze week nu heeft een foktoom van Khaki Campbell-eenden eert ongekend hoog productie-cijfer gehaald. Een der te Volendam gefokte eenden legde op 14 Augustus haar 300sle ei, terwijl de andere drie Campbells van dezen fok toom legden resp. 241, 233 en 284 eieren tot 15 Augustus. Alle 4 eenden zijn heden nog aan den leg. Meerdere eenden hebben reeds het legcijfer van 200 gepasseerd. Van de 300 legster zijn dit jaar ver scheidene jonge eenden en woerden te Volendam opgefokt en deze week zijn 15 dezer jonge eenden weer op het terrein der Centrale geplaatst. Een dezer jonge eenden, 4i/2 maand oud, is al reeds aan den leg. Buitenlandsche toeristen in Belgie. Men meldt aan de N. R. Ct. uit Brussel, dat het aantal vreemde toe risten sedert Zondag in de hoofdstad, aan de kust en in de Ardennen, bui tengewoon groot is. Te Han alleen werden de bekende grotten /.ondag door ruim 5000 per sonen bezocht. Van Dinant tol Roche- fort, Spa en Zuid-Luxemburg krioelt het thans van toeristen, waaronder de Nederlanders verreweg het talrijkst zijn. Aan de kust verblijven zeer vele Duitschers, doch sedert 21 Juli hebben zich, dank zij het krachtdadig ingrij pen van den burgemeester te Blanken- berge, waar chauvinistische Brusse laars en enkele zoowel anti Duitsche als anti Hollandsche en anti Vlaamsche Gentenaars een paar opstootjes wisten uit te lokken, geen incidenten meer voorgedaan. Evenals de andere badgasten brach ten reeds heel wat Duitschers per toer auto een bezoek aan het voormalige IJzerfront, Yperen en den Kemmelberg. Te Dinant echter heeft men er tot dus ver slechts enkelen gezien. Honderden toeristen woonden Maan dagavond het beiaardconcert van Jef Denijn te Mechelen bij. Zwaar weer hoven Engeland. Aanzienlijke schade is aangericht door een hevigen storm, die Dinsdag boven Londen en talrijke provincie steden in Engeland gewoed heeft De regenval te Ramsgate bereikte een record. In verschillende districten werd veel vee door den bliksem gedood, terwijl boomen werden ontworteld en de telegraafdraden afknapten. Te Twickenham geraakte een garage in brand door den bliksem. Meer dan 30 automobielen werden vernield. Nadere berichten melden nog, dat de oogst ernstig heeft geleden. Een deel van een weg bij Ramsgate zakte tenge volge van den zwaren regenval in. Te Dover, waar in twaalf minuten een inch regen viel, steeg hel peil buiten de havensluizen plotseling met bijna drie voet. Even voor den storm was de atmosfeer zoo helder dat de Fransche kust aan de overzijde van het kanaal kon worden gezien, zelfs de ingang van de haven van Boulogne was zicht baar. In verschillende deelen des lands werden huizen vernield, maar afgezien van minder ernstige gevallen, zijn geen ongevallen te betreuren. Werkeloosheid in Engeland. Het Engelsche Ministerie van Arbeid maakt bekend, dat op 9 Augustus het aantal ingeschreven werkeloozen ruim 1 594.000 bedroeg of 24000 minder dan in de voorafgaande week. Treinontsporingen. Misdadige aanslag, zes dooden. De D Trein KeulenBerlijn, die Woensdagavond om half elf uit Berlijn vertrok is 's nachts om 2 uur tusschen Isenbuettel en Lehrte ontspoord. Twee wagens schoven in elkaar, zoodat zij bijna geheel vernield werden. De ontspoorde wegens vielen gedeel telijk van de anderhalven meter hooge spoorbaan af Donderdagmorgen waren 6 dooden en 6 gewonden onder de puinhoopen vandaan gehaald. Drie der dooden waren passagiers, de anderen behoorden tot het treinper soneel. Het is gebleken, dat op de plaats van het ongeluk enkele dwarsliggers niet meer aan de rails bevestigd waren Uit Parijs wordt gemeld dat Woens dagavond bij Les Andelys 5 wagons van een reizigerstrein zijn on'spoord. Een persoon is gedood, terwijl een ander zwaar en verschillenden licht gewond werden. Hevige stormen te New-York. Een hevige storm heeft Maandagnacht de bovenstad van New York geteisterd. 35 huizen werden verwoest, een groot aantal woningen werd beschadigd. Honderden boomen werden ontworteld, de telefoon- en telegraafdraden knapten door. De storm nam ten slotte den vorm van een cycloon aan. Slechts weinig personen werden gewond. De kerkvervolgingen in Mexico. Men vraagt zich verwonderd af: hoe kunnen zich nu de 15 millioen katho lieken van Mexico dergelijke daden van geweld laten welgevallen Het antwoord is eenvoudig: Omdat het openbare leven van Mexico in zoodanige demagogie vervallen is, dat de verkiezingen in het geheel geen ^uitdrukking van der volkswil zijn; en omdat het voor fatsoenlijke menschen practisch onmogelijk is, in het politie ke leven van het land ergens, waar ook, een slem te krijgen. Weliswaar beweerde president Calles dat de laatste verkiezingen in den vol- sten vrede, gelijk nog nooit in de geschiedenis van Mexico, verloopen waren, maar de zeer goed ingelichte Correspondence News Service in Was hingtor. stelt inlusschen vast, dat bij de laatste verkiezingen minstens 25 menschen vermoord werden. Slechts een door rechtschapen en intelligente lieden geleide contra revo lutie kan in Mexico opnieuw orde schepper. Maar d6 Kerk organiseert begrijpe lijkerwijze geen revolutie en het ka tholieke volk is te weinig tot eigen zelfstandig optreden en tot een georga niseerd voorgaan geschoold. Men bouwde vlijtig kerken en scho len, maar vergat daarnaast voor een machtige katholieke pers en een uit gesproken vereenigingsleven te zorgen. Zoo hadden de vijanden der Kerk het al bijzonder gemakkelijk. Het ge lukte aan de heffe der Mexicaansche samenleving, aan een handjevol poli tieke avonturiers en arbeidsschuwe arbeidersleiders, die nauwelijks drie procent der bevolking achter zich heb ben, een volk van vijftien millioen katholieken op bolsjewistische wijze te regeeren, geheel naar Russisch model. VENRAY, 21 Augustus 1926. Muziekuitvoering te Ysselsteyn. De Burgemeester van Venray brengt ter algemeene kennis, dat wegens de kermis te Castenray op Zondag 29 Augustus, de door de Fanfare St. Ca- tharina te Leunen te geven muziek uitvoering te Ysselsteyn is UITGE STELD tot Zondag 5 September a.s., des namiddags half 6. Venray, 19 Augustus 1926. De Burgemeester van Venray. O. VAN DE LOO. Ontvangen een groote zending Dames en Kinder-Vilthoeden en Man tels. V. PYLS. (Adv.) Naar wij vernemen is het aan leggen der buisinstallatie's in de ge meente Venray door de Stroomverkoop- maatschappij opgedragen aan de N V. »AZNEM" Algem. Zuid-Nederl. Electr. Mij. te Roermond. Met het leggen van een kabel vanaf Horst is men reeds bezig, benevens met het bouwen der transformatoren huisjes te Castenray en aan de Bleek- 8traat Op de Woensdag alhier gehouden varkensmarkt waren 300 biggen aan gevoerd. De prijzen zijn dalend. Men betaalde van f 12 lot f 18 per stuk, waarvoor er veel verkocht werden. Gisteren werd alhier aanbesteed het bouwen van een klooster en kerk voor rekening der St. Franciscns-stich- ting, gezeteld te Maastricht. Architect ir. Jules Kayser, Venlo. Van de meest bevoegde zijde kregen wij, op onze aanvrage, de mededeeling dat de uitslag der inschrijvingen niet bekend gemaakt werd. Aan de verschillende in omloop zijnde geruchten, behoeft dus geen geloof te worden gehecht 1 De heeren Th. Janssen en Jos, Ariaens alhier slaagden voor 't diplo ma A (schoenhersteller) der Nationale Federatie voor de vakopleiding in de schoenmakerij en den schoenhandel in Nederland. Deze week werden aan het station vroege aardappelen geleverd, waarvoor betaald werd f 3 50 per 100 Kg. Veel wordt geklaagd over het rotten der vroege aardappelen. Naar wij vernemen, hebben hier enkele heeren het plan gevormd om bij gelegenheid van de a.s. Konin- ginne-verjaardag voor de Venraysche jeugd een vliegerwedstrijd te organi- seeren, waaraan mooie prijzen zullen verbonden zijn. Zeker een mooi idee, dat wij gaarne in de belangstelling der ouders aan bevelen, opdat de jeugd alsdan in de gelegenheid gesteld zij in dezen mooien wedstrijd naar een prijs ie uingen. LEUNEN. Morgen nam. 6 uur zal door Venray's Fanfarecorps alhier een muziekuitvoering gegeven worden. OIRLO. Morgen Zondag zal de Weleerw. Pater Hieronymus Rongen, van de orde der Cisterciënsers te Tege- len, in de Parochie-kerk zijner geboor teplaats alhier, zijne plechtige eerste H. Mis opdragen. MAASHEES. Onze dorpsgenoote Mej. Joanna H. P. Bekkers slaagde op het te Nijmegen gehouden examen van de E N R K.N.N.M voor coupeuse. Zij genoot hare opleiding op de Mode vakschool der Eerw. Zusters Ursulinen te Maria Heide. De geslaagde proficiat! HORST. In plaats van den heer J. Coenders, die destijds ontslag nam, is tot gemeenteraadslid beëedigd de heer van Heijstef. Opliclitstor gearresteerd. Te Venlo is Woensdag een geslepen oplichtster Margaretha Jonotto Wed. Michel wonende te Kaltowitz (Polen) in hechtenis genomen. Onder den naam van Frau Rompel en onder dien van Ida Mastalerz heeft zij te Venlo meerdere personen opge licht voor belangrijke bedragen. Zij vertelde dat zij weduwe was van een Duitsch officier, die door een graaf overreden werd en van wien zij 100 duizend mark als schadeloosstelling kreeg. In Sittard heeft zij eveneens een 6tal personen opgelicht en te Rotterdam poogde zij een partij bloemkool ter waarde van f 2000 machtig te worden wat door een toeval mislukte. Zij is naar de gevangenis te Roer mond overgebracht. Verkoop „Het Steel" te Roermond. Dinsdag werden in het Posthotel door notaris Linssen de gebouwen, machinerieën, terreinen enz. van de N.V. »Het Steel", oorspronkelijk een fabriek van aardappelvlokken, publiek verkocht. In den morgen was een bod gedaan van f 125 000, waarna de verkooping tot in den namiddag werd geschorst. Om 4 uur werd de massa uitgezet aan f130.000. Eigenaar werd ten slotte de heer de Stordeur, eigenaar eener fabriek van maisproducten, te Leuven (België) voor f 158 000. Naar wij vernemen is tusschen de heeren van Esser, houthandelaar te Neer en den kooper een overeenkomst fesloten, waarbij de heer de Stordeur e machinerieën overneemt en de ge bouwen aan den heer van Esser komen. De geheele bouw .heeft eenige mil- lioenen gekost. ROERMOND Op de Coöp. Eiermijn van Maandag was de aanvoer 2550000 eieren. Groote eieren f 7.tot f 8 Kleine eieren f 5.90 tot f 6.90 Eendeneieren f 6 90 tot f 7.40 Auto in brand. Te Keipen bij Nederweert is de auto van den heer K. uit Eindhoven plotse ling in brand gevlogen. Door direct er uit te springen wisten de inzittenden zich te redden. Doordat de chauffeur het stuur kwijt raakte, vloog de auto in een greppel, waar hij geheel uitbrand de. Ook de chauffeur kon zich door vlug afspringen in veiligheid begeven. Liraburgscli middenstand in geyaar In een te Roermond gehouden be stuursvergadering van den R.K Lim- burgschen Middenstand werd besloten zich te wenden tot den commissaris der Koningin in deze provincie, in verband met den buitengewoon slechten toestand waarin de Limburgsche Middenstand tengevolge van de Belgische valuta concurrentie verkeert. Den commissaris der Koningin zal worden medegedeeld, dat, waar het kapitaal van den middenstand met vernietiging wordt bedreigd, het ge wenscht is, voor deze provincie uitzon deringsbepalingen in het leven te roepen. Snel recht. Dinsdagmorgen werden door de marechaussee te Echt een tweetal zwervers aangetroffen. Jonge krachtige kerels, minder gunstig uiterlijk, geen cent op zak, zoodat men het wensche- Iijk achtte het tweetal wegens land- looperij naar Roermond over te brengen Zij wilden wel werken, maar konden geen werk vinden. Ze wilden wel graag naar Veenhuizen, waar zij niet onbekend waren. De Politierechter mr. Tilman, willigde hun verzoek in. Nog denzelfden dag luidde het vonnis een jaar en negen maanden Veenhuizen, waarheen deze »arbeidsschuwen" direct zijn vertrok ken. Dus op één dag overtreding, aanhou ding en procesverbaal, zitting en vonnis en executie Vluggere uitvoering van het nieuwe wetboek van strafvordering ten dezen opzichte is toch wel moeilijk denkbaar. 25 pet. belastingyerhooging to Heerlen. In de Maandag gehouden raadsver gadering te Heerlen is de begrooting 1926 goedgekeurd. Ter dekking van het tekort werd besloten de gem. inkom stenbelasting met 25 pet. te verhoogen en der. vermenigvuldigingsfactor op 1 25 vast te stellen. Het Burg. Armbestuur neemt ontslag. Een vermenigvuldigingscyfer van 3. In de Maandagavond gehouden ver gadering van den gemeenteraad te Vaals heeft het Burg. Armbestuur ontslag genomen, omdat het wegens absoluut gemis aan geld niet verder kan werken. Ten aanzien van het vermenigvuldi- ging8cijfer 26—'27 werd besloten dit op 3 vast te stellen. ROLDUC. Maandag herdacht de neer Borghans, knecht te Rolduc, den dag waarop hij voor 4-0 jaren bij de bovengenoemde inrichting dienst nam. Reeds 24 jaren is hij als meesterknecht te Rolduc werkzaam. Bakkerij-tentoonstelling. De Eerste Limburgsche Bakkerij tentoonstelling te Maastricht is een succes geworden. Duizenden uit alle oorden van 't land hebben de tentoon stelling bezocht. bïïaasaluss stars vzïïbay. van 1320 Aug. GEBOREN: Leonardus W. H. Nelissen, Oirlo Adrianus H. van der Hulst, Venraysch Broek Hendrikus G. Philipsen, Ysselsteyn Cornelia J. M Claessens, Overbroek Johannes L. Swinkels, Veulen GEHUWD: A. J. W. Philipsen, 31 jaar, stucadoor en A. M. H. Pirlo, 29 jaar, beiden te Venray. OVERLEDEN Maria A. Janssen, 26 jaar, Overloon- sche weg. 1 patiënte St. Annagesticht. De Burgemeester eg Wethouders van VtNRAY zullen publiek bij opbod verkoopen ter plaatse bij de tramloods, op Dins dag 24 Augustus a.s. des namiddags 5 uur precies 3 dichte en 2 open tram wagens. 1 pekelwagen alles zonder onderstellen Eer. uur vöör den verkoop zijn de wagens te bezichtigen. Venray, 19 Augustus 1926. Burgemeester en Weihouders van Venray O. VAN DE LOO De Secretaris, VAN HAAREN. Uitvoer van aardappelen naar België. De Burgemeester van Venray brengt ter kennis van belanghebbenden, dat in verband met het voorkomen van wratziekte op een afstand van 20 kilo meter geen aardappelen meer uit de gemeente Venray naar België mogen worden uitgevoerd zonder inspectie, verricht door een der ambtenaren van den Plantenkundigen dienst te Wage ningen. Door mijne bemiddeling kunnen dus voor laan geen certificaten meer wor den afgegeven. Exporfeurs, die aardappelen naar België willen uitvoeren, moeten zich bij eventueele aanvraag van certifica ten wenden tot den Plantenkundigen dienst te Wageningen. Venray, 18 Augustus 1926 De Burgemeester van Venray, O. VAN DE LOO. Parochiekerk Morgen Zondag om 2 uur Kleine Con gregatie. Maandag half 8 leesmis, 8 uur jaarg. voor Anna Maria Janssen. Dinsdag half 8 en 8 uur leesmis, Woensdag half 8 leesmis voor Maria Janssen, als lid van de Congregatie, 8 uur Sol. jaarg. voor den Weleerw. Heer Pas toor Eug. Janssens. Donderdag half 7 te Veltum H. Mi9, half 8 leesmis, 8 uur jaarg. voor Martinus Jenneskens. Vrijdag half 8 en 8 uur leesmis. Zaterdag komen de kinderen der 4e klas te biechten, 7 uur Lof. Zaal in het Patronaat. Zondag kwart over 9 vergadering der Derde Orde, afdeeling vrouwen. Woensdag feest van den H Lodewijk, Patroon der Derde Orde, generale abso lutie. Genadekapel O.L. Vrouw Oostrum. Zondag 22 Augustus Octaafdag O. L. Vr. ten Hemelopname: te 7 uur H. Mis, te half 10 Hoogmis w.o. de St. Ludovicus- vereeniging ter bedevaart is. Te 3 uur plechtig Lof met preek, processie over den vlasakker en vereering H. Relikwie.

Peel en Maas | 1926 | | pagina 2