NÉrlaÉÉ LeiiêwIM F. VAI OFBlËüEl Jssa. A. H. Martens BOUWMATERIALEN. A. B. I. S. J. E. POELS-JANSSEN Joh. Ottea-Builen, Qverloon RIJWIELEN Firma Loom 4 Crwmm. A. H. de Baen fceperea ia eiken garnituren Fr. F. H. van Enckevort. voldoening van zijn koop. zijn de beste merken ter wereld. Naaimachines Jaarmarkt te Venray Verleent Credieten Verhuurt safe-loketten Patersstraat 17, Venray Cementwaren Bouwmaterialen, BONNER CEMENT. G-^k;r~d ZAKKALK VOORRADIG BETONRINGEN EN BUIZEN HUISKELDERS ZUIVER WATERDICHT Stoom-Timmerfabriek. ©MS 0/of Verkrijgbaar bij J. Keijzers, Eindstr. 7 Venray Bouwmaterialen hobhhhhTimmerfabriek Haccourt Portland Cement Machinale Poederkalk Phoenix en Teutonia 5 Polyphon gramophons met de nieuwe toonvoering Veel billijker en zoo goed ais de beste H. CAMPSHorlogerie 114. Reinigingsdienst. Woensdag 1 Sept. Bijkantoor VENRAY. OOSTRUMVenray Beton Beerputten, Beton zolders en vloeren en alle voorkomende Betonwerken Aile Brillen, Brilreparatiën Steeds in voorraad alle H.GAMKS is het eenige afdoende dierten, kakkerlakken, krekels, mieren, rup sen, alsmede luizen bij koeien, paarden, pluimvee, enz. worden door A.B.I.S. niet verdreven, doch onmiddelijk gedood ii waarborgen den kooper Grooté Straat 26. Rudge Whitworth, Gruuo, Cyrus, Eysink en Serva beste Naaimachine Steeds voorradig verschillende Tevens alle kleine Koperwerken die tot liet vak behooren. Pluimvee uit Italië. De Maastrichtsche correspondent van de »Msb." meldt Ven iemand, die in Pluimveekringen zeer goed bekend is, gewerd ons de mededeeling, dat verleden week een wagon Italiaansche kippen bij Eijsden de grens gepasseerd is. Dit beteekent op zich zelf niets, ware het niet, dat de hoenderpest juist door het pluimvee uit Italië geïmporteerd is. En nu was de toestand van den wagen zóó, dal het niet is uitgesloten, dat opnieuw gevaar bestaat voor uitbreken der ziekie. De arme dieren, die een 3 dagenlange reis achter den rug hadden, waren, met 20 tot 25 stuks in kratten verpakt, die hun niet veroorloofden den kop op te heffen of een pas te verzetten. Voer was onvoldoende medegegeven. Wat er nog van over was, lag bedolven onder een harde korst mest. Verschillende dieren lagen dood in de kratten en de andere pikten aan de cadavers. Dat op deze wijze allerlei ziekten onder onzen hoenderslapel moeten uitbreken ligt voor de hand. Naar wij vernamen overweegt de Regeering wel maatrege len, doch met overwegen komt men niets verder. Ingrijpen en wel terstond hetzij door keuring aan de grens, ge lijk in België geschiedt, ofwel door het verlangen van keuringscertificaten van het land van herkomst. Ook voor de dierenbescherming ligt hier een dank baar terrein. Verschillende landbouwers in de buurt van Maastricht hadden één twee dagen na aankoop van dieren uit deze zending 10 12 cada vers op hun erf. Het kan verkceren. Tijdens den lagen stand van den Belgischen franc stroomden al degenen, die iels hadden aan te schaffen uit de grensplaatsen naar de gemeenten aan de Belgische zijde. Op den duur hield men daar rekening met den lagen koers en gingen de prijzen met spron gen omhoog. Van lieverlede vermin derde in de laatste dagen de kooplust van Nederlandsche zijde en is nu geheel verdwenen. Instede daarvan kwamen Vrijdag reeds bewoners van de grensplaats Esschen in Roosendaal hun inkoopen doen, wijl daar de prijzen naar verhouding veel lager waren dan in hun eigen land, omdat de prijsver- hoogingen, ondanks den verbeterden franckoers bleven gehandhaafd, maar ook omdat de winkeliers te Roosendaal hun prijzen, om met België te kunnen concurreeren, uiterst krap gezet hadden. De groote trek naar België begint eveneens te minderen. Wel brengen thans nog opgepropte treinen uit Ant werpen niet dan over de goedkoopte ontgoochelde reizigers terug. Do dokter prevelt. Het is een vreemd en avontuurlijk vak, Al stelt hel vaak teleur. Met moede schreden sleept het men- (schelijk wrak Zich hoopvol naar mijn deur 1 —o Ik kijk hem aan, en weet wat er aan (schort, Ook weet ik dat geen hulp meer baat, En dat patiënt, die nooit meer beter (wordt, Den weg des vleesches gaat 1 o Een tweede komt bedrukt mijn kamer in. Ik zoek vergeefs en vind niets zieks, Maar hij blijft bang voor 't lot van zijn (gezin. Verbeelding.... idéé fixe 1 o Een ander stompelt moeizaam naar mij (toe'; 't Is zegt hij mis met hem, vol- (slagen mis. En 'k constateer, als 'k heel wat moeite (doe, Dat het een kater is 1 o Een juffrouw eischt dat ik haar beter (maak Van honderd kwalen en een bult Wanneer ik faal, een uitgemaakte (zaak Krijg ik alleen de schuld 1 o Toch ga 'k voor mijn patiënten door het (vuur, Al hoor ik telkens tot mijn schrik: Als ze genezen, deed het de Natuur, En als ze sterven, ik 1 M.M Nieuwe hittegolf in Amerika. Uit' New York wordt geseind, dat opnieuw in het midden-Westen der Vereenigde Stalen een hittegolf heerscht. Het aantal slachtoffers bedroeg in twee dagen tijds veertig. De temperatuur bereikte in Kansas, Missouri, Illinois, Indiana, Arkansas, Oklahoma en Iowa 100 graden. De hitte doet afbreuk aan den rijpenden mais- oogst. Degenen, die zich nog willen aan sluiten bij den gemeentelijken reini gingsdienst, kunnen zich daartoe nog dagelijks aanmelden ten kantore van den gemeenteontvanger. Het verschul digd bedrag f 2.50 moet gelijktijdig bij de aanvrage worden voldaan. De Burgemeester van Venrav, O. VAN DE LOO. WAARSCHUWING. Schouw der Waterlossingen. De Burgemeester van Venray waar schuwt belanghebbenden, dat zeer streng zal worden geschouwd en ook bij onvoldoende reiniging zoowel bij schouw als herschouw proces-verbaa zal worden opgemaakt. Ik vertrouw echter, dat ieder het groot belang eener goede reiniging zal begrijpen en geen enkel proces-verbaal zal behoeven te volgen. In het bijzonder wordt de aandacht er op gevestigd, dat binnen een afstand van li/t Meter, gemeten uit den uiter sten rand der waterlossing, geen boomen of struikhout mag aanwezig zijn. Waar dit nog staat moet een en ander vóór de schouw zyn gerooid. Ook moeten de zoogenaamde »drinken" welke in de waterlossingen mochten zijn gemaakt vóór de schouw zijn verwijderd. Venray, 9 Juli 1926. De Burgemeester van Venray. O. VAN DE LOO. Spreekuren Burgemeester. De Burgemeester is uitsluitend voor het publiek te spreken, zooveel moge lijk iederen dag van 10 tot 12 uur voormiddag, met uitzondering van Vrijdags. Openstelling Bureaux Secretarie, Burgerl. Stand en Gemeente-Ontvanger. De Secretarie is voor het publiek geopend iederen dag van 9 tot 12 voormiddag en van 2 tot 4 namiddags. Zaterdags alléén van 9 tot 12 voor middag. o Het Kantoor van den Gemeente- Ontvanger is voor het publiek geopend, met uitzondering van den laatsten dag van elke maand van 9 tot 12 voormiddag en van 2 tot 3 namiddag. Zaterdag alléén van 9 tol 12 voor middag. o Na drie uur is dus het Kantoor van den Gemeenteontvanger en navier uur de Secretarie voor het publiek GESLOTEN. a hare brand- en inbraakvrïje kluit van het kantoorgebouw m Telefoon 501 Postrek. 48269 Wij leveren aan sterk verlaagde prijzen prima Gegoten Kalk, Asphalt, Gips, Gresbuizen, Koe- en Varkensbakken, Wand- en Vloertegels, Dakpannen in rood en blauw. Asbest dakbedekking Martinit. IJzeren Glasramen voor stallingen en Kippenhokken, Dakramen en Glasramen. in de maten van 150, 125, 100, 80, 60, 50, 40. 30, 20, 18, 15 13, 10 en 8 cm. middellijn, speciaal voor duikers en waterlossingen. Wij maken Uwe onder volle garantie de laatste modellen Voor het inrichten van Uwe stallingen volgéns bevelen wij ons beleetd aan 80 Markt Een goed aangepaste en vakkundig gemaakte bril maakt jong van uiterlijk en frisch van geest. VENRAY ook op doktersrecept. binnen het uur, voor weinig kosten 50 Stofbrillen, Zonnebrillen, Thermometers enz. VENRAY. Vq/: horlogerie V£NKA)C 32 OC/JvQr-. middel ter bestrijding van insecten en ongedier. ten en daarbij ongeVaaHijk v00rmensc'1 of dier. Muggen, vliegen, vlooien, VVandge- Eenmaal geprobeerd, Steeds begeerd. wordt op strengste keur tegen uiterst concurreerende prijzen uit ">chip en uit voorraad van de opslagplaatsen VIERLINGSBEEK en OVERLOON geleverd. 48 Concurreerende prijzen. Solide garantie. Beleefd aanbevelend, 70 zijn merken van waarvan de honderden gebruikers te Venray en omstreken hebben on dervonden dat ze voldoen aan de hoogste eischen die men aan eene stellen kan. Daarbij zijn de prijzen laag en kan men ter plaatse alle mogelijke onderdeden verkrijgen of reparatie lafen verrichten. Aanbevelend, In diverse modellen verkrijgbaar bij Groote Straat Musicaen „Columbia" platen. Onderdeden Reparatiën Aanbevelend,

Peel en Maas | 1926 | | pagina 7