kinkhoest. Laat uw lieveling niet kwellen j Geef het dadelijk Akker's Abdijsiroop Gemengde Berichten. Tï door den Kom de natuur te hulp de taaie kleverige slijm los te maken en te verwijderen. De telkens terugkee- rende krampachtige, benauwde hoestaanvallen maken licht van Uw stevige kleine een zwak poppetje. Lijn voordcellger 1 WAARSCHUWING. De Burgemeester van Venray wijst belanghebbenden op hunne verplichting dat onmiddellijk rifedat het vee van mond en klauwzeer is hersteld, hiervan aangifte moet geschieden ter Secretarie. Venray 13 Augustus 1926. De Burgemeester van Venray, O. VAN DE LOO. Tijdens het onweer van Donder dagmorgen werden een drietal runderen, in het weiland de s-Vennen" toebehoo- rende aan de Kind. Janssen Leunen en W. Keisers Overbroek door den bliksem getroffen en gedood. Zondagmorgen terwijl een zoon van den bakker S. aan de Heide op de Langstraat achter een rijtuig liep, toen hij daarachter uit liep door een auto van Derksen gegrepen en overreden. Naar Dr. Struben vervoerd, bleek al daar dat S. een beenbreuk bekomen had. Den autobestuurder treft geen schuld. Woensdagmorgen tusschen 6 uur en half 7 is uil den gang van het Patronaat een rijwiel verdwenen van G. W., die aldaar de H. Mis bijwoonde, Voor rekening van M. Hendriks EndepoelMerselo werd aanbesteed het bouwen van een stalling. Inge schreven werd als volgt: Th. Claassens, Venray f 4665 Am. Pijpers, Leunen f 2965 Th. Maassen Gebr. Vollenberg f 2840 Aan de laagste inschrijvers gegund. Aan het Sl. Gerlrudis-lyceum voor meisjes te Roosendaal, van de ver- eeniging »O.M.O. in Noordbrabant" is benoemd tot leerares in de klassieke talen Mej. Beljaars uil Venray. Zondag 15 Augustus a s. des voorin, half 12 zal Venray's Fanfare- cosps een matinée geven op de Groote Markt. Maandagavond had alhier de heroprichting plaats van de Tuinbouw vereeniging Dorp. Een 20ial leden zijn reeds toegetreden en met levering aan de veiling te Venlo begonnen. Nieuwe leden kunnen zich nog aan melden. Zie advertentie. -"^DOSTRUM. Een zeldzaam feest was het voor ons Genadeoord toen de »Ven- roodsche Schopscompeni j" Poels Co- hier voor den honderdsten keer ter bedevaart kwam. We rekenen het voor onze pelgrims, plaats eene eer, dat deze oude bloeien de vereeniging hier jaarlijks ter bede vaart' komt en dan eene plechtige H. Mis laat opdragen, om Gods zegen af te smeeken over hare groote onder nemingen, door de voorspraak van O. L. Vrouw van Oostrura. Bij deze gelegenheid was er dan ook wat meer luister bijgezet dan gewoon lijk. De Zeereerw. heer Rector had de kapel en vooral 't Maria altaar rijk en smaakvol laten versieren. De fanfare was op haar post, om de jubileerende dames en heeren, waarbij alle familie leden priesters te verwelkomen met blijde muziek. Voor den ingang der kerk hadden zich tusschen twee rijen laurieren de bruidjes opgesteld en aan het hoofd daarvan eenige edelknapen. De inwo ners betuigden hunne instemming door het uitsteken der vlaggen. De plechtige IJ. Mis werd opgedra gen door den Weleerw. Heer M. Poels, kapelaan te Schaesberg, met als diaken de ZeerEerw. Heer Wismans, pastoor te Lollum en subdiaken de Weleerw. Heer L. Poels, Rector te Swartbroek. Cantores Mgr. Dr. Poels uit Heerlen en de Zeereerw. Heer Em. Pastoor Poels uit Venray. Na de Hoogmis nog een korte recep tie op het rectoraat, waarna de auto's naar Venray snorden, waar 't feest in .•de Zwaan" werd voortgezet. We wenschen van harte dat het deze Venraysche Handelscompagnie goed moge gaan en dat ons Lievrouwke, waarin zij zooveel vertrouwen stelt, baar zal blijven helpen. In de laatste algemeene verga dering van den Landbouwbond alhier, werd besloten om voor eigen rekening een pakhuis te bouwen. LEUNEN. Uitslag der Zondag ge houden wedvlucht met jonge duiven van »de Luchtbode" vanaf Boxmeer. Ie, 4e, 6e en 10e Gebr. Direckx; 2e en 3e P. van Oo!; 5e M. Ilouben; 7e en 8e W. Lormans; 9e Gebr. Boom. CASTENRAY. Tijdens het onweder van Woensdagmiddag sloeg de bliksem in het dak van het schoolgebouw al hier. Schade of brand werd verder niet veroorzaakt. Dondermorgen sloeg de bliksem in de boerderij van den heer P. Duij kers aan het Hoogriebroek, waardoor brand ontstond in den korenberm. Gelukkig werd dit spoedig ontdekt en kon men met eenige emmers water het vuur nog blusschen. Een lOOtai garven gerst waren verbrand. WELL. Alhier is hel huis, bewoond door den heer L. S., tot den grond af gebrand. Het vee en een deel van den inboedel kon in veiligheid gebracht worden. Mond- en klauwzeer. In de gemeente Maashees neemt het gevreesde mond- en klauwzeer steeds grootere afmetingen aan. Maandag werden niet minder dan zes nieuwe gevallen ten gemeentehuize aangegeven OVERLOON. Maandag 9 Augustus werd alhier in het Patronaat de eind- les gegeven van den Landbouwhuis- houdcursus, door Mej. Sangers en Mej. Jacob. Aanwezig waren de ZeerEerw. Heer Pastoor van Empel, de Heer P. J. van Haaren en Mej. van Haaren uit Til burg, de Heer Tops uit Roermond, het Bestuur van den N C B afdee- ling Overloon, de Heer van den Berg, landbouwonderwijzer te Vierlingsbeek. Verder de moeders der meisjes, die den cursus volgden. Uit den uilslag van het examen bleek dat alle meisjes zeer veel uit den cursus geleerd hadden, zoodat kon worden overgegaan tot het uitreiken der diploma's aan de volgende leer lingen Maria van Wanroy, Maria Gerts, Nella van Dijk, Mina Janssen, Antonia ICeunen, Johanna Crooymans, Maria Arts en Johanna Peters Door het Bestuur van den N. C. B. werd besloten een som geld uit de kas van den bond beschikbaar te stellen om de geslaagde meisjes een vacantie reisje te laten maken. AFFERDEN. Dinsdagmiddag viel de arbeider P. uit Gennep op destuwwer- ken alhier in de Maas. Waarschijnlijk heeft hij zich aan het steigerwerk beneden vastgegrepen, althans hij kwam niet meer boven. Het lijk is nog niet gevonden. GENNEP. Alhier is door de politie in verzekerde bewaring gesteld de bakker H. als verdacht van het plegen van ontuchtige handelingen met jongens Woensdagmorgen werd hij naar Den Bosch getransporteerd. OTTERSUM. Wegens ernstige ver denking van het plegen van ontuchtige handelingen met jongens is alhier gearresteerd de gepensionneerde kan toorhouder der posterijen V. Verdachte is Woensdagmorgen naar het huis van Bewaring te Don Bosch getransporteerd. Onder vriendjes. Het 12jarig zoontje van den heer T. in do Broekstraat te Blerick, kreeg ruzie met een vriendje. Hij ging naar huis, haalde een broodmes en sneed zijn vriendje een half oor af. VENLO. Na ruim negen maanden gesloten te zijn geweest, wegens ver bouwing en uitbreiding, is gisteren de Gemeentelijke Badinrichting wederom voor het publiek geopend. De inrichting die er keurig uitziet, is beduidend vergroot en voldoet aan alle hygiënische eischen. VENLO. Vanaf 9 Augustus mogen op marktdagen rij- en voertuigen slechts slationeeren in de volgende straten. A. Aan de zijde der Spoorstraat, grenzende aan het terrein der Staats spoorwegen van de smederij der firma Tendyck tot aan de ombuiging der straat. B. aan het niet bekeide gedeelte der Maaskade. C. aan het terrein gelegen tusschen het bekeide gedeelte der Brugstraat en het open terrein van het Rijk, gelegen op den hoek Brugstraat—Havenstraat. D. de Groote Beekstraat komende van de Vleeschstraat ter rechterzijde. Deze verkeersregeling zal aan veel opstopping in de Vleeschstraat op de drukke marktdagen een einde maken. Wielerbaan „De Valk". Men meldt uit Venlo Er zal wel geen Wielerbaan in het land bestaan, die meer nadeel onder vond van het slechte wear dan die der club »De Valk" in Blerick. Al de wedstrijden zijn dit jaar letterlijk ver regend. Ook die van Zondagnamiddag die thans deze week Zaterdag zullen gehouden woruen. Als dan tenminste de hemelsluizen gesloten zijn. Slecht jaar. Naar wij vernemen bedroeg de op brengst der groenten op de Venl- Veilingsvereeniging in de afgeloopen week ongeveer f 83000 minder, dan in de overeenkomstige week van 1925. j Een sprekend cijfer. Zigeuners aan de grens. Aan de grens te Venlo zwerft weer een troep Zigeuners met beren rond, die op verschillende punten reeds be proefden ons land binnen te dringen. De politie, die overal een oogje in 't zeil houdt, wist het lot heden nog steeds te voorkomen. Ernstig tramongeluk. Dinsdagnamiddag te circa 3 uur is nabij het kasteel Schöndeln te Melick een ernstig tramongeluk gebeurd. De heer Geraedls van Vlodrop reed per fiets in de richting Melick. Op ge noemde plaats werd hij door de tram achterop gereden. Daar G. dicht bij de rails fietste, gaf de machinist signalen, hetgeen G. blijkbaar niet hoorde. IJet gevolg was dat de man door de ma chine gegrepen en tegen den grond geslingerd werd. Met ernstige verwondingen aan hoofd en borst is hij, nadat een verpleegster, die juist ter plaatse was, de eerste hulp had verleend, naar het Louisahuis te Roermond overgebracht. Dinsdagavond nog is de man aan de bekomen verwondingen overleden. Boerenleenbanken. Volgens toezegging op de laatste Alg. Vergadering is door het Bestuur der Gentr. Boerenleenbank eene Gom missie benoemd in zake kassierssala rissen, beslaande uit 5 Directeuren en 5 Kassiers van plaatselijke banken uit verschillende provincies, uit Limburg o.a uit de heeren H. Clumpkens, Dir. der Boerenleenbank te Swalmen en C. Roncken, Kassier der Boerenleenbank te Arcen en verder uit de heeren A. N. Fleskens, voorzitter van het Be stuur, Mr. Th. A. J. Aquarius, Presi dent van den Raad van Toezicht en Mr. V. G. G. M. Dubois, secretaris van het Bestuur der Goop. Gentr. Boeren leenbank. Mijnongelukken. Zekere de Vr. werkzaam in de in aanbouw zijnde schacht op de Doma- niale mijn, kreeg een stuk hout op het hoofd. Met schedelfracluur en verwon dingen aan het hoofd werd hij naar het hospitaal gebracht. Zijn toestand is zorgwekkend. De werkman H., werkzaam aan de Kantoorgebouwen van de Domaniale mijn, viel, op 5 M. hoogte, doordat een sport van de ladder brak. Hij bekwam zeer ernstige verwondingen in den rug Zijn toestand is zeer ernstig, hoewel niet direct levensgevaarlijk. De E.L.B.A.T.A. te Maastricht. Ter herdenking van het BOjarig be staan der bakkerspatroonsvereeniging »St. Albertus", wordt te Maastricht van 14 tot 22 Augustus een groote Inter nationale Bakkerijtentoonstelling, E.L B A.T.A. gehouden in de voormalige Dominicanerkerk en bijgebouwen. Nieuw Missiehuis te Gennep. De zeereerw. pater R. Wildenberg, die prefect was aan de missieschool der Paters v. d. H. Geest te Gennep is benoemd tot overste van het missie huis, dal deze orde gaal stichten in de oude werkplaatsen der S S. te Gennep ROERMOND. Op de Coöp Eiermijn van Maandag was de aanvoer 2700000 eieren. Groote eieren f 6,80 tot f 8,20 Kleine eieren f 5,90 tot f 6,70 Eendeneieren f 6,80 tot f 7,20 Afscheid van Missionarissen. Zondag hebben 57 Missionarissen der Congregatie van Het Goddelijk Woord te Steijl plechtig afscheid genomen van hun medebroeders, voor zij naar de Missie gingen. Mgr. Strater, wijbisschop van Keulen, te Aken, overhandigde isderen missio naris zijn mi8siekrui8. Denzelfden avond nog vertrokken 17 hunner naar China. Aan de gevolgen overleden. De 23jarige arbeider Wal'erBöhmen uit Döbeln in Sachsen, die Maandag namiddag in de parapluiefabriek van den heer F, Cohen te Venlo, door een machine gegrepen en verwond werd, is Woensdag aan de gevolgen daarvan in het R. K. Gasthuis aldaar over leden. Mgr. Dr. Poels over do toestanden te Heldcn-Panningen. Op den derden dag van de Tweede Limburgsche Studieweek sprak Pater Colsen, welbekend in Zuid-Limburg, over de godsdienstige en sociale jeugd organisatie. De verhouding tusschen deze beide organisatie moet bestudeerd Pater Molkenboer O. P. sprak ver volgens over de onderlinge solidariteit van de in onze dagen onmisbare orga nisalies der onderscheidene standen. De afzonderlijke organisaties mogen niet het geheel uit het oog verliezen; een deel mag zich niet stellen in de plaats van het geheel. De breedblikkende Paus legt in de Rerum Novarum niet alleen den na druk op de Rechtvaardigheid, maar evenzeer op de christelijke Liefde, ons inscherpend, dat het sociaal probleem nooit zonder de christelijke liefdp zal zijn op te lossen. Spr. leest het 12e hoofdstuk van Paulus aan de Romeinen, waarin de Apostel de gedachte der Liefde zoo treffend verklaart. Tenslotte herhaalt spr. de welspre kende woorden van dr. Nolens bij de inwijding van het Arbeidspaleis te Bazel, waar hij wees op het alom ver laten van het individualisme en het zoeken der solidariteit door individuen en collectiviteiten. Bij de gedachtenwisseling over deze redevoering vroeg, volgens het verslag in de Nieuwe Koerier, Mgr. dr. Poels, of wij, nu hel in werkelijkheid zoo mooi niet is als dr. Molkenboer zegt, dat het moet zijn, moeten zwijgen of daarvoor uitkomen. Van de daken moeten wij het uit schreeuwen, antwoordt dr. Molkenboer en we moeten zorgen, dat aan de jeugd de goede beginselen worden voorgehouden. De laatste redevoering hield Pater J. Jacobs over: »Ons Limburg, God wil het De jonge man van onzen tijd moet een apostel worden, is de inhoud van het klare betoog van dezen spreker. De taak is niet enkel een verdedigen de. Verkeerd is de mentaliteit dat men tevreden is, als men ons met rust laat. Wij moeten Limburg niet alleen be houden voor Christus, maar tevens winnen, wat in Limburg niet aan Christus is. De volle consequentie van het Evan gelie moeten we kunnen aanvaarden. We moeten alleen bezield zijn door de liefde tot Christus in en om Chris tus de geheele menschheid beminnen met bovennatuurlijke liefde. Dan zal men zien, dat elke sociale misstand onrecht is tegen. Christus. Elke krenking der rechtvaardigheid is een krenking van Christus zelf. Als menschen moeten ploeteren in den leem voor een hongerloon, dan wordt daar Christus gekrenkt. Na deze inleiding, de achtste en de laatste, legt dr. Poels er den nadruk op, dat wij tegen onrecht moeten op komen, omdat wij christenen zijn. Het is onchristelijk wat b.v. te Helden Panningen voorvalt in de steenindus trie. Te lang is gezwegen te Maastricht Had men geluisterd naar kspelaan Wijnen, duizenden zouden de Kerk niet den rug hebben toegekeerd. Na een groot aantal korte toespra ken door vertegenwoordigers van ver schillende standen en organisaties werd de Studieweek vervolgens geslo ten. Landbouwtentoonstelling St. Antlionis. Nu de gelegenheid tot inschrijving voor de alhier op 8 September te houden eerste groote Landbouwten toonstelling is gesloten, blijkt dat deze een groot succes zal worden. Ze mag zich in een zeer algemeene deelname uit de geheele streek verheugen. Het getal inschrijvingen is als volgt: 210 paarden, ruim 200 runderen, circa 80 hokken met varkens, 100 toornen kippen, ruim 80 geiten, 35 zware kor ven met bijen, 42 opzetters, 6 boog korven en 7 leege korven. Daarbij komen de inzendingen aan landbouw gewassen, op het gebied der zuivelbe reiding enz. Ook aan stands zal geen gebrek zijn, vooral landbouwmachines zullen in groote verscheidenheid worden tentoon gesteld. Voor den melkcuraus bestaat veel animo; hiervoor zijn door de Zuivel fabrieken van Oploo, Wanroy en Beu gen vijf prachtige prijzen beschikbaar gesteld. B. Ct. Subsidie autobusdienst. De gemeente Oploo kende aan den aulobusdienstohdernemer Stiphout te Sambeek een jaar subsidie toe van f 150, mits de gemeenten Boxmeer, Sambeek, Vierlingsbeek en Maashees een evenredig bedrag toekenden en de dierst minstens 'n vol jaar geregeld en ten genoege van het Gemeentebestuur wordt onderhouden. Een jongen doodgeslagen. Maandagmiddag heeft te Groesbeek een treurig voorval plaats gehad, dat in het dorp groote consternatie heeft gewekt. Twee neefjes kwamen uit school en kregen onderweg ruzie. De twist der kleinen liep zoo hoog, dat de jongste, de 6jarige W. zijn klomp uit trok en daarmee zijn 7jarig neefje een hevigen slag op hel hoofd toegebracht. Het knaapje werd levenloos opgeno men. Noodlottige brand te Oss. Men meldt uit Oss Dinsdagnacht ontstond een felle uit slaande brand in de woning van A v. Zandvoort, op den Noord te Oss, een buitenwijk dezer gemeente. Het huis, dat met stroo gedekt was, blond in een oogwenk in volle vlam De moeder schijnt in haar slaap door het vuur verrast te zijn. Zij heeft nog pogingen aangewend, zich met haar kinderen in veiligheid te brengen. Door het neervallend brandend strooien dak heeft zij echter den uitgang van het huis niet meer kunnen bereiken. Haar verkoold geraamte met in iedere arm het verbrande lichaampje van een kind, werd door den brand weerman Wagemaker, die zich in het huis gewaagd had, gevonden. Later werd ook hel totaal verkoolde lijkje van het derdi kind gevonden. De moeder was 23 jaar oud, de kinderen waren een meisje van 3 jaar en twee jongeljes van 2 jaar en 4 weken. Een 54jarige venter, zekere Haven, wien onderdak was verleend, is van den zolder op den weg gesprongen Zware brandwonden aan armen en achterhoofd had hij bekomen. De doktoren Stoltz en Verbeek, die op de plaats des onheils verschenen waren, legden het eerste verband en lieten het stoffelijk overschot der lijken naar het R. K. ziekenhuis »St. Anna" overbrengen. De vader van het zoo noodlottig getroffen gezin was in den nachtdienst bij Hartog'8 Exportslagerijen, en werd per auto van zijn werk gehaald. Toen hij aan zijn woning arriveerde was de ramp reeds geschied. De brandweer stond machteloos, om iets te redden. Een nieuwe weg dwars door de Peel. Men meldt uit Zeeland Inziende de groote verbetering wordt met kracht gewerkt aan den nieuwen weg door de Peel van Deurne naar Zeeland. Al is de nieuwe weg voorloo- pig een aarden baan, wij hopen dat deze weg zoo spoedig mogelijk een verharde moderne verkeersweg zal zijn, welke zeker aan ons dorp en Deurne zeer ten goede zal komen. Een dure stier. De veehouder C A. te Haps verkocht dezer dagen een slier, Peter Sjoerd" voor f 2000 Deze behaalde op de Rijkspremiekeuring te IJaps als 1 jarige den len prijs en in April 1.1. als tweejarige weder den len prijs met 82.8 punt. Herinnering I Dinsdag was het een jaar geleden dat een gedeelte der gemeente Zeeland door een cycloon-ramp getroffen werd, die rouw en droefheid bracht in vele familiën. Toen boden de zwaar getroffen ge huchten een ontróerenden aanblik; herbouwd stemmen zij thans tot dank bare blijdschap. Een jeugdige avonturierster. In den nacht van Zondag op Maandag werd door de politie te Valkenswaard op den openbaren weg aangehouden een kind, dat daar doelloos rondliep Daar zij zelf niet goed wist te ver klaren waar zij heen moest, nam de politie haar mede naar het bureau. Zij bleek een damestaschje bij zich te hebben, waarin zich alle mogelijke voorwerpen bevonden en bekende deze goederen op de Valkenswaardsche kermis te hebben ontvreemd. Tevens zeide ze te Weert te wonen en 7 jaar oud te zijn, terwijl ze ver klaarde, dat zij den vorigen dag naar de Valkenswaardsche kermis was gereden op een rijwiel, hetwelk zij te Weert had ontvreemd. Het rijwiel had zij te Valkenswaard neergezet. Den volgenden dag is zij naar Valkenswaard overgebracht om te onderzoeken wat van dit verhaal waar was. De vroege vorst. Van Zaterdag op Zondag heeft het in de omgeving van Kuilenburg al ge vroren. Verdronken. Onder Halert is de 32 jarige J v. d- B., poetser bij de Ned. Spoorwegen, bij het baden in een der vakken van het Maas-Waalkanaal verdronken. Verlaging van het briefport niet 1 Januari a.s. De »Grondwei" bericht, dat met ingang van 1 Januari 1927 de post- tarieven voor het binnenlandsch verkeer zoodanig zullen worden verlaagd, dat de porto's voor binnenland alsdan nog slechts 50 pet. boven de voor-oorlogs tarieven zullen bedragen. De verschul digde porto voor brieven (beneden 20 gram) (vroeger 5 cent) zal dan op 7i/« cent en het tarief voor briefkaarten, (vroeger 2i/i cent) op 4 centen worden gebracht. Brood naar België. Men meldt van de grens aan de 's B. C Sedert eenige dagen worden uit ons land in bijna alle grensplaatsen groote hoeveelheden wit brood uit ons land naar België vervoerd. Zooals bekend 13 de fabricage van wit brood aldaar verboden. Zoo worden uil Bergen op Zoom, Roosendaal en Eindhoven reeds groote partijen wit broed België inge stuurd. De Belgische bakkers in de grensgemeenten hebben nu reeds groote schade. Dezen trachten door bemidde ling van hunne bonden een invoerver bod van wit brood in België te krijgen. Een teekon des tyds. Men meldt uit Leiden aan de Msb. Het komt meermalen voor dst win keliers, als zij in het huwelijk treden of een hunner familieleden trouwt, voor de vensters van hun winkel de mededeeling ophangen «Wegens hu welijk heden gesloton". Minder gewoon is, wat Maandag op de ruiten van een schoenmakerswerk plaats in de Kloksteeg te Leiden te lezen stond, namelijk: Wegens echt scheiding heden gesloten. Een schip van 34.569 ton. Donderdag arriveerde te Rotterdam het stoomschip «Paris" van de Com pagnie Generale Trans Allantique, het grootste schip dat ooit in onze havens is binnengeloopen. Het schip meel 34.569 bruto register tons, en is daar door ongeveer 50 procent grooter dan de «Rotterdam" van de H. A. L. Aan de kade te Cherbourg heeft hel averij aan den boeg opgeloopen* en zal daarom hier in het groote dok van Wilton bij Schiedam, wordengerepa reerd. Dit schip van 234 M. lengte zou in de Rolterdamsche haven zelf zeer bezwaarlijk kunnen zwaaien, doch bij Wilton's dok kan het over de volle rivierbreedte beschikken f 60.000 verduisterd. Woensdagmiddag werd door notaris J. A. M., wonende aan de Leuvehaven te Rotterdam, hij de politie aangifte gedaan, dat hij fraude had ontdekt in de boeken ven zijn kassier, den 60- jarigen A. C. W. Deze had in den loop van het laatste jaar een bedrag van circa f 60,000 verduisterd. Verschillen de bedragen had hij niet in de boeken verantwoord, terwijl hij groote posten als gefingeerde uitgaven boekte. De politie heeft den kassier gearresteerd en aan een voorloopig verhoor onder worpen. Veroordeeld wjjl de boter te goed was. Voor het Kantongerecht te Medem- blik stond terecht de heer G. J K uit Wevershoef, wegens overtreding der Boterwet. Voor deze kwestie was een deskundige, de heer Bergsma uit Leiden gekomen, om deze zaak toe te lichten. Beklaagde K. heeft samengesteld en verkocht boter melange welke te veel natuurboter bevatte, waardoor er meer dan 10 pet. vetgehalte aanwezig was. De deskundige verklaarde dal in het monster, dat in beslag is genomen, te intd More veel natuurboteL niet. Men moet ;e geven cijfers. S-aite ting over de mê^er De kantonrechte teerd is dat efuU aanwezig was;.eze boter is beter. jm, conflict met de t Verdachle zegijjjn zoo te hebben g* De ambtenaaijpe ministerie concli5 Beschouwingen d< dige, verdachte enre De kantonrechllke handelaar de wefen. het geen grooteis hij f 1, welk brerc wordt voldaan. Zeker een nielnei dat men veroorijot omdat het artikei. Brutal In den nacht v oj dag is ingebrolnir J. v. d. M in dejH De dieven hebb, de deur toegang ven De kinderen, distb vertrek sliepen,Tke het gerucht en tem hunne ouders d echter het verlreïwi bandieten aan Var werden door d achtervolgd. V. d. M. lie;, a zijn vrouw door eaar zakken, waarop de gingen waarschip gi en geroep was sjele op de been. V. d. M. was i{ge doch het geluklde te pakken te krijire gevlucht. De politie werdjw( is er, volgens N-l heden toe nog aeg< spoor van de i Voor zoover er I vermist. De inbraak bfanl Ter Voor de redï/ini stond Woensdagnht schoenmaker te im wedde). Aan verdachtere dat hij in den nt op j 1. te zamen nigi twee personen, alm p heeft ingebrokenltsci Ned. Bank te Ter, Toen zij door lus heelerdaad betrapeb of heeft één h; e scherp geladen nde mannen gescholei Eisch 10 jaar giraf Dinsdag geraabvei jarig dochtertje veidi Wey te N. Wiwi moeder, die hel ht na, maar moeslgin redding helaas nil be Het meisje wentdei gered. De manardi werkt te Hengst n kleine kinderen t „Hoe moot brei Bij P. Noordhofnge de hand van Ihr 1 handig boekje vi»H ik solliciteeren." Het bevat een (1 ge welke den solliciü va penibele werk oekt een betrekking eer betaald ambt koslien bewijzen. Vooral dal heidjes, waarvan he der sollicitatie afrdt dacht gevestigd. Enkele voorbeebrie lijstje met de tan over het toilet geeer aanvulling van ess punten. Sneeuwval dan Zware slagregede dagen in midden-Oc seriand neergetofoo Einsiedlen en o be hooge water schedcb lijkertijd viel inlpe; 1800 M. hoogte i dï temperatuur tot ojien. Pilatus ligt van ItM. sneeuw. Zware regenY*on Boven Londen ing Woensdag onwedèd, zware slagregenfd Tusschen 8 en 'oo moet volgens debe boven Groot Londnoe van 15 millioenJr zijn 1 In het verkeerde? g Op het vliegveld ar Dinsdag per Hatge- een Franschman,'usi stapt was. De n;eei wreef zich de ooge^rc aan den eersten (kan. van het vljegteri»raai hier toch En hij'® a dat hij zich np heiBcb vaartstation bevot' i naar Parijs", zei tegelijk haalde b1®?1 een luchtreis Br^js zak. 't Is de eerst^00 bekend, dat een f ge bij de luchtvaart1 Bi name evenwel vak8®! keer, schijnt het®ai te worden, dat votf18 »conducteur" de ki01^

Peel en Maas | 1926 | | pagina 2