„LÜX'OB" Schitterend Programma GIFTEN Provinciaal Nieuws, A.s. Zondag M A W^TP voor 't laatst 1*»JHL J» AJEfcJEi M, Matinee van 12 tot 2 uur Soirée van 5 tot 12 uur. De Kippenhouderij op het platteland voor de nieuwe kerk te Ysselsteyn. Gemengde Berichten. Ingekomvert pn. Districted! mnuflÉn Tr.Dat is bi-j kunninge duk zoo. St.Hi j speulde mooë, dat mol ik zegge, mer wat deej lellik tege zien kiend. Foei, ik mos t'r um schrewwe. Me docht dat ie allied zo schèèf stond en hi-j krunkelde rtiij wat te veul. Tr Dat zulle Ze um zo wel geleerd hebbe. St.En Pauw Kupers Tr.Dat was dé ridder, den 't op Oda haaj St.: Och jonges, wat haaj den enne spiet, 't viel um ok lellik lege, dat kos me zo echt an um zien. Tr. Dat heurt ok zoo. Dal zien krek de goej speulers. St.En die kiender allemaol, och 't was schon 1 Net engelkes Tr.En die pèèrd dan! St.: Die pèèrd, dor wierde kalt van as ze wegliepe. Tr.En wat zate ze d'r allemaol staats op. De megjes zowel as de jonges. St.: Net of^ze 't allied gedaon bebbe. Tr.Hadde Toon Poels ok zien valle? St.: Nowl Ik schrok t'r van en zien moeder zal d'r ok wel van geschrokke zien. Die zaat op de eurste rèj. Toon is anders enne kiebige jong. Tr.'t Was ok 'n Ameriekaansch pèèrd. St.Hedde dè jong ok ut den boom zien valle Tr.Verduld jao! Ze klomme tol bove ien de tek, um alles te kunne zien. H Mot enne jong ut Vendele zien. St.: Dokter Janse is t'r nog bij te pas gekomme en ik heurde zegge, dal 't en diepe wond ien 't been was. Tr.En 's oaves hebbe ze um ien den auto van den nelaris van Horst nao de statie gebrocht. St. Ze hebbe ut anders goed getroffe mit alles. Tr.En vurral mit ut wèèr. St.Dal zegde goed. Dor hit zeker Sint Oeike vur gezurgd. Tr.Ik gleuf ut ok, anders kan ik me nie begriepe, dat enne Zondag op ut terrein mer en bilje régen viel en ien ut durrep d6 straote blank stonte. As dat gen mirakel is..-. St.Truuj, ze zegge dal er nog meer wondere gebeurd zien dees daag. Tr.Eigelik hebbe ze allemaol goed gespuid; tot dat klein madje van Ou denhoven toe. St.Wat worre die van Pouwels en die van Siebers deftige freulesEn Truus Vermeule, dao zit wat ien. Tr.Jao, die hit meziek ien de doos. St.Van meziek gesproke, wat heb be ze fijn gezonge, ut kan ien den hemel Die fijner zien. En de fanfaar haaj ut er ok goed ienzitte. Tr.Paoier Juslinus hit ut allemaol aarig ien mekaar gefutseld. St.En as ge dan denk, dat ze kwel lik vief wéke liet hebbe gehad. Tr.Jao, mer as de gesselikke nie d'r achter han gezèle, was 't nooët ge lukt. St.Dor hedde geliek ien. Meneer Pastoor en ok de Keplaons hebbe zich de been onder 't lief uut geloope. Dor göt niks van aaf. Tr.Lewies Kreijkamp zal ok blie zien, dat 't gedaon is. St.O, ge mèènt Oda zelf, dat was gen klennigheid, wat die te doen haaj Me docht alleen, dat ze 't hier en daor wat lank trok. Tr.Dat is dan ok 'tennige. En wat zaag ze d'r lief ut St.Ik kan me Sint Oeike ien den hemel nie fijner vurstellel Tr.Wat zaat ze dor rustig an t spinnewiel mit die andere Marialiedjes te zingen. St. En zo'n erremoeig huuske, aan hebbe liggesworrig ien 't pensjenaat de zusters 'l veul béter. Tr.Dat vierde bedrief hit me 't bést bevalle van alle vief St.: Dat kuml gleuf ik, umdat 't op dezelfde plats speulde wor we zate. f Tr.Zeker en' ok umdat de Venrod- sche minse zo moi j uut de slruuk kwame, Ties mit de biel, Tengmitden hamer en Driekus en die van Ambro- sius. St.: 't Teneel was ok aarig geprakke zierd. Tr Minsekiend jao Zèè zagde en kesteel en dan ien èèns en kerk. St. De kleer worre ien den lied ok heel wal anders dan nouw. Tr.Zwieg t'r van, liggesworrig hebbe ze haost gen kleer mer an en ien Venrooi beginne ze ok al. St.Och, ien Venrooi is 't anders nog zo slecht nie. Dor zurgt Sint Oeike vur. Tr.As ze die mer al tied vur ooge halde. Speule is goed, mer ien 't ge wone léve motte ze 't ok doen." St.Jao krek, veural nouw Venrooi zo veruut gut. Tr.D'r is toch mer één Venrooi en van alle kanten zien de vrimde ge komme. St 't Mot kollesaa! zien mitgevalle, d'r is zoveul iengekome, dal. ze nie weete wat ze mit 't geld motten an- vange. Tr.Pestoor zal er raod mit weete. Dag Slieneke, hald ouw. St.Ala dan, Truujke, hald ouw JOS. BOSHOUWERS te LENT Tuberculose en buikwaterzucht? VRAAG: Ik heb al een paar kippen dood aan dezelfde ziekte. De laatste heb ik nu eens opengesneden en wal zag ik nu De dunne darmen zaten vol witte knobbeltjes, precies wijdvleesch doch zacht. Het achterlijf gevuld met water en op de lever eenige kleine witte bultjes. De kip was, toen er het water uit was, heel licht. Eerst zwaar B. te V. ANTWOORD: Die witte knobbeltjes op de dunne darmen en op de lever zijn een teeken van tuberculose of vogel tering, waar we nog geen genees middel voor kennen. Het vele vocht, groenachtig vuil zeker, doet denken aan buikwaterzucht, eene ziekte, die vaak gepaard gaat met tuberculose. Buikwaterzucht noemt het gewone volk wel eens heel typisch «watergal." Het achterlijf sleept soms over den grond heen. Ik raad u aan, met het oog op den ernst der ziekte, nu al de dieren, die u eenigszins verdacht voorkomen radi caal op te ruimen, zoodat u enkel de dieren overhoudt, die er gezond en sterk uitzien. Ook is noodig, dat u het hok eens flink schoon maakt en ontsmet, want de ziekte gaat door de mest over op de andere kippen. Al licht wordt daar later, als de mest droog is, aan gepikt. En zoo gaan de ziektekiemen mee naar binnen. Slecht groeien. VRAAG: Tot mijn kuikens een paar maanden oud waren, groeiden ze best, doch nu willen ze niet meer. Toch krijgen ze goed ochtendvoer, de jongste zijn 7 weken, de oudste 3i/t maand en daar tusschen in van 5 broedsels. Ik heb een apart hok, waar ik ze's nachts laat slapen. Kippen komen daar niet. B. te V. ANTWOORD Ja, daar kunnen we alleen naar gissen. Zitten ze 's nachts misschien als haringen in een ton gepakt, veel te heet, zoodal ze mekaar verbroeien Breng in dat hokje liever eenige zitplanken aan, een eindje boven den grond en 8 c.M. breed ongeveer. De eerste avonden moet u ze er misschien opzetten, doch daarna kennen ze't wel uit zich zelf. Kijk ook eens, of ze soms ongedierte hebben. Dat kan best, als ze allemaal zoo dicht op mekaar kruipen. Kuikens van uiteenloopenden leeftijd bij mekaar haalt niet veel uil. liet is opvallend, dat vele boeren uitstekende hokken bouwen voor de legkippen, maar niet zorgen, dat de kuikens behoorlijk groot gebracht kun nen worden. Goede kuikenhokken zijn even noodzakelijk als goede hokken voor volwassen hoenders. Het opfokken laat op de meeste plaatsen nog veel te wenschen over. En 't is toch een zaak van heel groot gewicht. Vorig bedrag Van N. N Heide f 2753 55 f 100.— Totaal f 2853.65 VENRAY, 7 Augustus 1926. Gevonden: een zakmes. Inlichtingen bij de gemeentepolitie. Verloren: horloge met ketting en gevonden: portemonaie met geld. In lichtingen Maréchausseekazerne. De Kermis. Tegen veler verwachting in is de kermis nogal druk bezocht geweest. De inrichtingen van vermaak, die er meer dan voidoende waren, hebben de een meer de ander minder goede zaken gemaakt. Vooral Zondag, Maandag en Woens dag was de toeloop van kermisvierders groot. Geen enkele wanklank werd gehoord en nergens de orde verstoord. Donderdag herdacht de Handels compagnie Poels en Co., hier beter bekend onder den naam van »Schaaps compagnie" haar lOOjarig beslaan. In Hotel »de Zwaan" vereenigden zich de leden en genoodigden aan een feest maaltijd, en werd den dag verder gezellig doorgebracht Vrijdagmorgen werd in de Parochie kerk eene Hoogmis opgedragen voor de overledene leden. Op de Woensdag gehouden jaar* markt was de aanvoer van vee en big gen grooter dan men verwacht had. In vee was de handel slap aan lagere prijzen. Biggen werden vtot verkocht. Vanwege de kermis was er veel pu bliek op de markt aanwezig. Op verzoek van Zijne Eminentie Kardinaal van Rossum, prefect der Propaganda, zullen zich binnenkort drie paters Kruisheeren naar Java begeven, om den Aposlolischen Vicaris van Ba lavia in den missiearbeid behulpzaam te zijn. Als Overste is benoemd onze vroegere dorpsgenoot, de ZeerEerw. Pater Jac. Goumans, lot heden Prior te Uden en Directeur van het Collegium St Crucis aldaar. - De heeren W. Berbers, H. de Jong, Th. Marlens, fl. van Meijel en J. Verselewel de Wilt Hamer slaagden te Arnhem voor het Mulo examen A. Maandag slaagde te Roermond voor het Zangërsdiploma Gregoriaansch en Liturgische kennis, de heer W. J P. Schols alhier. HORST. Maandagmiddag brak er brand uit in een woning aan den Ven loschen weg. Onze wakkere brandweer trok er met de spuit naar toe om hulp te verleenen, doch halverwege brak een wiel van de brandspuit, en kon men niet meer verder. Toen besloten de brandweermannen toch zonderspuit en zonder water te gaan blusschen, wat hun vrij goed lukte, daar het vuur intusschen was uitgewoed. Eene vernieuwing van brandweer en materiaal zou hier ook geen overbodige weelde zijn. Bij Kon. Besluit is aan M. J. J Reiné, ontvanger der directe belastin gen en accijnen le Horst, met ingang van 1 October 1926 op zijn verzoek eervol ontslag verleend. De adjunct Commies, van de directe belastingen H. Vorst ter inspectie 's Gravenhage, le afdeeling, is benoemd tol commies dier middelen te Horst met ingang van 1 Augustus 1926. VENLO. De Slaat heeft berust in het ten zijnen laste gewezen vonnis in de procedure van de gemeente Venlo contra den Slaat in zake levering kaas van het voormalig levensmiddelen bedrijf. De gemeente krijgt tengevolge hiervan uitgekeerd de som van f3652.66 Door Ged. Stalen is de gemeentebij- drage over 1925 in den stoomtram Venlo Nijmegen vastgesteld op f3376 VENLO. De voorstellingen van 't circus Amar alhier zijn een volkomen succes geweest. Het circus was telkens stampvol en 't publiek genoot zichtbaar van betgebodene. Schitterende staaltjes van paardendressuur werden vertoond, terwijl ook op 't gebied van wilde dierendressuur menig stout stukje te zien werd gegeven. Prachtig was de dressuur van een groot aantal duiven. Thans geeft het circus voorstellingen te Roermond. Goedkoop vee cn duur vlecsch. Wegens de lage veeprijzen besloten eenige veehouders le Deurne eene onderlinge slagerij op te richten. Als een gevolg hiervan zijn toen de vleesch- prijzen door de Deurnesche slagers aanmerkelijk verlaagd. ROERMOND. Op de Coöp Eiermijn van Maandag was de aanvoer 2950000 eieren. Groote eieren f6,40 lot f7,50 Kleine eieren f5,60 tol f6,30 Eendeneieren f6,tot f6,30 Het mynveld by Vlodrop. Hel boren in den op het gebied der gemeente Herkenbosch geplaatsten boortoren is geëindigd. Deze toren wordt dezer dagen in oostelijke richting geplaatst naar hel in noord-oostelijke richting in Duitschland vooruitspringen de gedeelte van Mijnweg. De overval to Russum. Men meldt uil Bussum Wij vernemen dat de verdachte B. de confrontatie bemoeilijkt door hel trekken van vreemde gezichten. Ook loopt hij soms als een oud mannetje ih hel Huis van Bewaring rond en lacht en huilt bij afwisseling. In een slikput verdronken. Dinsdagmiddag raakte het elfjarig zoontje van den heer II. Dreykoningen, wonende te Passart-Nieuwenhagen, (Treebeek) in een slikput van Staatsmijn Emma. Zijn kameraadje trachtte hem nog uit het slik te trekken, maar moest hem loslaten. Een voorbijganger bracht het kind op het droge. De inmiddels ontboden geneesheer dr. Mekel kon slechts den dood constateeren. Het lijkje werd naar de verbandkamer der Staatsmijn Emma overgebracht. Doodelyk mynongcluk op Staatsmyn Emma. De 19 jarige ongehuwde sleeper Hub. Kisters, wonénde te Heerlen, was Maandagmorgen om ongeveer 8 uur werkzaam in de 401 M. verdieping van Staatsmijn Emma, bij de sleenkelting- baan, K. was belast met het optrekken van steenwagens. Hierbij geraakte hij bekneld tusschen een gespannen ketting en een wagentje. Twee zijner medearbeiders vonden hem te ongeveer kwart na acht leven loos op den grond liggen. De doodsoorzaak is een breuk van de halswervelkolom. Prov. Staten van Limburg. Door de verkiezing van den heer J. Koster (V. B.) te Heerlen, tot lid der Eerste Kamer is een vacature ontstaan in de Provinciale Staten van Limburg. De heer J. Koster zal in dit college worden opgevolgd door den heer Eug. Meulenbergh te Siltard, lid van den gemeenteraad van Sitlard, die ook reeds vroeger zitting had in de Prov. Staten Overreden en gedood. De chauffeur van den heer C. uit Heerlen reed met zijn auto in de Kleingravenslraat le Spekholzerheide een aldaar spelend 5-jarig zoontje van mej. S- omver. De auto ging over den kleine heen. Door den chauffeur werd het kind naar een in de buurt wonen den geneesheer gebracht, doch bij aankomst was de jongen reeds overleden De marechaussee heeft den wagen in beslag genomen. De trein zonder rails. De eerste »trackles trein", die een toer door de wereld maakt, zal, zoo wordt gemeld, na reeds 38.000 mijl door Canada, Amerika, Mexico en En geland le hebben afgelegd, op 9 Aug. ook in ons land te zien zijn. De trein bestaat uit een volledige locomotief met tender en een luxueus ingerichte Pullmancar met een eet en slaapzaal voor vijf personen, De trein kan 40 mijl per uur afleggen. De loco motief is voorzien van twee 90 PK. motoren, hydraulische remmen enz Er is ook een radioinslallalie inden wagen. Waarschijnlijk zal de trein ook Ven lo, Roermend, Sitlard, Heerlen, Kerk rade, Valkenburg en Maastricht aan doen. Nederl. Heidemaatschappij Volgens hel verslag over 1925—1926 lelde de Nederl. Heidemaatschappij op 1 Juni 1.1. 4658 gewone leden, 170 begunstigers en 2 leden van verdienste De hoofdafdeeling Zoetwalervisscherij had op dien datum 3649, die der Rui' verkaveling 227 en die der Fruitteelt 894 gewone leden. Op 1 December 1925 bestond het personeel uit 151 ambtenaren en be ambten benevens een groot aantal lijdelijke werkbazen enz. De Maatschappij voerde in 1925 uit: 904 werken voor gewone landbouwers en 544 werken voor grondeigenaren, gemeenten en vereenigingen. De oppervlakte der verschillende ont ginningen (grondbewerking en voor de eerste maal bezaaid of beplant) bedroeg in 1925 3021 H A., die van vernieuwing of verandering van 127 II.Ain exploi tatie was totaal 14054 H.A., gedraineerd werd 37 H.A., 65 KM. lengte water leiding gegraven en verbeterd, terwijl wegenaanleg en wegbeplantingen eene lengte hadden van 341 K M. De Peel beboeren. Op de algemeene vergadering van den N.C. Boerenbond, gehouden te Til burg, werd door Pastoor Poell van Gemert gesproken over het verkavelen van ontgonnen Peelgrond, om zoo aan jonge boeren de gelegenheid te ver schaffen, om te gaan trouwen. Het onderwerp daar behandeld, is wel waard, in breederen kring te wor den bekend gemaakt. De Zuiderzee-drooglegging mag een heel mooi stuk ingenieurswerk zijn, voor onze Noordbrabants^he jongens ligt ze te ver en is de aard van den grond te onbekend om hen le kunnen verlokken; onze jongens en onze boer- innekens moeten blijven in de Bra- bantsche lucht en op den Brabanlschen bodem; maar evenals de landen zoeken naar kolonies, om hun vele inwoners kwijt te kunnen, zoo moeten wij hier Brabant zoeken gaan naar land, om onze vele jonge boeren te kunnen gerieven met kans van uitwoning, zoo dat ze niet met allen samen op den haard moeten blijven zitten, ten nadeele van.... nu ja, zegmaar, ten nadeelevan alles, behalve dan van de kinderen van wie ze suikeroom of tante worden. In de Peel liggen Hectaren en Hec laren, honderden en honderden, ont gonnen en nog le ontginnen. De groote eigendommen hebben indertijd Latium doen verloren gaan, ook in de Peel moeten de groot eigendommen worden omgezet in kleinbedrijf. -Onze jongens moeten de Peel in kunnen trekken; dat moet hun «Canada", dat moet hun «Argentinië" zijn, hun «Amerika". Daar heeft laatst in de kranten ge 3laan. dat het met de giften voor de Abdijkerk van Heeswijk zoover was, dal de bouw van dat monument, voor «Pater" van den Eisen verzekerd was. Maar als er nu eens 'n Vandenelsen- dorp gesticht kon worden in de Peel, dan was er toch wel het meest eigen aardige gedaan om de herinnering aan den Boerenapostel levendig te houden. In het Bisdom van hetwelk hij was, in die Gemeente en van die Parochie, waarin hij geboren en gedoopt is, waar hij heeft geleerd en gestudeerd, daar juist een nieuwe gemeenschap, en juist daar een nieuwe Roomsch-Katholieke gemeenschap met Kerk en al, die dan zijn naam gaal houden de eeuwen door. Nieuw Amsterdam is later New- York geworden, maar het nieuwe dorp van onze jonge Katholieke Boeren en Boerinnen in de Peel, dal moet Vandenelsendorp blijven in der eeuwig heid. St. J KI. Dreigend conflict te Mierlo. Zooals gemeld, had de R.K. Texliel- arbeidersbond St. Lambertus aan do Firma Swinkels voor hare arbeiders te Mierlo en Deurne verzocht om ver betering van loonen en uitbetaling op Christelijke feestdagen, benevens drie vacanliedagen in het jaar. De tot nu toe gegeven premie bij het behalen van zekere productie en de 40 pet. toeslag voor arbeiders tusschen 25 en 60 jaar ztu vervallen, waarvoor toeslag naar ouderdom zou aangenomen wor den. Verder moesten arbeiders van 14 tot 16 jaren minstens f 8 en arbeiders daarboven f 13 per week kunnen ver dienen. Het bestuur van St. Lambertus heeft de firma verzocht om spoedige bespreking daarvan en doen weten, dat wordt de voorgestelde regeling niet aanvaardt, tot slaking zou worden overgegaan, De firma heeft thans doen weten, dat zij, wordt zij tegengewerkt in haar plannen, het ziekenfonds zal doen ver vallen, de vacanlie zal intrekken en dal zij geen loon voor feestdagen zal uitbetalen. Ernstige brand. Men meldt uil Losser: Een geweldige brand teisterde Woens dagnacht Losser. De brand ontstond in de kleermakerij van den heer Olse Egberink aan de Langestraat. Hel perceel stond spoedig in lichte laaie Op het gelui van de brandklok snelden vrijwel alle dorpsbewoners met de brandweer naar hel brandend huis. De v! ammen waren spoedig naar het aangrenzend café overgeslagen. De brandweer kon aanvankelijk tegen de vuurzee niets uitrichten en binnen een kort verloop van lijd waren in totaal zeven huizen door het vuur aangetast Verdere uitbreiding van den brand wist de brandweer echter te voorkomen. De zeven huizen, bestaande resp uit een kleermakerij, een café, een rijwiel- herstelzaak, een groentenzaak en drie arbeiderswoningen brsndden lot den grond toe af. Eenige kinderen uit de arbeiders woningen wist men na veel moeite te redden. Van het huisraad kon bijna niets in veiligheid worden gebracht. De bewoners van de arbeiderswoningen waren niet verzekerd. De oorzaak i niet bekend. Moordaanslag. Men meldt aan de 's Hert. Crtuit Zundert In de Belgische grensgemeente Loenhout heeft een Hollandsche boeren knecht een moordaanslag gepleegd op de dienstbode W, bij den landbouwer Van Dijck. Het meisje werd door twee schoten in de borst ernstig getroffen. Daarna richtte hij den revolver op zichzelf, doch hij werd slechts licht gewond. Het Antwerpsche Parket heeft een onderzoek ingesteld De moordenaar is gearresteerd. Gek van liefde? De verliefde boerenknecht te Barne- veld die de dochter van zijn vroegeren baas en allen, die haar het hof maak ten, lastig viel, is op verzoek van den burgemeester naar een krankzinnigen gesticht overgebracht. Yoorloopig overzicht van het weer in Juli. Volgens mededeeling van het Kon. Ned. Met. Inst. te De Bildt wasgemid deld over de 5 hoofdstations de ochtend temperatuur 0,5. graad te hoog, le Maastricht 0,5 graad le laag. In de eerste en tweede decade waren de afwijkingen resp. 0 7 graad en 10 graad. Het warmst waren 14 en 15 Juli met 5 graden afwijking bovennormaal De derde decade was te koud, gemiddeld 1 graad, Maastricht 2 5 graad. De gemiddelde maxima waren 0 5 graad, de gemiddelde minima 11.5 graad boven normaal. De regenval was over het algemeen normaal, in het noord westen beneden normaal, in het zuiden van Limburg belangrijk boven normaal, op 5 Juli werd daar meer dan 60 m.m. regen afgetapt. Te de Bildt werden 198 uren zonneschijn geregistreerd tegen 196 normaal. Het autobusbedryf by de Nederl. Spoorwegen. Naar 't Hbl. nader meldt, zal voor t autobusbedrijf bij de Ned. Spoorwe gen de vorm eener vennootschap wor den gekozen. De heer Heg, inspecteur van het vervoer bij de Nederlandsche spoorwe gen, is tot directeur van de vennoot schap benoemd en zal met ingang van 1 September a. s. zijn gewone werk zaamheden neerleggen ITet is de bedoeling om vrachtauto's te laten loopen, die eenerzijds bestel diensten in de sleden zullen overnemen en anderzijds in bepaalde rayons op het platteland goederen op zullen halen om deze naar het eindstation le'bren gen, waardoor verkregen wordt dat de tusschenstalions hoofdzakelijk, zoowel voor goederen als voor reizigersverkeer worden uitgeschakeld Behalve de vrachtauto zal dus ook de personenauto een onderdeel van het bedrijf vormen. De autobusonderneming, zooals zij thans gedacht is, zal dus gedeeltelijk als concurrentiemiddel tegen de bestaan de vrachtauto's moeten dienen, terwijl de bussen anderzijds als nieuwe voe ding van de spoorweglijnen dienst zullen doen, waarop zij komen te correspondeeren. Ernstig ongeval. Te Urmond is bij hel afrijden van een helling de 13 jarige W.. die achter op de fiets van zijn broer stond, komen te vallen. Met een schedelbreuk werd de jongen opgenomen. Zij toestand is zeer ernstig. Vyf dagen in een sloot. Te Bellingwolde (Gronwas een koe van den vrachtrijder van Heuvelen sedert 5 dagen zoek. Dinsdag werd ze teruggevonden, staande in een sloot, waaruit werken. "vcrijooil. Te Alphen L VV :jdag een L lo de familiL au het kijn d middag bij zoo over de een pen; het kiin d< over het lichLedi aan de gevolgd, 4 Een vrachfc firi Aarle Rixtel nop punt een lux0ö s< hevig, dJ,Wag den we 8taa luxe wagfc gel sloot teraDe tende heereng-aut zich zonder lel»cht< redden. Een dpsont vrachtauto kfendi uren. Beroof aul De rechtba&i he< dag, naar he!leldl, gedaan in eer reiziger en ie Ar; een landboufneve autotocht ntonpla zelden en he&berc een portefeföOO. verdachten deeh jaar gevange Het O.M. gei S|f? De Engelse»- Hi een lezing idiscl voor onderzofjjfham dal suiker vergi alcohol. Suiki be bergbeklimmer c aan wedslrije lot verbruik van'mleic maar in nornjmsts noemde hij hjk. Er zal spovoedi meer te vindt niel of andere geiiergil is. De kerkrjn 3! Op een bijwan sten Raad va-s van de grootste Kyeree Amerika, \tde Flaherty, df Ri Columbus tegkerkt regelen derlsche hun stem veegebi in Mexico,"» hee z. bete aarle jze «zijn van het dringend te nemen energie, welinisvc sluiten." De woordeflahe door de vergjraaro afgevaardigdeile d Vereenigde Sliden, bijval begroet( Sltden, o et. Lub v BïïaSEB Ui van Au| GEBOREN: j Maria Th. Mer Mechtilda Aeinljt Herman us ïasch, Petronella 1, Mei Petrus H. GVlak Arnold P. Js, Pa Johanna M.en, N GEHUWD: G. Th XV. tutten sigaren fabrikwiray H. Frencken,;e Ro P. A. Thijsaar, Venray en J. ien, Venray. M. Relouw, land A. M. Hendrijaar, Venray. OVERLEDEN! A. G. Seurer, w< J. Renkes, Let 1 patiënte Seslicl ■s-atH Week tfli—6 INGEKOM& W. Selder, Stal van Roermonc J. Loonen vlulde M 97, van Ms W. C. A. dfjSlali van Vughl. VERTROKKE P. Th. Thijfnslk Swolgen C 58. G. Th. Sch^verp Sambeek A 7.. E. M. Elter*usle Ien klooster. Wordvrai 2 huishoudster Sleepers voodsmijr 3 burgerdiens 2 boerenknec! 3 boereudien^ 1 burgerdicns'or H 1 kenkenmeidpdho^ 10 roggemaaieff timmerlieden Biedh aa 1 rijwielhersiiar aa 2 gezinnen vflning 1 kleermaker» i 1 burgerdienst 1 stucadoor 1 burgerdienst jaar. 2 boerenkned 1 smidsknecb^^^ fkerk Morgen collect»' Kat! school, 2 uur kleif&tie, lingscatechismu8, Maandag half 7bs VQ der aarde, half S - uur Ida Hennen en oï"r k? Dinsdag half 8

Peel en Maas | 1926 | | pagina 2