„LUXOR" Henseniusplein Venray le Huismeubels St. Odafeesten Kermis VENRAY Voor de Kermis. Serpentine's en speelgoederen P. Hendrix ie Uurwerkzaak Visch Visch Fokmateriaal Prima Morellen Garon's Jaszband Ensemble met Cabaret Aanbesteding bergplaats v. rijwielen eene R.K. Keukenmeid-1 Huishoudster een dragend varken geeft as. Zondag MATINÉE van half 1 tot halt 3 en vanaf 5 uur SOIRÉE. De overige Kermisdagen tot 9 uur BAL. WÊL Na 9 uur eiken avond SPAANSCH CABARET. Gemengde Berichten. Het bouwen van stal lingen. Districts-arbeidsbeurs ingekomen en vertrokken personen. auroBTOiraaia, te VENRAY. J. B. Briel», Nederlandsche Landbouwbank Gedurende de Kermis in het Patronaat (Jeplaatst een nieuw prachtig P.VOLLEBERGl te Wanssum op de Kapelanler. Mr. M. F. A. Haffmans Bezoekt de danssalon van Arts-Jacobs. Prachtig Hoornmuziek. van H. Froom-Maasson, Marktstraat naar Maas- heezerweg 18 hoek Odastraat. Worst, Haring, Rol- mops, mosselen in't zuur erookte visch, paling, eieren. Notaris Esser te Horst, TE KOOP raszuivere witte Leg horn Fokhanen Te Koop Te Koop prima Duitsche Herdershond K. van Aarssen, Hofstraat-1 TE KOOP fijne Stoofperen, 18 per kilo ct. Nette bediening. Spiegelgladde vloer. Prima consumptie. BEZOEKT ONZE INRICHTING Zondagmiddag had de laatste opvoering plaats, waarbij het weer, dat telkens buitengewoon was meegevallen echter niet medewerkte- Ondanks de regen buien, waardoor enkele tafereelen voor de bezoekers onzichtbaar waren, wegens de opgestoken parapluies, waren nog ruim 3000 belangstellenden op het terrein aanwezig. Ondanks dit alles werd toch weer zeer voortreffelijk spel geleverd. Na het tweede bedrijf werd de heer Kuijpers (Jonker Edhard) door den voorzitter van het uitvoerend comité Dr. Sala, gehuldigd en hem als herin nering een krans en een prachtige foto van de drie hoofdrolvertolkers aange boden. Pater Justinus Janssen, auteur en den Heer Biesmans regiseur, werd een prachtig album aangeboden, waarin de portretten van alle spelers voor- komen Een woord van hulde mag hier maals gebracht worden aan allen, die hebben medegewerkt om de St. Oda feesten zoo schitterend te doen slagen, bijzonder aan den auteur, regisseur, spelers en uitvoerend comité. Zij kunnen met trotsch op deze feesten terugzien. Tol slot gaf Venraysch Fanfarecorps een welgeslaagd concert op het Hen seniusplein. Biggenmarkt Venray. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis dat de biggenmarkt op 4 Augustus (kermis Woensdag) zal gehouden wor den in de Schoolstraat, op het trottoir voor de School. Venray 29 Juli 1926 Burgemeester en Wethouders voornoemd H. JANSSEN l.b. De Secretaris, VAN HAAREN. Standplaats autobussen gedurende de kermis. Wij brengen onder de aandacht van het publiek dat gedurende de kermis dagen de standplaata voor alle autobus sen is aangewezen achter de stoom caroussel en tegenover het nieuwe Luxor-gebouw. Onze oud-dorpsgenoot, de heer W P van Deijzen te Aardenburg, is met ingang van 1 Juli j.l. bevorderd tot Assistent der Directe Belastingen Invoerrechten en Accijnzen. GEVONDENEen huissleutel, een bril en een belastingplaatje. Inlichtin gen Marechaussee-kazerne. Schouwburgloge Piet Vink Evenals vorig jaar heeft Piet Vink zijn.groots Schouwburgtent weer opgeslagen by de Patera- kuil. Aanbeveling schrijven voor dit zoo populaire gezelschap, vinden wij overbodig, want, nietwaar, tie kent tegenwoordig niet dit zoo goed aange schreven gezelschap f Gerust mogen wy schrijven oud en jong, rijk en arm. Pi.t Vink beeft xich in de )»r.n, dat hijI on. Limburg bereiil, «en naam .erworf.n, dieWmlu als «en klok «n ook vij Vecraysche kunstvrienden welen dil en bewij.en dit door telkene ale Piet Vink in on. midden is, minstens een avond naar dit werkelijk goede geselecbap te gaan sien. Wij wenecben Piet Vink en zijn dopper gezel- schap veel succes 1 Gistermorgen had alhier een ongeluk plaat», dat wonder genoeg nog noed is afgeloopen. Da aannemer M. V per fiets van den Stationsweg komende, werd op den hoek Hofstraat door een autobus van Kupers overreden. De wielen gingen hem over het lichaam Behoudens eenige kneuzingen aan de handen, schijnt V. verder geen ernstig letsel te hebben bekomen. Dit ongeluk moet te wijten zijn aan het verkeerd uitwijken van den wiel rijder. Dal ook hier het mond- en klauwzeer nog niet geweken is blijkt uit het feit, dat gedurende de maand Juli van een 40 tal gevallen aangifte is gDezenziekte blijft den veehouders enorm veel schade berokkenen. LEUNEN. Uitslag der Zondag ge houden laatste wedvlucht met Oude en Jarige duiven door de Postduivenver eenieing »De Luchtbode" van uit Roodeschool (afstand 218 K M.) De prijzen werden behaald als volgt Ie Gebr. Dirckx; 2e P. van Ooi; Se F. Verheijen; 4e M. Houben; Be W. Lormans. Hoogste aantal punten met 1 diploma werd behaald door P. van Ooi. 2e door Gebr. Dirckx- De autoval bjj Heyon. Dezer dagen zijn in Heyen bij Gennep, niet minder dan 23 auto's en motoren gesnapt wegens overtreding der maxi mumsnelheid. Het was wel noodzakelijk dat hier streng gelet wordt op de overtredingen der maximum-snelheid met hel oog op de veiligheid van den weg. WELL. Het Liefdegesticht alhier zal aanmerkelijk uitgebreid worden. De bouw van een kapel en het ver bouwen van het klooster is voor ruim f 61,000.gegund aan de fa. Smeets Verhaegh te Roermond. VENLO. De vereeniging »9-nZ» Woning" zal aan de »Vier Paardjss raad heeft besloten een voorschot van gemeentewege ad f 150,000 te verstrek ken. De Venlosche Bouwvereeniging zal voorts aan den Veldenschen weg een vijftigtal woningen bouwen. In de a.s. gemeenteraadsvergadering zal door B. en W. een voorstel worden ingediend tot het garandeeren der rente der door deze vereeniging hiervoor aangegane leening van f150.000. Valsch geld. Door de politie te Venlo werd in beslag genomen een valsche gulden, dragende het jaartal 1915, Het rand schrift ontbrak. ROERMOND. Op de Coop. Eiermijn van Maandag was de aanvoer 3000000 eieren. Groote eieren f 6,tot f 7,50 Kleine eieren f 5,20 tot f 5,90 Eendeneieren f 5,tol f 5,90 SUSTEREN. In de Dinsdagavond gehouden vergadering van den gemeen teraad werd benoemd tot gemeente secretaris, de heer W. A. Merkus, thans ambtenaar ter secretarie. Overreden. Te Maastricht geraakte een negenjarig jongetje, wonende St. Anthoniusstraat 'i de Bogaardenstraat onder een auto. Het kind liep op het trottoir en werd op den hoek der Uitbeldersstraat door den auto aangereden. De jongen kwam te vallen en het voertuig reed over hem heen. Uit- en inwending ge kneusd werd hij door den G. G. D. behandeld. Een fietsrijder, die den jongen nog op het laatste oogenblik wilde wegtrekken, doch daarin niet slaagde, verklaarde, dat de chauffeur niet erg voorzichtig reed. De fiets van den man, welke ook onder den auto geraakte, werd erg gehavend. De Koningin. H. M. de Koningin is Dinsdag op het Paleis Soestdijk aangekomen na een vacantie verblijf in Zwitserland. Daar was H. Majesteit aangedaan door een bronchitis, die in den beginne ge paard ging met temperatuursverhooging en afmattende hoestbuien. Thans is de temperatuursverhooging geweken, en de hoestbuien nemen af. H. M. zal nog eenigen tijd rust moeten houden alvorens volledig herstel is ingetreden. Verkooping „Peapark" te Helmond. Dinsdagavond werd door Notaris Dijkboff Ie Helmond in het Café van den heer Louis Meelis alhier definitief verkocht het prachtige buitengoed met de villa »Peapark" vroeger bewoond door den heer P. de Wit te Helmond. Het schier vorstelijke buitengoed Peapark", ruim 2 Hectaren groot, is riant gelegen aan den straatweg Helmond-Aarle-Rixtel in de onmiddel lijke nabijheid van het groote wandel park, en bestaat uit: Een imposante villa, stijl »Petit Trianon", bevattende diverse zalen en kamers, garage, remise voor rijtuigen, bergplaatsen, keuken kelders, kluis, enz., voorzien van centrale verwarming, eleclrisch licht, koud warmwaterverzorging en liften, voorts: luxe tuin met terrassen, pergola's, vijvers en fonteinen, groentenluin met prachtige vruchtboomen, groote serre, paardenstal en boxen. De villa is van binnen geheel in Franschen stijl uitgevoerd en bevat kunstig stuc.werk en uit de hand ge smede ijzerwerken. De aanleg van het geheel, dat nog slechts enkele jaren bestaat, werd indertijd begroot op bijna 3U0.000. Het prachtige buitengoed is Dinsdag avond aangekocht door den heerA. W. van Thiel industrieel te Helmond, voor de ongelooflijk lage som van f 24.000 Doodelyk ongeluk. Dinsdagmorgen geraakte een ongeveer 30 jarige bediende van de sloomcarrous- sel van den heer Wolfs te Schijndel onder een auto van de Asphaltweg- Maat8chappij. De wielen gingen den ongelukkige over borst en beenen. Dr. Van Oppen- raaij verleende onmiddellijk genees kundige hulp en gelastte overbrenging naar het ziekenhuis te 's-Hertogenbosch. Bij aankomst bleek de ongelukkige reeds te zijn overleden. Door een auto overreden en gedood. Te Schijndel is het 7 jarig dochtertje van den heer J. v. B. onder een auto geraakt en doodgereden. Familiedrama. 2 dooden. Te Zandeweer vond men Woensdag morgen den 26jarigen predikant bij de Herv. Gemeente, ds. L. Boonstra en diens 28jarige echtgenoote, mevrouw BoonstraPieterson, vermoord te bed. Vermoed wordt dat Boonstra, die met een scheermes in de hand gevon den werd, eerst zijn vrouw en daarna zich zelf van het leven heeft beroofd. Ds. Boonstra was eerst een maand tijd aan zwaarmoedigheid. In het dorp is men diep onder den indruk van het gebeurde. Te veel onderwyzers. Voor de vacante betrekking van onderwijzer(es) aan de R K. school te Dieren hebben zich 130 sollicitanten aangemeld. i Ontploffing. In de papierfabriek aan de Tollens' straat te Nijmegen is een cylinderwals van de papiermachine uit elkaar gesprongen. Er werd, groote materieele schade aangericht en hel bedrijf moest worden slop gezet Het ongoval liep zonder persoonlijke ongelukken af. Uit een schommel gevallen. Te Warmond is Woensdag een zoontj' van den heer T. uit Leiden, die daar bij kennissen aan het schommelen was, uit den schommel gevallen. Hij kreeg een hersenschudding en is naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden over gebracht. By na gestikt. De dienstbode van mevrouw B., Van Meursstraat te Eindhoven zette Maandag de aardappels op het gascomfoor en draaide het gaskraantje open, doch vergal het gas aan te steken. Toen mevrouw later in de keuken kwam lag het meisje bewusteloos op den grond. Aan den ter hulp geroepen ge neesheer gelukte het na 20 minuten de levensgeesten op te wekken. Een truc van een goochelaar. Te Zevenhoven kwam dezer dagen bij verschillende hoofden van scholen een goochelaar, zich noemende Muller, die overeenkwam voor de leerlingen goochelvoorstellingen te geven. Hij heeft het geld daarvoor ontvangen, doch zich na dien tijd niet meer laten zien. Een kostbare vondst. In de gemeente Haarlemmermeer is een portefeuille gevonden met Duitsch papieren geld tot een waarde van 70.000 mark. CORRESPONDENTIE. Eene nabetrachting over het Sint Odaapel moet wegens plaategebrek tot volgende week blijven liggen. mBSLUKB DIEHST2H VWRAY. Parochiekerk Morgen Zondag in alle H. Missen collecte ten bate der kerk, feest van St. Petrus Banden en aanbidding van het H. Sacrament, om 6 uur uitstelling van het Allerh. Sacrament en de le H. Mis, 8 uur H. Mis, 10 uur de Hoogmis, waarna de groote processie, 2 uur aanbidding voor de groote en kleine congregatie, half 4 de Vespers en half 7 Completen, Lof en Te Deum. Maatjdag half 8 en 8 uur leesmis, geeD Lof Dinsdag halt 8 leesmis, S uur besteld jaarg. van Henri Wismana en echtgenoote. Woensdag half 8 leesmis, 8 uur besteld jaarg. voor Theodorus Gerrits, eohtgenoote en Johannes Gerrits Donderdag half 7 te Veltum H. Mis. half 8 leesmis, 6 uur jaarg. 2e kl. voor Mart. Litjens en echtgenoote. Vrydag, le der maand, vereering Tan het H. Hart van Jezus, half 7 bestelde Hoogmis, half 8 gestichte leesmis, 8 uur leesmis, half 10 sol. jaarg. voor de overl. leden van de Handelscom pagnie, 7 uur Lof en eerherstel aan het H. Hart Zaterdag komen de kinderen der 3de klas te biechten, om 7 uur Lof. Dinsdag half 8 leesmis voor Cornells Janssen. Zaal in het Patronaat. De Portiuncula-afiaat kan thans alleen maar door leden van de Derde Orde worden verdiend. En dan slechts van Zondagnamiddag tot Maan dagavond Niet in de taal van het Patronaat, maar uitsluitend in de Parochiekerk. St. Antonius-Patronaat. Maandelijksche algemeene H. Communie. Om uiterlijk half elf moeten de leden van het Patronaat aanwezig zijn aan 't Patronaatsgebouw. S.v p. bloemen medebrengen. Wie zonder goede redenen de processie niet medemaakt, kan niet langer lid van het Patronaat zijn. Wegens de kermis geen Patronaat. Zaterdag 7 Augustus 's namiddags uur zal voor rekening van M. Hendriks, EndepoelVenray, aldaar worden Teekening met beschrijving vanaf dezer te bekomen bij A. H. Mar tens k f 2.50 per stel. 20 Worden gevraagd 2 huishoudsters Sleepers voor de Staatsmijnen 3 burgerdienstmeiden 2 boerenknechten 3 boerendienstmeiden 1 burgerdienstmeid voor Horst 1 kenkenmeid voor Eindhoven 10 roggemaaiers Bieden zich aan 1 rijwielhersteller 2 jaar aan het vak 2 gezinnen voor ontginning ol boerderij 1 kleermakersknecht 4 j. a.h.v. 1 burgerdienstmeid 1 stucadoor 1 burgerdienstmeid 18 jaar. Gedurende de Kermisdagen is het kantoor der arbeidsbeurs alleen geopend van 's morgens 910 uur. BüaBEBLÏJKE STAID VZHEAY. van 2330 Juli GEBOREN: Huberdina P. Coopmans, Hiept Peter A. H. Lucassen, Patersstraat Mathieu A. Th. G. Vermeulen, Langeweg Wilhelmus G. Th. Spreeuwenberg, Scheid# Jacoba Chr. H. M. van Eockevort, Oostrum Gertruda H. Pouwels, Hofstraat OVERLEDEN: Cornelis Janssen, weduwnaar van M. G. Ver stappen, oud 78 jaar, z.b. Patersstraat. Johanna M. van Treeck, oud 83 jaar, zonder beioep Groote Markt. Week van 2330 Juli. INGEKOMEN: P. A. L. Biesmans, z. b. Langstraat 10 van Gravenhage; H. Th. Janssen, timmerman, Maasheescheweg 5 van Afrika; M J. H. J. Poels, z.b. Hofstraat 14; J, M. A. Greefkens, z.b. Hen seniusplein 1 van Grubbenvorst; A. C. M. A Ron gen, dienstbode, Langstraat 29 van Helmond; Th, J. Derickx, dienstbode, Henseniusstraat 14 van Deurne VERTROKKEN H. F. M. Reusen, student, naar Nijmegen; M J. A. Arke, chauffeur, naar Enschede; H. M Linders, dienstbode, naar Horst; M H. C. Ver- steegen, id. naar Deurne; G. J. Vissers, id. naar Venlo. Zij, die nog iels van het Uitvoerend Comité der St. Odafeesten te vor deren hebben, gelieven hunne reke ningen vóór 15 Augustus a.s. in te zenden aan den Penningmeester 17 Patersstraat 3. Bijkantoor VENRAY. Wegens de Kermis is het Kantoor Maandag den geheelen dag gesloten; Dinsdag, Woensdag en Donderdag alleen geopend van 9—12 uur voor middag. 15 10 cent per stuk. in het Café van 16 Henseniusstraat. zacht karakter, goed kunnende koken, en zelfstandig werkeD. Loon f 30.per maand. Adres: Mev. Alf. RIJK, Tegelen. RUSSEL—DE 16 Standplaats bfj W. HENDRIKS aan de Bleekstraat. Beleefd aanbevelend. 14 Patersstraat 9. is OVERGEPLAATST van Het is zeker en gewis Bij mij krijgt U de beste visch. Prima en niet duur. Alvorens bij een ander te koopen, Komt U eens even bij mij aanloopen. Beleefd aanbevelend, NOTARIS te HELDEN, zal Maandag den 9 Augustus 1926, om half twee namiddag te Wanssum op de Kapelanie, ten verzoeke van den Heer F. Poels te Oostrum, als erfgenaam van wijlen den Weleerw. Heer Kapelaan TI. Baeten publiek verkoopen Alle huismeubels als: 1 eikenhouten tafel, 6 eikenhouten stoelen met rieten matten en leuning, 1 fauteuilstoel, 1 eikenhouten buffetkastje, 1 eikenhouten schrijfbureau, 1 eikenhouten linnen kast, 6 ronde stoelen met rieten mat ten, 1 canapé, 1 kleerkast, 1 glazen kast, 1 bibliotheekkast, 1 notenhouten kastje, 1 schrijfkastje, 3 ledikanten met beddengoed, 3 nachtkastjes, 3 wasch- tafels, 3 vierkante tafels, 1 aanrekkast 1 Amerikaansche vulkachel, nog 1 vulkachel, 1 fornuis met toebehoor, 2 koperen hanglampen, 3 staande lam pen, 1 klok, 2 petroleumcomfoors, schilderijen, stoelen, beelden, spiegels, 2 koffieserviezen, 1 twaalfpersoons en een 24persoons, eetservies, wijnglazen, bierglazen, paraplustandaard, mangel, waschmachine, waschketel, betonnen regenbak met kraan, keukengereed schappen, messen, vorken, lepels, dis tilleerpot, nieuw houten kippenhok, 4 bij 6 Meter, 60 jonge kippen enz. enz. Posten tot en met f 10 tegen con tante betaling. 52 zal op Vrijdag 20 Augustus 1926 nam. 4 uur in café G. Pijpers te Venray ten verzoeke van den Heer Antoon Arts publiek verkoopen Een zoo goed als nieuw, solied ge bouwd huis met tuin gunstig gelegen te Venray op den Heuvel, groot onge veer 5 a 15 c.a. van moeders boven 200 eieren le leg- jaar aan het Nederl. Proeffokstation te Beekbergen. 26 Hen No. 169 eerste legjaar 215 eieren 175 221 173 235 174 237 Stamvaders moeder legde le legjaar boven 250 eieren, aangekocht voor f25 is zuiver Tancredbloed, erkend door de A.N P.F. f 2.50 per stuk. Haantjes van zelfden stamvader en hennen uit vollen toom 75 cent per stuk bij L. VOLLENBERG, Kempweg 2 Venray 14 weken dracht, keuze uit drie, bij W. VAN DE VEN, Ysselsteyn. beste waker, zeer geschikt voor melk wagen. M MANDERS, Laagriebroek. voor inmaak, 30 ct per kilo bij Beerkens, Oude Oostr. weg 3

Peel en Maas | 1926 | | pagina 2