KERKELIJK LEVEN. OSS SiWïEEK1 ^00 Gemengde Berichten. h.Games normaliseering der Regge en verbetering der walerloopen. Vroeger was het afstroomende water zoolang onderweg, dat het in droge perioden nog water aan slooten en beken kon leveren. Hel wil ons voorkomen, dat de heer E. ons hier een juisten kijk op de zaak heeft gegeven; in ieder geval lijkt ons de door hem genoemde factor van grooter beleekenis dan de andere genoemde. En het mooiste is: dat met de oorzaak dan tevens het middel ter verbetering is aangewezen, n.l. het aanbrengen van stuwen en stuwtjes, om, waar noodig, den grondwaterstand wat meer op peil te houden. Hier en daar vindt dit mid del reeds toepassing, maar over 't algemeen nog weinig. Theorie en Practyk. Wij kunnen dagelijks ook in den landbouw ervaren hoe degelijke weten schap voeling moet houden met, en getoetst moet worden aan de praktijk. Met een practijk, los van de wetenschap komt de boer tegenwoordig niet ver, maar met «graue theorieën", die geen rekening houden met de lessen der ervaring, blijve men ook maar stilletjes thuis en van den akker af. Zulke theorieën kunnen de land bouwwelenschap in discrediet brengen. Theorie en praktijk moeten gestadig hand aan hand gaan. De «Landbouw courant" voor de Veenkoloniën geeft een paar voorbeelden, hoe én de onbe zonnen, onervaren theoreticus én de ongeschoolde practicus beiden kunnen dwalen. Een jeugdig grondbezitter, op de hoogere landbouwonderwijsinrichting afgestudeerd (hij had zich althans drie jaren aan de wetenschap gelaafd), ves tigde zich in de praktijk. Hij wilde echler niet alleen voor zich zelf boeren, maar ook zijn omgeving voorlichten. De jonge man bedoelde het goed, maar dat was niet voldoende zooals bleek. Hij wilde potproeven nemen, of liever »bak" proeven, want hij bezigde niet meer gebruikte »ossebakken". Hij be rekende den inhoud van deze, vulde ze met scherp zand en zaagmeel, zocht in zijn handboek naar de analyse van Nijlslib en van een tabaksgrond in Deli, en achtte zich toen behoorlijk voorbereid, om een welig aardappel gewas te kweeken. Chili moest hij nog uilstrooien, en daarvoor berekende hij per bak.... ruim een half spint. Gelukkig werd de «wetenschappelijke' proefnemer door een bezadigd theoreticus getemperd en voor fiasco behoed. Het tweede gegeven voorbeeld was van practici, zooals er nog overal zijn. Bij gemis aan de noodige landbouw kennis luisteren zij dikwijls gretig naar kwakzalvers en knoeiers, en loopen hard weg met «nieuwigheden", door speculanten in den handel gebracht om den onnoozelen boer geld uit den zak te kloppen. Eer. nieuwe kalimest: kalimeel werd aangeboden. Dank zij de reusachtige reclame, voor het goedje gemaakt, namen velen een proef er mee. Een vergelijkende proef, wat wil men meer? Kalimeel naast patenkali, chloorkali en kainiet. En kalimeel voldeed even goed. Dus't was een uitstekende meststof! Zoo oordeelde men. Maar men had bij de proef één ding ver gelen, een voornaam ding: het onbe- mest laten van één perceel, om te kunnen zien of de grond werkelijk behoefte had aan kali. Serieuze proeven het volgende jaar genomen, toonden aan dat dit niet zoo was, want geen enkele der aangewende kalimeststoffen had effect. De roem van het kalimeel verdween even spoedig als hij gekomen was. Korte wenken en mededeelingen. De Zuivelconsulent Dr. L. T. C. Schey zocht de oorzaak van het «los" worden der kaas buiten de fabriek, n.l. in de geleverde melk. Hij achtte 3 zaken van groot belang: le. Het gebruik van goed melkgereedschap in deugdelijken toe stand; 2e de reiniging daarvan; 3e een goede afkoeling der avondmelk. Niets is voor de melk beter dan een goede afkoeling Die maakt ze houd baar. Wie, om goed te koelen, geen water heeft, kan op een geschikte Schrijf dat maar aan interesse voor mijn beroep toe, indien ge wilt, antwoordde Helherwich lachende. Ik stel er belang in. Buitengewoon. Ge weet, ik was toch in den trein evenals de man, dien ze niet gevonden hebben. Welnu, op het punt, waar ik nu ge komen ben, heb ik u noodig om mij een handje te helpen. Mij, waarvoor? riep Rhona uit. Hetherwick haalde de «Times" te voorschijn en wees op de advertentie. Ik zou willen, dat ge morgen ochtend naar Dorking gingt om een persoonlijk onderhoud met lady Rivers- reade te hebben in verband met die adverlentie, zeide hij. Ge hebt al de hoedanigheden, welke ze opsomt en zoo hebt ge ook een uitstekende ver ontschuldiging om haar te bezoeken Of ge lust hebt, om den post aan le nemen, is een andere zaak Hel eenige wat ik wensch is, dat ge haar ziet in omstandigheden, waarin ge haar nauw lettend kunt gadeslaan. Waarom? vroeg Rhona Ik zou willen, dat ge onderzocht of ze den fluweelen amband draagt, waarvan Hudson tot Hollis en mijzelf gesproken heeft, antwoordde Hether wick. Scherpe oogen als de uwe zullen dat gauw zien. En indien dat zoo is, is zij mrs. Whitlingham. In dal geval zou ik u willen vragen nog meer Te doen, nog veel meer. Wat dan, onderzocht zij. Doe dan uw best om deze be trekking le krijgen, zeide hij. Ik denk, dat gij ze met uw kwaliteiten wel zult krijgen. frissche plaats, op het Oosten of Noord oosten een hokje maken met latten of gaas, waar de melk door den tocht wordt afgekoeld. Een veehouder-kaasbereider had «geluid" in de kazen. Op advies boende hij eens melk- en deelgereedschap met kalk, vervolgens dagelijks met heet sodawater, en spoelde na met kokend water. Het gebrek bleef uit. Een ander kon voor zijn eenigszins «korte kaas" geen goeden prijs bedingen; de markt eischte een voldoend lang zuivel. Dit kreeg hij eerst, toen hij de wei, voor de nawarming bestemd, met kokend water verdunde 1 deel water op 2 d wei. Bij hel persen van Goudsche kazen kan men, om veel wei af te voeren, het eerste uur een grove linnen doek gebruiken; daarna vervange men deze door een fijnere van katoen. Zorg voor goede huisvesting uwer hoenders: voldoende ruimte, lucht en licht. Geregelde reiniging houdt de dieren gezond, en beloont u ook in den winter met eieren. Weet gy dat monsters grond, afkomstig van het zand, tot onderzoek moeten worden opgezonden naar het Proefstation le Wageningen; dat men evenwel mons ters, afkomstig van klei- en zavelgron den, kleihoudende laagveengronden, leem- en leemachtige gronden, dient te zenden naar het proefstation te Gronin gen. le Afdeelingdat men aan die Proefstations de noodige formulieren ter invulling kan aanvragen, en verdere alle gewenschle inlichtingen kan beko men Weet gijdat op een vergadering op 9 Maart j.l. te Utrecht gehouden van vertegenwoordigers van landbouw organisaties, is besloten tot de oprich ting van een Bodemkundig Bedrijfs laboratorium voor zand- en veengronden en dat bedoelde organisaties daartoe te zamen een garantiefonds zullen vormen Br. Ingezsadsa MiiadsaUagea. 1IET LIGT NIET AAN HET WEER Gij behoeft bij vochtig weer niet rheumatisch te zijn, als gij slechts zorg draagt voor goed werkende nieren. Onder normale omstandigheden stroomt door uw gestel rijk bloed, dat de weef sels herstelt en voedt. Dit bloed zuiver te houden is de taak der nieren. Te veel werk, zorgen en weersveran deringen verzwaren deze taak, en dan kunnen de nieren overspannen worden. Zij kunnen dan niet het urinezuur en andere schadelijke onzuiverheden be hoorlijk uit het bloed filtreeren. Scherp gekante kristallen vormen zich in de spieren, gewrichten en weefsels der zenuwen. Dit leidt lot rheumalische aandoeningen bekend als spit, ischias of rheumatiek, naarmate de rug, beenen of andere deelen van het lichaam wor den aangetast. Zoodra men urinesloornissen, rugpijn, waterzuchtige zwellingen of andere verschijnselen van een nieraandoening opmerkt, gebruike men Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Zij hadden succes, zelfs in gevorderde gevallen van nierkwalen. Let op de verpakking in glazen flacons met geel etiket (alom verkrijgbaar), waardoor gij zeker zijt geen verlegen buitenlandsch goed te ontvangen. Prijs f 1.75 per flacon. 32 M>jnh«rdt's Laxeertabletten regelen zonder Kramp of Pijn uw Stoelgang. Doos 60 ct. Bij Apolh. en Drogisten. 11 Juli Zevenden Zondag na Pinksteren. GROEN. Zondag van den goeden Boom. Tweede gebed ter eere van den H. Pius; derde a cunclis; vierde a domo; Gloria; Credo; Prefatie der H. Drievuldigheid. EpistelDe vruchten der zonde zijn schande en geestelijke dood; die der ware godsdienstigheid integendeel zijn heiligheid en eeuwig leven. Evangelie: Aan de vruchten kent men den boom. Die beweert Christus' leerling le zijn en het kwaad doel; is een schijnheilige. De II. Pius, waarvan heden de ge dachtenis opvolger van den H Ilyginus, bestuurde als Paus de Kerk ten tijde van de Romeinsche keizers Antoninus en Marcus Aurelius. Hij bepaalde, dal Paschen op een Zondag zou gevierd worden. De woning van Senator Pudens herbouwde hij in een kerk, waar hij dikwijls de godsdienstoefeningen cele breerde en vele nieuw bekeerden doopte. In 157 werd hij te Rome onthoofd. o 12 Juli. Maandag. H. Joannes Gualbertus. Abt. WIT. Tweede gebed ter eere van de H. Martelaren Felix en Nabor. Derde a domo! Gloria; geen Credo; gwone Prefatie. Deze adellijke krijgsman te Florence in 999 geboren, trok zich in de een zaamheid terug, waar hij door verschil lende leerlingen gevolgd werd. Daar En uw doel daarbij is, vroeg Rhona. Om een oogje op lady Riversreade te houden, antwoordde hij snel. Indien de mrs. Wittingham van tien jaar ge leden dezelfde vrouw is als lady Ri versreade van nu, dan wensch ik in verband met den moord op uw groot vader nog een beetje meer van haar te weten te komen. Indien ge daar waart, zoudt ge me buitengewoon kunnen helpen 1 Wordt vervolgd. bouwde hij een klooster, volgens den regel van den H. Benedictus en werd de stichter van de orde van Valom- brosa. Hij bevrijdde zijn vaderland van de Simonie-ketterij. o 13 Juli. Dinsdag. H. Anacletus. Paus en Martelaar. ROOD. (Zwart). Tweede gebed a cunctis; 4er>de naar keuze van den priester; vierde a domo; Gloria; geen Credo; gewone prefatie. De H. Anacletus, Athener van ge boorte, bestuurde de Kerk ten tijde van keizer Trajanus. Hij bepaalde, dat de priesters de wijding zouden ontvangen van den bisschop, dat de bisschoppen door drie ambtgenoolen zouden gezalfd worden en dat men na de Communie der H. Mis zou communiceeren. Hij stierf den marteldood pl.m. 110. o 14 Juli. Woensdag. H. Bonaven- tura. Bisschop, Belijder en Kerkleeraar WIT. Tweede gebed a domo; Gloria; Credo; gewone Prefatie. Deze heilige, in 1221 in Italië gebo ren, trad in de orde der Franciscanen. Professor aan de Universiteit te Parijs, vervolgens algemeen overste van zijn orde, Bisschop van Albano en Kardinaal. Hij stierf tijdens het Concilie van Lyon in 1274. Om de diepte van zijn godvruchtige bespiegelingen verwierf hij den titel van «Serafijnsche Leeraar". o 15 Juli. Donderdag. H. Pleclielmus. (eigen heilig van het Bisdom); Bisschop en Belijder. WIT. Tweede gebed ter eere van den H. Henricus; derde a domo; Gloria; geen Credo; gewone prefatie De H. Plechelmus, uit adellijke ouders in Ierland geboren, bezocht met den H. Wiro de graven der H Aposte len Petrus en Paulus te Rome. Beiden werden ze door den Paus bisschop ge zalfd. In zijn vaderland teruggekeerd, spoorde hij onvermoeid de verdwaalde schapen zijner kudde op. Met de H. Wiro en Otgerus stak hij daarna de zee over en onlgon als geloofsprediker het land van Kleef, Gelder en Gulik. In 713 stierf hij te Odiliënsberg Zijn heilige overblijfselen berusten te Olden zaal. Henricus II, waarvan heden de ge dachtenis in 973 geboren, was Hertog van Beieren in 995 en keizer van Duitschland van 1014 tot 1024. Hij was de beschermer en weldoener van kloosters en kerken, bevestigde de schenkingen, door zijne voorgangers aan de H. Stoel gedaan; beschermde den Paus tegen velerlei aanvallen, leefde als 6en heilige en stierf in 1024. o 16 Juli Vrijdag. O. L. Vrouw van den berg Carmel. VVIT. Tweede gebed a domo; Gloria; Credo; Prefatie van Oi L. Vronw. Heden viert de H, Kerk de herden king van de verschijning van O. L Vrouw aan den gelukzaligen Simon Stock, den zesden generaal der Carme- lielen orde op 16 Juli 1251 in Engeland, waarbij Maria aan den Gelukzalige het scapulier overreikte als een leeken harer bevoorrechting aan allen die het zullen dragen. o 17 Juli. Zaterdag H- Alexius. Be lijder. WIT (Zwart), Tweede gebed a cunctis; derde naar keuze van den priester; vierde a domo; Gloria; geen Credo; gewone Prefatie, De rijke deftige jongeling Alexius, pl.m. 350 geboren, verliet het ouderlijk huis en zelfs zijn echtgenoote om in vrijwillige armoede in hel Oosten te leven. Na een zevenjarige afwezigheid keerde hij als vreemdeling naar het vaderlijk huis terug, waar hij 17 jaren als een arme onbekende leefde. Na zijn dood in 417 werd hij als den zoon des huizes herkend Noodlottige val. Vrijdag was in het houlmagazijn van den heer J. M van Gasselt te Venlo de 56 jarige losse arbeider Jos. van Ulft bezig met het afladen van een kar hout. Hij struikelde en viel met het hoofd op de tramrails, die door hel magazijn loopen. Hij overleed binnen enkele minuten. Lyk opgevischt. Uit de Maas te Boxmeer heeft men het lijk opgevischt van de sinds Don derdagnamiddag vermiste 22-jarige Mej. C. te Sambeek- Motor-ongeluk. De heer P. Th. uit Weert reed met zijn motorrijwiel, komende uit België, doordat hij den draai niet kon nemen, tegen een boom nabij Sluis 16 der Zuid-Willemsvaart. In bewusleloozen toestand met een ernstige wonde aan het hoofd werd hij naar het Gasthuis le Weert vervoerd. Millioenonzwendel In de vorige week is failliet ver klaard de Vennootschap, die zich ten doel stelde te Maastricht te vestigen een fabriek van oliën en zeepen. De justitie blijkt thans van meening, dat men hier met een millioenenzwendel te doen heeft en heeft het parket gelast de zaak in handen te nemen. Het op gegeven kapitaal beliep een som van 2i/t millioen gulden. St. Franciscusfeesten te Weert. Ter voorbereiding van de grootsche feesten, ter gelegenheid van den 700- jarigen sterfdag van den H. Franciscus, heeft zich alhier een uitgebreid comité gevormd, bestaande uit een eere-comité, een dagelijksch bestuur en comiléleden en een buurtcommissie. De feesten zullen bestaan in grootsche kerkelijke plechtigheden, feestvergaderingen en oratoria en heel waarschijnlijk ook een grooten historischen optocht. Een rampvlucht. De wedvlucht naar Barcelona in hel Noorden van Spanje, van 20 Juni, is voor de Limburgsche duivensport een ware rampvlucht geworden. Van de meer dan 500 duiven, die werden mede- gezonden, zijn er slechts een zestal teruggekeerd. Van de ruim 25 duiven uit Roermond, die aan deze wedvlucht deelnamen, keerde geen enkele terug. De meeste duivenfokkers hadden hun beste duif of duiven voor dezen langen tocht medegegeven. In België had het concours naar Barcelona al even slechte resultaten. Van de 6450 duiven waren er Donder dagavond slechts 755 terug. NEDERWEERT. De aulobusdionst WeertNederweert over Heijthuizen naar Venlo tot dusverre geëxploiteerd door den ondernemer de heer G. Kupers uit Weert, is ingaande 1 Juli j.l. in exploitatie overgegaan aan de «Cito" onderneming te Venlo en den heer J. Geraeds te Weert. Van een schip in zee gesprongen. Zondagmorgen omstreeks half acht rapporteerde de vuurtorenwachter Schol te Noordwijk aan Zee, dat zich op het strand een man bevond die zich in eenigszins uitgeputten toestand voort bewoog. De politie werd gewaarschuwd en bracht den man naar 't St. Jeroens- gösticht. Bij aankomst aldaar was hij bewusteloos, doch na ongeveer 2 uur keerde het bewustzijn terug. Het bleek toen dat hij genaamd was Ilarry Hamilton, geboren te San Francisco in 1902, wonende in Alaska (Canada). Hij verklaarde dat hij Zaterdagavond 11 uur van een schip in zee was gespron gen n.l. de Pillford, een vrachtboot van 1400 ton, komende uit Halifax en be stemd voor Reval. Hij had voor hij in zee sprong eerst een balk in het water geworpen met het doel, zich daarmede drijvende te houden. Hij sprong echter precies op de balk en kreeg daardoor een vrij ernstige hoofdwonde. Tot des morgens 6 uur heeft hij in het water vertoefd na een afstand van 7 5 8 mijlen te hebben afgelegd. Terwijl hij zich in zee bevond, heeft hij zijn schoenen en zijn jas uit getrokken en in zee achtergelaten. Zijn jas bevatte 40 dollar, 5 pond sterling en verschillende diploma's. De Amerikaansche consul is van het geval op de hoogte gesteld. Over de reden waarom hij in zee gesprongen was, wilde hij zich niet uitlaten. Al te goed is.... Een Duitsche jonge dame, bij een familie te Bussum als hulp in de huis houding in betrekking getreden, wist door haar prettig en beschaafd optreden aller harten te winnen. Zij vertelde een predikantsdochter uit Coblenz te zijn, ze was verloofd met een candidaat in de rechten enz. Zoo voorbereid, was het de Duitsche huisgenoote niet moeilijk na een paar dagen de familie te doen gelooven, dat ze bericht ontvangen had van het verdwijnen van haar zuster die dood uit den Rijn was opgehaald, Diep meelevend met dit treurige ge. val, gaf de familie het meisje verlof haar overleden zuster de laatste eer te bewijzen, en, waar de rouwkleur in het Rijnland lila was, trof 't zoo bij zonder, dat mevrouw een lila mantel cosluum en hoed kon leenen. Als reispenning kreeg 't meisje f 40 mee, en mijnheer kocht haar een kaartje 2e klasse naar Coblenz. Eerst toen er verscheidene dagen verloopen waren zonder bericht, stelde men de politie van het gebeurde in kennis. En bij het daarna ingestelde onderzoek bleek, dat de familie 't slachtoffer was geworden van een bekende Duitsche oplichster, Men zij gewaarschuwd. Nederlandsche koeien. Aan de vermaardheid van de Neder" landsche zwartbonte koe als onovertrof fen melkgeefsler is in Frankrijk opnieuw steun geleverd, aldus bericht onze rijkslandbouwconsulent le Parijs. Van de runderen, welker opbrengsten in 1925 door de controlevereeniging le Le Quesnoy (Nord) zijn gecontroleerd, behoorden de achttien dieren met de hoogste productiecijfers tot het zwart bonte Nederlandsche ras. Eerste was een jonge tweede kalfskoe, welke in 300 dagen 9060 K.G. melk en 261 K.G boter heeft geproduceerd. Houdt men rekening met de verhooging van 11 pet., welke aan de dieren in hunne tweede lactatieperiode wordt toegestaan, zoo komt men tot een opbrengst van 10,057 K.G. melk en 290 K G. boter, de hoogste opbrengst, gebaseerd op een geregelde officieele controle, welke tot nu toe in Frankrijk werd geconstateerd. De koe welke van de 18 vorengemelde de laagste opbrengst had, gaf in 300 dagen 5880 K.G. melk en 186 K.G. boter Van de levensvatbaarheid van het zwartbonte Nederlandsche veeslag en de uitnemende verzorging, welke het bij den Franschen fokker daar geniet, zijn deze inkomsten een nieuw bewijs. Yreeselyke spoorwegramp in Frankryk. De sneltrein Havre Parijs is nabij het station van Achères ontspoord. De ramp zou veroorzaakt zijn doordat de machinist, verblind door de bliksem schichten, de signalen bij een kruis punt niet zou hebben kunnen zien. De locomotief liep bij het kruispunt uit de rails, vijf volgende wagons medesleurende. Deze werden geheel in elkaar gedrukt. De bevrijding der slachtoffers is nog niet geëindigd, waar door het juiste aantal dooden nog niet vaststaat Naar verluidt, zouden er 20 dooden zijn en ongeveer 80 gewonden. De sneltrein had, toen de locomotief uit de rails vloog een snelheid van 90 K.M. per uur. Noodweer in Duitschland. In het heele rijk hebben Zondag zware wolkbreuken en onweders gewoed die ten deele groole schade hebben aangericht. In Thüringen werd het spoorwegver keer op de lijn GeorgenthalTambach door losspoelen van den spoordijk onderbroken. Door een wolkbreuk, gepaard met hagelslag, zijn de straten in llechingen meters diep overstroomd. Talrijke auto's bleven in het water op de stralen steken. De heele oogst in het geteisterd gebied is vernietigd. Gsssau en omgeving is door ernstig noodweer geteisterd. Door een wolk breuk, die ongeveer 3 kwartier duurde is in het Muehltal en Lindenlhal enorme schade aangericht, door de lot stroomen aangegroeide beken. In een tengevolge van het vloedwaler ingestort huis werd de 28 jarige dochter door de waterstroomen meegesleurd; het meisje verdronk. Verscheidene andere huizen moesten ontruimd worden. Vooral in het Muehl- dal zijn groote vervt^oeslingen aange richt. Volgens dagbladberichten zijn Zondag tijdens een hevig onweer in het Heili- genwald in het Saargebied twee broe ders door den bliksem getroffen. Een hunner was op slag dood; de andere werd ernstig verlamd. Ten Oosten van Berlijn heeft het noodweer Zondag ontzettende schade aangericht, zooals sedert menschen- heugenis niet is voorgekomen. Door zware slagregens, die vier uur lang aanhielden, steeg het water in verschillende rivieren en meren ruim een halve meter. Het water trad buiten de oevers en drong in de eerste ver dieping der lager gelegen huizen bin nen. Te Wollersdorff stortte een hotel in. De muren waren door het water ondermijnd. Dertien personen kwamen hierbij om het leven. Aanvankelijk ging het gerucht, dat de bliksem ingeslagen was, doch uit de lijkschouwing is gebleken, dat dit niet het geval was. De meeste slachtoffers hadden een schedelbreuk, of ernstige inwendige verwondingen gekregen, ge deeltelijk waren zij ook door verstik king om het leven gekomen. De vrijwillige brandweer van Wol- tersdorff en Erkner is er Zondag ondanks buitengewone inspanning, niet in geslaagd, alle kelders en buizen, waar het water binnengedrongen was, leeg te pompen. De straatwegen zijn gedeeltelijk vernield, en men heeft werkloozen aan het werk gezet om de wegen te verbeteren. Ook elders in Duitschland is het zeer boos weer geweest. In het zuiden van Thüringen regent het sedert Zon dagmiddag onafgebroken In het zuiden van Saksen en in Silezië loopt de oogst ernstig gevaar. Uit Koburg wordt ge meld, dat daar Zondagmiddag en Zondag nacht een hevig on weder heeft gewoed, gepaard gasnde met op wolkbreuk gelijkende regen. De wegen staan op sommige punten meters hoog onder water. Het verkeer op de spoorlijn KoburgRobach is tengevolge van een dijkbreuk gestaakt. Ook de lijn Koburg Rossach is ernstig beschadigd. Ook in dit gebied heeft de 'oogst zeer ge leden. AKKER'S ''KLOOSTERBALSEM beroemd wrijfmiddel bij rheumatiek, spit, k spierverrekkingenj en stramheid yt>/. horlogerie S3 VJEN»^ Zt/ver. yK/Xvfe/

Peel en Maas | 1926 | | pagina 6