KERKELIJK LEVEN. Politieke Ontwikkeling. De St. Odafeesten Gemengde Berichten. \anankm ft^nstiX&nde zoeaamg Rheumatiek, Spierpijn, Gevatte Koude.Griep, Influenza,Kiespijn en Zenuwpijnen. Buisje 75d Bij Apoth.en Drogisten ONTVANGEN jongens mei lei! acme ren siuau. ïvu noemen wij reeds achterlijk een jongen boer, die geen cursus of winterschool, gevolgd heeft; over eenige jaren zal men hetzelfde van de boerenmeisjes zeggen. In den tuin Uw doperwtjes en peulen groeien flink, hoop ik, en ge hebt er rijzen bij gezet, maar help de plant nu ook om er tegen aan te komen en zich vast te grijpen. Eerst echter hebt gij gewied, anders wordt straks het onkruid de baas, en is dit geschied, dan drukt gij met de hand of met den schoffel er wat aarde tegen aan. Zorg, dat de erwten in wat schuine richting tegen de rijzen komen en niet plat op den grond komen te liggen. Aanaarden beschermt tegen windvlagen en bevor dert ook de groei. Bruine boonen kunnen gelegd wor den, half Mei moet dit geschied zijn; 2 boontjes bij elkaar, plusminus 3c.M. diep, of afstand van 1 lift voel. Men kan ze leggen op verloren hoekjes en daar, waar in den regel iels anders niet wil groeien. Evenwelvoor een goede standplaats en een behoorlijke bemesting toont ook de bruine boon zich dankbaar. Begin Mei zaait of legt men het bietenzaad; dit is de beste tijd: bij vroeger zaaien gaan de bieten licht doorschieten, er zaait men later, dan blijven de bieten klein. Niet te dicht bij elkaar: in de rij de zaadjes op af stand van 9 k 10 c.M. Bieten vragen onder verleerden mest een diep gespit- ten grond. Dun uw wortelenbed uit geen wortelbed staat direct regelmatig. Elk worteltje moet op zich zelf staan 3 a 4 c.M. van elkaar of zelfs 5 a 6 c:M., als men grootere wil oogsten. Pa ardenwortelen moeten nog ruimer staan. Dun voorzichtig, trek geen planljes los! Druk bij hel werk de aarde wat aan, vooral op hooge gron den! Zoo ongeveer 910 Mei kunt al wal ■stoksnij- en spercie- of slaboontjes leg gen. Maar niet alles in eens, en vooral niet als hel weer nat en guur is. De boon moet met warmte den grond uit. Plaats de stokken op een Meter afstand en leg bij eiken slok G a 7 snijboonen, van de andere een paar meer. Voor de slaboonen kunnen ook, als bij erwten, rijzen in plaats van stokken gebruikt worden. In denzelfden lijd legge men ook een deel stamboonljes, deze geven altoos eerder vrucht dan de stokboon. Bij warm weer kan thans postelein gezaaid worden, niet diephet zaad even doorharken, het bed met een platte schop of plankje aanplakken en dan nat gieten bij scherpe zon bedek ken met een mat. Zaat wat dik, om vorming van dikke stengels te voor komen. Postelein op den kouden grond geteeld is altoos min ofmeerzuur van smaak. Wie daar niet van houdt, zaaie onder glas I 2 Mei. Vierde Zondag na Paschon WIT. Tweede gebed ter eere van den H. Alhanasius, derde voor den Paus; Gloria;*Credo; Prefatie van Paschen. Epistel: Uit loutere genade (gunst) heeft de eeuwige en onveranderlijke Vader, de Uitdeeler van alle goede gaven, ons lot de geestelijke geboorte (bij het H. Doopsel) geroepen. EvangelieDe H. Geest wordt hier voorgesteld als Christus' pleitbezorger Als zoodanig zal Hij de wereld over tuigen van haar ongeloof en haren haat legen Christus, alsmede van Chris tus' onschuld. Daarom zal hij de we reld overtuigen van hare strafwaar digheid en een veroordeelend vonnis eischen. Geheel de bovennatuurlijke werking van den H. Geesl, zooals zij zich loont in het leven der H. Kerk, is de vervulling dezer voorspelling: de rechtvaardiging van Jezus en de be schaming der vijanden. De H. Alhanasius, waarvan heden de gedachtenis, is een der meest be streden bisschoppen; vijfmaal is hij verbannen, overal werd hij vervolgd tot dusvèrre. Maar de geneesheeren hebben de lijkschouwing gedaan En er is geen twijfel omtrent hun uit spraak Vergiftigd Matherfield begon te fluisteren, toen hij de laatste woorden sprak. En Hetherwick schrok, toen hij het hoorde, ofschoon hij dit nieuws verwacht had. De beslistheid van deze uitspraak scheen uitzicht te geven op geheim zinnige, sombere vergezichten. Hij keek naar de deur achter hem. Natuurlijk, we zullen het haar moeten vertellen, zeide Matherfield, de gedachte van de ander begrijpend. Maar de zaak is zeker. De politie dok ter zag het dadelijk en heeft toen een specialiteit ontboden om de autopsie te verrichten. Zij zeiden, dat de man met een of ander mengsel vergiftigd was ik heb van die dingen Diet v6el ver stand dat hem twee of drie uur, voor hij stierf, toegediend was en met een bliksemsnel effect werkte. Ja, zeide Hetherwick in gedachten, met een bliksemsnel effect de juiste uitdrukking. Ik kan zeggen, dat het zoo is. Matherfield wilde de deur openen. Nu, zeide hij, we zullen het aan de dames moeten vertellen. En dan, ik wensch eenige zaken van de klein dochter te hooren. Ik heb haar en haar lanto vanmorgen reeds gezien. Ik heb gehoord dat Hannaford dit meisje heeft grootgebracht. Sinds zij de kostschool verliet; zij weel dus meer van hem, dan iemand anders. En ik wil alles hooren wat maar mogelijk is. Ga met mij mee. Wordt vervolgd. heid van Jezus Christus loochenden; hij stierf te Alexandrië in 371. In 323 zat hij het Concilie van Nicea voor, waarin de leer van Arius werd veroor deeld. 3 Mei. Maandag. H. Kruisvinding ROOD. Tweede gebed ter eere van den H. Alexander en gezellen in stille H. Missen: Gloria; Credo; Prefatie van het H. Kruis. De H. Paus Alexander, opvolger van den H. Evaristus, verwierf in 177 den Martelaarspalm met de II. Eventius en Theodulus. Met hem vereert de H. Kerk vandaag den Bisschop Juvenalus, die in 377 overleed. —o 4 Mei. Dinsdag. II. Monica. We duwe. WIT. Tweede gebed voor den Paus; Gloria; geen Credo; Prefatie van Paschen. Deze H. Vrouw, toonbeeld der Chris telijke echtgenooten en moeders; ver kreeg door hare gebeden de bekeering van haren zoon, die later de groole bisschop en geleerde, de H. Augustinus werd. Zij stierf te Ostia (Africa) in 387. o— 5 Mei. Woensdag. II. Pius V. Paus en Belijder. WIT. Tweede gebed voor den Paus; Gloria; geen Credo; Prefatie van Paschen. De Heilige, van de orde der Domi nicanen, klom door zijne geleerdheid op tot Bisschop, Kardinaal en Paus Door zijn gebed overwonnen de Chris tenen de Turken 7 October 1575, in den zeeslag bij Lepante. Deze groote Paus ijverde onvermoeid voor de toe passing van de decreten van het Con cilie van Trente en voor de herziening van het Missaal en Brevier, f 1572. o 6 Mei Donderdag. St. Jan voor de Latynsclic Poort. ROOD. Tweede gebed voor den Paus; Gloria; Credo: Prefatie der Apostelen. De H. Apostel en Evangelist Joannes werd te Ephese, waar hij aan 't hoofd der Kerk stond, gevangen genomen, naar Rome gevoerd en daar voor de latijnsche poort gegeese'.d en in een ketel met ziedende olie geworpen. Hierdoor niet gedeerd, werd hij naar het eiland Palmos verbannen, waar hij het Boek der Openbaring schreef en op zeer hoogen leeftijd overleed. o 7 Mei Vrijdag. H. Domitiamis. Bisschop, Belijder. (Eigen heilige van het Bisdom) Tweede gebed ter eere van H. Stanislaus; derde voor den Paus; Gloria; geen Credo; Prefatie van Paschen. De II. Domitianus, uit adellijke ou ders geboren, opvolger van den H. Eucharius II, bisschop van Maastricht, waakte bijzonder voor de zuiverheid des geloofs in Taxandrië, bouwde vele kerken, huizen voor armen, zieken en vreemdelingen. Hij stierf te Maastriaht in 550 en werd in de O. L. Vrouwe kerk te Hoei begraven. De H. Stanislaus, bisschop van Kra- kau, werd door den zedeloozen koning lyran Boleslaus II van Polen in 1079 vermoord Hij is de patroon van Polen. o 8 Mei Zaterdag. Verschijning van den II. Aartsengel Michaël. WIT Tweede gebed voor den Paus; Gloria; geen Credo; Prefatie van Paschen. In 493 verscheen de H. Michaël op den berg Gargano in Apulië (Italië) Hij gelastte den bisschop van Liponto daar eene kerk te bouwen ter eere van de H. Engelenen verzekerde hem, dat hij zijn bescherming zou uitdeelen aan hen, die hem en zijn mede engelen daar kwamen vereeren. Het „stille" jaar. Van slapende Kiesvereenigingen en... liaarBesturen. 't Is een stil jaar in onze Kiesver- eenigingen. Want er zijn geen verkie zingen. Het vorig jaar viel de verkiezing van de Tweede Kamer. 1927 is hel jaar der verkiezing voor de Provinciale Staten en de Gemeenteraden. En daar tusschen ligt nu het «stille" jaar. We moeten helaasconstaleeren, dat het stil is. 't Is de stilte van den slaap. Het is overigens een gemaakte stilte. Ze wordt veroorzaakt door een groot getal Kiesvereenigingen zelve. Er zijn er immers vele, die op den avond der Tweede Kamerverkiezing zijn ingedom meld, en nog niet ontwaakt zijn. Geen jaarvergadering werd gehouden, geen propagandavergadering, al gaven een aantal wakkere vereenigingen nog zoo mooi het voorbeeld; zelfs verwaarloos den vele afdeelingen het, de contributie te innen en het rechtmatig deel aan de bondskas af te dragen. En toch is het noodig, dat het Be stuur eener plaatselijke Kiesvereeniging zich voortdurend bewust is van z'jn taak en zijn verantwoordelijkheid, en van de positie, die hel inneemt ten opzichte van de ontwikkeling en de politieke leiding der kiezers. Herhaaldelijk worden politieke vraag stukken besproken. De pers brengt dagelijks de stof. Ze worden behandeld ook en voornamelijk door hen, die de gebeurtenissen op politiek gebied be- oordeelen met hun beperkt begrip. Eigen vooroordeelen en onjuiste voor stellingen zitten hen daarbij in den weg, meer nog de crilische opmerkin gen van anderen, in vele plaatsen van socialistische propagandisten, die open lijk of meer bedekt hun zaad uitstrooien, een zaad, dat dikwijls zoo gemakkelijk gedijt, omdat menschelijke ontevreden heid het vaak kiemkracht verschaft. De plicht van voorlichting van zulke menschen eischt, dat de Kath. Kies vereeniging steeds op haar post is. En ftmgen en* beginselen doorsijpelen in ons gewest, hoe meer personen van andere en vijandige politieke richting hier door dringen, hoe meer dit dringt. Niet dat gedurende het geheele jaar vergaderingen.moeten plaats hebben eenige zijn gewoonlijk voldoende, om den goeden geest en de gedachte aan de organisatie levendig te houden maar daarnaast moet de openbare meening in stad en dorp en gehucht voortdurend beinvloed worden door onze katholieke politieke opvattingen Daarvoor is zooals we reeds meer betoogden, de vorming noodig van een kern van ontwikkelden: Jonge Boeren, werklieden, middenstanders enz onder leiding van een priester of onderwijzer, die het ontwikkeling brengen gevoelt als een gewichtige taak in onze samen leving en daaraan den ijver ontleent om zijn krachten er ten deele aan te wijden.. De Besturen onzer Kiesvereenigingen hebben tot plicht, daartoe de gelegen heid te scheppen en don weg te openen. Hun verantwoordelijkheid wordt door de tijdsomstandigheden steeds grooler. En daarvan dienen ze zich bewast te zijn. Een eerepost is het leiderschap eener Kiesvereeniging volstrekt niet, Niet minder dient men zich bewust te zijn van zijne verplichtingen in financieele aangelegenheden. De be sturen zijn gehouden het reglement na te leven, dus ook om te zorgen voor het innen der contributie. Een gedeelte daarvan moet worden afgedragen aan den penningmeester van den Limburg- schen bond, dal op zijn beurt voor elk Limburgsch lid elk jaar een deel dezer contributie heeft af te dragen aan den Algemeenen Bond van R. K. Rijks- kieskringorganisaties. Men begrijpt, dat in jaren van ver kiezingen veel meer geld noodig is dan de contributies in dat jaar opleve ren. Het is dus noodig dat van de »8tille" jaren iets wordt overgehouden. Daarom dient aan de financieele bepalingen van het reglement nauw gezet de hand te worden gehouden. Een penningmeester, die zich daar niet aan stoort, is tegenover zijne leden niet verantwoord. Door een onnauw keurig beheer kan hij de leden het volgend jaar ook in moeielijkheden brengen, omdat dan bij het verstrekken van de stembiljetten voor de Staten verkiezingen met het aantal leden, waarvoor dit jaar contributie is betaald, rekening zal worden gehouden. Van nu af moet onze bond ook al rekenen met het feit, dat de reorgani satie van de Katholieke Partij: de instelling nl. van den Partijraad en vooral de oprichting van een Partij bureau, ten gevolge zal hebben, dat de bijdragen per lid en per jaar aan den Algem. Bond zullen worden verhoogd. Door de commissie, die het reorgani satieplan ontwierp, wordt dit uitdruk kelijk voorgesteld. Natuurlijk is hier omtrent de beslissing nog niet gevallen. Ook onze provinciale bond zal er zich eerst over dienen te beraden, welke voordeelen zulk een Bureau voor den Algemeenen Bond in de Kieskring organisaties zal medebrengen, omdat de kosten daarvan voor een aanzienlijk deel op Limburg met zijn tienduizenden leden zullen drukken. In ieder geval, elk Bestuurder trachte te voldoen aan zijne laak, om ons kiezerscorps paraat te houden voor den politieken strijd. Wij hopen, dat in hel »stille" jaar veel levensleekens gegeven zullen worden. ROELAND. Alen pro te St. Oedenrodc. Omtrent den hislorischen optocht welke op 16 en 24 Mei alhier zal ge houden worden, ter gelegenheid van hel feestgetijde der II. Oda, lezen wij do volgende bijzonderheden Het comitë van den hislor. optocht, aan hetwelk voorzeker een der moei lijkste taken der feestviering was opgedragen heeft zijn plan omschreven en ingedeeld in drie hoofdgroepen. De eerste hoofdgroep zal omvatten de geschiedenis van St. Oda's leven; de tweede de geschiedenis der plaats van Rode. Tot dit plan was hel Comité gekomen, wijl hel de overtuiging met zich draagt dat Rode zijn grootheiden opkomst voor een zeer groot gedeelte aan de H Oda heeft te danken. En de derde hoofdgroep moet getuigen van de liefde en vereering, die de tegenwoor dige bewoners ook nog hunne beminde Heilige en Patronesse toedragen. De derde hoofdgroep zal zijn de verheer lijking van St. Oda, als patronesse en beschermster van Rode. Voorop kun nen wij zetten dat het comité meent, met medewerking der ander© comité's en den steun van velen geslaagd te zijn in zijn opzet, om wat grime en aankleeding van den optocht betreft, dit slechts aan eerste klas firma's toe te vertrouwen, zoodat wij niet bevreesd behoeven te zijn, op dit punt de critiek te schuwen. Daarvoor blijft d<* naam dier firma wel borg, dat de optocht, wat dat betreft, keurig verzorgd zal wezen, en het voor de duizenden en duizenden, die van alle oorden des lands zullen loeslroomen (nu reeds zijn meerdere aanvragen daaromtrent bin nengekomen, zelfs toezeggingen van uit het buitenland) een lust zal wezen die pracht en schittering te aanschou wen vooral wanneer, laten wij het hopen, de heldere Meizon dat alles nog in warmen gloed zal doen stralen. Bij besluit van Heeren Ged. Stalen van Noord Brabant is op verzoek van het Comité van den historischen optocht bij gelegenheid van het 12de eeuwfeest van St. Oda aan den deelnemers vrij stelling verleend van weggeld, wegens het met een paard gebruik maken van 1 iiilf 'LJJw nciaien weg ouuer ue genièenie St. Oedenrode tot deelneming aan den historischen optocht op 16 en 24 Mei 1926, en aan de vooroefeningen op 2 en 8 Mei 1926. Aan den optocht zullen een 70 80 tal paarden deelnemen. iminKweuüH ui» Teaereeh ir"acntie, dë' sta^ Tan een steiger gevallen. Maandagmorgen had de 19 jarige timmerman A. V te Venlo die met een kameraad bezig was op het dak der in aanbouw zijnde villa van dhr. Meulemans, Oostsingel, een raam aan te brengen, het ongeluk door een onbekende oorzaak van den steiger te vallen, ter hoogte van ongeveer 7 M. Hij kwam daarbij ongelukkig op hoofd en rug terecht en werd bewusteloos opgenomen en op last van den dokter naar hel gasthuis vervoerd. Daar onl ving hij de laatste II.II. Sacramenten. Boerenwoning verbrand. Men meldt uit Roermond: Gedurende het onweer van Zondag avond sloeg de bliksem in de woning van dhr. Tegelbekkers aan het Maal- broek te Maasniel. Geheel de woning brandde uit. Hel vee en een gedeelte van hel meubilair konden gered worden. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Wegens gebrek aan water kon aan blusschen niet gedacht worden. Verzekering dekt de schade. De wisseling van Oorlog. De afgetreden minister van Oorlog de heer van Roven is Zaterdag door H. M. de Koningin in afscheidsaudiër»- tie ontvangen. Na de overdracht Zaterdagochtend ten deparlemente van Oorlog van de portefeuilles van Oorlog en Marine begaf minister Lambooy, de nieuw opgetreden minister, zich naar het departement van Marine. Rookverbod. De gemeenteraad van Epe stelde een verordening vast, waarbij het voor jongens beneden 15 jaar verboden zal zijn in het openbaar te rooken. Dievenbende op liet spoor. Twee personen gearresteerd. Men meldt uit St. Anthonis De politie meent hel spoor gevonden te hebben van het dievencomplot, dal deze streek sinds langen tijd onveilig maakt. Een tweetal personen zijn ge arresteerd en na verhoor naar's Bosch overgebracht. Een huiszoeking had tot resultaat dat bij een van de gearresteer den een gouden horloge, alsmede eenige andere waardevolle voorwerpen werden gevonden, afkomstig van den alhier op Vastenavond Zondag bij den heer II. S. gepleegden ongehoord brutalen diefstal. De in beslag genomen voor werpen werden door S. als de zijnen erkend. Vrij zeker kan worden aangenomen dat men'de hand heeft gelegd op een paar personen, van de langgezochle daders der tien lallen in deze omgeving gepleegde diefstallen. Moge spoedig meerdere arrestaliën volgen. Wat cr in Peelland al niet voorvalt. Ja, dat trouwen, 't is een rare zaak. De een trouwt om een lief meisje '1 zijne te kunnen noemen, de ander om de lieve duiten die zijne wederhelft zal meebrengen en weer een ander ziet zich er overschieten en neemt wat er te krijgen is om zich zoodoende een tehuis te scheppen. Maar met Peer te Liessel is 't wat anders. Peer had een weddenschap aangegaan en niet zoo'n kleine. Js, wat dachten ze wel, die jonge kerels. Ze meenden zeker dat hij er geen meer krijgen kon en daarom had hij gewed om 8 hammen en een ton bier, dat hij voor Pinksteren 1926 getrouwd zou zijn. En thansPeer slaat reeds onder de »s)agen" en de weddenschap is dus bijna gewonnen. Wij willen hier echter nu niet gaan beweren dal Peer zal gaan trouwen om die 8 hammen en die ton bier, wel nee. Het hoofdmotief zal voor Peer wel zijn een vurige, hartelijke liefde voor zijn aanstaande bruid, een liefde die alle geluk voor later in zich sluit. Maar daarbij mogen wij toch wel eens een kleine veronderstelling maken. Wij mogen toch bv. wel eens ver onderstellen dat die 8 hammen en die ton bier de prikkel geweest zijn, die bovengenoemde liefde heeft opgewekt. Enfin, hoe men ze gekregen heeft, 't is ook precies gelijk als men zo maar heeft, hè Peer, dat is de hoofd zaak. Tot slot wenschen wij Peer om zijn kranige daad, in zijn reeds ouderen (niet ouden) dag van harte proficiat en wij hopen, dat hij nog lang, zoowel van zijn vrouwtje als van zijn hammen, plezier zal hebben. Aldus meldt de Zuid Willemsvaart. Gcmoedelyke journalistiek. We lezen in 't Maeseycker Weekbl »Trouwlust. De namen Tan niet minder dan dertien (een ongeluksgetal) koppelen zijn Zondag van den predik stoel gevallen. Hoe lang ook die litanie duurt, hoort men in de kerk niet het minste hoestje of kuchje. Zelfs het oudste «meetje" bedwingt hare hoest bui om toch de namen te hooren der., slachtoffers van... den natuurlijken gang der wereld." Ongewone warmte en onweer in Duitschland. Zondag steeg de temperatuur te Berlijn in de schaduw lot 29°. Ondanks deze warmte en, ondanks alle voor spelling bleef het weer den ganschen dag heel mooi. Hot gevolg was, dat Recollectie. verfalëiL Alleen op den staatsspoorwegen werden I.417.430 kaartjes verkocht. Aangezien er ook ruim 300,000 abonnés bp deze spoorwegen reizen, kan men gerust zeggen dat 1millioen Berlijners Zondag van dit vervoermiddel gebruik hebben gemaakt* Te Potsdam en de Werder kwamen alleen per spoor 90,000 menschen aan uit Berlijn. De tram vervoerde in het geheel 2 millioen passagiers. Sinds 50 jaar is hel te Berlijn in April niet zoo warm geweest als ditmaal. Het buitengewoon warme weder heeft zich ontlast in een on weder, waardoor hier en daar orkaanachtige stormen ontstonden. Vooral de omstreken van Dresden werden hevig geteisterd, waarbij eenige menschen omkwamen. Boos weer in het buitenland. In den namiddag tot middernacht Zondag heeft het in Londen ontzettend geregend, terwijl in Schotland zelfs sneeuw gevallen is. Door de stormen is de dienst OstendeDover gestremd, terwijl de Vlissinger Maildienst 4 uur te laat vertrok. Uit Centraal Frankrijk worden tevens sneeuwstormen gemeld. Outsluiting van de Peel. Ter ontsluiting van de Noordbrabant sche Peel is men thans druk bezig een aardbaan te leggen van af de Dompt via de ontginning der gemeente Uden naar het dorp Zeeland. In den zomer van dit jaar hoopt men met dit werk gereed te komen. Thans is reeds een rijwielpad aangelegd. Door deze ont sluiting komt er verbinding tusschen den Rijksweg Grave's-Hertogenbosch en den Rijksweg Gemert— Oploo. Coöp. Roermondscke Eiermjjn. Op 5Q.000 eieren na bedroeg de aan voer aan de Coöp. Roermondsche Eiermijn Maandag 5 millioen eieren. Onweer boven Zuid-Limburg. Zondagmiddag circa 5 uur woedde boven Zuid-Limburg een vrij hevig onweer, gepaard gaand met zeer zwaren hagelslag, die veel schade aan de bloesems der vruchlboomen en aan de jonge veldgewassen heeft veroorzaakt. Noodlottige „tafelpartij". Het gebeurde verleden Zaterdag in het Noord-Brabantsche dorp Someren. Er was reeds de week te voren bij een landbouwer «getafeld". Niet minder dan 47 karren waren voor diens woning gezet. Natuurlijk ontbrak het aan het noodige rumoer en baldadigheid niet. Waar zoo iels gewoonlijk eenige Zater dagen wordt herhaald op dezelfde plaats togen de Maréchaussée tijdig daarheen om er de orde zoo noodig te handhaven en weder optreden te be letten. Er kwam echter in tegenstelling met de bestaande gebruiken niemand, lol er plotseling in het andere gedeelte van Jiet dorp twee geweerschoten vielen. Het bleek dat men het thans op een ander huis gemunt had, n.l. bij de 60-jarige Weduwe. H. zou getafeld worden. Toen echter de eerste karren aanrukten, vielen er twee schoten vanuit de woning van de vrouw. De vuurstraal kwam uit het bovenraam en een der »lafelaars", zekere P. Ver- heijen, kreeg een vol schot hagel in den linkerschouder, terwijl ook diens oog werd geraakt, zelfs zoo ernstig dat daaruit het licht is verdwenen. In verband hiermede is door de Maréchaussée gearresteerd en naar de gevangenis te Roermond overgebracht de 32-jarigen zoon des huizes G. van II. terwijl in diens woning een twee loops jachtgeweer werd inbeslaggeno- men. De getroffene is in hel ziekenhuis te Eindhoven opgenomen. Duivensport. Zondag 18 Apri hield de PostduivenvsreeniginJ de Zwaluw haar eerste wedvlucht met oude duiven vau uit Jemeppe (België) afstand 153 K.M. Ds prijzen werden behaald als volgt le St Seivatius 2e Gebr van Wanroy 3s en 5e J. Voilebergh; 4e J. Oudenhoven; 6e en 22e A. Janssen; 7e, 16e en 21e J. Eibers,- 8e G. van Dijck; 9e en 14e J. Vermeulen; 10e H. Derka; 11e en 12e E. Vermeulen; 13e, 18e, 19e en 20e H. Strijbos; 15e en 27e L. Kusters; 17e J. Cremers; 23e H. Arts; 24e J. Qoumans; 25e W. Menders; 26e Smits. Duiven los 8.40. Aankomst eerste duif 10 uur 27 min. 49 sec. Laatste duif 10 uur 39 min. 21 see. Zondag hield de Postduivenvereniging De Voorbode, Oirlo-Castenray, haar eerste wedvlucht met oude en jarige duiven van uit Oosterbeek. De prijzen werden behaald als volgt; oude duiven le en 3e Pr. Weijs; 2e J. Gommans; 4e H. Dinghs; 5e Th Strijbosch. jarige ddiven le, 2e en 5e 3. Dinghs; 3e M. Dinghs; 4e Fr. Weijs. KJf MUtlHARÖT

Peel en Maas | 1926 | | pagina 6