Tweede blad. onampagne Weekblad voor VENRAY, HORST en Omstreken. Volksconcerten. Ingekomen en vertrokken personen. Het geheim van Charing Cross. Het uithalen van vogelnesten r tcfeeS) V/'~ö!fIUIO-UI uoiuoooui I _Ward&a aovraagd ■Micrvcnu i» Of ,PW* PEEL EN MAA PRIJS DER ADVERTENTIEN 1—8 regels 60 ct.. per regel 7l/« ct. bij abonnement lager tarief. Uitgave van FIRMA VAN DEN MUNCKHOF» - VENRAY ABONNEMENTSPRIJS p. kwartaal: voor Venray 65 ct., p.nost 75 ct. Telefoon 51 voor het buitenland bij vooruitbetaling f 1.30, afz. nummers 5 ct. Do Burgemeester van Venray brengt ter algemeene kennis, dat de in 1926 te houden volksconcerten zijn vastge steld als volgt le. Donderdag 19 Mei (Hemelvaarts dag), zes uur namiddag. Fanfare SI. Calharina, Leunen, Henseniusplein. 2e. Zondag 6 Juni, zeven uur namid dag. Fanfare St. Oda, Merselo, Ilense niusplein. 3e. Zondag 13 Juni, acht uur namid dag. Ven ray's Fanfarecorps, Ilensenius plein. 4e. Zondag 27 Juni, zes uur namiddag Fanfare St. Oda, Merselo, Merselo. 5e. Zondag4 Juli, acht uur namiddag Venray's Fanfarecorps Ilenseniusplein. 6e. 'Zondag 11 Juli, zes uur namiddag Fanfare Sub Matris Tutela, Oostrum, Oirlo. 7e. Zondag 25 Juli, acht uur namiddag Venray's Fanfarecorps, Henseniusplein. 8a. Zondag 15 Augustus, lli/s uur voormiddag matinée Venray's Fanfare corps, Groote Markt. 9e. Zondag 22 Augustus, zes uur nam. Venray's Fanfarecorps, Leunen 10e. Zondag 29 Augustus, half zes uur namiddag. Fanfare Sl. Catharina, Leunen, Ysselsteyn 11e. Dinsdag 31 Augustus(Koningin- nedag) half acht namiddag. Venray's Fanfarecorps, Groote Markt. 12e. Zondag 12 September, vijf uur namiddag. Fanfare Sub Matris Tutela, Oostrum, Ooslrum. Venray, 20 April 1926. De Burgemeester van Venray, O. VAN DE LOO. Week van 9—16 April. INGEKOMEN II. M. Linders, dienst bode, Pa terslaan la van Ilorsl.; M P- Jacobs, dienstbode, Ooslrum D 45 van MeerloJ. Sprenkels, schilder, Molen hofweg van NederweertM. P. Th. Vullings, dienstbode, Patersstraat 9 van Sevenum J. L. van Meijel, dienstknecht, Merselo M 60 van Meerlo; P. J. A. Jacobs, dienstknecht, Boschhuizen G 58 van Maashees; J. M Hellegers, dienst knecht, Oirlo E 8 van Horst; G. Flin- senberg, dienstmeid, Henseniusplein 7 van Broekhuizen; H J. Verbeten, dienst knecht, I 65 van Maashees; P. A Kersten, dienstbode, C 38 van Broek huizen; Th. M. II Voesten, dienstknecht A 10 van Maashees; P. II. Voesten, dienstknecht, II 6 van Maashees; G H. Aert8, tuinier, Merselosche weg M 3 van Venlo; P. J. II. Lenssen, dienst knecht, L 12 van Meerlo; J. H. J. G. Schwachofer, z. b. Leunsche weg 18, van Heerlen. ERTROKKEN A. M. M. Peelers z. b. naar Deurne D 64; W. P. M. Kleuskens, dienstbode, naar Wanssum Geysleren; A. A. Verstegen, dienstbode naar Venlo, Tegelscheweg 68; Ja. Brey, dienstbode, naar Kevelaer, Brunstrasse 54; G. J. Voesten, dienstbode, naar Velden, Schandeloo; H. M. Hol lackers,- dienstknecht, naar Sevenum, Kronen berg; J. Gooren, dienstknecht, naar Maashees, Dorp; M. H. II v. d. Vorle, FSTJILITETOISr. dienstknecht, naar Deurne; W. J. Lin ders, dienstknecht, naar Horst; H. H. H. Vissers, huisschilder, naar Venlo, Slotenbeekstraat; Joh. Gielen, dienst knecht, naar Broekhuizen, Stokkenhof; G. J. Linders, dienstknecht, naar Maas hees, Overloonsch vlak; A. J. II. Stevens; dienstbode, naar 's Gravenhage van Merlestr. 97; M H. Ruiten, dienstbode, naar MeerloBlitterswijk; M. P. G. Voesten, dienstbode, naar Maashees Overloon; M. Rongen, landbouwer, naar Uden; J. G. Cox, dienstknecht, naar Deurne; M. J. Geerels, dienstbode, naar Grubbenvorst, Witveld; H. J II. Linders, z. b. naar Eindhoven, Eijkenborg; P. J. II. Philipsen, dienstknecht, naar Venlo, "Kaldenkerkerweg 202; H. G. J. Malheij, dienstbode, naar Horst A 12, E. A. Malheij, dienstbode, naar Meerlo Tienray; P. J. G. Huy's en gezin, landbouwer, naar Horst, Meterik M 40; W. Weijs, z. b., naar Sevenum, Hoog broek; J. M. Weijs, z. b naar Sevenum Hoogbroek; A. M. Th. Rooyakkers, dienstbode, naar MaasheesOverloon; J. A. Coppus, dienstbode, naar Wans sum; P. A. van Helden, dienstbode, naar MeerloTienray; M. J. Eibers, dienstknecht, naar Helmond, Beek A J3 A. C. M. A. Rongen, dienstbode, naar Helmond, Beugelsplein 6; A. J. van Vegchel, dienstbode, naar Maashees Overloon; L. A. Wilmsen, landbouwer, naar Maashees, Peelkant A 105; J. Gel- lings, landbouwer, naar Maashees, Peel kant; J. H P. Peeters, dienstbode, naar Broekhuizen; P. J. Poels, dienstknecht, naar Horst, Oude Lind; II. A. H. Jans sen en gezin, landbouwer, naar Broek huizen, Oyen C 200; P. J. Brouwers, dienstknecht, naar Broekhuizen. Oyen; Week van 16—23 April. INGEKOMEN: M. H. Stevens, dienst bode, Grooteslraat 6, van Horst; Th. Eibers, dienstbode, Henseniusplein 3 van Bergen(L E. J. Minten, dienstbode, Iloogriebroek G 40, van Sevenum; M. H. Kuypers, dienstbode, Lull C 6a, van Meerlo; C. J. A. Bartels, dienstknecht, Grootestraat 24, van Budel; M. P. Ver- heijen, dienstbode, II 17 van Horst; M. S. Mevis, onderwijzeres, Schoolstraat 18 van Geleen; W. Hendriks, dienstknecht, KI. Oirlo F 40, van Meerlo; A. M. M. VoTTebbrg, dienstknecht, C 18, van Meerlo; G. II Rongen, dienstknecht, L 30, van Maashees; H L. A. Rongen, dienstknecht, G 37e, van Maashees; G. Janssen en gezin, stucadoor, Gas straat 22, van Rushville, (Amerika); W. M. Janssen, dienstbode, G 52, van Horst; Ch. M. P. Hermans, dienstbode, Gasstraat 12, van Helmond; J. J. Gh. M. Goumans, z. b. Kerkpad 3, van Tegelen; J M. G. Beerkens, dienstbode, Maasheescheweg 41, van Apeldoorn. VERTROKKEN: II. A A.Verhaeg. dienstknecht, naar Meerlo, De Keuterti G. Houwen, dienstbode, naar Wanssum Geysteren; C. A. Hagenaars en gezin, landbouwer, naar Bakel, Rips; M. G Lemmens, z.b. naar Meerlo, Blitterswijk; P. M. Janssen, dienstbode, naar Ilorsl; P. II. Pelzer, dienstknecht, naar Swal men, Bakshof; M. J. Diktenzee, dienst bode, naar Venlo, Maagdenberg 70; J. Franssen, landbouwer, naar Maashees —Overloon; Ghr. S. Goemans, dienst bode, naar Meerlo Swolgen; A. Kurvers, mijnwerker, naar Heerlen, Heerlerbaan B 13; M. H. Wijers, bakker, naar Venlo, Straelscheweg; M. G. Kemme- lings, z b. naar Beers G 43; L Janssen, landbouwer, naar Meerlo, Missiehuis; J. II. Wismans, z.b. naar Tilburg, Oude Dijk 1; A. G Verpoort, dienstbode, naar Maashees, Holthees; P. H. Verdijk* dienstbode, naar WanssumGeysteren; J. A. W van Rens, z.b. naar Sittard; P. F. II. Litjens, landbouwer, naar WanssumGeysteren Inderdaad, sir 1 Hij was een har- lelijk, spraakzaam heer, die van een grapje hield. Ilij lachte nog met me, toen ik de deur voor hem opende en ik dacht er in het minst niet aan, dat ik hem niet meer levend zou terug zien. Weet ge wellicht, waar hij heen gegaan is? Neen, sir. En zijn kleindochter, een lief aardig meisje, weet het even min. Zij was met haar tante naar een theater gegaan We hebben deze dame het treurig nieuws onmiddellijk getele grafeerd en dadelijk is zij gekomen. Maar waar de oude man den avond heeft doorgebracht, ik weet het niet. Hij is meestal buitenshuis geweest, sinds zij hier kwamen, drie dagen geleden. .Op zoek naar een huis, meen ik. Rhona Hannaford kwam juist, in gezelschap van een moederlijk zorg volle dame, die zij als haar tante mrs Keeley voorstelde, thuis. Dan dacht Hetherwick er aan, dat hij zichzelf nog niet voorgesteld had. Zijn fout herstel lende bracht hij tevens Kenthwaite's boodschap over en bood in diens af wezigheid zijn eigen diensten aan. Dat is zeer vriendelijk van u, Polyhymnia's Uitvoering. Omtrent deze twee uitvoeringen, die Zaterdag 17 en Zondag 18 April plaats vonden in de tooneelzaal der Wed. Senaeffers in de Schoolstraat, kunnen we zeer kort zijn. Het publiek dat een der uitvoeringen medemaakte, was op getogen over de schoone zang, die onder leiding van Directeur Welting als altijd bijzonder goed werd uitge voerd. Even schoon als muzikale gedeelte, was ook de vertolking van Gerard Nielens blijspel ^Gebroeders Kalkoen" onder regie van een der leden van het gezelschap. We hebben het Venray's publiek wel eens zien lachen, maar zulke onbe daarlijke lachsalvo's als op deze uit voeringen, waren tot heden hier onbe kend. De toeschouwers waren op 't laatst vermoeid van 't uitbulderen, mag ik wel zeggen. Door droeve omstandigheden moest de uitvoering van 25 April verzet wor den op morgen Zondag 2 Mei. Wij vertrouwen dal alsdan de zaal te klein zal zijn, daar de lui die getuige van Polyhymnia's succes, hun kennissen wel zullen aansporen deze laatste uit voering niet te verzuimen. Een toeschouwer. zeide Rhona. Maar ik weet niet, wat er op het ocgenblik te doen is. De politie schijnt alles te doen de in specteur, die hier vannacht was, was zeer hartelijk voor mij, maar, naar hij zeide, kon er niets gedaan worden, vóór de lijkschouwing afgeloopen was. Ja, zeide Hetherwick; en zeide hij niet, wanneer die zou plaats hebben? Morgenochtend. En hij zeide, dal ik er bij tegenwoordig zou moeten zijn. Evenals ik. Zij zullen slechts eenige formeele inlichtingen van u wenschen. Ik zal meer le zeggen heb ben. Ik wilde ual ik meer kou zeggen, dan ik te zeggen heb. De twee vrouwen keken hem onder zoekend aan. Ik bedoel, verduidelijkte hij, dat ik den anderen man, voor hij den trein verliet, had aangehouden Ik vermoed, dat ge niets van de politie over dien man gehoord hebt? Niet^ Zij haiden hem niet gevon den en ook nog niets over hem ge hoord. Maar gij kunt mij wellicht iets vertellen, wat ik zeer gaarne zou weten. Gij hebt dien man, naar ik meen, eenigen lijd met mijn grootvader ge zien, niet? Van St. James' Park tot Charing Gross. Hebt ge dan wellicht iets van de conversatie gehoord? Iets, in het begin. Naderhand be gon uw grootvader te fluisteren en hoorde ik niets meer. Maar een der redenen, waarom ik bij u gekomen ben, is juist, dat ik u wilde vertellen, wat ik gehoord heb, terwijl ik u eenige Ingezonden. Buiten verantwoordelijkheid der Redaotie, Een woord tot ouders en opvoeders. Nauwelijks is de broedtijd der vogels begonnen, of er bereiken ons weer klachten over het versloren van nesten door de jeugd. Het zijn nu vooral de nesten van Zanglijsters en Merels, die het moeten ontgelden; binnenkort zul len zeer zeker ook de nesten van Nachtegalen, Vinken, Tuinfluilers, Meezen, Roodborstjes, enz. geplunderd worden. In vele streken wordt er over ge klaagd, dat het aantal zangvogels achter uit gaal, maar kan dat wel anders? Hel is mogelijk gebleken, den handel in beschermde vogels behoorlijk tegen te gaan, ja zelfs het gevaar, hetwelk er voor de vogels gelegen is in de vuurtorens, min of meer af le wenden, doch er moet ook bereikt worden, dat de Nederlandsche jeugd de vogels ont ziet. Aan het uithalen van de nesten onzer zangvogels is geen enkel voordeel ver bondenintegendeel, het algemeen belang eischt, dal dit kwaad zoo veel mogelijk beteugeld wordl. Wij kunnen deze vogels niet missen ter wille van den landbouw, den tuinbouw en den boschbouw en het is daarom nood zakelijk, dat de broedtijd ongestoord verloopt. Meen niet, dat het kwaad niet le verhelpen is. Wij kunnen en willen ook niet aannemen, dat de Nederland sche jongen bewust lot wreede daden in staat is en de ondervinding heeft dal ook herhaaldelijk bewezen. Het komt er maar op aan, onze jongens op hel verkeerde van hun handelwijze op merkzaam te maken en een beroep te doen op hun eergevoel. Welke jongen zal er zich in zijn hart niet voor schamen ruw en hardvochtig te zijn voor zwakke en hulpelooze schepselen? Op scholen, waar het beschermen van vogels aangemoedigd wordt, zijn gun stige resultaten dan ook niet uitgebleven. Betreurt ook gij niet, ouders en opvoeders.dat de kinderen, die aan Uw zorgen zijn toevertrouwd, eieren en jonge vogels uithalen, als zij zich voor enkele uren aan Uw oog hebben ont trokken? Acht ook gij die handeling niet in strijd met datgene, wat gij den kinderen voorhoudi? En vreest gij niet, dat Uw invloed ten goede er door be nadeeld wordt? Indien gij het met ons eens zijt en daaraan twijfelen wij niet, spreekt dan met de kinderen, wijst hun op de onderliefde, die ook bij de vogels zoo sterk tot uiting komt en stelt belang in alles, wat de kinderen u van de natuur vertellen. Het jeugdige gemoed is gelukkig vatbaar voorgoede indruk ken en een kort woord ep het juiste oogenblik zal in vele gevallen voldoen de zijn, om den jeugdigen vogelverdel ger te doen veranderen in een ijverigen vogelbeschermer. II t ware te wenschen, dal elke school over enkele nestkasljes kon be schikken; het van nabij gadeslaan van een vogelpaar zou stellig bij onze jeugd belangstelling en liefde voor deze dieren wekken. Het gaat trouwens niet alleen om vogelnesten, het gaat ook om 't beste wat er in 't kind leeft; ook gij zult niet wenschen, dat de kinderziel wordl verstikt door ruwheid en wreedheid. Wij twijfelen er dan ook niet aan, of wij zullen op Uwe medewerking mogen rekenen. Het Hoofdbestuur der Nederlandsche Vereeniging lot Bescherming van Vogels Dr. A. E. H. SWAEN, Voorzitter J. DRIJVER, Secretaris. Amsterdam, April 1926 Heerengracht 260—266 vragen zou willen stellen naar aan leiding van dat gehoorde. Mr. Ilanna ford sprak met den man, die nu ver mist wordt, over een portret of een foto. Klaarblijkelijk ging het over een dame, die uw grootvader omtrent tien jaren geleden gekend had en die de andere man ook kende. Uw grootvader zeide, dat als zij in hel hotel kwamen, hij het portret zou toonen, dat de andere man, daar was hij zeker van, zeker zou herkennen Heeft mr. Hanna ford iets gezegd. Wist gij, dat hij van plan was, gisteravond een vriend mede naar het hotel te brengen? En weel ge iets omtrent het portret, waarover hij sprak Dat hij een vriend hier zou bren gen neen. Hij heeft mij daarover in het geheel .niet gesproken. Maar over een portret of liever een afbeelding in een blad ja. Daar weet ik iet? van. Wat? vroeg Hetherwick in span ning. Wel, dit, antwoordde zij Mijn grootvader is, zooals ge wel zult weten, jarenlang commissaris van politie le Sellithwaile geweest en had als z >odanig de gewoonte stukken uit de bladen te knippenverslagen van misdaden, foto's enz. Hij had verschillende doozen vol met zulke uitknipsels. Toen wij eenige dagen geleden naar Londen kwamen, zag ik, dat hij een foto uit een of ander geïllustreerd blad knipte, dat hij in den trein las. En toen deed hij het uitknipsel in zijn portefeuille. Toen ik vanmorgen verschillende voor werpen nakeek, welke hij op zijn tafel had laten liggen, vond ik onder meer lagssaadea IMsdeellagea. KOM UW PIJNLIJKE RUG TE HULP Voelt gij u ellendig door doffe, steken de rugpijn Wordt gij gemarteld door rheumatisehe pijnen, stijfheiden harde zwellingen in uw gewrichten en lede maten Hebt gij last van de hinderlijke steken van spit? Van onaangename urinestoornissen Voelt gij u vermoeid, uitgeput en op, zenuwachtig, prikkel baar en teneergeslagen Pas dan op uw nieren. De nieren zijn de filters van hel bloed, en zoodra zij haar taak niet meer behoorlijk vervullen, blijven ver giften in het bloed achter en raakt uw gestel van streek. Rugpijn en' scherpe steken als van een mes beginnen u te kwellen, gij krijgt last van hoofdpijn, duizeligheid, blaasstoornissen en slape loosheid. Wacht niet tot zich verdere ver schijnselen van nierzwakte voordoen Help uw verzwakte nieren voor het te laat is. Gebruik Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Dit speciale niergeneesmiddel dient uitsluitend voor nier- en blaas kwalen. Foster's Pillen hebben duizen den geholpen en kunnen u evenzeer helpen. Let op de verpakking in glazen flacons met geel etiket (alom verkrijg baar), waardoor gij zeker zijt geen verlegen builenlandsch goed te ontvan gen. Prijs f 1.75 per flacon. 34 Wat elke maand te doen geeft (le helft Mei). Ons vee Is naar buiten, uitdenvaak bedompten stal naar de heerlijk frissche wei gegaan, waar het volop kan genie ten van lucht en licht en beweging. Een staltijd van eenige maanden werkt niet gunstig, ook at is de stal inge richt, zooveel mogelijk, naar de eischen der hygiëne. Maar in menigen stal laat de inrichting nog veel te wenschen over, waardoor niet alleen de gezond heidstoestand der dieren lijdt, maar ook de melkproductie en de kwaliteit der melk. Nu het vee uit den stal is, overwege de boer eens of hij in zijn stal geen verbetering dient aan te brengen, misschien wd een geheel nieuwe dient te bouwen. Wij herinneren dat men daarbij gratis advies kan ont vangen, 't zij van de Commissie tot stal verbetering, als die ook in Uw provincie bestaat, of anders van het Instituut voor Werktuigen en Gebouwen te Wageningen. Het Bestuur Uwer plaatselijke iandbouwvereeniging kan U zeer zeker hierbij den wegwijzen. Wij zagen dit voorjaar weer verschil lende fouten maken bij de bemesting van het weiland. Midden April b.v. werd nog slalmest op het land gebrachl, dit is te laat, om er een flinke werking direct van te verwachten. Men wachtte te lang met het uitstrooien, of ook kwam de keltingegge of het sleepen te lang na het uitstrooien. Men ziet er later groote brokken en droge kluiten; de lichtloetreding wordt belemmerd, er gaat stikstof de lucht in, en de uitge droogde mest werkt heelemaal niet. Vroeger uilstrooien en een regel matiger verspreiden is zeer gewenscht. En dan bedenke men nog, dat stikstof en 'kali misschien voldoende in den stalmest gegeven worden, maar dsft een extra phosphorzuur-bemesling waar schijnlijk wel rendabel zal zijn. Waar om wordt nog door velen stalmest met veel stroo er in op het grasland ge bracht? Dat stroo heeft toch een veel grootere verkoop- dan mestwaarde In stroo zit weinig plantenvoedsel en boven op den grond verteert het zeer igzaam. Èn hel geeft om het te ver wijderen weer werk. Misschien zegt iemand: het beschut toch het gras tegen de vorst. Dat is zooveler meening. Maar is het nu werkelijk aan te nemen, dat die enkele stroospierlies een beschui tenden invloed uitoefenen? Geloove wie het wil, maar wij doen het iyek Wij prefereeren 's nachts een warmer bedekking. Met den wintertijd zijn ook de cur sussen voor boerenjongens gesloten velen brachten weer een diploma van cursus of wel van de Winterschool mee naar huis. Laten zij nu het ge leerde vooral onderhouden door be studeering van leerboek en vakblad, en vooral wat zij geleerd hebben trachten in toepassing te brengen 1 Na de jongens krijgen de meisjes een beurt. In den zomer kunnen zij het wel wachten 'n landbouwhuishoudcursus bij te wonen Helaas zijn er nog weinige van zoo danige cursussen, en ontbreken daartoe nog de noodige leerkrachten. Maar wij hopen, dat waar zoo'n gelegenheid be slaat, onze jeugdige toekomstige boerin netjes er ook van zullen profiteeren. Tegen een uurlje op een fiets moet men niet opzien; dat doet men immers ook niet, waar het een pretje of een feestje geldt, de meisjes mogen bij de ook de foto, welke hij in den trein uitgeknipt had. Het moet die zijn, waar van ge mij gesproken hebt: het por tret van een zeer beschaafde, gedisilin geerd uitziende dame. Zou ik het mogen zien zeide Hetherwick Binnen een paar minuten had hij het uitknipsel in de hand een stuk papier, dat scherp langs de lijn was uitgeknipt: een foto van een dame van ongeveer 35 5 40 jaar, klaarblijkelijk van hooge positie en zeker, zooals Rhona Hannaford had opgenerkt, van een gedistingeerd ui erlijk. Maar hel was niet naar de foto, dat Hetherwick met oogen, waaruit verbazing en na denken spraken, keek. Na een korten opslag op h^t portret, werd zijn aan dacht getrokken door eenige met pot lood geschreven woorden op de marge langs de foto: »Óntglipte mij 10 jaar geleden!" Is dat uw grootvaders schrift vroeg hij plotseling. Ja, zeide zij. Hij had de gewoonte om allerlei opmerkingen op zijn uit knipsels te schrijven. Zeide hij niets tegen u over deze foto, toen hij ze uitknipte? Neen, hij zeide er niets over. Ik zag hem ze uitknippen en hij glim lachte tevreden, toen hij ze wegborg. Maar hij zeide niets. Weel ge niet, wie die dame is? O, neen. Ge ziet, dat er gesn naam oiider staal. Ik vermoed, dat die wel in de courant stond, maar hij heeft hem niet uitgeknipt. Hij had hem niet noodig. Maar uit hetgeen er bij ge schreven slaat, maak ik op, dat het de foto is van een vrouw, die eens met de politie in aanraking is geweest. Dat is duidelijk 1 mompelde Hether wick. Eenige minuten zat hij zwijgend de foto aan te staren. Zie eens, zeide hij plotseling. Ik wil die zaak grondig onderzoeken en helpea ophelderen natuurlijk wenschl ge zelf ook, dat er licht in die zaak komt. En daarom zou ik willen, dal ge mij dit portret liet houden. Maar zeg voorloopig aan niemand, ik bedoel aan de politie of de recherche, dat ik het heb. Ik wil er met Kenthwaile eens over spreken. Ge begrijpt me? Daar ik bij den dood van uw groot vader aanwezig was, zou ik het^eheim ervan gaarne oplossen. Indien ge me dit portret wilt laten houden.... Natuurlijk, antwoordde Rhona. Maar denkt ge, dat er een misdaad in het spel is? Dat hij geen natuurlijkeu dood gestorven is? Dal hij geen natuur lijken dood gestorven is? Ik dacht, dat het een hartverlamming of een beroerte was. De deur van de kleine koffiekamer werd geopend en Malherfield keek naar binnen. Toen hij Hetherwick daar zag, wenkte hij hem in de hal en sloot dé deur, zoodra de jonge rechtsgeleerde bij hem was. Hetherwick zag, dat hij heel wat nieuws te vertellen had en dacht dadelijk, dal de man met de verf- ge bevlekte vingers gevonden was. Wel? zeide hij haarstig. Hebt ÖC de hand op den medereiziger gelegd O, dien, neen antwoordde Mather- field. Geen woord of teeken van hem

Peel en Maas | 1926 | | pagina 5