Het 1 Dankti Danklti Openings Del Hagelvez smm Gemengde Berichten. xn: Districts© Zond; 1 A.S. Zonia o.VTVANcW.V I De kosteiooze weggeldkaarten zullen a s. week nog verkrijgbaar worden ge steld in Hotel »de Zwaan" alhier en wel op de volgende dagen en uren Dinsdag 4 Mei van half 2—6 uur, voor bewoners van het dorp; Donderdag 6 Mei van half 26 uur, voor bewoners der gehuchten. De kaarten moeten persoonlijk wor den afgehaald. Zie de bekendmaking in ons vorig nummer. Gistermorgen werd ten Raadhuize alhier aanbesteed het leveren en onder houden van het benoodigde voor een aulobusdienst VenraySlation. Inge schreven werd als volgt Firma Derksen, Venray f 7600 L. van Haren en Co. Venray f 7250 G. Kupers, Weert f 6948 De diensten worden begonnen mei twee nieuwe en twee reserve-autobussen De inschrijvingssommen zijn berekend per jaar, voor den tijd van vier jaren, Gistermorgen werd ten Raadhuize alhier aanbesteed het bouwen van eene O. L. School te Merselo. Ingeschreven werd als volgt B. Gielen en H. Arts, Merselo f 13264 Gebr. Oudenhoven, Venray f 13650 A. H. Maassen en Zn. Venray f 13745 L. Everaerts, Horst f 13889 Th. Janssen, Venray f 13980 Gebr. Janssen, Jos. Cuppen en Gebr. Poels, Horst f 14162 Th. Maassen en H. Vollenberg f 14500 Chr. Wijnhoven f 14560 P. Spee f 15570 Zondagavond werd alhier tegen een zestal personen proces verbaal opgemaakt wegens het na pölitieuur verblijven in een verloflokaal, Onze Fanfare zal deelnemen aan de Festivals te Grave en te Wanssum op^ 2den Pinksterdag en 27 Juni a.s. H. Hart-Standbeeld. Ter eere van het H. Iïart: Overschot liquidatie Kruideniersvereeniging f7,09 Op de Woensdag alhier gehouden jaarmarkt was de aanvoer van vee ge woon. De handel tamelijk. Biggen waren er weer veel aangevoerd. De prijzen blijven buitengewoon hoog, n.l. van f20 tot f 28 per stuk. Door het gunstige weer was het bezoek wederdom druk, Turnclub St. Christoffel. Verschenen is het programma van de groote Gymnastiek en Athletiek- Demonstratie alhier te houden Zondag 16 Mei a.s door de Turnclub »St. Christoffel." Programma 1. Opstelling van den optocht, "die zich begeeft naar de Turnersmis, welke wordt opgedragen ten 9 ure in de Parochiekerk. 2. II1/4 uur voorm. wedloop dwars door Venray 3. 2 uur nam. Groote Optocht door Venray. Na aankomst op het Sport terrein Algemeene Vrije- en Orde-oefe- ning (80 deelnemers). 4. Onderlinge Wedstrijden: Atle tiekwedstrijd, Alhletiek kamp der Ad- spiranten, Korfbal wedstrijd en Esta fetteloop door de jongste gymnasten. 5. Groot altractienummerPyrami den van tientallen turners. 6. Turnen der Keurgroepen, Acro batiek. Worstelen. 7. Te half 7; uitspraak der Jury en prijsuildeeling. De feesten worden opgeluisterd door Venray's Fanfarecorps en door de Kleine Fanfare van hel St. Antonius Patronaat. WELL. Het gouden Huwelijksfeest van het echtpaar Ariaens-Alers op 3 b^i a s. zal niet onopgemerkt voorbij gaan. Reeds is de buurt druk bezig met de versieringen, terwijl ook Har monie en schutterij zich a.s. Maandag wel njet onbetuigd zullen laten. GENNEP. Bij de alhier gehouden aanbesteding van het sloopen van een gebouw en het uilbreiden van de be staande gebouwen van het Norberlus gesticht, alsmede van de levering van het glas- en verfwerk van het nieuw te bouwen gedeelte was de aannemer Veldhuis te Maashees de laagste in schrijver voor f 23.382. Het werd gegund aan dhr. Weijers alhier voor f 24 250. Op de kinderen letten. Een nog onbekende kerel lokte Zater dag een 4i/* jarig jongetje uit een der woningen aan den Maagdenberg te Venlo, dal nabij de waterleiding aldaar speelde, mee om op den berg bloemen te gaan plukken. Het kind is later schreiend naar huis teruggekeerd en uil zijn beschrijving is gebleken, dat het individu het kind heeft mishandeld. Door de politie wordt dienaangaande een streng onderzoek ingesteld, terwijl de Commissaris van Politie de hulp van hel publiek inroept, ten einde den dader op te sporen. Voor ouders een waarschuwing om te zorgen, dat hun kinderen op gevaarlijke plaatsen niet zonder toezicht verblijven en nooit met vreemden, onder geen voorwaarde, meegaan. TEGELEN. Terzake het in dronken toestand een met paard bespannen broodwagen begeleiden werd de bakker J. H. L. van hier na gedaan verzet te Roermond veroordeeld tot 14- dagen hechtenis Voor het feit, dal zijn voer tuig bovendien niet was verlicht werd f 5 boete opgelegd. WEERT. De kanonnier Gvan Weert afkomstig, was met 6 maanden verlof uil Indië naar Europa gekomen. Hoewel hij in Indië getrouwd was met een Javaansche vrouw, ging hij tijdens zijn verlof te Weert een nieuw huwelijk aan, aan den Burgerlijken Stand mededeelende, uit Indië bericht te hebban ontvangen, dat zijn eerste vrouw overleden was. vrouw" van den kór psco m man dan t uit Nijmegen bericht, dat haar man reeds gehuwd was. G. i9 gearresteerd. BUDEL. Bij een kort, doch hevig onweer dat zich boven deze gemeente ontlastte doodde de bliksem een in de weide loopende koe van landbouwer J. v. C. Een wonder msg het heeten dat het meisje''t welk de koe aan 't melken was, geen letsel bekwam ROERMOND. Op de Coöp. Eiermijn van Maandag was de aanvoer 4.950.000 eieren. Groote eieren f 5 tof f 6. Kleine eieren f 4,40 tot f 4,90. Eendeneieren f 5,30 lot f 6. BEEK. Ten behoeve van het onder houd der wegen is door de gemeente een tractor aangeschaft. De proefrit, welke Dinsdag, in tegenwoordigheid van B. en W. en den Raad gehouden werd, voldeed uitstekend. Op weg naar de trouwzaal gearresteerd. Te Lulterade wilde een Duitsch mijnwerker in het huwelijk treden. Met zijn aanstaande echtgenoóte bevond hij zich reeds op weg naar het ge meentehuis, toen hij plotseling door een rijksveldwachterwerd aangehouden. Spoedig bleek dat hij bij de Justitie nog in het krijt stond. Inplaats van naar de trouwzaal ging de mijnwerker naar Maastricht. Het jonge bruidje blijft op hem wachten zegt zij I (Tel.) Aan de gevolgen overleden. De mijnwerker F. Bdie eenige dagen geleden in de Oranje Nassau mijn onder afvallend gesteente geraakte, is in het ziekenhuis te Heerlen aan de gevolgen overleden. Verlaging Binnenlandsclie porti Door den Minister van Waterstaat wordt overwogen, of binnenkort tot verlaging der binnenlandsche porti zal kunnen worden overgegaan. Twintigduizend hénnen Door tusschenkomst van den N. C. B. en den A. B. T. B. zijn voor de slacht offers van den watersnood in Maas en Waal, Pannerden, Herwen en Lobilh twintigduizend achtweeksche hennen, W. L. aangekocht, voor het Pluimvee bedrijf «Schoonderlogt" te Eist (O B.) Zoo komen de menschen meteen in het beste soort. De weeldebelasting. Volgens een mededeeling van den Minister van Financiën is de weelde belasting in studie genomen. Op dat ontwerp «studeert" men nu al ettelijke jaren, maar we beginnen er aan te twijfelen, of dat ontwerp nog wel ooii wat wordt 1 Wat reeds voor werkverschaffing in Drenthe gedaan is. Als voornaamste werken aan water wegen worden genoemd: de verbreeding van de Hoogeveensche vaart van Nie^- weroord lot de Duitsche grens (kosten bijna 7 ton) en den aanleg van het «Omkanaal" om Iloogeveen (kosten 3 ton); de normalisatie van de stroompjes in den Z.O. hoek van Drenthe en in aansluiting daarop den aanleg van het kanaal CoevordenAne (kosten van 't kanaal ruim 5 ton) den aanleg van het kanaal Beilen Nieuweroord (kosten 1 millioen 7 ton); de verbreeding van de Beilervaart kosten 3 ton; de verbreeding en verdieping van hel Oranjekanaal, kosten 8 ton; den aanleg van het kanaal Buinen Schoonoord, kosten 1 millioen 8 ton; bijna 5 ton subsidies aan eenige water en veenschsppen voor de ver belering van veenkanalen in Z. O Drenthe. Van bovengenoemde bedragen is een groot deel door den Slaat betaald, uit sluitend, uit een oogpunt van werk verschaffing. Maar behalve dit directe voordeel leveren deze kanalen rende ment op door het toegangelijk of beter toegankelijk maken van de betrokken streken, waardoor ook de afvoer van turf goedkooper wordt. Behalve waterwegen zijn vele land wegen bij wijze van werkverschaffing aangelegd en het is verblijdend te zien, hoe langs die wegen spoedig het woeste land een groene kleur aanneemt, door dat de toegankelijkheid het in cultuur brengen mogelijk heeft gemaakt. Voorts is subsidie verleend voor vele )arliculiere ondernemingen en zijn door iet Staat8boschbeheer meL behulp van werkloozen groote oppervlakten woeste grond beboscht. De Middenstander en zyn belasting biljet. Naar wij vernemen, zal »De Hanze'' in het Aartsbisdom Utrecht, (Schoolstr. 19, Utrecht) die de laatste maanden reeds meerdere actueele brochures deed verschijnen, 1 Mei a.s. uitgeven eene brochure onder bovenstaanden titel. De brochure is geschreven door den heer J. G. van Neerven, accountant te Eindhoven met een voorwoord van den heer J. P. de Brabander, directeur van hel Centraal Hanze Bureau te Utrecht. Het boekje van 40 pagina's wordt eene handleiding voor het invullen der inkomsten- en vermogens-belasting biljetten en zal ongetwijfeld in eene lang beslaande behoefte voorzien. Oplichting? Men meldt aan de »'s-Hert. Crt." uit Helmond Eenigen tijd geleden vervoegde zich te Helmond een roodharig persoon, il.m. 45 jaar oud en zich noemende v. bij verschillende winkeliers. Hij gaf voor handelsagent te zijn en op te Reclame Bureau «Hollandia deeling Onderlinge Consumptie-Ver- eeniging «Volksbelang". Zijn doel was twee winkeliers uit iedere branche voor die zaak te winnen om te werken met zegels enz waardoor die winke liers een grooteren omzet zouden krijgen, Hij noemde verschillende aanmerke lijke voordeelen op en staafde zijne woorden met gedrukte papieren. Ver schillende bijkantoren in Brabant en Limburg waren reeds opgericht en werkten naar zijn verklaring met schitterend succes. Tevens wist hij den naam reeds te noemen van een vermoedelijkcontroleur voor Helmond, doch de persoon in kwestie wist hiervan zelf niets, zooals bij nadere informatie bleek. Het lid maatschap voor de winkeliers bedroeg f 5, dat direct moest worden voldaan. Ruim 30 personen hebben zich als lid opgegeven, doch nadien niets meer van de zaak gehoord. Wij kunnen gerust zeggen, volgens een verklaring van een rechercheur, die met het onderzoek belast is, dat de winkeliers van hun gestort geld weinig of niets meer terug zullen zien. Tevens had genoemde van E. een onzer sladgenooten als inspecteur voor de vereeniging aangesteld, die enkele dagen in Limburg voor de zaak ge werkt heeft, daar veel onkosten heeft moeten maken, maar noch van belooning noch van de geïnaakte onkosten iets heeft teruggezien. De winkeliers zijn er echter mee gedupeerd. Naar men mededeelt moet v. E. in circa 30 40 plaatsen in Brabant en Limburg op dezelfde manier gewerkt hebben. „Neen Ze zouden gaan trouwen in Eind hoven en hij pas overgekomen uil Heeze begaf zich met zijn bruidje naar den ambtenaar van den Burger lijken Stand. De heele familie was present. Ouders,getuigen En al nadel en nader kwam het gewichtige moment. ....»Wilt gij deze tot uwe wettige huisvrouw »Neen", zei ie plotseling, trok er tus- schenuit en liet z'n vrouw-in-spe ver schrikt zitten. Maar 's middags is ie teruggekomen berouwvol, en loog met z'n bruidje naar den ambtenaar, die om twee uur de verdere ceremonies over 'l haast afgesprongen huwelijk voltrok. Verdronken. Men meldt uit Lobilh Woensdagmorgen is in het kanaal der Grintmaaischappij »Bijland" hel lijk opgevischl van den 20 jarigen P A. v. Wel, die kok was op een alhier liggende baggermolen. Genoemde v. W. had nog eenige boodschappen willen doen en kwam met zijn roeiboot in aanraking met een sleepboot, welke optslyeg. Hijverdron' jamfnerlijk- Mel k vorvulsch i ng. Woensdag werd een landbouwer J. de V. te Nootdorp, die 4 lot 12 pet water bij de door hem afgeleverde melk had gevoegd, door den Delflschen kan tonrechter deswege veroordeeld tol een geldboete van f 300 of 14 dagen hech lenis. Emeltcn-pluag. De emelten plaag heerschl te Deurne weer in hevige male, zoodal vele land bouwers er de nadeelige gevolgen van ondervinden. De genomen proeven met Parijschgroen en zemelen schijnen uitstekend te werken, zoodal le hopen is dat volkomen succes het resultaat Z81 zijn. Conflict tussclien middenstanders te Deventer. Een aantal kruideniers le Deventer hebben het plan opgevat om in con currenlie met de Deventer arbeiders- coöperatie ook brood te gaan verkoopen en daarvoor een broodfabriek op ie richten. De bakkers, beducht vooreen gevaarlijke concurrentie, hebben zich tot het dag. bestuur van den Ned. Bakkersbond gewend, welk bestuur adviseerde om omgekeerd ook kruide nierswaren le verkoopen ofwel een groote levensmiddelenbazar op te richten waarvoor van kapitaalkrachtige zijde medewerking in uitzicht is gesteld Een autobus met 16 personen te water. Men meldt uit Naarden Woensdagmiddag om half een ge raakte de autobus van de onderneming «Oostenrijk" van Diemen komende met 16 passagiers van hel Sanatorium Hoog Laren nabij de Hakkelaarsbrug door een aanrijding te water. De auto schoof geheel op zij de vaart in en slechts met groote moeite konden de inzitten den zich redden Allen waren min of meer door het glas gewond. De aanrijdende autoreed zonder naar het ongeval le zien met versnelde vaart verder. Vier der zestien drenkelingen zijn oer auto naar het O. L. Vrouwengast- ïuis le Amsterdam overgebracht. Een van hen werd onmiddellijk naar huis gezonden, de drie anderen zijn ter observatie opgenomen. Waarschijnlijk zullen zij reeds heden worden ont- De oudste inwoonster overleden. Ten huize van haar schoonzoon in de Korendijkslraat te Scheveningen is in den ouderdom van 102 jaren over leden de oudste inwoonster van deze gemeente mej. de wed. J. den Duik— Krul. Vcrwaarloozing van een paard. Voor de Arnhemsche rechtbank stond Dinsdag terecht een landbouwer uit Zelhem, die zijn paard het noodige voedsel en behoorlijke dekking onthield en het die:' onderbracht in een hok stal geleek. Het dier leed groote onder de slechte behandeling, het had op de schoft een diep ingevreten verzwering, waaruit het vuil liep. Tegen den man werd 4 maanden gevangenisstraf geëischt, terwijl de officier van justitie tevens vpor het eerst de slotbepaling v-an art. 254 Wetboek van Strafrecht praclisch wenschle toe te passen en tevens ver beurdverklaring vroeg van het paard. Kommies by (le belastingen. Voor de betrekking van kommies bij de belastingen, waarvoor 100 plaatsen zijn opengesteld, zijn plrn. 2000solliei tanlen. Het examen is 21 April begon nen. Een mooie vader De Ulrechtsche rechtbank heeft Dinsdag den 38 jarigen koopman J. A. N. van B. te Utrecht, die zijn zoontje erop uitstuurde om rijwielbelasling plaatjes van fietsen te halen, overeen komstig den eisch van hel O. M. veroordeeld tot 1 jaur en 4 maanden gevangenisstraf, met aftrek van de voorloopige hechtenis. Nog zoo stom niet Gedurende de afgeloopen week heeft een zwerver zijn doortocht gehouden door Hilversum, om aan den kost te komen. Wanneer zijn maag jeukt zakt hij in elkaar, wordt liefderijk ergens opgenomen en gevoed, totdat hij weer »bij" is en vertrekt, totdat zijn maag wederom begint te jeuken. Dan zakt hij... enz. Donderdagmiddag j.l. werd dr. S. getelefoneerd, om dadelijk naar de Alexanderlaan te komen, waar een man in elkaar was gezakt. De dokter kwam en trof don patiënt aan, buiten op een stoel gezeten en geflankeerd door een dampende kop koffie en een stapeltje aangekleede boterhammen, De dokter was onverrichterzake thuis gekomen, toen de telefoon rinkelde. In de Emmaslraaj was een man in elkaar gezakt. Dadelijk komen s.vp. Maar de dokter kwam niet... Wel de politie, die den man oppikte en hem na de gratis maaltijden boven dien gratis logies bezorgde. Den volgenden dag is de simulant vertrokken. Waarschijnlijk zal h:j nu in andere plaatsen zijn truc probeeren toe te passen. In Italië bekroond Hollundsch Vee. Op 12, 13 en 14 April werd te Milaan een Internationale Veetentoonstelling gehouden, waar Italiaansch, Fransch, Zwitsersch en Hollandsch vee was tentoongesteld, en waar de heer Is. Markens*Lion uit Maastricht, directeur der N. V. Exportslagerij «Lion" te Boxmeer een keurcolleclte Hollandsch vee had heengezonden Ier expositie. D nsdag kreeg den heer Markens de mededeeling dat zijn inzendingen met de volgende bekroningen was onder scheiden. Alles in de eerste klasse 1. Slier «Pel II" geboren 15 Maart 1925 le prijs met" Diploma d'Honneur(hoog- ste onderscheiding); 2. Koe «Witzijde Halsumer" 3e prijs; 3. Koe «Aafke 23" 3e prijs; 4 Koe «Aukje" 6e prijs; 5 Dragende vaars «Gelsche Durks' 3e prijs; 6. Dragende vaars «Jantje 16" 6c prijs; en 8 nog twee eervolle ver meldingen; 9 eerste prijs voor de mooiste groep vee, zijnde 1 slier, 3 koeien, kalfvaarzen en 3 hokkelingën van I jaar; 10 Vaarskalf «Maaike" 2e prijs; II Ilokkeling «Dora" 3e prijs. Verder werd door den heer Markens nog eenig Fokvee voor Italië geleverd, waaronder een koe, die den kampioens prijs kreeg voor de hoogste melkop brengst; dat is hot derde jaar dat deze kampioensprijs aan den heer Markens ten deel viel voor het door hem ge leverd vee. Ook werd hij door den minister van Landbouw (de hertog van Aosta) gecomplimenteerd voor de prachtige inzending van Hollandsch vee en gaf de minister hem te kennen dal het in vorige jaren geleverde vee in Italië goede aardde. De heer Markens, welke door den consul in hetHolland- sche Paviljoen werd geroepen werd daar aan Z. IC. II. Prins Hendrik der Nederlanden, welke incognito op de tentoonstelling aanwezig was, voorge steld en met zijn keurcolleclie van Hollandsch vee geluk gewenschl en gecomplimenteerd Internationale Trekpaardententoonstclling te Milaan Uil Milaan, waar dezer dagen de internationale trekpaarden tentoonstel ling werd gehouden, gewerd het bericht, dal de kampioenhengst Faur in zijn categorie met den tweeden prijs werd bekroond, terwijl de kampioenmerrie 1922 Flora een derden e#de kampioen merrie 1924 Munr>i d'Usac, den vierden prijs behaalde. Deze paarden zijn alle eigendom van gebr. Arnauts le Sluis Een vrouwelijk monster. De jury te Nimes heeft een veertig jarige vrouw ter dood veroordeeld. De vrouw had uit louter lust tot dooden de laatste vijf jaren 10 personen vergiftigd. Zij lokte vriendinnen en kinderen in haar woning en deed ver gift in hun dranken. Daarna verlustigde zij zich in den doodstrijd harer slacht offers. Een bierstaking. Maandag is lo Weenen en Neder- Ooslenrijk de bierslaking begonnen, welke alle hotels en café's zal omvat ten. Voor tonnen aan douanerechten ontdoken. Het Bat. Nwsbl. verneemt, met be trekking tot een onderzoek der boeken ingesteld bij een firma aan de Kali Besar, dat tot dusver nog geen enkele juiste aangifte voor de douane was aangetroffen. Alle aangiften waren van 35 tot 30 pet. beneden de waarde. Naar betrouwbare schattingen' heeft deze firma op deze wijze stelselmatig etten op groote jWitijna eelt '10rr aöir"ddtfanëTëchten ontdoken. De meest compromitteerende stukken zijn aangetroffen, die ten duidelijkste aantoonen, dat mei opzet is geknoeid. Een schriftonderzoek stelde vast, dat bovendien vervalsching van facturen op groote schaal heeft plaats gehad. Onweer en orkaan in Polen. In Zuid West Polen heeft een hevig onweer, gepaard met een orkaan en hagel, gewoed, waardoor aanzienlijke schade, vooral in de streek van Skierniewiez, ten Westen van Warschau werd aangericht. Verscheidene tientallen boerderijen werden daar vernield, honderden boomen ontworteld De telefoon-en telegraafverbindingen zijn verbroken. Overstroomingen in Rusland. De Wolga en haar zijrivieren zijn builen haar oevers getreden. Uiige strekte gebieden zijn overstroomd. Uit vele plaatsen worden groote verliezen aan menschenlevens gemeld. Talrijke bruggen zijn weggeslagen. De spoor wegverbinding tusschen Wladinier en Nisjni-Novgorod is verbroken. Een Japansch schip lydt schipbreuk. Volgens een telegram uit Hakodade heeft het Japansche s.s. «Shishibu maru" metend 1540 ton, bij Horomushiro bij een storm schipbreuk geleden. 230 menschen worden vermist. Waakzaamheid ter voorkoming van bosch- en heidebranden. Burgemeester en Wethouders Tan Venray ach ten het noodzakelijk nog eens aan te sporen lot de meest mogelijke waakzaamheid met betrekking tot het voorkomen en blusschen vau bosch- en heide branden. De aandacht zij daarom andermaal vestigd op het navolgende .- I. Het is bekend, dat bij een verblijf in de boischen en de heide, bij droog weer en speciaal in het warme jaargetijde de ruimte onachtzaam heid de grootste nadeelige gevolgen kan hebben. Het wegwerpen van een nog brandende lucifer of van een eindje sigaar of het wegvliegen van vonken van sigaar 01 pijp, schijnbaar van geen beteekenis kan brand doen ontstaan en aldus een strafbaar feit opleveren volgens art. 429 van het Wetboek van Strafrecht, waar o.m. een straf van 14 dagen hechtenis of f 100 boete wordt bedreigd tegen dengene, die door gebrek aan de noodige voor zichtigheid of voorzorg gevaar «oor bosch-, heide- helm-, gras- of veenbrand doet ontsaan. Het strafbaar feit is ook reeds aanwezig door on voorzichtigheid met vuur, ook zonder dat nog brand ontstaat. Het rooken in de bosschen en licht brandbare heide is dus in het algemeen absoluut verboden, terwijl ook ten strengste ver boden is, om weike reden dan ook. zonder ver gunning van het bevoegde gezag, aanleggen van vuur in of in de nabijheid van bosschen of heide, hetwelk steeds direct, dus ook al zonder dat brand ontslaat, strafbaar is volgeus hetzelfde art 429, dat verbiedt op straffe tot 14 dagen hechtenis of f 100 boete het aanleggen, voeden of onderhou den van een vuur op zoo korten afstand van ge bouwen of goederen dat daardoor brandgevaar kan ontstaan. In dit verband wordt er nog met den meesten nadruk op gewezen, dat kinderen, niet zonder toestemming in de bosschen of heide mogen verblijven, aangezien de ervaring leert, dat de jeugd zich gaarne onledig houdt met het spelen met vuur, of bet doen ontstaan van kleine branden, waarvan vaak de gevolgen niet zijn te overzien Driogend manen wij ouders en ver zorgers aan, in deze hunne groote verantwoorde» lijkheid wel te beseffen. II. Wanneer een bosch- ol heidebrand ontstaan is, moet degene, die zulks het eerst ziet, er voor zorgen, dat daarvan terstond worde kennis gegeven bij den Burgemeester of bij de politie, opdat onverwijld maatregelen kannen worden genomen om den brand in zijn voortgang zooveel mogelijk te stuiten. Venray 30 April 192G. De Burgemeester en Wethouders voornd. O. VAN DE L.00 De Secretaris, VAN IIAAREN. Verbod van loopen in de bosschen De Burgemeester va* Vtfnray brengt nogmaal* ter algemeene kelims, dat het met bet oog op het groote brandgevaar, verboden is in de ge meentebosechen zich op te houden. Aan de bosschen zijn plaatjes aangebracht „Verboden toegang'. Aan dit verbod zal streng de hand gehouden worden en bij overtreding onmiddellijk proces verbaal worden opgemaakt, Tegen degenen, die de geplaatste bordjes moch» ten verwijderen, verplaatsen of beschadigen, zal met gestrengheid worden opgetreden, Venray 30 April 1926. Verbod van jrooken ter voorkoming van gevaar voor bosch», heide' gras- of veenhiand. WAARSCHUWING. De Burgemeester van Venray waarschuwt ds ingezetenen, dat Burgemeester eu Wethouders in hunne vergadering van 11 Juni 1925 besloten hebben, ingevolge het bepaalde bij artikel 429 sub 4 van het Wetboek van Strafrecht te ver bieden het rooken in alle bosschen, veen, turf heidegronden en tot op een afstand van tien meter hiervan op alie daardoor, daarin, daar langs of daarbij gelegen wegen, voetpaden of open plaatsen ol terreinen Dit besluit is op d»wijze bedoeld in artikel 172 der gemeentewet denzelfden dag afgekondigd en onmiddellijk in werking ge treden. Aan dit verbod zal zeer atreog de hand gehouden worden en bij overtreding onmiddellijk proces verbaal worden opgemaakt, Venray 30 April 1926 De Burgemeester van Venray. O. VAN DE LOO. BUaSSSLIJKS STASB V2HSAY. van 23—30 April. GEBOREN: Eduard M. J. Coenen, Hofstraat Petronella M. G. Iloex, Oostrum Wilhelmus H. Lucassen, Bleekstraat Alphonsus L. Creemers, Mersel. weg Johannes M. L. Poels, Merselo Maria L. W. Vermeulen, Broekweg GEHUWD: Mathijs H. Drabbels, 35 jaar, bakker en Antonia Theeuwen, 24 jaren, zouder beroep, beiden te Venray. W. J. Jenniskens, 27 jaren, land bouwer en J. W. Martens, 31 jaren, zonder beroep, beiden te Venray. A. H. Backus, 38 jaren, tuinier te Venlo en P. W. Tacken, 24 jaren, zonder beroep te Venray. J. H. Janssen, 28 jaren, landbouwer en A. Voeslen, 28 jaren, zonder beroep beiden te Venray. OVERLEDEN Petrus van der Steenstralen, echtgen. van A. H Huijgen, 65 jaren, Hoen derstraat. Martinus Burskens, echtgen. van M C. Manders, 67 jaren, Schoor. 1 patiënt St. Servatiusgeslicht IJ®!! kerl Morgen Zoml* S worden de Comwu a Eerw. Zusters Ijgeha mis waaronder C Kindermis toeg ir i Hoogmis in de z Pati waarna process pa: Hoogmis en h «cte Communiökind* Igen van het Groen het collecte voor de, Zon Maandag half) uur Jochijms en ecj uu krans. Dinsdag half 8 uur Johan Timmer (en A Woensdag ha; voo ders en ouders, rg. Verbeek en Meclissei Donderdag hafeltu leesmis, S uur. kis Mosmans, Petroot, k verwanten. Vrijdag leder|ver: Hart van Jezus, lelde gestichte leesmiïsesc Rozenkrans. Zaterdag komjnder biechten, 7 uur (tenk Voortaan wordthooi Zaal pati De H. Missen a 9 ei 8 uur. Collecte voor dComi Maandag half <u h diensten voor Majrsice Aartsbroederschap Nog enkele tertunn voor den cursus flulj doch dan s.v.p. j St. AaPat De maandelijloeme moet worden ui tg Achtergebleveujtbot (ienadcka|ie|Vr« Zondag 2 Meiur p ommegang over isakh vereering Zaterdag 8 M4 Mi half 8. Worjev Grondwerker! de 1 leerling naai 1 leerling drui 2 burgerdiensn 4 boerenknech Ai 3 boerendiensn 1 leerling kuij 1 sfucadoor 2 metselaars 3 jongens 14 jor 2 timmerlied* 1 boerenknecij kl en inwoning 1 smidsknecht 3 kindermeisjt 1 schildersleei Biedicb 2 burgerdiensm 1 stalknecht 1 bedrijfsleideihoi 1 kleermakerst 4 1 koperslager» 1 smidsleerlinc 1 timmermansig 1 burgerdienst^ vi Voor de talrijlijl stelling, ondervjn van ons Zilvealu tuigen wij onzelrte H. Custerïo Voor de velilij stelling, beloonjj ons Zilveren Hilijk wij onzen harle|| M. Cuslem Handbqsi Ons Genos?" Aanvangt] 218 in de bosschen va: POELS, te Wevefo dat op 9 M niet geruimd is, vrd gegeven. van den'Ki VENR# voorm. van 9 tot 11 Hoogmis), wordm wacht. Leden verzeker i uw eigen instellin;. Premie slechts terwijl degenen, di jaren zijn verzektt reductie genieten. 25 H

Peel en Maas | 1926 | | pagina 2