De stin Veeht Provinciaal Nieuws. Zij die eieren willen leveren Hageliker Landlw tegen ge mm Populair i damrrt v. Delft's b De Goedb] plechtige De Goedko HP auroaiairaraaia. te Districts-arbeidsbeurs I Vrijdagavond 30 April Feestviering ter eere van de H. ODA. „POUNb Afd.lEN Alle chti bij L'EIL H. Jacobsiho Dinsdag IA uiterlijk Zoac Wederom debc f 10 000, f iO en fiO HUBERT.l Hoefsmid mei voorbehouden, waarop de voorzitter antwoordde, dat zulks volgens een ge vallen uitspraak niet juist was. De heer Fonck zou thans gaarne vernemen, waarom het voorstel om daarover te beslissen dan aan den raad gedaan werdspreker zou het ver schrikkelijk vinden, om iemand, aan wien de levering reeds gegund is, thans te moeten mededeelen, dat deze niet doorging. De voorzitter antwoordde hierop, dat deze zaak nu juist niet zoo eenvoudig was, zooals zij zich liet aanzienB. en W. waren van oordeel geweest, dat de voorwaarden voor deze besteding nu niet zoo eenvoudig waren en dat deze ook wel door den raad mochten be handeld wordenspreker was zelf ook van meening geweest, dat de gunning aan den raad behoorde, doch was zijne meening onjuist gebleken Spreker achtte het nu maar het verstandigste om genoemd besluit maar in te trekken, wijl het anders toch ter vernietiging aan de Kroon zou worden voorgedragen, en wijl daarmede wellicht een heele tijd zou verloopen, zouden B. en W. nieuwe onderhandelingen moeten ope nen met den tegenwoordigen vervoerder van den tram. De beer Fonck vermeende uit het schrijven van Ged. Staten gehoord te hebben, dat dit college ook gevallen was over het niet gunnen aan den laagsten inschrijver, doch juist daarom zou spreker gaarne gezien hebben, dat deze aangelegenheid in openbare ver gadering ware behandeld na heigeen er geweest was en na het schrijven van Ged. Staten, vermeende spreker, dat B. en W. toch wei een besluit konden nemen en dit zoodanig konden motiveeren, dat het verschil van f 850 geen gewicht in de schaal zou leggen. De heer Stoot was van oordeel, dat men in het vervolg geen geheime zit ting meer behoefde te houden, want 'n paar dagen na bedoelde zitting was al het in die zitting verhandelde reeds een publiek geheim. De voorzitter antwoordde hierop, dat hij het ten zeerste betreurde als zulks werkelijk gebeurd was en blameerde zulks het geheele corps; spreker wilde echter aannemen, dat er thans geen misbruik was gemaakt, doch dat de discussies misschien wat al te luid gevoerd waren en zoodoende door buitenstaanders gehoord waren en was dit dan eene aansporing om in de toe komst daarmede voorzichtiger te zijn. Mocht zich echter nog eens iets derge lijks voordoen en men kon met feiten aantoonen dat er uit de geheime zitting iets openbaar was gemaakt, dan zou spreker niet aarzelen om daartegen met de hem ten dienste staande middelen op te treden. De heer Stoot merkte op, dat een Radio-omroep het niet beter had kunnen doen. Ook de heeren Odenhoven en Pubben spraken er hunne afkeuring over uit, dat, wanneer eenmaal geheimhouding is opgelegd, deze verbroken wordt. De heer Stoot vond het thans, na alles wat er geweest is, het beste het genomen raadsbesluit maar in te trek ken en onder de drie inschrijvers eene nieuwe besteding te houden en dan duidelijk te omschrijven wat er ver langd werd. De voorzitter deelde mede, dat B. en W. het bijna geheel eens waren met het voorstel Stoot, alleen wenschten B. en W. eene nieuwe openbare aan besteding, zoodat iedereen kon in schrijven B. en W. waren het echter met den heer Stoot eens, dat er thans slechts op één wijze kon ingeschreven worden en wel voor 2 nieuwe en 2 gebruikte bussen. Verder deelde de voorzitter nog mede, dat de voorwaarden nog eenigszins waren aangevuld en was het de be doeling van B. en W. om de aanbe steding reeds Zaterdag in de courant bekend ie maken en de inleverng der biljetten te bepalen op Vrijdag over 8 dagen en kon alsdan misschien de gunning direct plaats hebben. De heer Fonck achtte eeD nieuwe inschrijving niet in het belang der gemeente, wijl de drie inschrijvers wel eens bij elkaar konden komen en een afspraak konden maken om er 'n paar honderd gulden op te zetten. De voorzitter gaf toe, dat die moge lijkheid bestond, doch spreker ver trouwde, dat de reflectanten zouden inschrijven volgens plicht en geweten. De heer Wijnhoven merkte op, dat B. en W. dan toch nog altijd het heft in handen houden. De heer Fonck herhaalde nogmaals, dat het verschij van f 350 toch geen gewicht in de schaal kon. leggen De heer Wijnhoven zeide, dat deze f 350 de gemeente goed te pas komen Spreker zou er voor zijn om de levering aan den laagsten inschrijver te gunnen. Spreker was vroeger ook aannemer geweest en was het niet plezierig als men het laagste was en men kreeg hel werk toch niet. De voorzitter deelde mede, dat B. en W. thans voorstelden het in de vorige vergadering genomen besluit in te trekken en eene nieuwe openbare aan besteding te houden. De heer Odenhoven vermeende het Dagelijksch Bestuur in overweging te moeten geven, dat de aannemingssom in geen geval hooger mocht zijn dan de oorspronkelijke inschrijving, wijl deze zijns inziens toch al naar den hoogen kant was; spreker zou meer voelen voor een autobusdienst in het vrije verkeer en kon hij dan ook niet met het voorstel van B. en W. accoord gaan als het aannemingscijfer hooger was, De heer Fonck had gedacht, dat het voorstel van B. en W. zou zijn geweest betreffend raadsbesluit in te trekken en overgenomen en dan aan Ged. Staten in een met redenen omkleed schrijven zou zijn bericht, waarom de gunning niet aan den laagsten inschrij ver had plaats gehad. De voorzitter zeide, dat, wanneer mocht blijken, dat eene nieuwe inschrij ving niet in het belang der gemeente was, B. en W. niet direct zouden be slissen. Vervolgens bracht de voorzitter in omvraag het voorstel van B. en W, om het in de vorige vergadering ge nomen besluit, waarbij aan de Firma L. J. van Haren Go. de levering en het onderhoud van het benoodigde voor een gemeentelijken autobusdienst werd opgedragen, in te trekken en werd dit voorstel met 12 tegen 1 stem aange nomen. Alleen de heer Fonck stemde legen. Het voorstel van B. en W. om eene nieuwe aanbesteding te doen houden onder de voorwaarden, zooals die nader waren aangevuld, voor de levering van 2 nieuwe en 2 oude bussen, werd aan genomen met 11 tegen 2 stemmen. Tegen stemden hierbij de heeren Nelissen en Geurts. De heeren Nelissen en Pubben von den het treurig, dal de raad in deze thans niets meer te zeggen had. Rondvraag. De heer Van Bergen vroeg of de voorzitter het door hem in de vorige vergadering ter lafel gebrachte in zake wijziging der bouwverordening thans niet verder zou willen behandelen De voorzitter verklaarde daar niets op tegen te hebben, doch alvorens daarover de discussies te openen, wilde spreker in het kort memoreeren, welke overwegingen den raad indertijd geleid hadden, toen deze verordening was tol stand gekomen, en hoe daarover ge oordeeld was bij de laatste wijziging in 1919. Spreker gaf daarop een beknopt doch duidelijk overzicht van een en ander en kwam ten slotte tot de con clusie, dat er momenteel nog meer dan genoeg 4 of eigenlijk nog wel te veel verloflokalen waren. B. en W. waren van meening, dat deze verordening een zegen was geweest en ook een zegen zou blijven voor de gemeente indien zij gehandhaafd bleef. De heer Stoot vermeende, dal bij de behandeling dezer verordening de mogelijkheid was besproken, dat twee localiteiten zoodanig waren ingericht dat zij als één lokaal konden beschouwd wordeD, daar zij slechts door een porte brisée van elkander gescheiden waren, waarop de voorzitter antwoordde, dat zulks in zooverre juist was, mits de afscheiding zoodanig was, dat men niet in conflict kwam met de bepalingen der drankwet. B. en W. hadden ook steeds eenzelfde gedragslijn gevolgd en wanneer twee localiteiten elk van 25 M2 slechts door een portebrisée van elkander gescheiden werden die aan de eischen der drankwet voldeed, dan hadden B. en W. ook steeds het verlof toegestaan. De heer Odenhoven vermeende te moeten mededeelen, dat hij, als eenigste kastelein onderzijn collega's raadsleden ook verschrikkelijk 't land had aan dronken lappen, doch hij vond het wel wat overdreven om die verordening te handhaven. Spreker zou dan ook wil len voorstellen daarin eene kleine wijziging te willen aanbrengen. De raad bestond thans immers voor het meerendeel uit nieuwe leden en hadden deze nieuwe inzichten; volgens spreker lagen op sommige plaatsen de café's te dicht bij elkaar en op andere plaat sen waren er geen. De voorzitter antwoordde hierop, dat het juist was, dat het aantal café's niet geografisch verdeeld was, doch zijns inziens waren er toch nog genoeg. De heer Odenhoven zou willen voor stellen om als minimum eischen voor nieuw te bouwen verloflokalen te stellen een oppervlakte van 40 M2 bij eene hoogte van 3,50 M. en voor be staande café's 30 M2. bij eene hoogte van 3,M.; spreker vond, als bouw kundige, dat daarmede voor de betrok kene verschrikkelijke kosten konden gespaard worden. De voorzitter zeide, dat hij liever zou zien dat er aan de bestaande ver ordening in 'l geheel niet getornd werd, doch zouden B. en W. wel kunnen meegaan met het voorstel Odenhoven om voor nieuw te bouwen café's eene kleine wijziging aan te brengen. De heer Pubben zeide er toch wel iets voor te voelen om de verordening overeenkomsiig het voorstel Odenhoven te wijzigen, hoewel ook spreker er van overtuigd was, dat er nog genoeg café's waren. De heer Geurts zeide, dat, hoewel hij vroeger, toen de café's als padden stoelen uit den grond opdoken, wel voor een vloeroppervlak van 100 M2. gesproken had, hij thans na deze uit voerige besprekingen er ook wel iels voor voelde om daarin eenige wijzi gingen aan te brengen. De voorzitter zeide, dat de raad thans strikt genomen ten dien opzichte nog geen besluit kon nemen, wijl daarom trent eerst het advies der gezondheids commissie moest ingewonnen worden; toch kon de raad zich thans wel reeds principieel uitspreken en vroeg hij of het voorstel Odenhoven voldoende ge steund werd. De heeren Nelissen en Pubben ver klaarden het eerste gedeelte van voor stel Odenhoven voor wat de nieuwe lokaliteiten betrof te steunen In omvraag gebracht werd dit voor stel met algemeene stemmen aange nomen. Het tweede gedeelte van het voorstel Odenhoven voor wat bestaande locali teiten betrof werd gesteund door de heeren Stoot en Wijnhoven In omvraag gebracht werd ook dit genomen. Tegen stemden de heeren Dr. J anssen, Wethouder Ilouben, Geurts, Jacobs, Pubben en Nelissen. De heer Nelissen vroeg of er nog niets naders bekend was in zake het electrisch licht, waarop de voorzitter antwoordde, dat de betreffende ver gadering, welke reeds begin April zou gehouden worden, wegens ziekte van den directeur was uitgesleld. Ook de heer Geurts vroeg hieromtrent nog nadere inlichtingen. De voorzitter zeide toe. dat, zoodra B. en W. nadere voorstellen ontvangen hadden, zij niet zouden nalaten den raad daarmede in kennis te stellen en zouden zij hun best doen deze zaak zooveel mogelijk te bespoedigen. De heer Fonck zeide, dat, nu de gunning van levering der autobussen enz. aan B. en W. behoorden, dit college met de gevoelens van den raad zou rekening houden, wijl hun die gevoelens thans toch voldoende bekend waren. De voorzitter antwoordde hierop, dat de beslissing van B. en W. zoodanig zou zijn als ieder volgens inzicht en geweten vermeend^ te moeten doén. Verder niets meer aan de orde zijnde er» niemand meer het woord verlangende sloot de voorzitter de vergadering met mi groote Sfil aal. v l - "van Ven rayDorp naar VenrayStation v v. De op tegel van f 0.50 gestelde inschrijvings- VENRAY, 24 April 1926. Zaterdag- en Zondagavond gaf het Gemengd Koor Polyhymnia" in de zaal van de Wed. Schaeffers, een uitstekend geslaagd concert met tooneel- uitvoering. Zoowel de zang als hel tooneelspel werden onberispelijk ver tolkt. Wegens omstandigheden is hel op morgen bepaald concert uitgesteld tot Zondag 2 Mei a.s. De brigade commandant der Koninklijke Marechaussée alhier maakt bekend dat bij hem is gedeponeerd een damesrijwiel, waarvan tot heden de eigenaar niet bekend is Zij die aan spraak vermeenen te maken op dat rijwiel kunnen zich vervoegen in de Marechausséc-kazerne. Als een bijzonderheid kan wel vermeld, dat deze week in onze ge meen te een negental zilveren bruiloften werden gevierd. Nooit was de aanvoer van paar den zoo groot als op de Donderdag alhier gehouden markt. Hoewel er kooplieden genoeg waren, bleek de handel niet vlot. Slechts een gering aantal werd verkocht. De Rechtbank te Roermond ver oordeelde Woensdag A. W. 43 j. hsvr. W. L, Venray, aangeklaagd van smaad ten opzichte van A. Valks te Venrsy; eisch en vonnis f 10 feoole of 10 dagen hechtenis. A. C., 25 jaar, arbeider te Venray, aangeklaagd van mishandeling van P. II. Janssen door dezen met een schop te slaan. Tegen den niet ver schenen verdachte luidde de eisch f50 boete. De rechter, hel feit nogal zeer ernstig vindende, legde den recidivist echter een maand gevangenisstraf op. Morgen Zondag van kwart over tien tot twaalf uur zal den kerkdienst in de St. Dominicuskerk te Amsterdam per Radio worden uitgezonden. Door het Zangkoor der St Dominicus kerk wordt gezongen de Missa Beati Misericordes van V. Goller. Met mede werking van den bariton solist Joh. H. Nelissen te Amsterdam. Predikatie door den Zeereerw. Pater Barromeus de Greeve O.F.M. Onderwerp :*»Voorwaar, Ik zeg u, gij zult schreien en weenen, maar de wereld zal zich verblijden". Zangkoor onder directie van den Heer G. Kimmijzer. Orgelbegeleiding van den lieer Evert Haak. Naar wij vernemen zal, met hel oog op de zeldzame gelegenheid dezen eminenten spreker te hooren, de heer Fonck belangstellenden in de gelegen heid stellen deze uitzending op den Stationsweg te volgen. Liefdewerk Oud Papier. Het comité, welks ontslaan wij on langs aankondigden en dal zich niet alleen met bovengenoemd liefdewerk belast, maar spoedig ook anders van zich zal doen hooren, heeft zich inmid dels gevormd en tot bestuur gekozen de heeren V. Pyls, voorzitter; J. Ver meulen, ondervoorzitter; G. Muskens secretaris P. Schols en L. van Haaren commissarissen. Reeds is 't comité aan gesloten bij den Kring Nijmegen en zijn actie reeds begonnen en met uit stekend gevolgde eerste opbrengst was verrassend. Nochtans is gebleken, dat het her leven van 't liefdewerk nog niet vol doende aan de inwoners bekend is. Vooral zij, die overgrootere voorraden beschikken, zouden goed doen zich bij een der heeren bestuursleden aan te melden en aldus 't inzamelen te ver gemakkelijken. VEULEN. Zondag j.l. had alhier de opening van de nieuwe doelen der Handboogschutterij »De Eendracht' plaats. Alhoewel het weer minder gun stig was, heerschte er toch een gezellige drukte. Dat er door de deelnemende zustergezelschappen flink om de prijzen gestreden werd, bewees de uitslag, welke was als volgt: Corpswedslrijd le pr. St. Huberlus Merselo 96 p. 2e pr. St. Joris Leunen 95 p. 3e pr. Diana Venray 95 p. 4e pr. De Batavieren Gaslenray 76 p. 5e pr. St. Anna Venray 76 p. 6e pr. St. Sebasliaan Oploo 75 p. 7e pr. St. Sebastianus Nachtegaal 75p. 8e pr. St. Antonius Oostrum 65 p. Het Koningskruis werd behaald door H. Wijnhoven Oploo met 23 punten en het Eereteeken door H. de Mulder Gaslenray met 24 punten in 5 schoten Personeele wedstrijd Hoogst aantal punten S. Willems, Nachtegaal met 23 punten. Meeste rozen H Wijnhoven Oploo, 3 rozen. Meeste vieren M. Arts Merselo, 5 vieren. Meeste drieën L Pouwels Venray, 4 drieën. Meeste tweeën G. Arts Oostrum, 4 tweeën. Meeste eenen A. Walraven Oploo, 4 eenen. le Personeele kampioensprijs II. Wijnhoven Oploo, met 42 punten. Personeele Kampioensprijs S Willems Nachtegaal, met 42 punten. HORST. Alhier is het kindje van zekeren J. tengevolge van een val zoodanig gewond, dat het weldra over leed. VENLO. De politie treedt de laatste dagen zeer streng op tegen" personen, die op een rijwiel, dat niet daarvoor ingericht, meer dan een persoon vervoeren, lloewel er dagelijks bekeu ringen volgen, schijnt hel nog weinig te helpen. ROERMOND. Op de Coöp. Eiermijn van Maandag was de aanvoer 4.750.000 eieren. Groote eieren f 5,20 lo* f 6,20. Kleine eieren f 4,70 tot fö,10. Eendeneieren f 5,20 tot f 5,70. MAASTRICHT. Zekere V. G, direc* leur van de coöperatieve Maaslrichtsche Melkinrichting, is door de politie te Maastricht in verzekerde bewaring gesteld, daar hij er van verdacht wordt gelden te hebben verduisterd. De 72-jarige V., die Zondag in he1 café II. te Helmond door het binnen* treden van eene verkeerde deur in den kelder was gevallen, is zonder tot bewustzijn gekomen te zijn, aan de gevolgen van dezen val overleden. BÏÏSSISLIISS STAID VIIEAY. van 16—23 April. GEBOREN: Maria A C. Linilerg, Oostrum; Theodorus M. Peters, Oirlo; Gerardus J. RobbeD, Smakterweg; Maria P. J. Klaassens, Oostrum. GEHUWD: M Diktenzee, wed. v. M. C. Franssen, 49 jaar, landbouwer te Venray en C Tan Hoof, wed. van B Pelzer, 65 jaar, z b te Venray. H. H Ans, 26 jaar, landbouwer te Venray en J. P. Franssen, 24 jaar, z b te Venray. P. J Janssen. 39 jaar, landbouwer te Venray en M. G. H. Peeters, 35 jaar, z b. te Venray. W. van Hoof, 30 jaar, landbouwer te Venray cn J. H van Kuyck, 24 jaar, dienstbode te Borst OVERLEDEN 1 patiënt St Servatiusgesticbt. biljetten moeten in gesloten en verzegelde enveloppe VOOR VRIJDAG 30 APRIL as. HALF ELF VOORMIDDAG zijn gedeponeerd in de daarvoor bestemde gesloten bus ter gemeentesecretarie. Onmiddellijk na het verstrijken van den termijn, sal in het openbaar ten gemeentebuize worden overgegaan tot de opening der ingekomen biljetten. De toewijzing behoeft niet noodwendig aan den laagsten inschrijver, doch kan aan elk der in schrijvers of ook niet geschieden. De beslissing omtrent de gunning kan door Burgemeester en Wethouders worden aangehouden tot uiterlijk 15 Mei 1926 des namiddags zes uur, tot welk tijdstip de inschrijvers hun aanbod gestand moeten doen. De eenigszins vervolledigde en verduidelijkte voorwaarden, waaronder deze openbare aanbeste ding geschiedt, waarbij lerens een model inschrij- vingsbiljet, liggen vanaf Zaterdag 24 April a.s. voor eenieder ter inzage ter gemeentesecretarie en zijn tegen betaling van f 1.— ook aldaar ven» krijgbaar. Venray, 22 April 1926 Burgemeester en Wethouders voornoemd, O. VAN DE LOO. De Secretaris, VAN HAAREN. Weggeldkaarten- De Burgemeester van Maashees c a. maakt bekend, dat kostelooze weggeldkaarten voor Noord-Brabant wederom verkrijgbaar worden gesteld in Hotel de Zwaan te Venray op Maandag 26 April voor het dorp Venray en Woensdag. 28 Ap-il voor de gehuchten, telkens van half 2 tot 6 uur nam. Speciaal wordt de aandaoht van aanvragers van kostelooze weggeldkaarten op het volgende geves tigd 1. Aanvragers van voormelde kaarten moe ter houder zijn van een motorrijtuig, motorrijwiel, rijwiel of ander rij- of voertuig. 2. Aanvragers moeteu vóórdat hen de kaart wordt verstrekt de verklaring onderteekenen, Jat zij nog geen kostelooze kaart waar of bij wien ook hebben aangevraagd of verkregen. 3 Aanvragers moeten de kaart zelf afhalen, waarom aan aanvragen namens of van wege andereu niet wordt voldaan alléén voor minder jarigen, die houder van een van bovengenoemde rij- of voertuigen zijn, wordt genoegen genomen met de aanvrage en ouderteekening der verklaring door den wetteliiken vertegenwoordiger. Bij de aanvrage moet worden opgegeven -. de juiste naam, voornamen, woonplaats met straat, wijk en huisnummer. Nog worden belanghebbenden er san herinnerd dat de kaart slechts te gebruiken is met het rij- of voertuig van deu houder te wiens name de kaart is afgegeven. Mocht nadien blijken, dat de onder 2 bedoelde verklaring valsch of onjuist is, dan zal voortaan een kostelooze rijkaart worden geweigerd, onver minderd de daarop gestelde strafbepalingen. Maashees 21 April 1926, De Burgemeester H. RIETER. Drankwet. Burgemeester en Wethouders van Venray bren» gen ter openbare kennis, dat is ingekomen een verzoek van Aima Geertrui Wilmseu, weduwe van Paulus van Arsen, zonder beroep, wonende te Venray, Oostrum C. 42, om verlof voor deu ver» koop van alcoholhoudebdeD drank, anderen dau sterken drank voor de benedenvoorkamer, rechts van den ingang van het huis plaatselijk gemerkt, Oostrum C. 42. Binnen twee weken na dagteekening dezer bekendmaking kan eenieder tegen het verleenen van het verlof schriftelijke bezwaren indienen. Venray 16 April 1926. Burgemeester en Wethouders van Venray, O. VAN DE LOO. De Secretaris, VAN HAAREN. mmijra Disusra venray. Parochiekerk Morgen Zoudag feest van St. Marcus, na de Hoogmis processie om de kerk. Half acht vertrekt de Congregatie te bedevaart naar de Smakt, half 3 berhalingscatechismus. Maandag half acht jaarg. voor M. Derks, 8 uur jaarg. voor M. van de Voort, zijne echtge- noote en Carolina van de Voort. Kwart na 4 Lof. Dinsdag half acht zieledienst voor de overleden familie van Meijel en van Megen. 8 uur leesmissen WoeDsdag half 8 jaarg. voor Gerard Geurts, Johanna Buggems en Ouders, 8 uur jaarg. 2e klas voor Leonard Thielen en Ouders. Donderdag half zeven te Veltum H. Mis, half 8 leesmis, 8 uur jaarg. voor Jan Jocbijms en echtg. Vrijdag half 8 zieledienst voor de overleden familie Poels en van Meijel, 8 uur jaarg. 2e klas voor Catharina Huis, Wed. Verbunt. 7 uur Lof tot opening van de Meimaand. Zaterdag komen de kinderen der 5e klas te biechten, 7 uur Lof en Rozenkrans. A 8. Zondag plechtige H. Communie der kin deren, om 7 uur worden de Kinderen in de school der Eerw. Zusters afgehaald, la alle H. Missen collecte ten bate der kerk. Zaal in het Patronaat. Om 9 uur H. Mis en Vergadering Derde Orde afdeeling mannelijke tertiarissen. Vernieuwing der Professie. St. Antonius-Patronaat. Spaarbankboekjes inleveren, na ze te hebben doen afteekenen Beschermfeest St. Jozef Smakt. Zondag 25 April, om 8 uur de H. Mis met preek voor de leden der H. Familie van Boxmeer Omstreeks 9 uur Hoogmis mtt preek voor de leden der Congregatie van O L. Vrouw uit Venray, en na den middag om 3 uur Lof met preek voor de pelgrims. («enadekapel O.L. Trouw Oostrum. Zaterdag 1 Mei eerste H. Mis te half zeven, tweede H. Mis te half acht, relikwievereering na de twee H. H. Missen Ter opening Veni Creator. Hand- en Spandiensten. Burgemeester en Wethouders van Venray bren» gen bij deze ter openbare kennis, dat het kohier van hand» en spandiensten voor het dienstjaar 19261927 door den Raad der gemeente in zijne vergadering van 21 April 1926 is vastgesteld en vestigen de aandacht van belanghebbenden erop, dat eenieder zich binDen een maand na de dag» tepkening van het aanslagbiljet (zijnde 1 Mei 1926) dus tot 31 Mei a.s van de te zijnen laste daarop vermelde diensten kan vrijkoopen door bij den Gemeente-ontvanger .te storten Voor ellcen dag handdienst f 2. Voor eiken dag spandienst met een paard f 8. Voor eiken dag spandienst met 2 paarden f 12 Indien de afkoop van de hand en spandiensten plaats heeft binnen 24 uren, nadat de oproeping tot den dienst heeft plaats gehad, welke, spoed- «iechende gevallen uitgezonderd, minstens 3maal 24 uren van tevoren wordt ter kennis gebracht, iJldragen de afkoopsommen voor eiken dag handdienst f 2 50 voor eiken dag spandienst met een paard 1 10. voor eiken dag spandienst met twee paarden f 15 Degenen, die opgeroepen zijn om handdiensten en spandiensten te verrichten en binnen 24 uren deze diensten niet hebben afgekocht, moeten, indien zij op den bepaalden tijd voor het ver richten der diensten niet verschijnen, betalen voor e!ken dag handdienst f 3,50 voor eiken dag spandienst met een paard f 13. voor eiken dag spandienst met 2 paardem f 18. Venray, 21 April 1926 Burgemeester en Wethouders v. Venray, O. VAN DE LOO. De Secretaris, VAN HAAREN. Vergunningsrechten. Burgemeester en Wethouders van Venray bren gen ter kennis van de vergunninghouders dezer gemeente, dat de vergunningsrechten ingevolge de Drankwet vóór 1 Mei a.s. moeten zijn voldaan ten kantore van den Gemeenteontvanger en dat de vergunningen, waarvoor de verschuldigde rechten voor dien datum niet zijn betaald, van rechts, wege zijn vervallen. Venray, 20 April 1926. Herbesteding Gemeentelij ken Autobusdienst. Burgemeester en Wethouders van Venray bren gen ter openbare kennis, dat door hen zal worden aanbesteed voor een termijn van vier jaren, ingaande 1 Juli 1926 en eindigende alzoo met 30 Juni 1930 het leveren «u onderhouden van het De leden verzoc gewassen vooigelve te geven tevan c ris op WoenDond Tevens is da, der JEST 13 is a.s. DinsdJVoer SLOTEN. t Bes Worden gevraagd 2 burgerdienstmeiden 4 boerenknechten van 15—23 jaar 3 boerendienstmeiden 1 leerling kuiper 1 stucadoor 2 metselaars 3 jongens 14 jaar voor boerenwerk 2 timmerlieden 1 boerenknecht voor klooster, met kost en inwoning 1 smidsknecht 3 kindermeisjes 1 schildersleerling Bieden zich aan 1 kleermakersknecht 4 j. a.h.v. 1 koperslagerskn- 5 B 1 smidsleerling 1 timmermansleerling 1 burgerdienstmeisje van 15 en 1 van 16 ter vergadering in den Bovenzaal van het Jongens-Patronaat op te half 8, van Adviseurs, Voorzitters en leden van burgerlijke, kerkelijke en schoolbesturen der gemeente Ven ray, alsmede van de besturen van alle vereenigingen, bonden, gilden en belangstellenden ter bespreking W. H. J. Greymans, Pastoor O. van de Loo, Burgemeester. aan de Coüp Veiling te VENLO, kun nen zich aanmelden bij JAN JANSSEN Heide. Eenige Kippenhouders. Eiken kast, makoniehouten kast, groote ronde tafel en andere tafels, antieke glazen kast, ledikanten, ko peren waschketel enz., afkomstig van de Gezusters van Treeck. Adres Bureau dezer. 13 Wegens on van spelers kan lit dagavond niett, dot gesteld tot Zoiii a.s. BES' IfE? verzekeree Oo; Verzekeringen a p VASVniër le: omdat zij dejrijks Hagelverzelfmaa omdat zij gste biedl; omdat zij eatsc' va3le premifoare er dus rnelthei< rekenen gethadf den gestelqan het jaar gérem bij le betalèen; omdat zij dpen nauwkeurigjóftt Premie 90 cl 1CH zekerd kapitaal Voor iriiichünjch den IIoofd-Ageni 4e: niet bet 17 Adres: Autogai. 1 van Baar, Sinsellras Zij, die zich in schen te stellen ééi 4 50 cent per stivo worden er aan lm verkrijgbaar zijn d JOH. KUSRS A SCHAE6R: P. SCHAE^R Wederom ontvaen van de nieist. deze zijn d'u en gdk VENRAY behaald te Utrelt aantal punten vande Horst en Omstrekb 1920, bericht, da allen tydo voor hél den geopend is. Yu kappen volgens ah het middel legen ondermelk is ve 95 ct. Wordt sinte succes gebruikt. Sfe delen in voorraadt Hofstraat. Wij hebben on\ Kerkboeken. J Elf Schilderijtjes,

Peel en Maas | 1926 | | pagina 2