KERKELIJK LEVEN. Adverteert in dit blad Zach J. Vio Zci&di BEBi Bouwm Haccc Ma Paardemt ra- Gemengde Berichten. Do iuerc 5 alle Land-eu KII Ü!1 Voederbk< emmers Öebr. a J. Keijzen I Alle TUIN e zaden stes Bietenzd Teuton ia et •0999M Ba 6) Keusi V_>;\ 1 VAl\ur>.\ Trulz volhardde tot aan zijn dood in zijne hoogachting voor de H. Mis en in zijn echt kerkelijken geest. Gods zegen rustte op zijn arbeid; de dage- lijksche gang naar de kerk belette hem niet de grooten en de vorsten, ook de niet-katholieke tot klanten te hebben Zijn beide zonen mochten eveneens Gods zegen ondervinden en vestigden te Berlijn en in Mexico gelijke zaken. Hoe dikwijls bracht de II. Mis spoedige genezing van doodelijke ziekten 1 Een soldaat van Marbourg had in 1848 bij Malghem zijn rechter arm verloren. Hij was thans vader van elf kinderen en had geen ander inko men dan zijn pensioen. Zijne vrouw wordt zwaar ziek, weldra verkluart de geneesheer haar toestand hopeloos en raadt haar onverwijld de laatste H.H. Sacramenten te doen toedienen. Dit gebeurde den 14en Juli 1866. Den volgenden morgen begeeft zich de vrome man naar de kerk, knielt bij het altaar en hoort met de grootste vurigheid de II. Mis om de genezing zijner vrouw te verwerven, doch besluit zijn gebed met deze woorden vol over geving »Nochtans uw wil geschiede, o mijn God, niet de mijner Op het altaar stond eene schilderij van het H. Hart en het scheen hem toe, dal de Zaligmaker hem vandaar met groole foedheid toelachte. Het hart vol hoop, eert hij huiswaarts en roept bij het binnentreden zijne zieke vrouw toe »Moge de Heer zijn geprezen en zijn H. Hart de vrucht der H. Mis welke ik zoo juist heb gehoord, u ten goede komen 1" »Ja, geprezen zij den Heer 1" roept zij hem toe, »ik ben genezen, volmaakt genezen," en aanstonds staat zij op Haar genezing was inderdaad volko men. Nog meer mogen zegen en verhooring verwachten, die met geloof de II. Mis laten opdragen. Ziehier wat onder het samenstellen dezer artikelen een geneesheer ons uit eigen ervaring mededeelt. Een eenvoudige brave vrouw had geheel haar leven hard gewerkt en sloofde zich nu sinds acht jaren af voor het gezin van hare dochter, die weduwe was geworden en voor hare zes kinderen in de fabriek den kost moest trachten te verdienen. Door beider zorg en vlijt kwam er allengs eenige voorspoed in het gezin. Maar de grootmoeder was 84 gewor den en zoo verzwakt, dat zij ten slotte tot algeheele bedrust werd gedwongen. De uitputting was eindelijk volstrekt. De patiënte verkeerde in volslagen bewusteloosheid, reageerde niet meer op het roepen van de familieleden, noch van den geneesheer, noch van den biechtvader. Die toestand duurde Uvee maanden. Het einde was toen nabij. O hoe gaarne had de familie nog een laatste afscheid van de dierbare genomen; hoe vurig wenschlen zij, d zij den troost en de genade van dé Sacramenten der stervenden mocht ontvangen Daarom riepen zij den Geneesheer bij uitnemendheid in consult en lieten eene H. Mis voor de zieke opdragen. Dienzelfden dag opent de zieke hare oogen, spreekt weer, antwoordt op alle gestelde vragen, herkent de familie De biechtvader wordt geroepen; hij spreekt met de zieke, hoort hare biecht en reikt haar de II. Communie toe, welke zij met volle bewustzijn lot troost van dochter en kleinkinderen onlva ligt. Ongeveer tien minuien later keerde de bewusteloosheid terug en twee uren later trad .de dood in. Ziedaar wat de H. Mis vermag I Wanneer gij ook in moeilijke om standigheden verkeert, bezocht wordt door ziekte of tegenspoed; wanneer de zaken niet naar wensch gaan, wanneer gij tevergeefs naar arbeid of bronnen van verdiensten uitziet, bid, bid vooral bij de II. Mis; laat zoo mogelijk de H, Mis opdragen. De H. "Mis brengt zegen. heid geleek, geen ziekelijke, maar een dwingende, deed Hetherwick dit ver zoek inwilligen. Met Matherfield wan delde hij langs hel Embarkmerit, spre kende over hetgeen dien avond gebeurd was, terwijl zij allerlei supposities over de oorzaak van dien plotselingen dcod maakten. Wij zullen voor het middag is de ware oorzaak wel kennen, merkte Ma therfield op. Er heeft natuurlijk een wettelijke lijkschouwing plaats. Maar de andere man I Ik hoop dat we spoe dig ook iets verders van hem zullen hooren. En ik ben nieuwsgierig, wien we hier zullen vinden. Ik hoop, dat het niet zijn vrouw is II. WIENS PORTRET IS DIT Maller opende zelf de deur van zijn klein hotel; een kalm, waardig man, die er uitzag als een herbergier in ruste. Het is een man, die langzaam en nadenkend sprak. Nog voor hij op Matherfiel's vraag, of mr. Robert Han- naford bij hem verbleef, geantwoord had, ging een deur in de kleine hal open en een meisje verscheen; dat, toen zij de vraag van den inspecteur hoorde, onmiddellijk naar voren trad als om inlichtingen te geven. Hetherwick herkende het meisje. Hijhad het nog den vorigen middag in Fontain Court gezien, in gezelschap van een man, dien hij oppervlakkig kende: Kentwaite, ook een rechtsge leerde. Klaarblijkelijk nam Kentwaite de honneurs waar. Toen hij hen pas seerde, had Helherwik toevallig ge hoord dat Kentwaite zijn gezellin iets 18 April. Tweede Zondag na Paschen WIT. Tweede gebed Concede; derde voor den Paus. Gloria; Credo: Prefatie van Paschen. Zondag van den Goeden Herder. Epistel: De II. Petius, door Christus zelf lot herder zijner kudde aangesteld en Zijn eerste stedehouder, toont ons Jezus al? den waren Opperherder, die zijn leven voor Zijn schapen heeft ge geven. Evangelie: Christus stelt zich zelf voor als den goeden Herder. o 19 April. Maandag. Van den dag. WIT. (Zwart.) De II. Mis van den Zondag; Tweede gebed Concede; derde voor den Paus; Gloria; geen Credo; Prefatie van Paschen. 20 April. Dinsdag. Van den dag. WIT. (Zwart). Alles als gisteren. o 21 April. Woensdag Plechtigheid van den H. Jozef. Bruidegom der H. Maagd Maria; Belijder; Patroon der geheele H. Kerk en van de Nederland sche natie., WIT. Tweede gebed van den II. Anselmus in stille H. Missen. Gloria; Credo; Prefatie van den II. Jozef. Pius IX riep op het Valicaansch Concilie in 1870 den H. Jozef tot patroon der geheele H Kerk uit, toen Rome door de geheime genootschappen (der Vrijmetselaren) werd overvallen en aldus geheel het Christendom be dreigde. Paus Benedictus V heeft de voornaamheid van het Beschermfeest van den H. Jozef vcor heel de Kerk in een encycliek doen uitschijnen: De H. Jozef is het onverwoestbaar bolwerk tegen de onzedigheid; het toonbeeld der huisvaders en het voorbeeld van den werkman. Dit feest werd in 1680 door de Carmelieten ingevoerd onder den titel: Beschermfeest \an den H. Jozef, omdat het feest van 19 Maart, ter oorzake van de groote Vasten, niet met allen luister kon gevierd worden. De II. Anselmus, waarvan heden de gedachtenis, werd te Aoste in Italië geboren, Irad in de orde van den II. Benedictus en werd weldra om zijne groote geleerdheid tot Abt van Le Bec (Normandië) aangesteld. In 1093 tot Aartsbisschop van Kantelberg (Enge land) gekozen, verdedigde hij de Kerk in verschillende vervolgingen en ver drukkingen, vooral tegen de koningen van Engeland Willem II en Hendrik I f 1109. o 22 April. Donderdag. II. Soter en Cajus. Pausen en Martelaren. ROOD (Zwart). Tweede gebed van het Octaaf van Sl. Jozef, derde Concede; vierde voor den Paus. Gloria; Credo; Prefatie van St. Jozef De H. Soter verwierf den martelaars palm onder keizer Marcus Aurelius, ten jare 177, na onvermoeid aan de ongereptheid der IT. Kerk gearbeid te hebben; de II. Cajus werd gemarteld onder keizer Diocletianus, na 8 jaren de kerkelijke kudde geleid te hebben. 296 o 23 April. Vrijdag. H. G corgi us. Mortelaar.. ROOD. (Zwart). Tweede ge bed van het Octaaf; derde Concede; vierde voor den Paus; Gloria; Credo; Prefatie van St. Jozef Als legalus in hel leger van keizer Diocleliaan beleed de H. Joris openlijk zijn geloof aan Christus, toen deze de christenen vervolgde en werd daarom de omstreken van Nicomedië ont hoofd. Hij wordt vooral in Engeland ereerd. j 303. o 24 April. Zaterdag. II. Fidelis van Sigmaringen. Martelaar. ROOD. Tweede gebed van hol Octaaf; derde voor den Paus; Gloria; Credo; Prefatie van Sl Jozef. Deze heilige bekleedde eerst het ambt van advocaat. Hij zeide vaarwel aan de wereld en trad in de orde der Capucijnen. In Zwitserland op een missiereis werd hij ond»r een zijner predicatien door de protestanten laf hartig vermoord in 1622. o Nog iets over het altaar en de Relikwieën. Nadat we den vorigen keer (in het nummer van 7 Maart) een vergelijking hebben gemaakt lusschen de over brengi.ig der relikwieën der Martela ren naar het altaar en een kerkelijke begrafenis, zeggen we vandaag iets over de plechtigheid der overbrenging zelve en de verdere altaarwijding. Do Bisschop (na de zuivering en heiliging van altaar, binnenmuren en vloer der Kerk door het veelgezegende doopwater) gaat nu, voorafgegaan door de geestelijkheid en hel processiekruis naar de plaats, waar de heilige over blijfselen der martelaren nog bewaard zijn. Na een kort gebéd treden zij binnen, om daar ter plaats een soort martelaarslof le houden, een schoone navolging van datgene, wat reeds in de eerste Christentijden gebeurde, toen de Christenen, na soms met levensge vaar die heilige overblijfselen verza meld te hebben, deze met groole eer omgaven en er liturgsche diensten bij hielden op den sterfdsg, als de graf steen van den martelaar offersteen Die met den Kruis der Martelaren was zingt dan de Kerk op het hemel gezicht. Joannes te beur» viel, zag van ge witte kleede- uit de geschiedenis der oude huizen en pleinen vertelde. En liet meisje had indruk op hem gemaakt. Het was een aardig meisje, slank, flink, vriendelijk, met een eigenaardige charme in haar gelaatstrekken. Daarenboven scheen zij lief van karakter en zeer intelligent, terwijl zij met klaarblijkelijke inte resse en waardeering naar haarvrien delijken gids luisterde. Hetherwick had de veronderstelling geuit, dat zij wel licht een bloedverwante uit de provin-, cie was, die voor hel eerst Londen bezocht In elk geval had die korle ontmoeting hem zoo getroffen, dat hij haar nu op het eerste gezicht herken de. Overigens herkende zij hem ook dadelijk. Maar er was iels dringender dan dat en zij ging er dadelijk recht op in. Vragen deze heeren naar mijn grootvader vroeg zij, nog dichterbij komend, terwijl zij van den hotel houder naar de twee heeren keek. Hij is niet thuis gekomen vanavond. Hetherwick was blij le hooren, dat de doode man de grootvader van het meisje was. Zeker, het was een nauwe verwantschap, maar in elk geval niet zoo nauw, als hij gevreesd had. En hij was er zich bewust van, dat het den inspecteur eveneens moed gaf Wij vroegen naar mr. Robert Hannaford, zeide hij. Is hij uw groot vader gewezen commissaris van politie Hannaford van Sellilhwaite Ja. Het spijt mij, dat ik u slecht niouws over hem moet brengen.... Wordt vervolgd. werd voor Hem, dood als Konii g voorgegaan. Verlangingsvol zinspelend hetwelk den H als hij die groole schar lukzaligen, glanzend ir ren, gesierd met de overwinnings- palmen als hij de aanbidding van het Lam aanschouwde door die duizenden vrijgekochten door Christus' Bloed: »0, hoe heerlijk is het Rijk, waarin de heiligen zich met Christus verblij den, en allen met witte kleederen ge kleed zijn en het Lam volgen, overal waar het gaai." En zeker in de verheerlijkte opwek king, die dat II. Gebeente wacht, ziel dc Kerk het reeds omkleed met een verheerlijkt vleesch op den oordeels dag en ten leven teruggebracht, zich opmaken tot den blijden gang naar het Godgewijde huis (nu Kerk, later He mel): »Staat op, Heiligen Gods, uit uwe verblijfplaatsen; spoedt u naorde plaatsen, welke voor U bereid zijn." Ja, zij hebben het verdiend, die heili ge Bloedgetuigen, dat zij zoo hoog door Christus' Kerk vereerd worden, want: ziehier het volk, dat de gerech tigheid heeft bewaard en de waarheid in beoefening bracht; op U, o Heer, hebben zij gehoopt in eeuwigheid". Alles is nu klaar; hel altaar is ge reinigd, het Kerkgebouw door God in bezit genomen en gedoopt: »De weg der Heiligen is recht gemaakt en voor hunnen tocht is alles in gereedheid". Na deze en dergelijkegebeden wordt de processie opgesteld om de relikwieën over te brengerf, wóarih de II. Reli kwieën op een baar worden gedragen, door priesters, steeds bewierookt door een anderen priester, die bezijden op gaat. En wanneer de processie dan uil trekt, heft de Bisschop het processielied aan, heigeen doet denken aan de be vrijding van hel aan God toegeheiligde Joodsche volk uit het land der slaver nij, Egypte, naar hel land van geluk, Kanoan. Toen gebeurden wonderbare dingen: toen vlood de zee, deinsde de Jordann wegwoarls, toen schudde de Sinaï en sprongen de heuvelen op als lommeren. Een ware vreugdetochl voor de Mar telaren, die uit een ongeheiligde woon tent naar het gezegende Godshuis wor den heengedragon, die uit hunne ver blijven opstaan en de stad des Heeren binnenwandelen; 't is alsof ze reeds verrezen zijn. Heiligen Gods, staat op van uwe verblijven; heiligt de plaatsen zegent het volk eu bewaart ons zondaars in vrede Wandelt, o Heiligen Gods, gaat de stad des Hoeren binnen, want voor U is een nieuwe Kerk ge bouwd, waurin hel volk de Majesteit Gods moet aanbidden." Die stad Gods het gewijde Kerkgebouw en meer nog het hemelsch Jerusalem. Toen de martelaren op aarde leefden, beschouw den zij zich ais »aankomelingen en vreemdelingen" en waren de woorden van St. Faulus indachtig: »Wij heb ben hier geen blijvende stad, maar zoeken een toekomende". Die Ilemel- stad gaan zij nu binnen: »Wsnl dozen behoort het Rijk der hemelen, die het leven van deze wereld hebben veracht en de belooningen des rijks verwierven hunne kleederen gewasschen heb ben in het bloed des Lams." De volgende keer het slot van deze plechtigheid en van de geheele Kerk wijding. De kupokl'abriek te Well. Loonsverhooging. Op de kapokfabriek le Well werden de arbeidors j 1 Zaterdag verblijd inet verhooging van loon van 5 cent per uur Verdronken. Op de Hamert bij Well viel een 2jarig zoontje van A. in een tobbe met water en verdronk. Gildefecst te St. Anthonis. Een 350-jarig gilde. Voor het op 20 en 21 Juni e.k te houden nationaal schuttersconcours, bij gelegenheid van hel 350 jarig beslaan van het St. Anthonis Gilde, zijn naar wij vernemen bereids verschillende medailles en prijzen beschikbaar ge steld. De inmiddels geformeerde feest commissie, heeft de voorbereidingen van dit gildefeest met energie ter hand genomen. n Aanranding te Blerick. De reiziger N. werd een dezer avon den op den Horsterweg nabij Sl. Jan, door een tweetal personen aangevallen, van zijn rijwiel geslagen en van f500 beroofd Toen de heer N> weer tot be zinning kwam waren de aanranders reeds in de bosschen verdwenen Het politieonderzoek heeft tot nu toe geen resultaten opgeleverd Poging tot roofmoord te Nieuwenhagen. Alhier werd Zaterdagmorgen tegen 4 uur een inbraak gepleegd, gepaard gaande met geweldpleging ton huize van Mej. R Wed. Kooien aan den Schaesbergerweg. De dader(s) verniel de^) 'l slot van een ijzeren poortje, verbrak(en) de blinden aan een zijkant van het huis en geraakte(n) zoo door het venster in de woning. Vermoedelijk is de inbrekei(s) hierna naar boven gegaan en is doorgedrongen lot op de slaapkamer der weduwe. Door het ver nielen der deur werd de bewoonster wskker en wilde licht ontsteken. Voor dat zij dit voornemen ten uitvoer kon brengen, greep iemand haar bij de keel en sloeg haar met een hard voor werp op het hoofd waardoor ze bewus teloos ineenzonk. Een nichtje der weduwe dat bij haar inwoonde was eveneens wakker geworden en maakte alarm. Hierop kwamen eenige buren toeloopen en wisten de daders te ont vluchten. Men vond de vrouw bewus teloos liggende in een grooten pias bloed. De gemeentepolitie werd ge waarschuwd en was spoedig ter plaatse. Een uitgebreid onderzoek werd ingesteld. Mede was spoedig aanwezig Dr. Snijders, die geneeskundige hulp verleende, aan de verwonde. Op last van de justitie te Maastricht werden door de Heerlensche politie te Heerlerheide gearresteerd T. L., J D en A. G-, verdacht van den roofoverval die Vrijdagnacht le Nieuwenhagen plaats had. Na confrontatie met de weduwe R., is eerstgenoemde in vrijheid gesteld. De beide anderen zijn in arrest ge houden. Het zijn jeugdige mijnwerkers. Moeder mot twee kinderen door een tram aangereden, een der kinderen werd gedood. Dinsdagmorgen omstreeks half 12 is te Eindhoven op den Boschdijlc, op Je plaats waar de Meierijsche stoom tram dwars over den weg gaal, is vrouw Malhijsen uil Woensel met twee kinderen, die zij bij zich had, door de tram aangereden. Een öjarig kind weid onmiddellijk gedood. De vrouw en hel andere kind wer den vrij ernstig gewond. Den machinist moet geen schuld treffen Door zyn paard gedood. De tuinier S. te Ilelenaveen kocht op oene publieke verkooping een jong paard. Nadat de nieuwe eigenaar het dier had thuis gebracht, zou hel in de kar worden gespannen. De 24jarige zoon van genoemdo S., hiermede bezig zijnde, kreeg een trap van hel paard. Hij kwam hierdoor tegen den grond terecht. Het wiel reed hem over de borst, terwijl hel dier weder naar zijn vroegere» meester die kort in de buurt woonde, terugliep. De getroffene overleed een half uur na het ongeval. 300 arbeiders ontslagen Wij vernemen, dal op de Dominisle mijn te Kerkrade niet minder dan 300 mijnwerkers zullen ontslagen worden. De malaise in de mijnindustrie is van dit massaontslag de oorzauk. Naar verluidt komen eerst Duitsche mijnwerkers aan de beurt van ont slag. Een doofstomme vrouw op een onbewaakten overweg gedood. Zalcidagnamiddag 4 uur is op den onbewoakten overweg lusschen Lies bosch en Leur door een losse machine komende uil do richting Breda, een doofstomme vrouw van ongeveer 30 jaar overreden en onmiddellijk gedood Twee botsingen met doodelyken afloop dronken autobestuurder. Maandagavond is te Hillegom een motorrijwiel, waarop gezeten waren de technische sludenten J Bakker en E G Verkade, beiden uit Den Haag, aan gereden door een vrachtauto, waarvan de bestuurder F Klinkenberg uit de Zilk en een andore inzittende onder den invloed van sterken drank ver keerden. Hel motorrijwiel word omver gewor pen, de bestuurder, B. bleef ongedeerd doch de 19jarige student Verkade werd zwaar gewond en overleed na een kwartier. Vrijwel terzelfder tijd naderde de stoomtram LeidenHeemstede, die in botsing kwam met denzelfden vracht auto, waarin de beide personen zich nog bevonden. De auto werd door de machine ongeveer 20 Meter wegge schoven. Persoonlijke ongelukken had den nu niet plaats, de vrachtauto werd echter ongeveer geheel vernield. Zedige kleeding. Z. D. II. de Bisschop van Haarlem zegt in een schrijven over de zodigheid der kleeding o.m.: Wij waarschuwen dus bij dezen, dal geen Geestelijke lot een Sacrament ook niet tot het ontvangen van het Sacrament des huwelijks een vrouw of meisje mag toelaten, wanneer zij niet alleszins zedig is gekleed, en dal hij gehouden is, ook bij huwelijks plechtigheden, de bruidsmeisjes en bloed- en aanverwanten uit de kerk verwijderd le houden, wanneer zij zich in dezen niet aan de Wetten der II. Kerk onderwerpen willen. Q-roote schaal. I Congregatie, half .3 herbaj Omtrent de kleeding van de leerlin gen der katholieke scholen geeft Z.' D. H. de volgende voorschriften 1 Zeer strerg eischen Wij, dat de onderwijzeressen aan onze katholieke scholen zich houden aan de kleeding. door Ons boven als passend aangegeven, en dat zij daarom gekleed zullen gaan in een lot aan den hals gesloten stem mig coslitum, afhangend lot ruim over de knieën, terwijl de bovenarmen ten minste tot den elleboog zijn bedekt. 2. Wij schrijven voor, dat ook de meisjes der R. IC. Scholen steeds voe, zaam en zedig gekleed zullen zijn en verordenen, dat de meisjes boven de 10 jaar niet in de school zullen ver schijnen dan met lange, niet door schijnende kousen en in een cosluum, afhangende tot over de knieën, gesloten tot aan den hals en de bovenarmen ten minste lot den elleboog bedekkend. 3. Ook de jongens zullen ter schole komen in gesloten costuum, met kousen en de bovenbeenen tot over de knieën bedekt. Werkeloosheid. In de stad Aken zijn niet minder dan 7153 mans- en 1832 vrouwsperso nen werkloos, die ondersteuning genieten. Op 27 Maart 1.1. was dit aantal resp. 7093 en 1829, zoodal hoewel een kleine, toch vermeerdering heeft plaats gehad. Een vreeselyke bloeddaad. Naar uit Praag gemeld wordt, is er le Rockendorf bij Eger een verschrik kelijke massamoord gepleegd De nog onbekende dader overval met een bijl gewapend de slapende boerenfamilie Döllner en roofde daarna oen som van 3000 a 4000 kronen. Twee kinderen der familie en een dienstmaagd stierven onmiddellijk aan de hun toegebrachte verwondingen. Van het echtpaar Döllner werd de man zoo zwaar gewond, dal men voor zijn behoud vreest. Zijn vrouw bekwam lichtere verwondingen. Een oudere zoon bekwam ernstige schedelkwetsuren, die beslist doodelijk zijn. Een 13-jarige zoon der echtelieden had gelegenheid zich ongemerkt onder een bed te verstoppen. Hij Z8g daar, hoe de moordenaar zijn ouders en de andere huisgenoolen te lijf ging en het geld wegroofde, dat hij natelde, voor hij het huis verliet. Door schrik verlamd, kwam de jon gen eerst na een poos tot bezinning en maakte alarm. Een onderzoek naar den moordenaar werd onmiddellijk ingesteld, doch tot nu toe zonder hel gewenschte resultaat. Het opgeloste raadsel. Op den weg van Napels naar Nola ligt de abdij St. Vilo. Tweehonderd schreden daar vandaan stond in het land in 1798 een sleenen zuil, die vier el hoog was. Vroeger had de zuil er niet gestaan. Aan den eenen kant van de zuil kon men deze in het Fransch gestelde woorden lezen: »Op den eersten Mei var. elk jaar, 's morgens om zes uur, heb ik een gouden kop." Een jaar later op den eersten Mei kwamen van alle zijden nieuwsgierigen loestroomen, die 't wonder wilden aan schouwen, doch de paal bleef onver nderd Zoo geschiedde het later elk jaar. Telkens, als de eerste Mei aan brak, kwamen van heinde en verre nieuwsgierigen aanloopen. Men begreep dat de woorden op don paal niet letterlijk moesten worden opgevat. Eindelijk, in 1841, wandelde een in lompen gekleede bedelaar uit Napels langs den weg en ook hem viel de zonderlinge zuil op. Met aandacht lus hij hel opschrift en plotseling scheen hij le begrijpen wat het opschrift be- teekende. Hij keek naar de zon, die uit een wolkenloozen hemel over het land straalde. Daarop keek dc bedelaar naar de zuil, die een korte schaduw op den grond wierp. Dat zou het wel eens kunnen zijn, mompelde debedelaar en vervolgde zijn weg. Op den eerstvolgende eersten Mei stond de bedelaar weer voor de zuil, waarom zich loen geen mensch meer bekommerde. Hij had een houweel en een schop bij zich, en wachtte, tot het 6 uur was geworden. Toen van de klok van de abdij zes slagen hadden weerklonken, begaf de bedelaar zich naar de Westzijde van de zuil, tot aan de plek waar het einde van de schaduw op den grond viel. Daar begon hij te graven en weldra vond hij op geringe diepte een vaas, met 80 000 lire gevuld Het geheim was ontsluierd en de bedelaar, Avaroli Gavota geheelen, was de gelukkige bezitter van een klein vermogen, waarvoor hij een aardig landgoed kocht, waar hij zijn verdere levensdagen gelukkig doorbracht. Aardschokken. Uit Rome wordt gemeld, dal Maan dagavond op de Monte Amiala bij de stad Abbadia San Salvatore in Toscane met lusschenpoozen van telkens 10 minuten drie sterke aardschokken zijn gevoeld. De bevolking vluchtte door oen pa niek aangegrepen, uit de huizen. Een kige Een koopnNar dochter op jwd daarna het ijuis stoken en zion gewerpen. De zevendot Een Anglickai Donaldson, hegd, ellende van snv moet wordendm heerschappij i 5 doodzonden. Deze zijn dde: 1. Politiek d ginselen. 2. Rijkdom ar 3. Kenrris tor Genot zawe Handel listi 4. 5. raai; 6. 7. 't waarheid Wetensendi Godsdierer Is raak e Spreekurgf De Burgemts u het publiek ten, lijk iederen an voormiddag, uil; Vrijdags. Oponstcllinpu?i Burgerl. Standaec De Secrotar v< geopend iederen dag lot en van 2 lot Hda Zaterdags avai middag. Het Kantoa Ontvanger is it p met uitzonderin van elke maan van 9 tot jnr tot 3 namiddag Zaterdag al va middag Na drie uars 1 den Gemeenteen; uur de Secre v GESLOTEN. Kruisstj2, aan concure voor 150 31 voor kip Bestelt nu ré u leriaal opdat bet Beleclar Smederij w Oras, Klaverèe1 kwaliteit aan cici Wederom verljg Koolraapzaad Ita ten Koolraap- n in geplombeerd z Beleefdia wordt op strie: schip en uiff

Peel en Maas | 1926 | | pagina 6