la dea strijd tegen microbea tl AbdusïrooP Sp r sp St. Jozef Smakt Beschouwing over den algemeenen toestand onzer gemeente, BEDEVAART Verpachtim Auto ns is Akker's Abdijsiroop een gewaar deerd middel doordat het de slüiïit kweekplaats van bacteriën en bacillen, oplost en verwijdert. Is bovendien ziektekiemdoodend en bevat toch geen vergiften of verdoovende middelen. ie daarom het middel zonder weerga tegen borst- en keelaandoeningen, bronchitis, catarrh,asthma, influenza. Overal verkrijgbaar a f 1.50, f2.75 en f 4.50 per flesch. heil zat voor de gemeente. Tegelen is n 1. een fabrieksplaats, W8ar heel weinig landbouwbedrijf is en zoodoende bracht die verordening heel weinig op, wat nu de Iland en Spandiensten betrof ver meende de heer Fonck, dat deze ook willekeurig werden vastgesteld en moest dit zijns inziens volgens een bepaalde formule gaan. De voorzitter hamerde en waar» schuwde den heer Fonck om niet zulke uitdrukkingen te bezigen; de heer Fonck was volgens spreker nog te kort lid van den Raad om daarover een oordeel te kunnen vellen. De hand» en span» diensten werden steeds vastgesteld in overleg met de raadsleden van de ge» huchten, die met de plaatselijke toe» standen volkomen op de hoogte waren en werd dan ook aan de opmaking van dat kohier buitengewoon veel zorg besleed. De heer Fonck vermeende, dat daar» voor wel een clausule te vinden zou zijn De voorzitter zeide, dat B. en W. steeds naar best vermogen handelden en bovendien overleg werd gepleegd met de raadsleden van de gehuchten. De heer Pubben vermeende, dat deze kwestie thans wijd en breed besproken was en kon hij zich met deze verorde» ning als aanvulling der verordening op de- Hand» en Spandiensten, met het voorstel van B. en W. vereenigen echter vond spreker de belasting voor de zware vrachtwagens wel wat hoog. De voorzitter antwoordde, dat B. en W. de vaste overtuiging hebben, dat deze belasting niet te hoog, integendeel, zeer billijk" was. De heer Odenhuven zeide, dat we in deze gemeente de verordening op de Hand» en Spandiensten onmogelijk konden missen, ook niet al wilden we een weggeldbelasting invoeren en daarom was het zijns inziens beter, dat in de bestaande verordening enkele wijzigingen werden aangebracht; indien in de vorige vergadering, toen ter dezer zake een principieel besluit was geval» len,. een zuiveren uitleg was gegeven en als toen gezegd was, dat dit eene weggeldbelasling zou worden, dan zouden zeer zeker bij alle leden de haren ten berge zijn gerezen. Wijl spreker echter zoo juist van den voor» zitter vernomen had, dat er binnenkort wederom eene vergadering zou gehou den worden, hoopte bij, dat dit punt werd aangehouden tot de eerstvolgende vergadering en kon alsdan een defini» tief besluit genomen worden. De heer Fonck hoopte, dat B. en W. dan niet met een directe weggeldbe» lasting maar met een aanvulling der verordening op de Hand» en Span» diensten zouden komen. De voorgestelde bedragen voor motorrijwielen vond spreker te hoog; de menschen wilden graag betalen, dat wist men vooruit, maar het moest billijk blijven De heer Odenhoven vroeg, wat de voorzitter van zijn voorstel dacht. De heer Neli?sen zpu er ook voor zijn om dit punt tol de eerstvolgende vergadering aan te houden en zou hij bovendien gaarne zien, dal nog eens met belanghebbenden werd geconfereerd De heer Stool zeide nog steeds het» zelfde standpunt in te nemen en als aanvulling der Hand» en Spandiensten kon hij zich daarmede vereenigen. Spreker vermeende echter, dat alle spandiensten, welke jaarlijks op hel kohier voorkwamen, niet heelemaal opgevraagd werden, waarop de voor» zitter antwoordde, dat zulks wel het geval was De heer Stoot vermeende' dat er dan toch niet veel geladen werd, als al die spandiensten opgeeischt werden. De heer Jacobs zeide, dat 't er zijns inziens niet op aankwam, hoe deze verordening genoemd werd, de veror dening op de Hand- en Spandiensten was ook wel degelijk eene belasting. Naar aanleiding van het gezegde van den heer Stoot, dal er niet veel geladen werd, deelde de heer Pubben mede, dat er zeer zeker wel boeren waren, die slechts 'n klein vrachtje laadden als ze spandienst moesten verrichten, doch het meerendeel had toch telkens een flinke vracht; boven dien waren de boerenkairen niet tegen zulke zware vrachten bestand. De voorzitter wees er nogmaals op, dat de belastingschuldigen hunne be lasting konden terugverdienen en lichtte spreker een en ander nog met voorbeelden toe. De heer Fonck zou den voorzitter nogmaals in overweging willen geven eens na te gaan of het niet mogelijk was deze verordening bij de Hand- en Spandiensten op te nemen. De voorzitter antwoordde hierop.dat het zeer moeilijk was de belasting voor deze voertuigen in dagen uit te druk ken en kon dit beter in geld geschied den spreker zeide echter toe nog eens te zullen nagaan of het al dan niet mogelijk was deze belasting bij de Hand en Spandiensten op te nemen met den heer Jacobs was spreker hei echter eens, dat men zich niet blind moest staren op den titel, want één ding was zeker, n.l. dal er geen enkele wet was of ze leidde tot onbillijkheden, dat er geen belasting bestond of ze was te ontduiken. De heer Stoot zeide, dat er al dade lijk een onbiFijkheid in voorkwam, doordat een motorrijwiel belast werd, waarmede de eigenaar zijn belasting loch niet kon terugverdienen. De voorzitter antwoordde, dat het de bedoeling was de belasting zooveel mogelijk .te laten terugverdienen De heer Fonck vermeende, dat wan neer de Rijksregeling lot stand kwam de verordening op de Hand- en Span» diénsten toch wel zou blijven beslaan en zoodoende ook de weggeldbelasting Hiermede was de discussie over dit punt afgeloopen en werd dit aangehou» den tot de eerstvolgende vergadering. 12. Voorstel van B. en W. in zake voortzetting van den dienst Venray Station. In verband met dit punt schorstte de voorzitter de openbare vergadering en ging de raad in geheime zitting over. Na ruim 3 kwartier werd de openbare vergadering heropend en deelde de voor zitter mede, dat B. en W. voorstelden den tramdienst VenrayStation op te heffen met ingang van 1 Juli a.s. en daarvoor in de plaats te stellen een Autotusdienst en dezen dienst by inschrijving voor den tijd van 3 jaren te verpachten volgens door 13. en W. vastgestelde voorwaarden. O a. zul len er door den aanpachter 3 autobussen van 18 personen ol 4 voor 12 personen gehouden moeten worden. Verder zullen de tramconducteurs als cbafleur in dienst genomen moeten worden. Deze aanbesteding zal plaats hebben op Vrijdag 19 Maart a s. terwijl de inschrijver zijne inschrijving gestand zal moeten doen tot 31 Maart a.s. Iedereen heeft het recht van inschrijving doch de raad behoud zich het recht voor den dienst al dan niet aan den laagsten inschrijver te gunnen. Werd goedgevonden. De beer Pubben informrerde wat B. en W. met de oude tramlijn dachten te doen. De voorzitter deelde mede, dat de rails langs den Stationsweg direct opgeruimd en verkocht word t. De heer Odenhoven vroeg om een voet- bruggetje te leggen over de beek in de Ouden Peer en werd door den voorzitter een onderzoek in deze toegezegd. Ten slotte vroeg de heer Fonck nog of er reeds bericht was iogekomen van Heeren Ged. Staten ter zake den ambte naar Vermaten waarop de voorzitter ant woordde dat dienaangaande nog niets definitiefs bekend was. Verder niets meer aan de orde zijnde en niemand meer het woord verlangende Hoot de voorziter de vergadering met ge bed. haastige slappen, altijd verder, totdat het heelemaal stil was. Wordt vervolgd. Een flacon Foster's Maagpilien bevat een maand gezondheid vooreen familie Zij zijn een uitstekend laxeermiddel, en beteren maagpijn, galzucht, het zuur, slechte spijsvertering, een besla gen long, schele hoofdpijn, en verstop ping. Foster's Maagpilien dienen in elk huis aanwezig te zijn. Prijs per flacon van vijftig vorsuikerde pillen f 0,65in apotheken en drogistzaken. 10 gehouden door den Edelachtb. Heer II urge meester 0. van de Loo, in de Raadsvergadering v. Donderdag 18Febr Wanneer we een korte terugblik werpen op het afgeloopen jaar, dan stemt ons dit in vele opzichten tot groote dankbaarheid. Op de allereerste plaats denk ik daarbij aan het bezoek aan onze ge meenle van Hare Majesteit de Konin gin, vergezeld van Haar echtgenoot, Zijne Koninklijke Hoogheid Prins Hen drik en Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Juliana, op 22 October 1925, hetwelk, in de annalen onzer plaatse lijke geschiedenis met gouden letteren zal blijv^i geboekstaafd. Het enthou siasme, waarmede Hunne Koninklijke Hoogheden hier zijn ontvangen, mag gelden als bewijs van verknochtheid, aanhankelijkheid en liefde aan onze geëerbiedigde Koningin en het Huis van Oranje, van Venray en geheel Noord-Limburg. Verder mochten wij in hetafgeloopen jaar de voldoening smaken, het nieuwe Raadhuis te openen en hi gebruik te nemen. Thans nu het een half jaar in gebruik is genomen, mag ik zeggen, dat het practisch uitstekend voldoet en inderdaad in eene langdurig gevoelde, dringende behoefte voorziet. Ook de Lagere Landbouwschool, die zoo veel zal moeten bijdragen tot de vakkundige ontwikkeling onzer jonge boeren, kon dit jaar m het nieuwe, door de gemeente gestichte gebouw worden gehuisvest en is het me een genoegen le kunnen mededeelen, dat de Heer' Inspecteur van het Landbouw Onderwijs over den gang van zaken aldaar zijne tevredenheid betuigde. Tegenover deze gebeurtonissen van blij- moedigen aard werd de gemeente echter ook getroffen door vele wederwaardig heden. Vooreerst verloor zij in hel af geloopen jaar hare beminde herders der beide parochies in deze gemeente, Venray en Oirlo en werden de Eerw. Paters Franciscanen getroffen dooreen verschrikkelijke» brand, die voor ton non gouds deed verloren gaan en hun bibliotheek een onherstelbaar verlies toebracht. Ik mag niet nalaten, hierbij le memoreeren, dat de bevolking bij deze droeve gebeurtenissen innig mede leefde en hier de goede verslandhou ding en goede samenwerking tusschen de gemeenlenaren en haar geestelijke leiders krachtdadig tot uiting kwam. Oudejaarsavond en Nieuwjaar bracht ons len slotte nog de nationale water ramp, waarvan Venray zelf wel ge spaard bleef, doch onze naburige ge meenten, Noord- en Zuid Limburg en een groot gedeelte van ons land in hooge male werden getroffen. Toch had ook deze ramp hare licht zijden, onze 'nationale saamhoorigheid, als een deel er van door een ramp wordt getroffen, kwam zeer sterk naar voren en Venray toonde zich van haar bes'e zijde in haar offervaardigheid. Immers, nauwelijks was de beteekenis van de ramp bij onze oostelijke naburen tot ons doorgedrongen, of de aangrenzen de bewoners van Oostrum en Oirlo, boden op de meest spontane wijze on middellijk in zeer ruime male hulp, waardoor vele voor het wassende water vluchtenden een liefderijk onderdak en verzorging konden vinden en het vee kon worden gestald en ook bij de red ding van menschen en vee namen de bewoners van Venray flink aandeel. Toen spoedig daarop centralisatie wen schelijk bleek, ontstond er een plaat selijk steuncomité, weldra samenge smolten lol één comité voor de gemeen ten Venray, Horst en Sevenum, hetwelk, dank zij de zeer eensgezinde samen werking van alle standen en de zeei groote liefdadigheid, in slaat was, ir den groolslen dringenden nood, in de aangrenzende van den watersnood lijdende gemeenten te voorzien en veel leed te verzachten Ik ben er zeker van dat een dergelijke samenwerking in Noord Limburg en een op dusdanige wijze helpen in elkanders leed, aan de onderlinge waardeering van onze gelijk gezinde bevolking in ruime mafe zal ten goede komen. Laten wij hopen, dat God het in Zijne oneindige goedheid zoo bestiert, dat de getroffenen den slag mogen te boven komen en wij allen er de le3 uit trekken, dat voor eenieder nog steeds geld: »De mensch wikt, maar God beschikt." Onder de besluiten, die in hel afge loopen jaar door Uwen Raad werden genomen, moge ik noenpen het besluit tot den bouw eener nieuwe school te Merselo, waarvoor de plannen nage noeg gereed zijn het besluit tot hel verleenen van een crediet tot het doen van boringen en proeven eji het opmaken van een rapport met bëgroo- ting en rentabiliteitsberekening voor eene waterleiding, waarvan de borin gen met gunstig resultaat zijn verricht en de begrooting binnenkort kan wor den tegemoet gezien. Verder werd voor den aanleg van nieuwe wegen in een bspaald deel der gemeente het beginsel tot bijdrage door belanghebbenden vastgelegd en tevens het beginsel tol het heffen van wegbelaeling. De plannen om le komen lot elec- Irificatie der gemeente, verkcercn nog in een voorbereidend stadium. De voor maarden, door de Stroom ver koop Mij aanvankelijk gesteld, zijn niet van dien aard dat daarop door de gemeente kan worden ingegaan. Er bestaat evenwel vooruitzicht, dat in deze voor de toe komst der gemeente zeer belangrijke aangelegenheid, binnen afzienbaren tijd wederom nieuwe gezichtspunten zich zullen openen en de Stroomverkoop Mij. de onderhandelingen zal hervatten Met de stichting van boerderijen in de Peel kon, niettegenstaande om be zuinigingsredenen de steun voor hel stichten van boerderijen op woeslen grond door het Rijk, practisch werd stopgezetf zij het op bescheiden schaal worden doorgegaan, en ook de verde aanleg van wegen en walerlossingen in dat gedeelte der gemeente werd volgens de opgemaakte plannen regel matig voorlgozet. Op het oogenblik is Ysselsleyn met onmiddellijke omgeving reeds een gehucht van ongeveer 350 inwoners. Het is nog te vroeg om een definitief oordeel over deze stichting uit te spreken. Toch staat dit wel vast, dat voor velen de eenigste mogelijkheid is om zelfstandig boer le worden, hel stichten eener boerderij op woesten grond. Binnen afzienbaren tijd zal, met het oog op de geestelijke belangen dier bevolking, met het slichten eener Kerk, waarvoor thans een gedeelte der school wordt gebruikt, moeten worden begonnen, waartoe de terreinen reeds werden gereserveerd. Bij het beoordeelen financieele re- sulfaten voor de gemeente der ontgin ning van de Peel, zal nooit mogen worden vergelen, dat deze ontginning nimmer door het college van Burge meester en Wethouders en ook niet door den Raad is bedoeld op de eerste plaats als een middel om daaruit een groot mogelijk kapitaal te kunnen beleggen. Ons oordeel is steeds ge weest dat, indien dit voorop zoude slaan, het beter ware de Peel te laten wat hij sinds eeuwen is geweest. Hoofd doel is, de jonge boeren in de gele genheid te stellen hoor te blijven. Er is een groot tekort aan boerderijen voor onze steeds wassende boerenbe volking, en dit is een der oorzaken dat in het algeméén de prijzen van grond en boerderijen in verhouding tot hunne rentabiliteit te hoog zijn. Dit zal niemand, die met de toestanden op de hoogte is, bestrijden. Het is reeds meermalen gezegd, op den duur zal bij de toenemende bevolking in Noord Limburg voor allen geen brood en werk te vinden zijn, en dan is het beter elders óók in de mijnen werk te aanvaarden, voor degenen die liet hier niet kunnen vinden, dan hier zonder werk rond te loopen en ten koste der gemeenschap te leven. Echter waar dit mogelijk is, dient deze streek de werkgelegenheid zooveel mogelijk bevorderd te worden en dit 'is mede in hooge mate het geval met de ontginning der Peel. Hoeveel arbeidskrachten zouden in de crisisjaren na den oorlog zonder werk zijn geweest, metselaars, timmer lieden, opperlieden enz. indien er niet in de Peel in zoo ruime mate gebouwd was Hoeveel losse arbeiders hebben niet gedurende jaren, ten minste tijdelijk, bij slapte bij eigen patroons, werk gevonden hij den aan leg van wegen en waterlossingen Tot welke prijzen zouden de boerde rijen, uit landgebrek, opgedreven zijn, indien degenen die in de Peel hebben gebouwd, ook nog als concurrenten aan de publieke markt waren geweest, bij de veiling van bestaande boerde rijen Deze vragen stellen is haar beant woorden. En hieruit blijkt reeds, van welk enorm sociaal gewicht, juist de ontginning dezer gronden, de stichting dezer boerderijen, den aanleg van we gen enz. juist in dien malaisetijd is geweest. Productieve werkver schaffing, direct en indirect, is hiervan het eerste gevolg geweest en althans eenige normaliseering dergrondprijzen. Uitgezonderd één enkel vak en de nor male seizoen werkeloosheid, is Venray in de crisisjaren voor werkeloosheid ge spaard kunnen blijven. Met de bebossching met gedeeltelijk renteloos voorschot van den Staat is ook regelmatig kunnen worden doorgegaan. Omstreeks 500 II A. bosch zijn reeds aangelegd en wij zijn thans zoover, dat de verdere bebossching volgens het plan kan worden doorgezet, zonder dat hier voor jaarlijks opnieuw financieele offers worden gevergd, terwijl ook hier vooral in den winter velen, die anders geduren de dien tijd werkloos zouden zijn, werk kunnen vinden. Het is vooral te danken aan den zeer bekwamen boschwachter Min, dat in overleg met B. en VV. eene dusdanige regeling is getroffen kunnen worden, dat de bebossching gelijktijdig is geworden eene regelmatige werkver schaffing in het ongunstige jaargetijde. Mijne Heeren Het is thans bijna tien jaren geleden dat ik hier als burgemees ter werk. In die periode is, dank zij uwe zeer ruime medewerking en het groote vertrouwen, dat U in mij en het Dag. Bestuur steldet, zeer veel tot stand geko men op alle gebied. Wat het verkeers wezen betreft, de aanleg van den weg Venray—Deurne, de aanleg van den weg Oirlo—Castenray met zijtak naar het station, de weg naar het Veulen, kleinere stukken weg Merselo—Molen, Smakt, Ysselsteyn, Heide (school), de bestrating van Hofstraat, Groote straat, Patersstraat, Schoolstraat, Markt en Marktstraat. De herbestrating van Heo seniusstraat, Leeuwstraat, Eindslraaten Hoenderstraat, den aanleg van trottoirs in de voornaamste straten. Vernieuwing Gasstraat, Willemstraat, Sl. Odastraat enz. Vele verbeteringen van binnen wegen. Wat het onderwijs betreft: de bij bouw der school te Oostrum, de stichting der scholen te Castenray, Leunen, Yssel steyn met onderwijzerswoning, te Heide mot onderwijzerswoning, te Merselo onderwijzerswoning, terwijl dit jaar een nieuwe school wordt gebouwd, de Bijz School der Eerw. Zusters Ursulinen, de Lagere Landbouwschool. Woningbouw: door de Bouwvereeni gingen Venray en St. Oda werden resp. 8 en 38 woningen gesticht voor ambte naren en werklieden. Bedrijven de gasfabriek, waarvoor concessie was verleend, werd door de gemeente overgenomen. Ambtswoningeneen woning met kantoor voor den Rijksontvanger werd gesticht. De bouw van het Raadhuis werd reeds gememoreerd. Waterlossingen de afkoop der molens op de Oostrumsche en Loobeek heeft plaats gehad, vele verbeteringen op kleiner schaal hadden verder plaats, ter wijl de plannen voorde herziening der leggers in een vergevorderd stadium van voorbereiding verkeeren. Het spreekt van zelf, dat hiervoor groote sommen zijn uitgegeven. De leeningen in deze periode aange gaan voor schoolbouw waren 1 Januari 1926 groot f136.000. De leeningen voor den aanleg van wegen, straten en trottoirs f59500. De leeningen voor woning en kantoor voorden Rijksontvanger en Gemeente huis f 78600. De leeningen voor aankoop en uitbrei eing der gasfabriek f85000. Daarentegen is in die jaren ook een flink bedrag kunnen worden belegd. Volgens de Gemeenterekening dienst 1915 bedroeg de rente wegens belegde kapitalen Hrijviiigen op grootb. der nationale schuldf 26.200 koers 73 f 19126. f 40.000 belegd onder hypothecair ver band f 2000. Totaal belegde kapitalen f 59126, totaal rente f2786. Thans is belegd l I l# I I I voioöoooöö OJ MWtOOOOO Hühcoonoo 0 lO *0£J O cvi VO OO o I I I I 1 I I «ifidoddgo co fvj t- üuUUü aa»-B.a **1 kC 1/5 «O <0 csi m «o r- r- E l cO <i O O O O 0_ p c oooo^oc NoqoMmc Op bon wen tig en mij Steed a, c aan het Franse! rd des opinions ja: f Op alle ZON- en FEESTDAGEN in MAART, nl. 7, 14, 19, 21, 25 en 28 Maart, 's nam. om 3 uur Lof met preek; op 19 Maart en 25 April tevens om half tien Hoogmis met preek. Fr. CREVIERS, Rector. Het belegd kapitaal is dus vermeerderd met ruim f255.000, waarondereen bedrag van omstreeks f 30.000 aan koerswinst begrepen is. Hierbij dient te worden opgemerkt, dat deze belegde gelden afkomstig zijn uit den verkoop van gronden in de Peel en elders; dit is dus het bedrag wat is overgebleven nadat de kosten van wegen en waterlossingen zijn betaald. De kunstweg Venray-Deurne, als zijnde de weg. die alléén de mogelijkheid tot productief maken van de Peel geopend heeft, is mede uit deze opbrengst be taald hiervoor werd niet geleend, als mede geschiedde hieruit de aankoop van gronden langs den Maasheezer weg. Hieruit volgt duidelijk, dat tot dus verre de exploitatie der Peel, ook niet als men alle kosten vooronderwijs enz. noodig geworden door de slichting van dit nieuwe gehucht mederekent, gaat ten koste van alle belastingbetalers, doch integendeel de algemeene kas nog iets gebaat is door de stichting van Ysselsteyn. Ik ben dan ook van meening dat het tot dusverre gevolgde systeem op Ys selsteyn het juiste hlijkt te zijn, en dat zonder overhaasting doch geleidelijk in die richting moet worden doorge werkt, hetgeen bijzonder goed door tusschenkomst van en in samenwerking met «Eigen Boer" kan geschieden. Niet het verkoopen van grond, maar het stichten van boerderijen, waarop de menschen een bestaan kunnen vin den, moet hoofdzaak olijven. Alléén indien er geleidelijk een voldoend aan tal landbouwers zich komen vestigen, kan op den duur een dorp ontstaan met kerk, rectoraat en alles wat erbij behoort. Voor zoover verkoopingen van gronden geschieden, niet onmiddellijk tot uitbreiding of afronding der boer derijen noodzakelijk, en waarop niet verplichting tot het stichten eener boerderij gelegd wordt, dient deze grond /pumiek te worden verkocht. Binnen enkele maanden zal U een voorstel van ons college bereiken, om eenige per- ceelen grond, welke volgens onze meening daarvoor in aanmerking ko men, publiek te verkoopen. Wat de ontginning en exploitatie der gronden gelegen buiten Ysselsteyn aan de andere zijde van den kunstweg VenrayDeurne betreft, zal er rekening mede gehouden moeten worden, dat Venray zich nimmer van al z ij n e gronden mag ontdoen. Hierin deze gemeente moet én het systeem van verkoop èn verpachting naast elkaar blijven toegepast. Het is goed gezien, dat ook thans reeds verschillende gron den op langen tormijn hier zijn ver pacht; immers indien de pacht verloo- penis, krijgtdegemeente de beschikking over ontgonnen grond met hooge pachtwaarde, en indien daarop doel matige boerderijen gesticht worden onder goedkeuring van Burgemeester en Wethouders, kunnen deze voor overname bij beëindiging der pacht in aanmerking worden gebracht. Een ding dient de gemeente nimmer te doen, dat is zelf ontginnen, dat heeft de ervaring voldoende bewezen, tenzij zulks om heel bijzondere reden, om erger te voorkomen, strikt noodzakelijk mocht zijn, en dan nog alléén zoolang die noodtoestand aanwezig is. Zoodra de tijd daarvoor rijp is, en de wegen en waterlossingen in dat gedeelte der Peel zijn voltooid, zal een plan wor den opgemaakt zooals zulks voor Yssel steyn is geschied, van de gronden, welke aldaar eventueel voor verpachting en welke voor verkoop zullen in aanmer king komen, volgens de meening van B. en W. Echter moet hierbij systema tisch te werk worden gegaan. Erzal gelegenheid te over komen om bij onze beraadslagingen in de toekomst deze punten, die ik even aanstipte, nader te belichten. Aan het einde van deze beschouwingen gekomen, is het mij een behoefte de hee ren Wethouders en oud-Wethouders, Raadsleden en oud-Raadsleden, hoofd ambtenaren, ambtenaren en beambten te danken voor hnune medewerking. £kl'jlAzuI| nil uitblijvi allei prikke zij van di< vallen, nen hel [kei plaats met hunj tische kennis en vervolgens^ t Bestuur niet vaj iLt ik had niets ven £g£' ambtenaren gei jho hun taak wares en r den, het was gew goed voorberei dil zeer korten tijd, d le Moge dit vorti de 1 ,-honK, niet all men, in eendra gedragen samei el d vermogen Burg veel, om niet te wantrouwen en - ten koste van de enn :éki U ieder Die e|jjn Hebt gij rug? Zijt gij i nu de marteling Voelt gij u digd, dof, ten baar Er moe ik Hebt gij ooilren Dat moest gi nieren zijn de hel gij zoudt zondi en nen leven. Als ni lijk werken, yi ed en deze vergift ier uw geheele te denken nemen tegen c iei Gij behoort ;te helpen, vóór z» isli kunnen ontwi rw is gevaarlijk tiek, spit, ischn tot walen mg kwalen. Gebrui Rugpijn Ni ere geneesmiddel Zij hebben uwe gebeterd. Let op de flacons met ge baar), waarden ter verlegen buitel ïd gen. Prijs f 1,7» i lei Burgemeester i'no Venray breng il)£ dat door hen voor een lermij|ar de 1 Juli 1926 en 1929 het leven rh het benoodigde Autobusdienst Venray Station De op zegf 0 sclirijvingsbiljel a en verzegelde 19 Maart 10i/| zijn gedeponee di stemde geslote er secretarie. Om strijken van de a.s. des voorn 't het openbaar tei bi overgegaan list fall dia 11 lo m Ol komen biljetU un evenwel aange] 1926 des ni welk tijdstip bod gestand ging zal laagslen inschi der inschrijver De voorwaat model inschrij eenieder ter st 22 Februari tegen betaling verkrijgbaar. Venray 19 Ff I2C DeBurgemeesle on 0E 'el di rei o en. iel 'di ir# V !n .1 za komen vi koof Bij

Peel en Maas | 1926 | | pagina 6