Voeti i Bors 0-7 1 Provinciaal Nieuws Veevnr Algem, k Oiigeva ei Gratiai m een bro Bro en 1 De vee.* tpBrïegggCTli^^ man, dle z,ck Politieke Ontwikkeling. Laatste waarschuwing Districts-arbeidsbeurs van den uw Vrijdaj rt van dei e Venray n Zondaj 1 D.S.O. h Zeem Th, Po een net Billij Th. Pouv leiding gaf tot dergelijke opvattingen, maar in den legenwoordigen tijd mag men toch niet aldus meer blijven rede neeren. De politie toch is er om personen, goederen en eigendommen te bescher men en in het bijzonder voor het handhaven van de openbare orde en rust en te waken voor de veiligheid. Wat vloeit daar uit voort? Dat ieder een zich met vertrouwen tot de politie behoort te wenden en er ook van over tuigd kan zijn, dat daar gevonden zal worden hetgeen men zoekt, n.l. raad, inlichtingen, hulp of bijstand enz. Wij zijn reeds op den goeden weg. Toch zijn er nog velen, althans veel te veel, die nog niet van het oude idéé omtrent de politie künn6n afstappen. Waarom toch? De politie wordt van een deel der belastingen betaald. De burgerij van hoog tot laag, van groot tot klein, van rijk tot arm heeft dus recht op hare beschermers en men maakt er geen gebruik van. Waaraan dat toe te schrij ven is Aangetoond is reeds waar de groole lout schuilt, n.l. dat men vasthoudt aan de oude ingewortelde begrippen, dat de politie zou zijn tegenstandster van de inwoners eener stad of, als men dal liever hoort, de tegenstandster vsn de ingezetenen van het land. Hoe komt het dat men b.v. in Enge land en Amerika niet aldus over de politie denkt? Ook al omdat men daar van jongsaf den kinderen inprent, dat een politieman hen beschermen, in lichtingen verstrekken, raad en terecht wijzingen geven moet, over het alge meen dat zij er van verzekerd kunnen wezen, dat zij daar niet tevergeefs zullen aankloppen en in oogenblikken van gevaar een veilige toevlucht kun nen vinden. Hoe leert men het echter in ons land? Daar komt een politie-agentpas op, als je niet zoet bent, neemt hij je mee. Het verkeerde systeem wordt hier dus toegepast en de politieman wordt ver laagd lol boeman. Is het dan wonder, dat men, wanneer men grooter wordt, een afkeer van de politie blijft toonen Het wordt dan ook hoog tijd, dat het publiek de politie gaat steunen, in plaats van tegen wer ken of zich neutraal houden. Want is het niet het algemeen belang dat de politie gesteund wordt bij het handhaven der orde en In t tegengaan van verzet. Beschermt men niet zich zelf bij het steunen der politie. Indien men de politie tegenwerkt, of zich neutraal houdt, toont men daar door gemis aan burgerdeugd en gebrek aan burgermoed. Van ieder politie ambtenaar of politie beambte, die zijn taak serieus opvat, mag men verwachten en zal men kun nen eischen, dat hij beleefd, voorkomend en vriendelijk zal zijn, maar daartegen over staat, dat wanneer de politie aldus optreedt, van het publiek geëischt kan worden, medewerking, hulp en steun Het is dan ook te hopen, dal deze regelen er toe zullen bij dragen om overal te verkrijgen de meest ge- wenschle verhouding lusschen publiek en politie en omgekeerd. Doodeiyk ongeluk. Te Swalmen geraakte Maandagmorgen de 16-jarige arbeider Flapper uit Roermond in een glasslijperij aldaar tusschen de drijf- ïiemen. Hij werd totaal vermorzeld. Bezuiniging. Ingesteld is een commissie van des kundigen, welke gegevens moet ver zamelen om na te gaan of vereenvou diging en daardoor bezuiniging in de thans geldende wijze van uitvoering van de beginselen der tegenwoordige sociale verzekeringswetten kan worden verkregen. Een tekort van f 66.000. In het beheer van den oud gemeen teontvanger te Deventer zijn on regel matigheden ontdekt en is een tekort van f 66.000 geconstateerd. Deze dateeren van voor 1914- en loopen terug lot het jaar 1894;. De oud-ontvanger heeft de gemeente Deventer verlaten. Zijne opsporing is reeds door de politie verzocht. Vastgeloopen. De boot «Stad Venlo I" van de firma Janssen uit Lith is door het hooge water misleid, even boven de schip brug bij Iiedel op een der uiterwaar den van de oude Maas geloopen. Nadat de lading ten deele in een andere boot was gelost, is het schip vlot gekomen Slapte in de sigarenindustrie. Bij de firma Horst en Maas te Deventer is aan een aantal sigaren makers wegens overproductie en den slechten toestand in de sigarenindustie met ingang van 27 Febr. a.s. ontslag aangezegd. De crisis. Het einde naby Thans wordt gemeld, maar het wordt officieel nog niet bevestigd dat mr. Limburg met de vorming van een ministerie klaar is gekomen. Er zouden vier rechtache ministers in zit ten. mr. Limburg zelf zou de portefeuille van Justitie nemen. Gemeld wordt, dat de publicatie -van de namen der minis ters nog heden kan worden verwacht. By na drie millioen. De 38ste verantwoording van de alge- meene vereenigde commissie ter leniging van rampen door watersnood in Neder land wijst een bedrag aan van f 223,908,22 Te zamen met de vorige verantwoor dingen vormt dit eer totaal van f 2,936,019,78. Door een paard doodgeslagen. De 40jarige veehouder G. V. te Tjerkgaast kreeg Dinsdag een trap van een paard tegen het hoofd. Hij is Woensdagmorgen aan de gevolgen overleden. oom als Amsterdamsch koopman voordeed, enkele ingezetenen opgelicht. Hij gaf voor, namens een engrosmagazijn voor heerencostuums te komen, dat, teneinde zich voor een faillissement te behoeden, lijdelijk en detail ging handelen. Cos- tuums zouden geleverd worden 40 50 pCt beneden de waarde. Een eerste klas coupeur zou later de maat komen nemenvoorloopig werd een mooie coupon stof teg6n contante betaling verkocht. Het voornaamste was echter een naamkaartje of de handteekening achter de genoteerde order. De slachtoffers kwamen al spoedig tot de ontdekking, dat de coupon veel te klein was voor een costuum. En de coupeur bleef weg. Iaspectie lichtingen 1914 en 1917. De Minister van Oorlog heeft aan de burgemeester een schrijven gericht, waarin hij mededeelt, dal, behoudens onvoorziene omstandigheden, in Juni a.s. het jaarlijksch onderzoek zal plaats hebben voor de gewone dienstplichtigen der landmacht van de lichtingen 1914 en 1917. Plaats en lijd van het onderzoek zullen nader bekend gemaakt worden. Drie kinderen verbrand. Bij Scherpenheuvel (België) waren 3 kinderen, resp. 2, 3 en 4 jaar oud, in een schuur aan het spelen, waar stroo en hout lag opgestapeld. Zij brachten vuur bij het stroo en in een oogwenk stond de schuur in lichte laaie. De kinderen schenen geen uitweg naar buiten te kunnen vinden en kwamen jammerlijk in de vlammen om Slechts hun verkoolde lijkjes wer den later teruggevonden. Het sneeuwbal-systeem in België. Hel bericht over de aanhouding van den Nederlander, die in Frankrijk het bekende sneeuwbal-systeem toepaste, heeft te Antwerpen groote opschudding verwekt. Want ook in België, en vooral in Antwerpen, wordt er van Nederland uit op kolossale wijze «gesneeuwbald". Men weet, dat eenige maanden geleden in do Belgische bladen een waarschu wing van de zijde der justitie verscheen tegen deze wijze van «geldmakerij". Maar dit schijnt zonder eenige uitwer king gebleven, want overal treft men thans dames en heeren bezig te pogen de vier bons van vier gulden bij anderen te plaatsen, in de hoop spoedig 2000 gulden thuisgezonden le krijgen. In België zelf is er geen sneeuwbal bureau of -vertegenwoordiger; alles wordt van Amsterdam uit beredderd door de Credit Hollandais, Prins Hen drikkade 23, Amsterdam. Vergissen is menschelyk. Een bewoner van de Duilsche grens gemeente Welkenroedt werd gear res Leerd wegens vermoedelijken moord op zijn vrouw. Toen bleek, dal de man heelemaal niet gehuwd was, werd hij op vrije voelen gesteld. De „Kukirol" failliet. De fabriek van eksteroogenpleisters etc. Kukirol, te Grossalze bij Maagden burg heeft haar betaling geslaakt en is onder ambtelijk toezicht geplaatst. Het passief bedraagt ongeveer M. 1.100.000 Nieuwe boschbranden in Australië. Groote boschbranden woeden volgens een Reuterlelegram uit Melbourne in het Kinglake district. Reeds werd een enorme schade aangericht. Men is ongerust over hel lot van 150 burgers van het dorp Kinglake/ die een onderkomen hadden gevonden in het postkantoor, dal volgens de jong3te berichten geheel door den brand is ingesloten. Buiten Kinglake worden nog andere dorpen bedreigd. De wegen worden door neervallende brandende boomen versperd. VENRAY, 27 Februari 1926. GEVONDEN een rijwielplaatje. In lichtingen Marechausseekazerne. Dinsdagmiddag is tusschen Oirlo en Oostrum een automobiel van den heer T. uit Blitlerswijk in brand ge vlogen. In korten tijd was het voertuig bijna geheel vernield. Nieuwe treinen op Zondag? Naar de N V.Ct uit goede bron ver' neemt, komen op de nieuwe ontwerp- dienstregeling twee treinen voor, die lot dusver Zondags niet liepen, nl. de trein die om 1.06 des nam. uit Venlo vertrekt in de richting Nijmegen en de trein die om 1.58 nam. uit Nijmegen naar Venlo vertrekt. Een pracVitige aanwinst voor de be woners, vooral van de kleinere plaat sen langs.de lijn Venlo—Nijmegen, die op hel gebied van verkeer op Zondag waarachtig de laatste jaren niet ver wend zijn. Inspectie verlofgangers. In Juni a.s. zal het jaarlijksch onderzoek plaats hebben der verlofgan gers van de lichtingen 1914 en 1917 Zondagavond werden we wederom opgeschrikt door het luiden der brand klok. Er bleek een binnenbrand te zijn ontstaan ten huize van den heer V. aan de Groote Markt, die gelukkig spoedig kon worden gebluscht. Een kindje van W. H. op de Kemp werd gistermorgen door een kar van M. T. overreden, waarbij de kleine een beenbreuk bekwam. Aan wie de schuld renzeecsiezrtrn ,uJr ,lël' opmaken van alle soorten dames- en kinderhoeden, toeren enz. (Adv.) De heer II. Pouwels, vakwerkman 2e klas bij den Rijkstelefoondiensi alhier, is bevorderd tot le klas. Vrijdag werd alhier aanbesteed het bouwen van een winkelhuis in de Groole straat, voor rekening van den heer J. Pijpers. Ingeschreven werd als volgl Th. JanssenP. van Bergen f 10.400 P. Spee f 8924 Gebr. Oudenhoven f 8970 Th. Maas—Gebr. Vollenberg f 8955 A. ArtsK. Jacobs f 8520 A. TackenGebr. Siebers f 8448 Arn. Pijpers f 8345 A. II. Maassen en Zn. f 8277 Chr. Wijnhoven f 8267 Begrooling f 6700 Voetbal. Zondag speelde D.S.O. I haar tiende Competiliewedslrijd legen Constantia en verloor deze met 2—1. Constantia was compleet, D.S O. met 2 invallors. A.s Zondag zal D.S O. I naar Tegelen gaan om aldaar een Competitiewedstrijd te spelen tegen T.A.Cwij wenschen haar veel succes. D.S.O. II zal a s. Zondag aan de Leunscheweg een competitiewedstrijd spelen tegen Constantia III Venlo. LEUNEN. Alhier had Maandagavond in het Bondslokaal de jaarlijksche al- gemeene vergadering plaats van den Boerenbond. Deze werd druk bezocht en had een aangenaam en gezellig verloop. De voorzitter, de heer P. J. ArtsPoels, opende de vergadering met den christel. groet en een woord van welkom. Na voorlezing der notulen bracht de secretaris P. II. Reinljes een verslag uit over hel boekjaar 1925, waaraan wij het volgende ontleenen De omzet bedroeg in totaal 1,567,463 K.G., voor een bedrag van f 103,763,03 verdeeld als volgl: 500173 K G. voeder artikelen f 62525,28; 1.003.078 KG. kunstmeststoffen f 38,788,68; 60742 K G brandstoffen f 999,49; 3226 K G. zaad en pootgoed f 1114,85; 244 K.G. diver sen f 334,73. De balans sloot met een batig saldo van f 1071,47. Het eigen kapitaal be droeg f 8262.79. Uil de verslagen der diverse instel lingen bleek, dat ook hierin goede vooruitgang is te bespeuren. Na behan deling van eenige aangelegenheden, hield de Zeereerw. heer P. Goossens, geestelijk adviseur, eene opwekkende rede over de christelijke naastenliefde en de solidariteit in 't verenigings leven. Met een woord van dank aan allen sloot de voorzitter de vergadering met den christelijken groet. BERGEN. De weg van Bergen naar le veer onder Vierlingsheek was Woens dag nog afgesloten. Het overzetten geschiedt per roeiboot. Veel weiland en bouwland slaat weer onder water. Hei zal lang duren eer men op dit bouwland met paard en ploeg zal kunnen werken. BERGEN. Op enkele plaatsen is in deze gemeente onder het vee het mond en klauwzeer uilgebroken. Een geval van deze ziekte werd geconstateerd bij het vee van P. W. BLERICK. Onder hel vee van den landbouwer L. is het mond en klauw zeer uitgebroken. Pater E. Noterraans. f De zeereerw. pater E. Nolermans S. J., superior van het Relraitenhuis Manresa is Dinsdag te Venlo, voorzien van de H.H. Sacramenten der sterven den overleden. H. H. Wgdingen. Z. D. II. Mgr. L Schrijnen zal dit jaar op Zaterdag 20 Maart aan 16 theologanten van het Groot Seminarie te Roermond de H. Priesterwijding toedienen. ROERMOND. Op de Coöp. Eiermijn van Maandag was de aanvoer 2800000 eieren. Groote eieren f6,40 tot f7,50 Kleine eieren f6,20 tol f6,40 Eendeneieren f7,70 tol f8, EYGELSIIOVEN. De Raad besloot om het volgend jaar op Carnavalsdag het dansen toe le staan. De ervaring had dit jaar geleerd, dat de bewoners de gemeente verlieten., en zich .naar de omliggende plaatsen begaven, waar hel dansen wel was geoorloofd. De Maatschappij tot exploitatie van onroerend goed «Demobilia" le Rotterdam heeft het voornemen in de gemeente Eygelshoven 600 700 ar beiderswoningen le bouwen. In een geheime zitting van den Raad der gemeente is over deze kwes tie gesproken. Eygelshoven is de zetel der mijn Laura en in de onmiddellijke nabijheid zal spoedig de mijn Julia gereed komen. KERKRADE. Een vrouw kreeg een telegram, dat haar vader, te Eygels hoven woonachtig, overleden was. Op den dag der begrafenis ging de be droefde dochter met een krans naar het sterfhuis. Voor zij daar kwam ver nam ze, dat haar vader nog spring levend was. De politie doet onderzoek naar den laffen afzender van het tele gram. Doodslag. Voor de rechtbank te^Maastricht is Dinsdag behandeld de-zaak tegen Agnes G., A C. en W. G. te Nieuwenhagen, thans gedetineerd, aan wie ten laste was gelegd doodslag op J. Curvers, echtgenoot van de eerste verdachte, vader in het eerste huwelijk van den tweeden verdachte en zwager van den derde. Het O. M. vroeg der zake van dood- In oil icgüii gevangenisstraf. jipujam Linkscke onmacht. Do katholieke zondebok. De crisiskaleidoscoop heeft de laatste weken weer eenige merkwaardigheden te aanschouwen gegeven. Maar het Nederlandsche volk bleef gemelijk toe» kijken. Zoo belangstellend opgeschrikt als het was bij den plolselingen aan vang der regeeringscrisis, zoo verveeld is het nu om de traagheid der ont knooping, die daarbij nog omzweefd wordt met allerlei geruchten en pers berichten, welke het een na hel andere voor fantasie worden verklaard. Dit alles heeft een atmosfeer van lusteloos heid geschapen, die het groote publiek onverschillig maakt voor alle politiek als een zeezieke, wien het niets kan schelen wat met hem gebeurt. Het is te hopen, dat wanneer dit artikel onder de oogen zijner lezers komt, de regeeringscrisis eindelijk Lot het verleden behoort. Zé heeft dan juist honderd dagen geduurd. 'I Is welletjes I Het is maar goed, dat de Heeren in den Haag niet alles'hooren, wat hun in- dezen lijd naar het hoofd geworpen' wordt De vriendelijke oprnerkers be-- denken niet, dat de Heeren in de Haag, de politici zelve, den politieken stilstand even hartelijk moede waren als wie ook. Maar de zaak lag in handen van den eenen kabinetsformateur na d8n andere, die hun opdracht met echt- Hollandsche degelijkheid aanpakten en vooral secuur wilden gaan. Maar deze manier van regeeringscrisissen oplos sen, die in alles b.v. van de Fransche methode verschilt, heeft het lastige inconveniënt, dat zij verbazend veel tijd verbruikt. En tenslotte blijken die heeren zelfs veel lijd noodig te hebben om tot het inzicht le komen, dat hun pogen mislukt. De laatste weken dan vielen weer eenige politieke gebeurtenissen voor, die in deze crisis waard zijn gereleveerd te worden. Niet omdat zij de ingeslapen belangstelling verlevendigden 1 O neen; wat zou daar in het laatste crisis stadium niet voor noodig zijn 1 Eerst zagen we den lieer Dresselhuys weer eens het spreekgestoelte betreden om zich met den Vrijheidsbond te presenteeren ter bezetting van het regeerkasteel, uit puur verlangen om het liberalisme daar weer eens te nestelen. liet motto blijft een «nationaal" ministerie, al zou de heer Dresselhuys als kabinetsformateur niets anders beteekenen als een poging nogmaals hetzelfde te probeeren wat aan anderen voor hem mislukte. Er waren er natuurlijk terstond, die het vreesden als de dood, wanneer mr. Dresselhuys de gevraagde veertien dagen niet kreeg om zijn wereldwonder op de beep te brengen, al was het maar om te voorkomen, dat hij eens zou kunnen zeggen had mij maar eens laten begaan. Maar buiten de verzame ling, die zich Vrijheidsbond heet, is er niemand die er iets van verwacht. De tweede politieke afleiding tracht ten de sociaal democraten het verveelde kiezerscorps te verschaffen. Als de geruchten aanhielden, dal mr. Limburg's optreden voor het poli tieke voetlicht dreigde bekroond te worden met een mislukking, zorgde de SD.A.P, opeens voor wat tooneeldonder en bliksem. Zij overvielen het land met een voorstel om de Tweede Kamer aan H M. de Koningin te laten vragen haar maar te ontbinden. Heel Nederland wreef zich de oogen uit bij dat plotseling lawaai, maar builen den rooden hoek was- voor dat doorzichtige voorstel, dat alleen de crisis nog eenige maanden verlengen wilde om het ministerie Colijn buiten de regeering le houden, geen steun te vinden. Een mr. Marchani zelfs vond het te bar. De kunstmatige donderslag heeft dan ook niet het geringste effect gehad. Intusschen wordt den Katholieken nog maar altijd voor de voeten gegooid, dat zij eigenlijk oorzaak waren van de heele miserie. De pers van velschil lende richtingen komt daar telkens mee voor den dag. Alsof zij, die voor een regeerings voorstel slemden, een crisis uitlokten en niet de tegenstemmers, die juistom de crisis uil te lokken, hun slem uit brachten Van velen was het doel de regeering omver te werpen, met voor bedachten rade, wetens en willens, op de hoogte gebracht van de mogelijke gevolgen, maar die gevolgen juist vérlangende, het uiteenvallen de chris telijke coalitie op de allereerste plaats. Nu% zijn we honderd dagen verder en nog altijd welen de «overwinnaars" van 11 November met hun succes geen raad. Morgen aan den dag kunnen zij ï.og altijd de regeering aanvaarden met hun meerderheid, zelfs met de overtuiging, dat zij een, voor zoover de dertig katholieken betreft, loyale en tot «compassie" geneigde oppositie tegenover zich zullen vinden. Blijkt de linksche onmacht dan niet over duidelijk, nu die meerderheid totaal vervaagt Het belachelijke manifest van het S.D A P.-sche partijbestuur zegt nog eens «dat een democratische coalitie niet gevormd kan worden, omdat de katholieke partij «onder allerlei voor wendsels" weigerde daartoe mede le werken". Maar de katholieken hebben geen voorwendsel. Zij hebben het rond en vierkant gezegd, dat zij van de socialis ten niet gediend zijn wegens dezer beginselen Als het de rooden er werkelijk om le doen is, het land uit zijn huidige regeeringsloosheid te helpen, dan is u lü uu puiiüii un puimen gebroken heeft, dient ze mede te be talen en moet geen anderen er voor laten opdraaien. ROELAND. HONDENBELASTING Burgemeester en Wethouders van Venray waarschuwen de houders van honden in deze. gemeente, dal tegen hen, die hunne honden niet voor 6 Maart a.s,, ingevolge de verordening op de hondenbelasting, ten kantore van den Gemeente-Ontvanger hebben aan gegeven en de verschuldigde belasting hebben voldaan, procesverbaal zal wor den opgemaakt. Tot het doen dier aangifte is het kantoor van den Gemeente Ontvanger dagelijks geopend des voormiddags van 9—12 uur. Venray 25 Februari 1926. De Burgemeester en Wethouders voornd. O. VAN DE LOO De Secretaris, VAN HAAREN. Gemeentelijke Autobusdienst. Burgemeester ^*en Wethouders van Venray brengen, in zooverre in af wijking van de in het vorig en dit nummer geplaatste advertentie, ter kennis van gegadigden, dat de aanbe- teding voor den autobusdienst ook voor 4 jaren kan geschieden, eindigende dus 30 Juni 1930 Men kan dus inschrijven voor 3 jaren, doch ook gesplitst voor 3 en voor 4 jaren. In beide gevallen moeten de prijzen per jaar genoemd worden. Venray, 26 Februari 1926. Burgemeester en Wethouders v. Venray, O. VAN DE LOO. De Secretaris, VAN IIAAREN. Ry wielborden. Degenen, die nog rijwielborden ge plaatst door en toebehoorende aan de Vereeniging «Volksbelang" in hun bezil hebben, worden beleefd verzocht, daar van vóór 15 Maart as. opgave te doen aan den Heer II. Sala, Dierenarts Pa tersstraat Venray. Venray 24- Februari 1926 De Burgemeester van Venray, O. VAN DE LOO. bv&gi&lxjkb staid vsibay. van 12—19 Februari. GEBOREN: Elisabeth II. M. Vandevenne, Oostruin Gerlruda M v. d. Cruysen, Brabander Josephine M. Geurls, IJsselsleyn. Gerlruda P. W. Philipsen, Oirlo. Ilenrielte A. J. v. Uden, Gr. Markt. OVERLEDEN E. van der Putten, 60 jaar, koopman, echtg. van II. E. v. Dam, Bleekslraal P. Cox, 72 jaar, z.b. echlg. van P. Janssen, te Oirlo. 1 patiënte St. Annageslicht. Ingekomen en vertrokken personen. Week van 18—25 Februari. INGEKOMEN G. J Tan Sambeek, Pater, Leunscheweg, van Heerlen G. A. Zeitz, z.b., Overloonscheweg 2, van Nijmegen P. J. A. Arts, timmerman, Merseloscheweg 3, van Amersfoort J. Gaertner. z.b., Overloonscheweg 2. van Nijme gen M Pv>e!s, dienstbode, Oostrum C 28, van Wanssum M. J. R. Jacobs, dienstknecht, Paters- laan, van BoxtelF. J. Langenkamp, smid, Merselo M 32, van Maashees. VERTROKKEN M. Arts, dienstbode, naar Bergen C. 121 C. H. M Frankena, verpleegster, van Maasbree, Broekstraat 63 H. F. M. Reijnen, bakker, naar Maasbree, Kloosterstraat 13 A. M. Janssen, bakner, naar Sevenum. Worden gevraagd 1 bekwaam melkknecht 1 jongen 14 jaar voor boerenwerk 1 paardenknecht (melken gewenscht) 1 boerenknecht 17—18 jaar 2 \verkmei<jes klooster Ursulinen 1 kleermakersknecht voor Venray 1 bejaarde huishoudster in klein gezin 1 leerling koperslager 2 keukenmeiden 6 boerenknechten van ^5—23 jaar 1 jongeD die melken kan 3 boerendienstmeiden 2 burgerdienstmeiden 1 kleermakersleerling 1 lasscher voor autogarage 1 bekwaam rijwielhersteller Bieden zich aan 1 leerling kuiper 1 smidsknecht 2 kindermeisjes 1 bakkersknecht 6 j a. h. v. 1 schildersknecht 2 1 koperslagerskn. 5 - 1 ij wiel en au'.oreparateur 1 bakkersknecht 2 jaar aan het vak 2 bakkersknechten 2 chauffeurs, of ander werk 1 jongen v. boerenwerk 12 jaar 200 veen- en erondwerkers St. Antonius-Patronaat. Spaarbankboekjes inleveren. Wegens de Vastenmeditaties in de parochie kerk beginnen Klein- en Middenpatronaat om kwart over drie en eindigen tegen vijf uur. Groot-patronaat begint om zes uur. Uitgeloot Patronaat* obligatie Nr. 40. mmiJKB DIENSTE» VENRAY. Parochiekerk Morgen Zondag half 3 berhalingscatechismus 5 uur Lol en 2de Lijdensmedidatie Maandag half 8 leesmis, 8 uur sol. jaarg. voor Helena Poels, echtgen. Joh. Michels, kwart na 4 Lof. Dinsdag half 8 leesmis, 8 uur jaarg. 2e kl. voor voor Johanna Goumans en haar zoon Petr. Hub. Woensdag halt 8 besteld jaarg. voor de echtge- noote van H. Timmermann, 8 uur jaarg. 2e kl. voor G. Wismans, A. M Thielen, A.M. Wismans en Pastoor Wismans. Donderdag 7 uur te Veltum H Mis. half leesmis, 8 uur jaarg. voor Arn. Biten en ouders Vrijdag, le Vrijdag der maand en vereering van het H. Hait van Jezus, half 7 bestelde hoog mis, half 8 gestichte leesmis, 8 uur besteld jaar getij voor de familie Toonen en Vermeulen. Kwart na 4 Lof en eerherstel van 't H. Hart. Zaterdag komen de kinderen der 3e k las te biechten, half 8 jaarg. voor Jan Arts, kwart na 4 Lol. ■rsch verg f D ie der Paarden rze gehouden 's avonds. In tronaat, Notulen v erg Jaarverslag Benoeming i labiliteit. Diverse bi Rondvraag Sluiting. 37 VI Befall p van Ongeva in ZONDAO 21 :l vöör en nA van den Sec^R 18 en kalk af te! woning van .4S, ,d les V Compelilit 1 Terrei Aanvang 2 nu n Nojt wwmmmt voor korlsl i struiKboonen bij h. v.d. BI ONTVANGENi Pn in in ft Adres Burea Oi luislerend naa zij ge waarschu Terug te bei Veulen. met i Adres Buret» van Rhode Isll hij A. J. GOEÏ loon. van «De Den» met succes gw Verlfl

Peel en Maas | 1926 | | pagina 2