gemest-en v&stfiaaét KERKELIJK LEVEN. Een pot Kloosterbalsem in huis is een groot gemak Gemengd Nieuws. Opensla Secretarie, en Geme geef ik u hieronder eenige staaltjes 't is een enkele greep uit de duizenden: Ik wenschte wel alle dagen zoo' karweitje, zei de smid, en hij sneed een ham. op. Dat is bakkersproef, zei Gerrit, en hij dweilde den oven met een oude pruik. Daar is mijn hoofd te klein voor, zei de schooljongen en hij zat voor een groote les. Het begint te avanceeren, zei meester Tijl tegen zijn knecht, en hij schoor drie uren over één baard. Daar weten wij timmerlui wel raad voor zei de jongen, en hij was pas acht dagen op timmeren. Men kan niet weten, waarvoor de kinderen in de wieg zijn gelegd, zei de man, en hij gaf zij jongens vorstelijke namen. Zóó heeft het gezeten, zei malle Lijs, en zij paste de scherven van een gebrokei pot aan elkaar. Ik moet wel een wijd keelgat hebben, zei de bankroetier, en daar was een gansche oliemolen doorgeloopen. Mooi weertje vandaag I zei Lobbert en zijn petje stond op zij. Alles heeft zijn inzicht, zei de boer, en hij keek in zijn slaapmuts. Al weer één, al weer één 1 riep Govert, en hij haalde de bruiloftsgasten één voor één met het haar de trappen op. Eén woord zooveel als duizend, zei stomme Flip, en hij kon niet spreken. Ik doe een Ommelands reisje, zei Floor, en hij liep de eene kroeg uit en de andere weer in. Het is altemaal wind, zei de schipper, en hij blies in het zeil. Wat duurt er eeuwig zei de metselaar, en hij had om de goedkoopte een oven van Friesche turf gemetseld. Ik stel miin hoop op het anker, zei de man en het schip verging. Dat zou ik je niet nadoen, zei Kwak, en hij zag een man van een huis vallen. Met dtt vleugje naar bed, zei de man tegen zijn familie, en hij lee een zwavelstok op 't vuur. Goeden morgen 1 zei de boer, en het was schemeravond. Dat is een schepsel met lange beenen, zei Teeuwes, en hij zag een aap op stelten loopen. Al te voldoende, zei nichtj en zij kreeg zooveel water op haar dak dal het haar de schoenen weer uitliep, Dat is kraak-porcelein, zei Dirk, en hij hoorde een aarden schotel aari stukken vallen. Zóó draait de wereld zei de looze, en hij keerde den schotel naar zich toe. Geen eikeboom viel ooit van éénen slag, zei de specht, en hij pikte daarin. Ik vrees dat mr' dat niet wèl bekomen zal, zei de mol en hij kreeg een slag van den molen Kwade namen stichten niet, zei de voorlezer, en hij sloeg ze maar over omdat hij ze niet uitspreken kon. Die met vossen te doen heeft, moet zijn hoenderkot sluiten, zei de wezel, en zij at de eiers omdat er anders kwade kiekens uit zouden komen. Dat is de grootvader van de muizen, zei Eg bert, en hij zag een olifant. Wie 'biedt er geld voor? zei Goosen, en hij kwam met zijn vrouw op 't erfhuis. YPSILON. Het is zoo prettig goed te kunnen helpen als iemand zich verwondt. Akker's Kloosterbalsem zal de pijn stillen en U snel genezen. Akker's Kloosterbalsem is door zijn bijzondere eigenschappen onover troffen bij ontvellingen, schrammen, brandbla ren, puisten, - wonden, zweren, insectenbeten, wintervoeten. Ook bij spierverrekkingen, spit, spierpijnen, rheumatiek. Per groote pot van 20 gram 50 cent. Potten van 50 gr. f 1.—; 100 gr. f 1.75. Hoe grooter hoe voordecliger. Aloia verkrijgbaar 20 December. Vierde Zondag van den Advent. PAARS. Tweede gebed ter eere van O. L. Vrouw. Derde voor de Kerk of voorden Paus; geen Gloria; Credo; Prefatie der H. Drievuldigheid. Epistel: De H. Paulus vermaant ons geen lichtvaardig oordeel te vellen maar ons van alle oordeel te onthouden, totdat Christus komen zal, die allen zal oordeelen en verdienslen beloonen. Evangelie: Wanneer in het Oosten een groot vorst door het land Irok, moesten al de wegen zorgvuldig bereid en effen gemaakt worden dit bevel werd door een voorlooper afgekondigd: Zoo ook kondigt Joannes de komst van Christus aan hij beveelt, niet de wegen van het land, maar die van onze har ten te bereiden, en daaruit alle hinder palen, die den doortocht van Christus zouden beletten, te verwijderen Een goede voorbereiding is dus eene on misbare voorwaarde om Christus bij zijne komst met vrucht te kunnen ont vangen. 21 December. Maandag. H. Tho mas. Apostel. ROOD. Tweede gebed van den dag; Gloria: Credo; Prefatie der Apostelen. Deze H. Apostel, in het Grieksch Didydmus genaamd, geloofde niet aan stonds aan de verrijzenis van Christus, zooals het Evangelie van heden ver. haalt, doch sprak eindelijk de heerlijke geloofsbelijdenis»Mijn Heer en mijn God", welke wij thans nog onder de Consecratie herhalen. In de eerste eeuw na Christus werd de H. Thomas in Indië met een lanssteek vermoord. -0- 22 December Dinsdag. Yan den dag. PAARS. De H. Mis van den vori- gen Zondag. Tweede gebed ter eere van O. L. Vrouw Derde voor den Paus; geen Gloriageen Credogewone Prefatie. —0 23 December. Woensdag. Tanden dag. PAARS. Alles als gisteren. -0- - 24 December. Donderdag.- Vigilie (vooravond) van Kerstmis. PAARS Geen Gloria; geen Credo; gewone Pre fatie. Epistel De H. Apostel Paulus begint zijn beroemden brief aan de Romeinen met de woorden, waarin hij de men- schelijke afkomst van Christus tegelijk met de goddelijke geboorte uit den Vader vei kondigt. Heden zijn wij in blijde verwachting naar de mensche lijke geboorte, want morgen zal Hij ons door Maria geschonken worden. EvangelieEen Engel des Heeren verhaalt ons in het Evangelie, dat de Zoon, dien Maria zal baren, de Zalig maker der wereld is. 0— 25 December. Vrijdag. Hoogfeest van Kerstmis. Feest van 's Heeren Ge boorte. Geboden Feestdag, te vieren als Zondag. WIT. Gloria Credo Pre fatie van Kerstmis. Epistel van de Nachtmis: Oneindig is de liefde van Christus tot den mensch De H. Apostel Paulus leert hier, welke verplichtingen daaruit voortvloeien voor een ieder van ons. Evangelie van de Nachtmis Verhaal van Jezus, nederige geboorte te Beihle- hem Dezelfde Jezus zal ook na eenige oogenblikken op het Altaar, en door de H. Communie als het ware in ons hart geboren worden. Mogen wij Hem daar in een waardiger woonplaats bereiden dan die van Bethlehem, opdat deze Communie tot eer van God en tot vrede onzer ziel strekke. Epistel van de Dageraadsmis (»Her- dersmis"). Vandaag is de goede en liefdevolle Zaligmaker geboren, door wien wij gerechtvaardigd en erfgenaam van het hemelrijk geworden zijn. Evangelie van de DageraadsmisDe Herders spoedden zich naar de Kribben Volgen wij hunne bereidwilligheid na in het volbrengen van Gods geboden, en overwegen wij met Maria de gehei men van het Kerstfeest. Epistel van de DagmisDe nieuwe wet, de wet der liefde, is veel verheve ner dan de oude wet, die haar vooraf ging en voorbereidde (van het Joodsche volk). Zij werd afgekondigd, niet door een mensch, maar door Gods Zoon zelf, en blijft voortbestaan tot het einde der eeuwen. Daaruit besluit de H. Paulus tot de groote waardigheid van Christus, die als God gelijk is aan den Vader, als mensch,door de vereeniging met de Godheid, boven de Engelen ver heven is. Evangelie van de DagmisDe diep zinnige woorden van den H. Joannes over het Woord, dit is, over den twee den persoon van de H Drievuldigheid toonen ons vooreerst het goddelijk leven van Christus in en met Zijn Vader: daarna zijn betrekking tot het Werk der schepping, en eindelijk zijn leven onder ons, door Zijne menschwording en Zijne geboorte. In de gebeden dezer drie H. Missen herdenkt de H. Kerk: de eeuwige ge boorte uit den Vader, de lichamelijke ?èboorle uit Maria; de geestelijke ge uoorle in onze harten. -0— 26 December. Zaterdag. H. Stefanuu Eerste martelaar. ROOD. Tweede gebed van het Octaaf van Kerstmis. Gloria CredoPrefatie van Kerstmis. Stephanus was de eerste der zeven Diaken gekozen uit de ijverigste leer lingen van den Verlosser, om de Apos telen te helpen in het uitoefening van hun ambt. Zijn ijver maakte hem gehaat bij de Joden, die hem steenigden als een godslasteraar. Hij stierf, gelijk zijn goddelijke meester, biddend voor zijn beulen en bewerkte de bekeering van Saulus, die onder zijne beulen stond, en werd de H. Paulus, de groote Apostel der Heidenen. Stephanus is de eerste bloedgetuige van Jezus' Godheid f 33 to Jerusalem Waarom drie H. Missen op Kerstmis Ecce Dominus veniet Zie, de Heer zal komen, zoo klonk het gedurende den Adventstijd. En op den vooravond (Vigilie) van Kerstmis: »Heden zult gij welen, dat de Heer zal komen om ons te verlossen en morgen zult gij Zijne heerlijkheid aanschouwen." En dan op den Kerstdag zelve: »De goedheid en liefde van God, onzen Zaligmaker, is verschenen en Hij heeft ons zalig ge maakt volgens Zijne barmhartigheid". De innige blijdschap van dit godde lijk geboortefeest viert de H. Kerk in hare liturgie of eeredienst door het geheel bijzondere voorrecht van de drie Missen. Waarom Wat beteekenen die Hoe zijn die ontstaan Te Rome vierde men in de IVde eeuw op Kerstmis nog maar één H. Mis en wel in St. Pieter, en wel opge dragen door den Paus, bijgestaan door IJ. Mis werd later een tweede toege voerd: in navolging van de christenen uit Jerusalem, die gewoon war-en de IJ. Geheimen uit het leven van den Zaligmaker zooveel mogelijk te vieren op de plaatsen, waar ze werkelijk ge beurd waren. Zoo op Palmzondag een plechtige intocht in Jerusalem later ging men in den ICerstnacht in Pro cessie naar Belhelehem om daar des nachts, o.a. door het opdragen van hel H. Misoffer, de geboorte <ies Heeren te vieren. Men heeft, te Rome meerdere van deze gebruiken uit Jerusalem overgenomen en zoo ook ditmen koos te Rome daarvoor uit de Kerk van Maria de meerdere bij de Kribbe. En om nu de nabootsing de werkelijkheid zoo dicht mogelijk te doen benaderen, bracht men er de relikwieën der H Kribbe heen, en beschouwde deze I£erk langzamerhand als het Romeinsche Bethlehem. Dus twee H. Missen één te middernacht, een overdag. Aan deze twee werd ongeveer ter zelfder lijd een derde gevoegd. Te Constantinopel weid de H. Anaslasia op 25 December bijzonder vereerd. Rome stond in die dagen onder heer schappij van den keizer van Constan tinopel en zoo werd te Rome in de keizerlijke paleiskerk de Kerk van de H. Anaslasia. een dienst gevierd ter eere van die heilige. Maar de plechtigheid van Kerstmis won het natuurlijk op de feestviering ter eere van de H. Anaslasia, en zoodoende werd deze derde H. Mis ook een H Mis ter viering van Christus' geboorte, al wordt toch nog door een gebed aan de H. Anaslasia gedacht Dit is de eigenlijke oorzaak van het ontslaan der drie H. Missen. Welke zijn nu de hoofdgedachten uit deze H. Missen De hoofdgedachte is J e z u komst. Jezus gehoor te welke we drievoudig kunnen opvattenZijn eeuwige geboorte uit den hemelschen Vader (volgens Zijn goddelijke natuur); Zijn lichamelijke geboorte uit de IJ. Maagd Maria (volgens Zijn mensche- lijke natuur); Zijn geestelijke geboorte in onze harten. Deze hoofdgedachten worden telkens weer uitgedrukt in de gebeden en ge zangen der H. Missen al de eigen- ichappen van den Godmen'sch Zijne goedheid, Zijn liefde, Zijn heiligheid, Zijn wijsheid. Zijn rechtvaardigheid, al wat behoort lot de volmaaktheid van het godmenschelijk wezen, vinden we in de Kerstliturgiè beschreven in een laai, zoo verheven en schoon, dat men kan zien dat God ze zelf aan de gewijde schrijvers heeft gegeven. We willen er hier enkele aanhalen »De Heer sprak tot mij: »Mijn Zoon zijt Gij, heden heb ik U verwekt, Alleluja". »Dat de hemelen zich ver blijden en de aarde jubele voor het aanschijn des Heeren, want Hij is ge komen." »Een Licht zal heden ons stralen, want geboren is de Heer en Hij zal genoemd worden": Wonderbare, God, Vorst des Vredes, Vader dér toekomen de (=verIossings)eeuw en aan Zijn Rijk zal geen einde zijn." »Toen alles in de diepste stilte rust te en de nacht aan het midden zijner baan gekomen was, kwam Uw almach tig Woord, o Heer, uit den hemel van den koninklijken troon." Laat ons bidden, o God, Die dezen heiligen nacht door den glans van hel ware Licht (Christus) hebt deen schit leren, laat ons, smeeken we, de vreug de van het Licht, welks geheimen wij op aarde gekend hebben, ook eens in den hemel genieten. Die met U leeft en heerschl in de eenheid van den IJ. Geest God door alle eeuwen der eeuwen. Amen. zelf niet zitting nemen in een zaken kabinet. Of een zakenkabinet veel kans heeft en of het, indien tot stand gekomen, lang zal leven, is een andere vraag Nog geen verlaging van de vracht tarieven voor de Limburgsclie kolen In tegenstelling met het dezer dage door de Telegraaf gepubliceerde bericht, dat de Nederl. Spoorwegen voor het vervoer der Limb, kolen een nieuw (goedkooper) tarief hebben vastgesteld, kan de »M. M." uit de beste bron mededeelen, dat dit bericht in strijd is, met de feiten. Er zijn door de Nederl Spoorwegen nog geen nieuwe tarieven bedoeld als een tegemoetkoming aan de mijndirectie, bepaald, daar de onde handelingen nog steeds voortduren en nog niet beëindigd zijn. Zooals men weet, is o.m. door den Christelijke] Mijnwerkersbond herhaaldelijk bij den minister op verlaging der vrachttarieven voor onze Limburgsche kolen aange drongen. De Duitsche geïmporteerde kolen hebben een veel goedkoopei vrachttarief dan het eigen Nederland sche product. De Limburgsche Kanalen. De Haagsche redacteur van de »Msb.' schrijft naar aanleiding van geruchten, waaraan de vrees ten grondslag ligt, dat de Limburgsche kanalen- en haven plannen worden bedreigd: De tariefsverlaging der spoorwegen voor het vervoer van Limburgsche kolen meende men o.m. te mceten be schouwen als een symptoom van de pogingen, die in het werk zouden wor den gesteld om de nieuwe waterwegen in Limburg overbodig te maken. Wij hebben ons eens ter bevoegde: aatse om inlichtingen gewend en gevraagd of en in hoeverre grond zou kunnen beslaan voor de vrees, dat de Limburgsche kanalenplannen niet zouden worden uitgevoerd. Met den grootsten nadruk werd ons door de meest bevoegde autoriteit ver zekerd, dat deze vrees absoluut onge motiveerd is. Reeds eerder werden dergelijke beweringen en veronderstel ÜDgen geuit en tegengesproken. Er is een wet, er zijn Koninklijke daden verricht, die voor devreesachtigen toch wel waarborgen moesten zijn, dat het de Regeering ernst is met de verbete ring en uitbreiding der waterwegen in Limburg en dat geen pogingen van wie dan ook haar van den eenmaal ingeslagen weg zullen afbrengen. De verlaging der spoorwegtarieven heeft met de kanalenplannen hoege naamd niets te maken, maar is alleen een gevolg van de bekende en aller wege toegejuichte resultaten, welke de Minister van Waterstaat dezen zomer kort na zijn optreden heeft bereikt met zijn pogingen om het tusschen de mijndirecties en de mijnwerkers gerezen loonconflict op te heffen. De nieuwe tariefaregeling voor het vervoer der Limburgsche kolen komt niet alleen den mijnen maar ook den spoorwegen ten goede, wijl daarvan een niet onbe langrijke toeneming van het kolenver voer is te verwachten. Maar op de kanaalplannen is zij van geen invloed. Ook de bewering, dat door de tariefs verlaging der Spoorwegen de kolen overlaadhaven te Maastricht overbodig zou worden, mist allen grond. Deze haven blijft onder alle omstandigheden voor de mijnen haar beteekenis be houden, omdat zij voor het vervoer over sommige trajecten altijd voordeelen zal blijven bieden. "Het lange uitblijven van de onleige ning der voor de waterwegen benoodigde gronden wordt voorts door sommigen geschouwd als een aanwijzing van een op de lange baan schuiven der kanalen- plannen. Ook deze veronderstelling is geheel ongegrond Dat zal men moeten toegeven, als men weet dat er op het oogenblik aan de onteigening juist hard gewerkt wordt. Dat het publiek daar- weinig of niets bemerkt, is niet MIJNHARDT's Zenuw-Tabletten .75« Laxasr-Tabietien .60« Hoofdpijn-Tabletten 60 Bij Apoth. en Drogisten. 290-8 De vorming van een coalitie-kabinet mislukt I Vrijdagnamiddag nl. heeft dr. de Visser aan mgr. Nolens medegedeeld, dat hij geen kans zag het geschil tusschen de uvee fracties te overbrug gen en dat hij IJ. M. de Koningin zou verzoeken, te worden ontheven van de opdracht. Te half zes heeft dr. de Visser ten Paleize dit verzoek gedaan, doch de I£oningin, die een oplossing der crisis wil bespoedigen, heeft bij hem aange drongen zijn pogingen nog niet op te geven. Nadat de heer de Visser toen opnieuw had geconfereerd, heeft hij zich te 9 uur des avonds wederom naar het Paleis begeven om aan IJ. M. rapport uit te brengen. Het stond ech ter r6ed3 sinds den namiddag vast, dat een coalitiecabinet niet mogelijk zou zijn. Wel waren er eenige suggesties gedaan in zake de Gezantschapsquaes- tie, doch er bleek geen accoord moge lijk, voornamelijk wegens de houding der christelijk historische fractie. De nieuwe opdracht aan Dr. de Visser beleekent klaarblijkelijk de formatie van een zeken-kabinet, dat naar Rechts is georiënteerd. Dr. de Visser, hoewel een leider, behoort niet tot de felle partij figuren, is algemeen geacht en staat persoonlijk (door zijn opzettelijke afwezigheid op 11 Novem- het bewijs van het tegendeel. Aan een zoo omvangrijke onteigening als het hier geldt, gaat zeer veel voorbereidend werk vooraf. Uit de beste bron kunnen wij verzekeren, dat van traineeren geen sprake is, maar dat de dcor de wet gcëischte ter visie legging dersiukken, welke op de onteigening betrekking hebben, met kracht wordt voorbereid. Ten slotte kunnen we nog mede deelen, dat de commissie voor de Juliana kanaalhavens op 23 December a.s. door den Minister van Waterstaat zal wor den geïnstalleerd. Alweer een bewijs, dat het werk geregelden voortgang zal hebben. Nu moet men niet denken.dat deze commissie in het leven is geroepen om de plannen maar eens te herzien en weer met andere voorstellen te komen. Het in de wet neergelegde plan blijft onveranderd gehandhaafd. Alleen was daarin de haven te Born nog niet geheel uitgewerkt. De taak van de commissie is nu deze opengelaten kwestie onder de oogen te zien en daarvoor een plan te ontwerpen. Wij hopen met het bovenstaande, aldus besluit het blad, eenige klaarheid te hebben gebracht, in wat voor som migen blijkbaar duister was en de lucht wat te hebben gezuiverd van de vrees en het wantrouwen, die blijkbaar in de Limburgsche gewesten aan het op komen waren, doch waarvoor geen enkele grond aanwezig is. Per autobus gevlucht. Het gebeurde dezer dagen op de maagdelijke sneeuwvelden van 't »Loonsche Vlak" tusschen Oploo en Overloon. Een wildslrooper belust op hazen- en konijnenbout was er op uit getogen. Hij werd echter verrast door een paar boschwachlers. Dan volgde een wedren tusschen strooper en jacht opzieners. Hét drietal nadert den grint weg waarop juist de autobus dichterbij iets kwaads te vermoeden en tuft verder. Booze tongen zeggen, dat de jachtopzieners stonden te lachen als boeren met kiespijn. (Historiach) Waarvoor vr\jbiljetten al worden gebruikt. Het was te Zwolle bekend, dat men bij een bankwerker bij de Nederland- sche spoorwegen zekeren K., soms zeer goedkoop verschillende voorwerpen kon koopen. Tegen St. Nicolaas gingen hij en zijn vrouw op vrijbiljetten naar Amsterdam, wat vroeger ook reeds herhaaldelijk gebeurde. Zij hadden dien dag reeds enkele bezoeken aan de Bijenkorf gebracht toen, den derden keer, de vrouw werd betrapt op het wegnemen van een Jdoos vulpennen Beiden werden gearresteerd. De man werd in arrest gehouden, de vrouw den volgenden dag weer vrijgelaten Uit den staat van vrijbiljetten van K. welke is opgevraagd, zou gebleken zijn, dat telkens op de dagen, dal hij naar Amsterdam ging, diefstal in de Bijen korf werd geconstateerd. Ex-keizer Wilhelm. Ex keizer Wilhelm heeft in de afge- loopen week bij wijze van St. Nicolaas verrassing aan alle behoeftige weduwen te Doorn een partij brandhout ten geschenke gegeven. De ex keizer was den menschen zelf behulpzaam bij hel opladen van het hout op karren en handwagens. Bovendien ontving elk een cadeautje in papier en een foto van den gever, Ernstig ongeval. Toen een paard gedood zou worden in een paardenslachterij te Katwijk a.d Rijn drong de kogel door hel hoofd van het dier en trof den toeschouwer H Zwanenburg in den buik. In ernsti gen toestand moest deze opgenomen woiden in het Academisch Ziekenhuis te Leiden. Een nieuwe koude-golf. Een nieuwe koude-golf, vergezeld gaande van hevige sneeuwstormen, teistert NoordEngeland en Wales. Ook in de omgeving van Londen vriest het hard en zijn vele wateren met ijs bedekt. Een na-oorlogsche O. W.-er. In »De Bedrijfsauto", officieel orgaar van den Bond van Bedrijfsaulohoudcrs Nederland, komt een artikel voor, waarin een aanval gedaan wordt op de woekerwinst, die de gemeente Nijmegen maakt met het veer bij Lent. Volgens de gemeentebegrooting 1924 was de opbrengst geraamd op f129,310, waartegenover 'stonden uitgaven ad f 59,560; een batig saldo latend van f 69.750. De opbrengst blijkt in werke lijkheid echter dat. jaar bedragen te hebben f 153,283, zoodat de geraamde ontvangst met f 24,000 is overschreden. Het blad noemt een dusdanig hoog bedrag, opgebracht door in hoofdzaak doortrekkende automobielen, een O. W.- winst, waarvoor een winkelier, koopman of industrieel, voor woekeraar zou worden gescholden. Op een dergelijke manier is deze pont, aan den toegangs weg tot een bloeiende gemeente, een bestaansmiddel geworden inplaats van een hulpmiddel om vestiging van handel en industrie te bevorderen en verkeer te vergemakkelijken; hier wordt abnormaal verdiend en, in kort zichtigheid van een verkeersobstakel een winstbron gemaakt, ten koste van den groei der gemeente. Een eventueel beroep op een oud voorrecht, op grond van een decreet van Napoleon d.d 21 Oct. 1811, ver werpt het blad al bij voorbaat en het dringt met klem op verlaging van hel veertarief aan. Uitbreiding der hoenderziekto in Limburg. De gevreesde hoenderziekte, die zooals wij berichten, zich te Sittard voordeed, heeft zich thans aanmerkelijk uitge breid. Uit verschillende plaatsen uil Zuid- en Midden Limburg komen be richten van toornen kippen, die door de ziekte aangestast zijn en sterven, in Hoensbr.oek, Susleren en Stevens- weert. De pluimveebond te Sittard heeft krasse maatregelen genomen om die ziekte tegen te gaan, meldt de Crt. In een vergadering heeft de Rijksvee arts Gremers uitvoerig behandeld den aard van de ziekte, hoe de verspreiding der smetstof geschiedt en welke bestrij dingsmiddelen de pluimveehouders moeten aanwenden.* Gewaarschuwd wordt legen importeeren van vreemde kippen, die smetstofdragers zijn, vooral de vreemde kuikens uit België. Om de verspreiding daadwerkelijk tegen te gaan wordt aangeraden dade lijk den veearts te waarschuwen en de tusschenkomst van den Pluimveebond te roepen, wanneer zich verdachte verschijnselen bij de kippen voordoen. Hierdoor wordt voorkomen, dat pluim veehouders de dupe worden van de zorgeloosheid hunner buren. Veelal wordt dit verwaarloosd, waardoor de ziekte zich in sommige streken onrust barend uitbreidt. De Pluimveebond te Sittard heeft besloten, wegens het groote besmet tingsgevaar, dezen winter geen dieren naar een pluimveetentoonstelling in Limburg te zenden. De Gazelle-Puzzle. aandacht wordt gevestigd op een interessante puzzle genaamd Gazelle Puzzle" van de bekende rij wielfabriek van d'en naam. Voor de gelukkige oplossers worden mooie prijzen beschikbaar gesteld. Zoo hoorden wij verluiden, dat er onder de serieprijzen zelfs 4 eerste klas Gazelle rijwielen voorkomen. Aan de Gazelle Rijwielfabriek te rlon»i)711o (o Zoo mei cl Wat G. G Dat woi it| Dus lees d< Die G. Genootsch ro Geert G ie' Is ruim y ,0, Hij was Schreef bi |ic En heel ro Van Prieslh! En wat Is Ghristu Dat Th. Geert Grot he le Door Wordt Iha Om dei Meer nog Dus nu Wat G. G Dat Geeifco 't Geeft go Ook Klaiiot Omdat hel Die wor. En altijd Zilveren HL) Huldel)|ai In het deeling gtie! dat naiUF oi willigen Landstorm! di tuigen diens! ?g »Luchtwacl worden aan e bij hun Februari Het hul porceleinen houten lijsl Hel beki storm Als verwerkt Majesteit Hoogheid! elf pro vinei! De Land slaat in mi De Le au In »Hand de meded( bouwconsul fr Evenals de Belgisch zware crisis In 1900 den uit Belj dit aanlal stuks, ten* het cijfer ts dieren ging{ Gedurende van 1925 heele uitvoei gezien het de laatste export in paarden niet Frankrijk den van voor 25 milli land verkocbl 21 millioen land wordt o francs te heb De daling heeft den ex stop gezet. Frankrijk bruikspaardei ook Nederb voor de fok band hierme waarde der dieren 2900 Nederland ui en die van voerde paard Het stopzett pen, en de w sche zijde moeilijke tijd de Ingssoai Onze Een slecht schele hoofd zaakt door Maa'gpillen overwinnen, en worden aan van galzucht, kwalen. Prijs versuikerde pil' en drogislzaken De Secretarie geopend iederen dag en van 2 tot 4 i Zaterdags middag. Het Kantoor Ontvanger is vu met uitzonderiaj van elke maand van 9 tot 12 tot 3 namiddag. Zaterdag 8lléj Na drie uur i| den Gemeente-O uur de Secret^ GESLOTEN. A ifSWAUIAA!

Peel en Maas | 1925 | | pagina 2