dl iï Si Nicolaas f 6. Ambrosius öoimaas-la! Si Nicolaas E 12 en; Voor eau gouden Broche een kamer Tot ST. NICOLAAS chocolade en suikerwerken, sigaren, sigaretten tabak en pijpen M. STOKS, Langstraat een een r best r een Boterletters, Sp Koek, Chocoladf Gtemeugd Nieuws. bïïismijii stasd viïtray. msium mmwm vseiuy. Districts-arbeidsbeurs Theodora Huberts Maria Potten Venn optocht te houden op St. Nicolaasdag een haarstrik cadeau Voor spoedige huur gezocht Voo PP! Zit een Bijkantoor VEI Meest gesorteerd. Prima Lage prijzen. Vergeet niet mijn ST. NICOLAAS In Donblé-artikelen alléén prima kwaliteit 1 H. CAMPS, Horlogerie. Zondag ontvangt D.S.O. I het sterke T.A.C. II uit Tegelen, zoodat aan den Leunscheweg weer oen zeer spannende wedstrijd is te verwachten. D.S.O. II zal naar Helden gaan om aldaar haar tweede Competitiewedstrijd te spelen. Maandag vierden onze Koorzan gers hun traditioneel Ceciliafeest. Bij deze gelegenheid herdacht deHeerJos. van Treeck zijn 50-jarige loopbaan als Koorzanger. Autodiensten Boxmeer—Venray. Met ingang van Zondag j.l. heeft de fa. Stiphout te Sambeek een dagelijk- schen autodienst geopend van Boxmeer op Venray— Station. De fa. Kupers uil Venray, die sinds 1 November een autodienst onderhoudt van Venray over Boxmeer, Oploo, Overloon, Venray v.v. heeft inmiddels haar toch al billijke tarieven gehal veerd. GEVONDEN een doublé-vulpotlood Inlichtingen Secretarie. St. Nicolaas-Optocht. Met genoegen vernemen wij dal dit jaar weder een groote St. Nicolaas Optocht zal gehouden worden en wel op den feestdag van St. Nicolaas, Zon dag 6 December. Aangezien dit een mooie gelegenheid is om pakjes aan huis te laten bezor gen is het te verwachten dat daarvan een ruim gebruik gemaakt zal worden. Dit strekt tevens tot opluistering van den optocht terwijl het bezorgloon èi 15 cent per pakje wordt besteed ter be strijding der onkosten van den optocht. Laat dus uwe kinderen een pakje thuisbrengen. P. T. T. dienst-aankondiging. »De DirecteurGeneraal der Poste rijen en Telegrafie vestigt de aandacht op de uitgifte van de bij het Wereld postverdrag van Stockholm vastgestelde indentiteitskaarten, welke hier te lande, bij aanvraag met bijgevoegde fotografie (afmetingen pl.m 5 bij 6 c.M verkrijg baar zijn door tusschenkomst van alle kantoren der Posterijen. De prijs be draagt f 0,40. De geldigheidsduur is vastgesteld op 3 jaar. Het gebruik van deze kaarten in binnen- en buitenland wordt in het bijzonder aanbevolen." Te 's Gravenhage slaagde voor het examen Post, onze dorpsgenoot de heer Veisleijen. 10 pCt. korting op Dameshoeden en Mantels bij V. PyIs, Groote straat, Venray. Opruiming van eene partij Mantels aan spotprijzen. Voor den Politierechter te Roer mond stonden deze week o.a. terecht H. L. 28 jaar huisvrouw v. K. te Ven ray aangeklaagd van diefstal van melk ten nadeele van het St. Annageslichl te Venray door een deze toebehoorende koe te melken. Eisch en vonnis f 5 boete of 5 dagen hechtenis. P. L. 39 jaar te Venray aangeklaagd van beleediging van G. J. Berbers te Venray op 4 Juli j.l. Eisch en vonnis f10 boete of 10 dagen hechtenis. „De Onschuldig Veroordeelde." Wij misten bij deze Uitvoering ver scheidene personen van wie we dach ten: »die hadden nu juist moeten komen." De Uitvoering der R.K Werklieden- Vereeniging is, onder leiding van den heer Pierre Gooren, schitterendgeslaagd. En dit is er al wederom mee bewezen: wanneer er maar iets werkelijks schoons wordt gegeven en wanneer (dit is ook van groot belang) de avond prettig wordt ingedeeld, dan kan ook een Dilettanten club volle zalen trekken. Och, gij die schouderophalend hebt gemeesmuild »wat zal dèt weer wezen" ge hadt moeten komen en ge zoudt hebben gesmaakt een werkelijk genot vollen avond. Er is gezegd»het tooneelstuk »De Onschuldig Veroordeelde" is een zoo gonaamde ouderwetsche tooneeldraak". Doch schrijver dezes, die bescheiden- lijk meent toch wel eenigszins op de hoogte te zijn, houdt desnoods tegen iedereen vol, dat de R.K. Werklieden Vereeniging een goede, een zeer goede keuze heeft gedaan. Zondagavond j.l. (over Zaterdagavond kan ik geen oordeel vellen) hebben de spelers uitmuntend werk geleverd. Enkele fouten zijn er altijden die zullen we daar ons een eerlijke kritiek is gevraagd niet verzwijgen. Aan den vertolker van de hoofdrol den onschuldig veroordeelden Jan Renaud, brengen we gaarne onze hulde. Ilij ging*er geheel in op en gaf diep ontroerend spel, den ganschen avond, zonder ook maar de minste inzinking. Hoe goed was ook de oude Peter Renaud, zoowel in stem als in gebaar! Bij een volgende gelegenheid moet hij meer nu en dan zijn gezicht naar het publiek keeren. Om de gelaatsuitdruk king. Wie zoo goed kan spelen, be hoeft daar waarlijk geen vrees voor te hebben. Van graaf d'Aubeterre is gezegd dal zijn kranig spel te roemen viel, doch dat hij er meer gevoel in had kunnen leggen. Dit laatste willen wij nu wel niet ontkennen maar men moet ook weer niet vergelen dat menschen van zijn stand (kolonel, later landvoogd) nu eenmaal niet erg gevoelerig plegen ST. NICOLAAS 1 In Klokken steeds iels aparts - ...v- r,pnqeDpi«re»* le zijn. Wij vonden hem een waardige figuur. Adrien Renaud (we bedoelen nu den Adrien van het Tweede Gedeelte), ge hebt ons gemoed innig bewogen. Maar overdrijf niet! Den ietwat galmenden toon, waarin ge nu en dan vervalt, moet ge voorlaan laten varen. Er zijn zeer zeker wel menschen, die dat heel mooi vinden, doch daar moet ge u niet aan storen. Toen ge bleek en af getobd waart van ellende, wat waren uw sober gebaar, uw matte droeve stem toen goedEn wat wektet gij toen door uw spel een diep medelijden met uw jammerlijk lot Wat Mgr. d'Arraaille betreftdeze kleine rol is groot van moeilijkheid. Het zoogenaamd »stille spel" viel ten zeerste te prijzen, dat is waar; doch de stem was te jong. Er zijn naar onze meening in dit tooneelstuk rollen waar mee deze speler, die met zooveel gemak zich beweegt, meer succes zou hebben behaald. Aangenaam klonk door de ruimte de glasheldere stem van den edelen Va- lentijn. Er moge alleen nog wat meer buiging komen in dit frissche geluid. Lazarus, de vuige moordenaar, de pseudo graaf gaf blijk dat hij zich ter dege had ingeleefd in zijn lastige rol. Zijn kort gebaar en donkere stem deden het bijzonder goed. Chamboran is een leuke type. Bij deze rol bestaat er groot gevaar dat de speler erg grappig wil zijn en dan natuurlijk juist niet grappig is. Doch deze Chamboran wist door gematigdheid dit gevaar behendig te ontwijken en was daarom werkelijk heel aardig, en viel terecht zeer in den smaak Den kleinzoon van Peter Renaud, het beklagenswaardige knaapje dat met gevoel speelde, hopen we nog menig maal op het tooneel te zien. Over de kleinere rollen zullen we het niet hebben. Geenszins echter omdat ze niet goed vervuld zouden zijn o ja, soms zelfs zeer goed maar omdat dit artikeltje niet al te lang mag worden Rest ons nog te zeggen dat de kostuums mooi en smaakvol waren (alleen hel knaapje uit de hut was al te deftig gekleed) en dat er in de grimeering veel te loven viel. Tooneelclub van de R. K. Werklieden- Vereeniging, wacht nu geen jaren meer 1 Doch geeft gehoor aan hel op wekkende woord van den heer Oden- hoven en kom heel spoedig met weer een pakkend stuk op de planken. Van heeler harte tot weerziens, I N. OOSTRUM. Door de fanfare alhier is besloten om op 26 en 27 December a.s. een groot Concert en Tooneeluit voering te geven. OIRLO. Zondagavond gaf Tienray's Fanfarecorps een schitterend geslaagd concert, dat door een zeer talrijk pu bliek werd bijgewoond. Ook de karakter-humorist, Hub Lucassen, uit Venray, behaalde veel succes. WELL. Bij een landbouwer alhier zijn in korten lijd een 30 tal varken: aan de pest bezweken. GENNEP. Dhr. Seegers, die Zondag na zes jaren weder de voetbalschoenen aan had getrokken, had kort na het begin van den wedstrijd Vitesse II Venray het ongeluk den kniemantel te scheuren. BLERICK. De N. V. Limburgsche draad- en draadvlechtwerkfabriek heeft een verzoek lot B. en W. gericht om vergunning te verleenen tot oprichting van een draad- en draadvlechtwerk fabriek op het perceel kadastraal be kend onder no. 3976, waarin geplaatst worden 42 electromotoren. Kamer van Koophandel te Venlo Bij enkele candidaalstelling zijn Maandag lot leden van de Kamer van Koophandel afd Grootbedrijf herkozen de aftredende leden de heeren A Canoy, Chr Haffmans en W. van Wijlick. Voor de 3 aftredende leden der afd. Kleinbedrijf werden lijsten ingediend voor de heeren J.Bergmans Boxmeer W. Bouts, Blerick H. Lina, Venlo (allen aftredend) en J. Meelkop, Venlo. Voor deze afd. zal derhalve stemming moeten plaats hebben, die wordt gehouden op Maandag 14 Decern ber a.s. VENLO Maandag was het 112 jaar geleden, dat het tweede regiment in fanterie werd opgericht. De officieren, onderofficieren en manschappen waren ter herdenking daarvan in de cantine vereenigd, waar de regimentscomman dant, overste Meps een toespraak hield over de geschiedenis van het regiment Maandag herdacht de heer P. J. H. Thywissen, de nestor van den Ven- loschen Raad, zijn 45 jarig lidmaatschap van dien Raad De heer Thywissen, die den hoogen ouderdom van 82 jaar bereikt heeft, zal thans ontslag nemen als raadslid. Hevige brand te Tegelen. Woensdagavond te ongeveer 6 uur brak brand uit in de ijzergieterij en machinefabriek der firma Th. Thijssen en Zonen, nabij het station te Tegelen. In minder dan geen tijd stond de ge- heele fabriek in lichte laaie, waartoe de stormachtige wind het zijne natuur lijk bijdroeg. Een zeer groot gedeelte der fabriek is dan ook een prooi der vlammen ge worden. De Tegelsche brandweer kon in den beginne niet veel uitrichten, wijl vol doende water ontbrak en het werd bij half acht vooraleer men pogingen tot blusschen kon in 't werk stellen ROERMOND. Aan de Coop. Eier mijn alhier werden Maandag aange voerd 240.000 eieren. Groote eieren f 1516 per 100 stuks X'eine.t ^gy-14 80» ST NICOLAAS! HORLOGES altijd anderhalf maal beter I H. CAMPS, Horlogerie HAELEN. Hel bouwen van 207 woningen voor rekening der woning vereeniging »Hoensbroek" is gegund aan den heer E. Joosten te Haelen voor f 473.000. Tragisch einde. Woensdagmorgen werd door den conducteur van een trein, welke om ongeveer half zeven van Maastricht uit Susteren passeert, langs de spoorbaan het lijk gevonden van een man, die naar de verwondingen te oordeelen, door een trein was gedódd. Hel lijk werd naar Susteren overge bracht, en in het lijkenhuis geplaatst. Bij het ingestelde onderzoek bleek de verongelukte te zjjn de zwerver D., geboortig uit Schiedam, laatst gewoond hebbende te Venlo. VLODROP. Uit goede bron ver neemt de L. K., dat terstond na goed keuring der concessie door de Eerste Kamer der Stalen-Generaal, zal begon nen worden met de boring naar industrie kolen op den Klipberg onder Vlodrop. De boor torens voor dezen arbeid lig gen reeds in de mijnstreken van Zuid- Limburg gereed. SITTARD. De prijzdn voor motor-» industrie en verwarmingsgas zijn thans vastgesteld tusschen 5 en 3i/s cent per kub. M. naar gelang de afname. Schaking. Door de politie te Heerlen werd aan gehouden een zekere V., verdacht een minderjarig meisje geschaakt te hebben. Hij werd met het meisje in een loge ment te Genck (B.) aangetroffen. Hel kind is door de Belgische gendarmen over de grens gezet. Opdracht aan Mr. Marchant. Hare Majesteit de Koningin heeft de heer Marchant, leider van de Vrijz. Democratische Kamerfractie, Dinsdag op 't Loo ontvangen en hem opdracht gegeven, tot vorming van een Parle mentair Kabinet. De heer Marchant heeft verzocht de opdracht in beraad te mogen houden. De handel in aardappelen. De handel in aardappelen slaat vrij wel geheel stop. De afzet van het product is dit jaar zeer slecht wat eensdeels aan de ziekte anderdeels aan de Slechte economische toestanden in Duitschland is te wijten. Indien de vraag en prijs niet verbe teren zullen de landbouwers groote kwantums als varkensvoer gaan ge bruiken, aangezien de varkensmesterij nog al loonend is DE STORM VAN WOENSDAG Motorboot gezóhken. Bij Bruinisse is door den storm een motorboot vol water geloopen en ge zonken. De drie opvarenden zijn waar schijnlijk verdronken. De schade te Monnikendam door den storm veroorzaakt wordt go- schat op 10 tot f 15.000. Tjalk gezonken. De 5 opvarenden vermoedelijk verdronken. Tengevolge van het stormweer is Donderdagnacht ten Noorden van Medemblik een Tjalk, geladen met steenkool, bestemd voor Wieringen, (schipper H. de Boer, uit Amsterdam) met alle opvarenden, vermoedelijk 5, gezonken. Men meldt uit IJmuiden De matroos A Bekker van hier, gehuwd en vader van 8 kinderen, is door den storm overboord geslagen en verdronken. De kapitein van de trawler Derika rapporteerde dat de matroos v.d. Zwan overboord sloeg, doch door een golf weer aan boord werd geworpen. Aldus werd hij van een wissen dood gered. Schepen losgeslagen. In het Noordzeekanaal zonken 14 zandbanken. Te Rotterdam zijn ver schillende booten op de rivier losge slagen. In de haven van Terschelling zonk een visscherschuit. Schip in gevaar. Uit Hoek van Holland wordt gemeld Het uitgaand Italiaansche s s. »Aussa" is bij de zuidpiel- geStfónden ligt ge vaarlijk. Marken overstroomd. Uit Monnikendam wordt gemeld De waterstand is in enkele uren tol 2'M. boven A. P. opgeloopen. Hierdoor is het eiland Marken, dat reeds bij 1.30 M. boven A. P. onderloopt dus geheel overstroomd. De boot van de Noord-Hollandsche tram is op den Markerdijk vastgeloopen. Polders overstroomd. De polders bij Eemnes en Baarn zijn door het Zuiderzeewater overstroomd. Vermoed wordt dat bij Brunschoten de dijk is doorgebroken. Eenig vee is ver dronken. De verbinding Brunschoten- Spakenburg is verbroken. Orkaan kracht; Te De Bildt zijn tegen 8 uur Woens dagavond windstooten van 28 M. per sec. voorgekomen, dat is windkracht 12 (orkaankracht). Stremming in het verkeer. Het verkeer, zoowel dat der spoor wegen als ander, heeft ten gevolge van den storm ernstige vertragingen onder vonden. Verschillende treinen kwamen met aanmerkelijke vertraging in de plaatsen van beslemming binnen. ST. NICOLAAS ^ZEGELRINGEN, n^nwste modellen Ook in Engeland heeft de storm groote schade aan de schoepvaart aan gebracht, door het stranden en los breken van schepen waarbij vele menschenlevens zijn verloren gegaan. Koude in liet industriegebied. Uit Essen wordt gemeld, dat de tem peratuur in hel gehcele industriegebied Dinsdagnacht sterk is gedaald, op som mige plaatsen tot 5 graden beneden vriespunt. Zware sneeuwbuien hebben het geheele gebied den aanblik van het eerste winterlandschap verleend De sneeuwval duurt voort, zegt een bericht uil Bern. In sommige bergen heeft de sneeuw reeds een dikte van 20 c.M bereikt, terwijl de temperatuur 10 tot 15 gr. beneden nul is. van 2027 November. GEBOREN: Martinus J de Mulder, Oirlo Gertruda W. R Jansseu, Merselo Wilhelmus J. H. Bardout, Vlakwaterweg GEHUWD Mathias H. Seelen 27 jaar, te Venlo en Ange lina R. A Greefkens 23 jaar, te Venray. Jozef Christiaan de Haart 25 jaar, te Venray en Cornelia Maria Ars, 20 jaar te Vierlingsbeek. OVERLEDEN: Maria A. G Verheugen, 1 dag, Groote Straat Johannes M. Roelofs, echtgenoot van F. Keij- sera, 50 jaar, Oirlo. Maria A A. Reijnen, 32 jaar, Maash. we- Hubertus JThomasseD, 8 dagen, Kruisstraat Theodora H. M. Potten, echtgenoote van H. Verheugen, 35 jaar, Groote Straat. 3 patiënten St. Servatiusgesticht. Voor St. Nicolaas-Cadcaux Zie Etalage H. CAMPS, Groote Straat Parochiekerk Morgen half 7 de le H. Mis, 2 uur kleine Congregatie, half 3 herhalingsoatechismus, 4 uur H. Familie Maandag half 8 leesmis voor vrouw Verheugen, als lid der Mariavereeniging. 8 uur de uitvaart voor Maria Reijnen. Dinsdag half 8 besteld jaarg. voor Willem Vermeulen, 8 uur besteld jaarg. voor de vrouw van Jacob Goumans, Woensdag half 8 leesmis, 8 uur Sol. jaarg voor Laurentius van Valkenburg. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, half 8 leesmis, 8 uur besteld jaarg. voor Joh. Pyls— Camps en ouders. Vrijdag le der maand en vereeriug van het H Hart van Jezus, feest van de H. Barbara, half 7 bestelde Hoogmis, half 8 gestichte leesmis, 8 uur besteld jaarg. voor G. Ambrosius—Janssen en overleden kinderen, kwart na 4 Lof en eerherstel aan hetH. Hart. Zaterdag komen de Kinderen der 3a klas te biechten, de meisjes der 2e klas. Kwart na 4 Lol Woensdag half 7 leesmis voor de vrouw van Hub, Verbeugen A.s. Zondag in alle H. Missen collecte .ten bate der kerk Paterskerk. Morgen om 5, 6 en 7 uur H. Mis met onder richting, 8 uur Hoogmis Om kwsrt over 9 H. Mis met feestpreek, Pauselijke Zegen en Te Deum tot sluiting van het triduum. Om 5 uur Lof. Dinsdag om half 8 Hoogmis ter eere van den H. Antonius, om 6 uur Lof. Woensdag om half S plechtige lijkdienst voor de overledenen der drie Orden van den H Fran- ciscus. Vrijdag le Vrijdag der maand, toegewyd aan het H. Hart van Jezus, om half 8 Hoogmis en Litanie van het H. Hart. om 6 uur Lof «en eereboete. VOOR ST. NICOLAAS. ReuzeDsorteering Leesboeken voor kinderen, jongens en meisjes. Firma van den Munckhof. Worden gevraagd 3 boerenknechten van 1523jaar l boerenknecht voor dadelijk 6 boerendien-(meiden 1 keukenmeid 2 burgerdienstmeiden 1 bu-gerdienstmeid voor Den Haag 1 melkknecht 1 burget dienstmeisje 14 jnar, v dadelijk Bieden zich aan 1 keukenmeid voor dadelijk 3 bakkersknechten 2 schildersknechten 1 gediplomeerd melkknecht 1 boerenmeid voor dadelijk 200 veen- en grondwerkers 1 kindermeisje 14 jaar 2 jongen 14 jaar voor boerenwerk 1 bekwaam Heden overleed tol onze diepe droefheid, na eene kortstondige ziekte, zacht en kalm, voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, in den ouderdom van 35 jaren, onze innig geliefde, on vergetelijke, dierbare Echtgenoote en Moeder, Mejuffrouw echtgenoote van Hubertus Josephus Antonius Verheugen Wij bevelen de ziel van de dier bare overledene in uwe godvruch tige gebeden aan. De bedroefde familie. H. J. A. VERHEUGEN, JOKE VERHEUGEN, JANTJE VERHEUGEN, PIETJE -VERHEUGEN, TOOSJE VERHEUGEN, TILLY VERHEUGEN. Venray, 21 Nov. 1925 4C Voor de vele blijken van belang stelling, bij ons huwelijk ondervon den, betuigen wij onzen hartelijken dank. M. B. 9J 8 I Borstpk r Suikerbi Chocoli Fijne s| k Door het St. Nicolaasgilde is be sloten de jaarlijksche Zondag 6 December, te beginnen nam. 1 uur bij het St. Servatius- gesticht. De gedurende den optocht af te geven pakjes moeten bezorgd wor den op Zaterdag 5 December, vöör 8 uur 's avonds, met betaling van 15 ct. Namens het Bestuur, HUB. JANSSEN, Voorzitter, B. KRUYSEN, Secretaris. VERLOREN vanaf Oostrum door het Veld naar de L^ajigstr^^t^^rug J^g bezorgen aan de A. R Seelen A. Seelm- O reef kens. UITERST LAGE PRIJZEN. Tevens tol en met ST. NICOLAAS bij iedere hoed PATERSSTRAAT 25 geschikt voor kantoorlokaaltje, liefst- met kleine bergplaats. Brieven aan Bureau van dit Blad. geven wij alle koopers en koopsters een cadeau, in verhouding naar het bedrag dal zij besteden. M. Poels-Schaeffers Schoolstraat VENRAY Reuzensorteering Aanbevelend, 25 Luxe b Fijne K Heele F Suiker a; eenigszins tegen 10 D builen ver Mevr. Cfri Nota i zal Zitdag van koop op Dinsda 12 weken bij Wed. bij Malh. bij Gebr. Inschrijving staat open op eeue 5 pl Leening ten laste van het College der Eei Collegium Albertinum te groot f 475 000 in coupures van f1000, 500 en 1( Deze leening kan als soliede worden aanbevolei Prospecti en inschrijvingsbiljetten verkrijgbaar landsche Landbouwbank te Venray. r 72 Beleef

Peel en Maas | 1925 | | pagina 2