Provinciaal Nieuws. r mmuKs dibibtii vmat. daarbij steeds rekening gehouden zoo wel met de binnenlandsche als buiten- landsche markt. Vervolgens las de voorzitter het rap port van den directeur in zake de ver laging der gasprijzen voor en stelden B. en W. naar aanleiding daarvan voor om met ingang van 1 Januari 1926 vast te stellen als volgi: Licht- en Kookgas Bij een maandverbruik van 25 M3 14 et. Volgende 75 MB 13 ct. Volgende 400 M3 12 ct. Boven 500 M3 11 ct. per Kub Meter. Motorgas en gas v. induslr. doeleinden Bij een maandverbruik van 100 M3 12 ct. Volgende 300 M3 11 ct. Boven 400 M3 10 ct. per Kub. Meter. Gas uitsluitend dienende voor kamer verwarming en gemeten over afzonder lijken meter 7 ct. per Kub. Meter. Zooals uit het rapport van den Direc teur bleek was het motief om de prijs van het gas voor kamerverwarming zoo laag te stellen, voornamelijk daarin gelegen, dat men daardoor wilde trach ten het gas voor kamerverwarming, waartoe hel zoo uitstekend geschikt was, meer en meer te doen gebruiken en aldus het gasverbruik steeds hooger op te voeren. De voorzitter lichtte een en ander nog nader toe en wees er daarbij vooral op, dal dit meer met het oog op de toekomst geschiedde. Bij den voorge stelden prijs van 7 ct. per M3 kon het gas voor kamerverwarming zeer zeker met vaste brandstoffen concurreeren. Ook vermeende spreker, dat het gas voor kamerverwarming meestal over dag zou gebruikt worden, dus op tijden waarop voor verlichting als 't ware geen gas noodig was. De voorzitter las daarop een lange lijst voor van gemeenten, waar deze maatregel, ook speciaal met het oog op de toekomst, reeds was ingevoerd en bedroeg in die gemeenten de prijs van het gas voor kamerverwarming overal lusschen de 5 en 8 ct. per M3. De heer Stoot vond het verschil tus- schen kookgas en gas voor kamerver warming veel te groot. Bovendien zou er zijns inziens, wanneer er veel gas voor kamerverwarming verbruikt werd, al zeer spoedig een tweede gashouder bijgebouwd moeten worden en dan zouden de meerdere kosten van rente en aflossing wederom door de gewone gasverbruikers betaald moeten worden, wijl de verbruikers het Gferwarmingsgas aan zelfkostenden prijs geleverd kregen. De voorzitter antwoordde hierop, dal er aan deze lage prijs voor de andere gasverbruikers geen nadeelen aan ver bonden waren. De heer Nelissen was ook van oor deel, dat de prijs van het industriegas veel te hoog was tegenover die van gas voor verwarmingsdoeleinden. De heer Fonck vroeg, wat of de ver schillende gemeenten, die van 5 tot 8 cent voor verwarmingsgas berekenden, vroegen voor verlichtings- en industrie- gas. De voorzitter las hierop een lange lijst van verschillende gemeenten voor, waaruit bleek, dat de meeste dier ge meenten gasprijzen hadden van 10 tot 13 centen. De heer Fonck zeide, dat hij zich niet met het worstel van B. en W. kon vereenigen als de prijs van ver warmingsgas op 7 cent werd bepaald en die van het industriegas op 12 cent moest gehandhaafd blijven. Spreker zou eerst maar eens beginnen met de prijs van 't krachtgas te verlagen en als het daarna ook nog ging om het gas voor verwarmingsdoeleinden zoo laagte stellen, dan kon hij zich daarmede vereenigen. Men moest zijns inziens echter eerst trachten door lage gas- Srijzen het verbruik van krachtgas zoo oog mogelijk op te voeren, wat thans met de hooge prijzen werd tegenge werkt, ook werden door vele kracht- gasverbruikers andere motoren aange schaft, omdat de prijs van het kracht gas veel te kostbaar was en men met benzine- petroleum- en zuiggasmotoren beterkoop af was. Als het krachtgas billijker in prijs was, dan zou men er ook niet zoo zuinig op zijn als thans en zou het verbruik aanmerkelijk toe nemen. De heer Sloot vermeende nog eens te moeten terugkomen op de prijs van 7 ct. voor verwarmingsgas, hetgeen kostprijs was. Spreker vroeg in ver hand hiermede hoeveel verwarmingsgas men per dag zou kunnen leveren, ook was spreker, wat aanging hel verbruik van verwarmingsgas, van een ander gevoelen dan de voorzitter; deze ver meende n.l. dat overdag het meeste verwarmingsgas zou gebruikt worden, doch spreker was van meening, dal hiervan ook 's avonds veel gebruik gemaakt zou worden, als er dan niet voldoende gas geproduceerd kon wor den, dan zou er al spoedig een tweede gashouder bijgebouwd moeten worden en dan zouden de verbruikers van licht- en krachtgas hiervan de dupe worden, want deze zouden natuurlijk de meerdere onkosten van dien tweeden gashouder moeten betalen. De voorzitter deelde mede, dat, wan neer het gasverbruik bleef toenemen, zooals het de laatste jaren was toege nomen, er toch eerlang een tweede gashouder zou moeten bijgebouwd worden. De heer Stoot zeide, dat de voorge lezen gemeenten waarschijnlijk voor zien waren van voldoende gashouders, maar hier ging het juist over het aan schaffen van een 2e gashouder. Als we over een of twee jaren verplicht zijn om een tweeden gashouder bij te bou wen, dan zal spreker er ook voor zijn om dien tweeden gashouder zoo pro ductief mogelijk te maken, maar ook dan zou spreker het verwarmingsgas nog niet aan kostprijs leveren. De voorzitter stelde daarop voor om Èhe'k handel van tféh rvnnfcaaioi. houden tot een volgende vergadering en konden de leden dan evenals spre ker nog nadere inlichtingen inwinnen. Werd algemeen goedgevonden. De heer Fonck wees er nog eens op, dat hoe lager de gasprijs was, des te grooter het gasverbruik zou zijn. De voorzitter antwoordde hierop, dat de gasprijzen hier successievelijk ver laagd waren. De heer Odenhoven vermeende over de gasprijzen niets meer te moeten zeggen, wijl daarover reeds voldoende gesproken was, spreker vermeende ech ter uit de gevoerde bespreking te moeten opmaken, dat het plan bestond om groote kosten aan de gasfabriek te maken en verwonderde dit spreker ten zeerste, te meer wijl het aanleggen van electrisch licht hier reeds meermalen ter sprake was geweest, doch dit voor- loopig nog was opgeschort vanwege de hooge kosten. Spreker vertrouwde ech ter, dat er eerlang wel eens een Electriciteits Mij. met zoodanige con cessies zou komen, die voor de gemeente heel aannemelijk waren, hij kon dan ook maar niet begrijpen dat men nog zoo'n groote onkosten aan de gasfa briek zou willen gaan maken. De voorzitter deelde naar aanleiding van het gesprokene door dén heer Oden- hoven mede, dat, wanneer er binnen afzienbaren tijd uitbreiding van de gas fabriek noodig, zou zijn, B. en W. tijdig met voorstellen daaromtrent bij den Raad zouden komen. De heer Odenhoven behoefte zich daarover voor- loopig nog niet ongerust te maken. B. en W. hadden volgens spreker echter wel er voor te zorgen, dat de fabriek goed toegerust was. 21. Voorstel tot wijziging en aan vulling der begrooting dienst 1925. De voorzitter deelde mede, dat de eerste wijziging er eene was van ge heel administratieven aard en betrof dit den onderhoudstermijn van het Raadhuis. De 2e wijziging betrof de verhooging van den post voor kosten van onderhoud Standplaatsen voor woonwagens en voor kosten van onder houd van straten en pleinen (trottoirs inbegrepen). Op de 3e plaats dienden alsnog op de begrooting te worden gebracht de volgende posten le. Kosten van het doen van borin gen en het maken van een plan voor de waterleiding f 4000. 2e. Kosten van onderhoud van wegen en voetpaden f 9000. (Deze post in verband met het vernieuwen van den weg naar OverbroekVeulen) 3e. Kosten van uitgaven voor Volks feesten f 2000. De heer Stoot vroeg of dit laatste bedrag de kosten betrof van de gehou den Koninginnefeesten, waarop de voorzitter antwoordde, dat deze post daarvoor bestemd was, doch dat het juiste bedrag nog niet bekend was De heer Fonck zou B. en W. in overweging willen geven om zoo moge lijk de opcenten op de Pers. Belasting te willen verlagen en deze te brengen van .50 op 25 opcenten, dat scheelde dan zoo ongeveer 1/8. De voorzitter antwoordde hierop, dat het hem nog niet mogelijk was om thans reeds een overzicht van de ver moedelijke opbrengst te geven, wel kon spreker mededeelen, dat er in ieder geval geen belastingverhooging zou behoeven plaats te hebben, of er ech ter belastingverlaging mogelijk zou zijn, durfde spreker niet zeggen In ieder geval zouden B. en W. dit voorstel in overweging nemen. 22. Aanvrage om eervol ontslag van den heer R. A. Haverbeke als gemeente geneesheer. Bij dit punt schorste de voorzitter de openbare vergadering en ging de Raad in geheime zitting over. Na heropening der openbare ver gadering deelde de voorzitter mede, dat van den heer R. A. Haverbeke een verzoek was ingekomen om eervol ont slag als gemeentegeneesheer met in gang van 1 Januari a.s. en stelden B. en W. voor om dit ontslag overeen komstig het verzoek met ingang van 1 Januari 1926 eervol te verleenen en tevens aan den heer Haverbeke vanaf heden tot dien datum verlof te verleenen. Werd goedgevonden 23. Voorstel van B. en W. tot be noeming van eèn nieuwen gemeente geneesheer. De voorzitter deelde mede, dat B. en W. naar aanleiding van de ontslag aanvrage van Dr. Haverbeke èen ad vertenlie hadden geplaatst in het Medisch Tijdschrift en was daarop slechts éóne sollicitatie ingekomen en wel van den thans plaatsvervangenden geneesheer A. F. J. M. Vercauteren alhier. Vei der deelde de voorzitter mede, dat B. en W. met het oog op het groote belang, wat er voor de gemeente aan gelegen was om hier de vestiging van een tweeden'geneesheer mogelijk te maken, den raad voorstelden om aan den te benoemen geneesheer buiten diens salaris van gemeente geneesheer van f 1000, voor het jaar 1926 nog eene extra toelage te ver leenen van eveneens f1000 Werd algemeen goedgevonden. Alsdan stelden B. en W. voor om met ingang van 1 Januari 1926 tot gemeentegeneesheer te benoemen den heer A. F. J. M. Vercauteren. Met algemeene stemmen werd dien overeenkomstig besloten. 24. Request van H. Bardoel e.a. in zake verharding van den weg over de Haag te Merselo. De voorzitter las het request voor en deelde daarna mede, dat B. en W. na het bekende votum van de vorige ver gadering principieel, niet afkeerigston den tegenover dezen weg, maar zouden zij den raad willen adviseeren niet te werken, die niet aanstonds uitgevoerd kunnen worden. B. en W. stonden op het standpunt, dat thans eerst den weg te Leunen gemaakt diende te worden en kon dat vermoedelijk, in verband met den geringen voorraad puin aan de verschillende steenfabrieken uit den omtrek, ook al niet in eens geschieden. Na het gereedkomen van dien weg kon alsdan den aanleg van dezen weg ondsr de oogen worden gezien en met belang hebbenden in overleg worden getreden, doch het was onmogelijk om beide wegen tegelijker tijd in bewerking te nemen. De heer Pubben zeide met genoegen het standpunt van B. en W. te hebben vernomen, doch zou hij gaarne zien, dat de raad zich thans principieel uit sprak voor den aanleg van dezen weg. De heer Odenhoven zou gaarne ver nemen of B. en W. reeds met de be woners van Leunen en de Steeg eene overeenkomst had getroffen, zoo dat het definitief zeker was, dat er binnen afzienbaren tijd met dezen weg kon begonnen worden. De voorzitter antwoordde hierop, dat er na het besluit van de vorige ver gadering eene conferentie met belang hebbenden had plaats gehad en wel om in verband met den geringen voorraad puin aan de Steenfabrieken uit den omtrek vooiloopig alvasj. het lste ge deelte van li/s K.M, te rhaken en om zich de volle medewerking van belang hebbenden le verzekeren. Het puin eri de kiezel voor het 2e gedeelte kon dan geleidelijk aangevoerd worden en be hoefde dit alsdan niet geforceerd te worden Spreker waarschuwde echter nog maals tegen principieele besluiten, wijl er alsdan de volgende vergadering wel weer eenzelfde aanvrage voor een anderen weg zou kunnen binnenkomen, hij zou dan ook willen voorstellen om eerst den anderen weg af te maken. De heer Stoot vroeg of er reeds eene gedetailleerde begrooting voor den weg te Leunen was opgemaakt, wijl hij het genoemde bedrag van f 4000 per K M buitengewoon hoog vond. Ook den heer Pubben kwam dit cijfer buitengewoon hoog voor. De voorzitter zeide toe eene gespeci ficeerde begrooting te zullen doen op maken en dezen aan den raad te zullen overleggen. De heer Jacobs zeide, dat het de belanghebbenden verbazend was tegen gevallen, want om 100 Kub. Meter kiezel te halen was geen kleinigheid en daartegen was ook geen enkele boerenkai bestand. De voorzitter zeide nogmaals toe, dat zulks niet in eens behoefde plaats te hebben, doch kon dit geleidelijk ge schieden. 25. Aanvrage om subsidie van G. Kupers, autobusdienstondernemer te Weert. De voorzitter las. bedoelde aanvrage voor en deelde' mede, dat B. en W. principieel niet tegen het subsidieeren van een geregelde autobusdienst zijn, doch staan zij op het standpunt, dat de dienst alsdan -moet strekken in het algemeen belang en moest alsdan aan bepaalde voorwaarden voldaan worden. Binnen niet al te langen lijd zou er échter ter dezer zake eene conferentie plaats hebben van de betrokken ge meente-besturen en stelden B. en W. mitsdien voor in deze eene afwachtende houding aan te nemen. Werd goedgevonden. 26. Voorstel tot wijziging der in structie voor het onderwijzend perso neel. De voorzitter deelde mede, dat ten gevolge van de wijziging der Lager Onderwijswet d.d. 28 Mei 1925 aan den raad de bevoegdheid werd verleend om aan onderwijzeressen, wanneer deze voor het bereiken van den 45-jarigen leeftijd in het huwelijk traden, onge vraagd eervol ontslag te verleenen en tevens om aan al het onderwijzend personeel bij het bereiken van den 65 jarigen leeftijd eervol ontslag te ver leenen en stelden B. en W. derhalve voor de instructie voor het onderwijzend personeel dienovereenkomstig te wijzi gen. Werd goedgevonden. 27. Mededeeling voorioopigen uitslag boring ten behoeve eener waterleiding. De voorzitter deelde hieromtrent mede, dat het resultaat ven de voor- loopige boringen en de scheikundige proeven zoodanig uitgevallen waren, dat het water alleszins geschikt was voor eene waterleiding. Ook had spre ker juist heden het rapport dienaan gaande ontvangen en zou hij daarvan nog een exemplaar aanvragen en dit alsdan aan den voorzitter der gezond heidscommissie doen toekomen. Thans was men bezig met het ontwerpen van een plan en de rentabiliteitsberekening. Het deskundige rapport zou voor de leden ter inzage worden gelegd. Een en ander werd voor kennisgeving aangenomen. 28. Ingekomen stukken. De voorzitter deelde mede, dat van 't Gemengd Koor »Polyhymnia" een request was ingekomen, waarbij ver zocht werd om afschaffing van de be lasting op openbare vermakelijkheden. B. en W. waren van oordeel dat deze belasting toch wel in de allerlaatste plaats voor afschaffing in aanmerking kwam en zou de Raad hiermede wel eens zijn, dat dit de rechtvaardigste belasting is, die er bestaat. Nu het ontwerp Bioscoopwet reeds in de Twee de Kamer was aangenomen en zeer waarschijnlijk ook in de Eerste Kamer zou worden aangenomen, hadden B. en W. daarin aanleiding gevonden om de belasting op openbare vermakelijk heden eerlang le herzien en wilden de commissie in overweging geven dit punt zoolang aan te houden. destijds benoemde commissie eenmaal vergaderd had en toen besloten was in andere gemeenten afschriften te vragen van zoodanige verordeningen. Hij had zulks ook gedaan en deze verordenin gen aan de leden ter inzage gezonden maar daarvan niels naders meer ge hoord en schenen deze hier of daar zoek geraakt le zijn. Hij had daaruit de conclusie getrokken, dat men er zoozeer geen belang meer in stelde. Later had hij den heer Pubben nog eens verzocht een vergadering op te roepen, doch deze wenschte als jongste der commissie daartoe niet over te gaan. De heer Sloot zou B. en VV. in over weging willen geven aan Ged. Staten te vragen om eene dusdanige aanvul ling aan deze verordening te mogen toevoegen, waarbij dan aan de plaat selijk bestaande en erkende vereenigin- gen, die eene uitvoering wenschen te geven om hunne vereeniging in stand te kunnen houden, vrijstelling van be lasting werd verleend. De voorzitter vermeende te moeten waarschuwen om toch niet radicaal alle vereenigingen vrij te stellen. De heer Stoot vermeende, dat de voorzitter de zaak 'e donker inzag, er zouden beslist niet zooveel vereenigin gen opgericht worden. De heer Pubben was het met den heer Stoot volkomen eens' De voorzitter stelde daarop voor om alle plaatselijke gezelschappen dezen winter alle éénmaal eene uitvoering te laten geven voor f 5. Werd goedgevonden. De heer Odenhoven zou ann de be staande Commissie nog gaarne een lid toegevoegd zien, want nu de heer Winters ontslag had genomen als raadslid, was er in die commissie ook eene vacature. De voorzitter merkte den heer Oden hoven op, dat de heer Winters nog lid van den Raad was, totdat de geloofs brieven van het nieuwbenoemde lid waren onderzocht en accoord bevonden. De voorzitter merkte verder nog op, dat hij gaarne zou zien, dat de com missie, die eene nieuwe verordening op openbare vermakelijkheden zou samenstellen, de strekking aangaf en dat het technische gedeelte der ver ordening aan B. en W. werd overgel aten Na afhandeling der agenda vroeg de heer Odenhoven wat er met het leeg-, staande huis aan de Gasstraat zou gebeuren. De voorzitter antwoordde hierop, dat de Gasfabriek daarvan reeds direct een lokaal noodig had voor magazijn en aan het overige gedeelte was nog geene bestemming gegeven, doch zou dit wellicht verhuurd kunnen worden. De heer Odenhoven zeide, dat het resteerende gedeelte dan niet veel zou opbrengen, spreker zou liever gezien hebben, dat dit huis met aanhoorig- heden voorloopig en desnoods aan twee gezinnen tegen ^cen flinken prijs ver huurd werd, dan bracht het ten minste wat rente op. De Gasfabriek palmde hier zijns inziens maar alles in en begon het wel wat op een »Jan Klaas sen boel" te gelijken. De voorzitter merkte den heer Oden hoven op, dat dit huis met erf juist gekocht was met het oog op de Gas fabriek, op het electrisch licht en op de waterleiding en was dit een voor zorgsmaatregel voor de toekomst. Spre ker zal echter nog nader met B. en W. overleggen, wat er voorloopig met dit perceel zal moeten gebeuren.'; De heer Pubben vroeg of er op de begrooting niet een klein bedrag zou kunnen worden uitgetrokken voor het geven van vervolgonderwijs op de ge huchten. De voorzitter vermeende den heer Pubben te moeten opmerken, dat dit een buitengewoon gevaarlijk punt was, want als er aan de openbare scholen vervolg-onderwijs gegeven werd, dan hadden ook de Bijz. Scholen het recht om dat onderwijs te geven en kwamen de kosten daarvan allemaal ten laste der gemeente. Spreker zeide verder, dat zulk een cursus wel kon uitgaan van een vereeniging en dat bij vol doende deelname het gemeentebestuur dan wel een schoollokaql ter beschik king kon stellen en voor vuur en licht kon zorgen, maar de resteerende kos ten kwamen dan voor de vereeniging en de leerlingen. De heer Geurts merkte op, dat men het aldus in Oirlo-Castenray beproefd had, maar zich daar slechts'n 5 of 6 tal leerlingen hadden opgegeven. Nadat de heer Fonck nog enkele inlichtingen gevraagd had in zake Radioconcerten en belasting op open bare vermakelijkheden en niemand verder meer 't woord verlangde, sloot de voorzitter te ongeveer 8 uur de ver gadering met gebed. VENRAY, 7 November 1925- Vrijdag legde aan de R.K. Univer siteit te Nijmegen Pater Renatus Rit- zen O.F.M. te Venray, met goed gevolg het doctoraal examen af ii^ de Ger maansche taal en letterkunde. Het proefschrift voor den doctorstitel zal handelen over den Weenschen priester dichter S. Brunner (1814—1893). Dit is het eerste doctoraal evamen in de talen, dat aan de universiteit te Nijmegen is afgenomen. Te Amsterdam slaagde Maandag voor het examen Aardrijkskunde M.O Mej. L. M. J. Bekker te Venray. GEVONDENeen rozenkrans en een rijwielplaatje. Een bos sleutels. Inlichtingen bij de Gemeentepolitie. VERLOREN een gouden dasspeld, beleefd wordt verzocht deze terug le De paardenmarkt van Woens dag was wederom buitengewoon druk bezocht. Ruim 250 paarden waren aangevoerd en talrijke kooplieden w#ren opgekomen. Hoewel de paar denhandel slap is tegenwoordig, ver wisselden toch nog vele dieren van eigenaar. Een verblijdend teeken is het dat onze landbouwers in zoo ruim getal hun paarden ter markt brengen zoo doende gaan, indien de handel wat vlotter wordt, de Venraysche paarden markten eene groote toekomst tegemoet. Deze week werd onderhandsch aanbesteed het timmerwerk van een te bouwen woonhuis op de Kemp, voor rekening van Jan Huisman alhier Ingeschreven werd als volgt: P. van Bergen, f 1518 Th. Maassen, f 1415 P. Wijnhoven, f1375 G. Verstraalen, f 1374 A. van de Water, f 1335 Joh. Sassen, f 1290 Gegund aan den laagsten inschrijver. Vorige week werd onderhandsch aanbesteed het bouwen van een woon huis met werkplaats aan den Stations weg alhier, voor rekening van J. van den Tillaart. Architect E. Heijkants le Erp. Ingeschreven werd als volgt H. Maassen en Zn. Venray f 8685 Th. Maassen Gobr. Vollenberg f 8-1-25 Firma Gebr. Oudenhoven Venray f 8200 Piet Spée, f 8100 H. G. van Geffen, Eerde f 7000 Gegund aan den laagsten inschrijver. Bij den winkelier Z. kwam deze week een krieltje voor den dag met 7 kuikentjes. Bij nader onderzoek bleek dat het diertje deze had uitgebroed op.... het deksel van de pomp. Hoog water. De Maas vertoonde Woensdagmorgen te Maastricht een was van 99 c.M. HELDEN. Wegens het overlijden van den heer L. Jenniskens, rijksvee arts in deze gemeente, zal de heer K. Bloemen, dierenarts te Roermond, zich ils zoodanig in deze gemeente vestigen. ROERMOND. Op de Coöp. Eiermijn van Maandag was de aanvoer 275,000 eieren. Groote eieren f 13,10 tot f 13,80. Kleine eieren f 9,90 tot f 11,80. Eendeneieren f 9,80 tot f 10,80. Door een auto aangereden. Dinsdagavond werd mej. C. K. op den Meersenerweg le Maastricht van achteren aangereden door een auto. Met gebroken been moest zij in het hospitaal worden opgenomen. De oor zaak schijnt te liggen in het niet dooven van het verblindende licht door een andere auto. Onderzoek op eigen initiatief. De nachtwaker K., in de in aanbouw zijnde kolonie »IIet Heufke" te Bruns- sum bemerkte een diefstal van hout, welke hij bij de politie aangaf. De poli Lie nam de zaak in onderzoek, doch ook K. stelde op. eigen houtje een onderzoek in. De politie is het gelukt den dader op te sporen, doch K. had een verkeerde op 't oog, toog naar diens kosthuis en vroeg rekenschap. Daarbij wond hij zich meer en meer op en trok ten slotte een revolver, waarmede hij zekeren van O. bedreigde. Hoe krijgshaftig echter ook, toch moest hij het afleggen tegen van O.'s vrouw, die hem met revolver en al tegen den grond sloeg. Van O. deed evenwel van deze bedreiging bij de politie aangifte. Het bleek, dat K. niet gerechtigd was tot het dragen van den revolver, waarom hij dan ook voor deze zaak en wegens bedreiging, gericht tegen het leven verbaliseerd werd. Ongeluk met tragischen afloop. Te Ulft is het zoontje van den heer B. in botsing met een wielrijder, door dat hij achteruit liep, komen te vallen. Hij was een oogenblik onwel, maar nadat hij korten tijd te bed had gelegen, gevoelde hij zich weer geheel in orde. Na nog zijn avondeten gebruikt te hebben, ging hij naar bed, waarna hij moest braken De toestand verergerde, zoodat 's nachts de dokter werd ont boden, die het ergste vreesde. Zonder weer tot bewustzijn te zijn gekomen, is het 11 jarig knaapje overleden. Oyerstrooiningcn in Engeland. Door het breken van den grooten dijk in de vlakte van Dolcarrog, in Noord Wales, ontstonden hevige over stroomingen, welke het dorp Porthlloyd groolendeels verwoestten. De lijken van 10 personen zijn ge vonden 20 andere worden vermist. Men gelooft dat ook zij zijn omgeko men. Een dergelijke ramp is onbekend in de geschiedenis van dit district. Het dal biedt een tooneel van de grootste verwoesting. De kerk van Porthlloyd is vernietigd. Cadavers, steenen, metselwerk enz. liggen verspreid op het pad van den stroom. Stakingen in Oostenrijk. Weenen zit zonder brood DeWeen- sche bakkersgezellen hebben op 21 drukbezochte vergaderingen tot de staking besloten, omdat hun patroons weigerden de actie van het bemidde lingsbureau te erkennen. Sinds Dins- dag staken 8000 gezellen. Parochiekerk Morgen Zondag Lieldadigheidspreek met oollecte onder de H. Mis van 8 en 10 uur, 2 uur kleine congregatie, geen herhalingscatechismus, 4 uur Recollectie Maandag hall 7 sielmis waarna processie over het kerkhof half 8 en 8 uur leesmis, 6 uur rozen krans en Lof, slot der octaaf. Dinsdag half acht Jaarg. voor de overl. familie TombroekEssels, 8 uur leesmis. Woensdag half acht leesmis, 8 uur Jaarg. voor Johanna Wismans, Leonard Wismaus en Petronella Jenneskens. Donderdag 7 uur te Valium H. Mis, half acht leesmis. 8 uur zieledienst voor de Echtgenoot»

Peel en Maas | 1925 | | pagina 2