EEREELIJE LEVEN. droevig," vertelt E. H. B. in hel Chr. Schoolbl. «Onze Vacatures" dat een jonge onderwijzeres, opgeleid aan een kweekschool zich aanmeldde als dag dienstbode bij de echtgenoote van het honfd van een Chr. school, daar ze als onderwijzeres geen plaats kon vinden, We weten, eerlijk gezegd, niet of we het ook zoo droevig moeten vinden als de schrijver die zegt: «Nog eens, 't is kranig; maar droevig, diep-droevig tevens". De dienstbode van voorheen heet tegenwoordig, meenen we, vaste juf frouw, waaruit blijkt, dat er nogal een en ander veranderd of bezig is te ver anderen in de maatschappelijke ver houdingen. Huishoudjuffrouwen zijn er veel te weinig, d.w.z. beschaafde, oetrouwbare, maar gestudeerde juffers of althans juffrouwen met een of ander diploma voor geheel, half of kwart intellectueel beroep veel te veel. Zou het niet aan beveling verdienen, met dit voör oogen eens een oplossing te zoeken die een tekort aan den eenen kant, overpro ductie aan den anderen kant nivel leert De Leerplichtwet en toch.... Niettegenstaande de Leerplichtwet al een kwarteeuw oud is, heeft zich te Nistelrcde (N.-B.) het geval voorgedaan, dat bij een huwelijksvoltrekking het bruidje verklaarde, uit onkunde niet te kunnen schrijven. De waterverontreiniging. Door het verontreinigen van het water door de fabrieken drijven er in de kanalen van het Westerkwartier (Gld.) weer duizenden blauwe visschen aan de oppervlakte. De bewoners be machtigen dan ook heel wat hiervan. Bosschenaar in België veroordeeld In een Vlaamsch blad lezen we het volgende, waarbij een inwoner van 's Hertogenbosch de dupe is. De genaamde W., van 's Hertogen bosch, die over een paar weken ter goeder trouw per velo langs hel kanaal kwam gereden om zich naar Maas tricht te begeven, doch door de tolbe ambten te Dilsen werd aangehouden en gevankelijk naar Tongeren gevoerd werd, verscheen Donderdag voor de rechtbank, onder betichting van be drieglijken invoer van een rijwiel in 't land, en werd verwëzen tot vier maan den gevangenisstraf en 1000 frank boete of een maand. Rijwiel aange slagen. ('s Hert. Crt.) Ernstige mishandeling. Men meldt aan de «'sHert. Crt." uit Bergliem, d.d. 23 October Hedenavond te circa kwart voor zes ging de molenaarsknecht Frits van Dam naar de woning van de kinderen Th. Megens op het Molen veld, bij wie hij intern was. Zooals gewoonlijk ging hij over een binnenweg, welke recht slreeks naar genoemde woning leidt en die in het midden gekruist wordt door een zandweg. Juist bij deze krui sing zag genoemde van Dam wel iemand staan, maar hij had geen enkel vermoeden dat deze met eenige kwade bedoelingen op hem stond te wachten. Toen van D. evenwel een paar passen voorbij was, kreeg hij een slag met een stuk hout juist tegen zijn voor hoofd en toen hij zich om wilde keeren volgde er een drietal slagen in den hals nabij den schedel, welke alle ernstige verwondingen veroorzaakten. De slagen zijn met een zoodanige kracht toegebracht, dat de knecht met zijn voorhoofd in het zand stortte. De aan rander was toen zijn slachtoffer mees eer en sloeg er geduchtig op los, zoo ielfs, dat deze vroeg: Janus schei toch uit. De burgemeester is terstond met het gebeurd in kennis gesteld en door Van Dam werd als dader aangewezen Andr van B., arbeider der zuivelfabriek alhier, welke reeds door de politie in verhoor is genomen. Het is nog niet bekend of hij eene bekentenis heeft afgelegd. Dokter Verbeek uit Oss was onmiddellijk aanwezig en constateerde dat de verwondingen moeten zijn toe gebracht met een stuk hout, waaraan spijkers of wel knuisten moeten zijp 'geweest. Dokter Verbeek verklaarde, dat hier een ernstige mishandeling heeft plaats gehad, welke gekwalifi ceerd kon worden als poging tot dood slag met voorbedachten rade. sic Zondagavond ontstond op de Kreupel- straat te Boxmeer naar de »'s Hert. Crt." meldt, een woordentwist tusschen den stucadoor E. v. H. en den bakker J. K. Onverwacht neeft K hierbij van H. met een mes gestoken achter het oor en in den hals. Hè*vig bloedend en builen kennis is hij naar het R. K. Ziekenhuis gebracht. Zijn toestand was Maandagmorgen bevredigend. K. is in voorloopig arrest gesteld en na een volledige bekentenis weer in vrijheid gesteld. Voor de Vrouwen. Indien men heet vet gestort heeft op den keukenvloer, is het raadzaam dade lijk 'n flinken stroom koud water over de plekken uit te gieten. Dit voorkomt dat de vetvlekken zich uitbreiden. Daarna dweilt men het water spoedig op en krabt van het vet zooveel moge lijk op. Men spreidt nu een flinke laag grauw papier over de vlekken en wacht tot dit doortrokken raakt van het vet. Dan legt men nog eens een laag papier, om tenslotte met water en zeep en soda den vloer goed te schrobben. Nu nog naspoelen met schoon warm wa' er en het vet zal verdwenen zijn. Laat men bovenstaande behandeling na, in de overtuiging dat de vetvlekken anders ook wel verdwijnen zullen, dan zal men ras ontdekken, dat de keukenvloer voor goed bedorven is. Samenwerking van vereenigingen op bjjenteeltgebied. Te Roermond had in de Coop. Roer- mondsche Eiermijn eene conferentie plaats van besturen der Vereeniging tot bevorderen der Bijenteelt, R. K, Bond van Bijenhouders van den N.C.B. en van den Bond van Bijenhouders van den Limburgschen Land- en Tuin bouwbond, tellende tezamen ongeveer 9000 leden. Besprekingen werden gevoerd over de mogelijke oplossing van het honing- vraagstuk, gezamenlijken inkoop van de benoodigde bijensuiker en het or ganiseeren van imkersdagen. De uitgifte van een gemeenschap pelijk orgaan voor imkers werd tevens overwogen, de mogelijkheid zal nog nader onder de oogen worden gezien, Frambozenteelt. Dat de tuinbouw in'de gemeente Zundert nog al van belang is, kan men opmaken uit het feit, dat aan de pl.m. 700 leden der R.K. Zundertsche luin- bouwvereeniging in de campagne 1925 voor aardbeien en frambozen ongeveer 5 ton is uitbetaald. Jeugdige moordenaar. Te NaDcy heeft een 15 jarige knaap in koelen bloede zijn tante vermoord. Hij had haar herhaaldelijk om geld gevraagd en, toen zij weigerde, haar met een stuk hout neergeslagen Daarna wierp hij zich op de ongelukkige en wurgde haar'door meer dan 5-.minulen lang haar keel dicht geknepen te houden, Na het lijk onder strooi en takken bossen verborgen te hebben, had hij zich van 800 francs, aan het slachtoffer toebehoorend, meester gemaakt en was op avontuur uit gelrokken. Hij werd echter ontdekt en gearres teerd. Hevige storm in Amerika. Een hevige storm heeft gewoed in de Zuid-Oostelijke Staten van Amerika. Vele personen zijn gedood. De telefoon- en 'telegraafverbindingen zijn op vele plaatsen verbroken. Reuter seint uit New York: Bij den storm in de Zuid-Oostelijke Staten zijn 16 personen gedood te Troy (Alabama), 3 te New-York. Huizen in de voorsteden zijn van hun daken be roofd en veel schade is aangericht aan schepen in de haven. Verscheidene schepen seinden draad loos dal zij met vertraging zouden aan komen. Volgens een bericht uit Baltimore met overtuiging ten antwoord. Ten eerste, is ze pas heden geuit. Deze Lestrange schijnt om geld verlegen te zijn hij zal ongetwijfeld eerst naar ons toekomep, alvorens de politie in den arm te nemen. En als hij geen geld van noode heeft, die Cicero zooveel te meer 1 viel Sophie met minachting in. Ten tweede, vervolgde de geeste lijke, is Berger heel niet hier. Waar is hij dan Dat weet ik niet. Hij zou over veertien dagen terugkomen. Nu, zeide Alex gemelijk, wat hij dan nog hier zoeken wil, is mij ook een raadsel. Ik zal die twee schoeljes in het logement «De barmhartige Samaritaan" opzoeken, en hen met de politie dreigen, wanneer ze mij niet alles bekennen. Lestrange is een even groote fielt als die Cicero 1 Heisa, wat is dat? Deze vraag werd veroorzaakt door een luid bellen aan de voordeur. Een ooger.blik daarna kwam juffrouw Vickv met een hoogroode kleur en met alle teekenen van verschrikkelijke opge wondenheid de kamer binnenvliegen. O SophieMijnheer pastoor Mijnheer Torold Ik. kan niet meer! Mijn adem 1 Joseph Brill! O, die Joseph! Hij is weer terug! XVII. Gedurende een oogenblik keken alle drie het bedaagde juffertje in sprake- looze verbazing aan. Trillend van zenuwachtigheid, met rood, verhit ge- zijn van de 23 Amerikaansche marine vliegtuigen, die aan de luchtparade zouden deelnemen, er 17 tijdens den hevigen storm losgeslagen. Zij werden later op verschillende plaatsen, meest ernstig beschadigd, teruggevonden. Zeven vliegtuigen zijn geheel onbruik baar geworden Op het oogeriblik dat de vliegtuigen lossloegen, bevond zich geen bemanning aan boord. zicht, stond zij daar en gaf een onbe- schrijfelijken grappigen aanblik te aan schouwen. Alex was met een luiden vreugdekreet van zijn stoel opgespron gen. Er scheen hem thans hulp te komen van een zijde, waar hij die niet had verwacht en wel op een oogenblik waarop hij haar het meeste noodig had. Joseph Brillriep hij uit. God dank 1 Dien kan ik precies gebruiken Waar is hij, juffrouw Vicky? Thuis Ik ging naar de keuken om iets te halen, en daar stond hij hij was zooeven aangekomen. Eerst dacht ik, dat het zijn geest was, zeide het bedaagde juffertje plechtig. Waar achtig, dat dacht ik, totdat hij mij ervan overtuigde, dat hij van vleesch en bloed was. En welke verklaring gaf hij, vroeg Sophie in angstige verwachting. In 't geheel geene. Hij zeide, dat hij zich tegenover mijnheer Torold wel zou rechtvaardigen. Zoo? Heel goed; hij zal spoedig gelegenheid daartoe hebben. Ga ter stond weer naar huis, beste juffrouw Vicky en stuur Joseph dadelijk naar het logement «De barmhartige Samari taan." Waarom daarheen? vroeg pastoor Philips verwonderd. Omdat ik Lestrange wil opzoeken, en hem de waarheid afdwingen wil. Ik moet een einde maken aan die ge in eene schurkerij. De oogen van den jongen man bliksemden en namen een woeste uitdrukking aan. Hij moge zich in acht nemen, dat ik de rollen niet mkeer dat ik hem niet beschuldig 1 November. Hoogfeest van Aller heiligen. WIT. Tweede ges,bed van den Zondag. (22 na Pinksteren) Gloria Credo; Prefatie der Allerheiligste Drie vuldigheid Laatste Evangelie van den Zondag. Over dit feest kan men meer lezen achteraan. 0— 2 November. Maandag. Allerzielen. ZWART. Geen Gloria geen Credo Prefatie der Overledenen. Ook hierover kan men meer lezen achteraan. 3 November. Dinsdag. H. Hubertus. Bisschop en Belijder. WIT. Tweede gebed van het Octaaf van Allerheiligen Derde voor den Paus. Gloria gewone Prefatie. De H. Huberlus, uit een adellijk ge slacht geboren, was eenigen tijd in dienst van Pepijn van Herstal en leidde een wereldsch leven. Op een jacht werd hij bij het zien van 'een schitte rend kruis tusschen het gewei van een hert zóó getroffen (men kan het zien op een onzer ramen in de kerk) dat hij zich bekeerde en leerling werd van den H. Lamberlus, bisschop van Maas tricht. Dezen volgde hij op in 708. Hij bracht het lichaam van den H. Lam berlus van Maastricht naar Luik over. Hij overleed te Tervueren bij Brussel in 727, na onvermoeid aan het zielen heil zijner kudde gearbeid te hebben. Deze heilige wordt bijzonder aange roepen legen hondsdolheid. Zijn lichaam werd in de 9de eeuw naar St. Hubert overgebracht. 0— 4 November. Woensdag. H. Ca- rolus. Bisschop en Belijder. WIT, Tweede gebed van het Octaaf; Derde van den H. Perpetuusvierde van de H. Vitalis en Agricola. Gloria; Credo; gewone Prefatie. De H. Carolus Barromeus werd door zijn oom, Paus Pius IV, naar Rome ontboden en, ofschoon slechts 23 jaar oud, lot Kardinaal en Aartbisschop van Milaan benoemd. In deze hoedanigheid droeg hij veel bij tot de voortzetting en voleinding van het Concilie van Trente, welks besluiten hij als een ijverige en bezorgde Herder met kracht in zijn diocees doorvoerde. Toen te Milaan eene hevige pest woedde, bleek te vooral welke liefde Carolus jegens zijne kudde koesterde: persoonlijk be zocht hij de lijders en diende hun zelf de laatste H. Sacramenten toe. f 1584. De H. Perpetuus, waarvan heden de gedachtenis, was bisschop vfcn Maas tricht; hij stelde zijn buitengewone talenten ten dienste van de zeden verbetering en de bevordering der ker kelijke tucht. Hij muntte'uit in naas tenliefde en zelfverloochening. Hij ontsliep in 680 te Dinant, waar hij als patroon vereerd wordt. De H. Vitalis, waarvan heden de gedachtenis, onderging met zijn mees ter den marteldood te Bologne in Italië pl.m. 300. 0— 5 November. Donderdag Feest der H. Relikwieën, die in de kerken van hot Bisdom bewaard worden. ROOD Tweede gebed van het Octaaf. Derde voor den Paus. Gloria Credo gewone Prefatie. Heden worden alle heiligen herdacht, wier relikwieën in het bisdom berusten. De Heer heeft ons die in bewaring gegeven, als heilzame bronnen van genade, als een herinnering aan de en mijn beschuldiging met Joseph's hulp bewijs 1 Wil ik met je meegaan? Neen, mijnheer pastoor, ik dank u. Joseph en ik zullen met dezen schurk alleen wel klaar komen. Waarde jonge vriend, verlies niet uit het oog, dat deze Lestrange, een hoogst gevaarlijk sinjeur is. Dat ben ik ook, gaf Alex grimmig ten antwoord. Wanneer ik toevallig ergens een rijzweep vind, dan weet ik heusch niet, of ik er geen gebruik van zal maken. Dit zeggende keerde de jonge man zich om en verliet de kamer. Met vluggen stap begaf hij zich naar de herberg. Het was ïeeds negen uur en onaangenaam weer. Daar Alex geen overjas aan had en geen parapluie bij zich, werd hij door den regen kletsnat. Maar daar maalde hij niet om. Zijn bloed kookte, en hem bezielde slechts deze eene gedachte, zich tegen over dezen schandelijken lasteraar te plaatsen en hem de waarheid af te dwingen. Alex was ervan overtuigd, dat Lestrange in staat zou zijn veel op te helderen als hij wilde. Maar of hij wilde of niet, Torold was van plan hem wel tot spreken te krijgen. Hij was vast besloten, een einde te maken aan deze miserabele geschiedenis. De regen kletterde hem in het gezicht en doorweekte zijn kleederen, maar Alex schreed onverdroten voorwaarts. Heaton ging nog zoo weinig met de beschaving mede, dat het nog geen gasverlichting bezatde straten waren donker en smerig. Eerst toen hij de voornaamste straat van het dorp in- heilige levenswandel en schitterende voorbeelden dier heiligen. 0— 6 November. Vrijdag. Zesde Zon dag van het Octaaf van Allerheiligen. WIT. (Zwart). Tweede gebed ter eere van den H. Geest; Derde voor den Paus; Gloria; Credo; gewone Prefatie, 0— 7 November. Zaterdag. H. Willi- brordus. Bisschop en Belijder. WIT. Tweede gebed van het Octaaf, derde voor den Paus, Gloria Credo gewone Prefatie. De H. Willibrordus, in Engeland ge boren, trad op jeugdige leeftijd in een Benedictijnerklooster om zich tot hel missiewerk voor te bereiden. Met 11 gezellen zijner orde slak hij de zee over en doorkruiste onvermoeid Hol land, Friesland, Zeeland en Vlaanderen, om er 't H. Evangelie te verkondigen, kerken en kloosters te stichten. Te Rome door Paus Sergius I, bisschop gewijd, vestigde hij den bisschopszetel te Utrecht, f 739. -0- I. ALLERHEILIGEN. Eeuwen geleden bestond er te Rome een heidensche tempel, Pantheon Allergoden) genaamd, welke werd be schouwd als de verblijfplaats van alle Romeinsche afgoden. Omstreeks het jaar 600 werd deze tempel een Katho lieke Kerk (ze bestaat nu nog) toege wijd aan de H. Maagd Maria en aan alle Heilige Martelaren. Want in vroeger tijden werden alleen de Martelaren die om wille van het Katholieke geloof een geweldadi- gen dood zijn gestorven) in het open baar vereerd. En wel zooveel mogelijk iedere martelaar afzonderlijk. Maar toen het getal dier bloedgetuigen zoo groot werd, dat dit niet meer kon, werd er een gemeenschappelijk herin ueringsfeest voor alle martelaren ingevoerd. Maar later werden ook heiligen, die niet martelaar waren, vereerd En ook hun getal was zoo groot, dat niet iedere heilige apart voor een afzonder lijke viering in aanmerking kon komen reden waarom Paus Gregorius III om streeks het jaar 700 in de St. Pieters kerk te Rome een Kapel toewijdde »aan den Verlosser, aar Zijne Heilige Moeder", aan al de Apostelen, Marte laren, Belijders en aan al de Christe nen die volkomen garechtvaardigd over gansch de wereld in den Heer zijn ontslapen". Hier vinden we dus naast de martelaren de andere heiligen. Honderd jaar later werd op 1 Nov. het Allerheiligenfeest ingesteld te Rome en verspreidde zich vandaar weldra over de geheele christelijke wereld. Het feest won steeds in aanzien en ranger werd een voorbereidingsdag (vroeger ook (nacht) van gebed, vasten en onthouding aan toegevoegd («Vigi lie") en het feest Wordt gevierd met een Octaaf de -Kerkelijke naviering van een feest, gedurende acht dagen. Komt van het latijnsche woordje oclo, hetwelk acht beteekent). Op dit hooge feest biedt de strijden de Kerk op aarde hare hulde aan alle hemelbewoners, aan de geheele zege vierende Kerk aan. Schoon is die feestelijke ontmoeting van die twee zuster kerken, waar de strijdende Kerk op aarde zich verheugt in de heerlijk heid en het geluk der zegepralende Kerk in den hemel en een voorbeeld neemt aan hare heldhaftige deugden, met de hoop, door haar beschermd en gesteund te worden In het H. Misoffer van Allerheiligen beschrijft de H. Joannes in het Epistel hoe hij in den hemel gezien heeft de ontelbare reien van uitverkorene «uit alle volken, stammen, natiër. en talen, staande voor den troon en het aan schijn van het Lam, in het wit gekleed en met palmtakken in hunne handen." Terwijl het Evangelie ons in overwe ging geeft de acht zaligheden, door den Zaligmaker in de bergprediking uitgesproken, als de middelen om tot diezelfde heiligheid te geraken, welke noodig is om eenmaal deel uit te maken van die uitverkorenen in den hemel. sloeg, liet hij de beslijkte wegen en de donkerte achter zich. Op eenigen af stand zag hij de dof brandende lantaarn van juffrouw Timbers herberg. Nu kon hij ook reeds de door elkaar gonzende stemmen der mannen hooren, die in de gelagkamer zaten bier te dringen. Echter boven al dat geraas uit klonk de welluidende, krachtige, nadrukke lijke stem van Cicero. In hel woonhuis ontmoette Alex Torold de kasteleines zelf. Deze vrouw was als een vlieg in haar huis overal, waar men haar niet vermoedde, verscheen zij onverwacht. Zij herkende Alex terstond, maakte een onderdanige dienaresse en vroeg, wat er van zijn verlangen was. Breng mij naar kapitein Lestrange beval hij. Lieve hemel,'edele heer! hernam de vrouw verbaasd, ik dacht, dat hij geenszins uw vriend was. Dat is hij ook niet, antwoordde Alex kortaf. Wijs mij zijn kamer. Hij is toch thuis, hoop ik. Jawel, jawel, mijnheer Torold, hij is thuis, hernam dé juffrouw met een zuurzoet lachje, terwijl zij Alex voor ging om hem den weg te wijzen. Hij betaalt tegenwoordig prompt, anders zou ik zulk een buitenlander niet ver trouwen Hij krijgt geen enkelen maal tijd, als hij dien niet vooraf betaalt. Hier is de deur, edele heer Goed. En, juffrouw Timber, als Joseph Brill aanstonds komt, dan brengt ge hem ters,tond hiér, hoor Joseph Brill! riep de kasteleines met de handen opgehesen. U wilt toch II. ALLERZIELEN. Wij hooren dikwijls spreken van onze Moeder de H. Kerk. Eene goede moeder kan niet feest vieren zonder met zekeren weemoed en droefheid te denken aan hare vroegere kinderen, die nu aan haar zijn ontrukt en rond dwalen in ballingschap en pijn, smart en lijden. Wanneer dus de H. Kerk het Aller heiligenfeest viert, zal ze ook aan de zielen des Vagevuurs denken. En zel den vinden de drie groote deelen van de ware kerk van Christus zich zoo innig bij elkander als op Allerheiligen en Allerzielen de groote gedenkdagen van het onderling be'ang, waardoor de geloovigen op aarde, de zielen in hel vagevuur de zaligen in den hemel rret elkander verbonden zijn, de zooge naamde gemeenschap der heiligen. Vanaf de eerste tijden van het chris tendom was de II. Kerk de zielen der overledenen indachtig: hunne namen werden geschreven op de zoogenaam de diptieken of gedenklijsten voor levenden en dooden afgelezen in de H. Mis. (Nu bidt de priester in iedere IJ. Mis voor de Consecratie voor de levenden, na de Consecratie voor de dooden) Langzamerhand ontstond in verschillende Kloosterorden het gebruik hun afgestorven medebroeders op een bepaalden dag te gedenken; omstreeks het jaar 1000 werd in een klooster in Frankrijk die jaarlijksche gedenkdag begonnen op 1 November en voortge zet daags daarna 2 November en sinds dien tijd heeft dat schoone gebruik zich alom verspreid en het is nu alge meen bekend als Allerzielendag. Het was altijd de leering der Kerk dat de zielen uit^het Vagevuur verlost of hunne pijnen' verkort worden, door de gebeden en goede werken der leven den, en bijzonderlijk door het II. Mis offer en het toevoegen der aflaten. Vandaar dat door den Paus is toege slaan aan de geloovigen op dien dag zooveel aflaten te verdienen voor de zielen en dat iedere priester drie H. Missen mag opdragen. Het is ook een loffelijk gebruik in processie naar de kerkhoven te trekken en te gaan bidden op de rustplaats van familie, vrienden en kennissen. De graven worden opgemaakt en opge sierd, en kaarsen worden ontstoken. Deze brandende kaarsen zijn het beeld van de gebeden der geloovigen, waarin zij smeeken dat de Zaligmaker, die het «eeuwige licht" is aan de zielen in het vagevuur verschijnen, en dat het eeuwige licht ook die zielen mogen verlichten. Eertijds deelde men op Allerzielendag na het H. Misoffer, brood aan de armen menschen. Dit gebruik beslaat nog op sommige plaatsen, bijzonder na begrafenissen. Door deze aalmoes wilde men behalve, dat het goede werk den zielen zoo al voordeelig was de gebe den der armen, die God's vrienden zijn, aan de afgestorvene verzekeren. Ten slotte: de TI. Congregatie der Kerkgebruiken heeft er op gewezen, dat kaarsen ontsteken op het graf en dit (of de lijkkist bij begrafenissen) met bloemen en kransen te versieren niet enkel, moet beschouwd worden als een plicht van welvoegelijkheid, of dienen kan tot troost der levenden, maar ook een bewijs moet zijn van ons katholiek gelooven in de verrijzenis des vleesches en in het eeuwige leven Dat het licht en de bloemen echter niets mogen schaden aan de smeekin gen, waaraan, volgens de katholieke geloofsleer, de afgestorven zielen zelf het meeste hebben vooral het laten lezen van H. Missen, ons eigen gebed en onze aalmoezen. Voor Allen die sukkelen met r verstopping of moeilijken en j j onregelmatigenstoelgangzijn j Mljnhardt 's Laxeertabletten j r onmisbaar, werken vlug en .radicaal en veroorzakennietJ ^de minste kramp. Doos öOc^ _Bij Apoth. e Drogist en. j 486-14 niet zeggen, dat hij teruggekomen is, edele heer? Ja, toch? En ik dacht al tijd, dat hij zich wegens den moord uit de voeten had gemaakt 1 Denk niet zooveel, juffrouw Tim ber, anders kon u dat wel eens zuur opbreken. Ga nu heen, en vergeet niet wat ik u gezegd heb. Door den korten, terechtwijzenden toon b8ng geworden, sloop juffrouw Timber beschaamd weg. Alex klopte aan de deur en betrad op een met schrale stem geroepen «binnen" de kamer. Lestrange lag op de sopha, bij een petroleumlampje in een Franschen roman te lezen, terwijl hij daarbij een cigarette rookte. Toen Torold binnentrad, richtte hij zich in zittende houding op en staarde zijn bezoeker met groote, verwonderd0 óogen aan. Van alle menschen had hij dezen dien hij zoo schandelijk beschuldigde, allerminst verwacht bij zich te zien. Het denkbeeld, dat Torold gekomen was om hem rekenschap te vragen, doorkruiste bliksemsnel zijn brein. Met een glimlachje, dat voor menigerlei uitlegging vatbaar was, stond hij op, om den jongen man te verwelkomen. Goeden avond, mijnheer Torold, zeide hij, waaraan heb ik de eer van uw bezoek te danken. Dat zult u terstond vernemen, zeide Alex, terwijl hij de deur achter zich sloot. Hij was nu veel bedaarder dan voorheen, want hij was tot de ge volgtrekking gekomen, dat >er langs diplomalischen weg veel meer uit dezen kerel te halen zou zijn, dan door blinde drift. Wordt vervolgd.

Peel en Maas | 1925 | | pagina 2