f WINTER! A Dames- en kinderhoeden Manufacturen I OPENING Speciale Aanbieding Gemengd Nieuws. Districts-arbeidsbeurs Léon Eugène Marie Hubert Goossens A s. Zondag li October groote D.S.O. I—C.V.V. I Wij stellen over alio Dit kunnen wij. Het|>l Vlugge bediening R, K. Parochiale Zondag 11 Oct. a.s Bezoek van H. M. de Koningin aan Venray Zondag 11 October om 7 prachtige hazen Café M. GOUMANS Koninklijk Bezoek aan Venray Naar wij thans vernemen is het Koninklijk bezoek aan Venray nader bepaald op een half uur, in plaats van een kwartier. Hunne Majesteiten zul len aan het station te Venray arri- veeren Donderdag 22 October omstreeks 1.15 en vertrekken 1.45. Hunne Majesteiten zullen na aankomst door den Burgemeester aan het station worden opgewacht, daarna de eere- wacht inspecteeren en alsdan in de wachtkamer van het station, die zal worden versierd, door den Gemeente raad worden ontvangen. De leden van den Gemeenteraad met den Secretaris zullen aan Hare Majes teit worden voorgesteld, terwijl de Burgemeester als hoofd van den Raad en hoofd der Gemeente eene toespraak zal houden, die door H. Majesteit zal worden beantwoord. Onmiddellijk daar na zullen door een dochtertje van Wethouder Houben en een dochtertje van den Gemeente-Secretaris aan H. M. de Koningin en H. K. H. Prinses Juliana uit naam der gemeente bloemen worden aangeboden. Vervolgens be geven de hooge personen zich met gevolg naar de opgerichte tribune op het stationsplein. Die plechtigheid en de inspectie van den Vrijwilligen Landstorm zal hoog stens acht minuten in beslag nemen, zoodat er meer dan twintig minuten overblijven voor het spelen door de muziekgezelschappen, het zingen der schoolkinderen en het défilé. Wij twijfelen niet of zoowel uit Venray als uit de omliggende gemeen ten zullen vele vereenigingen aan dit défilé deelnemer.. Een tiental schut terijen met hun prachtig zilver en mooie uniformen uit Noord-Limburg zullen zeker op het appèl zijn. Ook wordt verwacht, dat verschil lende Gemeenteraden uit de omliggen de gemeenten en corps aan het défilé deelnemen. Het zal een prachtig ge zicht worden en duizenden vreem delingen naar Venray trekken. All® leden van de Vrijwilligers- Brigade, die aan het te houden défilé bij het bezoek van H. M. de Koningin wenschen deel te nemen, worden ver zocht Zondag een biljet te komen teekenen in Hotel »de Zwaan", (na de Hoogmis). Die geen biljet teekenen, kunnen niet aan het défilé deelnemen. Alle miliciens met groot verlof, kun nen zich nog aanmelden. De Zondag alhier gehouden Speldjesdag ten bate van «Herwonnen Levenskrach L" heeft ruim 97 gulden opgebracht. Morgen Zondag van 1112 uur zal de trekkingslijst der loterij van «Her wonnen Levenskracht" ter inzage lig gen. Naar wij vernemen is hier een prachtige prijs gevallen. Door den Heer L. J. van Haren alhier zijn aangekocht de 7 antenne masten van het Rijks-Radio-ontvangst- station op »Lactaria", voor de som van f 250. De 60 Meter lange masten zijn deze week reeds afgebroken. Op 21 en 22 Nov. a.s. zal de R. K. Werkliedenvereeniging alhier, eene tooneel uitvoering geven. D. S. O. I speelde Zondagmiddag een wedstrijd tegen Olympia I uit Boxmeer. Uitslag 81 voor de Ven- raysche spelers. In de Zondagmiddag gehouden vergadering van de Hengsten-Associalie «Vooruitgang" voor Venray, Horst en Sevenum, is besloten wederom een eerste klas fokhengst aan te koopen. Tot leden der aankoopcommissie werden gekozen de heeren V. Pyls te Venray, J. Rambaghs te Castenray en J. van den Bosch te Sevenum. Dinsdag 13 Oct. a s. wordt de jaar- lijksche veulenmonstering van genoem de vereeniging wederom te Ilorst ge houden. Een 170tal veulens zullen worden aangevoerd. Aan belangstelling zal het ook thans niet ontbreken. Congres Derde Orde Sittard In aansluiting op vorige berichten omtrent dit Congres, te houden op Zondag 18 October, kunnen wij nog mededeelen, dat waarschijnlijk de reis zal geschieden per autobus. Zulks met hét oog op de in dit geval lastige Zon dagsregeling der treinen. In het Congres gebouw zullen de Venraysche Congres sisten een goed en goedkoop middag maal kunnen gebruiken. Anderen zul len dit in het Congresgebouw niet kunnen doen, doch voor Venray wordt een uitzondering gemaakt. Voor rekening van M. Hendriks Vlakwater werd aanbesteed het bouwen eener woning aan de Langstraat. Er werd ingeschreven als volgt TackenSiebers, f 4274 ArtsJacobs, f' 3875 Piet Spee, f 3874 G. Verstraalen, f 3775 Arn- Pijpers, f 3690 Th. MaassenGebr. Vollenberg f 3585 Aan de laagste inschrijvers gegund. Voor rekening van den heer Jac. Fonck alhier werd onderhandsch aan besteed het verbouwen van zijn heeren huis in de Groote straat tot winkelhuis Ingeschreven werd als volgt: SiebersTacken f 5700 Piet Wijnhoven, f 5700 Th. MaassenGebr. Vollenberg f 5460 A. H. Maassen f 5290 Aan den laagslen inschrijver gegund. Schitterende Uitvoering van de Tnrnclub „Sint Christoffel." De Venraysche Turnclub «Sint Chris toffel" beeft de sympathieke toegenegen heid van het Venraysche publiek, arm en - rijk, groot en klein. Deze toegene genheid heeft dc Club zich verworven door haar schoone praeslalies en onbe rispelijk optreden. Een ware voldoening moet het geweest zijn voor den toen- maligen hoogst kundigen leider, den VVeled. Heer M. Janssen, toen dezen zomer te Roermond en Venlo de ver diensten zijner turners naar waarde werden geschat. In het laatst dezer maand hoopt de Turnclub wederom eene uitvoering te geven Ook deze belooft weer, gelijk de laatste jaren, zeer schoon te zullen worden. Dezen keer nu zal de uitvoering in een eenigszins ander teeken staan. Zoo zullen er vertoond worden z.g. Marmer- groepen, naar beeldhouwwerken van groote meesters. Op duister tooneel zal er ritmisch Knods-zwaaien zijn met vlammende (niettemin gevaarlooze) fakkels. Bij het opstellen van Standen oftewel Pyramiden wordt het komisch element niet vergeten. Voor den eersten keer worden er thans ook Paard-oefe ningen gegeven. Aan de toestellen wordt paarsgewijze gewerkt. Een bijzonderheid is ook deze, dat er acrobatische toeren ten beste worden gegeven. En zoo wijders. Elk wat wils. Voegen wij hier nog bij, dat onder hoogst bekwame leiding twee tooneel stukken van vroolijken aard worden ingestudeerd, een door de groote, en een door de kleinere turners, dan meenen we gerust te morgen spreken x'an eene schitterende uitvoering. Verslag der R. K. Parochiale Leesbibliotheek te Venray vanaf Oct. 1924 tot Mei 1925. In bovengemeld tijdvak werd ont vangen a. aan bijdragen van Heeren Leden en Donateurs (lid is eenieder, die jaar lijks f 2,en donateur, ieder die jaar lijks f 2,50 betaald) de som van f 51,50 b. aan leesgelden f 138,16 c. aan verkochte catalogi f 17,50 Totaal der ontvangsten f 207,16 Hiervan werd uitgegeven a. aan nieuwe boeken f 123,65 b. aan bindwerken f 54,70 c. aan diversen f 27,45 Totaal der uitgaven f 205, zoodat er een batig saldo is van f 1,36 In dit tijdvak werden ter lezing uit gegeven 4600 boeken, waaruit voldoende blijkt, dat er een steeds drukker ge bruik van gemaakt wordt en deze hoogst nuttige instelling in een groote behoefte voorziet. De bibliotheek is evenals vorige jaren ook dit jaar wederom met 'n vijftigtal nieuwe boeken uitgebreid zoodat er voor elk wat wils te vinden is. Een supplement van den catalogus, waarop de nieuwe boeken vermeld staan wordt tegen betaling van 5 cent verkrijgbaar gesteld en zal dit door het lezend publiek met genoegen vernomen wor den. Namens het Bestuur H. JACOBS. Bibliothecaris. N.B. Ouders en voogden worden beleefd verzocht er wel voor te willen zorgen, dat de boeken netjes worden behandeld en ongeschonden en op tijd worden terugbezorgd, bovendien worden zij er op attent gemaakt, dat alle boeken uil onze bibliotheek afkomstig, gemerkt zijn met den stempel der R. K Lees bibliotheek. Postduiven. Uilslag der Zondag gehouden wed vlucht der Postduiven vereeniging «De Zwaluw" alhier, van uit Momignies (Frankrijk) afstand 212 K.M. De prijzen werden behaald als volgt le H. Strijbosch 2e en 5e J. Creemers; 3e en 4e G. v. Dijck; 6e J. Oudenhoven. Duiven los 10 uur 40 min. Aankomst eerste duif 4 uur 26 min. 27 sec. Laat ste duif 5 uur 24 min. 51 sec. OOSTRUM. Door de Fanfare alhier is voor de a.s. winteruitvoering in studie genomen het drama «Uitgeboet." Als een bewijs dat dit jaar enorm veel noten zijn gegroeid, blijkt uit het feil, dat bij den heer L. alhier één boom ruim 35 duizend noten opbracht. CASTENRAY. Op Zaterdagavond 18 en Zondag 19 October a.s. zal alhier wederom een tentoonstelling worden gehouden van landbouwgewassen. HORST. Binnenkort zal alhier een groote nationale postduiventenloonstel- ling worden gehouden in de zaal van den heer Piet Peeters HORST. Van hier zullen wederom een aantal personen naar Canada ver trekken om zich daar te vestigen. De Sixtynsclic Kapel te Venlo. Voor een stampvolle zaal trad Zon dagnamiddag de beroemde Sixtijnsche Kapel alhier in het Pollak-Theater op. Hel binnenkomen der Romeinsche zangers, als levieten gekleed vooraf gegaan door Mgr. Casimiri, maakte reeds een plechtigen indruk. Er werd hetzelfde programma ver tolkt, dat ook elders werd uitgevoerd. Deze sublieme zang van dit hoogstaande koor, schonk den aanwezigen de hoogste kunstontroering. Zoo hadden de meesten nog nooit hooren zingen. Het was nu eens jubelend, dan weer zuchtend, klagend en smeekend bidden. Over wat prachtige stemmen beschikt het koor, welk een schitterenden samen zang Een daverend applaus weerklonk na elk nummer, dat na het «Gebed van Jeremias" tot een ovatie werd. Even plechtig als de zangers gekomen waren, gingen zij weer heen, onder het geest driftig applaus van het publiek Een onvergetelijk concert 1 OTTERSUM. De plannen voorden bouw van een nieuwe kerk in onze parochie nemen vasleren vorm aan. Reeds binnen afzienbaren lijd zal met den bouw begonnen worden. ROERMOND. Op de'Coöp. Eiermijn van Maandag was de aanvoer 950,000 eieren. Groote eieren van f 10,70 tot f 1170. Kleineeieren van f 8,50 tot f 9,50. Eendeneieren van f 7,80 tot f 8,80. Plotseling sterfgeval. De invalide mijnwerker W. uit Bleyerheide, die op een paar krukken zich moest voortbewegen, ging in de kerk der E.E. paters Franciscanen aldaar biechten. Nauwelijks was hij op straat op weg naar huis, of W. zakte in elkaar en was een lijk. De kosten van het Julianakanaal. Naar de Maasbode verneemt, wordt verwacht, dat de kosten van hetJuliana- kanaal ongeveer 40 millioen lager zul len zijn dan de raming in 1921 bedroeg; thans zouden de kosten tusschen 20 en 25 millioen bedragen. POSTERHOLT. Nadat de 67-jarige landbouwer J. v. H. zich Dinsdagmor gen aan tafel had begeven, zakte hij plotseling in elkaar en was onmiddel lijk dood. v. H. was de vader van het 22-jarig meisje, dat onlangs door den bliksem werd gedood. Voor de familie een zware slag. KERKRADE. Sinds Zondagmiddag wordt te Chèvremont de 16-jarige H. W. vermist. Zij verliet in den namiddag de ouderliike woning en is sinds niet meer teruggekeerd. Overdadig eten van appels. Uit Wamel is een 17-jarige jongen, die tengevolge van hel overdadig eten van appels ernstig ongesteld geworden was, overgebracht naar het ziekenhuis Belhesda te Tiel. Daar bleek operatief ingrijpen ogenblikkelijk noodig. Dal heeft niet mogen baten, de jongen is overleden. (Hdbl.). Typhus. Te Delden zijn drie gevallen van lyphus gekonstateerd. De Eerw Zuster Ludgera van het ziekenhuis alhier, die de lijders verpleegde, is ook door de ziekte aangetast. Zij werd inmiddels voorzien van de H. Sacramenten der Stervenden. Poging tot moord. Dinsdag werd te Woensel de 30-jarige ongehuwde arbeider J. v. S. onder hevig verzet gearresteerd v. S. bleek het gemunt te hebben op het leven van zijn zwager, zekere E. met wien hij eenige tijd geleden hoogloopende ruzie had gehad, en hem toen bedreigd had. Dinsdagmiddag toen van E. in de Kruisstraat aan het werk was, wilde v. S. hem met een mes een steek toe brengen, doch van E. gewaarschuwd door een heer, die het zag gebeuren, draaide zich om en weerde den slag met een schop af. Hierdoor werd van S. licht gewond en koos hij het hazen pad. Ernstig ongeluk. Dinsdagavond is de 55 jarige kellner S. H. in de Steenstraal te Arnhem door een motorwagen van lijn 4 ge grepen en een eind meegesleurd. In bewusleloozen toestand werd hij opge nomen en naar het gemeentelijk zieken huis vervoerd. Zijn toestand is hope loos. Het ongeval is aan eigen onvoor zichtigheid te wijten. Inbraak in de R. K. Kerk te Nieuw-Namen. In de R. K. Kerk te Nieuw-Namen (Dekenaat Hulst) is inbraak gepleegd. Bij het binnentreden in de kerk vond men verschillende II. Hosties op den grond liggen. Ook wordt een hoeveelheid geld vermist. De politie heeft geconstateerd, dat de dieven door het verwringen van ijzeren staven toegang tot de Sacristie hebben gekregen. Een onderzoek met speur honden heeft nog tot geen resultaat geleid. Overreden en gedood. Op den Velperweg te Arnhem heeft een droevig ongeval plaats gehad. De 20-jarige mej. K. werd, terwijl ze daar op haar fiets reed gegrepen door een vrachtauto en een eind meegesleurd In deerniswekkenden toestand werd zij een woning binnengedragen, waar zij eenige oogenblikken later overleed De politie stelt een onderzoek in en heeft de vrachtauto m beslag genomen. Smokkelen. Kommiezen le Veelerveen hebben Woensdagnacht 33 gesmokkelde scha pen in beslag genomen. Het auto-ongeluk by Saint-Sauveur. Havas meldt uit Tarbas, dat de regeling van de schadevergoeding voor de familieleden van de slachtoffers van het auto-ongeluk bij Saint Sauveur, waar op 14 Augustus 1923 een toeris ten-auto in een afgrond viel, waarbij 21 Nederlandsehe reizigers omgekomen zijn, tot algemeene tevredenheid ge ëindigd is. Het totaal-bedrag der schadeloosstel lingen aan de bloedverwanten der slachtoffers bedraagt 600.000 francs. De Vesuvius. Naar uit Rome wordt gemeld, is de Vesuvius sedert enkele dagen weer bijzonder actief. Volgensden directeur van het Vesuvius observatorium beschouwt men deze werking als de voorbode van een uit barsting op groote schaal. St. Autonius-Patronaat. Om het groote nut van het sparen hebben wij gaarne dat de ouders die het doen kunnen, de jongens een Spaar bankboekje laten nemen. Het Groot-Patronaat moetom vijf uur aanwezig zijn. Sluiting Dranklokalen ter gelegenheid van liet bezoek van H.M. de Koningin De Burgemeester van Venray brengt ter algemeene kennis, dat door hem ingevolge het bepaalde bij artikel 41 der Algemeene Politieverordening het sluitingsuur voor de verlof- en vergun ningslokaliteiten in de gemeente Ven ray op Donderdag 22 October a.s., ter gelegenheid van het bezoek van Hare Majesteit de Koningin wordt verlengd tot twaalf uur middernacht. Op dezen dag is het den vergunning en verlofhouders mede geoorloofd mu ziek te doen maken in hunne inrich tingen vanaf half drie namiddag tot sluitingsuur. Het houden van dansmuziek en het gelegenheid geven tot dansen is even wel verboden. Voor het maken van muziek op dien dag zal geen belasting worden geheven Venray 9 October 1925 De Burgemeester van Venray, O. VAN DE LOO. BÏÏSS5BLEISI STAND VSNRAY. van 29 October. GEBOREN Martinus» Th. W. Arts, Oirlo. Henriette W. J. Lenssen, Draalstraat. Jacobus G W. van Osch, Wieënweg. Antonetta G. Dijkmans, Hiept. OVERLEDEN: Johanna van Aghten, wed. van G. Kusters, 76 jaren, Gasstraat. mmuKB DiBvsm VEHEAY. Parochiekerk Morgen Zondag 2 uur Kleine Congregatie, half 3 herhaliogscatechismus, 3 uur Lof eu Rozen krans, 4 uur recollectie. Maandag half 8 leesmis, 8 uur Sol. Jaarg, voor den Zeer Eerw. Heer Pastoor Pascal Schmeitz en Ouders, 8 uur leesmis voor de leden der St. Ludovicu8vereeniging. Dinsdag half 8 leesmis, 8 uur Huwelijksmis. Woensdag half 8 leesmis, 8 uur de uitvaart voor de Wed. Kusters waarna brooduitdeeling aan de armen. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, half acht leesmis, 8 uur Ja.arg. voor Anna Maria Kusters. Vrijdag half 8 leesmis, 8 uur Sol. Jaarg. voor Albert Esser en Johanna v. d Boogaart. Zaterdag komen de kindereu der 4de klas te biechten, 6 uur Lof en Rozenkrans. Van 17 tot 20 November zal te Roermond een retraite plaats hebben voor jonge meisjes. Van Zaterdag 21 Nov. tot Dinsdag 24 Nov. een retraite te Venlo voor mannen en jongelingen van Venray en Rectoraten. Kosten dezer beide retraiten f7,50 voor niet-'.eden van den Retraitenpenning, voor leden f 2,50. Zich op te geven bij den Eerw, Directeur van den Retraitenpenning. Markt. Paterskerk. Morgen Zondag om 5, 6 en 7 uur H. Mis met onderrichting, om 8 uur Hoogmis met preek, om 5 uur Lof en Rozenhoedje met gebeden der Octo- bermaand. Maandag feestdag van den H. Seraphinus volle afl. o.g.v. Dinsdag om half 8 Hoogmis ter eere van den H. Antocius van Padua. Deze week iederen avond om 6 uur Lof, Rozen hoedje met gebeden der Octobermaand. Vrijdag om 7 en half 8 de gewone uitvaart diensten voor Helena Maas als lid der Aartsbroe derschap van het Koordje Morgen na de Hoogmis zangrepetitie van het koor der Derde Orde, om kwart over negen instructie voor de aspirant-tertiarissen. Worden gevraagd Sigarenmakers hand en vormwerkers Sleepers voor de Staatsmijnen 1 dienstmeisje voor Blit'erswijk 1 nette bakkersleerling 6 burgerdienstmeiden voor Pascben 1 Meisje 1314 jaar voor Paschen (boerengezin). 2 Jongens van 1314 jaarv boerenwerk 2 huishoudsters 3 buishoudsters voor R.K. geestelijke 2 burgerdienstmeiden voor dadelijk 6 grondwerkers en Opperlieden 1 tuinman Bieden zich aan 1 dienstmeisje 14 jaar voor Paschen 1 jongen 15 jaar voor boerenwerk 1 Timmerrr.fmsleerling 1 jongen 15 jaar voor Paschen 1 nette dienstbode voor Venlo 1 boerenknecht voor klooster (Paschen 1 huishoudster Den 4 October j 1. overleed te BREE (Belg. Limb.) gesterkt door de Genademiddelen onzer Moeder de H. Kerk, in den ouderdom van 41 jaren, mijn innig geliefde broeder echtgenoot van MARTHE VAN OLMEN Gelieve zijne ziel in uwe gebeden indachtig te zijn. Een plechtige zieledienst zal ge houden worden in de Kerk te Leunen op Maandag 12 Oct. om half acht uur. P. F. J. H. GOOSSENS, Rector Leunen. Eenige en algemeene kennisgeving Competitie 2de klasse R.K.F. Terrein- Leunsche weg. Aanvang 2 uur. De gewone jaarlijksche naj aars schatting der paarden zal plaats hebben als volgt MAANDAG 19 OCT. voorm. 9 uur te MERSELO; DINSDAG 20 OCT. voorm. 8 uur in net DORP; nam. 2 uur te LULL en om 4 uur te OOSTRUM: WOENSDAG 21 OCT. voorm. 8 uur le LEUNEN; nam. 2 uur aan de HEIDE; DONDERDAG 22 OCT. voorm. 8 uur te CASTENRAY; nam. 2 uur te OIRLO; VRIJDAG 23 OCT. voorm. 9 uur aan het OVERBROEK; ZATERDAG 24 OCT. voorm. 9 uur te YSSELSTEYN. Alles op de bekende plaatsen. De leden worden verzocht de boekjes niet le vergeten. Het Bestuur: 4-2 V. PYLS, Voorzitter, B. KRUYSEN, Secretaris. van half 10 tot 10 uur en na de Hoogmis tot half 12. 18 HET BESTUUR. Tijdens het bezoek prachtige plaatsen te bekomen op 't terrein van de Leder- fabriek, tegenover 't Station Oostrum. Plat dak f 1,25; zolder-en bovenramen f 1.onderste ramen f 0.50, voor de fabriek, brug en boomgaard 25 ct. per plaats. Kaarten vanaf heden aan de Lederfabriek te Oostrum verkrijgbaar. Kaarten gekocht op den dag van het bezoek zijn 25 ct. per plaats hooger. namens, het Bestuur van «DIANA" STATIONSWEG in waarin een reuzensorteering aan de laagste prijzen. Gelegenheid tot vervor men en opmaken van alle soorten hoeden. Contant 2 pCt. bij Patersstraat 25 327 Tevredcnheidsvcrklarïng. De wijze waarop de Verz. Mij «De Oude Zwollsche van 1895", Algemeene Paarden- en Veeverzekering te 's Gra- venhage, Directeur W. Wilmink, de schade van mijn afgemaakt rund ge regeld heeft, geeft mij aanleiding, als ook wegens hare billijke verzekerings conditiën, deze onderneming aan te bevelen. W. SWINKELS. Venray den 18 9 1925 12 Agent de Heer L. J. STOFFELS.

Peel en Maas | 1925 | | pagina 2