Landbouwtentoonstelling te Venray 26 en 27 Aug 1925 Schoofstroo Stormsohade Hoeden en Petten, Wed Kessels J. M. Heuben J3ijvoegsel van ((Peel en Maas". Zaterdag 22 Augustus 1925, No. 34 ==ZZ BEZOEKT de Noord-Limburgsche Glansinrichting W Rullenraad een prima drijfhond Adverteert in dit blad Mode-Kakschool voor Dames Boorden, Dassen, Bretelles, Eng. Hemden, Sokken en Regenjassen en verder alle Heeren-Modeartikelen A. THIUIiEN 1 Entrée f 0.50. De VERLOTING aan deze tentoonstelling verbonden bestaat uit 6600 loten, 250 prijzen. Prijs p. lot f 0.50 Bij aankoop van boekjes van 20 loten twee loten gratis. Loten verkrijgbaar bij het Secretariaat EINDSTRAAT 1, VENRAV Rijkskeuring dekhengsten. Qemengd Nieuws wordt eiken dag aan hooge prij?en ontvangen Verzeker uwe gebouwen en goederen tegen storm schade. Lage premiën. Assuradeur prima Heidewachtel. Mej. ELIZA VAN DB VEN NB, koopt U het beste bij Sluiting Dranklokalen. gedurende de Tentoonstelling op 26 en 27 Augustus 1925. De Burgemeester van Venray brengt ter algemeene kennis, dat door hein ingevolge artikel 41 der Algemeene politieverordening het sluitingsuur voor de restaurants, koffiehuizen, bierhuizen en in het algemeen de inrichtingen, waar men gelagen zet, in de gemeente Venrav, op WOENSDAG 26 en DON DERDAG 27 Augustus a.s. is verlengd tot TWAALF uur middernacht. Venray 21 Augustus 1925. De Burgemeester voornoemd, O. VAN DE LOO. Onbewaakte Spoorwegovergang. Kunstweg Yenray-Maashees. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter algemeene kennis, dat mpt ingang van heden de overweg bij Iv M 52.588 (W. p. 45) in den spoor weg NijmegenVenlo, gelegen onder Venray (bedoeld is hier de overweg nabij den Buus op den weg Maashees) niet meer wordt afgesloten of bewaakt. Ter voorkoming van ongelukken wordt de grootste waakzaamheid en voorzichtigheid bij het passeeren van dien overweg dringend aanbevolen. Venray 21 Augustus 1925. Burgemeester en Wethouders voornmd O. VAN DE LOO. De Secretaris, VAN HAAREN. Afsluiting weg langs het Sportterrein. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter algemeene kennis dat weg no. 59, loopende langs het sportterein, zuidzijde, vanaf de Leun- sche weg tot voorbij perceel sectie C 5727, waar twee landwegen elkaar kruissen, vanaf 26 Augustus a.s. vm. 7 uur tot 27 Augustus a.s nam. 10 uur voor het publiek afgesloten is. Venray 20 Augustus 1925. Burgemeester en Wethouders voorn. O. VAN DE LOO De Secretaris, VAN HAAREN. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis, dal de gewone Rijksnajaarskeuringen van lot dekking bestemde hengsten (alleen voor iype trekpaard) dit jaar voor Limburg alleen door de stam- boekcommissiën zullen gehouden wer den als volg' 25 September a.s. te Venlo 29 October a.s. te Maastricht 80 October a.s. te Roermond. Tol deze keuring worden toegelaten de hengsten, die tenminste 2 jaar oud zij n Voorts wordt de aandacht van be- langhebbenden gevestigd op de navol gende voorschriften De eigenaar of 'houder, die een hengst ter keuring wenscht aan te bieden, is verplicht, daarvan ten minste drie weken voor den dag der keuring- vrachtvrij een schriftelijke en door hem onderteekende aangifte le zenden aan den Secretaris der betrokken Re gelingscommissie, den heer M. Wilms te Helden. Die aangifte moet bevatten a. den naam en de woonplaats van den eigenaar of houder b. den naam, den leeftijd, het ras, de kleur en de bijzondere ken teekenen van den hengst, benevens, indien deze in het stamboek is ingeschreven, het stamboek en het stamboeknummer c. zoo mogelijk de afstamming van den hengst, d. i. de vermelding van vader en moeder, alsmede den naam en de woonplaats van den fokker d. door welke commissie of com- missiën de hengst gekeurd moet wor den e. ingeval de hengst reeds eerder is gekeurd, de plaats en datum der vo rige keuring. Voorde aangifte make men gebruik van de daarvoor bestemde formulieren welke op gefrankeerde schriftelijke en onderteekende aanvrage door boven genoemden Sdcretaris der regelings commissie aan de eigenaars of houders van hengsten worden toegezonden. Men geve bij de aanvrage duidelijk zijn adres op. Hengsten, die na den hovengenoem den termijn van minstens drie weken voor den keuringsdag ter keuring worden aangegeven, KUNNEN door de Commissie tot de keuring worden toegelaten, mits de eigenaar of de houder voor den dag der keuring eene som van f 25.heeft gestort bij meer- gemelden secretaris der regeiings commissie. Bij toelating lot de keuring vervalt deze som aan 's Rijks kas. Venray, 20 Augustus 1925. De Burgemeester en Wethouders voorrrd O. VAN DE 1.00 De Secretaris, VAN HAAREN. Het Koninklijk bezoek aan Zeeland en Langenboom. De Koningin werd Dinsdag te Lan genboom ontvangen in het klooster door praeses van Wennekendonck, die wees op de gelatenheid, waarmee, de bevolking haar lot droeg. De bevolking weet niet wat te beginnen en wanneer met den opbouw aan te vangen. H M. antwoordde, dat zij ontroerd was door dezen groolen rampspoed en dat zij hoopte, dat alle schade zoodra mogelijk en zoo volledig mogelijk door het Nederlandsche volk zou hersteld worden. H. M. bezocht vervolgens Langstraat de school van Langenboom, het kloos ter en de kerk, de boerderijen in Graspeel, Trent en Oventje. In 't bij zonder bracht zij een bezoek bij van den Heuvel, wiens léjarige zoon onder de puinen gedood was. Het zusje van dezen jongen bood IT. M. een bidprentje aan van haar broer. Dd Koningin aanvaardde het ont roerd. Overal sprak H. M. met de boeren, huldigde hen, die van elders waren komen helpen om de schade mee te herstellen. In Zeeland bezochi H. M. het liefde gesticht, waar zij zich onderhield met de gewonde slachtoffers van Boxtel, Mar.ders en vrouw van den Heuvel, die allen aan de beterhand zijn. De bevolking bleef kalm en toonde geen groot enthousiasme, maar allen waren vol bewondering voor den een voud van de Koningin. Omstreeks kwart voor drie verliet H.M. Zeeland. Nu juichte de bevolking haar toe. De terugreis werd gemaakt per auto over Uden, Nistelrode naar Oss, van waar H. M. per trein naar Het Loo vertrok. De drukte in de verwoeste streek. Tijdens de twee gepasseerde Zonda gen heeft in de verwoeste streek van Jost-Brabant een drukte geheerscht, zooals men nog nimmer in een der groote steden van ons land heeft ge kend. Duizenden auto's van heinde en verre, zelfs uit het buitenland, fietsers, die niet meer te tellen waren, alles was vertegenwoordigdiedereen van Nederland zal een bezoek gebracht hebben aan de verwoeste streken. De groote ramp. Menschen heerschen en bevelen Of ze heele bazen zijn, En ze moesten dankbaar wezen Voor een beetje zonnescnijn. Voor wat vruchten en wal water, Voor wat vroolijkheid en rust, Voor een welgeschapen lichaam, En wat lieve levenslust. "Wanneer dan het uur van wanhoop En van al verwoesting komt, Wordt helsmalen,zwetsen,schelden Plotseling bidden en verstomt. Kerken, scholen en fabrieken Worden weggevaagd En die stumperige menschjes, Net als schapen opgejaagd. Weghun macht hunkracht en glorie Weg hun geld dat alles breekt; Biddend zitten zij terneder Als het Opperwezen spreekt. J. H. Speenhoff. Rechterlijke achterstand. Bij het Gerechtshof te Amsterdam moet zulk een achterstand bestaan, dat als voor het bepleiten der zaak, een rechtsdag wordt gevraagd, het maanden duurt, voordat zulk een pleidooi kan plaats hebben. Mr. P. Groote, advocaat 16 *Vm,sterdam. neemt daarvan enkele treffende gevallen. In een weinig be- teekenend procesje, werd een pleitdag gevraagd in de maand Mei en het Hof bepaalde daarvoor een dag in de maand April van het volgende jaar. Toen die dag was aangebroken, werd\ van het pleidooi afgezien en het ver moeden was daardoor niet ongewettigd, dat dit pleidooi alleen door den advocaat der tegenpartij was gevraagd, om zaak op den langen baan te schuiven. Mr. G. beweert, de bewijzen.in handen te hebben, dat tot ver over onze gren zen bekend is geworden, welke toestand daardoor is geschapen. Zoo zou een groote firma in Bohemen op een advies over een zaak, betreffende een groote houtleverantie in Nederland, den raad hebben ontvangen om in Nederland geen procedure te beginnen en zelfs om liever geen zaken in Neder land meer te doen, dan jarenlang te wachten op een uitspraak bij eenig rechterlijk geschil. Dezelfde Mr. G. ïekent uit, dat achterstand steeds grooter wordt en is van oordeel dat niet protesteeren daar tegen, gelijk zou staan met plichtver zaking. 82 voor één. Voor de betrekking van onderwijzer aan de openbare' school te ITummelo hebben zich 82 sollicitanten aangemeld Een outle moord opgehelderd Een gevaarlijk individu bekent. Zooals wellicht sommige lezers zich nog zullen herinneren, werden in den avond van Zondag 31 Angustus 1919, resp. in de Paul Krugerslraat en de Scheldestraat le Vlissingen, te ongeveer 9 uur, twee meisjes door een onbekend manspersoon aangerand en met een mes gestoken. Het eerst bedoelde meisje genas vrij spoedig, maar het tweede, juffrouw Dina Burgineijer, oveileed op 5 September aan de bekomen wonde. Bij de ter aardebestelling op Maandag September uitte de vader van dit slachtoffer den wensch, dat »de moor denaar zijn straf niet zal ontgaan en hij steeds het visioen van zijn daad voor oogen zal hebben." Ofschoon een zeer uitgebreid onderzoek werd inge steld, mocht het de politie niet geluk ken den dader te vinden, en ook een later door het in leven gebleven slacht offer te Rotterdam aangewezen man bleek niet de dader te zijn. Wel werd een strafvervolging inge steld tegen den geneesheer, die mej. B., behandelde en hem ten laste gelegd, dat hij door verkeerde behandeling haar niet in het leven heeft gehouden. Deze medicus, intusschen overleden, werd vrijgesproken. Thans schijnt, naar wij vernemen, meer licht in deze zaak te zullen komen en heeft men na 6 jaar den dader van deze misdaad gevonden. De 33 jarige werkman A. F. J. uit Middel burg, die in voorarrest zit wegens aanranding van een klein .meisje te Souburg en poging tot moord op dit kind, moet namelijk bekend hebben 6 jaar geleden de beide meisjes te Vlissingen te hebben gestoken. De mogelijkheid, dat ook deze misdaad niet ongestraft blijft, is dus groot. Een stadswijk vjjf voet opgevijzeld Aan het gemeentebestuur van North wich Cheshire, is dezer dagen door de bouwinspectie medegedeeld, dat het omhoog brengen van het centrum der stad met circa 5 voet voltooid is. De arbeid heeft 3 jaar geduurd. De geheele zakenwijk van dit stadje tien straten, drie banken, de graaf schapsrechtbank en tweehonderd huizen en winkels is omhoog gebracht. Dit was noodig, omdat alles verzakt was tengevolge van het voortdurend wegpompen van het zouthoudende wa ter onder dit gedeelte van de stad. De handel heeft in het geheel geen hinder ondervonden van het werk. De winkels werden opgevijzeld, ter wijl zij vol klanten waren. Slechts 7 of 8 gebouwen moesten omvergehaald worden. Ongevallen hebben niet plaats gehad Eenmaal echter was het op het kantje af. Een vrachtauto liep n.l. op den drager van een der stutten, waarop een winkel rustte, doch het contact tusschen pijler en stut bleef bewaard, zij del ook slechts heel even, zoodat de winkel niet instortte. Een voorbeeldige Dienstbode. De Fransche bladen maken gewag van het verdienstelijk leven eener dezer dagen overleden dienstbode. De overledene, Marie Le Pellec ge- heeten, was afkomstig van Tréguidel in de Cêtes du Nord, waar zij in 1837 geboren werd. In 1850 bij een zekere familie Gou- arin in dienst getreden, waarvan zij den grootvader, de zonen en kleinkin deren, hielp grootbrengen, stierf zij thans, terwijl zij nog bij dezelfde fa milie in betrekking was. Zij werkte heel haar leven, verzorg de het vee, verrichtte jarbeid op hel veld en in de boerderij en bakte tot een week voor haar dood nog '1 brood, Meer dan zestig jaren lang onder hield zij niet alleen de onthoudingswet maar vastte streng, ondanks haar zwa- ren arbeid. Nimmer ontbrak zij door eigen toe doen in de IT. Mis of het Lof. In den Kerstnacht bad zij haar duizend Wees Gegroeten en onder haar dagelijksch doen bad zij steeds den rozenkrans Nimmer ging zij slapen, zonder een rozenhoedje te hebben gebeden voor haar goede overleden meester en me teres. Tweemaal werd zij gedecoreerd: eens met de medaille voor verdienstelijken arbeid, eens met die voor langdurigen dienst. De Fransche academie kende haar verleden jaar een deugdprijs toe. Ingazsadea Llideleaüagsa, Kom uw pynltjke rug te hulp! Voelt gij u ellendig door doffe stekende rugpijn? Wordt gij gemarteld door rheumatische pijnen, stijfheid en harde zwellingen in uw gewrichten en ledematen Hebt gij last van de hinder lijke steken van spit Van onaangename urinestoornissen Voelt gij u vermoeid, uitgeput en op, zenuwachiig, prikkel baar en terneergeslagen? Pas dan op uw nieren. De nieren zijn de filters van het bloed, en zoodra zij haar taak niet meer behoorlijk vervullen, blijven vergiften in het bloed achter en raakt uw gestel van streek. Rugpijn en scherpe steken als van een mes beginnen u te kwellen, gij krijgt last van hoofdpijn, duizelig heid, blaasstoornissen en slapeloosheid. Wacht niet tot zich verdere verschijn selen van nierzwakte voordoen. Help uw verzwakte nieren voor het te laat Gebruik Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Dit speciale niergeneesmiddel dient uitsluitend voor nier- en blaas- kwalen. Foster's Pillen hebben duizen den geholpen en kunnen u evenzeer helpen. Let op de verpakking in glazen flacons met geel etiket (alom verkrijgbaar), waardoor gij zeker zijt geen verlegen buitenlandsch goed te ontvangen. Prijs fl.75 per flacon. 33 Ondergeteekende bericht hiermede aan hare Wasch- en Strijkinrichting te hebben verbonden eene glansmachine voor boorden en manchetten Prima keurig werk Neemt proef. Beleefd aanbevelend, 20 Kruisstraat. Lotium bi] Venlo. Aan hetzelfde adres Te koop gevraagd op hazen en konijnen, ook genegen te ruilen tegen een en jonge Dames om in zeer korten tijd GRONDIG het KNIPPEN te LEEREN. Beslist volledige opleiding voor huishoudelijk gebruik in het knippen van alle soorten Dames-, Kinder-, boven-en onderkleeding, alles zuiver volgens maat, waarbij zeer practische lessen in plaatgarneering, die U in staat stellen alle mogelijke modellen te knippen, al verandert de mode nog zoo dikwijls. Leertijd hiervoor ongeveer ongeveer 4 maanden, eens per week 2 uren les plus thuisoefeningen, die, wanneer zij iedere week gemaakt worden, al zijn ze ook verkeerd, recht geven de overige maanden gratis les te hebben in het knippen, voor de lessen die men mogelijk nog niet begrepen zou hebben. Succes wordt verzekerd. Tevens bestaat gelegenheid om een NAAICURSUS te volgen. Verdere inlichtingen worden op aanvraag gratis en zonder eenige verplichting verstrekt, ook tijdens het spreekuur iederen Woensdag van half 3 tot 4 uur in Hotel „De Zwaan", Markt Venray. Aanbevelend, Gedipl. Leerares in Fransche, Weener- en Engelsche Coupe. N.B. Ook wordt op aanvraag les aan huis gegeven. MARKTSTRAAT 5. 54

Peel en Maas | 1925 | | pagina 5