rs Provinciaal Nieuws. Landbouw- Tentoonstelling Venray Groote Algemeene Vergadering ge- door ieder vlagd werd. Tentoonstelling Bijenbond Tentoonstelling Fraus Sanders, Oostrum Districts-arbeidsbeurs Heden Zaterdag 8 uur in het Patronaat. Het Bestuur van de Landbouwtentoonstelling te Venray Landbouwtentoonstelling. te VENRaY. LeunenVenray, te VENRAY. ontvangt Schoofstroo van zalig niets doen, zich nergens mede bemoeien, binnen niet al te langen tijd worden verstoord. Dat wil zeggen, niet op een wreedaardige, doch op een zeer aangename, zeer nuttige wijze. De vroede vaderen, toenmaals even als nu nog, zochten de belangen hun ner gemeentenaren te behartigen en peinsden op middelen, Venray in het Limburgsch gewest en ook daarbuiten naam te doen maken. Zoodoende was men op de gelukkige gedachte gekomen, een Landbouwtentoonstelling in Venray te organiseeren. Dit was echter gauwer gezegd dan gedaan. Nog nimmer had er in ons dorp zoo iets plaats gehad. En toch 1... En toch Er moest iets gebeuren. Venray moest meer bekend worden. Het zou voor het toenmaals opkomende Peeldorp iets grootsch zijn »Iets, nog niemals da gewesen." Na eenige voorloopige besprekingen lus schen den toenmaligen Burgervader, Wethouders, Secretaris en Raad, werd aanvankelijk besloten, pogingen in 't werk te stellen, dit plan tot rijpheid zien te brengen. Men zou zich in verbinding stellen met den Heer Math. Merckelbach te Wittem, Voorzitter der Maatschappij van Landbouw in Limburg. Na heel wat correspondentie en be sprekingen kwam men tot overeen stemming. Een Lar.dbouwtentoonstel ling zou er komen. Staande de vergade ring benoemde men den Edelachtbaren Heer Ph. Esser Burgemeester tot Voor zitter, de Wethouders tot bestuursleden en den WelEdelen Heer M. v. d. Voort tot Secretaris der tentoonstellings-com- missie. Alzoo was de eerste steen gelegd. Met het oog op de werkzaamheden der Landbouwers, werd besloten de tentoon stelling te houden in 't laatst van Augustus van hetzelfde jaar, en wel den 28sten Augustus. Ook nog omreden, dat de Venraysche kermis dan tot het verleden behoorde. Zoo toog men aan het werk, verzond heinde en verre kennisgevingen tot deelname aan deze eerste Venraysche Landbouwtentoonstelling. De plaats waar deze zou gehouden worden, was dank zij de welwillendheid der Eer waarde Zusters van het Ursulinen- klooster gevonden op het terrein van het tegenwoordige pensionaat Jeruzalem. Deze als 't ware in de kom der ge meente gevonden gelegenheid, werd dan ook door de Commissie als uit stekend bevonden en in dank aanvaard. Als nu door de Landbouwers aan den oproep werd gehoor gegeven, dan kon het niet anders' of de onderneming moest en zou schillerend slagen. Attracties zooals nu, kénde men toen nog niet, of althans zeer weinig. Geen strijkjes of Kermisje d'éte. Maar, daar ging het ook niet om. Het doel, den Landbouwer iets van zijn noesten vlijt, van zijn arbeid te doen loonen in het openbaar, het publiek een hoogeren dunk te doen krijgen, hem te verheffen in het oog van den burger, dezen te laten zien hetgeen de landman presteert. Dat doel zou verwezenlijkt worden. En ook de landbouwers zelf, zij zouden daar van anderen kunnen zien en kunnen leeren wat er op gebied van paardenfokkerij en veeteelt nog waste verbeteren in eigen omgeving. En dat was noodig, hard noodig. Van oog getuigen is mij verhaald, dat in die dagen er meer knollen dan paarden rondliepen en de beesten meer van een kapstok dan van een goed gevleeschd rund weghadden. En om hen hierop opmerkzaam te maken, was het de opzet der tentoonstelling. Of dit bekroond zou worden? Als ik nu het program nasla van dien lijd, durf ik gerust zeggen, dat hel toenmaals opgezette plan schitterend is geslaagd en rijke vruchten heeft afgeworpen. En dan mogen de hederi- daagsche beoefenaars van Landbouw en Veeteelt dit vooral niet vergeten en thans nog even stilstaan en in gedach ten een eeresaluut brengen aan die mannen van weleer, waarvan de mees ten reeds van ons gingen, die zoo'n krachtdadigen stool gaven, aan datgene waarvan thans de resultaten aanwezig zijn, waardoor welvaart Venray en omstreken thans bestrijkt. Na hen, zijn er Gode zij dank andere flinke mannen opgestaan, de voetstappen drukkend hunner energieke voorgan gers, die met hand en tand hebben verdedigd de belangen van Venray's volk en den boerenstand in 't bijzonder. Noemen wij slechts eenige bekenden uit ons midden, als Hubert Janssen, een Jean Poels en van de jongere garde Vincent Pyls. Wat is er niet gedaan voor verbetering van het paardenras? Ons Limburgs paard overal bekend om zijn uitstekende hoedanigheden Voor het rund Bezoekt onze vee markten. Welk prachtig, graaggekocht vee 1 Om niet te spreken van schapen fokkerij en veredeling van het geiten ras en hoenderteelt De ontginning van de Peel enz. enz. Hoe heeft men de Regeering niet wakker geschud, Haar wijzende op de nooden van den nijveren Limburgschen Boerenstand. Dat alles 1 't Is te danken aan de Pioniers van 83 en hun volgelingen.... En nu Ten tweede male staat Venray aan den vooravond van het groot gebeuren. Thans weer een Landbouwtentoonstel ling op veel grooter op veel breeder schaal. Men heeft in die veertig jaar veel geleerd. Men wil dat toonen. Op Woensdag 26 Augustus (dus op twee dagen, twee en veertig jaar na de opening der eerste) is de opening van de tweede Venraysche Landbouw tentoonstelling! Besloeg de catalogus van 1883 4 bladzijden, de thans ver krijgbaar gestelde 25 cent is een lijvig boekdeel van maar Üefst 225 pagina's. Wel een bewijs van vooruit gang in het aantal deelnemers en het nul wal zij zien in dergelijke demon straties. «Verbetering zij ons streven" zoo luidt thans hun devies. Op heden hebben wij grootere terreinen, waar al het schoons en nuttige te zien zal zijn. Ook vele nieuwigheden op gebied van Landbouwwerktuigen. Behalve dat, ook nog vele (rhans haast onontbeerlijke) attracties, o.a. Strijkje, Fanfare en Loterij waarin men nuttige prijzen kan winnen voor 'n luttel bagatel. Daarom verwacht de commissie ook groote opkomst, alge gemeene medewerking van alle kanten. Deelnemers hebben getoond wat zij willen. Voor hen is de spanning groot, wie met de bekroning gaat strijken Aan U bezoekers is het de verwach ting van de Commissie niet te ne- schamen. Ook de Commissieleden zitten in spanning. Venray moet haar naam hoog houden. Waar de Regeering haar vertegenwoordigers zendt, vele autori teiten ons de eer aandoen zitting te nemen in het Eerecomité, de Midden stand zich beijvert in 't Patronaat het beste te exposeeren wat maar denkbaar is, moogt gij niet achterblijven. Wij verwachten op onze terreinen, duizenden en nog eens duizenden om te bewijzen dat de Venraysche Land bouwtenloonstelling iets is, wal men ten zeerste op prijs stelt. Allen op dus, Woensdag 26 en Donderdag 27 Augustus naar Leunsche weg en Patersstraat. Geen oud wijf blijve dus bij haar spinnewiel. Lid van het Perscomilé. VENRAY, 22 Augustus 1925. Openstelling Bureaux Gemeente secretarie, Gemeente-Ontvanger Gemeentewerken en Vleeschkeurings- dienst op 26 en 27 Augustus. Burgemeester en Wethouders brengen ter algemeene kennis, dat ter gelegenheid der Tentoonstelling op 26 en 27 dezer de Gemeentesecretarie, het Kantoor van Ge meenteontvanger en (ïemeentewecken en het Bureau van den Vleescbkeuringsdienst voor het publiek slechts geopend zijn van NEGEN tot TWAALF uur voormiddag. Spreekuren Burgemeester. De Burgemeester van Venray brengt ter algemeene kennis, dat hij op Woens dag 26 en Donderdag 27 Augustus a.s ten Raadhuize geen zitting houdt. RÜkstelefoon. Nieuwe aansluitingen Firma Loonen Creemers, Maasheesche weg, No. 79 De Landbouwtentoonstelling zal vanaf 24 tot en met 29 Augustus a.s onder No. 80 op het telefoonnet worden aan gesloten. Voor het examen hoofdacte slaag de te Roermond mej. C. Min, onder wijzeres te Ysselsleyn. De metselaar G. A. alhier, werk zaam te St. Anthonis, had aldaar het ongeluk met een gedeelte sleigerwerk naar beneden te vallen. Met ernstige kneuzingen werd hij opgenomen. Hoe wel hij eerst niet mocht vervoerd worden, is hij thans naar hier over gebracht. Zijn toestand is ernstig. De prijzen van de Landbouw tentoonstelling, bestaande uit eene pracht collectie medailles, zijn te be zichtigen in de étalages van H Camps, Groote Straat en P. Schaeffers, Hof straat In het patronaat zal gedurende de tentoonstelling ook worden gedemon streerd hoe prachtig men op onze machines kan borduren en stoppen terwijl borduurwerken worden geexpo seerd welke op de «Phoenix" naai machine zijn vervaardigd. In onzen winkel Groote Straat no. 10 etaleeren we eene groote sorteering kachels, haarden en andere win ter artikelen henevens onze bekende for nuizen. Hoogachtend (Adv.) A. H. DE HAEN. Turuclub „St. Christoffel." Er werd gemompeld dat het een stout waagstuk was voor deze jonge Club om den allereersten keer alreeds in de tweede klas mee te dingen op het groote internationale concours te Roer mond. Maar onze Venraysche Turnclub heeft het waagstuk op schitterende wijze volvoerd en staat ineens midden op de ladder van welverdiende eere. In den Gymnastischen Kamp werd de tweede personeele prijs behaald door den heer H. van Aarssen, voorzitter van »Sl. Christoffel," en in den Twaalf kamp verwierf de heer Aug. van Bergen den tweeden personeelen prijs. De ver- eeniging als zoodanig bekwam voor Vereenigingsturnen (Vierkamp) den tweeden prijs en voor Exerceeren, ofschoon dit door gebrek aan trom slagers eigenaardige moeilijkheden op leverde, de bronzen medaille. Geen wonder dat »St. Christoffel" in feestelijke stemming verkeerde 1 Maan dag wapperde de vlag van het Patro naatsgebouw, waar de Club hare oefeningen houdt. Onder de vroolijke tonen der muziek van de Kleine Fan fare trokken <Je turners, adspiranten en leden, door Venray's straten. In de zaal van het Patronaat werd achtereenvolgens het woord gevoerd door den geestelijk-adviseur Pater Nielen, die het turnen beschouwde uit het oogpunt van schoonheid en karak tervorming door den energieken leider van »St. Christoffel" den heer M Janssen die vooral nadruk legde op volharding; door den ijverigen voorzit ter den heer.H. van Aarssen, die in geestdriftige termen dankte en felici teerde door het bestuurslid den heer Frans van Gestel die dank bracht aan den heer W. Laurenase en de Kleine Fanfare. Voorts werd nog een tijd in gezellig samenzijn doorgebracht. Bloeie en groeie »Sinl Christoffel." Woensdagavond bereikte onze Turn club alsnog een zeer verheugend bericht. Verscheidene leden, die aan den per soneelen wedstrijd hadden medegedaan, alsmede de Club als zoodanig hadden zulk een groot aantal punten behaald dat zij vlak bij nog andere prijzen waren. Welnu, bij de telling, na de wedstrijden gehouden, is gebleken dat onze Turnclub »Sint Chrisloffel" ook nog de Zilveren Medaille heeft behaald van zijne Koninklijke Hoogheid Prins Hendrik voor het hoogst aantal punten. De eereprijs Leve »Sint Christoffel Hoera De Toeristenbond A.N.JV.B. op de aanstaande Landbouw-tentoonstelling. Naar wij vernemen zal op de ten toonstelling die op 26 en 27 Aug. te Venray gehouden wordt van den Toeristenbond uitkomen met eene in zending in hoofdzaak betrekking heb bende op het toerisme. Het jaarfeest van dezen Bond pas een paar weken geleden te Maastricht gevierd, heeft nog weer eens laten zien, aan welke uitstekende krachten de leiding van de Bondszaken is toever trouwd en waarbij de gelegenheid niet heeft ontbroken om te toonen wat in de ruim 40 jaar van zijn beslaan door dien Bond is tol stand gebracht. Voor hen die daar niet tegenwoordig waren, zal nu de gelegenheid openstaan meer van nabij van dat werk kennis te nemen, terwijl naar wij vernamen een der Bestuursleden van den Bond de leiding van deze inzending heeftop zich genomen en volgaarne bereid is met elke gewenschte inlichting van dienst te zijn. Uitslag der Zondag gehouden wedvlueht van de Postduivenvereni ging »De Zwaluw" alhier met jonge duiven van uit Thuin (België) afstand 180 K.M. De uitslag was als volgt: le, 9e 32e en 39e Fr. Vermeulen 2e 10e 14e en 37e J. Kusteis; 3e 8e 23e 29e en 33e P. Kersten 4e J. Fila5e 12e en '21e G. v. Dijck6q 30e en 36e H. Slrijbosch 7e en 35e K. v. Mill lie J. Creemers 13e J. de Bruin 15e 27e en 28e J. Eibers 16e J. Goumans l-7e en 22e J. v. Wanrooi; 18e W. Manders19e en 20e J. Oudenhoven; 24e en 25e H. v. Opbergen 26e 31e en 38e A. Janssen 34e H Loonen. Duiven los 9 uur 20 min aankomst eerste duif 1 uur 23 min 30 sec. laatste duif 2 uur 32 min. 52 sec. De overweg naby den Buus. Zooals uit eene in dit blad voorko" mende officiëele aankondiging blijkt, is sedert gisteren de afsluiting en be waking van den spoorwegovergang op de lijn VenloNijmegen in den pro vincialen weg naar Maashees nabij den Buus onder Venray opgeheven. Naar wij meenen le weten, hebben en zulks zeer terecht Burgemeester en Wethouders dezer gemeente, ge steund door de verschillende gestichten, met kracht en klem gewezen op de ernstige gevolgen, welke het niet meer afsluiten der barrière op dezen drukken hoofdverkeersweg kan hebben, en in het belang der openbare veiligheid dringend 'verzocht om niet tot ophef fing dezer afsluiting over te gaan. Het heeft echter blijkbaar niet mogen balen. De verantwoordelijkheid voor onge- wkken, welke, naar wij ons voorstel len al hopen we ook, dat we ons vergissen niet zullen uitblijven bij het drukke verkeer over dezen grooten weg en het zeer ongunstig uitzicht ter plaatse, is nu geheel aan de zijde der autoriteiten, die tot dezen maatregel hebben geadviseerd en daartoe hebben besloten Nu het intusschen eenmaal zoo ver is gekomer, dat de overweg niet meer wordt afgesloten bij de nadering van treinen, meenen wij niet beter te kun nen doen dan eenieder ernstig aan te raden om in 't vervolg alvorens de spoor lijn aldaar over te steken, goed naar beide zijden uit te zien en de grootste voorzichtigheid te betrachten. Zaterdagavond gaf Venray's Fan farecorps haar vijfde volksconcert op het Ilenseniusplein. De diverse num mers werden keurig uitgevoerd Er was veel belangstelling. OIRLO. Uitslag der Zondag gehou den wedvlucht van de Postduivenver- eeniging «de Voorbode" van uit Deventer afstand 106 K.M. De prijzen werden behaald als volgt le 5e 6e 7e en 8e J. Gommans; 2e en 3e G. Joosten 4e Fr Weijs9e R. Achten 10e 11e 12e 13e M. Dinghs. Duiven los 12 uur, aankomst le duif 1 uur 10 sec., laatste duif 1 uur 17 7 sec. CASTENRAY. De Heer Th. van de Voort, onderwijzer aan de O. L. School alhier, slaagde te Roermond voor de Hoofdacte. WELL. Tusschen Well en Bergen reed Zondagavond een auto, waarin zeven personen, met volle vaart tegen een boom. Drie der inzittenden werden zwaar gewond naar het ziekenhuis te Gennep vervoerd, waar Dr. Sliemens en diens assistent onmiddellijk met operaties begonnen. De vier anderen zijn minder ernstig gewond. De auto werd bijna geheel vernield. Weer een auto-ongeluk. Gevolgen van den slechten weg. Men meldt uit Well: Het eene auto-ongeluk is nauwelijks voorbij of 't andere is er alweer. Zoo brak Maandagmiddag op den rijksweg een autobus, die van de Meierij naar Kevelaer rijdt, de achteras. Zou de toestand van den weg daar ter plaatse ook niet veel schuld aan de twee auto- ongelukken hebben Gelukkig werd niemand gewond. GENNEP. Vrijdagavond had zekere J. L. op den Milsbeek het ongeluk bij zijne werkzaamheden in den paarden stal een zoodanigen klap van zijn paard te krijgen, dat hij, na overgebracht te zijn in het ziekenhuis alhier Zondag j.l. aan de gevolgen daarvan is over leden. ROERMOND. Op de Coöp. Eiermijn van Maandag was de aanvoer 2050000 eieren. Groote eieren f910 20 Kleine eieren f89. Eendeneieren f9—9,50. Huiselijke twist. In een woonwagen te, Horn onstond hoogstaande ruzie tusschen de echtge- nooten F. De vrouw, die twee revolver schoten op haar man loste zonder hem evenwel te treffen, werd door de marechaussée in arrest gesteld In den wagen werd door de vechten den alles kort en klein geslagen. Ernstige val. Te Budel is de werkman G. v. V. ter hoogte van 12 meter naar beneden gevallen op het bouwwerk derZwavel- zuurfabriek. De man brak twee ribben en bekwam zware hoofdkwetsuren. Zijn toestand is zorgwekkend. Ernstig auto-ongeluk. Dinsdagavond kwamen Guill. Weda en Renier Kuypers uit Echt beiden in een auto gezeten van Maeseyk en reden in de richting Echt. Op den Aasterberg gekomen is de bestuurder het stuur kwijt geraakt. De auto kwam in een greppel terecht en sloeg om. Spoedig werd geneeskundige hulp ontboden. Het bleek, dat G. Weda reeds aan de bekomen verwondingen was overleden, terwijl J. Kuypers ernstig gewond en met gebroken sleutelbeen werd opgenomen. Kerkconsacratie. Z D. H. Mgr. L. Schrijnen, Bisschop van Roermond, zal Maandag a.s te Hoensbroek op Ten Esschen de nieuwe Rectoraatskerk plechtig consacreereri. Ccmentfabricatie in Liraburg. Naar de »A. V." meldt zal de cement fabriek te Vijlen-Vaals, die onlangs in Duitsche handen is overgegaan, na jaren lang stil te hebben gelegen, opnieuw in werking worden gesteld en zelfs worden uitgebreid. OVERLOON. H. M. de Koningin heeft den heer A. van Son teOverloon bij besluit van 22 Juli j.l. den titulaire rang van 2e luitenant verleend. Winterdicnst spoorwegen. De winterdienstregeling op de Neder- landsche Spoorwegen zal 4 October in werking treden. De Typhus in Duitschland. Op de Ned. grens. De Typhus is naar Westfalen over geslagen. Sinds Woensdag zijn te Rheine 60 gevallen voorgekomen, waarvan 3 doodelijk. BU&aSRUJHX STATO VS 3 SAY. van 714 Augustus GEBOREN: Harman Th. A. »an AarsseD, Patersstraat Mariinus G. van Opbergen, Maasheescheweg Anna H, 3. Kurvers, Oirlo. GEHUWD Aloysius A. A. Vermeulan, 26 jaran te Borgerhout en Francisca J M. van Roasum 28 jaren, te Venray. Henricus C. de Brnijn, 26 jaren, te Roosen daal en Nispen en Johanna W. Wijnhoven, 25 jaren, te Venray OVERLEDEN Anna M. Kemmelinga, 67 jaren, Oirlo Mathijs Baten, ecbtgen. v. J. Smits, 71 jaren, Oirlo Johannes Vergeldt, 75 jaren, MerseloschewegJacomina »an den Heuvel, echtgen. van Jacobus Rongen, 75 jaren, Braban der een patient St Annagesticht. sirsslnis mma vwray. Parochiekerk Morgen Zondag 2 uur g>oots Congregatie en collecte voor het St. Petrus liefdewerk, half 3 herhalingscatechismus Maandag half 8 leesmis, 8 uur de uitvaart voor de vrouw van J. Rongen. 7 uur Lot. Dinsdag half 8 leesmis, 8 uur Jaarg. voor Gertrudia Arts en Ouders. Woensdag half ;8 leesmis, 8 uur gezongen H. Mis ter eere van den H. Isidorus voor het wel slagen der Landbouwtentoonstelling. Donderdag half 7 te Veltum H. Mis, half acht leesmis, 8 uur besteld Jaarg. voor Peter van Meijel, echtgenoote en Familie. Vrijdag half 8 leesmis, 8 uur Jaarg- voor M. Jenneakens Zaterdag komen de kinderen der 3de klas te biechten, 7 uur Lof Dinsdag en Woensdag 6 uur leesmis voor Jan Vergeld als lid der flambouwdragers. Vrijdag 6 uur leesmis als lid der H. Familie. A s Zondag na de Hoogmis Te Deum wegens den geboortedag van H. M. de Koningin. Paterskerk. Morgen Zondag 5, 6 en 7 uur H. Mis met onderrichting, om 8 uur Hoogmis met preek, om 5 uur Lof. Bestuursvergadering Derde Orde. Dinsdag (eest v. d. H. Koning Ludovicus, Patroon der 3e Orde, volle afl o g.v. Generale absolutie voor de leden der 3de Orde, om half 8 Hoogmis ter eere d. H. Antonius. Om 6 uur Lof. Woensdag feest van de H. H. Timotheus en' Bernardu8, volle afl. o g.v. Om 6 uur Lof. Vrijdag om half 8 Hoogmis, om 6 uur Lof en H. Kruisweg. St. Antonius-Patronaat. Geen zangrepetitie. Voor zoover het kan, wordt er Patronaat gehouden. Worden gevraagd 1 nette bakkersleerling 3 jongens van 13—15 j. v, boerenwerk 3 boerenknechten 4 boerendienstmeiden 2 burgerdienstmeiden 1 paardenknecht 1 jongen voor leerling rijwielhersteller 1 huishoudster voor klein boerengezin 1 meisje 12—13 jaar bij kinderen en huiswerk Bieden zich aan 1 bakkersknecht voor gemengd qediijl 1 barbiersleerling 2 jaar aan het vak 1 daglooner voor alle werk 1 chauffeur bekend met motoren 1 bekwame bakkersknecht 1 smidsleerling 1 jongen 14 jaar voor alle werk Uitgenoodigd worden alle Com missieleden en alle belangstellenden van 't dorp en gehuchten. Flinke opkomst noodzakelijk. 27 HET BESTUUR. verzoekt hierbij beleefd de alge meene medewerking van inwoners van Venray. Om 't geheel een feestelijk aan zien te geven, zou gaarne gezien worden dat Woensdag en Donderdag Voor het goede verloop van de Tentoonstelling is het gewenscht dat Heeren inzenders zich houden aan de bijzondere bepalingen aangegeven in programmaboekje en catalogus Inzenders van paarden, varkens, schapen en geiten zorgen aanwezig te zijn Woensdag vóór half 9 vm. Inzenders van Rundvee zorgen aanwezig te zijn Donderdag vóór half 9 vm. Vanaf 's morgens half 7 is gele genheid tot plaatsing van het vee. De inzenders van Bijen, Groenten, Bloemen, en Fruit gelieven te zorgen vóór Dinsdagmiddag alles geplaatst te hebben eveneens de inzenders van machines. VRIJKAARTEN zijn streng per soonlijk. Bij misbruik worden deze ongeldig gemaakt. 40 De financieele commissie van de tentoonstelling maakt bekend, dat toegangsbewijzen ad 50 ct. vanaf heden tot Dinsdagavond verkrijgbaar zijn bij de leden van genoemde com missie. Na Dinsdagavond zijn ze alléén verkrijgbaar aan de ingangen van het tentoonstellingsterrein en 't Patronaat. De toegangsbewijzen zijn op twee hoeken geperforeerd. Het bovenste gedeelte geeft toegang tot terrein en het onderste tot het Patronaat. DE COMMISSIE W Laurensse, Venray; F. Verkley, Leunen; R. Lemmens, Oostrum; J. II. Nelissen, Oirlo; F. Vermaaten, Venray; Ch. Goumans, Venray; II. Poels, Ven ray; Ant. Poels, Oostrum; B. Loenen, Venray. 30 Woensdag 26 Aug. vm. 10 uur keuring van de tentoongestelde vol ken. Nam. 4 uur practische les op 't Tentoonstellingsterrein, door den heer van Giersbergen over reizen met vasten en lossen bouw, afzwavelen en afsalpeteren van volkeren. Imkers en jonge boeren bezoekt de afd. bijenteelt en zorgt voor flinke belangstelling op de practische les. HET BESTUUR. Ter gelegenheid dezer Tentoon stelling zullen vele vreemdelingen alhier overnachten. Ingezetenen, die een kamer tegen f 2.50 per nacht beschikbaar willen stellen, worden verzocht hiervan vèör Dinsdag a.s. opgaaf te doen bij een der navolgende Heeren PLUYMAE- KERS, SMEETS, VAN HAAREN Schoolstr., WINTERS. aan de hoogste prijzen.

Peel en Maas | 1925 | | pagina 2