anwaiatfaraash KERMIS VENRAY. Varkensmarkt VENRAY Tandarts ten Horn steenen inmaak potten Th. Foiweli Attentie ?a mm een partij Witte Leghorn-Kuikens BIOSCOOP van C. Riozzi „De Postbode" Deze week Bssin- Bt dame Cocos Kamervegers Rijwielen HUWELIJK. Zaadhande! J. Keijzers, Venray W. E. Kusters Peter Hendrix, Patersstraat. Th, Pouwels Districts-arbeidsbeurs Phine Janssen Jan Kellenaers Oogarts Duuring 's Bosch is weer te consulteeren. Woensdag 19 Augustus tot nader aankondiging afwezig. Reuzensorteering Lage prijzen. Voorradig alle Gras-en Klaverzaden, Koolzaad nieuwe oogst, Iucarnaatklaver Breimachine, Te Koop 2 roodb. maalkalveren Verwacht iets buitengewoons, o.a. Aanvang der voorstellingen JOS. VERRIET Telef. 31 VENRAY Zeldzame aanbieding le kwaliteit k 38 cent per stuk. i Gazelle' Adek' «Burgers E.N.R." BANDEN" en alle Ouderdeeleu. Solar Carbid Pertrix Batterijen Bijwiellantaarns, Zaklampen enz. Origineele Buhlendorfer Rogge G. Thoonen, Kempkensberg Partij Biggen te koop Het Christelijk Ministerie. Het groote feit der laatste weken in het, na een opgewonden stembusstrijd, weer rustiger voortgezet politieke leven van ons klein landje, is het totstand komen van een Christelijk Ministerie. Voor heden zij dit politieke feit van den eersten rang ons aanleiding tot voortzetting van den eenvoudigen «cur sus" ter belichting van de gebeurte nissen die elkander in het parlemen taire leven opvolgen. H. M. de Koningin wordt, zooals men weet, in de regeering van het land bijgestaan door Hare ministers. Deze onderleekenen met haar de ingediende wetten en verdedigen ze in de Kamers. Ziedaar een deel van hunne taak. Om deze met succes te kunnen vervullen, moet het Ministerie natuurlijk he' vertrouwen hebben van meer dan de helft der leden van de Tweede Kamer. Anders wordt, hetgeen de regeering voorstelt, door de meerderheid van de Kamer afgestemd. Maar nu houdt geen van de politieke partijen alleen meer dan 50 zetels in de Kamer bezet. Derhalve is het noodig, dat het ministerie op meerdere partijen steunt. Zooals het resultaat der op 1 Juli gehouden Kamerverkiezingen ons heeft geleerd, vormen de drie groote Christe lijke partijen, die in de Kamer al tien tallen van jaren samenwerken, een meerderheid. Zij bezetten er samen 54 zetels. Daarom lag het voor de hand, dal opnieuw een christelijk man tot de vorming van het nieuwe ministerie werd uitgenoodigd. Dit werd, zooals men weet, na de beraadslagingen van H.M. de Koningin met hare raadslieden, aan den heer Colijn, behoorende tot de protestanlsch-christelijke partij deranti- revolutionnairen, opgedragen. Eerst heeft deze zich moeten verze keren van de medewerking der chris telijke partijen. Daarom stelde hij een program op, dat hij met zijn ministerie in de komende vier jaren, gedurende welke de pas gekozen Tweede Kamer zitting heeft, zal trachten af »ewerken. Dit program werd door de 3 partijen spoedig aanvaard. Toen moest de heer Colijn zich nog verstaan met de personen, die bereid gevonden werden om als ministers hunne medewerking te verleenen ter uitvoering van dat program. Ook dit liep vlot van slspel en thans staat hel nieuwe ministerie voor ons. Laten we God danken, dat we we derom een Christelijke regeering heb ben. En beseffen we, welk een zegen het voor Nederland is in een lijd, nu de politieke tegenstellingen zich steeds feller toespitsen, een regeering te be zitten, die een christelijken koers volgt. Wij zijn welhaast het eenige volk in Europa, dat zich daarin mag verheu- 8en Dat christelijk regeeringsbeleid is noodig om het doel te bereiken, dat de christelijke partijen zich hebben ge steld het bevorderen van de kerstening der maatschappij. Al loopen zij uiteen in de verdere strevingen, alle willen zij in onze samenleving de grondslagen herstellen voor een christelijke maat schappij Laten wij bij de beoordeeling van de regeering en van de critiekop haar uitgeoefend, deze groote lijn altijd in het oog houden. En daarom de bladen niet volgen, die eiken minister proeven op zijn graad van vooruitstrevendheid; die ev. ophalen van een der ministers, dat hij eens tegen de socialistische motie stemde in zake den achturendag, of in het drietal katholieke ministers de verschillende geestesslroomingen in de katholieke partij niet voldoende vertegenwoordigd vinden. Alsof zijn meening over een oude socialistische motie het democratisch gehalte van een katholieken minister bepaalt en alsof de kwestie van evenredige ver tegenwoordiging ook al aan de orde komt als men drie ministerszetels aan katholieken te vergeven heeft. Wachten we met vertrouwen de daden af van het nieuwe ministerie. Uit het bevorderen eener Christelijke samenleving vloeit voort de zorg voor de welvaart van alle klassen der maat schappij, welke in de volgende regee- ringspericde de uiterste krachtsinspan ning van de regeering zal vergen en welke bevordering bij haar in goede handen is omdat een christelijke regee ring geen klassenpolitiek mag voeren, zooals wel van een socialistisch en van liberaal bewind kan worden verwacht. De Limburgsche pers heeft de be- teekenis van het nieuwe ministerie ten opzichte van onze provincie reeds uiteengezet. Een der gekozenen van de Limburgsche lijst treedt wederom terug in de rij harer Kamerleden na zeven jaar lang aan het hoofd te hebben ge staan eener christelijke regeering, waaraan het land bijzonder veel te danken heeft en dat zich niet het minst tegenover Limburg zeer verdienstelijk heeft gemaakt. Moge Jhr. Ruys de Beerenbrouck ons gewest in de Twee de Kamer nog vele jaren vertegen woordigen. Een andere Limburgsche afgevaar digde nam thans plaats onder de hoog ste ministers derKroon, minister M.C. E. Bongaerts, over wiens benoeming Limburg zich bijzonder mag verheugen met het oog op de groote werken, die in uilvoering of in voorbereiding zijn, waarmede de welvaart van Limburg nauw samenhangt. Deze benoeming toont opnieuw, welk een gelukkige keuze Limburg deed in zijn Kamer leden, met dr. Nolens aan het hoofd en ministrabelen in zijn gevolg. En thans moge het het regeerings schip met zijn kloeken kapitein en forsche bemanning vastberaden zee kiezen. Wij wenschen het van harte toe, ook voor de latere dagen, als er roering komt in de politieke wateren: »Hou-zee". ROELAND. Ingezonden M»dsdssllagea. Het ligt niet aan het weer I Gij behoeft bij vochtig weer niet rheumatisch te zijn, als gij slechts zorg draagt voor goed werkende nieren. Onder normale omstandigheden stroomt door uw gestel rijk bloed, dat de weefsels herstelt en voedt. Dit bloed zuiver te houden is de taak der nieren. Te veel werk, zorgen en weersver anderingen verzwaren deze taak, en dan kunnen de nieren overspannen worden. Zij kunnen dan niet het urine zuur en andere schadelijke onzuiver heden behoorlijk uit het bloed filtreeren. Scherpgekante kristallen vormen zich in de spieren, gewrichten en weefsels der zenuwen. Dit leidt tot rheumatische aandoeningen bekend als spit, ischias of rheumatiek, naarmate de rug, beenen of andere deelen van het lichaam worden aangetast. Zoodra men urinestoornissen, rugpijn, waterzuchtige zwellingen of andere verschijnselen van een nieraandoening opmerkt, gebruike men Foster's Rug pijn Nieren Pillen. Zij hadden succes, zelfs in gevorderde gevallen van nierkwalen. Let op de verpakking in glazen flacons met geel etiket (alom verkrijg baar); waardoor gij zeker zijt geen verlegen buitenlandsch goed te ont vangen. Prijs f 1,75 per flacon. 33 3ÏÏR9EELUK2 STAM VMRAY. van 31 Juli7 Augustus GEBOREN Gerardus A. A. Litjens, Maash. weg Peter G. J. Martens, Oirlo Peter J. W. Hendrix, Steegsbrock Josephina H. M. Flinsenberg, Broekweg GEHUWDMartinus II de Mulder, 40 jaar, landbouwer en Theodora P. Jeuken, 24 jaar, beiden te Venray Hendrik W. Janssen, korporaal Mil. Politie Roermond en Wilhelmina A. Litjens, 26 jaar te Venray OVERLEDEN: Hendrina van Moorsel, echtgen. van Avan de Weijer, 67 jaar, Overl. weg. Peter Antoon Janssen, echtgen. van J. M van Lipzig, 74 jaar, Wieënweg. EIMILOTE DIE N STEK YENMY, Parochiekerk Morgen Zondag in alle H Missen collecte voor het Katholieke Onderwijs, geen Congregatie, balt 3 herhalingscatechismus 5 uur recollectie. Maandag 6 uur special* Mis voor de vruchten der aarde, halt acht leesmis, 8 uur Sol. Jaarg, voor Martin Poels en Echtgenoote, 7 uur Lof Dinsdag half 8 leeamis, 8 uur Jaarg. voor Pieier Jan Franssen en Echtgenoote 10 uur plechtige Huwelijksmis. Woensdag halt 8 leesmia, 8 uur Sol Jaarg voor Ida Hennen en ouders Donderdag half teven te Veltum H. Mis, half 8 leesmia, 8 uur Jaarg. voor de Gebrs. Paulua, Antonius en Peter Joh Nieasen. Vrijdag half 8 leesmia, 8 uur Jaarg. voor Joh. Verstappen, Anna Roelofs en Familie. Vigilie voor het feest van O L Vr Hemelvaart geboden vasten en onthouding van vleeschspijten. Zaterdag leest van O. L. Vr. Hemelvaa»d, 10 uur de wijding der kruidwis, 2 uur kleine Con gregatie waarin opdracht der nieuwe leden, ook de groote CongregaDisten worden verrocht hierbij tegenwoordig te tijn, 3 uur Lof en proceesie langs de Pastorie. A.s. Zondag 7 uur H. Mia waaronder generale H. Communie voor de leden der H. Familie, 's namiddags om 5 uur H. Familie waaronder oplracht der nieuwe leden, Paterskerk. Morgen Zondag 5, 6 en 7 uur H. Mia, om 8 uur Hoogmis met preek, om 5 uur Lof met de voorgeschreven gebeden voor den Portiuncula ad. Dimdag half 8 Hoogmis ter sere d. H. Antonius. om 6 uur Lof. Woensdag feest van de H Clara, generale absolutie voor de leden der 3ie Orde. Volle aflaat g.v., om 6 uur Lof Vrijdag om 7 en half 8 da gewone uitvaartdiens ten voor Vrouw Derksen als lid der Asrtshroeder- acbap v.|h. Koordje. Om 6 uur Lof en H. Kruis- Zaterdag (eest van O. L. Vrouw ten hemelop neming. te vieren als Zondag, om 5, 6 en 7 uur de H. Missen, om 8 uur de Hoogmis, om 5 uur Lof Generale absolutie voor de leden der 3de Orde Morgen bestuursvergadering van de 3de Orde. Worden gevraagd 2de Kappersbediende 3 jongens van 13—15 j. v, boerenwerk 1 bakkersknecht 3 boerenknechten 4 boerendienstmeiden 3 burgerdienstmeiden 1 paardenknecht 1 jongen voor leerling rijwielhersteller 1 huishoudster voor klein boerengezin 1 meisje 12—13 jaar bij kinderen en huiswerk Bieden zich aan 1 chauffeur bekend met motoren 1 boerendienstmeid voor Sept, 1 bekwame bakkersknecht 2 nette bakkersleerlingen 1 smidsleerling Bioscoop 0. Riozzi. De prachtfilm »de Postbode" is op genomen met medewerking van de Amerikaansche vloot. Men ziet o.a. in deze film het majestueus opstoomen van die machtige vloot, de achtervolging, bijgestaan door vliegtuigen en de om singeling van een smokkelschip. Men ziet het laden en afvuren der reusach lige scheepskanonnen, die het achter volgde schip in een kring van vuur omvatten en ten slotte het torpodeeren daarvan. In een woord een schitteren de film. ONDERTROUWD en VENRAY, Q KERKRADE, 3 AuSuslus 192° Huwelijksvoltrekking te Venray op 1 September a.s. 14 Oranjcsingel 45, NIJMEGEN HOFSTRAAT. 18 EINDSTRAAT 7 een partij prima nieuwe kiemkracht 96 pCt. 21 Beleefd aanbevelend. Ondergeteekende bericht hiermede dat hij heeft aangeschaft een en beveelt zich beleefd aan voor het machinaal breien van kousen en sokken alsmede aanbreien van andere goederen. Aanbevelend, Leunsche weg 16. 25 bij A. RUTTEN, Groote Markt. 8 Waar, zegt de uitgever. Het geachte publiek van VENRAY en omstreken wordt er beleefd op attent gemaakt, dat er a.s. ZONDAG in de nog eenige voorstellingen zullen gegeven worden. Een succes-drama in 7 acten. Een prachtfilm, dat men zich niet mooier kan indenken. Aangrijpend is het spel van den beroemden acteur Ralph Lewis. Een geweldige zeeslag met de Amerikaansche vloot in actie, brengt U in ademlooze spanning. De Postbode zult U in geen jaar ver geten. om 3 uur Kinder- en Familievoorstelling om 5 uur Matinée om 8 uur groote Avond-Voorstelling. 62 Wij vragen en bezorgen zonder prijsverhooging Een verstandig man zal gaarne trouwen met een meisje, dat goed kan knippen. Zendt dan fl.50 en deze bor aan Cassano, Bilderdijkslr. 15 rood Haarlem, en U ontvangt franco een boek met duidelijken uitleg aangaande knippen, waarin 74 modellen van Da mes- en Kinder- boven- en onderklee- ding. Tevens 4 apparaten waarvan eenieder, zonder rekenen of teekenen in 17 maten kan knippenblouses, japonnen, mantels, klokjassen, klok mantels, kragen, sportpakjes, matrozen pakjes, damespantalons en alle onder- kleeding. Het boek bevat verder uitleg en modellen voor hel maken van hoe den. Deze bon is geldig tot 24 Aug. Zonder Bon f 4.Remboursement 35 cent hooger. 22 te velde met hooge cijfers goedge keurd, in geplombeerde zakken van 76 K G. f 16.50. Verven Lakken Vernissen Papier Parafinelak Teer Traan Carbolineum Qlas Stopverf glazen Dakpannen Zwartsel Patent olie Hofstraat. 32 bij DRABBELS op den Hoebert.

Peel en Maas | 1925 | | pagina 3