Gemengd Nieuws Districts-arbeidsbeurs Ryk; (telefoon. Nieuwe aansluiting: No. 78 P. J. Jacobs, Koperslager Maasheescheweg Naar wij vernemen, zal het Kerkelijk Zangerskoor a.s. Vrijdag een driedaagsch pleziertochtje maken naar Valkenburg en Spa. Zondag en Maandag j 1. bracht de St. Pieters Ambachtschool uit Leuven (B.) een bezoek aan het St. Servatius gesticht alhier. Alhier is onderhandsch aanbe steed het uitbreiden van het St. Serva- tiusge8ticht. Het werk is opgedragen aan den laagsten inschrijver, den Heer A. H. Marlens alhier, voor f 75,600. Van de gelegenheid om he' nieuwe raadhuis te bezichtigen, werd Maandagmiddag door vele ingezetenen gebruik gemaakt. Allen waren ten zeerste voldaan over de practische inrichting en degelijke meubileering van ons nieuwe raadhuis. Aan de Firma Oudenhoven, die het prachlgebouw opleverde, komt een woord van hulde toe. H. Kindsheid. Zondag werd alhier het feest der H. Kindsheid gevierd. De gewone jaarlijksche optocht der kinderen bleef dit jaar achterwege. De collecte in de Parochiekerk bracht op f 244in de Paterskerk f 22,30. S0-jarig jubileum van den Heer Kluizenaar. Tijdens de kermis wacht ons nog in de Schouwburgloge van Piet Vink een Feestvoorstelling want het is dit jaar 30 jaar geleden, dat, de ook hier populaire tooneelspeler de heer H. Kluizenaar, zijn beroeps auteursschap begon, te Amsterdam bij het gez. Barendse en Harms. 30 jaar lang heeft hij de Kunst gediend en omdat zijn staat van dienst mooi en arbeidsvol is, stelt Piet Vink hem in de gelegenheid om dit jaar eens te jubelen. De eigenlijke feestavond had plaats te Roermond 1.1. 10 Juni en toen kon Kluizenaar wel zien, dat Familie, Vrienden en vooral zijn tegenwoordige directie hem om zijn werk, zoowel als mens^h waar deert, want de hulde hem op dien avond gebracht was grootsch en sprak van waardeering van alle kanten. Wij hopen dat ook Ven ray niet zal achterblijven Kluizenaar te laten zien, dat hij ook hier vrienden heeft. OIRLO-CASTENRAY. Uitslag der Zondag gehouden wedvlucht van de Postduivenvereeniging »De Voorbode" alhier met jonge duiven van uit Mook. De prijzen werden behaald als volgt le 3e en 9e M. Dinghs 2e H. Dinghs 4e en 13e M. Geurts5e Th. Lemmen 6e R. Achten; 7e en 10e Fr. Weijs; 8e 11e en 12e J. Gommans; 14e en 15e G. Joostenle overduif B. Friezen. HORST. Den laatsten tijd vooral l/nrnon Ko.nolra»» J 1— ons land, naar hier, om 't modern ingerichte fokstation te bezichtigen. Zelfs komen reeds bezoekers van over de grenzen. Wel een bewijs, dat het fok station een eerste klas inrichting is. VENLO. De laatste dagen passeer den hier verschillende vrachtauto's met bijenkorven beladen, bestemd voor de heidevelden der Peel. Voor den oorlog gingen elk jaar als de heide bloeide, talrijke bijenkorven uit Rijn land per spoor naar Grientsveen. Zoo stilaan keeren ze weer terug. Tot dus verre is de verwachting, dat het een goed bijenjaar wordt, de korven zijn goed gevuld, als nu maar het nat-koude weer geen streep door de rekening maakt. VENLO. De gevreesde vlekziekte, die voor eenige maanden vooal in Bra bant voorkwam, is thans le Venlo uit gebroken. Verschillende varkens zijn door de ziekte aangetast. Maximum snelheid. VELDEN. Door de rijkspolitie ge stationeerd in deze omgeving werd een dezer dagen, in de Kom van het dorp alhier, tegen 27 personen procesverbaal opgemaakt wegens overschrijding der maximum snelheid. ROERMOND. Op de Coöp. Eiermijn van Maandag was de aanvoer 2.375000 eieren. Hoogste prijs f8,50. Laagste prijs f7,10. Kleine eieren f 6,50f 7. Eendeneieren f 6,90f 7,70. Een woedende stier. Te Heithuijzen werd de landbouwer R. A. door een woedende stier aange vallen. Hij werd met drie gebroken ribben opgenomen. Indien niet tijdige hulp was komen opdagen, ware wel licht zijn leven er mee gemoeid geweest. De shimmy een zedelooze dans. Ingevolge een wenk, door den voor zitter in die richting gegeven, heeft de gemeenteraad van Valkenburg met algemeene stemmen besloten, den Burgemeester op te dragen, het dansen van den shimmy in het vervolg niet toe te laten. De Raad was unaniem van oordeel dat de shimmy een dans is, die niet fatsoenlijk kan worden gedanst. Schaking. Wegens schaking van een 15-jarig meisje uit Heerlerbaan is te Heerlen aangehouden een 21-jarig jongmensch. Bodemverzakkingen. In de gemeente Kerkrade komen den laatsten tijd ernstige bodemverzakkin gen voor, tengevolge van den mijn bouw. Onder den grond wordt gewerkt door mijnwerkers van de mijnen Laura Willem Sophie, Staatsmijn Wilhelmina en de Domaniale mijnen. Op den Kaalheidersteenweg zijn de verzakkingen zeer goed waarneembaar. In het midden van den druk beganen en bereden, pas nieuw bekeiden steen weg komen groote gaten. De kelders in de huizen zakken. In Spekholzer- heide zijn stralen, die wel 25 5 40c.M. zijn gezakt. In Ghèvremont is een straat circa 70 c.M. gezakt. Vermist. Te Kerkrade wordt sedert 10 dagen vermist de 37-jarige arbeider T. hij verliet zijn woning om op de mijn Laura te gaan werken, alwaar hij niet is geweest. De Kabinetsformatie. Naar de Msb. uit de beste bron ver neemt, zijn alle berichten, omtrent de samenstelling van het nieuwe Kabinet, nog geheel voorbarig en daardoor in menig opzicht onjuist. De bezetting der verschillende plaat sen kan niet worden vastgesteld, alvorens beslist is over het aantal en de indeeüng der departementen van algemeen bestuur. En juist dienaan gaande bestaat nog onzekerheid. Dat de nieuwe minister van Oorlog ook Marine zal beheeren, staat vrij wel vast. Maar aangaande de samenvoeging van Binnenland.sche Zaken met Onderwijs en (in verband daarmede) het blijven van deafdeeling Landbouw bij Binnenlandsche Zaken of hare vereeniging met andere afdeelingen tot een nieuw departement worden nog onderzoekingen ingesteld. Het terugkomen op eene eerst in 1922, na rijp beraad en met groote kosten doorgevoerde, regeling, schijnt bezwaar te ontmoeten. Er mag echter op worden gerekend, dat de beslissing omtrent een en ander uiterlijk Vrijdag zal worden bekend Minister Colyn aanvaardt do opdracht tot Kabinetsformatie. Naar de Msb. verneemt heeft de minister van Financiën, de heer Colijn, Donderdag te Soestdijk aan H. M. de Koningin medegedeeld, dat hij de op dracht hem door H. M. verleend, tot vorming van een nieuw Kabinet aan vaardt. Pogingen tot afschaffing der pasyisa. Een officieus bericht zegt, dat de rijksregeering opnieuw onderhande lingen tot afschaffing van de pasvisa met de naburige staten is begonnen. Het wordt hoog tijd, dat aan die rompslomp en sta in den weg voor den handel eens een einde komt. Met Oostenrijk is reeds een overeen komst tot afschaffing van het visum geteekend. Wanneer zal ons land een dergelijke regeling volgen Mislukte stemplicht. Thans wordt mpAxraHoAlH. dat van de 375.000 kiezers in den kieskring Am sterdam 45.000 niet zijn opgekomen en 28.000 blanco gestemd hebben. Brabantsche veeziekte. De gevreesde Brabantsche veeziekte heerscht te Deurne weer op onrust barende wijze onder het rundvee. Onweer. Te Aarle Rixtel sloeg de bliksem in de boerderij van landbouwer R. De dienstbode, die aan tafel zat, werd van den sloel geslingerd, waarbij zij zoo ernstig werd gewond, dat zij onmid dellijk voorzien is van de H. H. Sacra menten der Stervenden. Geen cholera. Zooals gemeld, bestond het vermoeden, dat te Diepenveen een geval van Aziatische cholera zou zijn voorgeko men. Het ter zake ingesteld onderzoek heeft gelukkig een negatief resultaat gehad. Dientengevolge zijn de genomen maatregelen tegen mogelijk besmet tingsgevaar opgeheven. Staking by de Ycreenigde Luciferfabrieken. Donderdag is bij de Vereenigde Luciferfabrieken te Eindhoven een staking uitgebroken, die 250 man omvat. De arbeiders eischen 8 pCt loonsver- hooging en uitbetaling op de heiligen dagen. Mond- en Klauwzoer. In het Gooi neemt het mond- en klauwzeer hand over hand toe. Meerdere boeren hebben uit vrees voor besmetting, hun vee gestald. De melkproductie is tengevolge der ziekte aanzienlijk gedaald. Schandelijke dierenkwelling. In de kazerne der kustartillerie te Vlissingen hebben drie soldaten, die zich verveelden, tijdverdrijf gezocht in het mishandelen van een jonge spieeuw. Ze staken het. dier met den vleugel aan een bajonet en verbrandden het levend boven een gasvlam. Voor den krijgsraad werd tegen ieder hunner een week gevangenis straf geëischt. De haas als huisdier. Door iemand te Oudewater werd ruim elf jaar geleden een jong haasje, welke in een sloot was geraakt, gevangen. Het beestje heeft al dien tijd het leven van een konijn geleden, was voor de huisgenooten volkomen tam, liep door het huis rond en ging gemoedelijk met hond en kat om. Ongeveer 4 maan den geleden is het blind geworden en in den loop van deze week gestorven. Als curiositeit vermeldt het »U. D." hierbij dat de maximum-leeftijd van een haas in de natuur ongeveer 10 jaar kan bedragen. Een welgestelde woonwagenbewoonster. Tijdens de kermis waren te Ilpendam m. ook gestationneerd drie woon wagens, welke hun standplaats hadden ingenomen even over de brug aan den kanaalweg naar Watergang. Uit een dezer wagens, meldt het »Vad", waar van de bewoners op de kermis stonden met een ringengooitent en het Hoofd van Jut, zijn, terwijl de vrouw even naar het dorp was, uit een bergplaats onder aan den wagen twee geldkistjes, inhoudende ongeveer tienduizend gul den ontvreemd. Blijkbaar is de dief gestoord, want nabij de opslagplaats van een aannemer werd in het gras een kistje, waarin het grootste gedeelte geborgen was, teruggevonden, zoodat thans nog ongeveer f 1000 met enkele familiepapieren, die geen waarde heb ben, vermist worden. De groei van de Philips-fdbrieken. Naar aanleiding van de geruchten, die den laatsten tijd liepen, als zou er bij de N. V. Philips' Gloeilampenfa brieken personeel worden aangenomen, dat na korten tijd weder ontslagen werd, heeft de Tel. nadere inlichtingen bij de directie ingewonnen en hieruit blijkt niet alleen de onjuistheid dezer berichten, maar tevens de groei van dit grootbedrijf. Van 1 Januari 1921 af lot heden zijn namelijk bij de Philips' Gloeilampen fabrieken 47 Delftsche ingenieurs in dienst getreden. Slechts 3 hiervan zijn in den loop der jaren op hun verzoek ontslagen, terwijl 2 deze onderneming wegens ongeschiktheid verlieten. Sinds Januari 1922 is verder het aantal employé's op maandsalaris met ruim 63 pCt. toegenomen. In Januari 1925 bedroeg het aantal employ's op maandsalaris 743, terwijl op 1 Juli 1925 er 899 waren. Spoorwegongeluk in Frankryk. Donderdagnacht om twaalf uur is een exprestrein van Le Mans naar Tours bij het binnenloopen van het station van Saint Antoine de Rocher toen hij den wissel passeerde, gede railleerd. Het ongeluk nam catastrofale ver houdingen aan. Men vermoedt, dat de trein, die te laat was, veel te snel reed. De locomotief stortte in een vijver; een goederenwagen kwam recht over eind te staan. Vier passagierswagens, die in elkaar werden geschoven, werden aan splin ters geslagen. Het aantal dooden bedraagt meer dan 18 onder hen bevindt zich de machinist Een 12 tal gewonden werden per auto naar Tours vervoerd, waar zij in het ziekenhuis werden opgenomen. Het einde der bezetting van het Roergebied. Essen en Dusseldorf en zoovele andere kleinere plaatsen, die door de Franschen en Belgen in en op de grens van het Roergebied bezet waren, zijn thans ontruimd. Wanneer wij de omstandigheden van Januari 1923, toen de bezetting plaats greep, vergelijken met den huidigen toestand, kunnen we gelukkig consta- teeren, dat de politieke atmosfeer grootendeels gezuiverd is. Toen van Duitschland, welks finan ciën ook volgens de geallieerden toen maals hopeloos in de war waren, geen betaling te verkrijgen was, verklaarde Poincaré einde 1922 zich bereid twee jaren uitstel te verleenen, maar onder scherpe voorwaarden, als controle op de mijnen van het Roergebied, een douanegrens langs den Rijn, leveringen van hout, een kolenbelasting en nog meer. Meenemen van voorwerpen door bezettingstroepen. Het stadsbestuur van Hattingen heeft aan het oppercommando van het Fran- sche bezettingsleger het volgende protestschrijven gericht: «Het hier ingekwartierd geweest zijnde eerste bataljon van het 97ste regiment infanterie heeft kort voor zijn afmarsch alle voorwerpen, die zich m de kazernes bevonden, naar Ludwigs hafen gebracht. Het bataljon zou volgens instructie van zijn overheid in Essen gehandeld hebben. Volgens onze inlichtingen is de ge noemde instructie wel gegeven, doch spoedig weer ingetrokken. Als bewijs kunnen wij aanvoeren, dat hel Fran- sche garnizoen in Witten, dat uit het 2de en 3de bataljon van het 79ste regiment infanterie bestond, eveneens den geheelen kazerne-inventaris had meegenomen, doch het kort daarna alles weer op zijn plaats heeft terug gebracht. De van hier weggevoerde voorwerpen zijn eigendom van het Duitsche rijk, resp. der stad Hattingen en bestaan in hoofdzaak uit 20 slaapkamerinrichtin gen. Verder heeft het bataljon degeheele inrichting der Korporative, den van de zijde der stad geleverden inventaris van het onderofficierencasino, tot op twee kisten met porcelein na en de gezamenlijke meubels van 'n groote eerezaal voor officieren weggevoerd. Naast het genoemde materiaal werd echter hoofdzakelijk uit het gebouw der Evangelische gemeente te Hattingen nog een groote hoeveelheid particuliere voorwerpen der kerkelijke gemeenten meegenomen. Ook stedelijk eigendom is na het wegtrekken der troepen niet meer te vinden. Wij hebben den plaatseliiken com mandant alhier (kapitein Piat) verzocht, het wegvoeren der genoemde voorwer pen te doen staken en het reeds weg gevoerde materiaal terug te doen be zorgen, doch op ons schrijven geen antwoord ontvangen. Ook heeft de commandant geen maatregelen getroffen om het transport te doen staken, resp. de terugbezorging der reeds ingeladen voorwerpen te bewerkstelligen. Daar het slechts om den maatregel resp. tekortkoming van plaatselijke troependeelen gaat, veroorloven wij ons, het verzoek tot u te richten, de zaak nauwkeurig te onderzoeken en spoedig stappen te willen nemen tot het doen terugbezorgen der meegeno men voorwerpen". Achttien paleizen van den Wcenschen adel te koop. De correspondent van den Pester Lloyd schrijft uit Weenen Zeer kenschetsend voor den nieuwen staat van zaken in de hoofdstad van Oostenrijk is het treurige feit, dat er op dit oogenblik niet minder dan 18 paleizen van den Weenschen adel te koop worden aangeboden. Zekere builen- landsche gezantschappen hebben wel lust om ze te koopen, maar de sommen, door hun gouvernementen ter beschik king gesteld, zijn niet voldoende. 'tZijn meestendeels echte «paleizen" sommige zelfs van historische waarde, heerlijk versierd en door uitgestrekte en prach tige parken omringd. De dreigende mynwerkersstaking in Engeland. Nu zij bet conflict niet vermag bij te leggen, tracht de Engelsche regeering een uitbarsting daarvan te verschuiven. Zij zal de mijnindustrie tijdelijk finan cieele hulp verleenen, om nieuwen tijd te winnen voor hel beraadslagen over een oplossing. Volgens de «Star" is zelfs het doel, de mijnen met regeerings- hulp door de malaise heen te helpen. Dit zou, naar voorgesteld is, ge schieden in den vorm van een garantie aan de mijneigenaars tegen eventueele verliezen, terwijl de bestaande overeen komst voor 2 maanden zou worden verlengd. Hel hoofddoel van dit voorstel tijd te winnen, opdat een volledig onderzoek ingesteld kan worden naar de malaise in de kolennijverheid en de gevolgen daarvan voor andere tak ken van nijverheid. De eigenaars zouden zich daarom reeds bereid hebben verklaard de op zegging van het contract met de ar beiders in te trekken. Velen verwachten, dat een staking thans kan worden vermeden. De oorlog in Marokko. Nu steeds meer Fransche verster kingen op komst zijn, verwacht men in Parijs weldra een nieuw offensief van Abd el Krim. Dat is begrijpelijk, aangezien de leider der Kabylen vermoedelijk wil trachten door een forschen stoot zijn kansen vnor vredesbesprekingen te vergrooten. De eerste phase van de krijgsver richtingen, de defensieve, is voor de Franschen afgeloopen. De legerleiding wacht nog vrijwillig den aanval van Abd el Krim op de Wezzan af, om dezen af te slaan en hem zware ver liezen ioe te brengen. Onmiddellijk daarna zal de tegen aanval komen, die aldus de offensieve phase zal inluiden. voor het oogenblik van het ontkete nen van het offensief moet men reke ning houden met de heete Zuiden winden, die tornado's veroorzaken, welke de troepen vermoeien. De overweldigende hitte zal blijven voortduren en waarschijnlijk zal de legerleiding tot September wachten alvorens de definitieve operatie te beginnen. Er blijven tanks, auto-mitrailleurs en vliegtuigen te Casablanca en Oedj aankomen. In het tijdsverloop tot September zal Abd el Krim dus wel beproeven nog een voordeeltje te behalen Trouwens na September, als de regentijd begint, zullen de operaties voor beide partijen er ook niet gemakkelijker op worden. mmm dierster verbat. Parochiekerk Morgen Zondag Solemniteit van St. Petrus Banden en de groote processie, half 4 Lof Maandag hall 8 leesmis, 8 uur besteld jaarg. voor Theod. Gerrits, geen Lof Dinsdag half 8 leesmis, 8 uur de uitvaart voor de vrouw van Jan Derksen. Woensdag half 8 leesmis, 8 uur besteld jaarg. voor de vrouw van Hend. Wismans. Donderdag half 7 te Veltum H. Mis, half 8 leesmis, 8 uur jaarg. 2e klas voor Petronella Theuws, ouders, broeders en familie. Vrijdag le der maand en vereering van het H. Bart van Jezus, 6 uur bestelde Hoogmis, half 8 gestichte leesmis, 8 uur jaarg. 2e klas voor Martin Litjens en Petronella van Vosselen, 7 uur Lof en eerherstel aan het H. Hart. Zaterdag komen de kinderen der 5e klas te biechten, 7 uur Lol. Woensdag -6 uur leesmis voor de vrouw van Jan Derksen. Paterskerk. Morgen, Hoogfeest van Portiuncula, om 5, 6 en 7 uur H, Mis, 8 uur plechtige Hoogmis met feestpredikatie. Omdat het groote processie is door het dorp, geen processie. Om 5 uur plechtig Lof. De Portiuncula-aflaat is alleen in deze kerk te verdienen, vanaf Zaterdagmiddag 12 uur tot Zondag 12 uur middernacht, ofwel op een dag onder het octaaf naar verkiezing, d.w.z. één dag, met voorafgaanden namiddag Voorwaarden zijn 1. Biecht, welke 8 dagen voor den dag waarop men den aflaat verdient, kan plaats hebben. 2. H. Communie, deze kan plaats hebben daags voor den dag waarop de aflaat verdiend wordt, of in de 8 dagen daarop- "olgend. 3. Bezoek der kerk, telkens opnieuw als men een aflaat wil verdienen, en bidden tot intentie van Z. Heiligheid 6 maal het Onze Vader, Wees gegroet en Eere zij den Vader. Dus 6 maai is thans voorgeschreven. Gedurende het octaaf zal de relikwie van St. Franciscus worden uitgesteld en zal onder het Lof met de aanroeping van O. L. Vrouw en St. Franciscus, de Litanie van Allerheiligen gebeden worden. Daarna zal de zegen met het Allerhei ligste gegeven worden. De geheele week om half 8 Hoogmis, 6 uur Lof Dinsdag om half 8 Hoogmis ter eere van den H. Antonius. Op dien dag zulleD drie Broeders onder de Hoogmis hunne plechtige proiessie afleggen. Om 6 uur Lof. Vrijdag le Vrijdag der maand, toegewijd aan het H. Hart van Jezus, om half 8 Hoogmis met Litanie van het H. Hart. Om 6 uur Lof en Eereboete. Tevens feest van de Z. Agathangelus en Cassianus. volle aflaat o.n-.v. I buaasatusa stahb vbmray, van 24 Juli 31 Augustus GEBOREN Catharina J. P. van Hooff. Veltum Petrus G. Duijkers, Castenray Theodorus G. M. Loonen, Hoogriebroek Alphons G- Peeters, Broekweg Gertruda P. Aarts, Veulen Theodorus H. J. Lucassen, Leunen Henrietta Th Claessens, Oirlo GEHUWD: Peter A. Bollinger, 39 jaar, correspondent te Bussum en Maria A C Linders, 29 jaar te Venray OVERLEDEN Jacobus H. H, van Meijel, 8 maanden, Deurn- Bcheweg Antoon Kuenen. wedn. van P. H. Loonen, 52 jaar, Steeg Josiua v. d. Weijer, 39 jaar, Overloonscheweg Maria H. E, van Helden, echtg. van J. Derksen, 64 jaar, Leeuwstraat. St. Antonius-Patronaat. Geen zangrepelitie. Maandelijksche algemeene H. Gommnnie-. Om uiterlijk half elf moeten de leden van het Pa tronaat aanwezig zijn aan het Patro naatsgebouw. S.v.p. bloemen medebren gen. Wie zonder goede redenen de processie niet medemaakt, kan niet langer lid van het Patronaat zijn. Worden gevraagd 2de Kappersbediende 3 jongens van 13—15 j. v, boerenwerk 1 bakkersknecht 4 metselaars 1 aankomend kantoorbediende. 3 boerenknechten 4 boerendienstmeiden 3 burgerdienstmeiden 2 keukenmeiden 1 paardenknecht 1 jongen voor leerling rijwielhersteller 1 huishoudster voor klein boerengezin 1 meisje 12—13 jaar bij kinderen en huiswerk Bieden zich aan 1 chauffeur bekend met motoren 1 boerendienstmeid voor dadelijk 2 timmerlieden 1 bekwame bakkersknecht 2 nette bakkersleerlingen 1 smidsleerling Plaatsvervangend Gemeente-Geneesheer De Burgemeester van Venray brengt ter algemeene kennis, dat de Heer R. A. Haverbeke, gemeente-geneesheer, be last met de armenpraktijk, gedurende de maand Augustus met verlof afwe zig is en als zijn plaatsvervanger als gemeente-geneesheer, belast met de armenpraktijk, zal practiseeren de Heer A. Vercauteren, arts, die in de woning van den geneesheer Haverbeke spreek uur en zitting houdt. Venray 31 Juli 1925, De Burgemeester van Venray, O. VAN DE LOO. Afwezigheid Gemeente-Vrouw De Burgemeester van Venray brengt ter algemeene kennis, dat de vroed vrouw, belast met de armenpraktijk, van 1 tot 8 Augus met verlof afwezig is. In voorkomende gevallen kan men zich gedurende hare afwezigheid wen den tot den plaatsvervangenden ge neesheer, belast met de armenpraktijk. Venray 31 Juli 1925, De Burgemeester van Venrav, O. VAN DE LOO. WAARSCHUWING. Schouw der Waterlossingen. De Burgemeester van Venray waar- schouwt eenieder, dat dit jaar, vooral met het oog op de klachten door belanghebbenden ingebracht omtren' den toestand der waterlossingen, zeer streng zal worden geschouwd, en bij onvoldoende reiniging zoowel bij schouw als herschouw onmiddellijk proces-verhaal zal worden opgemaakt. Intusschen wordt er op gerekend, dat eenieder in het algemeen belang zal medewerken door de reiniging zoo goed mogelijk te doen zijn, opdat geen proces-verbaal zal behoeven ie worden opgemaakt. Venray 30 Juli 1925, De Burgemeester voornoemd, O. VAN DE LOO. Uitvoer van aardappelen. De Burgemèester van Venray vestigt er de aandacht op van belanghebbenden, dat door hem geen verklaringen van oorsprong voor het ver zenden van aardappelen naar DUITSCHLAND meer kunnen worden afgegeven. Zij, die naar genoemd land aardappels, in deze gemeente ge groeid, wen8C-hen te verzenden, dienen zich zoo spoedig mogelijk te wenden tot het Hoofd van den Plantenziektenkundigen dienst te Wageningen. Venray 30 Juli 1925. De Burgemeester van Venray O. VAN DE LOO. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ingevolge art. 41 van het reglement op de waterlossingen in Limburg ter openbare ken nis, dat is ingekomen een verzoek van G. Arts te Merselo, om vergunning tot het leggen van een betonduiker in de waterlossing, genaamd de Loo- beeksche Beek, voorkomende onder No. 3 van legger B der waterlossingen der gemeente Venray en dat de zitting tot het houden van information de commodo et incommode, waarbij aan belang hebbenden gelegenheid wordt gegeven tot het inbrengen van bezwaren, zal worden gehouden ten Gemeentehuize op Vrijdag 21 Augustus 1925, des namiddags 4 uur. Venray 30 Juli 1925. Burgemeester en Wethouders voornoemd, O. VAN DE LOO. De Secretaris, VAN HAAREN. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ingevolge art. 41 van het reglement op de waterlossingen in Limburg ter openbare ken nis, dat is ingekomen een verzoek van G. Martens en anderen te Leunen, om vergunning tot het leggen van een duiker van betonbuizen in de Oostrumsche Boek, voorkomende onder No 2 in den legger B der waterlossingen der gemeente Venray en dat de zitting tot het houden van informatien de commode et incommode, waarbij aan belanghebbenden gelegenheid wordt gegeven tot bet inbrengen van bezwaren, sal worden ge houden ten Gemeentehuize op Vrijdag 21 Augustus 1925, des namiddags 4 uur. Venray 30 Juli 1925, Burgemeester en Wethouders voornoemd, O VAN DE LOO. De Secretaris, Wegens dl kantoor a.s heelen dag C DINSD.4I donderm 9 tot 12 uur.

Peel en Maas | 1925 | | pagina 2