Gemengd Nieuws. Mere Modesto f In het Klooster «Jerusalem" overleed Donderdag de Eerw. Mère Marie Modeste, sinds 1873 in het klooster alhier. Gedurende lange jaren was zij werkzaam in de Bewaarschool der Zusters, en bij de meeste Venrayers zeer goed bekend. R I. P. De Weleerw. Heer J. Kemps, droeg Zondagmorgen in de Parochie kerk alhier zijne plechtige eerste H Mis op. Door Venraysch Fanfarecop9 begeleid werd de nieuwgewijde priester en zijne familie kerkwaarts gebracht, alwaar om 10 uur de plechtige Hoog mis werd opgedragen, waaronder de Weleerw. Heer Kapelaan Dinckels, eene treffende feestpredicalie hield. Na afloop dezer plechtigheden trok de stoet wederom in dezelfde orde naar de ouderlijke woning, waar de Heer H. Sala, den nieuwen priester en zijne familie, namens de fanfare en de inwoners van Venray, in welgekozen woorden toesprak. Aangedaan door de groote eer hem bewezen, dankte de jonge priester hartelijk, ook namens zijne familie. Door de buren was voor de ouder lijke woning een prachtige eereboog opgericht, terwijl in de buurt de vlag gen wapperden. Op de Woensdag gehouden jaar markt was de aanvoer van vee en biggen minder groot, wat we van deze markt midden in den oogst gewoon zijn. Toch werd er in dragend en vet vee nogal gehandeld. De biggen be taalde men van 10 tot 15 gulden per stuk. De markt was vroeg afgeloopen. Morgen Zondagmiddag om 6 uur zal de Fanfaie »St. Oda" Merselo, eene muziekuitvoering geven te Oirlo. De heer H. Koppers, wethouder te Well, is benoemd tot lid der Gezond heidscommissie te Venray. Ter gelegenheid van een officieel bezoek, door Zijn Excellentie den Com missaris der Koningin in Limburg, aan het St. Servatiusgesticht voor R.K. mannelijke patiënten te Venray gebracht wordt aldaar een tentoonstelling ge houden, waarop worden geëxposeerd voortbrengselen van vakkundigen- en hui8vlijlarbeid, door patiënten van dat gesticht vervaardigd. De expositie is voor het publiek open op Zaterdag 18 Juli van af 3 tot 7 uren namiddag en op Zondag 19 Juli van 10 tot 12 uren voormiddag en van 2 tot 7 uren namiddag. Kinderen, zonder begeleiding van familieleden, zullen niet toegelaten worden. IngangFeestzaal. Gregoriusdag. Morgen Zondag zal er in de Parochie kerk weer een Gregoriusdag worden gehouden, welke begint met een plechtig Lof om half vier. Na dit Lof zullen door 8 koren uit de omgeving Gregoriaansche en meer stemmige gezangen ten gehoore worden gebracht. We kunnen met genoegen consta- teeren dat het muzikale peil van onze kerkkoren overal, ook in de kleinere plaatsen, met reuzen schreden vooruit §aat. Twee jaren geleden hebben we at reeds gehoord op onzen eersten Gregoriusdag te Venray, en sindsdien is er door onze zangers met ijver en volharding geoefend om onzen kerk zang h&oger op te voeren, en hem te maken tot een zang die werkelijk strekt tot eer van God en tot stichting der geloovigen. Onze zangers hebben daardoor de sympathie der geloovigen verdiend, en we hoopen dat dezen ook van hunne belangstelling blijk zullen geven door in grooten getale deze uitvoering bij te wonen. Ofschoon een Gregoriusdag niet het karakter draagt van een wedstrijd, zullen alle koren toch hun beste beentje vooruitzetten en ons vergasten op heerlijke kerkmuziek. Een alleszins deskundige jury zal de praestaties beoordeelen, en aan ieder koor afzonderlijk hare op- en aanmer kingen schiiftelijk bekend maken. Andere critiek zal niet worden uitge oefend. We wenschen onze koren veel succes. De jury bestaat uit de ZeerEerw. Heeren H. Vullinghs, pastoor te Gras- hoek, J. Kengen, kapelaan te Kessel en den Weled. Heer C. de Rooy dir. org. der St. Martinuskerk te Venlo. Na afloop zal op verzoek door het koor van Venray nog het zesstemmig Credo uit de Mis »0 Crux Ave" van Nekes gezongen worden. Overal begint men te klagen over de aanhoudende droogte. Vooral de hooger gelegen weilanden hebben ge brek aan gras, terwijl ook alle andere veldvruchten hard naar regen ver langen. MERSELO. Zondag 12 Juli had op de Doelen der Handboogschutterij »St Hubertus een concours plaats uilge schreven door den Handboogschutters- bond »De Vriendschap." De prijzen werden behaald als volgt le zeslallen. Ie Diana Venray, 187 punten2e St Sebasliaan Oploo, 180 p.3e St. Joris Leunen, 171 p.4e St. Anna Venray, 168 p.: 5e St. Hubertus Mer selo, 168 p.6e Batavieren Castenray, 148 p.7e St. Sebastianus Nachtegaal, 140 punten. 2e zestallen. Ie St. Hubertus Merselo, 140 p.2e Diana Venray, 135 p.3e St. Jons Leunen, 117 p.4e St. Anna Venray, 111 p.; oe Batavieren Castenray 88 p. Personeele kampioen. le J. Arts Merselo, 40 punten 2e H. Wijnhoven Oploo, 39 p. Alles in 10 schoten. Personeel le M. Bergmans Oploo, 23 p.2e J v. Osch Merselo, 3 rozen 3e H. Arts Merselo, 5 vieren 4e M. Arts Merselo, 4 dieën5e J. v. Cuick Castenray, 4 tweeën 6e van Maris Oploo, 3 eenen. Alles in 5 schoten. TIENRAIJ Dinsdag 4 Augustus zal Z. D. H. Mgr. Schraven in de kapel alhier aan de kinderen van de parochie SwolgenTienray het H. Vormsel toe dienen. HORST. Morgen Zondagmiddag zal alhier een muziekfeest gehouden worden waaraan behalve de Harmonie en Mannenkoor alhier, zullen deelnemen de muziekgezelschappen uit Tienray, America enz. VENLO Bij koninklijk besluit is benoemd tot directeur van het post-en telegraafkantoor alhier de heer J. de Wit, thans te Oss. De feesten van het Akkermansgilde. Zondag werden te Venlo de schutters feesten gehouden bij gelegenheid van het 330 jarig bestaan van het Akker mansgilde. In den namiddag trok een stoet bestaande uit ruim 50 vereenigin- gen naar het raadhuis, waar de officieele huldiging plaats had. De heer mr. W. Berger, burgemeester, wenschte het gilde geluk met zijn jubilé en bracht dank voor de schitterende organisatie der feesten. Na afloop van deze plechtigheid had op het markt plein een défilé plaats, dat een buiten gewonen indruk maakte, vooral de Duitsche vereenigingen traden zeer op den voorgrond. Na dit défilé trok de stoet naar de Kraal, waar de verschil lende wedstrijden gehouden werden die Zondag a.s. worden voortgezet. Verduistering. De advocaat-generaal bij het gerechts hof in den Bosch heeft bevestiging gevraógd van het vonnis van de Roer- mondsche rechtbank, waarbij P. S., directeur van het bijkantoor Venlo van de Middenstandsbank in Limburg, tot 9 maanden gevangenisstraf is veroor deeld. Bekl., die vroeger een winkel zaakje dreef en bankdirecteur werd, hoewel hij van bankzaken geen ver stand had, heeft hem door mevrouw de Wed. Verhoeven te Venlo toe vertrouwde effecten te Amsterdam te eigen bate verkocht. Bekl. beweerde, daarmee niets oneerlijks gedaan te heb ben, daar de weduwe hem geld schul dig was. ROERMOND. Op de Coop. Eiermijn van Maandag was de aanvoer 2550000 eieren Hoogste prijs f 8. Laagste prijs f 6 70. Kleine eieren f 6—6.60. Eendeneieren f 6.207 20. Doodgereden. Dinsdagmiddag te 5 uur werd nabij het station te Maastricht een 5-jarig jongetje, wonende in de Czaar Peter straat, door een auto uit Amsterdam overreden en gedood. Mynwerkerstocname. Gedurende de laatste paar dagen kwamen eiken dag wel een dertigtal mijnwerkers uit Westfalen te Kerk- rade over de grens, die door een amb tenaar der Staatsmijn aldaar aangezocht waren. Overreden. Op den weg te Heelerbaan is Dins dagmiddag het 2i/t jarig dochtertje van den heer H. aldaar, bij het plotseling oversteken van den weg, door een auto, bestuurd door den heer S. uit Sittard aangereden. De kleine bekwam een hersenschud ding en werd in zorgelijken toestand naar het ziekenhuis te Heerlen over gebracht. MAASTRICHT. Door den Rijkswa terstaat is aanbesteed het maken van een gedeelte van den onderbouw voor een stuwbrug over de Maas bij Grave met bijkomende werken, behoorende tot de werken tot kanalisatie van de Maas Laagste inschrijfster de N. V. Internationale Gewapend Betonbouw te Breda voor f204.900. DEURNE. Zondag gaf het muziek korps van de blinden uit Grave twee welgeslaagde concerten in het patronaat. Ook al coöperatief. Naar men aan de Zuidw. mededeelt, is te Deurne door het bestuur van den Boerenbond in overweging genomen om over te gaan tot exploitatie van den handel in stroo en hooi. Het magazijn met weegbrug zou dan ge bouwd worden op een perceel in eigen dom van den Bond, aan de zuidzijde van den spoorweg bij het begin van den weg naar Vlierden. Kabinetsformateur. H. M. de Koningin heeft aan den heer H. Colijn, Minister van Financiën opdracht gegeven lot samenstelling van een nieuw kabinet. De heer Colijn heeft verzocht deze opdracht in beraad, te mogen houden. Kans op wederinvoering van kilometerboekjes. Er beslaat kans dat de kilometer boekjes bij de spoorwegen terugkeeren, verneemt de »N. Ct." uit de beste bron. Lage waterstand der rivieren. De waterstand van de hoofdrivieren is buitengewoon laag. De rijkspeil schaal wijst aan 7 cM. beneden N.A. P. Schepen met een diepgang van 1.65 M. af kunnen op de Lek niet varen. Deze ziin aangewezen oo de Waal en Merwede. Vandaar dat de vaart op de Waal en Merwede zeer druk is. Vaartuigen met een diepgang van 2.10 M. gaan nog door de Oude Mer- wede-sluis. Aan de Groote Merwede sluis te Gorcum wordt geen diepgang bepaald, want op het Merwedekanaal heeft men nog last van ondiepten. Nieuwe lucifersfabriek. Men deelt aan de Msb mede van welingelichte zijde, dat zich een con sortium heeft gevormd, ten doel hebben de de oprichting eener nieuwe lucifers fabriek in het Zuiden des lands, waartoe bereids te Oosterhoul terreinen zijn aangekocht Laffe aanranders. Men meldt uit St. Anthonis Twee korporaals afkomstig uit Mill, die zich per rijwiel op we?.betonden naar hun garnizoenplaats Venlo, zijn, naar wij vernemen op den grintweg tusschen Wanroij en hier, ter plaatse genaamd »de Lamperen" door een tweetal personen aangehouden. Nadat deze hun elk een gulden hadden weten af te persen, wat naar wij bij geruchte vernamen onder bedreiging moet zijn geschied, hebben de laffe aanranders zich niet ontzien de rijwielen der militairen stuk te trappen. Het ware te wenschen, dat de deugnieten, die hier als ware struikroovers optraden hun welverdiende straf niet zullen ont gaan. Brand. Door onbekende oorzaak brak een hevige brand uit op het gehucht Boer- donk onder de gemeente Erp. De twee groote boerderijen van M. v. d. Tillaart en M. v. d. Horst brandden beide lot den grond af. Hooge en laag-karren, dorschmachines en nog anderemachines verbrandden. Eenige varkens kwamen in de vlammen om. Onbewaakte overweg. Dinsdag is bij een onbewaakle over weg nabij Doetinchem een boerenkar door een trein gegrepen. De kar werd totaal vernield Paard en voerman bleven ongedeerd. Kuikenbeurs. Te Winterswijk wordt op 1 en 2 Augustus een z.g. Kuikenbeurs ge houden, uitgaande van de pluimvee organisatie Gelder's Achterhoek. Vlas. In West Brabant is men begonnen met den pluk van het vlas, dal over het algemeen van middelmatige tol goede kwaliteit is. De prijzen regelen zich daarnaar. Voor goede kwaliteit wordt f 220f 230 per H. A. besteed. Autobus omgeslagen. Te Noordwijkerhout sloeg Donderdag een autobus vol Katwijksche visschers over den kop. Verschillende personen werden ernstig gewond. Doodelyk ongeluk. Toen de 17-jarige Ten T. Woensdag morgen te Hengelo (O.) van zijn melk wagen sprong, kwam hij onder een aankomenden auto terecht. De onge lukkige was onmiddellijk dood. Verbrand. De 71-jarige koopvrouw S. F. te Appingedam kwam met de kachel in aanraking en kreeg zulke hevige brandwonden, dat zij overleden is. Uit de dagen van Napoleon. Bij het bouwen van een woonhuis te Aalten stuitte men op een vijftal nog gave geraamten. Ouden van dagen herinneren zich van hun vaders le hebben vernomen, dat aldaar in 1813 soldaten van het Napoleontische leger, die van uitputting waren gestorven, begraven zouden zijn. De onregelmatigheden te Bergen op Zoom. Na schriftelijk en persoonlijk verhoor van den heer G. van L. hebben Ged. Staten van Noord-Brabant het aan hem gegeven ontslag als secretaris en ambtenaar van den burgerlijken stand der Gemeente Bergen op Zoom goed gekeurd. Doodelyk motorongeluk. Dinsdagavond heeft een ernstig motorongeluk plaats gehad tusschen Willemstad en Fijnaart. De landbouwer J. Timmers uit Fijnaart reed met zijn motor met zijspanwagen naar Fijnaart, toen de achterband van zijn motor sprong; als gevolg daarvan ging de motorrijder over den kop. Hij werd in zorgwekkenden toestand opgenomen. De zijspanwagen van de motor werd afgeknapt. Woensdag is de ongelukkige aan-de kwetsuren overleden. Doodelyk ongeluk. Te Oss had op de fabriek van de firma Ant. Jurgers de werkman J. v. d. B. het ongeluk te vallen, en raakte daardoor bekneld tusschen een wals en een boterbak. Hij overleed spoedig daarna aan de gevolgen. Een noodlottig schot. Terwijl de vleeschhouwer G. Wijn oogst te Lunteren, Woensdagmiddag een varken met een schietmasker wilde dooden, heeft hij, bij ongeluk, zich zelf in den buik geschoten. Zwaar gewond is de ongelukkige naar het diaconnessenhuis te Arnhem overgebracht. Een dankbare. In de «Zierikzeesche Nieuwsbode kwam onder het hoofd «Brieven van een Schouwenaar," de volgende dank betuiging voor Mede namens zijne kinderen en kleinkinderen betuigt ondergeteekende den onbekenden heeren, die hem op 1 Juli j.l. uit zijn woning haalden, naar een auto sleepten, de trappen van het dorpshuis opzeulden, een stembil jet in de hand duwden, tegen een stemhokje smeten, op de stembus lieten vallen, en hem vervolgens op voor het slachtoffer zeer pijnlijke wijze naar huis transporteerden, zijn zeer beleef den, welgemeenden en hoogst gevoeli- gen dank. In zijn lang leven heeft onderge teekende veel vrièndelijkheid zijner medemenschen mogen ondervinden, doch 'n hardhandige en spontane hulpvaardigheid, op 1 Juli beloond, was hem tot op dien dag te eenen male vreemd gebleven en zal door hem dan ook nimmer worden vergeten. Ook den leden van het Comité van Actie der onbekende Kiesvereeniging. die hem ten tweeden male een plezier reis wilden laten maken, wordt hier openlijk dank gebracht en de verzeke ring gegeven, dat hun wil gaarne voor de daad wordt genomen. Schouwen, 3 Juli 1925. Uit aller naam PIET OUD. Aanvaring. Op den Rijn bij Wageningen heeft een aanvaring plaats gehad tusschen het tjalkschip »Op Hoop van Zegen", schipper W. de Jong, en een zeiljacht van den heer Hemming uit Cronsberg bij Frankfort a. M., waarbij dit laatste omsloeg. Het ongeluk had plaats naast een opgaande sleep van 10 ledige schepen, waardoor niet genoeg ruimte bleef voor de tjalk en het jacht om elkaar te passeeren. Met den heer H. waren diens echt- genoote en 16 jarige dochter aan boord. Allen geraakten te water, maar werden door schipper de J en den bewoner van het Lexcesveerhuis, den heer G. Verwoert, gered. De in de rivier drijven de inboedel van het jachtje werd opge- vischt. een handtasch waarin f45 en een gouden horloge gingen verloren. Het jachtje had een gat in de kiel van 1 d.M. in doorsnede, de mast was ge broken, enz. De schade voor den heer H. wordt op f1000 geschat. Tijdens hel ongeluk passeerde in volle vaart een motorboot, die zonder te stoppen tusschen de drenkelingen heenvoer en tegen een der schepen van den sleep opliep, dat daardoor be schadigd werd. Het is niet mogen gelukken den bestuurder der motorboot, die er snel van door ging, aan te houden. Het oude liedje. De Nieuwe Ct verhaalt van het weelderigste restaurant in de residentie, Restaurant Royal, waar weelde, rijk dom en genotzucht" elkaar de hand reiken en waar sociaal-democraten natuurlijk nooit te vinden zijn. Intusschen, voor een dier lokkende, verlichte vensters heeft het blad de gelaatstrekken herkend van den man, »in wien de bewuste arbeidersmassa, deze massa der onterfden, haar nieuwen proef vond" (de heer Albarda). En aan de overzijde van den zwaar beladen disch herkende het blad »onzen opstan- digen krabbel-confrère" van het Volk (den heer Kleerekoper), den rooden onderwijsspecialist met kennershand een glas fonkelenden wijn van gelijke kleur inschenkend... De Nieuwe Ct. vermoedt intusschen, dat kwalijk willende lieden, bedrieglijk als dubbelgangers vermond, een poging hebben gewaagd «om de nobelste onzer volkstribunen voor de oogen van een vertrouwende arbeidersmenigte belache lijk, geminacht en gehaat -te maken." Of dat waar is Vergeten heldinnen. Wij lezen in het «Ov. Dbld. het ver haal van een katholieke boerendochter, die als overste van het melaatschen- geslicht te Paramaribo in West-Iiidië gestorven is. Pas 47 jaar, doch aange grepen dbor de afgrijselijkste van alle ziekten, welker slachtoffers zij ver pleegde en... neergeveld. De Gldr. teekent hierbij het volgende aan In de herrie der verkiezing moet het doodsbericht in de bladen hebben gestaan wie heeft het opgemerkt Wat was er overigens voor bijzonders aan dit bericht? Een kloosterzuster, die Overste wordt van een melaatschen- geslicht, loopt het risico van een vroegen dood, wat wilt ge En welke nadere bijzondere feiten liggen er in dit leven Als jong meisje heeft ze haar ouder lijk huis vaarwel gezegd om zich te wijden aan de verpleging van zieken. Overste te Zutphen, overste te Venlo, overste te Paramaribo, ziedaar de hoogere punten in het leven van zuster Maria Florence. En voor de restzieken verplegen. Vijf-en-twintig jaar lang zieken verpleegd ter liefde Gods Zieken in Gelderland, zieken in Limburg, afschuwelijke zieken in de West, men- schen uit alle kringen der samenleving, die kwamen en gingen in de zieken huizen en haar verpleging hebben aanvaard, alsof dat zoo hoorde, alsof zij er recht op hadden. En zij, die zich altijd maar gegeven heeft, haar leven opgeofferd voor die onbekende menschen.. En die na Jwintigjarigen zwaren arbeid, als 'n ander op rustiger werk zint, blijmoedig naar de West is gegaan met de zekerheid, dat zij na enkele jaren op haar veld van eer sterven zou. Ter liefde Gods, om God te behagen en om op bizondere wijze Hem te dienen. Om het leven te verslijten in Zijnen dienst, door den dienst van de onge lukkige zieken en melaatschen. Heldin. Teeken van roomsche kracht en... van roomsche cultuur." En van de ware democratie, durven we er aan toevoegen voortspruitend uit de onvervalschle liefde voor den evenmensch. Ouders 'n Oogenblik attentie De Augustus-vacantie nadert, en sommige van U loopen met het voor nemen rond, hun kind van school te nemen vóór het zelfs de 6 klassen heeft afgmaakt Ouders, is hier mogelijk eigenbaat in 't spel? Dringt U misschen het voor uitzicht, dat »de kleine" met 't een of ander loop- of sjouwbaantje toch «iets" zal inbrengen Maar hoeveel zal dit zijn Zal hij het zout in de pap ver dienen n Goede raadl Neemt uw kind in geen geval vóór het eind van het zesde leerjaar van school. Kan hij 'i zoover brengen, laat ljem dan ook het zevende leerjaar vol einden. Is daar iels voor? Ja, veel 1. Uw kind komt dón pas op 'n leeftijd, dat het met verstand en oordeel iets kan opnemen en verwerken. 2. In de hoogste leerjaren staan leerkrachten met rijpe levenservaring. Zij kunnen uw kind wapenen tegen komenden strijd. 3. Gij bezorgt uw kind het voor recht, tenminste gedurende zijn eerste veertien levensjaren een rustige lichame lijke ontwikkeling le genieten. Over matige arbeid veroorzaakt bij jeugdige personen een inzinking, die ook de geestelijke volgroeiing zal belemmeren. Granaatontploffingen. Zaterdag en Zondag zijn er in de West-Ylaamsche frontstreek weer twee vreeselijke ongelukken gebeurd, aan de noodlottige onvoorzichtigheid der slachtoffers zelf te wijten Zaterdag waren twee bezoekers, naar het front van Wytschaete gekomen. Zij hadden er granaten gevonden en waren bezig met de koperen toppen er af te draaien toen opeens een vreeselijke ontploffing plaats had. Een der mannen werd aan stukken gereten. Dertig meter verder vond men een afgeslagen hoofd. Van het tweede slachtoffer vond men verder niets. Zondagmorgen brachten twee muni tiearbeiders een bezoek aan Merckem. Nauwelijks waren zij bezig de granaten te demonteeren, toen een ontploffing plaats had, waardoor van een arbeider beide voeten werden afgerukt en de borst verbrijzeld. Griep in België. Te Leuven en omstreken woedt een ware griep epidemie. De geneesheeren hebben handen vol werk. De griep uit zich voornamelijk in hoofd- en keelpijn De stryd tusschen Vlamingen en Walen. Men weet, dat een deel der Vlamim gen aanstuurt op de schepping van een soort Belgischen bondsstaat, een Vlaamsch en een Waalsch gedeelte. Zondag nu kwam te Luik het tweede congres bijeen van de «Ligue d'action Wallonne", waarop de huidige poli tieke toestand in België een voornaam pant van behandeling is geweest. Ten slotte werd de volgende merk waardige motie aangenomen «Overwegende, dat de huidige cen- traliseerende Belgische staat, Walingen en Vlamingen letterlijk tegen elkaar in het harnas jaagt, zullen wij er bij alle Waalsche volksvertegenwoordigers op aandringen, dat zij in de Kamer, alle voorstellen betreffende de herin richting van België op federatiaven grondslag met zelfbestuur voor Vlaan deren, Wallonië en de Brusselsche streek zullen steunen". Verder drongen eenige sprekers nog aan op een nauwe samenwerking tusschen Vlaamsche, Waalsche en Brusselsche federalisten. Tweetaligheid werd uit den booze geacht. Men wees er nog op dat Vlaanderen reeds 90.000 voorstanders van de scheiding telt. Met een byl gedood. Naar de «Triersehe Landesztg" meldt, heeft Zaterdagavond een ernstige mis daad te Steinberg bij Trier plaats gehad. Een 18-jarige arbeider sloeg zijn tante op straat met een bijl dood en mishandelde daarna het lijk nog op een verschrikkelijke manier, daar hij het hoofd afsloeg en het lijk nog 40 bijl slagen toebracht. Naar verluidt, moet het een daad van wraak zijn. De vadsr van den moordenaar is n.l. twee jaar geleden door een zoon van de thans vermoorde doodgestoken. De politie heeft den arbeider den volgenden morgen gear resteerd. i Dreigende stoking onder de Engelsclie my n werkers. Er is nog eenige kans, dat de kwes tie tusschen de Engelsche mijneige naars en hun personeel geregeld wordt. Het is gebleken, dat Cook, de s«cretaris van het mijnwerkersvers- verbond, op eigen gelegenheid het telegram verzonden heeft, waarin on derhandelingen met de mijneigenaars geweigerd werden, voordat deze de opzegging van het arbeidscontract ongedaan zouden hebben gemaakt. Op het mijnwerkerscongres te Scar borough werd dit optreden vau den secretaris zeer afgekeurd. De mijn eigenaars hebben daarna de gelegen heid om voorstellen te doen heropend, zoodat er een gunstige gelegenheid is om de onderhandelingen over de loon kwestie opnieuw te heropenen. Een gunstige tijd voor een staking lijkt het niet. Te Scarborough bleek, dat van de 799.312 georganiseerde mijnwerkers 314.939 werkeloos zijn. De industrie blijkt dus zeer achteruit gegaan Verleden jaar waren er op het laatst van Juni 29.700 werkloozen, op het laatst van October bedroeg dit cijfer 129.924 en eind Juni van dit jaar 314.600. Droevige sluverny in Afrika. Aan de volkenbondscommissie voor

Peel en Maas | 1925 | | pagina 2