GROOTE ZOMER-OPRUIMIM jLappera en Heston. LANDBOUWTENTOONSTELLING TE VENRAY op S® on 87 Augustus a.s. vanaf Maandag 6 Juli tot en met Donderdag 16 Juli. 5 °/o korting, en op Mantels en Dameshoeden 15 korting. Programma Groote Straat 14 Telefoon 10 ZIE ETALAGE ZIE ETALAGE Bijzonder voordeelige aanbiedingen in alsook in de Confectie-afdeelingen. mOm onze clientèle van deze opruiming te laten profiteeren, hebben wij de prijzen uiterst ,laag gesteld en geven wij op alles contant 26 AUG. 27 AUG. Paarden, Varkens, Schapen, Geiten, Pluimvee. Bijen, Land- en Tuinbouwproducten, Landbouwwerktuigen Machineries benevens MIDDENSTAN DS-TBNTOON STELLINO. Rundvee, de daags te voren geprimeerde paarden en alle vorengenoemde inzendingen In8chrijvingsbiljetten, die voor alle afdeelingen verkrijgbaar zijn aan het Secretariaat Bindstraat 1, Venray, moeten zijn ingeleverd voor 20 Juli. V. PYLS - VENRAY Wat TI in de etalage niet zietvraagt dat binnen. De Indeeling der verschillende categoriën is als volgt RUNDVEE 1 2 3 4 5 5a 6 6a 7 7a 8 9 10 11 12 13 15 16 PAARDEN Merries geboren in 1925. Merries geboren in 1924. Merries geboren in 1923. Merries geboren in 1922. Merries geboren in 1921. Gr. maat Merries geboren in 1921. KI. maat Merries geboren in 1920. Gr. maat Merries geboren in 1920. KI. maat Oudere Merries Gr. maat Oudere Merries KI. maat Merries met 2 of meer afstammelingen. Merries met zoogveulen. De Categoriën 3 tot en met 6a wor den gekeurd door de Provinciale Regelingscommissiemaar deze keu ring geld ook voor de tentoonstelling, zoodat de beste paarden van deze Categoriën DUBBEL bekroond worden 1 n.l. de premie der Regelingscommissie j en van de tentoonstelling. Hengsten geboren in 1925. Hengsten geboren in 1924. Hengsten geboren in 1923. w Hengsten geboren in 1922. 14 Hengsten die hoogstens twee jaar ge dekt hebben met drie afstammelingen. Hengsten die langer dan twee jaar gedekt hebben met vijf afstammelingen. Loten van vier merries van een of meer eigenaars. 17 Kamp om den Kampioensprijs, tusschen de eerste en tweede prijswinnaars der Categoriën 3. tot en met 7a. Eigenaars van le en 2de prijswinnaars verplichten zich den tweeden dag van 2 tof 4 uur met de bekroonde paarden in den ring te verschijnen. Om te kunnen mededingen moet men woonachtig zijn in Noord-Limburg tot en met Meijel, Helden, Kessel en Reuver. De mededingende dieren moeten minstens 2 maanden eigendom zijn van een der hier boven aangegeven eigenaars. Voor ieder paard dat mededingt is een inleggeld verschuldigd van twee gulden, te betalen bij de aangifte, waarna het paard wordt ingeschreven. Aangifte voor de tentoonstelling, afdeeling Paarden, moeten zijn ingediend op gedrukte formulieren, daarvoor gratis op aanvrage verstrekt, voor of op 29 Juli bij den Secre taris van den N.L.F.P.A. J. Josten te Horst. Aan inzenders en geleiders wordt een gratis toegangsbewijs versterkt. De tentoonstelling is geopend op 26 Aug. vanaf negen uur voorm. Den tweeden dag der tentoonstelling wordt tusschen twee uur en half viif een wedstrijd gehouden in MONSTEREN waarvoor drie geldprijzen, van f 10, f 5 en f 2,50 worden beschikbaar gesteld. Klasse I. Geregistreerde dieren. la. Jonge stieren, niet vallende onder VII en geboren vóór 1 Sept. 1924. lb. Jonge stieren, niet vallende onder VII en geboren tusschen 1 Sept. '24 en 1 April '25 2. Jonge vaarzen geboren tusschen 1 Oct. 1924 en 1 April 1925. 3. Jonge vaarzen geboren tusschen 1 Jan. 1924 en 1 Oct. 1924. IVa. Kennelijk drachtige vaarzen geboren in 1923. IVb. Niet kennelijk drachtige vaarzen ge boren in 1923. Va. Droogstaande koeien, ingeschreven in het N.R.S. (met S. of R. gebrand) Vb. Droogstaande koeien niet ingeschre ven in het N.R.S. Vla. Melkgevende koeien ingeschreven in het NRS (met S of R gebrand). Vlb. Melkgevende koeien niet ingeschre ven in het NRS. VII. Vereenigingsstieren. VIII. Groep van 6 koeien uit één vereeni- ging met een vereenigingsstier. Iedere vereeniging mag maar één groep inzenden. Klasse II. Ongeregistreerde dieren, 1. Pinken, met kalvertanden. 2. Vaarzen, met twee of meer breede tanden. 3. Droogstaande koeien. IV. Melkgevende koeien. Cat. 9. Afgekalfde vaarzen S of R, gebrand zonder melklijsten. Bij rubrieken 5a en 6a worden de te be kronen dieren volgens het puntenstelsel van het NRS gekeurd. De volgende toeslagen worden gegeven Voor afstamming uitsluitend voor ouders en grootouders in den stamboom en wel voor ieder ouderdier, ingeschreven in het „eigenlijke stamboek" van een erkend rund veestamboek of in het hulpstamboek van het N.R.S. 1 half punt en voor ieder grootouder- dier, in genoemde stamboeken ingeschreven 1 vierde punt. Preferente afstamming: vader 1 punt, ieder grootvader 1 half punt. Cat. X. Kampioen en Reservekampioens- prijs voor de koe. De toeslag voor productie voor dieren zonder en met eigen productie zie men het vraagprogramma. Tot inzenden zijn slechts bevoegd, land bouwers wonende in het Noorden van Lim burg. Voor ieder rund, dat mededingt is een inleggeld verschuldigd van f 1. te betalen bij de aangifte. Aan inzender en geleider gratis toegang. VARKENS. Klasse I. Geregistreerde dieren. Rubriek A. Groot Yorkshire Varkens. Fokbeeren van een jaar en ouder. Fokbeeren van jaar tot 1 jaar oud. Drachtige Zeugen. Zeugen met biggen i (minstens 9) jonger dan 8 weken. Vrouwelijke scheutelingen van 5 tot lü maanden oud. Rubriek B. Veredeld Duitsch Landvarken. 1 Fokbeeren van 1 jaar en ouder. 2 Fokbeeren van >/2 jaar tot 1 jaar oud 3 Drachtige Zeugen- 4 Zeugen met biggen (minstens 9) jonger dan 8 weken. 5 Vrouwelijke scheutelingen van 5 tot 10 maanden oud. Rubriek C. Veredeld Limburgsch Landvarken, Fokbeeren van 1 jaar en ouder. Fokbeeren vaij */2 jaar tot 1 jaar oud. Drachtige zeugen. Zeugen met biggen gen (minstens 9) jonger dan 8 weken. 5 Vrouwelijke scheutelingen van 5 tot 10 maanden oud. Klasse II. Ongeregistreerde dieren. Alleen voor de Gemeente Venray en aangrenzende Limb. Gemeenten. 1 Drachtige z.eugen. 2 Zeugen met biggen (minstens 9) jonger dan 8 weken. Het inleggeld is voor fokbeeren, drachtige zeugen en scheutelingen f 1- zeugen met biggen f 1.50. Inzender en geleider gratis toegang. Voor voeder op het terrein wordt gezorgd SCHAPEN en GEITEN. Texelsch ras (uitsluitend geregistr. dieren)- 1. Ramlammeren geboren in 1925. 2. Ooilammeren geboren in 1925. 3. Rammen geboren voor 1925. 4. Ooien geboren voor 1925. Lincoln-ras *1. Ramlammeren geboren in 1925 2. Ooilammeren geboren in 1925. 3. Rammen geb. voor 1925. 4. Ooien geb. voor 1955. Maas-schapen (ongeregistreerd). 1. Ramlammeren geb. in 1925. 2. Ooilammeren geb. in 1925. 3. Rammen geb. voor 1925. 4. Ooien geb. voor 1925. Schapen niet vallende onder A, B en C. 1. Ramlammeren geb. in 1925. 2. Ooilammeren geb. in 1925. 3. Rammen geb. voor 1925- 4. Ooien geb. voor 1925. Ooien met lammeren (bij de ooi behoorende) niet vallende onder A B en C. P.S. Er zal door het Limburgsch Scha penstamboek een wolwedstrijd onder zijn jeden gehouden worden en de uitslagen daarvan op de tentoonstelling gedemonstreerd. Het inleggeld is voor elk schaap of geit 50 ct., voor lammeren 25 ct. Inzender of geleider gratis toegang. BIJEN. Gedemomstreerd zal worden 1. Met woningen: Strooien korven, goed model en slecht model. 2. Dunwandige korf. 3. Dikwandige korf. 4. Korf van smeelen. 5. Gespijlde korf goed en slecht. 6. Lunne- bergerkorf met bongat. 7. Boogkorf. 8. Ge reedschappen voor het vlechten van korven. 9. Afgezwavelde modelopzetters en slechte opzetters. 10. Complete Simplex met toebe- hooren. 11. Eieren en broed in verschillende stadiën. 12. Raampjes met honing, stuifmeel met broed. 13. Observatiekast. 14. Slinger en Kolbtoestel. 15. Slingerhoning, Raad- honing en Pershoning. 16. Honing, dranken en was. Werktuigen. 1. Werktuigen voor vaste en losse bouw verder Platen, Grafische voorstellingen op bijenteelt betrekking hebbende. Prijzen zullen worden toegekend voor ak Het beste volk invaste bouw. b. Het beste volk in losse bouw. c. Het mooiste raam raathoning. d. voor de meest complete inzending van demonstratie-materiaal. Inzendingen van leden der ver. bijenteelt afd. L.L.T.B. gratis. PLUIMVEE. Klasse A. Hoenders van alle rassen. Klasse B. Krielhoenders van alle rassen. Klasse C. Watervogels van alle rassen. Klasse D, Standen. Voorwerpen ten be hoeve van hoenders. Het inschrijfgeld bedraagt voor pluimvee per enkel nummer 50 cf., 1-2 hoenders f 1 1-4 hoenders f 1.50, 1 6 hoenders f 2. LANDBOUWGEWASSEN. Rubrieken en toe te kennen prijzen. 1 RoggePetkuzer afkomstig van orige- neele of eerste nabouw. Drie prijzen. 2 Haver: Gele en Witte variëteiten. Drie prijzen. Zwarte variëteiten. 2 prijzen. 3 Erwten Drie prijzen. 4 Aardappelen Drie prijzen. 5 Bieten Twee prijzen. 6 Stekruben Twee prijzen. 7 Andere Gewassen Vijf prijzen. 8 Mooiste en volledigste inzending van een vereeniging Jonge-Boeren. Drie prijzen. 9 Mooiste en volledigste verzameling van inzenders buiten den Tentoonstellings kring. Drie Eervolle vermeldingen. TUINBOUWGEWASSEN. Rubriek A. Groenten. 1 De meest volledigste en mooiste ver zameling groenten. 2 De mooiste verzameling Handelsgroen ten voor deze streek. 3 De mooiste en volledigste verzameling verduurzaamde Vruchten en Groenten. Rubriek B. Fruit. 1 De mooiste en meeste uitgebreide ver zameling vruchten in deze tijd plukrijp. De mooiste inzending vroege peren van elk soort mintens 2 Kilo. De mooiste inzending vroege appels van elk soort minstens 2 Kilo. De best in veilingskist gesorteerd en verpakte inzending appels. Rubriek C. Bloemen. 1 De beste collectie van 5 verschillende planten geschikt voor kamercultuur. 2 De meest uitgebreide en mooiste ver zameling snijbloemen van 1 jarige, 2 jarige en vaste planten. 3 De mooiste collectie rozen. 4 De mooiste collectie Dahlia's. Rubriek B. Werktuigen en Tuinbouwge- reedschappen. De meest volledigste inzending van Tuin- bouwgereedschappen en werktuigen. LANDBOUWWERKTUIGEN. Het doel dezer afdeeling is een overzicht te geven van werktuigen en gereedschappen ten dienste van den Landbouw in Noord- Limburg. Verder om nieuwe vindingen op. dit gebied meer bekend te maken en te doen invoeren. Voor deze rubriek worden geen prijzen toegekend. Alleen voor de beste verbetering aan de machines uit deze streek zal een Diploma worden toegekend. Voor expositie in de open lucht wordt be rekend 50 ct. per M2 met een minimum van 20 M2 (f 10) In eigen kiosken of tenten f 1 per M2. Voor rijwielen per stuk f 1.50, voor motorrijwielen f 1— voor automobielen f 15. Wacht niet met uwe inschrijvingen tot de laatste dagen. Hill gtJIUiu. w

Peel en Maas | 1925 | | pagina 4