Gemengd Nieuwe. Alph. candidaten Blokker Brouns v. Beaouw Conijn Cremers Meerlens Moller van Poll LEUNEN. Uilgebrachte geldige stem- men 286. Politiek Advies 122. Nolens 135. Ruys 4. Hermans 1. Ament 1. Rutten 11. Lambooy 1. Blokker 2. Moller 9. MERSELO. Uitgebrachte geldig stemmen 199 Politiek Advies 154. No- lens 41. Rutten 4. OOSTRUM. Uitgebrachte geldige stemmen 134. Politiek Advies 47 No- lens 41. Ruijs 3. Hermans 5. Ament 1 Rutten 34. Moller 3. H. Hart-Standbeeld. Vorig bedrag f366.90 Offerblok Paterskerk f 35.92 f402.82 In de Maandagavond gehouden vergadering van den Middenstand al hier, is besloten tijdens de a.s. zomer te houden Landbouwtentoonstelling tevens een Jaarbeurs-tentoonstelling te organiseeren, waaraan alle leden van den Middenstand kunnen deelnemen. Gedurende de vergadering meldden zich bereids verschillende deelnemers aan. Zij, die hieraan wenschen mede te werken, kunnen zich tot a.s. Dins dag 12 Mei, aanmelden bij den Voor zitter, den Heer Hub. Verheugen. Ook niet-leden van den Middenstand kunnen bij voldoende plaatsruimte hieraan meedoen, doch 't beste is zich eerst als lid op te geven. Woensdag vierde de eerw. broe der Plechelmus van het St. Servatius- gesticht onder overgroote blijken van belangstelling zijn zilveren klooster- jubilé Deze week heeft zich hier een treurig drama afgespeeld. De 18-jarige P. W. zou door zijn stiefvader F. v.L. mishandeld zijn. Nu vertoonden zich Maandag bij dezen jongen teekenen van krankzinnigheid. In verband hier mede werd v. L., die reeds eenige dagen zijn woning verlaten had, Dinsdag door de gemeentepolitie ten huize van zijn zuster aangehouden en in verhoor ge nomen, waarop hij in 't arrestanten lokaal onder 't Raadhuis werd opge sloten. Woensdagmorgen vond men v. L. leven loos in de cel. Hij had zich door ophanging van het leven beroofd. Hier voor had hij zijn leeren broekband ge bruikt. De jongen is naar het krankzinnigen gesticht alhier overgebracht. Wel diep treurig Zondagmiddag ontstond brand in een dennenbosch aan den Merseloschen weg, eigendom van de Eerw. Zusters Ursulinen. Gelukkig werd het vuur spoedig gebluscht en is de schade niet groot. Bij het naderen van het zomerseizoen is voorzichtigheid met vuur in de na bijheid van bosschen wel dringend aan te bevelen. Op de Woensdag alhier gehou den jaarmarkt waren veel vee en big gen aangevoerd. De veehandel ging zeer vlot. Ook in biggen werd veel verhandeld aan hoogere prijzen, nl. van 12 tot 22 gld. per stuk, enkele brachten f24 op. De aanvoer werd grootendeels verkocht. Wegens 't slechte weer 's morgens waren de marktkramers niet allen opgekomen. Opbrengst van den verkoop der Emmabloem op Zondag jl. Dorp f 49.81, Leunen f 25.49, Mer- selo f 15.35, Oirlo—Castenray f 20.15. Totaal f 110.80. Blijkens de bekendmaking van B. en W. in dit blad, is de wachtpost no. 45 aan den Buus alhier, opgeheven, en blijft deze drukke overweg voortaan onbewaakt. Men zij gewaarschuwd. De trappenhal, van het internaat van ons Gymnasium, is verrijkt met een tweetal prachtige, in steen gehou wen beelden, als een van het H. Hart en een van den H. Franciscus, hier door heeft deze hal een veel schooner aanzien gekregen. Naar wij vernemen zijn deze mees terstukken vervaardigd in het bekende atelier der Fa. Prof. Jos. Thissen en Zonen te Roermond, en wij kunnen niet anders zeggen alsdat genoemde Firma eer van hun werk heeft. Woensdagavond is de nieuwe sociëteit «Concordia" op het bovenlokaal van café Centraal feestelijk geopend. Het geheel naar de eischen en echt gezellig ingericht bovenzaaltje was voor deze gelegenheid prachtig versierd met groen en bloemen. Er werd een keurig souper geserveerd, terwijl verder de avond onder vroolijke muziek in de grootste opgewektheid werd doorge bracht. Er heerschte onafgebroken een recht feestelijke stemming. Raadsvacature. De heer A. Verstraelen heeft met 1 Mei de gemeente metterwoon verlaten, waardoor eene vacature is onstaan in den Gemeenteraad Als zijn opvolger is, naar wij meenen te weten, bestemd de heer P. van Bergen, Maasheesche- weg. Dezer dagen werd ten nadeele van een landbouwer te IJsselstein uit een langs den weg geplaatste melkbus door een onbekende een hoeveelheid melk ontvreemd. De politie werd in kennis gesteld en het mocht hun ge lukken den dader in Venray aan te houden alwaar het een zwerver bleek te zijn die uit een voogdijgealicht was ontvlucht. ^TZv 1 Hij is door de Marechaussée naar de gevangenis te Roermond overgebracht. Door de Marechaussée werden eenige zwervers aangehouden die nog straf hadden te ondergaan. Zondag hield de Postduivenver- eeniging «De Zwaluw" een wedvlucht met oude duiven van uit Noyon (Frank rijk) afstand 318 K M. De prijzen wer den behaald als volgt le en 17e H. Strijbosch 2e. 6e, 12e, 14e, 15e en 20e G. v. Dijck3e, 18e en 21e L. Maassen 4e en 11e F. Ver meulen 5e en 16e H. v. Opbergen; 7e J. Vermeulen 8e H. Arts9e en 10e W Manders 13e J. Creemers 19e J. de Bruin. Duiven los Maandagmorgen 7 uur 30 min. Aankomst eerste duif 12 uur 15 min. 50 sec. Laatste duif 12 uur 47 min. 39 sec. Zondag hield de Postduivenver- eeniging »De Voorbode" Oirlo Casten ray een wedvlucht met duiven van uit Driebergen (95 K.MDe prijzen wer den behaald als volgt le, 3e, 4e en 14e G. Smits2e, 9e en 10 Fr. Wijes5e, 6e en 7e J. Gom mans; 8e M. Dinghs; 11e Th. Strijbos 12e en 13e Th. Lemmen 15e M. Geurts. le overduif M. Gehrts. Ingekomen en vertrokken personen over de maand April. Het jaartal achter de namen is het geboortejaar. INGEKOMEN P. G. Baken (1899) bakker, Schoolstraat 9, van MaasbreeP. Brauer en gezin, landbouwer Veulen, van Grubbenvorst; h. H. Goumans (1907) slager Patersstraat 6, van VenloA. M. H. Maassen (1901) dienstbode Groote Markt 6, van Voorscho ten M. Artz (1896), dienstbode Patersstraat 16, van Bergen L.M. H. Beckers (1909), dienstknecht K 39, van MaasheesL. Rutten (1901) smid Lull C 14, van Walbeek J. L. de Haardt (1921) en M. J. H. de Haardt (1922) beiden Overl. weg 2, van Nijmegen F. Roos (1902) kloosterbroeder, Stationsweg 14, van NoordwijkerhoutJ. G. van Lin (1901) verpleger Stationsweg 14, van Meerlo W. van Mastrigt (1901) zonder beroep Hense- niusplein 10, van Leiden P. J. H. Wilmsen en gezin (1893) arbeider Boschhuizen B 33, van SambeekE. D. A. M. Peeters (1905) onderwijzeres Eindstraat 10, van Steenbergen; A. A. van de Vleut (1920), F. H. van de Vleut (1922) en P. C. H. Beerens (1924) allen Overl. weg 2, van EindhovenG. Janssen (1881) landbouwer I 26, van Deurne; Th. M. J. van Stiphout (1908) dienstbode Kruitweg 1, van DeurneM. W. Claessen (1900) dienstbode 1 26, van Maashees,; F. J. Vaske (1894) loodgieter Eindstraat 1, van Aalsmeer P. M. J. Wolters (1910) dienst knecht Oirlo E 31, van Broekhuizen; J. G. M. Michels (1909) dienstbode Langstraat 43 van Meerlo M. H. Maassen (1903) sigaren maker Merselosche weg 23, van Eindhoven; M. A. Janssen (1907) dienstknecht Laag- heieTsche weg 7, van MaasheesGt Jacobs en gezin (1890) landbouwer F 44, van Horst; J. G. A. Beerkens (1906) dienstbode Maas- heesche weg 41, van DeurneP. M. van den Beuken (1896) landbouwer Oirlo E 39a, van HorstA. H. Gooren (1901) dienstbode KI. Oirlo F 40, van Meerlo J. A. Fest (1920) en P. L. J. Fest (1922) Overloonsche weg 2 van NijmegenTh. A. van Geenen (1901) dienstbode E 46, van Maashees P. J. Jacobs (1901) dienstknecht C 45, van Grubbenvorst; P. A. H. Claassen (1890) kleermaker Paters straat 26, van ArcenW. Jacobs (1909) dienstbode Groote Straat 8, van Venlo A. M. Willems (1909) dienstbode Patersstraat 29 van Meerlo; G. H. Pijpers (1906) dienstbode F 23, van MeerloTh. H. Versteegen (1903) dienstbode Beekweg 16, van Amersfoort P. G. A. Willems (1910) dienstbode Merselo M 80, van Deurne; M. P. H. van Rens (1911) dienstbode Leunen K 85, van Grubbenvorst M. C. Leijssen (1899) dienstbode Veulen H 1, van SevenumM. L. Leijssen (1911) dienstbode Veulen H 1, van Maasbree; L. Kleuskens en gezin (1899) kantonnier Leun- sche weg 11, van Horst; Chr. Jacobs efi gezin (1886) landbouwer Iw. KI. B. 22a, van Bergen L.H. P. J. J. Derikx (1907) dienst knecht F 1, van MaasheesJ. Franssen (1906) dienstknecht 1 59, van Grubbenvorst C. G. B. Neijzen (1916) pensionaire Eind straat 10, van DelftG. Rongen en gezin (1881) landbouwer Oirlo E 75, van Meerlo M. A. C. Linders (1896) zonder beroep Merselosche weg 16, van Vlijmen A. G. Maessen (1908) dienstbode Oirlo E 55, van Horst; J. H. Maessen en gezin (1891) land bouwer IJsselsteijn I 41, van Maasbracht P. A. Th. Kersten (1895) dienstknecht L 26, van GrubbenvorstH. H. Rongen (1905) dienstbode Hiept M 90, van HorstA. G. Weiis (1903) zonder beroep H 14, van Horst; H. G. J. Matheij (1908) dienstbode KI. Oirlo F 11, van HorstA. Hebben (1908) dienst knecht Smakt, van Bergen H, H. Crooij- mans (1908) bakker Oostrum D 14, van Boxmeer. VERTROKKEN Th. M. Hermkens (1912) dienstbode naar Holthees B 117M. L'. Her mens (1911) dienstknecht naar Leende J. M. Janssen (1915), S. Janssen (1916) en J. Janssen (1917) allen naar EindhovenM. S. Eussen [1859J dienstbode naar Born, kloos ter M. H. Lamberigts [1903] dienstbode naar Ittervoort Rijksweg G. Litjens [1905] dienst bode, naar*-Heerlen Sanatorium H. Joseph P. M. Ebben [1910] dienstknecht, naar Maas hees P. H. J. Stevens [1910] dienstknecht naar WellP. H. Geubbels en gezin [1879] landbouwer, naar Mierlo-Hout L 90 A. van Mullekom [1893] verpleger, naar Helden- Grashoek 919J. A. Vervest [1910] dienst knecht naar Valketiswaard G. J. W. Toonen [1911] naar Venlo Tegelsche weg 67 J. L. J. G. Berkers [1879] zonder beroep naar Venlo SteenstraatM. J.. Eibers [1905] ar beider naar Helmond Zuiderstraat 94A. W. Lommen [1908] dienstbode naar Grubben- vorst-LottumE. Voss [1887] dienstbode naar Horst Melderslo M. van Hijfte [1880] kloosterzuster naar Congo; M. P. V. Cas- tenmiller [1904] kloosterzuster naar Eecloo C. Meeksen [1907] dienstbode naar Duis burg; G. Seroo en gezin [1894] landbouwer naar Horst-America H. Seroo [1898] land bouwer naar id.J. P. van der Sterren [1907[ dienstbode naar id.; G. F. Seroo [1911] dienstbode naar id. Wordt vervolgd. Bedevaart St. Jozef, Smakt. Zondag 3 Mei Beschermfeest van St. Jozef. Om kwart over 8 Hoogmis met preek voor de li. Familie van Boxmeer. Om half 10 Hoogmis met preek en om 3 uur Lof met preek voor de overige pelgrims. MERSELO. Zondagmiddag had al hier op den Doelen het jaarlijksch konings-, verbonden met prijsschieten plaats. Er heerschte, ofschoon het wel wat koud was en de vingers bijna verkleumden, veel animo. Zelfs de nestor en medeoprichter van het gezel schap (T. V.) deed dapper mee en gaf aan de jongere schutters een goed voorbeeld. Waarlijk mooie prijzen, allen huishoudelijke voorwerpen, werden er verscholen. De uitslag was als volgt (in 32 schoten) ie pr. Jan Arts (Keizer) 113 p. 2e pr. Ant. Marcel lis (Koning) 98 p (die daarmee dus voor de 2e maal de konink lijke waardigheid bekleedt). 3e pr. M Gielen, 97 p. 4e pr. Chr. Kessels, 92 p. 5e pr. H. Arts 90 p. 6e pr. H. de Mulder, 88 p. 7e pr. Jac. v. Osch, 88 p. 8e pr. Mart. Arts, 66 p. 9e pr. H. v. d. Hoogenhof, 3 rozen. 10e pr. W. Michels, 6 vieren. 11e pr L. van Hoof, 8 drieën. '12e pr. L. Michels 8 tweeën. 13e pr. Ant. Stip hout, 6 eenen. Geheime prijs,'G. Arts. Afscheid Rector Bloemen. Hoereer onze Rector geacht eo bemind was bij allen, bewees de overgroot* belangstelling, die bijna geheel Merselo toonde bij bet afscheid op Zondag 11. onmiddellijk na de Hoogmis wegens zijn »ertrek als Pastoor uaar Stramproy De fan fare bracht door bet uitvoereo van eenige stukjes huid* aan hem, die 's anderendaags van ons zou heengaan De heer J, H Jaspars vertolkte in welgekozen, gevoelvolle woorden, wat in het hart van ieder Merselonaar omging bij het vernemen der tijding, dat Rector Bloemen was benoemd tot Pastoor te Stramproy Alhoewel iedereen don verdienstvollen Priester volgaarne diens promotie gunde, toch voelde men maar al te goed, hoe zwaar bet scheiden zou vallen. Op dezen dag. juist voor zijn vertrek, kwam deie droefheid tot uiting. Doch waar Zijne Door luchtige Hoogwaardigheid spreekt, is gehoor zamen 's Priesters plicht. Laten wij daarom ge laten in ons lot berusten en op dezen dag nog buide brengen en dankbaarheid betuigen aan dsn Priester, die een zestal jaren in ons midden aan het zielenheil is werkzaam geweest. Doch ook op stoffelijk gebisd maakte hij zich verdienstelijk, zoodat hij velen met raad en daad bijstond. Nadat de heer Jaspars, namens allen, niet het minst namens schoolkinderen en onderwijzend personeel, cank had gebracht bood hij den schei denden Priester een beeld van O.L.V. van Genooi aan, van Genooi, zoo dierbaar aan. een Venloosch Priester. Tenslotte werd door hem de wensch uitgespro ken dat hat Pastoor Bloemen in zijn nieuwe stand plaats steeds moge welgaan, en sloot daarmee zijne gevoelvolle toespraak. Innig ontroerd dankte de scheidende Rector voor de waardeereude woorden tot hem gericht, en de hulde, hem zoo spontaan door geheel Merselo gebracht Dank bracht hij aan het Kerk bestuur, vooral aan den Penningmeester J. M. Michels, die steeds esn steun en hulp voor hem was, dank aan het onderwijzend personeel, dat hem zijne taak zooveel mogelijk verlichtte. Dank aan allen, die hem steeds zooveel liefde en aan hankelijkheid betoond hadden. Het beeld van O. L. Vrouw van Genooi, hem door de inwoners van Merselo zoo gulhartig aangeboden, zal hem steeds een levendige, aangename herinnering aan Merselo doen behouden. Moge, aldus Pastoor Bloemen, het beschouwen van het standbeeld van bet H. Hart, mij op mijn zilveren Priesterfeest vereerd, U steeds indachtig doen blijven om altijd, gelijk tot nu toe uw voorvaderlijk geloof ongerept te bewaren. Ten slotte sprak bij de beste wenschen uit voor Merselo. Bij deze hartelijke, ontroerende toespraak waren allen diep bewogen. Nadat de fanfare nog bare welluidende tonen had doen hooren ging men uiteen. Moge het Pastoor Bloemen gegeven zijn lange jaren in volle gezondheid aac het zielenheil van Stramproy's parochianen werkzaam te zijn en mogen dezen hem evenzeer hoogachten en lief hebbeu als hij dat hier mocht oudervinden. Pastoor Bloemen een hartelijk vaarwel van geheel Merselo. HORST. De Heer Hulsman, wacht meester der marechaussée alhier, is benoemd lol opperwachtmeester te Sas van Gent. Door de Kon. Harmonie alhier zal worden deelgenomen aan hel Con cours te Tegelen. Te America zal een nieuwe jon" gensschool gebouwd worden. HEIJEN. Op Zondag 17 Mei a s. zal de Ruitervereeniging «Generaal van der Heijde" een internationalen wed strijd organiseeren op een terrein, ge. legen aan de Noordzijde van ons dorp. VENLO. Voor de rechtbank te Roer mond stond Dinsdag terecht P. H. S., voorheen directeur der Middenstands- bank voor Limburg, bijkantoor te Venlo, omdat hij met het oog zich of een ander wederrechtelijk te bevoordeelen, den directeur van het hoofdkantoor der bank te Maastricht heeft bewogen verschillende effecten meteen nominale waarde van f 8500 te doen afgeven, subsidiair verduistering dezer effecten. Het O M. eischte twee jaar gevan genisstraf met gevangenneming. De rechtbank achtte {liertoe geen termen aanwezig. Slechte lectuur. Onder het voorwendsel «voor de Missie" wordt op het oogenblik in Venlo en wellicht ook in de omgeving anti-Katholieke lecfuur langs de huizen gecolporteerd. De boekjes weme len van hatelijkheden tegen het Room- sche geloof, de Paus, eiïz. Men were de lectuur zoo krachtig mogelijk ROERMOND. On de Coop. Eiermijn van Maandag was 'de aanvoer 3560.000 eieren. Hoogste prijs f 6.80. Laagste prijs f 4.90. Aangehouden. Dinsdagmiddag is, juist toen hij de Belgische grens passeeren wilde, door de Maastrichtsche recherche, in samen werking met Rolterdamsche collega's, aangehouden de schippersknecht J. M. v. d. H. Hij wordt verdacht meerdere diefstallen op zijn geweten te hebben, o a. van graan. v. d. H. is op transport naar Rotterdam gesteld. Te Nederweert werd door zekeren J. de V., geboortig uit Keulen tusschen de schooluren een gros potlooden in de openbare school aldaar ontvreemd. De verdachte werd aangehouden en op transport naar Roermond gesteld, wafir bleek, dat hij evenals zijn pseudo-echt- genoote werd gezocht terzake vaneen te Almelo gepleegden inbraak, waarbij f700 was ontvreemd. De vrouw was den aangehoudene naar Roermond gevolgd en werd even eens aldaar aangehouden. Zij bleek te zijn de 24-jarige M.v. H., huisvrouw van D. uit Roermond. Zij had haar echtgenoot en 5 jeugdige kinderen ver laten. Op de aangehoudenen werd nog een bedrag van ruim f200 gevonden. De vrouw is naar Almelo overgebracht, waarheen ook V. na afrekening met de Roermondsche justitie zal getrans porteerd worden Overtreding drankwet. Onder groote belangstelling heeft voor het Kantongerecht te Heerlen de zaak gediend tegen een winkelier uit Brunssum, die terecht stond wegens overtreding van de drankwet. Beklaag de schonk bier en jenever maar ver klaarde, dat hij een en ander aan zijn klanten cadeau gaf. Om geen onaan genaamheden te krijgen hadden ge tuigen overeenkomstige verklaringen afgelegd. Het O. M. vroeg drie geldboeten eik van f 75 of drie maal 50 dagen hechtenis. Melkvervalsching. De Kantonrechter te Heerlen deed uitspraak in de zaak van een landbou wer te Voerendaal, die terecht had geslaan wegens het verkoopen van melk waaraan 68 pet. water was toe gevoegd en veroordeelde hem tot een geldboete van f 200 of 4 dagen hech tenis. Bekroond Hollandsch Vee. Als een bewijs dat het Hollandsche vee, (vooral wat veeteelt en zuivelbe reiding betreft) nog veel wordt gevraagd, en ook in het buitenland de voorkeur verdient, kan dienen dat de veehande laar, J. MarkensLion te Maastricht, lid der firma Jos. Lion le Boxmeer, een collectie pracht vee heeft gezonden naar de Landbouwtentoonstelling te Milaan, bestemd voor de stallen van den Graaf Ant. RossiMartini te Ombranio, Italië. De heer Markens behaalde op de tentoonstelling welke de vorige week werd gehouden, een 1ste prijs en Kam- pioensprijs met den Stier »Roland", (Gouden medaille), verder den kam- pioensprijs voor de «hoogste productie koe" een zilveren koe en twee duizend Lire Eersten prijs met de koe genaamd »Maida", gouden medaille; le prijs koe genaamd »Akke IX", zilv. medaille, 3e prijs koe genaamd »Aoukje" zilv. medaille. Dragende vaarzen. Een eerste, tweede, derde en vierde prijs, Gouden en zilv. medailles en diploma's Kam- pioensprijs voor de mooiste collectie veeeen zilveren koe en twee duizend Lire. Bij het défilé, waarbij den minister van Landbouw uit Rome tegenwoordig was, werd den heer Mar kens door Professor Peroci en het Tentoonstel lings comité aan den Minis ter voorgesteld en door deze over zijn opvallend fraaie collectie rundvee, in vleiende woorden gecomplimenteerd. Van tram tot auto. Er loopen geruchten dat eerlang het personenvervoer per tram van Deurne tot Meijel zal worden vervangen door een autodienst. Officieel is hieromtrent echter nog niets vastgesteld. Daar het goederenvervoer, zoo&ls we dezer dagen berichtten, den laatsten tijd aanmerke lijk is toegenomen, blijven van hieruit dagelijks goederen-trammen loopen. DEURNE. Voor het ambt van Ge meente-Secretaris kwamen bij het Gemeentebestuur 17 sollicitaties in. A s. Dinsdag zal de benoeming plaats hebben. Prinses Juliana's verjaardag. Donderdag vierde prinses Juliana haar zestienden verjaardag, Louis Bouwmeester, f Dinsdag is Louis Bouwmeester te Amsterdam in den ouderdom van 83 jaren overleden. Met Louis Frederik Johannes Bouw meester is de grootste Hollandsche tooneelspeler der laatste honderd jaren heengegaan. 248 Ned. R. K. werklieden naar Rome. In de Maandag le Utrecht gehouden vergadering van het bestuur van het R. K. Werkliedenverbond werd gecon stateerd, dat zich niel minder dan 248 deelnemers hadden aangemeld voor de Pelgrimsreis naar Rome welke op 14 Mei a.s. ondernomen wordt. 8000 gulden verloren. De heer G. te Tilburg deed bij de politie aangifte, dal hij aldaar Woens dag een bedrag had verloren van f 7400 aan Nederlandsch bankpapier en tevens een biljet van 1000 goudmark. Het landgoed „Hohenheim" te Apeldoorn. Men schrijft uit Apeldoorn Het bekende landgoed «Hohenheim" aan de Deventerstraatweg is Donder dagmorgen in publieke veiling in massa aangekocht door de R. K. Stich ting Huize Padua" te Boekei (N. B.) voor de som van f94.250, terwijl het houtgewas moet benaderd worden voor f 3730. Het gesticht is bestemd voor verple ging van geesteszwakken en zenuw zieken. Weinig animo. Voor de vacante betrekking van vroedvrouw voor de gemeenten Cuijk, Oeffeit, Haps, Beers en Linden (Jaar wedde f 1200), hebben zich slechts 2 sollicitanten aangemeld. Gevaarlijk. Een zekere G., op den Bosch te Vierlingsbeek was aan het spitten, toen hij plotseling getroffen werd door een lading hagel, die hem in schouder en aangezicht trof, zoodat hij zich onder geneeskundige behandeling moest stel len. De politie doel onderzoek. Vrijstelling voor gewetensbezwaren. Naar verluidt zou dezer dagen d indiening te verwachten zijn van een wetsontwerp tot aanvulling der Kies wet, waarbij degenen die tegen den stemplicht gewetensbezwaren hebben van den stemplicht worden vrijgesteld. Door een varken opgegeten. Een zeker vermeldenswaardig feit deed zich dezer dagen voor te Boxmeer- Op onverklaarbare wijze was een schaap van enkele maanden, oud terechtge komen in het hok, waarin een zwaar varken lag en vleide zich kalm naast dezen knorrenden viervoeter ne*r. Later bemerkte men dat 't varken het beestje had opgepeuzeld. Slecht weer in Italië. De temperatuur in Italië is zeer ge daald. Te Rome is zware regen geval len, terwijl in Ancona en Verona hagel buien vielen De Appenijne liggen onder sneeuw. In Udine is hel verkeer tengevolge van het slechte weer op talrijke plaat sen versperd. In een dorp zijn de kerk en 2 huizen ingestort. De rattenplaag in Londen. Hel rapport van den Gezondheids dienst van Londen over 1924, zoo juist gepubliceerd, wijst, uil, dat in het vorige jaar weder een groote slachting onder de ratten is aangericht. Het gebruik van verschillende soorten vallen heeft tot resultaat gehad, dat in één hotel in de afgeloopen drieënhalf jaar niet minder dan 2500 ralten slacht offer zijn geworden. Doch ook de kat stelt lofwaardige pogingen in het werk om haar reputatie van erfvijand der rat te herwinnen en te handhaven. Verscheidene firma's hebben met deze rattenvangsters van beroep goede resultaten bereikt en er zijn firma's, die er voor de rattenvan- gerij 40 50 poesjes op nahouden. Naast Hameln heeft ook Londen nog zijn menschelijke rattenvangers, die in 1924 niet minder dan 21202 ratten wisten buit te maken. 200.000 Amerikaansche toeristen. Een Exchange-telegram uit New-York meldt, dat in scheepvaartkringen aldaar verluidt, dat binnen drie maanden 200.000 toeristen naar Europa zullen vertrekken. Alles wijst er op, dat dit seizoen het grootste zal worden in de geschiedenis van het Trans-Atlantisch verkeer De toename van het aantal toeristen vindt in verschillende factoren haar oorzaak, doch voornamelijk hierin, dat ver scheidene Europeesche gemeenten speciale toeristen-attracties aanbieden, zooals tentoonstellingen, beurzen enz. Er is een merkbare uitbreiding van het toeristenverkeer naar Spanje en Italië. Geld, waarmee niets te beginnen is. Hel groote lot van de Tsjecho-Slo- wakische staatsloterij, 500.000 kronen bedragende, is ditmaal door een individu getrokken, dal pas wegens vermoording van zijn echtgenoot tot levenslange gevangenisstraf werd veroordeeld. De man is ten einde raad, wat hij met het geld aan zal vangen. Kerkelijk Leven. 3 Mei. Derde Zondae na Paschen. H. KRUISVINDING/ ROOD. Tweede g*bed van den Zondag Derde gebed ter eere van den H. Alexan der en Qezellou, (in stille H. Missen) Gloria Credo Prefatie van bet H Kruis. Laatste Evan gelie van den Zondag. 4 Mei. Maandag. H. MONICA, Weduwe WIT. Tweede gebed van het Octaaf van S Jozef. Derde gebed voor den Paus. Gloria Credo Prefatie van den H, Jozef, 5 Mei. Dinsdag. H. PIUS V, Paus en Be lyder. WIT Tweede gebed van hst Octaaf vaD S Jozef. Derde gebsd voor den Paus. Gloria Credo Prefatie vaD den H. Jozef. 6 Mei. Woensdag OCTAAFDAG (is 8ste) VAN DE PLECHTIGHEID VAN St. JOZEF. WIP. Tweede gebed ter eere van den H. Jotnnes, Derde gebed voor den Paus. Gloria Credo Prefatie van den H. Joannes. Laatste Evangelie uit de H. Mis van Joannes. 7 Mei. Donderdag H DOMITIANUS. Bis schop en Belijder. WIT. Tweed* gebed ter eere van den H. Stanislas. Derd* gebed voor den Paus. Gloria; geea Credo Prefatie van Paschen. 8 Mei Vrijdag. VERSCHIJNING VAN DEN AARTSENGEL MICHAEL WIT Tweeds gebed voor don Paus. Gloria Credo Prefatie van Paschen. 9 Mei. Zaterdag. H. GREGORIUS VAN NASIANSE. Bisschop, Belijder, Kerkleeraar. WIT. Tweede gebed voor den Paus. Gloria Credo Prefatie van Paschen. St. Antonius-Patronaat. Zangrepetitie. Maandelijksche al gemeene H. Communie. Verzoeke de H. Communie op te dragen voor de zielerust van den overleden Heer Pastoor eere-voorzitter van de Patronaatscom missie. Om 2 uur Congregatie, eerste bijeen komst in de Meimaand, trouwe opkomst verwacht. Regeling omtrent kaartjes voor de Credo-film wordt nader bekend gemaakt. Ouders worden beleefd verzocht er toe mede te werken dat de Spaarbank boekjes geregeld worden ingeleverd. B7BS5&LUK1 STASD VMRAY, van 24—30 April GEBOREN Maria Petronella Gerarda van den Berg, Hsns«niusplein GEHUWD: j L. Hoex, 26 jaar, landbouwer te Venray en A. M. H. van Soest, 25 jaar, te Venray W. Hoogeveen. 25 jaar, spoorwegbeambte en A. Th. Lauff, 31 jaar, beiden te Vsnray. P J. Litjsns, 29 jaar, landbouwer en A M G. FUurkens, 28 jaar. beiden te Venray. P. J. H. Strijbos, 28 jaar, landbouwer en J. W Baltussen, 30 jaar, beiden te Venray J J. Muysers, 29 jaar, landbouwer te Venray en M. H. Achten, 26 jaar te Sevenum H. Franssen, 27 jaar, landbouwer te Grubben vorst en A van de Moosdijk, 25 jaar, te Venray L H. van Osch, 28 jaar, landbouwer en M. C. Rambaghs, 24 jaar, beiden te Venray

Peel en Maas | 1925 | | pagina 2