H meelijks- Qediehten Lister motoren Nico Bekkers EIIWIEL11 Th. Pouwels Dr. A. Imkamp ZaadhandeL Tuin- laödbouwzadeii Gebr. SEUREN Paardenmarkt Peter Hendrix, Patersstraat. „ürabanconne" Wendelploegen I. Vemiekensj Stationsweg Ven ray Stoomwasscherlj P. 1WAMSAGH Het Nieuwe Kookboek en Het Boek voor Moeder en Dochter Kuikenzaad Kuiken rijst Spreekuur te VEN RAY Boom- en Rozenkweekers Bessencultuur. LOTTUtö. Zakatlasjes van Nederland te VENRAY Donderdag 23 April Banden en alle Onderdeelen VENLO Nette aflevering. Billijke prijzen. met mooie bijpassende lijsten met of zonder fotografie ook voor zilveren en gouden bruiloften. Firma van den Munckhof Stationsweg Venray »Een gepensioneerd arbeider van de gemeentegasfabriek, meteen pen sioen groot f 25 per week, biedt zich aan als voerman bij een werkgever voor een loon van f 25 per week, met het gevolg, dat hij wordt aan genomen. Eenige weken later komt bedoelde werkgever bij zijn overige arbeiders, met de mededeeling dat zij een loonsverlaging zullen krijgen groot f 2.50 per week, zoodat hun loon gebracht werd op f 27.50 per week; bij niet aanvaarding volgt ont slag. De patroon voegt er over het algemeen dan nog bij, dat hij er »zat" kan krijgen voor f25 per week Bedoelde gemeentewerkman heeft bij zijn pensioen ook nog een gezinsin komen van f 20 per week; heeft alzoo een inkomen van 70 75 gulden per week tegenover zijn medearbeiders f 27.50. Een tweede aan mij bekend feit, is het volgende: een gepensioneerd poli tieagent geniet volgens mededeeling van zijn eigen vrouw een pensioen groot f 35 per week, heeft een zoon die ook politieagent is en een dochter met vast werk als costnumnaaister, beiden nog thuts, geniet alzoo een inkomen volgens ruwe schatting van 70 80 gulgen per week en deze man heeft nog een betrekking bij een deurwaar der als huisbewaarder, een betrekking welke gemakkelijk door een werkloo- zen arbeider verricht zou kunnen wor den. Dan nog niet te spreken, van de arbeiders, welke op wachtgeld zijn ge steld en allerlei bijbetrekkingen ver vullen, of ook gaan werken voor een lager loon dan geldend is, omreden de publieke kas het. tekort wel bijbetaalt, als zij niet aan het bedrag komen van hetgeen zij als wachtgeld ontvangen. Dit nu is volgens onze meening niet alleen oneerlijke concurrentie, maar werkt ook nog in de hand, dat de ar beider werkzaam in het particulier bedrijf tweemaal mag betalen, eerslens zijn belastingpenningen, waarvan het loon der arbeiders in dienst der over heid wordt betaald, en tweedens hij zeer dikwijls door deze handelingen zich gedwongen ziet, een ongemoti veerde loonsverlaging te aanvaarden, allen met het resultaat dat de werk gevers daarvan de voorbeelden hebben Dit stukje van den bestuurder eener plaatselijke afdeeling spreekt in zijn eenvoud boekdeelen. Want het is in Den Haag net zoo als hier, en hier zooals in Den Haag, dan is het allicht ook zoo in Amsterdam, in Rotterdam en andere plaatsen van ons land. Aanzienlijke graaninkoopen door Rusland. Behalve de aanzienlijke graanin koopen doet Rusland ook groote bestellingen voor tarwemeel. Tot dusver werd voor meer dan 21 millioen pond aangekocht en wel hoofdzakelijk in Amerika en Engeland. De eerste trans porten zijn reeds naar Petersburg. Riga, Reval, Ordessa, Novorossisk, Poti en Baloem onderweg. De Emeltenplaag. In de buurt van Boxmeer heerscht een ontzettende emeltenplaag, vooral op de ontginningen. Bij duizentallen worden deze alles vernielende wormen aangetroffen. Wordt niet spoedig een afdoend vernietigingsmiddel gevonden dan zullen vermoedelijk ruim 100 H. A. vruchtbare gronden niets opleveren en moeten betrokkenen een belangrijke schadepost boeken. Doodeljjk motorongeluk. Woensdagmorgen raakte de heer C. Arkenhout te Vierpolders, door tot nu toe onbekende oorzaak met zijn motor rijwiel in een sloot onder bovenge noemde gemeente met het noodlottig gevolg, dat hij er levenloos werd uitgehaald. Bloedvergiftiging. Te Eindhoven viel het 8 jarig jongetje A. M., uit de Kruisstraat, in roestvrij prikkeldraad. Kort daarop overleed het aan bloedvergiftiging. De groote uitsluiting in Denemarken. Onderhandelingen zijn gaande in de verschillende industrieën, waar een conflict gerezen is. Men verwacht ech ter niet, dat een definitieve ontwikke ling volgen zal voor het einde dezer week. Ongeveer 60 tot 70 000 arbeiders worden getroffen, alsmede de 60.000 arbeiders, die reeds uitgesloten zijn. Lyk opgehaald. Uit het Wilhelminakanaal onder Dongen is het lijk opgehaald van den kantoorbediende J. J. uit Oosterhout, die daar sinds drie weken vermist werd. De nieuwe commissaris van Gelderland. Bij Kon. besluit van 28 Maart 1925 is met ingang van 16 April 1925 benoemd tot Commissaris der Koningin in de provincie Gelderland Mr. S. Baron van Heemstra. Vyftig soldaten vermist. Naar het Wolffbureau verneemt, blijkt het ongeluk in de nabijheid van Detmold een ongeval van beduidend minderen omvang geweest te zijn. Tijdens een oefening, waaraan 4 bataljons van, een artillerie-afdeeling, een rijwielafdeeling en het pionierbatal jon 6 deelnamen, is bij het oversteken van den Weser de waarschijnlijk over belaste veerpont gezonken. Uit nadere mededeelingen valt op te maken, dat de eerste lezing van het ongeluk bij Detmold juist geweest is. Honderd man vielen in het water, van wie er vijftig nog niet zijn gevonden. De telegraafpalen langs de spoorbaan. Nu na den jongsten storm gebleken is, hoeveel vertraging en schade langs de spoorbaan geplaatste telegraafpalen en draden aan het spoorwegverkeer kunnen veroorzaken, heeft de directie der Ned. Spoorwegen besloten deze palen en draden successievelijk langs de spoorbaan te verwijderen. De draden zullen nu in kabels langs den grond loopen. (Avdp Een ontploffing in de buskruitfabriek te Muiden. Bij een explosie in het kruithuis van de buskruitfabriek te Muiden is Maan dagmiddag half vier de arbeider Jan Coster zwaar gewond. Bij het vervoer naar het ziekenhuis is de ongelukkige overleden. Hij laat een vrouw en zes kinderen achter. De oorzaak der explosie is onbekend. De knal werd niet ver buiten dfcn om trek géhoord. Even voor de ontploffing hadden meerdere personen het kruithuis verlaten, zoodat zij tijdig aan een on geluk ontkomen zijn. is steeds verkrijgbaar bij Hofstraat 14 TANDARTS, V ENtO. Spoorstrunt 18. Telef. 283. PATEKSSTRAAT 27 eiken MAANDAG namiddags van half 3 tot hal 6. Wegens ziekte kan ondergeteekende dit jaar zijne klanten nog niet per soonlijk bezoeken. Hij beveelt zich daarom beleefd aan voor de levering van alle soorten GRAS- en KLAVERZADEN gemengd of afzonderlijk. Een partij zuiver nieuw en fijn kiemende SERRADELZAAD. Daar de zaden bij mij aan huis moeten worden afgehaald, zijn de prijzen zoo laag mogelijk gesteld. Groote straat 34 Telefoon No. 4. met kilometerafstanden, verkrijgbaar bij Firma van den Munckhof. Fabr. H.N.S. Verkrijgbaar bij Gemakkelijke verzending per vrachtauto. Beleefd aanbevelend Groote Straat 28 Venray. verkrijgbaar in den Boekhandel Firma van den Munckhof.

Peel en Maas | 1925 | | pagina 9