Prijsbiljarteii PUROL Provinciaal Nieuws. Algemeene Vergadering disnstkis een Uurwerk te koopen H, Froom-Maassen Vlechtwerk, puntdraad Zaadhandel Spr&elen Schrale Lippen Ruwe Huid Distr iets-arbeidsbeurs Verkoopvereaninq »St Antonius" Kring Venray GEVRAAGD H. Janssen-Clemens Café Janssan-Wijnhoven VENRAY, 28 Februari 1925. GEVONDEN een rijwiellantaarn, in lichtingen te bekomen Maréchaussée- kazerne te Venray. GEVONDENeen vulpenhouder, in lichtingen bij de Gemeentepolitie. Onze Z.Eerw. Heer Pastoor, die wegens gezondheidsredenen, reeds eenigen tijd bij zijne familie te Rooste ren vertoeft, is aldaar Dinsdag van de laatste H. IJ. Sacramenten voorzien Naar wij vernemen is zijn mesland zeer ernstig. De Vastenavonddagen zijn hier wederom zeer stil voorbijgegaan. De Fanfare gaf Zondag en Maandag een zeer goed geslaagd concert met tooneeluitvoering in het Patronaat dat vooral Zondag druk bezocht werd. Algemeen roemt men over de ten ge- hoore gebrachte muzieknummers. Jam mer dan ook, dat de zaal Maandag avond niet beter gevuld was. Naar we vernemen zal Venray's Mannenkoor op Paaschmaandag een concert met tooneeluitvoering geven. Tevens heeft deze vereeniging besloten deel te nemen aan 't zangconcours te Tilburg. Op de groote paardenkeuring bij gelegenheid der Jaarbeurs te Pennin gen gehouden, en waaraan 133 dieren deelnamen, behaalde in categorie I: merries geboren in 1924 de le prijs »Armada" eig. Wed. P. Duijckers, Castenray. OOSTRUM. In de Zondag gehouden vergadering der R.K. Kiesvereeniging zijn als eandidaten voor de Tweede Kamer gesteld, in alph. volgorde de heeren Ament, Hermans, Nolens, Rut ten en Ruys de Beerenbrouck. LEUNEN. Terwijl Maandagmorgen mej. M. bezig was, haar kinderen aan- te kleeden, kwam haar rok in aan raking met de gloeiende kachel, en eensklaps stond zij in brand. De vrouw vluchtte, in vlammen gehuld, de straat op, waar een buurman het vuur doof de. Haar toestand, die zich in den be ginne ernstig liet aanzien, is thans iets beter. De overbrugging van de Helenavaart en van het kanaal Deurne. Men meldt uit Venlo B. en W. hebben zich tot den minis ter van Waterstaat gewend met beleefd verzoek de overbrugging van dé Hele navaart en het kanaal Deurne te willen bespoedigen, daar volgens mededeeling van de Limb. Tramweg-Mij. bij gebreke de uitbreiding van de lijn tot Moijel, stopgezet moet worden. B. en W. wijzen er op, dat de door trekking der trambaan Beringen tot Meijel van het allergrootste gewicht voor de rendement der lijn Venlo MaasbreeHelden is, maar ook voor Venlo en de overige aangesloten ge meenten is een doortrekken en ^er binding met het tramwegnet der L. T M. te Meijel van heel veel belang. Uitbreiding Het bekende klooster-pensionaat te Grubbenvorst wordt binnenkort belang rijk uitgebreid. Bij de gehouden aan besteding werd het werk gegund aan de aannemers Hendriks en Boers al daar voor f64025. Het nieuwe gedeelte zal verrijzen aan de Zuidzijde van het beslaande kloostergebouw, daar waar thans de rectorswoning zich bevindt aan den weg naar het station. Betere dogen voor de tuinders. Men meldt uit Venlo: Dat voor onze tuinders betere jaren zijn aangebroken, bewijst wel de ver hoogde omzet onzer groenten veilingen Zoo bedroeg de opbrengst der geveilde groeten, fruit en eieren der Coöp. Veilingver. in 1924 in totaal f 1.364.692 een hoog bedrag vergeleken bij de malaisejaren. ROERMOND. Op de Coöp. Eiermijn van Maandag was de aanvoer 2050000 eieren. Hoogste prijs f8,10. Laagste prijs f6. V erkeers-agenten. Het toenemend verkeer met auto's, fietsen enz. heeft noodzakelijk gemaakt, dat de gemeente Roermond thans op de drukke "uren aan het kruispunt Steenweg—Munsterplein een verkeers agent zal plaatsen. De medewerking van het publiek zal ten zeerste geapprecieerd worden. NEDERWEERT. Eenige baldadige en rumoerige Vastenavondvierders ver brijzelden Zondagavond circa elf uur eenige ruilen bij J. P. Deze ging naar builen en wilde een schot lassen. De revolver weigerde. Binnenshuis pro beerde hij het vuurwapen nog eens met het noodlottig gevolg, dat hij zijn vrouw een schampschot zijdelings door het hoofd joeg, zoodat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Gelukkig bleek de wonde niet levensgevaarlijk te zijn. Ofschoon gewaarschuwd door vele ongelukken tengevolge van noode- loozen en roekeloozen omgang met vuurwapens, hoort men nog herhaal delijk van ongelukken door eigen schuld of onvoorzichtigheid. Autogevaren langs den weg. Men schrijft uit Tegelen Maandagavond toen de autobus VenloTegelenSleyl omstreeks 8 uur bij de Halte aan de Roermondsche straat wilde vertrekken, botste een auto uit de richting Belfeld tegen de bus aan met zulk een vaart, dat de autobus een groot eind vooruitschoot. De chauffeur en de inzittenden spron gen er uit en zagen een auto geheel ineen gedrukt legen de autobus, terwijl een tweede auto tegen een boom was gereden. De chauffeur van de eerste auto zat met het hoofd tusschen het glas, terwijl het stuur tegen zijn lichaam was gedrukt. Bij de botsing sprong een dame uit de auto. Bij het zien hiervan viel zij bewusteloos neer Door een der inzittenden werd spoedig hulp gehaald en werden de ongeluk- kigen door den ontboden geneesheer verbonden. De chauffeurs, een uit Venlo, de andere een onbekende, waren ernstig aan het hoofd verwond. De andere inzittenden kwamen met den schrik en eenige schrammen er af, ofschoon een .der dames uit de aulo geslingerd werd en in een haag terecht kwam. SITTARD. Zaterdagavond werden de Carnavalsfeesten ingezet met een goed geslaagden fakkeloptocht. In de zaal Ober Bayern had de laatste zeer druk bezochte Marottezitling plaats. Maandagmiddag herbergde Sittard een geweldige menschenmassahet aantal vreemdelingen werd geschat op 18 20.000. Omstreeks twee uur verzamelden de deelnemers aan den grootschen optocht zich op den Rijksweg-Noord. Tusschen een dikke haag van menschen trok hij vervolgens door de verschillende straten der stad. De wagens en groepen boden een schitterende kleurenpracht. De afwerking van mèerdere wagens getuigde van artistieken kunstzin. Na afloóp werd prins Carnaval ten stad- huize door het gemeentebestuur ont vangen. De Limburgsche Mijnindustrie. Naar het Limb. Dagblad uit zeer goede bron verneemt, zullen tengevolge van een ingrijpen van den Minister de vrachtprijzen der Ned. Spoorwegen voor het vervoer der Limburgsche steenkolen tot een normaal peil worden verlaagd. O-emeng-d Nieuws De Weeldebelasting. Ongewijzigde aanneming uitgesloten? Naar de »Tel" verneemt is het wets ontwerp lot Aanvulling der Zegelwet (Weeldebelasting) bij het heden gehou den afdeelingsonderzoek der Tweede Kamer ever het algemeen niet gunstig ontvangen. Op verschillende der voor gestelde bepalingen werd kritiek geoefend, terwijl eveneens tal van praktische bezwaren te berde werden gebracht. Ook van de zijde van hen, die niet afwijzend legen de strekking van het wetsontwerp stonden, werd op verschil lende punten wijziging van het wets ontwerp noodzakelijk geacht. Het schijnt vrij zeker, dat het ont werp, zooals het is ingediend, niet op een meerderheid in de Tweede Kamer zal kunnen rekenen. Het dagelijksch bestuur der Neder- landsche Handelsreizigers vereeniging te Rotterdam heeft aan den minister van financiën een adres verzonden met verzoek, bij de wet op de weeldebelas ting den handelsreiziger vrij. te stellen van de betaling van de verlerings- en verblijfbelasting in hotels, enz. De Zomertyd. De Nederl. Mij. voor Nijverheid en Handel heeft een adres gezonden aan de Tweede Kamer der Staten Generaal, waarin met aandrang verzocht wordt den zomertijd le handhavert in den geest van de meerderheid der tijdcom- missie. Een conflict in desteen-industrie? In arbeiderskringen wordt een con flict op de Waalsteenfabrieken onver mijdelijk geacht, nu de Bond van Waalsleenfabrikanten weigert het over leg met de werknemersorganisaties voort te zetten. Aan beide zijden houdt men vast aan het oerdeel, dat men over verplicht lidmaatschap van vak- vereenigingen en het instellen van fabriekscontrolevereenigingen zich heeft gevormd. De gevraagde loonsverhoogin- gen zouden niet de klip zijn, waarop de onderhandelingen zijn gestrand. Overreden. Te Tilburg is de 12-jarige Bertha M. bij het spelen onder een auto geraakt en aan de gevolgen overleden. Griep. In de gemeente Hoeven (N.-Br.) heerscht weer in erge mate de griep, aan welke ziekte in de laatste week drie kinderen ten offer vielen, waar onder twee van 9 en een van 1 jaar. Ernstige aanryding. Op den Kanaalweg te Delft is Woens dagavond omstreeks 10 uur de 21-jarige leerling verpleegster mej. V. le 'sGraven- hage aangereden door een motorrijder S. uit Delft. Ze bekwam een schedel breuk en werd in hopeloozen toestand naar het gasthuis vervoerd. Een melkkoetje voor de gemeente. Te Zundert brengen de schoolgelden der St. Annaschool f8700 op, terwijl den bijzondere school ongeveer f4000 als gemeentelijke vergoeding krijgt. Een voordeeltje dus van bijna f 5000 per jaar voor de gemeente Yervalsching van Postwissels. In den laatsten tijd komen te Am sterdam veelvuldig vervalschingen van postwissels voor. Eenige personen, die zich met dat bedrijf bezig hadden ge houden, bevinden zich reeds achter slot en grendel, maar Woensdag is op nieuw op het bijkantoor der posterijen aan de Prins Hendrikkade een ver- valschte postwissel aangeboden. Het bedrag van f2 was veranderd in f20. De postambtenaar ontdekte echter bij de aanbieding onmiddellijk, dat de post wissel vervalscht was, maar toen hij een poging deed om den man, die den vervalschten postwissel had aangeboden, te grijpen, maakte deze zich uit de voelen. Vermoedelijk heeft de man zich zelf een postwissel van het luttele bedrag van f2 verzonden, om na de verval- sching daarop f20 te kunnen ontvan gen. De politie, die een onderzoek instelt, is er nog niet in geslaagd den dader te arresteeren. OPLOO. Het »Wit-Gele Kruis" voor de parochie Oploo, St. Anthonis, Ledeaker en de Twist, is alhier opge richt, met een ledenaantal van 329. De toegetreden leden hadden gezamen lijk een totaal aan contributie bijeen gebracht van ca. f1000. 38 Dienstweigeraars. Blijkens mededeeling van den minis ter van Oorlog hebben van de laatste lichting 38 dienstplichtigen dienst ge weigerd. Daarvan hebben 5 gebruik gemaakt van de dienstweigeringswet/, terwijl 33 voor den Krijgsraad hebben terecht gestaan en tot gevangenisstraf zijn veroordeeld. Uit de stecnindustrie. Naar wij vernemen heeft de Bond van Waalsleenfabrikanten de onder handelingen met de werknemers-hoofd besturen verbroken en de voor deze week in uitzicht gestelde conferentie afgelast, omdat volgens zijn meening de arbeiders onaannemelijke eiscnen stelden. Onbevoegd voeren van den doctorstitel. Het O.M. bij het kantongerecht le Bergen op Zoom heeft tegen den heer Lindenbergh aldaar, die zich in adver tenties in de plaatselijke bladen »doctor" noemde, wegens het onbevoegd voeren van dien titel een straf geëischt van 2 maal f 200 boete subs. 180 dagen hech tenis. Ernstig ongeluk. De landbouwersknecht v. d. B. te de Valk had het ongeluk met het hoofd in aanraking te komen met een in werking zijnde snijmachine waardoor hij levensgevaarlijk werd verwond. Aardbeving in België. De Brusselsche redacteur van de Msb. seint d.d. Dinsdag Maandagavond om 9 uur 35 min. heeft men in Belgisch Limburg 'n vrij hevigen aardschok waargenomen, die heel wat onrust onder de bevolking heeft veroorzaakt. Men dacht aanvankelijk aan een ernstige ontploffing in één der Lim burgsche mijnen, doch alles was er kalm. De ondergrondwerkers hadden eveneens den schok gevoeld en het was met een verlicht hart, dat zij na eenigen tijd konden conslateeren, dat zich gelukkig nergens een instorting had voorgedaan, zooals aanvankelijk werd gevreesd. Landbouwers van Gortessem, Berin gen, Diepenbeek, Zonhoven, Alken en andere plaatsen, die heden naar de markt van Hasselt waren gekomen, in wefèe stad de schok ook werd gevoeld, verklaarden eveneens, het phenomeen op bovengenoemd uur te hebben waar genomen. Nadere berichten melden, dat ook in de mijnen van Genek, Zolderen en Beringen mijnwerkers den schok ge voeld hebben. Te Eigenbilsen, waar de schok bij zonder sterk werd waargenomen, ont stond een kleine paniek onder de be volking. De weduwe van den gewezen burgemeester dezer pleats stierf van schrik, terwijl bij den pastoor een zware spiegel van den wand werd gerukt. Op het observatorium van Ukkel (Brussel) heeft men den schok ge- egistreerd om 9 uur 33 min. 15 sec. Men verklaart, dat dit de sterkste aard beving is, die in België werd waarge nomen, sedert hier een seismografisch station is ingericht, nl. in 1904. De laatste aardbevingen in België deed zich voor in de streek van Spa op 20 Februari 1921, in de twee Vlaan- derens en Brabant op 19 Mei 1921 en op 7 December 1924 aan de Belgie- Holland grens, samen met den aard schok, die toen Roermond tot centrum had. Op het oogenblik veronderstelt men nog, dat de schok werd veroorzaakt door het inzinken van ongeëxploileerde mijngangen of van ondergrondsche steenlagen. Een B. T. A.-telegram uit Luik meldt nog: Maandag even voor middernacht zijn er aardschokken waargenomen in een groot deel der provincie Limburg, in het Geerdal, en in Luiksch Hesbaye. De bevingen duurden dertig secon den en gingen vergezeld van sterke onderaardsche rommelingen. In sommige dorpen werden meubels en andere voorwerpen sterk in beweging gebracht of omver gewoipen. Te Lanaeken, waar de schokken bij zonder hevig waren, vertoonden, ver scheidene huizen scheuren. Volgens een nader B. T. A.-telegram uit Luik werd de aardbeving ook ge voeld op verscheidene plaatsen aan den rechteroever der Maas Het centrum der aardbeving echter schijnt de streek van Limburg te zijn. Oplichting ten nadeele van H. M. de Koningin. Zaterdag is tegen J. B. te Purmerend door de politie aldaar proces-verbaal opgemaakt wegens oplichting. Het blijkt thans dat J. B. niemand minder dan H. M. de Koningin had opgelicht en bovendien het Burgerlijk Armbestuur te Purmerend. B. schreef onlangs aan Hare Majes teit, dat hij zonder werk was en onder steuning genoot. Hij kon nu te Amster dam een melkzaakje overnemen voor f150. Deze had hij niet. Hij vroeg ze daarom aan H. M. De Kóningin geloof de het verhaal en liet door haren secretaris mededeelen, bereid te zijn f50 te schenken, als het Burg. Arm bestuur te Purmerend f 100 voor het doel zou schenken. Dit bestuur ver klaarde, om de gemeente van een zorg te ontlasten, zich bereid die f100 te geven. Spoedig kwam uil, dat er geen melk zaak gekocht was. Het geld was voor wat anders gebruikt. De handlanger had voor zijn hulp f25 ontvangen. Het overige was gebruikt voor aanzuivering van de kas eener Arbeidersorganisatie, waarvan B. penningmeester was en voor aanzuivering van door hem opge haalde verzekeringspremieën. Het verkeer te Parys. De prefectuur van politie in de Fran- sche hoofdstad heeft nu in een »boekje" van 160 pagina's de nieuwe verkeers maatregelen voor chauffeurs, koetsiers en voetgangers samen gevat. De twee eerste groepen zullen voort aan niet meer ..mogen rijden, wanneer zij geen bewijzen hebben geleverd, dat zij van de maatregelen op de hoogte zijn. De voetgangers kunnen echter nog loopen zonder vergunning, en weten van de bepalingen meestal weinig af. De Parijsche prefectuur stelt daarom voor »scholen" voor voetgangers te stichten. Er zouden nu en dan door leden der verkeerspolitie lezingen met lichtbeelden gehouden kunnen worden. Ook is er voorgesteld, om in de lagere scholen de verkeersregelen in behan deling te nemen. BÏÏSQISLIJSS STAND VENRAY. 20—27 Febr. GEBOREN Cornells M. van de Vorle, Langstraat Elisabeth M. van de Vorle. Bernard F. v. d. Hulst, Venr. Broek Emiel IJ. J. Janssen, Oirlo Maria Th. Gielen, Merselo OVERLEDEN: Johanna Koenen, wed. van G. Barents 71 jaar, Smaklerheide Hendrina Direks, 16 jaar, Blakt Anna Maria Paules, echtgenoole van II. Huisman, 51 jaar, Heide 1 patiënt St. Annagesticht St. Antonius-Patronaat. Zangrepelitie. Wegens Vergaderingen van de Groote Derde Orde worden Algemeene IJ. Com munie en Congregatie uitgesteld. Ouders en heeren patroons worden beleefd verzocht om, al zijn de dagen dan ook aan het langer worden, er toe mede te werken dat de leerlingen van de avondlessen op tijd aanwezig kun nen zijn. Voor en (5ebruikïkallijd 487-9 KERKSIUKS DIENSTEN VENRAY. Parochiekerk Morgen Zondag half 3 herhalingscatechismus, 5 uur 1ste Lijdensmeditatie. Maaodag half 8 leesmis, 8 utir Jaarg. 2de klas voor B Verblakt en zijne dochter Franciaca, kwart na 4 Lof. Dinsdag balt 8 leesmis, 8 uur Jaarg. 2de klas voor G. Wismans. A. M. Thielen, A. M. en Fr. Wismans. Woensdag half 8 leesmis, 8 uur Jaarg. voor G. Litjens en M Wismans Donderdag 7 uur te Veltum H Mis. half 8 lees- mia, 8 uur besteld Jaarg. voor de overleden familie Toonen en Vermeulen Vrijdag 1ste der maand en vereering van het H. Hart van Jezus, half 7 bestelde Hoogmis, half 8 gestichte leesmis, kwart na 4 Kruisweg en zegen met het H. Kruis, Lof en eerherstel aan het H. Hart Zaterdag komen de kinderen der 4de klas te biechten, kwart na 4 Lóf. Deze week zijn de quatertemperdagen geboden vasten en onthouding van vleeschspijzen. A.s. Zondag collecte voor het Bisdom. Paterskerk Morgen Zondag 5, 6 en 7 uur H. Mis met onderrichting Om 8 uur Hoogmis met preek, om 5 uur Lof en H. Kruisweg. Vergadering der 3de Orde, om kwart over 9 voor de mannelijke, om 2 uur voor de vrouwelijke Tertiarissen. Dinsdag 4de Dinsdag der novene ter eere v. d H Antonius, om half 8 Hoogmis, waaronder korte toespraak en gebeden der novene, om 6 uur Lof Woensdag om 6 uur Lof ter eere v. d. H. Joseph Donderdag feestdag v. d. H. Joannes v.h. Kruis volle ai og v., om 6 uur Lof. Vrijdag lste Vrijdag der maand toegewijd aan het H. Hart v. Jezus, om half 8 Hoogmis met Litanie van het H. Hart, om 6 uur Lof met eere boete en Lijdensmeditatie. Tevens is het dien dag feestdag van de geheimen »d. H. Kruisweg, en feestdag v. d. H. Coleta, volle all. o.g.v. Generale absolutie voor de leden der 3de Orde. Worden gevraagd 2 kindermeisjes 6 boerenknechten 12 boerendicnsimeideri Mijnwerkers leef ijd 10—30 jaar 4 ou'gerdi^nstmei'len 1 bekwaam koperslager voor dadelijk 2 paardenknechten 4 jongen-* van 12—15 jaar vboerrnwek liefst kunnende melken 2 keukenmeiden 1 jonijen 15:6 j ïar voor boerde-ij flinke lan larbt iders voor den i- lzas ljzervlrc'ntfrs en betonwerkers voor de mijn Mau its Bieden zich aan 3 daglooners 1 schoenmnkerbknecht 2 werkmei-je" 1 machinist of stoker der op Zondag 8 Maart a.s. nam. 2 uur in den benedenzaal van het Patronaat. Agenda 1 Opening; 2 Notulen; 3 Rekening verantwoording en verslag over 1924; 4 Vaststelling uit te keeren bedrag volgens art. 12 sub b der statuten; 5 Voorstel tot verhooging der entréegel- den ingaande direct; 6 Mededeelingen, 7 Rondvraag; 8 Sluiting. 24 HET BESTUUR. voor direct een 16 flinke propere in gezin met drie kinderen. Wasch buitenshuis. Flink loon, prima behan deling. Adres A. KDOPS, Houtstraat 1 Venlo. Alvorens elders vraagt dan eerst prijzen aan onder- slaand adres. Zilveren Heeren horloges met dubb. sluiting vanaf f 9. Nikkelen vanaf f 4. Zilveren Dameshorloges vanaf f 6 50 Verder alje soorten armband-horloges in staal, zilver, prima doublé, zeer laag in prijs. KJokken met slag, 14 dagen gaand vanaf f 13. Wekkers vanaf f 1.75, beter soort f 2.50 en hooger. Alles eerste kwaliteit. Reparaliën onder garantie. 26 Maasheesche straat 28 VENRAY ONTVANGEN gladde draad, draadnagels, krammen, fornuizen, veevoederketels, bascules, gierpompen, houten giervaten, kranen, wendelploegen ondergronders,biggen- bakken, eggen met drie en vier velden enz. enz. enz. Scherp concurreerende prijzen. Beleefd aanbevelend, Gebr. Lucassen Smederij LEUNEN Vanaf heden zijn alle tninbouwzaden van P. J. WILLEMS uit Overloon bij ondergeleekende verkrijgbaar. Verder Serradella, Knolraap, Mangels, Gras en Klaverzaden. Beleefd aanbevelend, 14 Langstraat 56 nog tot Zondagavond 10 uur in Langstraat 10 i komen vro?a j in t voorjaar, koop bijtijds l 1 cm po. SPRUTGL Verkcijgb. bij alle drogisten. 119—10 KERKBOEKEN met grooten druk by Firma van den Munckbof.

Peel en Maas | 1925 | | pagina 2