Gemengd Nieuws. BIRSIEIUKS STAID VEI RAY. Vrij (3 Algemeeei -Tfc Naar wij van het Bestuur der R. K. Kiesvereenigipg vernemen, zul len bij gelegenheid ^an het innen der contributie in den loop der a. s. week, lijsten ter teekening worden aangeboden voor de aanwijzing van candidaten der Tweede Kamer. GEVONDENeen haarkam, inlich tingen bij de gemeente-politie. In het Klooster «Jerusalem alhier herdacht Donderdag de Eerw. M(>re Cecile, den dag waarop zij voor 25 jaren in de kloosterorde trad. Woensdag j.l. vonden de mare chaussees langs den weg te Casten ray een zwerver liggen die zoo aan Bachus had geofferd dat hij niet meer verder kon. Na in het cachot te Ven ray zijn roes te hebben uitgeslapen kon hij weer verder. Door de marechaussee te Venray werd proces-verhaal opgemaakt tegen een persoon die in een weide een boom had afgezaagd en .zich toege- eigend. Den zwerver van E. uit Uden werd naar Roermond overgebracht wegens bedelarij waarvoor de mare chaussee hem alhier aanhield. Zondagavond ontstond ei ruzie tusschen zekere P. en R., waarbij enkele klappen werden uitgedeeld. Hoewel hiervan direct aangifte gedaan werd bij de marechaussee is deze zaak wederom in orde en zal niet vervolgd worden. Het aantal ingeschreven voor de lichting 1926 der Nationale Militie bedraagt voor de gemeente Venray 82. De Zondag in de Paterskerk al hier, onder alle H. Missen gehouden collecte voor een nieuw te bouwen kerk te Kaalheide, heeft opgebracht de som van 146 gulden. Tot kanlonnier op den provin cialen weg van Venray maar Maashees is benoemd met 1 Febr. dhr. G. Ver- heijen te Helden. Zondag ging D.S.O. naar Tegelen om aldaar haar vijfde Competitie wedstrijd te spelen tegen T.AC. De wedstrijd eindigde in een gelijk spel 1—1. Ingevolge de enorme stijging der graanprijzen hebben de bakkers alhier reeds eenige dagen hunne broodprijzen moeten verhoogen. IJSSELSTEIJN. Door de Jonggezel- len>Club alhier zaf op Vastenavond Zondag en Maandag een Tooneeluit- voering gegeven worden in het lokaal van J. Keyzers, ten bate der noodkerk aldaar. Opgevoerd wordt o.a. het Blij spel in 3 bedrijven »De Mexicaansche Zilvermijn". Zijn wij goed ingelicht, dan zullen reeds morgen Zondag entréekaarten voor deze uitvoeringen worden aange boden. Wij twijfelen er niet aan of de IJsselsteijnsche jongens zullen met den verkoop der kaarten voor dit verheven doel succes hebben en hun lofwaardig werken telken avond met een volle zaal beloond zien. IiOLTHEES. Zondag en Maandag 1 en 2 Febr. gaf onze fanfare een concert met tooneeluitvoering in de flink bezette zaal van den heer F. Bonarts. Behalve de muzieknummers, die vrij goed werden gespeeld, werden ook de blijspelen «een half uur in 't café van Greet" en »De Doodenrit" zeer goed opgevoerd, wat telkens het applaus van het publiek bewees. In aanmerking genomen dat dit gezel schap voor het eerst tooneel speelde, mag het concert welgeslaagd neeten. SEVENUM. Dinsdag eischte de Of ficier van Justitie bij de rechtbank te Roermond tegen de landbouwers W, A. V. en P. J. P. van hier, die zich hadden verzet tegen den veldwachter dezer gemeente, toen deze V. wegens donkenschap in arrest wilde stellen voor ieder 60 gulden boete of 60 dagen hechtenis. Op zjjn meisje geschoten. Dinsdag veroordeelde de Rechtbank te Roermond den in het Huis van Be waring' aldaar preventief gedetineerden reiziger B. J. T. uit Blerick wegens het lossen van vier schoten op zijn vroeger meisje M. uit Venlo, waardoor deze in rug en schouder werd getrof fen, tot drie jaar gevangenisstraf met aftrek der preventieve hechtenis. De eisch was eenzelfde straf. HORST. Tegen J. B. 43 jaar, boek houder alhier, thans gedetineerd in het Huis van Bewaring te Roermond, werd door de Rechtbank aldaar 6 maanden gevangenisstraf geeischt, wegens op lichting van een bedrag van f 500, ten nadeele van W. alhier. Oneerlykc gemeente-secretaris In hooger beroep stond voor het Bossche Hof terecht J. H. B. secretaris der gemeente Belfeld in Limburg, be klaagd van overtreding van art. 326 W. v. Str. (valschheid in geschrifte) geplengd in 1917. Aan beklaagde wer den drié feiten ten laste gelegd. In de eerste zaak werd hij door de rechtbank te Maastricht vrijgesproken, in de tweede en derde zaak wegens valsch heid in geschrifte veroordeeld, telkens tot 1 maand gevangenisstraf. Het gerechtshof, uitspraak doende, sprak beklaagde vrij. WEERT. Door de gezamenlijke markikooplipden is een verzoekschrift tot den Röad gericht om verlaging van de marklgelden nu door de heerschen- de malaise de kooplust van het publiek zeer is afgenomen. Levensgevaarlijk ongeluk. Dinsdagnamiddag omstreeks 6 uur is de gehuwde arbeider P. Diederen uit Rrunssum op de Staatsmijn Emma door afvallende kolen geraakt, hij be kwam hierbij een schedel-fractuur. HEERLEN. De Christel. Mijnwer- kersbond acht eene nieuwe loonsver laging op 1 April a.s. niet toelaatbaar. Het Julianakanaal. Het in Limburg tusschen Maasbracht en Maastricht aan te leggen kanaal zal den naam dragen van Juliana kanaal. De Minister van Waterstaat heeft, nadat de koninklijke goedkeuring was verleend, om aan het kanaal dien naam te geven, dit aan den dienst medege deeld. Lezing te Boxmeer. Naar we vernemen zuller de Bond van Gemeenteambtenaren en de R. K. Onderwijzersbond in den kring Box meer binnenkort weer een gezellige en nuttige avond geven. De ZeerEerw. Pater Jac. J. Zey S. J. uit Mariëndaal zal een lezing met lichtbeelden geven over altaargeheime nissen van den grooten Nederlandschen dichter Vondel. Daar het onderwerp te groot is voor één avond, zal ditmaal gegeven worden »Het H. Misoffer". De avond zal opgeluistêrd worden met muziek en zang van de R. K. Gemengde Zangvereeniging van Box meer. Plotselinge dood. Toen Maandagavond zekere v M. te Helmond in de wachtkamer van de Meierijsche tram zat te wachten op de tram, die naar Asten vertrok, zakte hij ineen en was een lijk. Valsche rgwielplaatjes. De Utrechlsche recherche heeft twee mannen aangehouden, meldt het U.D. die zeer goed nagemaakte, valsche rijwielplaatjes in omloop brachten. Het onderzoek heeft uitgemaakt dat de fabrikant dezer valsche plaatjes in Amsterdam woont en via verschillende tusschenpersonen deze dingen in Ut recht aan den man liet brengen. In samenwerking met de Amsterdamsehe recherche werd de vervaardiger ge arresteerd en naar Utrecht overge bracht. Hij heeft volledig bekend en verklaarde als losse arbeider een extratje te willen verdienen. De plaat jes werden voor f 1 per stuk verkocht. Annexatie gevraagd Als een zeldzaamheid immers, we hooren wel vaak veel verzet rijzen tegen annexatieplannen, maar dat er om gesmeekt wordt beleven we zelden signaleert de »Msb" het volgende briefje van een lezer Wij luiden de noodklok! Stiphout staat in Nederland het hoogs1 in gemeentebelasting. Stiphout staat het hoogst wat kindersterfte betreft. Gedeputeerde Staten van Noord brabant, ontneemt aan Stiphout zijn zelfstandigheid. Dan zullen er zuivere doeken zijn, dan zal de noodzakelijke melk niet ontbreken, dan zal de kin dersterfte verminderen. Stiphout staat per inwoner het hoogst waarschijnlijk van geheel de wereld in kosten van gemeente-administratie. Man, vrouw en drie kinderen een ge woon arbeidersgezin kost per kop be rekend aan gemeente-administratie jaarlijks f25. Nu door Gedeputeerden zelf de kin dersterfte is in het geding gebracht, nu luiden wij als fiere arbeiders de noodklok om gehoord te worden door geheel het land. Sliphout moet worden toegevoegd aan een andere gemeente. De markt te Wgchen. Naar de Gld. verneemt is men te Wijchen van plan het marktgeld voor paarden en vee te verhoogen en te brengen op 20 cents per stuk. Een rijkssubsidie van één millioen Het weekblad «Olympiade" bevat in zijn nummer van deze het bericht, dat binnenkort bij de Staten-Generaal een wetsontwerp zal worden ingediend, waarbij de regeering een bedrag van maximaal één millioen gulden aan vraagt voor subsidie aan de Olympische spelen te Amsterdam in 1928. De be doeling is deze subsidie over een ter mijn van vier jaren te verdeelenvan 1925 tot 1928 wordt elk jaar een post van f 250.000 uitgetrokken. Een merkwaardig feest. Op 1 Febr. vierde het echtpaar de heer en mej. Moeskops te Medemblik zijn 50-jarige echtvereeniging. De H. Mis ter intentie der jubilarissen werd opgedragen door den oudsten zoon pater Luchesius Moeskops O. F M. met assistentie van den jongsten zoon pater Linisius Moeskops O. F M. Als misdienaars deden dienst de kleinzoons. Hef zangkoor bestond dien dag alleen uit zeven zonen en 1 schoonzoon van het gouden echtpaar, die een uitstekend kwartet vormden, terwijl een 2e schoon zoon hierover dirigent was. De eerste spinazie 1 Te Beverwijk is de eerste spinazie uit de koude bakken aan de markt gebracht. Bij menschenheugenis is dat nooit zoo vroeg voorgekomen. Uit de steenindustrie. Naar Vaz Dias verneemt, dreigt in de steen industrie wederom een groot conflict tusschen werkgevers en werk nemers. De arbeidersorganisaties heb ben het collectief contract met den Bond van Waalsteenfabrikanten, dat op 1 Maart a.s. aflcropt, opgezegd, en een nieuwe overeenkomst aan de fabri kanten voorgelegd. Deze nieuwe overeenkomst bevat zoodanige belangrijke principeele wijzi gingen, dat, zijn wij goed ingelicht, de Bond van Waalsteenfabrikanten de voorgestelde overeenkomst zal afwijzen. In het nieuwe arbeidscontract, dat de arbeiders aan de fabrikanten hebben voorgelegd, zijn o.a. opgenomen het verplichte lidmaatschap, zoodat de fabrikanten de niet-georganiseerde ar beiders zullen moeten ontslaan, het instellen van fabrieksraden, 'n nieuwe regeling omtrent geschillen met eenige instanties en een loonsverhooging van 10 tot 15 pet. Yoor de veenarbeiders. Het R.K. Werkliedenverbond richt zich tot den Minister van Binnenland- sche Zaken met adviezen ten einde verbetering te krijgen in den ongun- sligen toestand van de veenarbeiders in Drente. In het zand gestikt. Men meldt uit Laren Het 11-jarig zoontje van den belas tingamblenaar, den heer Van Wijk, speelde in de Vredeslaan, maakte een berg van zand, ging er bovenop staan en zakte er door. Het kind stikte in het zand. Iets voor stotteraars. We lezen in de Staatscourant van Dinsdag 3 Febr. vlug lezen a.u.b. Bij Koninklijk besluit is benoemd tot ridder in de Orde van den Neder landschen Leeuw Assoelthan Inboes- soelthan Almahfoedl Bifadlillahil Ma- likil Wahab Siradjoelmoelki Amidoe- dini Wahoewa Patra Mohamad Oesman Sjah, Sultan van Batjan. Het familiedrama in de Wormerveer- straat te Amsterdam. In een woning aan de Wormerveer- slraat te Amsterdam heeft een ontzet tend familiedrama plaats gehad. De 48-jarige v. D. heeft zijn 30-jarige vrouw, alsmede zijn twee kinderen ge worgd. De politie, door de buren ge waarschuwd, omdat het huis gesloten bleef, drong de woningen van v. D. binnen en vond de drie lijken. De man is onmiddellijk in arrest genomen. In den loop van den avond werd v. D., de dader van het misdrijf, verhoord. Hij verklaarde, dat hij een ongelukkig huwelijksleven had en dikwijls onge noegen met zijn vrouw had, wat voor namelijk kwam, doordat hij laatste paar jaar geen werk kon vinden bij het hotel en restaurantbedrijf, waarin hij altijd had gewerkt. Donderdagavond was er weer oneenig- lieid. Zijn vrouw gaf hem een paar klappen en toen heeft hij haar in de achterkamer bij de keel gegrepen en tegen den grond gedrukt. Hij dacht toen dat zij bewusteloos was, hel bleek echter, dat hij haar had geworgd. Hij heeft toen het lijk op het bed in de voorkamer gelegd. Vrijdagmorgen is het zevenjarig dochtertje Louise naar school gegaan. Zij had geen vermoeden van wat er gebeurd was. De tweejarige Magdalena bleef in de achterkamer bij den vader spelen. In den laten middag is hij met de beide kinderen de deur uitgegaan, heeft toen eenige café's be zocht en is 's avonds door de politie wegens openbare dronkenschap gear resteerd. De kinderen zijn toen bij buren geweest. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is hij weer vrijge laten. Toen hij thuis kwam, heeft hij een poging gewaagd om zich en zijn beide kinderen van het leven te berooven door gasverstikking. Hij zette daartoe de gaskraan open, maar het vertrek scheen zich niet te vullen met voldoen de gas om bewusteloosheid te doen volgen. Wel had dit uitstroomende gas tot gevolg, dat de beide kinderen doe zelig waren. Hij zond daarom Zater dagmorgen tegen half twaalf Louise naar boven, waar ze haar slaapkamertje had en toen ze daar was heeft hij het kussen op haar hoofd gelegd en haar met de deken gewurgd 's Middags is hij weer uitgegaan en heeft 's avonds weer een poging gedaan om gasver stikking te veroorzaken. Ook toen is dit mislukt. Zondagmiddag om twee uur heeft hij Magdalena, toen zij in de keuken speel de, op dezelfde wijze als haar zusje van het leven beroofd. Dienzelfden middag heeft hij daarop getracht met een mes zijn pols door te snijden, nadat hij eerst nog had gewandeld. Een kleine wond ontstond. Ten slotte heeft hij Maandag een derde poging gedaan om door gasverstikking den dood te vinden. Alvorens hij daartoe overging, heeft hij twee briefjes geschreven, waarin hij afscheid nam van zijn vrouw en zijn jongste kind. Deze briefjes heeft hij op de lijken gespeld en bovendien op het stoffelijk overschot van zijn jongste dochter zijn portret gelegd. De laatste poging om door gas een einde aan zijn leven te maken mislukte, doordat de politie tusschenheide trad. Op de vraag, hoe het mogeliik is ge weest, dat hij nadat zijn vrouw was vermoord,, ook de hand san de beide kinderen heeft geslagen, verklaarde hij dat hij het beter vond nu de moeder was overleden, ook maar de kinderen te doen verdwijnen. Van D. is naar het huis van bewaring overgebracht. Uiterlijk is de man heel kalm. 350 stakende werkloozen ontslagen. Bij de centrale werkverschaffing te Jipsinghuizen zijn ongeveer 350 beiders, werkzaam in het Weenderveld, die Vrijdag hebben gestaakt, door den Minister van Arbeid ontslagen. Moord. Onder Zevenbergen werd Zondag door een kerkgangster, aan den Koekoek- schen Dijk, een in kranten gewikkeld kinderlijkje gevonden. De rijkspolitie heeft de zaak in onderzoek. Na de reeds gemelde gruwelijke gevallen van kin dermoord uit deze omgeving, ligt het voor de hand, dat de bevolking van Zevenbergen onder den indruk is van dit nieuwe moordgeval. Jaap Eden. f Dinsdagmorgen is in het Diaconessen- huis te Haarlem, alwaar hij sinds eenigen tijd verpleegd werd, overleden de bekende wereldkampioen op de schaaU en het rijwiel Jaap J. Eden. Hij werd in 1873 te Groningen ge boren en is dus 51 jaar oud geworden. Hij behaalde het wereldkampioen schap op de schaats in 1893 te Amster dam en in 1894 te Hamar, waarvan het wereldrecord eerst 20 jaar later verbeterd werd In 1896 behaalde hij het wereldkampioenschap te St. Peters burg. Het wereldkampioenschap wielrennen werd door hem in 1894 veroverd te Antwerpen en in 1895 te Keulen. De laatste jaren woonde hij te Haar lem en was daar werkzaam als chauf feur. Het weer in 1924. Naar het overzicht van het Kon' Ned. Metereologisch Instituut mede deelt, was gemiddeld over het geheele jaar 1924 de temperatuur ongeveer 1/2 gr. beneden normaal Januari tot April en Augustus waren bijna 2 gr. te koudMei, October en December 1 gr te warm. Gemiddeld over het ge heele land week de jaarsom van den neerslag nagenoeg niet van de nor maal 691 m.m. af; in Noord-Holland, Friesland en Groningen was zij ge middeld ruim 90 m.m. er beneden, overigens bijna 40, in Limburg ruim 100 m.m. er boven. Augustus was de natste, November de droogste maand. De vijf hoofdstations hadden gemiddeld 1491 uren met zonneschijn, tegen 1383 uren normaal. Maart en November waren rijk, April arm aan zon. Kleerekoper als kwakzalver. Gedeputeerde Staten van Noordbra bant verzonden dezer dagen een circu laire aan de gemeentebesturen om aan te dringen op bestrijding der kinder sterfte, die in die provincie gelukkig heel wat afneemt maar toch nog steeds te hoog is. De Staten bevelen reinheid, drankbestrijding enz. aan om de sterfte te bekampen. De Oproerige Krabbelaar van het Volk, die over de sterftestatistieken reeds zoo dikwijls onzin verkocht heeft, meent deze gelegenheid te moeten aan grijpen om het volgende bescheiden zinnetje te lanceeren «Geeft, mijne heeren 'Gedeputeerden, onze beweging vrij spel in Brabant Zendt één brief aan den Bisschop ir. uw hoofdstad om dat te bevorderen Laat ons doordringen in alle bestuurs colleges. En ziel dan over vijf jsar naar de dalende sterfte uwer zuigélin gen 1 Ditmaal heeft de man eens volkomen gelijk, zegt de Res.bode, wordt hel socialisme met zijn 'goddeloosheid de baas, dan daalt het cijfer der zuige lingensterfte zeker schikbarend, zoo erg, dat er over vijf of tien jaar niet alleen geen sterfte, maar zelfs ook zoo goed als geen zuigelingen meer zijn.... Socialistische redmiddelen verderven meer dan ze redden. Erger kwakzalver dan het socialisme is er niet. Tegen de wormen. Van vele zijden hoort men de klacht, dat de emelt reeds weer zoo veelvuldig voorkomt, zoowel in het grasland als op de akkers. Wij zagen perceelen r°gge» geheel door de emelt vernield, waarop men nu mangels of koolrapen wil verbouwen. Evenwel zij men ei op bedacht, dat ook die gewassen van de emelt te lijden kunnen hebben, waarom het aan te raden is, voor de bewerking van den grond Parijsch groen aan te wenden. Men weet, dat vergiftigde zemelen, vergiftigd door Parijsch groen, den laalsten tijd een zeer goed be strijdingsmiddel is gebleken. En niet alleen tegen emelten. Zoo schreef b.v. de tuinder D. Kosler Fzn. te Grootebroek aan den Planten- ziektenkundigen Dienst: »Dit jaar had ik een perceel bloemkool, waarin nogal veel vreterij van grauwen worm voor kwam, benevens ook nog van slakken, ralten en muizen. Ik strooide daarop vergiftigde zemelen uit. Het resultaat was verbazendde grauwe wormen n bij honderdtallen dood slakken waren er bijna niet meer te zien, en toen wij twee dagen daarna een par tijtje potjes met planten opruimden, vonden wij er vijf doode muizen tus schen, welke er nog maar kort gelegen hadden, terwijl de vreterij van muizen gedaan was die van de ratten niet.'» Een vreeselgk ontploffingsmiddel. Een Duitsche uitvinding. Taitlinger, een afgevaardigde van Parijs, heeft in een lezing te St. dia mond (nabij St. Etienne) meegedeeld, dat de Duitschers een nieuw chemisch product bezaten, waarmede met behulp van vliegtuigen binnen enkele uren een half dozijn Fransche of Engelsche steden kan vernietigd worden De de'ails van de uitvinding waren aanhetFran- sche ministerie van oorlog bekend. Experimenten door experten, onder leiding van generaal Serrigny uitge voerd, bevestigden meer dan noodig de verklaringen der chemisten over de nieuwe ontploffingstof. In een interview met een Parijsch journalist, deelde Tailtinger nog mede. dat hij het bestaan van deze verdelgende gassen vernomen had van een Duitsch vliegenier die juist op het einde van den oorlog daarmee proeven moest nemen. I11 verband met de militaire situatie de overwinning der geallieer den was niet twijfelachtig meer prefereerde het Duitsche algemeene hoofdkwartier het, om het gebruik van dit ontploffingsmiddel »uit te stellen". Een vliegtuig, dat niet tijdig meer kon gewaarschuwd worden, bombardeerde de Fransche linies. De resultaten over een oppervlakte van drie vierk. K.M. waren verschrikkelijk. Verschrikkelijke toestanden in Rusland. Van al het vreeselijke dat er uit de Bolsjewistische »he!"staat gemeld wordt is dit toch wel buitengewoon bijna ongelooflijkde menschen zouden zich er levend verbranden. Naar de «.Daily Mail" meldt, diende de voorzitter der commissie van com missarissen voor de regeering van Stravopolsk bij den sovjet-commissaris voor de hongersnood-districten, op 26 Januari het volgende rapport in In het hongersnood-district heeft de militaire macht zes gevallen geconsta teerd, waarin boeren-famiiies zich levend hebben verbrand. Volgens de politie sluiten de gezinnen, wanhopend dat zij geen koren zullen ontvangen zich op in hun woning, sluiten de vensters stevig en steken des nachts de woning in brand. Zoover hebben de zegeningen van het bolschewiswe reeds de bevolking gebracht, dat zij, door den honger waanzinnig geworden zich aan de vlammen prijs geeft. Een ijzingwek kende, donkere getuigenis van den heerlijken paradijselijken staat, die komen zou. Redt China In China zijn 400 millioen inwoners die zich nog buiten de Kerk bevinden Wanneer men die in een processie opstelde, om hen uit het kerkportaal te laten gaan, bij 1000 personen per minuut, dan zou die uittocht niet min der dan ruim 9 maanden duren. Denkt aan die ontzaglijke menigte, die in geestelijk opzicht haar verderf tege moet gaat en in den afgrond zinkt. Eiken dag sterven er in China meer menschen en gaan er misschien meer verloren dan in Europa op een dag op de slagvelden gevallen zijn. Eiken dag zijn er in China 30.000 dooden. Hunne lijkkisten, op een rij geplaatst, geven een uitgestrektheid van 5775 kilometer per jaar. Denkt daaraan, denkt aan de zielen, die eiken dag voor den Meester ver schijnen; aan deze zielen, die met het kostbaar Bloed van Jezus Christus zijn gekocht, aan deze zielen, die onze broeders en zusters in Christus zijn. Hebt gij iets gedaan om aan de be keering van deze ontzaglijk groote natie mee te werken? Dit rijk is zoo bevolkt, als de ge heele wereld op het tijdstip der mensch- wording was. Helpt en doet 't spoedig 1 Het aantal katholieken was in hel jaar 1921 gestegen tot 2 056.000 dat is tegenover het vorige jaar een ver meerdering van 61.000. 6p de eerste plaats komen de vijf Noordelijke vi cariaten der Paters Lazaristen met 30.000 H. Doopsels, waarvan de meeste weer in het gebied van Peking. In ditzelfde jaar werd de Europee- sche geestelijkheid vermeerderd met 4 bisschoppen en 61 priesters, de in- landsche met 35. China is verdeeld in 38 missiege bieden, waarvan 11 vicariaten aan de Paters Lazaristen en 10 vicariaten aan de Paters Franciscanen toegewezen zijn In deze gedeelten zijn verschillende Nederlanders werkzaam Een troost rijke maar tevens tot ijver aansporen de gedachte is, dat in China ongeveer evenveel katholieken zijn als in Hol land, maar deze slaan niet gelijk hier tegenover 4 millioen andersdenkenden maar tegenover 400 millioen heidenen zoodat op iederen priester in China de zorg komt voor 855 geloovigen en 186.000 heidenen. Op 220 Chineezen is er dus één katholiek. 30 Jan.6 Febr. GEBOREN Maria G. Schobbers, Schoolstraat Hendricus A. W. van Osch, Veulen Leonardus G. Vermeulen, Langeweg Petrus H. H. Weijs, Overbroek Gertruda M. Philipsen, Klein Oirlo Hendrika H. Arts, Gasslraat Gertruda A Creemers Merseloscheweg Franciscus Th. Swinkels, Scheide OVERLEDEN: Mathijs H. J. Smits, 1 maand, Schoolstraat. JACHTWET. De Burgemeester van Venray brengt ter algemeene kennis, dat door den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw het volgende is bepaald: le. dat de jacht, waaronder ook is begrepen het vangen door middel van netten waarvan het gebruik is geoor- nm. 7 uur t'LI Nachtegaal" j Jaarverslac Te

Peel en Maas | 1925 | | pagina 2