Zoekt Uw voordeel Vergeet dit niet II 1?. Sobaeffers St. NICOLAAS-CADEAUX Tot St. Nicolaas 10 pCt. korting. door zelf Uw inkoopen te doen. Th. POÏÏWELS FIRMA M. J. VOLLEBEKGH EI! ZONEN SpeelgoederenLuxe-artikelen Ziet onze twee etalage's. Bezoekt ons magazijn. Het is Uw voordeel. Joh. Claessens. Hofstraat Venray Onze fijne Koffie Onze prima Boter Prima witte Suiker Fijne Speculaas Taai Taai per pond vanaf 70 34 27 35 en 45 40 Deze week op alle artikelen 5 pCt. korting. tengevolge van het uitschuiven van een ladder, waarop hij stond te wer ken, te Oirschot een val van 4 M. hoogte. Hij kwam op een balklaag en vervolgens in een kelder terecht en werd, zwaar aan den ruggegraat ge wond, naar het R. K. Gasthuis ver voerd. Mond- en klauwzeer. Volgens een bericht uit Kopenhagen zou er in Denemarken op ernstige wijze mond- en klauwzeer heerschen, dat waarschijnlijk door uit Rusland aangevoerd vbedsel zou zijn overge bracht. Aangehouden. Door de gemeente-recherche te Breda is aangehouden H. V. V. uit Noord- wijk, verdacht van ontvoering van een minderjarig meisje aldaar woonachtig. Ljjk opgevischt. Te Doornenburg is uit de Waard op gevischt het lijk van een 15 16-jarigen knaap, tot heden onbekend. Waterproevers. De stad Parijs heeft enkele beroeps- waterproevers in dienst genomen, die elk uur, dag en nacht, hel drinkwater hebben te onderzoeken. Naar verluidt, is het uiterst moeilijk geweest om »vaklieden", die aan alle voor dit beroep noodige eischen vol doen, te vinden, Zij moeten n.l. zich geheel onthouden van alcohol, thee, koffie en tabak. De instelling van dezen tak van het gemeentelijk hedrijf houdt verband met de talrijke klachten over het drinkwater. Elk uur worden vier kannen water bij de proevers bezorgd. De eerste bevat water, zooals het van de water leiding aankomt, de tweede water na eenmaal gefiltreerd te zijn, de derde water na tweemaal gefiltreerd, terwijl de vierde kan water bevat, dat voor consumptie gereed is. Voor deze Droe- vers is den 8-urigen »werk"-dag inge voerd. De drinktijd lijkt ons ook lang genoeg. gaan, de spelende kindergroep uiteen te jagen zoodat de schareslijpers- jongen de schrik van de markt en den omtrek was. En als de eene of andere boer hem dreigde wachtte hij zijnen aanvaller met vasten voet af, zag hem stout en met tintelend oog aan en werd liever onder den voet getrapt, dan een halven duim achteruit te gaan. Dan ook kreeg zijn bleek wezen een bloedroode kleur, en de knaap mom pelde zulke kernachtige woorden, dat men niet anders dacht, of hij was be kwaam zich, in het geheim, op deze of gene wijze en verschrikkelijk, te wreken. Dat schareslijpersvolk is tot alles in staat 1 Men vleide hem dan ook het liefste men gaf hem gewillig wat hij vroeg maar even min, als toen hij op den rug zijner moeder zat, bewees de jon gen eenige dankbaarheid, en men was het eens te zeggen 'c Heeft een slecht hart, dat schare- slijpersjonk I Toen Jan als veertienjarige knaap terug kwam, kende hij inderdaad aar dige kunsten. Jan ging in de herberg, waar de Boeren het vee bij handslag verkochten, waar de oud kleerkooper schacherde, waar de Joden tuitelde, waar de boeren raasden en dronken en hij kraaide er als de haan, zong als de nachtegaal, kwaakte als de eend, floot als de meerl, sloeg als de kwartel, of wel hij balkte zoo parmantelijk den ezel of brulde den os zoo precies achterna, dat men er zich waarempel in zou vergist hebben. Wordt vervolgd. Goedkoopste en grootste Magazijn in alle Koperwerk, Nikkelwaren, Lederwaren, Terminus- pijpen,Byouteriën, Kerkboeken, Rozenkransen, Schrijfbehoeften, Eau de Cologne, Schilder it en, Rietmeubelen, Houtwaren enz. enz. Wij géven 5 pCt. korting vanaf 30 Nov. tot 6 l)ec. op alle artikelen in winkel of magazijn. Beleefd aanbevelend, Uurwerken, G-oud, Zilver, Brillen, Pince-N ez. Beslist het vertrouwdste en goedkoopste adres voor Alle reparatiën worden onder.garantie afgeleverd. 248 Minzaam aanbevelend. Beleefd aanbevelend, 68 HOFSTRAAT vindt men in he£ Meubelmagazijn der

Peel en Maas | 1924 | | pagina 9