a huiden N HALT! Fotografie- Schoenwerk F. H. van Encker Rijwielhandel Jan E. Poels-Jans CRES Sthoenen W.Swaghoven 6. .W. SIJBERS mooie collectie Kachels, M. Vennekens Moederartikelen Alle Kunstmeststoffen - Een Swanvulpen St. Nicolaas-cadeau inlandsch SPEK Dr. A. Imkamp UILENSPIEGEL! Adverteert in dit blad G. L. Verbeek H. W. van Aarssen Th, van Opbergen Groote Yoorraad Binnen- en li Belast zich met aan- en verkoop aan- en verkoop van Kerkelijke P. J. van den Munckhof Fr. Lmders Jr., Venlo Alle voorkomende Onderet Looaes-ta EDERUNDSOHE BIJKANTOOR Gementwaren. Bouwrat Germaan en ¥ulkaan Tabaksfabriek «Wail Firma Gebr. Jeuken Groote strati Springende handen Kloosterbalsem met rubberonderwerk G. W. M uskens Spreekuur te VENRAY Bezoekt ons atelier. VOLKSALMANAK voor IS25 Handel in Gedistilleerd, Likeuren en Wijnen. Heerencostuums en winterkleeding naar maat Mooie collectie Stalen Prachtsorteering Electrische R ie Carbid Lantaarns Wed. KESSELS, Kruisen. Fotografisch Atelier. L Speciaal adres voor het mie Beton Gierkelders, inrichten vaiS leggen van Beton Vloeren er\ alle voorkomende Betonwirl in één nacht door het gebruik van Akkers Kloosterbalsem, de wondere balsem die U als 't ware een nieuwe huid zal geven. Inwrijven met bijt niet, doch verzucht Beroemd huismiddel bij schrale en ge sprongen huid, winterhanden, wintervoe ten, kloven, wonden, open plekken, uitslag Per groote pot van 20 gram 50 cent Alom verkrijgbaar. Potten v. 50 gram II.—; en 100 gram f 1.75 nog voordeeligeif IngezQE&s Kideissliagen. Rugp\jn waarschuwt. Iedere hardnekkige pijn in het smalle gedeelte van den rug waarschuwt u om acht te slaan op uw nieren. Zware, slepende rugpijn en scherpe steken bij bukken of plotseling keeren, wijzen op gezwollen, ontstoken nieren pijnlijke, overwerkte en vermoeide nieren. De taak der nieren is om het urine zuur uit het bloed te filtreeren. Kou vatting, koorts, overwerking en buiten sporigheden overspannen de nieren en veroorzaken ontsteking. Zulk een in den aanvang lichte ontsteking leidt bij verwaarloozing mettertijd tot niergruis, waterzucht, rheumatiek of een chroni sche nierkwaal. Let op uw nieren, zoodra de rug pijn begint te doen. Zie toe of de urine afwijkingen vertoont, te schaarsch of te veelvuldig geloosd wordt, brandend, pijnlijk en vol bezinksel is, een abnor male kleur heeft enz. Let ook op^ hoofd pijn, aanvallen van duizeligheid, een voortdurend vermoeid gevoel en zenuw achtigheid. Als uw nieren verzwakt zijn, gebruik dan Foster's Rugpijn Nieren Pillen, het geneesmiddel, dat ruim 50 jaren lang zwakke nieren heeft genezen en over de heele wereld wordt aanbevolen Verkrijgbaar in apotheken en drogist zaken f 1.75 per flacon (geel etiket met zwarten opdruk). 34 Gemengd Nieuwe Waarom ze Christen worden. Broeder van Dalen vertelt in de Timer Bode hoe op Alor een aantal lieden zich lieten bekeeren. Op zekeren dag werd broeder van Dalen een kip ten geschenke gebracht door een dorpshoofd. Hij liet, na de kip door zijn bediende te hebben laten bereiden, zich het beestje goed smaken, maar onmiddellijk daarop voelde hij zich onWel. Aan vergiftiging den kend, probeerde hij zooveel mogelijk de maag leeg te maken. Den volgenden morgen was hij nog wel niet geheel opgeknapt, maar kon hij toch het bed verlaten om de lieden te woord te staan, die zich voor zijn woning be vonden. Het dorpshoofd kwam op hem toe met de verklaring, dat men nu gezien had, dat de Heere met hem was daar hij er anders niet meer zou zijn. Het malsche kippetje was met een Tegen 't doopen van 't kind verzette de schaarslijper zich niet, op voor waarde dat die «koopmanschap" zooals de bullebak zegde, hem geen roode duit kosten zou. Daarbij heeft hij altijd hooren zeggen, dat het doopsel geluk kan asnbrengen, en stierf de kleine janker zonder dat, dan zou hij 's nachts wanneer de vader op pad was, als een dwaallichtje voor hem heen danssen en hem uit wraak, in de waterplassen en moervelden doen verzinken. Eer de middagzon op de ruitjes van den Hooiberg blonk, was alles in orde. Dat zal God u loonen had de arme vrouw gezegden die woorden deden Nellis goed aan het hart, want hij dacht, dat kan iets op afkorting zijn, als ik eens Hierboven zal geroepen worden. 'tKan nog wel wat aanloopen maar de pastoor zegt ook, dat Hier, boven alles krek wordt opgeschreven en er niets, zelfs geen glas water, in 's Heeren naam gegeven, vergeten' wordt. De boer was de peter van het schare- slijperskind hij gaf het den naam van Jan. Waarom dal wist hij niet; maar de brutale vader zei, dat het hem onver schil lig was. Hij vond nadien dien naam zeer goed zijn trekhond, die, jammer ge noeg onlangs gestorven was, heette ook Jan. Wilde hij de verzekering geven, dat hij de liefde, dien hij voor zijnen hond had, nu op zijn kind zou overbrengen Dan stond er den jongen eene weinig vaderlijke knuppel-educatie te wach ten. Wordt vervolgd. vergiftigde pijl doodgeschoten en wan neer men een wild zwijn zoo'n boutje voorzet, is het in tien minuten dood. Nu wij wilden eens zien of uw God helpen zou. Wij hebben het nu gezien en willen thans Christen wor den. Het resultaat van de sigarenmachine. Geen goedkooper sigaar. Het feit, dat de firma A. Hillen te Delft de machinaal vervaardigde sigaren thans aan de markt brengt, hei-ft ons aanleiding gegeven nog eens te gaan praten met het bestuur van den Sigarenmakersbond. De vorige maal wees men er ons op, dat het oordeel van onze verslaggever, dat deze machine een efficiency bij uitnemend heid is" wel wat voorbarig was, omdat niet allereerst de technische bruikbaarheid maar de commercieele uitkomst van beteekenis Wat is nu uw oordeel over een en ander was de vraag? De bestuurder, die ons te woord stond, herinnerde er aan, dat de Firma Hillen het hoofdbestuur, voor „p-aci* che beschouwin gen over het econom sch rendement", naar Amerika had verwezen. Wat de afwerking van de sigaar #en haar bruikbaarheid bet/eft, die zijn bij bet rechte model dat thans geleverd wordt, goed te noemen. Het hobbelige, kuilachtige <*n de ongelijkheid van afwerking en model dut b.v. de machinale sigaren indertijd in Den Haag gefabriceeid ontsierde is hier afwezig. Uw oordeel is dus, dat er een werke lijke sigaar door de machine wordt ge leverd Hierop wordt een bevestigend antwoord gegeven. En wat is uw oordeel nu over het com mercieele resultaat, de prijs van het pro duet? Wanneer het niet mogelijk is tot een goedkoopere productie te komen dan olijkens de prijs dier sigaren, nu mogelijk is, dan blijven wij bij onze vroeger ge- gevrn meeniog. dat wij ons „voorloopig over de concurrentie der machine niet ingerust te maken hebben". De prijs van de sigaren is 10 cent per s uit. Nu hebben wij er de vorige maal op gewezen, dat het de vraau: zou 2ijn, of deze machine zooveel aan arbeidsloon be.spaart, dat dit tot goedkoopere productie voeren kan. Deze besparing van arbeidsloon zou dan teruggevonden moeten worden in een zichtbare daling van den kostprijs der si- eaf.en.\ ^at 's b'cr nu n'et hcl Reval 1 Wij zijn van meening dat het publiek geen voorkeur zal toonen voor machinaal ver vaardigde sigaren, alleen omdat ze macbi naai zijn gemaakt. Kunt gij ons ook verklaren, hoe het dan komt dat de sigar'-n niet goedkooper zijn dan de met de hand gemaakte Daarover kunnen wij ons niet met stel ligheid uilen, omdat wij tot dusverre geen gelegenheid hebben gehad lot persoonlijke waarneming. De firma Hillen bezit koopmanschap ge noeg om als het even mogelijk ware ge weest het economisch rendement der machine door een in het oog vallende prijsverlaging te laten uitkomen. Dat zij het nog niet verder kon brengen dan de gewone marktprijs, wijst er o.i. op. datde doodelijke concurrentie met het niet machj. nale product nog in de verre toekomst ligt. Aardbevingsramp. De Ind. corr. van de Tel. heeft een bezoek gebracht aan de door de aard beving geteisterde gebieden in Wono- sobo. Het centrum van de aardbevings ramp is gelegen te Madjalengah, tus schen Wonosobo en Garoeng, waar zich op ongeveer 1000 M. hoogte een der bergtoppen van dit sterk geacciden teerd terrein bevindt. Het bergpad, waarlangs onze tocht ging, zat vol diepe scheuren voor zoo ver het nog als een pad mocht wor den aangemerkt. Voor een deel was het weggestort in de ravijnen. Terwijl wij onderweg waren hadden opnieuw zware aardschokken plaats en in onze onmiddellijke nabijheid stortte een lawine van aarde en steenen de dalen in. 't Was een beangstigende tocht doordat de verwoeste natuur elementen nog geenszins tot rüst wa ren gekomen, maar ook door het schouwspel, dat het aardbevingsgebied verder opleverde. Een tiental gehuch ten rondom Madjatengah was grooten- deels verwoest en de kamponghuisjes waren verpletterd door de neergestorte aardmassa's of de restanten van die huisjes hingen aan de ravijnwanden, waar ze eens rustig tegen geleund stonden. Het terrein van de ramp zal stellig nog maanden achtereen onveilig en dus onbewoonbaar blijven door de telkens neerstortende gesteenten en aardmassa's. In den bodem zijn overal diepe spleten ontstaan. Een der wanden van den berg Bismö vertoonde een ontzaglijke scheuring. Tallooze vluchtelingen komen nog steeds van alles beroofd, te Wonosobo aan en 't zal dringend hoodig zijn, dat ook in Holland geld voor de slacht offers van de aardbevingsramp bijeen wordt gebracht. De ten nadeele van de bevolking aangerichte schade loopt in de tonnen. V De definitieve cijfers van het aantal slachtoffers der aardbeving bedragen 664 dooden en 52 gewonden. Het aantal vluchtelingen te Wono sobo bedraagt 4000, dat van de ver nielde huizen 1800. Te Bandjar Negara zijn wederom lijken aangespoeld. De vluchtelingen beginnen naar hun woonplaatsen terug te keeren. Een deskundig onderzoek geeft als oorzaak van de bevingen, dat zij ver oorzaakt zijn door de verplaatsing van een deel der aardkorst ten opzichte van de omgeving. aam»?». Lees dit s.v.p ALLEENVERKOOP VOOR VENRAY waarvoor ik 8 maanden garantie geef Beslist waterdicht. Bijzonder geschikt voor ambtenaren," postboden en schoolg. kinderen Beleefd aanbevelend, 26 Maasheezerweg 15 MIJNHARDTs Staal-Tabletten .90* Maag-Tabletten.75* Zenuw-Tabletten .'75« Laxeer-Tabletten 60« Hoofdpijn-Tabletten 60 Bij Apoth. en Drogisten VENRAY koopt alle soorten aan de hoogste prijzen Assurantiën, Belastingzaken, Kadastrale zaken, Koop- en Huurcontrac ten enz. enz Schoolstraat 22.\ ONTVANGEN Kolenbakken, Vulemmers, Kachelplaten, Ellebogen enz. Verder voorradig Bietensnijders, Bascule's, Gierpompen enz. Scherp concurreerende prijzen. Gebr. Lueassen smederij leunen Motor-dorschmachines Lister en Deutz MOTOREN Reform wanmolens Cultivators, Veepotten. Albion Bietensnijders. Nieuw model Belg. Bietensnijders. Duitsehe Bietensnijders Leverbaar uit voorraad aan zeer lage prijzen. Stationsweg Telef. 61 mais. haver. soyamekl, boekweit, boekwsitmeel. gerstemeel, cocoskoek, cokosmsel. voedekkalk. vleeschmeel, roggemeel gebroken lijnkoeken en Belgische Kluitkalk is dit*jaar het Vfaagt prijzen bij Firma v. d. Munckhof. Dik vet en mager 65 ct p. pond inlandsch Varkensvet 55ct p. pond O. W. Sijbers. TANDARTS, VENLO. Spoorstraat 18. Trlef. 2H3. PATERSSTRAAT 27 eiken MAANDAG namiddags van half 3 tot hal 6. Alle soorten Foto's, Vergrootingen en Olieverf-portretten KRUISSTRAAT VENRAY Ove al aan huis te ontbieden ZONDER PRIJSVFRHOOG1NC, is wederom verkrijgbaar in den Boek handel FIRMA v. d. MUNCKHOF. VOOR HET MAKEN van Bouwplannen, Bestekken en Begroetingen beveelt zich beleefd aan Piet van Bergen Bouwkundige- Willemstraat 2 gegarandeerd Culemeta aan concurreerende prijzen Beleefd aanbevelend, 25 Hoenderstraat 6 VENRAY Houthandel Greenen, Vuren, Eiken en Americ. Greenen. Carbolineum en Asphaltpapier. Alles aan concurreerende prijzen. Boekbinderij en Handelsdrukkerij ÓOSTRUM 14 houdt zich beleefd aanbevolen vooi INBINDEN van alle boekwerken muziek en boekportefeuille's worden uiterst concurreerend vervaardigd. Alle Drukwerkeu spoedig en billijk. Kleermaker Hoenderstraat beveelt zich beleefd aan voor het maken van Voor den a.s. Winter Voor degelijk werk en goed passen wordt ingestaan. Vraagt prijzen. Minzaam aanbevelend. Cyrus. Valuas. Gloria, Gruno Rijwielen in prijzen van f40 tot Door groote omzet verkoopen wij aan DE LAA in prijzen vanaf f 8.50. in versch.-modellen. lm. bl De orders worden uitgevoerd door eigen Beursmat m Speciale afdeeling voo F"*\ndergeteel:ende beveelt zich beleefd aan voor het maken van In bruin en zwart ("handwerk:) Reparatiën worden SPOEDIG en NETJES uitgevoerd Manszolen en hakken f 2.25 Jongens idem van No 3639 f 1.95 Dames idem f 1.50 Meisjes idem van No 3235 f 1,25 Jongens idem van No 3235 f 1,25 idem van No 28—31 f 1,10 idem van No 2427 f 0,85 Aanbevelend, 15 Wasschen en Strijken Boorden Manchetten, Gordijnen enz Klaasstraat No. 32 Telefoon 809 VENRAY Groote Markt, Telefoon 11 Het aangewezen adres voor Moderne Foto's en Yergrootingen aan billijken prijs. Alle Fototoestellen en benoodigdheden voor Amateur fotografen, scherp concurreerend. Vakkundig afwerken van Amateur opnamen vlug en billijk. steeds uit voorraad leverbaar. Beleefd tot een bezoek uitnoodigend, Marktstraat TELEFOON No. Verzilvering van Coup<p.6 losbare stukken. Uitlolingen worden GRATIS nageziei Rekening-courant. Verder alle Banlzater OOSTRUMVenray Tetó. Heeft geregeld in voorraad aan scherp copcurreiem Prima Portland CEMENT mer> Dljokertof, TByc Zakkalk. Kluitkalk, Gegoten Kalt, Aspal Beton Ringen, Putten, Buizen en Veedtioliva Gresbuizen. Koe- en Varkenebakken. Schoorhei Terrazzo Tegels. Cement Tegels, Plaiulzen Injro Alle soorten Dakpannen aan de laagsi p IJzeren Glasramen. Dakramen. Kaspanip Beleefd aanbevelend, Groote Straat 26 VENRAY Rijwiel-Carbid .,Welca"9H, per bus en per vat. BATTERIJEN „Sari Batterijhulzen met zweef Carbid lampen, spatlampen en jaste Goud Zilver Paars Groen Blauw Rood Zwart 26 it 24 it 20 il 18 it 16 il 14 il 12 il P. ROEMEN Sn Voor gij Uwe inkoopen doet, ziet eerst ontf|l het is beslist Üw voordeel, want wij brengtn .1 koopste, het meest gesorteerde in kwaliteit Winterjassen, Demi'sTM Regenjassen, Regenmantels Alle beroeps- en werkmansm HEEREN- MODEARTltil als Hoeden, PettenErg. j? BoordenDassen, Kousen, jl Uiterst concurreerende prijzen.

Peel en Maas | 1924 | | pagina 6