prima Rpiiaril HSMf MERSELO F- Beerkens Te koop Franf 5 pC Paardenverzekering Mariavereeniging Vergadering Prijs werpen R. A. Havertieke, Arts verhuist Net dagmeisje Agenten gevraagd de winkel in koloniale waren eüz. Hoeden, Mutsen enz. G. Ambrosius. Kaarten om Wild voor Sint Nicolaas Groote Opruiming H. Janssen, Oirio Loooen Creemers. mooie jonge Collie's partij scheutelingen Gramaphoonplaten De Notaris Brabers Notaris Piuymaekers Simple HO ALLE ONI Dl fi 5 p St. 1 o eene gror mmnss Miisrar vihbay. stam viiray. van den Landbouwbon! Zondag 30 Nov. e. k. Zondag 30 November DS OT.A C. Tegelen om flinke prijzen Th Janssen, Hotel 't Hert PATERSSTRAAT 26 Mari© Lindere St. Nicolaas Kinderspeelgoederen, speculaas, chocalade enz mooie haarstrik cadeau W Hendriks, Bleekstr Ontvangen fijne Peperkoek, Speculaas, Taai taai, luxe doozen Bonbons, tabletten suikerwerken. lederwaren, kerkboeken rozenkransen, luxe doozen papier en map pen, fijne Odeurs en Eau de Cologne, allerookartikelen, tabak sigaren en sigaretten Wegens vertrek Vanaf heden TE KOOP partij dragende zeugen ook Kerstnummers TE KOOP een gladdorschmaehine met manege kunstmeststrooier puike, gezonde rood- en zwartbont. üoutverkoopiDg. Notaris Piuymaekers Notaris Piuymaekers Notaris Piuymaekers Notaris Esser te Horst, Notaris Esser te Horst, Notaris Esser te Horst, Notaris Esser te Horst Daarna Zitdag tot 3 uur. Handbeseh. lampen vai Neemt p zwart emai, Dunlop Ba Kweekerij Al zijn, De etalage Vooi H. FROOf TE opgekomen. Er is protest aangeteekend. Een mooi begin. Willem Winters ontving heden een elite-prachlsorteering Heeren-, Dames- en Kinderparapluies in gewone middel, en zijden-kwaliteiten, met de modernste en chiqueste stokken, ge wone en Manchonmodellen. Zeer geschikte en altijd aangename St. Nicolaascadeaux. Adv. Onze vroegere dorpsgenoot, de Eerw. Heer Jean Kemps, hoopt met Kerstmis a. s. te NewOrleans de H. Priesterwijding te ontvangen. Onze vroegere dorpsgenoot, de Weleerw Pater S. Peelers, Missionaris van het H. Hart, thans te Steyn (L.) hoopt op 21 Dec. a. s. zijn 40-jarig Priesterfeest te vieren. Liefdewerk Oud-Papier. Gaarne voldoen wij aan het tot ons gerichte verzoek om dit Liefdewerk van harte aan te bevelen. Zooals men weet, wordt de opbrengst geheel en al besteed aan goede werken, zooals het steunen van de Missies, enz. enz. Eiken Woensdagmiddag wordt oud papier opgehaald bij degenen die te kennen hebben gegeven dit werk te willen steunen. Adoro-Te-flIm. Naar wij vernemen, zijn er aan de vertooning van deze film van het Eucharistisch Congres onderscheidene moeilijkheden verbonden, en wel van dien aard dat deze vertooning, waar naar zoo velen hier verlangen, voor alsnog geenszins verzekerd is. Voor de Rechtbank te Roermon' stond Dinsdag terecht P. H. 21 jaar te St. Anthonis (gedetineerd) aangeklaagd van diefstal van een rijwiel ten nadeele van P. Hellegers te Venrayeisch 1 jaar gevangenisstraf. HEIDE. Zondag en Maandagavond gaf de zangvereeniging >'t Heidebloem- je" een concert dat goed geslaagd ma^ heeten. Beide avonden was de zaal flink bezet. Het blijspel zoowel als de duetten vielen goed in den smaak. Een woord van oprechten dank aan den heer P. Kuipers die zoo welwillend is geweest deze stukken in te Jstudeeren, Met trolsch mag de zangvereeniging >'t Heidebloempje" dan ook op beide avonden terug zien. Gezinsverpleging van krankzinnigen Eenige jaren geleden werd door Prov. Staten aan Gedeputeerden opdracht verstrekt een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheid om tot oprichting te geraken van eene instelling, b.v. eene kolonie ten plattelande, ter tewerk stelling van zenuwlijders en zwakzin- n *en, ten einde zoodoende gestichts- -^vging te ontgaan in tal van ge- waarin die niet noodig en ook niet wenschelijk is. Over dezen vorm van gezinsverple ging is door Ged. Staten overleg ge pleegd met het Staatstoezicht op krank zinnigen. Dhr. Schuurmans Stekhoven te Utrecht ontraadde deze weg op te gaan, omdat hij om meerdere redenen, betwijfelde of er wel voldoende kansen van welslagen zouden zijn. bij verple ging buiten verband met een groot krankzinnigengesticht. Meer kans van slagen zou volgens genoemden deskundige kunnen worden verwacht van eene gezinsverpleging met als centrum een volledig krank zinnigengesticht als b.v. de gestichten te Venray. Ged. Staten zijn in mondeling over leg getreden met de besturen der beide krankzinnigengestichten te Venray, welk overleg ten slotte tot overeenstem ming heeft geleid. De gestichtsbesturen hebben zich daarbij bereid verklaard om aan de invoering van de gezinsver pleging volgens het in het kort om schreven stelsel hunne medewerking te verleenen. Ged. Staten stellen daarom aan de Prov. Staten voor, de besturen der krankzinnigengestichten te machtigen de gezinsverpleging van daar voor geschikte krankzinnigen zooveel moge lijk te doen bevorderen. Max. snelheid voor de auto's niet verlaagd Men schrijft uit Venlo: De Commissie voor Strafverordenin gen stelt den Raad voor niet in te gaan op het verzoek van den R.K. Bond voor Gr Gezinnen tot verlaging - o" max. snelheid voor auto's van 20 tot 12 K.M. per uur, maar de bestaan de max. snelheid te handhaven. Deze wordt noodig geacht voor het veilig en zeker besturen der auto's I Een zonderlinge theorie, reeds vroeger in den Raad verkondigd, toen de max, snelheid van 15 op 20 K.M. werd ver hoogd. Commentaar overbodig ROERMOND. Op de Coop. Eier mijn van Maandag was de aanvoer 150000 eieren. Hoogste prijs f15. Laagste prijs f 12. WEERT. De ambtenaar van het O.M. bij het Kantongerecht alhier eischte tegen den gedetineerden L. uit Budel voor het slroopen met den licht bak de zware straf van zes maanden hechtenis. L. bevindt zich nog in pre ventieve hechtenis, omdat hij bij het stroopen een schot heeft gelost op den veldwachter D. te Nederweert. De R.K. Volkspartij in Zuid-Limburg. Naar men bericht, is Zaterdag 1.1. na een redevoering van den heer Setteur uit Utrecht te Waubach bij Heerlen een afdeeling der R.K. Volkspartij op gericht. Een vreemdsoortige vergiftigingszaak. Te Kaldenkirchen, het naastbij ge legen grensstation van Venlo, heeft zich een geheimzinnig voorval afge speeld. Op het laatst der vorige week werden op het Postkantoor eerst twee beambten plotseling ziek onder ver schijnselen van hevige duizelingen met kenmerken van krankzinnigheid. In twee dagen tijds was het heele perso neel, 10 man, door dezelfde ziektever schijnselen aangetast. Het Postkantoor werd ontsmet en ander personeel voor het zieke aangesteld. Twee van de aangetaste beambten zijn reeds over leden, terwijl twee andere stervende zijn. De geneesheeren meenen met een soort griep te doen te hebben. Het is echter opmerkelijk dat in het geheele stadje buiten het postkantoor geen enkel geval is voorgekomen. De bevol king is hevig opgewonden en er loopen allerhande geruchten, die niet te con troleeren zijn. Het overleg tusschen den Alg. Bond van R. K. Rjjkskieskringorganisaties en „St. Michael" afgebroken. In de Dinsdagmiddag te Den Haag voortgezette vergadering tusschen het Bestuur van »St. Michael en de daartoe aangewezen drie bestuursleden van den Alg. Bond werd namens het eerst genoemd Bestuur aan Baron van Wijn bergen de vraag gesteld wien hij in zijn redevoering te Alkmaar had be deeld toen hij sprak van de organisatie der ontevredenheid. Baron van Wijnbergen weigerde op deze vraag te antwoorden. Vervolgens stelde het Bestuur van »St. Michaël" de vraag of dan misschien het Verbond »St. Michaël" met deze woorden was bedoeld. Ook hierop weigerde Baron van Wijnbergen te antwoorden. Daarop verklaarden de vertegen woordigers van »St. Michaël" op verder overleg met Baron van Wijnbergen geen prijs meer te stellen, waarna de vergadering werd opgeheven. De Rywielmerken 1925. De directeur-generaal der Posterijen en Telegrafie maakt bekend, dat de datum, met ingang waarvan de rijwiel- merken 1925 op de post-, bij- en hulp kantoren alsmede, na voorafgaande aanvrage, op de stations voor den postdienst, verkrijgbaar zullen zijn, is vastgesteld op 10 December a.s. Catharina Roelofsen, echtgen. v. C Schellings 81 j. St. Josephgesticht. Jacoba van Osch, echtgen. v. P. Spee 53 j. Paterstraat. Johanna Ewalts, wed. J. Jacobs, 91 jaren, Boschhuizen. 3 patiënten St. Servatiusgesticht. 4 Patiënten St. Annagesticht. de Instelling Reinigingsdienst voor Kom der Gemeente. Burgemeester en Wethouders ver zoeken degenen, die voornemens zijn bij den reinigingsdienst aan te sluiten, in het belang van de inrichting van een geregelden dienst, niet te wachten met het doen van aangifte bij den GemeenteOntvanger tot den uitersten termijn, maar zoo mogelijk in den loop der a.s. week den Gemeente-Ontvanger hiermede in kennis te stellen en de retributie te voldoen. Venray 25 November 1924, Burgemeester en Wethouders voornd, O. VAN DE LOO. De Secretaris, VAN HAAREN. Parochiekerk Morgen om 2 uur kleine Congregatie in het Meisjeapatronaat. half 3 herhalingscatechismua. 4 uur H. Familie Maandag half 8 gezongen H. Mis ter eer» van St Eligiue, Patroon der emeden. 8 uur besteld jaarg. voor de vrouw van Jacob Goumans, kwart na 4 Lot Dinsdag half 8 leesmia, 8 uur uitvaart voor vrouw Spee Woensdag half 8 leesmis, 8 uur jaarg voor P. J. Jeuneskens en Johanna Poels Donderdag half 7 plechtige H. Mis ter eere van de H Barbara, patrones voor een zaligen dood, hall 8 leesmis, 8 uur besteld jaarg. voor Willem Vermeulen, kwart na 4 Lof. Te Veltum geen H. Mis Vrijdag le der maand en vereering van het H Hart van Jezus, hall 7 bestelde Hoogmis, half 8 ges'ichte leesmia. 8 uur jaarg. voor M. Jocbijms, echtgenoote, ouders en bloedverwanten, kwart na 4 Lof en eerherstel aan het H. Hart. Zaterdag 8 uur gezongen H. Mister eere van St. Nicolaas. patroon der kooplieden, kwart na 4 Lof De kinderen der 5e klas komen biechten. Dinsdag hall 7 leesmis voor vrouw Schellioga In den loop van 14 dagen jaarlijkscbe collecte voor den algemeenen arme. A s. Zondag collecte Voortplanting des Gelools. Paterskerk Morgen om 5, 6 en 7 uur H. Mis, 8 uur Hoogmis met preek, 5 uur Lof. Vergadering 3e Orde kwart na 9 voor ae mannen, 2 uur voor de vrouwen Dinsdag Allerzielen van de orde. Om half 8 plechtige lijkdienst voor de overledenen van de drie Orden van St Franciscus. 6 uur Lof Woensdag half 8 plechtige lijkdienst voor C. Etser Donderdag 7 uur plechtige lijkdienst voor alle overledenen der Derde Orde Vrijdag, Le der maand, toegewijd aan de ver eering van het H. Hart van Jezus, halt 8 plechtige Hoogmis en Litanie van het H- Hart, welke zal worden opgedragen voor Gerardus Wismans en Johanna Poels 6 uur Lof met Eereboete. St. Antonius-Patronaat. Hedenavond zangrepetitie. Laatste Zondag der maand Spaarbankboekjes meenemen. dus 21—28 Nov. GEBOREN Jules A. E. Camps, Grootestraat. Bernardus G. Thijssen, Mersel.weg. Jacobus H. H. Van Meijel, Heide. Maria W. M. Laurensse, Paterstraat. Theodorus W: G. Claessens, Hofstr. Jan M. Th. Janssen, Merselo. Johannes A. Rullenraad, Stationsw. OVERLEDEN: Anna M. E. Camps, 59 j. Oostrum. Christina Aerts, 69 j. St. Josephgest. Op Zondag 7 December zal de jaar- lijksche St. Nicolaas-Optocht door het dorp gehouden worden. Aanvang, nam. 1 uur. Pakjes, onder den optocht af te geven, moeten Zaterdagavond vóór 8 uur bezorgd worden bij H. Janssen— Wijnhoven, tegen betaling van 15 ct. Wij hopen, dat hiervan een ruim gebruik gemaakt zal worden. 22 Het Sint Nicolaas-gilde, De Voorzitter HUB. JANSSEN De Secretaris B. KRUYSEN. Betaling der premies Op ZATERDAG 29 Nov., 's avonds van 67 uur bij H. Creemers te LULL. Op ZONDAG 30 Nov., voorm. van 11—12 uur bij de Wed. P. J. Peeters le LEUNEN. Op ZONDAG 7 Dec. voorm. van f 10 uur en na de Hoogmis ten huize van den secretaris. Premie bedraagt 1 pCt. der laatste schatting. 2" De Voorzitter V. PIJLS, De Secretaris B. KRUYSEN. des nam. half 6 op de bovenzaal van het Patronaat. Leden beneden 15 jaar worden niet loegelaten. Spreekster Mevrouw J. OOR PRINZEN uit Roermond, Onderwerp: Familiegeluk en Drank bestrijding. De zaal is ook voor niet-leden toe gankelijk. Het hijwonen der vergadering ver plicht tot niets. Geen toegang van meisjes beneden 15 jaar. 28 HET BESTUUR. GROOTE Competitie 3de klas Federatie Aanvang 1 uur. Terrein St. Servatius gesticht Het terrein is alleen toeganke lijk voor donateurs. Donateurskaarten zijn verkrijgbaar bij het Bestuur en op het terrein f 1.50. vanaf Zaterdag 29 November tot Zondag 7 Dec. 's avonds 7 uur bij op 4 December a.s. naar (bij dhr. A. van Aarssen) Spreekuur 910. 1 GEVRAAGD voor 1 Jan. tegen goed loon. Leeft. 14 tot 16 jaar. Brieven onder opschrift «Dagmeisje" Bureau dezer Courant. voor den verkoop van le kwaliteit TUIN-, BLOEM- en LANDBOUWZA- DEN, BOOM- en STRUIKGEWAS, BLOEMBOLLEN, Friesche KLEI- POOTAARDAPPELEN enz. Voor goede verkoopers flinke bijverdienste. J. VOLBEDA, Drachten Voor het vervaardigen van ondergoederenkinder- kleeding en verstelwerk ook aan huis, beveelt zich beleefd aan Maasheesche weg 17 210 Ondergeteekende bericht hiermede 't geachte publiek van Merselo en om geving, dat hij heeft OVERGENOMEN tot heden gedreven door P. HEIJMAN Tevens voor 30 ontvangen eene groote sorteering Beleefd tot een bezoek uitnoodigend Jan AHs. van alle voorradige aan uiterst lage prijzen Bij iedere hoed tot en met SINT NICOLAAS een bij 20 gedurende de jachttijd in Café ruime sorteering in Verder alle fijne Beleefd aanbevelend, 38 Schoolstraat VENRAY ln glas, porceleln, lnmaakpotten vuurvast aardewerk. baar« en toiletartikelen. zilver, goud, poets-, verliohtlngs artikelen, kaarten, schrljfbeh reuzensor. teering St. Nicolaas speelgoed, alle soorten beelden, rozenkr,, kerkboeken, lederwaren, stoelen wiegen.lulerm., manden, emaille blik. zin», Ijzer, staalwaren voor bulsb en boerenbedrljl, paonen, cement, gresb veevoed bakken, bout enz enz alles contant aan inkoopsprijs Aanbevelend, 31 leveren wij U een - Noppel-profiel f 1.75 Beleefd aanbevelend, J bij Janssenvan de Vorle, Hagelkruis T© Koop waaronder schoone fokbeeren en fok- zeugen, tevens een hij P. v. d. BOOM, Veulen. Ontvangen een mooie sorteering verder de nieuwste Muziekstukken 25 c.M. platen f 1.75 30 c.M. platen f 2.50 Aanbevelend, 14 LoonenCreemers. zoo goed als nieuw en een Westfalij bij C. THEUNISSEN, 213 IJsselsteijnVenray bij de Maatschappij VAN DE GRIENDT'S LANDEXPLOITATIE te GRIENDTSVEEN te VIERLINGSBEEK zal op nadrr te bepalen dag voor den Heer Paul Janssen te Maashees publiek verkoopen 150 slagen dennenhout, als latten, slieten en palen in zijn boscta op de Smakt te VENRAY zal op Vrijdag 5 Dec. 1924 nam. 1 uur ter plaatse voor den heer M. Arts te Merselo publiek verkoopen 100 perc. dennenhout (gelintpalen boonenstaken, rekhout, brandhout enz) gelegen in zijn bosch aan den dijk MerseloOverloon. 16 te VENRAY zal op Dinsdag 9 December 1Ö24, nam 3 uur in het Café Martens te Oirlo, voor den heer W. Janssen aldaar, publiek verkoopen een. te wassen staand dennenbosch, op de Kwaai te Oirlo in 50 perceelen, geschikt voor kepers, gelintpalen, latten Tevens bestaat er van half 3 tot 3 uur gelegenheid tot betaling van koop penningen. 15 te VENRAY zal Woensdag 17 December 1924, nam. 2 uur ter plaatse voor de kinderen Arts te Venray Veldstraat publiek verkoopen afgekapt dennenbosch aan de Zand- sche BleekMaasheezer weg in onge veer 100 perc. dienstig voor opleggers, weipalen, boompaaltjes, brandhout. 13 te VENRAY zal op nader te bepalen datum voor den Weled. Heer J. A. Poels te Venray publiek verkoopen 100 perc. dennenhout in zijn bosch op WEVERSLO, dienstig voor latten en boonstaken. lo zal op Maandag 1 December 1924, nam. 3 uur voor den Heer L. Heidens te Venray. Schoor, ter plaatse in zijn bosch aldaar a.h. Hoogriebroek, publiek verkoopen 40 No. te wassen staande 20 j. dennen, dienstig voor boonensiaken, gelinipalen en brandhout, in zijn boscb a.h Hoogriebroek, en 20 si- boonenstaken in boopen van 100 siuks gelegen in het bosch achter het veld' Deze laatste voorsf te bezichiigen. zal op Vrydag 5 December, (dus niet op Vrijdag 28 Nov.) nam. 2 uur ter plaat se voor den heer J. Kemps, publiek verkoopen 100 slagen dennenhout, zijnde boo nenstaken, boompaaltjes en brandhout, 25 slagen gelintpalen en gelintstaken gelegen in zijn bosch nabij St. Oda. zal zitdag houden te Venray, op Vrijdag 5 Dec. 1924, van 10 tot 1 uur. zal op Vrijdag 12 Dec. 1924, nrm. hal! 2, in Café v. Riswyck te VenrayOirlo, voor den Heer H Janssen voor 3 jaren PUBLIEK VERPACHTEN 1 Een flinke nieuwe woning, waarin druk beklante winkel en handelszaak, met pakhuis voorraadschop, bergplaats en vruchtbaren tuin, gr. 11a. 50 c.a. zeer gunstig gelegen te Oirlo gem. Venray, nabij Kerk, School en Station. 2 Een groot kippenhok met ren nabij het huis, gr. 49 a. 20 c.a. 3 Massa van 1 en 2. Aanvaarding uiter lijk 15 Jan. 1925. en doet uv vindt u steed Voor St, Fijne Taai Taai Suikerfiguren Chocoladefiguren Fijne Speculaas, Alle soorten Chc en Tabletten. Wij vragen Beleef m Koop Wij r< mmm bieden HAAGrDl LIGUSTER v FIJNS ZWARTE, I Jap. I Een par' Verdei boomen, ljarlfe d SCHOOLSTRA Hij of zij, CADEAU. lede raden en schrijft en bevestigt dit d< Wordt het jui dichtst bij gerad< Dec. a.s. na de hc als Klokken, W onder garantie. 23 cent pe~ bij G. THOO

Peel en Maas | 1924 | | pagina 2