Peter Is Provinciaal Nieuws. Boerenleenbank Algemeene Vergadering Veeverzekering Oostrum Algemeene Vergadering VINRAY Bond van Jonge Boeren Algemeene Vergadering St. Jozefsvereeniging Grool~CÖNCERT Tooneelvoorstelling Dienstbode, Tricot Dames-vesten groote partij Manden p. Froom-Maassen J. Arends, Ijzerhandel Kacklsj Haarden FORNUIZEN Wascmacfoine's Deurwaarder Voordeelige A Goedkoops Fr. Linder* J Eijwic Gemeenteraad te Maashees Zaterdag 8 Nov. a.s. Zondag 2 November Overjassen vanaf f 17 waarna Lezing W1 lür" i op 9 en 10 Nov. a.s. werkpaard met kar en tuig. beton regenput en een brandvrije kluis. Wederom verkrijgbaar W. Schwachofer-v. d. Broek Verhuisd klokken, horloges en alle uurwerken. Voor is geen goedkooper adres dan de Manuf a ctuur handel Pv. Opbergen VENLO Speciaal adres voor enz. enz. Publieke veil 120 dekkl 60 paarden Kachels, Kacl Kachelpij; Vul-emm Waschmack andere IJzei H. Janssen. Inmaakpc L. Wijn Fotografisch Alle Fototc Banden, alle G zijn gevonden 250 billioen Mark. In lichtingen hierover zijn te bekomen bij den Burgemeester van Oeffelt. De kwestie der kompensatie in zake Üe Hanzebankkrediteuren. Het gerechtshof te 's Hertogenbosch Dinsdag vonnis wijzende in zake deze kwestie, rechtdoende in naam der Koningin, Verwerpt de in appèl opgeworpen exceptie Vernietigt het vonnis waarvan beroep Ontzegt de ingestelde vordering; Veroordeelt de Hanzebank in de proceskosten en verevent die voor de procedure in eersten aanleg op twee honderd gulden en voor de procedure in hooger beroep, tot dit arrest op twee honderd en vijftig gulden. 22 vooreen en 141 voor een. Voor de vacante betrekking van doodgraver te Lochem hebben zich 22 sollicitanten aangemeld. Voor de vacante betrekking van ge meen te-veldwachter niet minder dan 141. (Wie nu maar gelukkig is). Knoeiers gestraft. De Haagsche rechtbank heeft den geschorsten rijksbouwmeester V- schul dig verklaard aan oplichting en valsch- heid in geschrifte in zake de malver saties bij den rijksgebouwendienst en hem veroordeld tot 2 jaar en 6 maan den gevangenisstraf. Vermist. Te Breda wordt sinds Zondag ver mist de steenhouwer v. d. V. Men denkt aan een ongeluk; onder politie toezicht wordt het stadsgedeelte van de Mark afgedregd. Aardappelen uit Polen. De coöp. aardappelmeelfabriek Ter Apel en Omstreken is in onderhande ling over den aankoop van 50 60,000 H. L. aardappelen uit Polen, omdat de boeren-aandeelhouders hun aardappelen liever aan de markt brengen dan ze aan de fabriek te leveren. Onregelmatigheden in de administratie. Men meldt uit Breda In verband met onregelmatigheden in de administratie aan de gemeente gasfabriek te Breda zijn, naar men ons mededeelt, de ambtenaren S. en G. geschorst. Gevaarlijke jachtpartij. Bij een drijfjacht op het landgoed Ulenpas te Hoog-Keppel, werd een 16-jarige jongen door een der jagers door de hand geschoten. VENRAY, 31 October 1924. In verband met Allerheiligen is het postkantoor dien dag na 2 uur nam. voor den Postdienst gesloten en wordt de laatste briefpostbestelling niet uitgevoerd. Naar wij uit goede bron ver nemen worden ernstige pogingen aan gewend om onze gemeente te voorzien van eleCLrisch licht, aansluitende aan den eleclrischen kabel te Horst. Binnen afzienbaren tijd denkt men met den aanleg te kunnen beginnen. Zondagavond of -nacht hebben baldadigen de pas geplante sierboomp jes op het terrein bij de Hensenius- kuil uit den grond getrokken en in het water geworpen. De politie zoekt ijverig naar de laffe daders. Denzelfden avond werden op een ^weetal plaatsen ruiten verbrijzeld. De Rechtbank te Roermond heeft vrijgesproken M. S. 18 jaar smidsleer ling te Venray van een aanklacht van smaad ten opzichte van Wilhelmina Janssen te Venray. De Venraysche Paardenmarkten. Blijkens in dit nummer voorkomende advertentie zal Woensdag a.s. te Ven ray de Novemberpaardenmarkt plaats hebben, de derde en laatste paarden markt van het jaar. Deze markten te Venray, zoo bij uitstek gunstig daar voor gelegen te midden eener zeer wel varende landbouwstreek, welker vee- en paardenfokkerij vooral ook zoo gunstig bekend staat, mogen zich, (evenals de veertien veemarkten, welke te Venray gehouden worden) in een voorldurenden bloei verheugen. Geen wonder dan ook, wijl de Ven raysche paardenmarkt de eenige van beteekenis is in het fokgebied der be kende Hengstenassociatie voor Venray, Horst, Sevenum en Omstreken en men daar dus in hoofdzaak aantreft afstam melingen der te Venray gestalde heng sten sCavalier de Grubben", kampioen van Nederland in 1921 en »Germinal de Loyers", kampioen van Nederland in 1923. De aanvoer van paarden en veulens wordt telkens grooter, terwijl trein en autobus van alle oorden kooplustigen aanvoeren, zoodat deze markten als zeer druk kunnen worden aangemerkt en blijken te voorzien in eene behoefte voor Noord-Limburg en oostelijk Noord brabant. Zondag j.l. maakte de 3de Orde Afdeeling mannen eene bedevaart naar de aloude St. Jozefkapel naar de Smakt. Het was eene lust om te zien die groote scharen mannen die allen zich achter het vaandel van St. Franciscus aansloten en de bedevaart meemaakten onder geleide van den Eerw. pater Directeur Nielen. De kleine fanfare van het St. An- toniuspatronaat luisterde met hare muziek de processie op. TE Door dé Prov. Commissie ter be vordering van Rijkswege van de Varkensfokkerij in Limburg en Noord- Brabant zijn aangekocht 40 stuks stamboek-zeugen en -beeren, bestemd voor de Hongaarsche regeering. Dins dag werd deze prachlcollectie te Ol den zaal verzonden. Wel een bewijs dat het afzetgebied van onzen veestapel ver buiten onze grenzen gaat, en ook kan men hieruit afleiden dat stamboek-vee de voorkeur verdient. Naar wij vernemen zullen door de Hong. regeering ook stamboek rundvee en -paarden hier te lande aangekocht worden. Militaire Vooroefeningen. Er beslaat alreeds gelegenheid om zich aan te geven voor de Militaire Vooroefeningen. Uit de allerbeste bron wordt verze kerd dat men zich toch vooral niet moet storen aan kletspraatjes als zouden de jongens die er inloten, langer dan zes weken moeten dienen. Daar is niets van waar. Integendeel wordt in Den Haag er hard over gedacht om de zaak der Militaire Vooroefeningen nog gemak kelijker te maken. Tijdens de Venraysche kermis 1.1 werd uit de gang van een café alhier ten nadeele van den landbouwer H. uit Castenray diens rijwiel ontvreemd. Ondanks alle nasporingen mocht het niet gelukken het rijwiel te vinden. Dank zij het ijverig werken van den rijks- en gemeenteveldwachter te Oploo mocht het hun gelukken den dader van dezen diefstal aan te houden, ter wijl eveneens het rijwiel werd opge spoord. Dader en rijwiel werden aan den brigade commandant der Kon. Marechaussee alhier overgegeven ter verder onderzoek. De verdachte die bekende, en een inwoner van Oploo bleek te zijn, is door de marechaussee naar Roermond overgebracht. Turnelub „St. Christoffel." De familie-voorstelling op Vrijdag 24 October mag uitstekend geslaagd wor den genoemd. Er was een gezellige stemming. Bij het thans zeer goede licht kwam alles goed tot zijn recht. Het een en ander ging nu zoo vlot dat over hetzelfde program van den Zondag te voren bijna drie kwartier minder werd gedaan. De eerste z.g. pyramide, die door de Turnelub werd ten beste gegeven, was naar een foto uit een Sportblad van daags te voren. Deze had, blijkens het onderschrift, elders groote bewondering gewekt. Voor onze Venraysche turners beteekende dit weinig of nietszij maakten nog veel mooiere. HORST. Bij de familie Raassen alhier, is dezer dagen het 24e kind geboren. Aan de grens. Men schrijft uit Venlo Smokkelaars hebben ter dege gepro fiteerd van de overgave der Duitsche tolkantoren aan de grens door de regie om massa's koffie, tabak, koloniale waren enz. uit Holland binnen te voeren. De Belgen hebben den laatsten avond overal goed gevierd en keken naar niets. Te laat voor den fraudu- leuzen uitvoer, kwamen hier nog 95 doozen koffie aan. Uil de kantoren, die verlaten werden namen de Belgen alles mee, zelfs geen potje inkt of velletje schrijfpapier bleef achter. HELDEN. Dinsdag sprak de recht bank te Roermond den architect F. H. N. van hier vrij van den hem ten laste gelegden meineed in een civiel geding, gepleegd voor het Kantongerecht te Venlo. De eisch luidde veroordeeling tot twee maanden gevangenisstraf. ROERMOND. Op de Coop. Eiermijn van Maandag was de aanvoer 300000 eieren. Hoogste prijs f 13,90. Laagste prijs f 10. Poging tot moord. Maandagmiddag zalen J. S. en twee dames, met een waarvan S. verkeering had, in het hotel van den heer D. in de Kleine Staat te Maasticht. S. maakte ruzie met zijn meisje, waarop zij het café verliet. S. snelde haar achterna, terwijl hij een browning voor den dag haalde en deze in de richting van mej. L. aftrok. Het wapen ketste evenwel. Mej. L. vluchtte den naast het café gelegen banketbakkerswinkel van dén heer C. binnen, 'waar S. haar volgde. Inmiddels toegeschoten politie voor kwam, dat het drama zich verder afspeelde en rekende S. in. Yrjjdag 24 October nam. 3 uur. Voorzitter, H. Rieter; Secretaris, P. L. Stevens. Tegenwoordig alle leden. Na opening der vergadering met den Chr. groet worden de notulen der vorige vergadering voorgelezen en on veranderd vastgesteld. Aan de orde is 1. Voorloopige vastelling gemeente rekening over 1923. De voorzitter verzoekt de commissie van onderzoek rapport uit te brengen. Namens die commissie zegt het lid Jans, dat gemeld onderzoek tot geen op- of aanmerkingen heeft aanleiding gegeven en dat zij alles in orde heeft bevonden. De voorzitter vraagt of iemand iets omtrent gemelde rekening heeft te vragen. Waar niemand het woord ver langt, stelt hij voor tot voorloopige vaststelling over te gaan en wordt ge melde rekening met algemeene stem men, Burgemeester en Wethouders onthielden zich ingevolge de gemeente wet van medestemmen, voorloopig vastgesteld op een ontvangst van f 77347,88 en een uitgaaf van f 67954,67 alzoo een batig slot van f 9393,21! 2. Vaststelling gemeente-begrooting voor 1925. De voorzitter vraagt, waar gemelde hegrooting in de vergadering van 27 Sept. j.l. post voor post is voorgelezen en vanaf dien. datum voor een ieder ter secretarie ter inzage heeft gelegen, of iemand verlangt dat gemelde be- grooling alsnog wordt voorgelezen; daar niemand dit verlangt of iets had aan te merken, wordt, na afvoering van den post gewone dienst, rente en pro visie van tijdelijk ter voorziening in de behoefte van kasgeld opgenomen gel den en van de posten kapitaal dienst, tijdelijke geldleening en aflossing tijdelijke geldleening ter voorziening in de behoefte aan kasgeld, tot stem ming overgegaan en de begrooting met algemeene stemmen vastgesteld Gewone dienst ontvangsten en uit gaven op f 83049,36 Kapitaal dienst ontvangsten en uit gaven op f 8030,95. 3. Ingekomen stukken. a. wordt voor kennisgeving aange nomen de mededeeling, dat het in de vorige vergadering genomen besluit tot af- en overschrijving op de begrooting voor 1924 de goedkeuring van Heeren Gedeputeerde Staten heeft bekomen. b. wordt voorgelezen een schrijven van den Heer Commissaris der Konin gin in deze provincie betreffende het verleenen eener subsidie aan de poli- tievaks^hool te 's Hertogenbosch wordt met algemeene stemmen besloten tot wederopzegging eene jaarlijksche subsi die van f 15 te verleenen. c. wordt voorgelezen een schrijven van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Venlo, waarbij wordt verzocht tot de Directie der Ned. spoor wegen een verzoek te richten, om voor de marktdagen te Venlo, marktkaarten op de stations gelegen langs de lijn NijmegenRoermond verkrijgbaar te stellen; wordt met algemeene stemmen goedgevonden aan het vei zoek te vol doen. d. een verzoek der lagere landbouw school te Venray om subsidie wordt na eene korte bespreking uitgesteld. e. een schrijven van den heer Sprangers, houtvester bij het Staats- boschbeheer te Nijmegen, waarbij wordt verzocht om afsluiting van een nieuw contract voor de bebossching van gemeentegrond met renteloos voor schot van den Staat, bij welk contract le. het maximum der bebosschings kosten per H.A. is verlaagd tot f200, en 2e. eenige nieuwe perceelen ter grootte van c.a. 72 H.A. aan het be- bosschingsplan worden toegevoegd. Na voorlezing van gemeld contract en inzage van plan en kaart, wordt na afvoering van een gedeelte der gronden nabij de Wed. Vloet, contract met plan en kaart goedgekeurd. Den leden wordt medegedeeld, dat bereids van het Staatsboschbeheer toe stemming is verkregen, daar waar noodig de gemeente-dennenbosschen te dunnen en een gedeelte van hetbosch achter Maashees nabij de Venne af te kappen Burgemeester en en Wethou ders worden gemachtigd in overeen stemming hiermede te handelen. Verder wordt behandeld het in de vorige vergadering uitgestelde n.l. le het verzoek van Schaminee te Maas hees om in pachtneming van een strook gemeentegrond nabij zij woning; wordt met algemeene stemmen besloten, behoudens goedkeuring, van Ged. Staten c.a. 28 aren voor den lijd van 15 jaar onderhands te verprachten legen een jaarlijksche prachtprijs van f2,50. 2e. de vergoeding voor onderhoud van het rijwiel van den gemeente veldwachter, wordt, na mededeeling, dat met Smits te Maashees is afgewerkt; met algemeene stemmen besloten voor gemeld onderhoud voor 1925 aan den veldwachter een bedrag van f 50 toe te kennen. Niets meer aan de orde zijnde sluit de Voorzitter de vergadering. De Burgemeester en Wethouders van Venray doen te weten, dat door den Raad dier gemeente in zijne vergade ring van 6 October 1924 is vastgesteld de volgende verordening Verordening tot aanvulling" der motor en rywielverordening der gemeente Venray. Artikel 1. In de verordening, rege lende het verkeer met motorrijtuigen en rijwielen in de gemeente Venray, vastgesteld 31 Januari 1916 en afge kondigd 27 Februari 1916, laatstelijk gewijzigd bij besluit van 6 Juni 1924, afgekondigd 28 Juni 1924, wordt na artikel 2ter ingevoegd een nieuw ar tikel 2quater, luidende als volgt: Het is verboden met een motorrijtuig met 8 of meer zitplaatsen, bestemd voor personenvervoer en niet zijnde een openbaar middel van vervoer als bedoeld in de wet van 23 April 1880 (Staatsblad 67) over den openbaren weg te rijden of daarop eene standplaats in te nemen, met het kennelijk doel het motorrijtuig geheel of gedeeltelijk te verhuren, tenzij met vergunning van Burgemeester en Wethouders en met inachtneming van de bij die vergun ning in het belang der openbare orde, zedelijkheid en veiligheid te stellen voorwaarden. Artikel 2. In artikel 13 wordt tus- schen »2ter" en 3 ingevoegd 2quater. Zijnde deze verordening aan de Ge deputeerde Staten van Limburg volgens hun bericht van 24 October 1923, 2e Afdeeling La. 10556/7. S., in afschrift En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort den 29en October 1924. De Burgemeester en Wethouders voornd. O. VAN DE LOO De Secretaris, VAN HAAREN. BÏÏE3IRIIJKS m&D VZIBAY. 24—31 Oct. GEBOREN Wilhelmina J. M. Rutten, Oostrum Bernardus M. Th. Goumans, Kerkpad Hendrina A. Pelzer, Veltum Jacobus M. J. Duijkers, Hoogriebroek Hubertus W. Christiaens, Klein Oirlo Hendrikus J. J. Jenneskens, Brukske OVERLEDEN Geen. St. Antonins-Patronaat. Zondag 2 November algemeene H. Communie. Na de Groote Hoogmis opening van de Bibliotheek. Om 2 uur Congregatie. Verleden Zondag (laatsten der maand) zijn niet alle Spaarbankboekjes inge leverd. Gelegenheid om zich aan te geven voor gymnastieklessen. SBHSItOEB 1IÏISTM YSKRAY. Parochiekerk Zondag vanaf 12 uur en Maandag den gehee- len dag een vollen aflaat te verdienen, zoo dik wijls men na gebiecht en gecommuniceerd te hebben, de kerk bezoekt en bidt tot intentie van Z. H. den Paua. Zondagmiddag geen congregatie, 3 uur de zielenvespera, 6 uur Rozenkrans, Allerzielenpreek en Lof. Maandag Allerzielen, 6 uur 3 H. Missen, 8 uur 3 H Missen, 10 uur Boogmis voorafgegaan door 2 stille H. Missen voor de weldoeners der kerk. waarna processie over het kerkhof. Ge durende de octaaf om halt 7 de zielmis en om 6 uur Lof en Rozenkrans. Dinsdag feest van St. Hubertus. te Veltum om 7 uur stille H. Mis, 9 uur Hoogmis met preek en zegening van brood. Half 8 leesmi8 voor Frans Verblakt, 8 uur leesmis Woensdag half 8 leesmis voor de overleden leden der Mariavereeniging. 8 uur besteld jaarg. voor Antoinette van Meijel, echtgenoote van Th. Michels. Donderdag 7 uur te Veltum H Mis, waarna de honden gebrand worden. Hall 8 besteld jaarg. voor Joh. van der Linden en echtgenoote, Willem en Martin van der Linden. 8 uur leesmis voor Frans Verblakt Vrijdag leder maand en vereering van het H. Hart van Jezus, half 7 bestelde Hoogmis, half 8 gestichte leesmis, 8 uur jaarg. voor Johanna en Leonard Wismans en Petrou. Jenneskens. Zaterdag komen de kinderen der 6e klas te biechten. Deze week wordt het Allerheiligste aan de zieken gebracht, Dinsdag dorp. Woensdag op de gehuchten en Donderdag Veltum en Heide Vanaf Zondag 2 Nov. zullen de kinderen van de klas die daarvoor aangewezen is, des Zondags te Communie gaan onder de kindermis De anuere kinderen kunnea ook onder de kindermis com- mnniceeren. Er zal in het vervolg op gelet worden dat alle kinderen die nog op den catechismus zijn, ook Zondags trouw de kindermis bijwonen. Deze maatregel is genomen omdat gebleken i> dat herhaaldelijk kindereD. zonder weten der ouders, des Zondags geen Mis hooren. Paterskerk Zondag om 5, 6 en 7 uur H. Mis, 8 uur plech tige Hoogmis, 5 uur Lof en Rozenhoedje, 2 uur jongelingencongregatie Maandag Allerzielendag, op dien dag zullen door eiken Priester 3 H. Missen worden gelezen. Om half 8 plechtige Requiem Mis voor de ge» loovige zielen, om 2 uur Kruisweg, 6 uur Lof en Rozenhoedje. Op Allerzielendag is evenals op Portiuncula een vollen aflaat te verdienen voor de geloovige zielen, telkens en zoo dikwijls men, na gebiecht en ge communiceerd te hebben, de kerk bezoekt en bidt tot intentie van Z H. den Paus. Deze aflaat is te verdienen vanaf Zondagmiddag 12 uur tot Maandagavond. Dinsdag half 8 Hoogmis ter eere van den H. Antonius, 6 uur Lof. Vrijdag le der maand, toegewijd aan bet H Hart van Jezus. Om half 8 Hoogmis met Litanie van het H. Hart, 6 uur Lof met Eereboete. Venray. 's avonds 7 uur in het Patronaat. HET BESTÜUR. voorm. half 11 bij G. CAMPS Trouwe opkomst verwacht 15 HET BESTUUR. JUAJUtztiu alle WERKMANSGOEDEREN OoSTRÜM. Dinsdag 4 November 's avonds half 7 bij H. VERHEIJEN door den Hep" T WIJNHOVEN. 18 HET BESTUUR OvERLOON. met 's avonds 7- tiur, in het Patronaat. Ondergeteekenden berichten hiermee dat zij vanaf heden ophouden de molenkar te rijden Het maalloon bedraagt thans 35 cent per 100 Kilo, bezorgd en afgehaald aan den molen. Hopende de gunst van een ieder, zoo jaren lang reeds genoten, te blijven behouden. Gitzeis, J. Coenders. Aan hetzelfde adres TE KOOP Gevraagd voor Paschen eene flinke 18 of 19 jaar, proper en flink kunnen de werken, in een klein gezin. 12 R. H. KLEIN, Oostrum C 31 TH. JANSSEN Café 't Hert Groote Markt VERKRIJGBAAR Garnalen in gelei 50 ct Mosselen in 't zuur 40 ct Rolmops 15 ct Haring 10 ct Aan hetzelfde adres TE KOOP een zoo goed als nieuwe Puike volle Haring 4s ct Gerookte Bokking 5 ct Braadbokking 4 ct Gestoomde Bokking 5 ct Reuzen Spekbokking 7 ct Gerookte en versche Spiering. 14 Beleefd aanbevelend Broekweg. buitengewone mooie sorteering van de eenvoudigste tot fijnste genres bij 10 Wed. J. van der Linden WEDEROM ONTVANGEN in verschillende grootte. H. Janssen, Oirlo. van Gasstraat 10 naar Maasbeezerweg No. 28 GOEDKOOPST ADRES voor Reparatiën onder garantie Kaldenkerkerweg 72 Telef. 666 te VENLC zal op Zaterdag 8 Novei voorm. te lOi/t uur. in Duitsche douane-loods, c ment der Ned. Spocrw., Venlo, aan de S.oote daar, in het openbaar, teg betaling verkoi De navolgende overct voorraden, als: nieuwe en gebruikte, d kenden staat, waterdicl voor vele doeleinden landbouw, scheepvaart schillende maten van 4 en hetgeen meer t». vo De dekkleeden word verkoop geheel uitgeleg De goederen zijn te 1 vóór den verkoop tegen 10 cent. ONTVANG] Porceleinen lasschen 1 Dubbel Zoutvaatje Dobbelra. Karnemelkzet Erdal Schoencrême Rona Speenen Kinderflesschen met m Dweilen 50 bij 60 cM Anker scrubbers Gocosbezems prima zwa Straatbezems Gaskousjes hadgende ei in alle ma Hofstraat Ontvanc HORS d'OEUVRES I Gekruide An Appetit Si Sardel Rii Fileto de Hi Gepelde Gar: Sardines Zalm, Haring in tor Verder Japan Gerebos Z< Tomaten pi Colman's Most Liebig's Vleesc Maggi's Vleesc Soepen, Gember Vruchten in Ananas, Kersen, Perziken, P Groenten in merk Bever enz. en: Aanbevelend Klaasstraat No. 32 VENRAY Groote Mar Het aangewezen Moderne Foto's en 1 aan billijken en benoodigdheden fotografen, scherp c Vakkundig afwerken opnamen vlug GAZELLA, ADEK, BI Carbidlampen, Kaarslampen, Electrische lampen Rijwielkaa Rijtuigkaars gewone kae Zaklantaarns, Aanbevelend, Patersstraat

Peel en Maas | 1924 | | pagina 4