MARSKRAMER TABAK. Uurwei Provinciaal Mieuws. v Prijskaj in Café G. L, S. FROOM-M geP'eeg" EEN DER FijNSTE PRODUCTEN DER NEDERLANDSCHE TABAKSINDUSTRIE Districts-arbei Vanaf morgen voor hazen en Tevens Repar alle Uurwe De inbraken in de Meiery. Dinsdagnacht, tegen 2 uur, is door de rijkspolitie te Aalst een der voor naamste leden van de inbrekersbende, die geruimen tijd de geheele Meierij onveilig heeft gemaakt, gearresteerd. De gearresteerde is zekere W. V., een Belg. Hij werd op heeterdaad be trapt, toen hij zich bevond op hel bureau van den chef van het station Aalst-Waalre. De bende heeft tot heden reeds op een 15-tal plaatsen ingebroken. Sollicitaties by liet kilo. Te Velp kwamen bij het bestuur eener bijzondere school voor een be staande vacature zooveel sollicitatie brieven in, dat het totaalgewicht niet minder dan 3 K.G. bedroeg. Debat van Embden-Snyders. Te 's Gravenhage heeft Dinsdag avond 't openbaar debat plaats gehad tusschen generaal Snijders en prof. van Embden, naar aanleiding van de rede door laatstgenoemde in April en Mei 1924 in de Eerste Kamer gehouden en gepubliceerd onder den titelNa tionale Ontwapening of Volksverdel ging- Er was enorme belangstelling. Het betoog van prof. van Embden kwam hierop neer, dat Nederland, ont wapend, bouwt op recht en vertrou wen en dat alleen op den grondslag van vertrouwen internationale ont wapening mogelijk zal worden. De ontwapening der kleine volken zal daartoe volgens spr. den weg banen. Generaal Snijders betoogde, dat het eenige gevaar voor Nederland er in gelegen is, te worden meegesleept in een oorlog tusschen andere West Europeesche staten onderling. Hierin vindt spr. reden van bestaan voor onze weerbaarheid. De bijeenkomst eindigde onder heftig tumult tusschen voor- en tegenstanders. 67 voor één. Voor de betrekking van tijdelijk on derwijzer aan school N. te Winterswijk, hebben zich 67 solicitanten aangemeld. Steeds duurder. De prijzen der allernoodzakelijkste levensmiddelen worden allerwege duur der in plaats, van goedkooper. Een schadepost van f 65.000. Naar »de Msb." verneemt, zou het besluit om geen reclame op poststem pels meer toe te laten, een schadepost beleekenen van f 65.000 Op de begrooting der Posterijen en Telegrafie was onder inkomsten een bate geraamd van f 200.000 voor reclames. Wanneer de reclame op poststempels niet doorgaat, zal dit bedrag moeten verminderd worden tot f 135.000. Men kan zyn belasting weer per giro betalen. Zooals men weet, is Woensdag de post-chèque- en giro-dienst weer gedeel telijk (tot de nos. 10.000) geopend. Daar alle Rijksontvangkantoren in deze eerste groep gerangschikt zijn, kan overal de belasting weer over het post kantoor gegireerd worden. De late oogst in de Meyery. Men schrijft ons uit Oostelijk Noord- Brabant aan de B. Ct. De hoop, dat een droge warme Sep tember nog veel goed zou kunnen maken is niet verwezenlijkt. De voor uitzichten voor boer en burger zijn dan ook treurig. De opbrengst der aardappelen is over het algemeen ge ring en de tuinen geven ook weinig en minder deugzaam voedsel, wal voor den minderen man een groote tegen slag is, daar deze andere jaren zich daarmee een heel eind door den winter sloeg. Voor den boer komt hierbij dat rogge en haver vooral laatstgenoemd gewas, slecht binnen kwam en minder waardig werd en vele lage weilanden bovendien halve waterpoelen werden en ook heel erg dat veel schade werd veroorzaakt aan den veestapel door 't heerschen van mond- en klauwzeer en de vlektziekte onder de varkens. En wat de maat vol maakt is wel de prijs stijging der eerste levensbehoeften en den ontzettenden druk der belastingen. Gelukkig voor den boer dat de melk en boterprijzen zich flink handhaven en de eieren duur blijven en voorden werk- en ambachtsman de loonen niet te zeer dalen. Wordt ook dat anders dan is het ergste te vreezen. Doch laat ons vertrouwen dat de belastingdruk na eenige jaren zal kunnen vermin derd worden en de verbeterde toestand in Duitschland, op welk land wij hier met vele producten aangewezen zijn, aanhoudt. Do indyking van den Biesboscli. Naar de Dordr. Ct. verneemt, zijn de plannen tot indijking van een gedeelte van den Biesbosch thans in een ver gevorderd stadium van voorbereiding. Het te stichten waterschap, dat vol gens het oorspronkelijke plan Augustus 1921 pl.m. 880 H.A. groot zou worden n.l. Buitengronden 751 H.A. en de Hania- en Zuid-Buitenpol der 129 H. A., wordt thans begroot op ruim 900 H.A. Do moord te Culemborg. Het parket van Tiel vertoefde Dins dag zeer geruimen tijd te Culemborg ten einde een onderzoek inzake den aldaar gepleegden moord in te stellen Zoowel in verband met deze zaak de inbraken werden een 20-tal personen in verhoor genomen. De commissaris van politie keerde Dinsdagavond van zijn verblijf in het buitenland te Culemborg terug. Ernstig ongeluk. Te Middelburg viel Woensdagavond een 10-jarig jongetje, dat op de treeplank van een tram was gesprongen, daarvan af en werd deerlijk aan het linkerbeen verwond, opgenomen. Het been moest in het ziekenhuis worden geamputeerd. Een gevaarlyk inbreker. Door de Nijmeegsche politie is het spoor ontdekt van den inbreker die in den nacht van 17 op 18 Augustus te Nijmegen zijn slag sloeg in den goud winkel van M. aldaar. Het is zekere P. B. uit Hitdorf bij Keulen. Verschillende gestolen voorwerpen zijn in beslag genomen. Hij wordt verdacht van 20 inbraken in Keulen, een te Rotterdam, te Delft, Leiden, Haarlem en Nijmegen. Naar Indië per vliegtuig. Woensdag zijn de vliegeniers, die den tocht NederlandIndië zullen ondernemen, uit Amsterdam vertrok ken. De tocht, welke van Amsterdam naar Batavia gaat en 15899 K.M. lang is, is langs de volgende route ffelegd: Amsterdam, Praag, Belgrado, Constan- tinopel, Angora, Alleppo, Bagdad, Basra, Bushire, Bandar, Abbas, Charbar, Karachi, Muitan, Ambala, Allahabad, Calcutta, Akyas, Rangoon Bangkok, Singora, Medan, Muntok, Batavia. In vier weken kan deze tocht vol bracht worden aan het »Hbld." ont- leenen wij nog de volgende bijzonder heden Zeetrajekten van beteekenis komen op dezen gansehen afstand niet voor. Even bij Constantinopel en dan in Indië de 160 K.M., die Malakka van Sumatra scheiden. Overigens loopt het geheele trajekt over land. Dank zij grootendeels het werk van den Engelschen luchtvaartdienst, de Royal Air Force, vindt men tegen- oordig haast overal in Azië goed onderhouden vliegvelden en vele tus- schenlandingsterreinen. In Europa vliegen onze pioniers langs «gebaande" luchtwegen tot Bel grado. En ook verder in den Balkan treft men reeds vliegvelden, die goed geoutilleerd zijn. In Klein-Azië is, vooral dank zij de R. A. F., voor goede landingsterreinen gezorgd. En in Me- sopotamië is de organisatie zelfs ideaal te noemen. Tenminste wat de vlieg velden aangaat. De bevolking is daar en in Irak en eveneens langs de Per zische kust minder aangenaam. Maar wij moeten maar hopen, dat de onvol prezen Rolls Royce onze mannen daar heelhuids overheen zal brommen. In Britsch-Indië en ook in Achter- Indië zal 't best gaan met de landings plaatsen, temeer, waar ten behoeve van de Amerikaansche wereldvliegers moeite noch kosten zijn gespaard om lies zoo goed mogelijk voor elkaar te brengen. Aan reservedeelen werd meegenomen banden, schokbrekers, een staartsteun, kabels, magneten, kleppen en veeren, een schroef enz. Dan zal de bemanning meevoeren proviand voor drie dagen, pistolen, een camera enz. Ten overvloede is nog een schroef gedeponeerd te Constantinopel, Basra, Calcutta en Bangkok, terwijl daar ook gezorgd is voor reservebanden. Reserve-motoren zijn niet uitgezet. Dat heeft men niet noodig geacht De 375 P.K. Rolls Royce Eagle IX mag betrouwbaar genoeg geacht worden om de vlucht naar Batavia zonder ernstige bedrijfsstoring te volbrengen. De oogst in Duitschland. Blijkens verschillende berichten in de bladen, hebben de Duitsche gewas sen enorm geleden door de slechte weersgesteldheid, die zich dit jaar heeft doen gelden. Semi-officieel wordt mede gedeeld, dat men verwacht, dat de oogst van dit jaar slechts de helft zal be dragen van die van verleden jaar, zoo dat groote hoeveelheden graan bloem van buitenlandsche markten zullen moeten worden aangevoerd om het tekort te dekken. Vroege winter. In Auvergne valt reeds geducht sneeuw. Ook in de Pyreneën werden dagen van groote hitte gevolgd door onweders, die zulk een verkoeling brachten, dat van sommige bergen de flanken reeds met sneeuw werden be dekt. De burgeroorlog in China. De burgeroorlog tusschen de gou verneurs van Kiangsu en Tsjekiang heeft zich Zondag ontwikkeld in een algemeen offensief dat gericht is tegen Sjanghai. Hevige gevechten hebben plaats. De strijdmachten van Tsjekiang welke Sjanghai verdedigen, hebben de troepen van Kiangsu iets teruggedron gen. De bevelhebbers van Kiangsu hebben waarschuwingen gepubliceerd, dat de tegenstander groote hoeveel heden petroleum heeft gekocht met het doel om Sjanghai in brand te zetten, als hij van de stad wordt teruggedreven. Het kan fraai worden in het land der rijzende zon, nog wel het»Hemel- sche Rijk" genoemd. Krachtdadige hulp. Iemamd was bezig een piano de deur uit te wringen. Een vriendelijke voorbijganger wilde den man helpen en samen deden ze nu hopelooze pogingen om het ding verder te krijgen. Na een kwartier werkens veegde de eigenaar zich het zweet van het hoofd, en wilde een oogenblik rusten. Ik wist niet, merkte hij op, dat het zoo'n loer was om zoo'n piano het huis uit te krijgen. Wat riep de ander, het huis uitl En ik ben al een kwartier bezig om het ding hel huis in te duwen. VENRAY, 4 October 1924. Einde Zomertyd. In den nacht van 4 op 5 October, dus van Zaterdag op Zondag, eindigt zomertijd en geldt wederom de zonnetijd. Men denke er dus aan de klokken heden Zaterdagavond oen uur terug te zetten. Bezoek Commissaris der Koningin. De Commissaris der Koningin in Limburg zal Dinsdag 14 en Woensdag 15 October a.s. een administratief be zoek aan de gemeente Venray brengen. (Zie achterstaande bekendmaking). Militielichting 1925. De Commissaris der Koningin in Limburg heeft het aandeel door de volgende gemeenten te dragen in het getal van 1468 tot gewoon dienstplich tige bestemde ingeschrevenen der lichting 1925, bepaald als volgt Venray 29, Horst 25, Meerlo 12, Wanssum 4. In de slagerij der Firma Ver schuren alhier is een vaars geslacht we gende schoon aan den haak ruim 850 pond. Dit prachtdier was afkomstig van den stal van P. van Kempen, Heide. Men verzoekt ons te melden dat de heer A. Fila, gemeenteveldwachter alhier, op 1 November a.s. zijn zilveren ambtsjubilé hoopt te vieren. Dus niet op 15 October, zooals abusievelijk door ons was vermeld. Fruitveiling te Venray. Sterappelen I f 17—24,50; II f2,80— 15,50; Tatelappelen f 4,9013; Belle fleur f 4,2015,50Goudreinette f 6,90 13,50 Landsberger f 611,50 Goud- permain f 57 Rabauw f 4,10—5,20 Bismarck f 11,50; Zure f 710; Zoete f 5,60 Maagdeperen f 1213,50 Beurré Ilardy f 1415,50 Bonne Louise f 10,50 15 William Duchesje f8 Conseiller f 10,50; Tafelperen f4,9012; Stoof peren f 5 Noten 3953 ct. per 100. MERSELO. Met veel animo had Zondag op den Doelen alhier prijs schieten plaats. De uitslag hiervan was als volgt le prijs M. Gielen, 16 drieën2e Chr. Kessels, 15 vieren3e M. Arts 11 tweeën 4e A. Marcellis 10 rozen 5e H. Arts, 6 eénen 6e H. de Mulder, witte rozen7e W. Jaspars, 6 keer papier zonder punten 8e A. van Stip hout, 6 matten 9e L. van Dijck, ge heime prijs; 10e Jac. van Osch, 103 punten; lie Jan Arts, 94 punten; 12e L. van Hoof, minst aantal punten. Alles in 32 schoten. Dinsdagavond a.s. zal St. Hubertus eene algemeene ledenvergadering hou den, waarin beraadslaagd zal worden Winterdicnst Spoorwegen. Zondag 5 October begint de winter- dienstregeling der Spoorwegen. Op 't traject VenloNijmegen is geene wijziging in de uren van vertrek aan gebracht. Deze zijn voor station Ven ray als volgt Richting Venlo: 8.06, 10.12, 12.16, I.05, 3.13, 5.32, 6.53, 9.20. Richting Nijmegen 6.34, 8.29, 9.50, II.55, 1.51, 4.39, 6.09, 10.13. Plechtige inzegening en opening der nieuwe 0. L. School te Yenray-Heide. Woensdag 1 October werd door den ZeerEerw. Heer Pastoor van Ven ray in tegenwoordigheid van den WelEdGestr. Heer Inspecteur op het Lager Onder wijs, den Edel Achtbaren Heer Burge meester, Ileeren Leden van den Ge meenteraad en talrijke belangstellenden de nieuwe O. L. School plechtig inge- egend. Van schier alle woningen in den omtrek der school wapperde ter dezer gelegenheid de vaderlandsche driekleur, terwijl voor de school een mooie eere- boog was opgericht en de school zelf, alsmede de woning van het hoofd, zeer smaakvol waren versierd. Na de inzegening hield de Ed.achtb. Heer Burgemeester eene rede, welke wij in ons volgend nummer in haar geheel zullen opnemen. Nadat nog het woord was gevoerd door den heer Van den Donk, inspec teur van het Lager Onderwijs en door den heer Driessen, Hoofd der nieuwe school, dankte de heer A. Droesen, namens de bewoners van de Heijde, allen die tot de totstandkoming dezer school hadden medegewerkt. De Zangvereeniging «Het Heide bloempje" luisterde de plechtigheid met eenige keurig uitgevoerde zang nummers op. Dinsdag 7 October a.s. zal in de Parochiekerk alhier door Z. D. H. den Bisschop van Roermond het H. Vorm sel worden toegediend aan de kinderen van Venray en rectoraten en omlig gende parochies. Veulenmonstering te Horst, Dinsdag 7 October zal te Horst de jaarlijksche keuring gehouden worden van de afstammelingen der hengsten Germinal de Loyers, Cavalier de Grubben, Togo d'Elène en Karei van de Associatie «Venray, Horst en om streken. Circa 140 veulens zijn ter keuring ingeschreven. Op de Maandag alhier gehouden paardenmarkt waren circa 150 paarden en veulens aangevoerd. De handel was echter slechts matig, terwijl voor de verkochte dieren echter I prijzen betaald werden. De Rechtbank te Roermond eischte Dinsdag tegen Th. W. 28 jaar, alhier, wegens mishandeling f 20 boete of 10 dagen hechtenis. fokdag. B. voor varkens, A. voor rund vee. Daar de fokdagen voor rundvee voldoende bekend zijn, kunnen we dit gedeelte onbesproken laten. Met de fokdagen voor varkens is 't echter anders. Dit is voor deze streken iets nieuws. In Hilvarenbeek en andere plaatsen zijn zij reeds eerder gehouden en met stijgend succes. Er bleek een enorme belangstelling voor te zijn zelfs van deze streken, ook uit Venray, is men er naar toe geweest. En geen wonder. De varkenshouderij is voor den boer jaren lang een belangrijke bron van inkomsten geweest en op 't oogenblik is zij ook wederom zeer loonend. De varkensstapel is verbazend uitgebreid, dank zij de goede financieele uitkomsten. Het bestuur van den fok dag meende dan ook, dat 't opgezette plan zou kunnen slagen. En 't zal slagen Ruim 60 inschrijvingen zijn reeds binnen. Meer dan 100 varkens zullen worden aangevoerd. Voegen, we hierbij, dat dit alle volbloedvarkens zijn van de 2 meest vooraanstaande raspen, dan zal iedere boer er wel van overtuigd zijn, dat een bezoek aan St. Anthonis de moeite dubbel zal loonen. Voor liefhebbers zal er ook gelegen heid zijn tot het aankoopen van var kens, waarvoor de tijd nu zeer gunstig is. Wij vernemen dat de leerlingen van de lagere landbouwschool uit Venray met hun directeur ook een excursie naar den fokdag zullen maken. Dit juichen wij ten zeerste toe en hopen tevens dat het voor de boeren en vooral voor de jonge boeren een aansporing moge zijn, om zich bij de Lagere Land bouwschool aan te sluiten en ook op te trekken naar St. Anthonis. Het zal voor ieder een leerzame dag zijn. College yan Advies. De Limburgsche Kiezersbond heeft de volgende voordracht opgemaakt voor het College van Advies II. Donné, Venlo, pater Petrus Nielen (O. F. M.) Weert, mr. L. F. H. Regout, Meerssen, J. M. H. Schoonbrood, Maas tricht, Th. Stappers, Heerlen, en Th. Verheggen, Buggenum. Alle de voor gestelden waren door het bestuur voor gedragen. Zij vertegenwoordigen prac- lisch de R. K. Werklieden, den R. K. Middenstand, de R. K. Werknemers, den R. K. Werknemenden Middenstand en de R. K. Landbouwers. tegenwoordiger van H. M. in deze gemeente op pri Venray, 1 October 1924, De Burgemeester O. VAb over de dezen winter te geven uit voering. Nakeuring van springsticren. De nakeuring van de springstieren zal plaats hebben op Maandag 20 Octo ber te Venray, ter plaatse genaamd Henseniusplein, 's morgens om negen uur voor de gemeente Venray, Te Meerlo ter plaatse genaamd Marktplein, des middags twee uur voor de afdeelingen Well en Wellerlooi der gemeente Bergen en der gemeenten Meerlo en Wanssum. WANSSUM. Voor de rechtbank te Roermond werd hervat het onderzoek tegen den landbouwer P. G. D. 26 jaar wonende alhier aangeklaagd van huis vredebreuk in het café van V. alhier, welk onderzoek wegens pertinente ont- kentenis van schuld de vorige week was uitgesteld tot het hooren van den verbalisant. Thans bekende beklaagde echter, hetgeen hij de vorige week loochende en luidde de eisch dertig gulden of dertig dagen boete. WELL. Dezer dagen wilde een Duitsche vrachtauto met aanhangwagen de veerpont alhier oprijden. Het gevaar te bleek te zwaar beladen, met gevolg dat de pont aan een kant geheel onder water kwam te liggen. Met behulp van enkele personen die juist de Maas wilden oversteken, werd de vracht ge lost en de kolossus midden op de pont gezet. Het verkeer was echter enkele uren gestremd geweest. Zou het niet goed zijn voor zulke voertuigen een maximumgewicht vast te stellen Zedenmisdrijf. De krijgsraad uitspraak doende ver oordeelde H. Th. V. geboren te Seve- num, 20 jaar, dienstplichtig soldaat van het 2e Reg. Infanterie te Venlo, wegens openbare schennis der eerbaarheid tot 3 maanden gevangenisstraf, voorwaar delijk met een proeftijd van drie jaren. De aanslag te Afferden. Betreffende het familiedrama te Affer den kreeg de C. C. na de inlichtingen welke zijter zake had ingewonnen, een geheel andere lezing. Het betreft hier niet een opzettelijken aanslag wat wel te konkludeeren is uit de omstandigheid, dat de dader onmiddellijk na den aanslag is overge bracht naar het krankzinnigengesticht te Venray. HORST. Door de Marechaussee is aangehouden en naar de gevangenis te Roermond overgebracht J. B. bedrijfs leider alhier, verdacht van verduistering. ROERMOND. Op de Coop. Eiermijn van Maandag was de aanvoer 900000 eieren. Hoogste prijs f 12. Laagste-prijs f8,80 Fokdag te St. Anthonis. Op Woensdag 8 October zal te St- Anthonis worden gehouden een groote De Burgemeester en Wethouders van Venray doen te weten, dat door den Raad dier Gemeente in zijne verga dering van 14 Augustus 1924 zijn vast gesteld'de volgende verordeningen: A. VERORDENING op de heffing eener belasting onder den naam van «Leges" voor door of vanwege de gemeente Venray verstrekte diensten. B. VERORDERÏNG op de invordering eener belasting onder den naam «Leges" voor door of vanwege de gemeente Venray verstrekte dien sten. Zijnde de verordening sub A goedge keurd bij Koninklijk Besluit van 17 September 1924, No. 9, waarbij de ver ordening van 14 Augustus 1924, houden de voorschriften, naar welke de rech ten zullen worden ingevorderd, is aan KIBSSUJSB BÏIHSTII Parochiekerk Morgen collecte ter be^trijdïi van het H. Vormsel. Te verdienen een vollen aflaat de kerk bezoekt voor alle}, die communiceerd hebben en bidden Z. H. den Paus. 2 uur groote Congregatie. 2 u voor de Vormelingen d;e, de hebben. .3 uur Lof, Ro::enkran langs de pastorie. 5 uur H. Fan Maandag half 8 leesmii, 8 u voor de Eerw. Heeren Peter Jc Holthuizen. Dinsdag om 6 uur H Mis Communie voor de vormeli igen kwart na 7 wordt Z. D. H. Je Bis aan de pastorie, half 8 H. M waarbij de vormelingen dezer woordig moeten zijn, daarna zal worden toegediend aan d kind rochie Om 10 uur zal Uet H. t toegediend aan de kinderen der 1 Blitterswijk, Wanssum en Geija raten onder Venray. Men wordt verzocht dezen dag Woensdag halt 8 leesmis, 8 Joh. Niessen en echtgenoote Donderdag 7 uur te Veltum leesmis, 8 uur jaarg. voor Hendr Vrijdag half 8 leesmis, uur Alb. Esser en Joh. van deiBooi Eiken dag om 6 uur Lo en 5 Zaterdag komeu de kir< eretf biechten. Paterskerk Morgen feest van O. L. Vrouw Rozenkrans, om 5, 6 en V uu: Hoogmis. 5 uur Lof en Rozenh Jongelingencongregatie. Maandag feest van de H. Mari; de Vijf Wonden, volle aflaat o Lof en Rozenhoedje- Dinsdag half 8 Hoogmis ter t Antonius, 6 uur Lof en Rozenhof Vrijdag half 8 Hoogmis, fe Daniël en gezellen, volle aliaat Lof en Rozenhoedje Deze week iederen avond om 6 hoedje en gebeden der OctoUerma lïïRGIRmil süWi 26 Sept.--2 O' GEBOREN Wilhelmina H. Vermeul Catharina W. Hendr,ks, Antonius W. H. Poe s, U. Antonius G. Remmen, NI Wilhelmina H. P. M. Bc Hubertus J. Mander.'., La HUWELIJKEN Engelbertus Martens, l wer te Bergen en Maria 25 j. te Venray. OVERLEDEN Hendrik Hermans, ec Wilmsen, 55 jaar, Klein 1 patiënt St. Servatius^ 1 patiënte St. Annages En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort den 1 October 1924. De Burgemeesler en Wethouders voornd. O. VAN DE LOO De Secretaris, VAN HAAREN. Administratief bezoek Commissaris der Koningin. De Burgemeesler van Venray brengt ter algemeene kennis, dat de Heer Commissaris der Koningin voornemens is Dinsdag 14 en Woensdag 15 Octo ber a.s. deze gemeente tc bezoeken, teneinde een onderzoek in te stellen naar alles wat het beheer en de be langen der gemeente aangaat, en elk ingezetene te hooren, die hem daarover of over andere aangelegenheden zou den verlangen te spreken. Op Dinsdag 14 October zal voor de autoriteiten en de overige ingezetenen gelegenheid bestaan den Heer Com missaris der Koningin ten Raadhuize (Schoolstraat) te spreken te ZES UUR namiddag. Zij die daarvan wenschen gebruik te maken, worden verzocht, voorzoover zij als voorzitter eener vereeniging of eenige andere officieele kwaliteit geene aparte kennisgeving mochten hebben ontvangen, van dat verlangen te doen blijken, door teekening Ier Gemeente- Secretarie eener audientielijst vóór 10 October a.s., bij voorkeur op Maandag 6 en Dinsdag 7 October tusschen 10 en 12 uur voormiddag. De Heer Commissaris der Koningin deelt mij tevens mede, nat hij, erken telijk voor de eerbewijzen, hem bij vorige gelegenheid te beurt gevallen ditmaal wenscht, dat de ingezetenen zoo min mogelijk uit hunne bezighe den gestoord worden en zijne komst uitsluitend aan de behandeling van zaken gewijd blijve. In verband met dezen door Zijne Excellentie nadrukkelijk uitgesproken wensch, moge ik U dan ook met aandrang in overweging geven te willen zorgen, dat het eerbetoon, te bewijzen aan den vertegenwoordiger van H. M. de Koningin in dit gewest, beperkt blijve tot het uitsteken der vlaggen. Ik reken er echter op, dat een ieder zoowel in de kom als op de gehuch ten, door het uitsteken der vlag blijk geeft, de aanwezigheid van den ver St. Antonius-Pati 2 uur congregatie;1 Kle patronaat worden jlrwat liet Lof van 3 uui t Gr( Worden g;evi 1 koperslagersknecht 1 burgerdienstmeid voor 1 huishoudster burgïrge; 2 keukenmeiden 1 boodschapmeisje 1 smidsknecht 1 schaapsherder 1 slagersknecht 1 barbiersbediende seke 1 boerendienstmeid 200 mijnwerkers (skiepei 30 jaar 2 burgerdienstmeideb 1 keukenmeid v. Duurnr Scbildersknechten voi 55 a 60 ct. per uur Bieden zich 1 bakkersknecht 3 aar 2 jongens 13—14 j. voor 2 werkmeisjes voot 2 oi 2 schildeiknecbts 1 kleermakersleerlicg 1 tuinier 1 kleermakersknecht 3 kantoorbedienden 1 schoenmakersknecht 1 bakkersknecht 1 kindermeisje vo Pa' 1 jongen 13 jaar jor bi gerégeld Hoenderstr Ondergeteekende beric ontvangst eener gron eersle kli als KLOKKEN, Heeren- en Da'Stes-I enz. onder volle tegen zeer lage onder garantie. h Beleefd aa -3vel Gasstraat IC

Peel en Maas | 1924 | | pagina 2