Bezoi F0KI et. m: op 8 0c VARKE! RUND1 Dankbetu Landbouwkid Gemengd Nieuws. Districts-arbei Afd. Veevezi betaling der Hardy I f 914; II f 5,409; Bonne Louise f922; Maagdeperen f 48,90; Val Sterappelen f2,8010Diverse valappelen f 0.707 Belle de Boscope f 6,5011Zoete appelen f 3,80f 6, De manoeuvres. Woensdag en Donderdag had ons dorp en omgeving het voorkomen van in oorlogstoestand te zijn. Wel liep het heel wat vreedzamer af, al hoorde men Woensdagmiddag dan ook voort durend geweer- en mitrailleurvuur, terwijl vliegmachines onophoudelijk boven ons dorp de lucht doorkruisten en in en buiten het dorp schijnge vechten plaats hadden tusschen cava lerie en wielrijders. Ordonnansen per motor renden af en aan. Voort durend nieuwe troepen trokken Woens dagmiddag van alle toegangswegen ons dorp binnen, als cavalerie, wiel rijders. rijdende- en veldartillerie, pon tonniers, mitrailleurs, telegraaf- en telefoonafdeelingen enz. en tegen den avond was het eene drukte dat er bijna geen doorkomen aan was. Ge leidelijk werden echter vele troepen ter inkwartiering naar de omliggende dorpen gezonden. In den namiddag vertoefde alhier Z.Exc. de Minister van Oorlog, van Dijk. Donderdag was de drukte in onze omgeving heel wat minder, doordat het operatielerrein zich meer in de richting Venlo verplaatste. In deze richting begaven zich Don derdagmiddag drommen nieuwsgierigen om getuige te zijn van min of meer groote gevechten op open terrein en van het défilé voor H. M. de Koningin, dat ter hoogte van Soest onder Grub- benvorst gehouden werd. Gisteren was de laatste dag der ma noeuvre, welke besloten werd met een groote revue van alle deelnemende troepen voor H. M. de Koningin. Dinsdag 23 Sept. jl. vierde de WelEerw. Heer Kapelaan Dinckels alhier zijn 12i/ü-jarig priesterfeest. Zaterdagmorgen omstreeks 12 uur ontstond brand in de woning en schoenmakerij van J. van de Mortel aan den Overloonschen weg alhier. Hoewel de brandweer vrij spoedig ter plaatse was, kon, wegens gebrek aan water, niet verhinderd worden dat het gebouw totaal uitbrandde. Slechts eenig huisraad kon gered worden. Verzekering dekt de schade. Denzelfden avond omstreeks half 11 werden we wederom opgeschrikt door het gelui der brandklok. Thans woedde het vernielend element te Leunen op de Steeg, waar een schuur van den landbouwer H. van Megen een prooi der vlammen werd. Door spoedig toe gesnelde en kloeke hulp werden de belendende gebouwen gevrijwaard. Op de Woensdag alhier gehou den jaarmarkt was veel vee aange voerd. De handel, vooral in dragend vee, was vlug. Ook biggen waren er veel ter markt gebracht, hiervoor be steedde men prijzen van 710 gulden f>er stuk. Kramerijen zooals gewoon- ijk overtollige aanvoer. Uitslag aanbesteding glas- en verfwerk van het nieuwe gebouw bij het St. Servatiusgesticht Jos.- Custers f 2366 P. Beerkens f 2350 Firma J. Vermeulen f 1948 A. Kusters f 1832 F. Schaeffers f 1797 G. Pouwels f 1395 Aan den laagsten inschrijver gegund. Dezer dagen had de landbouwer J. B. te VelLum het ongeluk bij het van de kar springen met een voet in de leidsels te blijven hangen. Hij kwam zoodoende voor het rad der ge laden kar te vallen. Doordat het paard echter onmiddellijk stilstond, kwam B. er met een paar gekneusde ribben af. Zondagmiddag passeerde alhier een luchtballon, die tusschen Overloon en Sambeek daalde. De bemanning, bestaande uit 5 per sonen, was afkomstig uit Gent (B.) Turnclub „Sint Christoffel". Naar wij vernemen, is als datum van de Uitvoering der Turnclub vast gesteld de derde Zondag van October. Deze uitvoering wordt door de Turn club aangeboden ten bate van het Patronaat. De entrée zal niet hoog zijn. Het ligt in de bedoeling om bin nen korten tijd dezelfde uitvoering te geven voor de ouders van de turners en gymnasten. Voor het H. Hart-standbeeld. N.N. Voor genezing eener zieke f 15. In den nacht van Maandag op Dinsdag werd ingebroken in het St. Servatiusgesticht alhier. Men heeft zich toegang verschaft door de privaat en van daar door een deur welke in den zaal van een paviljoen uitkwam. Vermist werd een 3tal kistjes sigaren en f 5. De maréchaussée heeft de zaak in onderzoek. Alhier is men volop bezig met het rooien der aardappelen. Over 'de opbrengst is men goed tevreden. Maar er wordt zeer veel geklaagd over het vele rotten, vooral op de lage gronden. HEIDE. Naar wij vernemen zal onze nieuwe O. L. School a.s. Woens dag officieel worden geopend, waarbij de Gemeenteraad van Venray is uitge- noodigd. WELL. De chauffeur Mich. K. van hier reed met zijn auto tegen een boom op, zoodal de wagen zwaar be schadigd werd. Persoonlijke ongelukken hadden gelukkig niet plaats. VENLO. Een auto met vier inzitten den, blijkbaar te hard kermis gevierd, reed Dinsdagochtend, ongeveer 4 uur in de Gr. Kerkstr. het trottoir op en botste tegen de winkeldeur van M. B., die sterk beschadigd werd. Ook de auto werd van voren vrijwel vernield. Aan het stuurrad zat een chauffeur onder invloed van sterken drank. De schade zal worden vergoed aan B. De Duitsclie grenskantoren. De grenskantoren Ivaldenkirchen en Straelen in de nabijheid van Venlo zijn door de Belgische douaniers over gedragen aan de Duilsche Zollbeamb- ten. De Duilsche tarieven en bepalingen zijn thans weer op deze kantoren geldig. Valscli geld. Namens de Sladlische Sparkassa te Kaldenkirchen is bij de kassiers Haff- mans en Steegh te Venlo een valsch bankbiljet van f60 ter verwisseling aangeboden. De politie heeft het bank biljet in beslag genomen. Ongeluk op de kermis. De 8-jarige J. S. die op de in volle vaart zijnde Poneybaan, staande op het kermisterrein te Venlo, springen wilde, kwam daarbij tusschen de wielen terecht. Hij brak daarbij het sleutelbeen en werd aan been en voet gekwetst Zeer ernstig gewond werd hij naar het hospitaal overgebracht. De dief op den vlaggestok. Terwijl mevr. wed. S., rentenierster te Blerick, :zich beneden in haar woning bevond, werd Dinsdagavond op de 2de verdieping van het huis ingebroken. De dief kwam het huis langs den vlaggestok binnen en ontvreemde 1 diamanten hanger, 1 gouden horloge, 2 gouden armbanden, 1 gouden ketting en een gouden dasspeld. Het aanwezige geld werd door den. dief niet gevonden. REUVER. Alhier werd Maandag angehouden een over de Duilsche grens gevluchte soldaat van het Engel- sche bezettingsleger. ROERMOND. Op de Coop. Eiermijn van Maandag was de aanvoer 1000000 Hoogste prijs f 11,50. Laagste prijs f9. Kerkdief. Door een jongen man, naar schat ting 20 jaar oud, zijn drie offerblokken in de kerk van den H. Lambertus te Kerkrade opengebroken en van hun inhoud beroofd. Een werkvrouw had den vreemdeling opgemerkt en den koster gewaarschuwd. Een vaag sig nalement van den kerkdief, die wist te ontkomen met den buit, is bekend. R. K. Kiezersbond yoor Limburg. In de bondsvergadering van den R. K. Kiezersbond voor Limburg, be legd op Zaterdag 27 September a.s. des namiddags te 2 uur te Sittard, in de zaal der Katholieke Actie, zal na afhandeling der op de agenda geplaatste punten een politieke .rede worden ge houden door den heer H. G. H. Her mans, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. Stand fruit cn warmoezerygewassen. De stand van het fruit en de warmoe- zerijgewassen was op 20 Sept. volgens mededeeling van de Directie van den Landbouw in Limburg als volgt: Appelen over het algemeen matig; peren zeer goed; bloemkool vrij goed; savoyekool en roode kool goed spruit kool zeer goed tot goed te Maastricht en omstreken en elders goed boeren kool vertoont overal een goeden stand schorseneeren algemeen goedprei zeer goed tot goed; andijvie goed. Geen vertrouwen meer in de Regeering. De Tel. meldt uit Maastricht: In de vergadering van de hier ge vestigde afdeeling van den Ned. R. K. Bond van P. T. T. personeel »St. Petrus" kwam men tot de slotsom, dat het tractement met bijna 1/4 gedeelte der jaarwedde is verminderd, niettegen staande het idexcijfer van voedings middelen in 1923 op 140 nu reeds op 150 steeg. In een motie, die me' algemeene stemmen werd aangenomen, werd tegen iedere verdere verlaging der salarissen geprotesteerd en gaf de ver gadering haar leedwezen te kennen, dat het in de gegeven omstandigheden niet mogelijk zal worden, de regeering verder te steunen, daar het vertrouwen zeer ernstig geschokt is. Zij drong er echter bij het Bondsbestuur op aan om alle middelen aan te wenden om verdere verslechteringen tegen te gaan. De voorzitter waarschuwde, in 1925 niet uit baloorighei'd op andere dan Katholieke candidaten te stemmen wel kunnen andere candidaten naar voren worden gebracht. Einde Zomertyd. De minister van binnenlandsche zaken en landbouw heeft aan de gemeentebesturen verzocht, er op toe te zien, dat de tijdsaanwijzing op de openbare, door het gemeentebestuur beheerde klokken 5 October van 3 uur 's morgens af weer in overeenstemming zij met de tijdregeling van den middel baren zonnetijd van Amsterdam, welke dan aanwijst 2 uur 's morgens. Reclame in poststempels. Voor den President van de Haagsche Rechtbank is Woensdag in kort geding behandeld de actie tegen den Staat in zake Blue Bandreclame in poststempels. Mr. de Ilartog, die optrad namens de hofstede te Bussum, achtte de han deling onrechtmatig en in strijd met het eigendomsrecht. Mr. Nijpels, als advocaat van de Vereeniging voor Zuivelindustrie en Melkhygiëne, noemde de reclame een inbreuk op de rechtsorde en verdedig de de bevoegdheid van den president, De landsadvocaat, mr. Telders, be streed die bevoegdheid en deed een beroep op de opvattingen van het internationaal postverkeer. Bovendien is het maken van reclame in post stempels gesanctionneêrd door art. 9 bis der posterijenbegrooting 1923. Uitspraak 29 September 11 uurv.m. Autobus verbrand. Toen de heer P. uit Tilburg Maan dagavond over den Moergestelschen weg reed met zijn autobus, haperde volgens de N. T. Ct. de motor en kwam P. tot de conclusie dat de benzine op was. Bij het vullen van het reservoir sloeg plotseling de auto in brand. Deze brandde geheel uit, alleen de motor bleef gespaard. Ge lukkig bevatte de bus geen passagiers. Overreden. Te Veghel is de ploegbaas v. D. onder de tram geraakt, waarbij hem een voet geheel en de andere gedeelte lijk werd afgereden. Eikel-overvloed. De eikeboomen zijn dit jaar als het ware overladen ^net vruchten. Volgens weerprofeten voorspelt dit een strengen winter. Door den bliksem gedood. Tijdens een hevig onweer, dat Maan dagmiddag boven Grouw woedde, werd de arbeider W., die een schuilplaats had gezocht in een molen, door den bliksem gedood. Te le Exloërmond zijn tijdens een hevig onweer 3 paarden van den land bouwer Braam door den bliksem ge troffen en gedood. Dc moord te Scheveningen. In den ochtend na Kerstmis in 1918 is de 69-jarige Gerrit van den Oever, van wien bij buurtgenooten bekend was dat hij, hoewel een sober kluize naarsleven leidende, er warmpjes in zat, in zijn woning aan de Nieuwe Laantjes te Schevenmgen dood en be bloed op bed gevonden. Er bleek gestolen te zijn een porte feuille met geld en een gouden horloge met ketting, zoodat de politie al aan stonds aan een roofmoord dacht. Sedert werden eenige verdachten aangehouden, doch allen werden na korteren of langeren tijd weer in vrij heid gesteld. Door uitlatingen bij een burenruzie heeft de politie thans weer vier Scheve- ningers, die goed bekend waren met den handel en wandel van Van den Oever, gearresteerd. Volgens getuigen verklaringen zou dit viertal kort na de ontdekking van den vermoedelijken roofmoord, gezien zijn toen zij een in den bewusten Kerstnacht ten nadeele van v. d. O. gestolen boomstam aan het verdeelen waren en ook moet een der aangehoudenen in het bezit zijn ge weest van den ontvreemden horloge ketting. De vier verdachten zijn naar het huis van bewaring overgebracht. De politie vermoedt dat een hunner den moord heeft gepleegd en dat de buit onderling is verdeeld. Een drama op dc Zuiderzee. Twee kinderen verdronken. Maandagmiddag heeft in den storm op de Zuiderzee ongeveer 10 K.M. ten Westen van Urk een scheepsramp plaats gehad, waarbij twee kinderen zijn verdronken. De »Twee Gebroeders," schipper L. v. d. Kolk, uit Amsterdam, is tijdens den plotseling opgestoken storm omge slagen en gezonken. De schipper, zijn vrouw en drie kinderen konden zich in een roeiboot redden. Een zesjarige jongen en een meisje van 4 jaar, die beiden in de roef waren konden niet meer van boord worden gehaald en verdronken. De schipper en zijn vrouw en drie kinderen zijn later door schip per Elzinga uit Zwartsluis opgepikt en aldaar binnengebracht. Den dader op het spoor? De teekenaar C. van E., die Zondag middag in de Krabbenbosschen onder Princenhage ernstig mishandeld werd, heeft, na het ondergaan van een zware operatie aan het hoofd, in het Diacones- senhuis te Breda, zijn spraakvermogen teruggekregen. Op eenigen afstand van de plaats, waar de aanslag plaats had, is het in elkaar gefrommeld plunje gevonden van een landlooper. Deze schijnt, met de kleeren van zijn slachtoffer aan, de wijk genomen te hebben over de Bel gische grens. De nieuwste sport. We lezen in het »Eindh. Dbl." over den volgenden wedstrijd in Tongelre gehouden Twee personen hadden een wedden schap gemaakt om 100 aardappels, die op 1 Meter afstand van elkaar gelegd waren, in een mand te brengen, dus een afstand van 100 M. De heer v. d. Heijden, door wien de strijd was ingezet, had zich een half uur duchtig geweerd, maar gaf den moed ophij had toen 51 stuks in de mand gedeponeerd. Beter bracht F. Fransen Fzn. het er af, die nog jong in de sportwereld, wel toont iets te kunnen presteeren. Be doelde Fr. kwam van den wielerwed strijd uit Geldrop en had daar een koppelwestrijd gewonnen, terwijl hij hier de 100 stuks aardappelen in 48 min. 36 sec. in de mand deed ver huizen. Eerstdaags lezen we natuurlijk van geslagen records in het aardappelen- rapen 1 Doodelyk ongeluk. Woensdag waren eenige werklieden te Vlaardingen bezig een juk overeind te zetten, dat bij het ertsrijden wordt gebruikt. Onder hen bevond zich de 31-jarige H. v. d. H. Toen het juk on geveer ter schouderhoogte van den grond was gelicht, kantelde het en sloeg over naar de zijde, waar v. d. H. stond. Deze kreeg de zware paal op het hoofd en kwam hierdoor te vallen terwijl het juk op hem viel. Nadat hij bevrijd was, heeft hij nog circa tien minuten geleefd en zonder tot bewust zijn te zijn gekomen, ip hij overleden. Hij was gehuwd en had zes kinderen. De moord te Asperden. De dader ter dood veroordeeld. Wij hebben indertijd mel ding gemaakt van de gruwelijk moord partij, welke eenigen tijd geleden in Asperden, betrekkelijk dicht bij de grens, heeft plaats gevonden en welke om hare afschuwelijke omstandigheden een rilling heeft doen gaan door de grensstreek, zoowel aan onze als aan gene zijde der landspalen. Gelijk we reeds kort meldden, werd de dader van deze beestachtige hande ling door het Gerechtshof te Cleve ter dood veroordeeld, terwijl zijn mede plichtige tot 10 jaren tuchthuisstraf werd veroordeeld. We willen op het verloop van het rechtsgeding nog even terugkomen. De zaak diende zooals gezegd voor het gerecht te Cleve. Waar niet alleen in Asperden, maar in verren omtrek de geheele bevolking met afschuw vervuld was van deze gruwelijke moordpartij, behoeft het geen verwon dering te wekken, dat honderden de publieke tribune vulden, terwijl velen geen plaats konden vinden bij deze rechtszitting. Op de beklaagdenbank zaten de beide aangeklaagden, de moordenaar J. Litjes en zijn medeplichtige Van Baal. De aangeklaagde Litjes was bleek, terwijl de medeplichtige Van Baal rond staarde met een cynische uitdrukking op zijn gelaat. J. Litjes wordt beschuldigd, op 28 Juni 1.1. Mej. Petronella Hemmers met voorbedachten rade vermoord te hebben. Hij bekende zijn schuld. Uit de verhooien van beide beklaag den vernam men, dat Litjes sinds Vastenavond 1924 verkeering had met de verslagene. Toen hij met Van Baal sprak over de gevolgen dezer verkee ring, raadde deze hem aan, zijn meisje van kant te maken. Nadat omstandig verhaald is, hoe de eerste beraamde plannen tot moord niet ten uitvoer werden gelegd, verne men we, dat Litjes op den middag van den moord met zijn meisje afgesproken had, met hem tabak af te gaan halen aan de grens. De beestmensch wachtte op een stille plek in het bosch onder Asperen zijn meisje op, en sloeg haar met de bijl, welke hij onder zijn jas verborgen had, bewusteloos. Hij sleepte daarna zijn slachtoffer naar een van te voren gegraven kuil en sneed haar den hals door. Hierna had de moorde naar een schop gehaald en het lijk begraven. Na langdurige beraadslaging deelde de president der rechtbank het volgen de vonnis mede De beklaagde Litjes wordt wegens moord ter dood veroordeeld. De medeplichtige Van Baal bleek uit de verhooren ook een gedegenereerd beestmensch, aan wien de invloed van den onmenschelijken oorlog niet is voorbij gegaan. Zijn gezegde»Als ik het meisje voor den kop sla, is ze goed geslagen. Ik heb er in den oorlog al meer kapot gemaakt, en als het niet zoo zou opvallen, zou ik het met mijn vrouw ook zoo doen," zeggen in deze wel voldoende, dat de rechtbank hier af te rekenen had met een paar dividuen, niet waard te leven. Tegen .Van Baal werd wegens mede plichtigheid 10 jaren tuchthuisstraf geëischt. Bij het vernemen der vonnissen voer een schrik door de toehoorende menig te, vergezeld van een goedkeurend gemompel. Het gerecht heeft gesproken, de moord heeft zijn boete en de gerech tigheid haren weg gevonden. De veroordeelden namen hun straf gelaten aan. N.L. Dc gedeeltelijke ontruiming in het Ruhrgebied. De berichtgever te Essen van het 'Berl. Tag." meldt, dat sneller dan verwacht werd een begin is gemaakt met de gedeeltelijke ontruiming van het Ruhrgebied. Reeds zijn 10.000 man Belgische en Fransche troepen zijn af gemarcheerd naar hun eigen garni zoenen. Men schat het totaal aantal van de troepen, Micumbeambten enz. die verdwijnen, reeds op een 20.000 man. Familietwist te Luik. R. die Zondag door zijne nicht S. W. huisvrouw L. te Luik doodelijk werd gewond is Dinsdagmorgen aan de be komen verwonding overleden. Vroeg winter. Maandag heeft het in Noord-Schot land gesneeuwd. Een ijzige wind blaast over het land. Van den Atlantischen Oceaan, zenden schepen draadlooze berichten, meldend dat een vreeselijk onweer woedde. De orkaan heeft talrijke slachtoffers gemaakt. Maar een Vlaming. Men schrijft aan de (Brussels che Standaard Het is gebeurd te Kortrijk, in het hartje van Vlaanderen, op 6 Septem ber van het jaar 1924. Een korporaal van het 3e regiment Jagers te voet gaf bevelen in het Fransch, aan een dood- eenvoudigen Vlaamschen boerenjongen, Gustaaf van Meenen van Seeveren.tot het verrichten van een karweitje. De Vlaming, diegeen woordje Fransch verstaat, werd, onder een vloed van Fransche scheldwoorden, bij den nek gegrepen en zoo verschrikkelijk ver wrongen, dat hij eenigen tijd builen kennis bleef. Nu is zijn hals geheel ongevoelig en het hoofd stokstijf op de schouders. Daar de legerdokters van Kortrijk er niet klaar in zien, is hij naar het militair hospitaal te Gent ge zonden, waar hij onder X-stralen on derzocht wordt. De dader van dit feit heeft slechts een onbenullige straf op- geloopen. Het was immers maar een Vlaming dien men mishandeld had 1 Nieuwe genezing te Lourdes. Mevr. Elisabeth Pichot, 55 jaar, wonende te Luik, rue des Wallonsll, is moeder van 15 kinderen, waarvan er nog 8 in het leven zijn. Voor 4 jaar werd zij een eerste maal geopereerd aan den levervoor twee jaar moest de operatie worden her nieuwd. Al dien tijd moest zij braken en leed zij aan maagstoring. Voor twee maanden kwam er bloed- spuwen bij en vertoonden zich al de verschijnselen van kanker. Dr. Vonc- ken, van Luik, wilde haar niet opereeren wellicht omdat hij vreesde, dat het toch niets kon opleveren en de zieke niet meer bij machte was de bewerking te doorstaan. Mevr. Pichot kon niets aan voedsel meer innemen in dezen ellendigen toestand nam zij hare eindtoevlucht tot de H. Moeder Gods. Gesteund door inspuiting met morphine voltrok zij de reis naar Lourdes. Hier ook vermeerderen haar pijnen voortdurend, doch dit schokte geenszins haar vertrouwen in de hemelsche tusschenkomst. Zij weigerde opeens de morphine-inspuiting en ver langde te eten, wat zij dan ook zonder Je minste moeilijkheid of pijn deed. Zij werd door 33 geneesheeren onder zocht. Zij loopt en wandelt met alle gemak haar gelaatskleur is nog wat geel gebleven. Wat verschil intusschenzij die sinds 4 jaar niet meer kon gaan en de onuitstaanbaarsle pijnen leedThans eet zij normaal en voelt geen het minste letsel meer. Laat ons, teekent de BruSselsche Standaard hierbij aan, het oordeel der kerkelijke overheid niet voorloopen het is aan hare wijsheid en haie be voegdheid het woord «mirakel" uit te spreken. Maar zulke feiten stemmen toch elk gemoed tot nadenken, ook dit van ongeloovigen, terwijl wij, christe nen, ons hart voelen jubelen van liefde en dankbaarheid jegens den almach- tigen God en Zijne goede Moeder. BVB9SBUJII STAM YINRAY. 19—26 Sept. GEBOREN Jozef G. van Lierop, Veltum. Wilhelmina H. C. van Kessel, Overloonsche weg Antoon G. Peters, Oirlo. Gertruda H. Bouten, Hiept. HUWELIJKEN Karei A. H. Gommans, 27 jaar, te Tegelen en Johanna P. Houwen, 27 jaar, te Venray. OVERLEDEN Geene. De Burgemeester en Wethouders van VENRAY doen te wet6n, dat door den Raad dier gemeente in zijne vergade ring van 14 Juli 1924 zijn vastgesteld de volgende verordeningen A. VERORDENING tot heffing van rechten voor de opruiming van haardasch en huishoudvuilnis in de gemeente Venray. B. VERORDENING op de invorde ring der rechten, te heffen voor de opruiming ;van haardasch en huishoudvuilnis in de gemeente Venray. Zijnde de verordening sub A goedge keurd bij Koninklijk besluit van 3 September 1924, No. 47 waarbij de verordening van 14 Juli 1924, houdende voorschriften, naar welke de rechten zullen worden ingevorderd, is aange haald. Er is hiervan afkondiging geschied waar het behoort den 24 September 1924. De Burgemeester en Wethouders voornd. O. VAN DE LOO De Secretaris, VAN HAAREN. KK&mHKS DIENSTEN' VENRAY. Parochiekerk Morgen om 2 uur onderrichting voor de vor» melingen die de school verlaten hebben. Wegens deze onderrichting geen kleine Congregatie. Maandag half 8 en 8 uur leesmis. Dinsdag half 8 leesmis, 8 uur jaarg. 2e klas voor Petronella Camps, ouders en zusters. Woensdag half 8 leesmis, 8 uur Sol. jaarg. voor Julia Josephina Verbunt. Donderdag 7 uur te Veltum H Mis. half 8 leesmis, 8 uur jaarg. voor öe Mosmans Vrijdag le der maand so H. Hart van Jezus, half 1 leesmis. 8 uur leesmis, 6 uur aan het H. Hart Zaterdag komen de kinderei biechten Gedurende de maand Octobe: ten 6 uur Lof en Rozenkrans, o 3 uur. In den loop dezer week zal Elisabethvereeniging de jaarli houden worden. A.s. Zondag collecte ter besti ten bij het H. Vormsel. Paterskeri Morgen om 5, 6 en 7 unr l richting, 8 uur Hoogmis met Vergadering 3e Orde kwaï mannen, 2 uur voor de vrouwe Dinsdag half 8 Hoogmis tei Antoniu8, om 6 uur Lof. Woensdag opening van de C Vrijdag, eerste Vrijdag der aan het H Hart van Jezus, Oi met litanie van het H. Hart. eereboete. Vigilie van het fiest Franciscus, vasten- en onthou 3e Orde. Zaterdag hoogfeest van 0. I CU8. 8 uur plechtige Hoogpis 5 uur Lof, waarna de gedicht afsterven van St Franciscis en generale absolutie voor le 3 Gedurende de Octobermiand dagen om 5 uur, op de aniere Lof, Rozenhoedje en d< ai Octobermaand. Collecte om de onkostei bi te bestrijden. St. Antoniiis-Pat Hedenavond zang-repe Morgen de Spaarbink brengen. Anders kin worden bijgeschreven. De leden der Jongeling gelieven zonder uitzondt te zijn, wegens bestuur andere besprekingen. Worden gev 1 koperslagersknecht 1 werk- en waschvrouw 1 burgerdienstmeid voor 1 jongen voor huisknecl 2 arbeiders voor zand- 1 huishoudster burgerge 2 keukenmeiden Metselaars 1 boodschapmeisje 1 smidsknecht 1 schaapsherder 1 meubelmakersknecht 1 boerendienstmeid 200 mijnwerkers (sleepe 30 jaar 2 burgerdienstmeider- 1 keukenmeid v. Deurn Schildersknechten vo 55 a 60 ct. per uur Bieden zich 1 bakkersknecht 3 jinr 1 flinke bakkersleerng 2 jongens 1314 j. rooi 1 kleermakersleerlinj 1 tuinier 1 kleermakersknecht 3 kantoorbedienden 1 schoenmakersknedbt 1 bakkersknecht 1 smidsknecht 3 jaa' ai 1 kindermeisje voor Pa 1 jongen 13 jaar voor b Ondergeteekende oeti besten dank aan al] werkelijk hebben nede perking van den iran nacht. EL. vat. i j'Ei Aanst. ZONDAG 28 van 910 uur bedragende 1 hall p schatting. Dit geldt oo bij aangesloten gehich De Voorzitei De Secrehris deo voor OPENING on 1

Peel en Maas | 1924 | | pagina 2