Blimp! 11 „PEEL EN MUS' I 1 Opening Najaars-Seizoen i I Vroom Dreesma jjEsj rïo MMMMiiiffiiiiiiiiiiüiliü Atlassen" Verpachting gemeentegrond Districts-arbeidsbeurs Gemengd Nieuws. Maandag 29 Sept. Hierdoor berichten wij de ontvangst van een uitgebreide collectie Dames- en Kinder mantels, Mantelcos tumes, Japonnen, Blouses, Kinderjurken, Dagelijks ontvangst van NOUVEAUTÉS. Zaterdag 20 September 1924 No. 38 DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis dat is ingekomen een verzoek van W. H. Martens, bakker, wonende te Ven ray, Oirlo E. 26 om vergunning voor den verkoop van sterken drank in het klein in de benedenvoorkamer van het huis Oirlo E. 26. Binnen twee weken na dagteekening dezer bekendmaking kan eenieder tegen het verleenen der vergunning schrifte lijke bezwaren indienen. Venray, 18 September 1924. Burgemeester en Wethouders voornmd, O. VAN DE LOO. De Secretaris, VAN HAAREN. Merselo en Leunen. Burgemeester en Wethouders van Ven ray brengen ter openbare kennis, dat op Vrijdag 3 October des voormiddag9 elf uur ten Raadhuize door hen in het open baar bij opbod zullen worden verpacht a. het navolgende perceel on'gonnen grond, gelegen te Merselo in den Testrik, genummerd No. 15. groot 5.33 HA. thans in pacht bij Ruypers, kadastraal bekend Sectie H. 1606. De duur der pacht loopt van 1 Novem ber 1924 tot 1 November 1938. b. behoudens goedkeuring van den Ge meenteraad, voor een termijn van 12 jaren, ingaande 1 November a s, een perceel grond kadastraal bekend gemeente Ven ray, Sectie D No. 3592 gedeeltelijk, ter frootte van pl'.m. 11 Aren, gelegen langs e openbar® lagere meisjesschool te Leunen. Nadere inlichtigen omtrent de voorwaar den, waaronder de verpachting geschiedt, worden verstrekt ter gemeentesecretarie. Aanwijzing ter plaatse geschiedt op den dag der verpachting des voormiddags 9 uur. Venray, 17 September 1924, Burgemeester en We:houders voornd, O. VAN DE LOO. De Secretaris, VAN HAAREN lageseafea' Mifefeeliagea. Een flacon Foster's Maagpillen be vat een maand gezondheid voor een familie. Zij zijn een uitstekend laxeer middel, en beteren maagpijn, galzucht, het zuur, slechte spijsvertering, een beslagen tong, schele hoofdpijn, en verstopping. Foster's Maagpillen dienen in elk huis aanwezig te zijn Prijs per flacon van vijftig versuikerde pillen f0.65; in apotheken en drogistzaken. 11 Worden gevraagd 1 koperslagersknecht 1 werk en waschvrouw 1 burgerdienstmeid voor Venray 1 jongen voor huisknecht 2 arbeiders voor zand- en grintgroeve 1 huishoudster burgergezin 2 keukenmeiden Metselaars 1 boodschapmeisje 1 smid «knecht 1 schaapsherder 1 meubelmakersknecht 1 boerendienstmeid 200 mijnwerkers (sleepers) leeftijd 18 30 jaar 2 burgerdienstmeiden 1 keukenmeid v. Deurne Scbildersknechten voor Heerlen loon 55 a 60 cl. per uur Bieden zich aan 1 bakkersknecht 3 jaar aan het vak 1 flinke bakkersleering 2 jongens 1314 j. voor boerenwerk 1 kleermakersleerling 1 boerenknecht 1 tuinier 1 kleermakersknecht 3 kantoorbedienden 1 schoenmakersknecht 1 bakkersknecht 1 smidsknecht 3 jaar aan het vak 1 kindermeisje voor Paschen 1 jongen 13 jaar voor boerenwerk Het totale verbruik van rookartikelen. Het met de tabaksbelasting inge voerde banderolle systeem stelt in staat na te gaan hoe en hoeveel door de Nederlanders wordt gerookt. Het Augustus-nummer van het Maandschrift van het Gent'raal Bureau voor de Statistiek bevat hieromtrent eenige belangrijke cijfers over 1923. In totaal blijken over dit jaar onge veer 1.060.000.000 sigaren te zijn af geleverd, vertegenwoordigend een totaal kleinhandelsprijs van bijna 80 millioen gulden. Sigaren van 10 cent bleken het meest te worden gerookt (ruim 227 millioen stuks) daarop volgen de si garen van 8 cent (ruim 218 millioen stuks.) De bijna 2.000.000.000 afgeleverde sigaretten hadden een totaal waarde van ruim 36 millioen gulden. De grootste aantallen troffen we hier aan voor de 1 cents cigaretten (bijna 644 millioen) hierop volgen de I1/2 cents cigaretten (316 millioen) 295 mil lioen van 21/2 cent, 250 millioen van 2 cent en 218 millioen van 3 cent. Wat de tabak betreft kan worden medegedeeld, dat in totaal 12.800.000 K.G. is afgeleverd met een totaalwaarde van bijna 29 millioen gulden. De totale kleinhandelsprijs van alle over 1923 gebanderolleerde sigaren, cigaretten en tabak bedroeg bijna 145 millioen gulden. Relletje aan liet station te Utrecht. Den geheelen dag waren Maandag te Utrecht langs de lijnen, die het Cen traal Station passeeren, soldaten ver voerd op weg naar de groote manoeu vres. Aanvankelijk ging dit zonder stoornis. Tegen den laten namiddag echter, toen een afdeeling zich op het perron voor het vertrek naar Harder wijk gereed moest maken, werd het plotseling mis. Onder dezen waren er velen, die wat diep in het glaasje had den gekeken. Zij roerden zich zoodanig dat plotseling een formeel relletje ont stond, waarbij de op het station aan wezige vrij sterke macht van politae- troepen hevig bedreigd werd. Het kwam spoedig tot handtastelijk heden en er werden harde klappen uitgedeeld. De politie-troep greep krach tig in en arresteerde twee belhamels. Dit bracht den schrik er een beetje in, de troepen voor Harderwijk werden in allerijl in de wagons geduwd en voort ging het, terwijl menige dreigende vuist uit de coupé-ramen werd opge heven. De op het perron voor een anderen trein achterblijvende troep werd naar de wachtkamers geleid, waar de politie hen bleef bewaken. De verwoeste gebieden in België. Naar blijkt uit de verklaringen van den afgetreden minister Vandevijvere zijn van de 100.500 woningen, die vol gens de jongste opnamen in Juni ge daan, verwoest of grootelijks beschadigd werden, ongeveer 90.000 heropgebouwd, 85.000 hectaren landbouwgronden, die door den oorlog verwoest werden, zijn thans .opnieuw bebouwd, 1150 openbare gebouwen op de 1170 zijn opnieuw op nieuw opgetrokken, terwijl de 350 platgeschoten scholen herbouwd zijn. Aan pensioenen voor invaliditeit was op 31 Juli 1.1. een jaarlijksche som van 38.896.544 fr. toegekend. 11.718 burger lijke slachtoffers van den oorlog ge nieten pensioen; 5.912 op grondslag van 2.880 francs per jaar voor 100 pet. invaliditeit en 5.806 op grondslag van 3.600 fr. Anderzijds is er aan 30.697 personen een pensioen toegekend uit hoofde van gestorven burgerlijke slacht offers Het jaarlijksche bedrag dier uitgekeerde pensioenen beloopt op 21.207.800 fr. De rechtbanken van oorlogsschade hadden op 30 Juni 1921 door uitspra ken, overeenkomsten en voorschotten 6.077.097.959 fr. uitgekeerd in titels en geld voor schadeloosstelling. Het be drag der interesten, uitbetaald voor schade aan personen, beloopt 368.267.905.52 fr. In deze laatste som zijn de pensioenen niet begrepen, uit betaald door het ministerie van finan ciën. Weersgesteldheid en spiering. Men meldt uit Huisen De koude weersgesteldheid is toch niet allemaal schadede Zuiderzee- spiering, het wintervischje bij uit nemendheid, vertoont zich al vroeg en in flinken getale op de vangstplaatsen van het Zuiderbekken. Sommige kustplaatsen hebben al een weekomzet van pl.m. 10.000 pond; de prijs is zonder export voor de binnen- landsche consumptie laag: 25 cents per pondin het begin dezer maand is o.a. uit Volendam (Westwal) het vischje geëxporteerd naar de Parijsche vischmarktthans hebben ook van den Zuidwal de bekende blikverzendin- gen naar BrusselOstende plaats. Typhoon in Japan. Volgens berichten nit Tokio heeft een typhoon in verschillende deelen van Japan groote verwoestingen aan gericht. Door de overslroomingen kwamen ongeveer 100 menschen om. In Saitana worden rüim 300 personen vermist. Talrijke huizen zijn hier verwoest. Jeugdige inbrekers. De politie te Groningen heeft aan gehouden een 12-tal knapen van 7 tot 9 jaar oud wegens herhaalde diefstal len met braak in het groentenveilings- gebouw in de N. Ebbingestraat aldaar. Tragisch. Een 16-jarig meisje te 's Hertogen bosch, dat aldaar 's avonds met hare moeder op de kermis wandelde werd plotseling ongesteld en was onmiddel lijk een lijk. De belasting op sigaren niet verhoogd. Verschenen is de memorie van ant woord op het wetsontwerp tot verhoo ging van den tabaksaccijns. De hoogere heffing voor sigaren is ingetrokken. voor de Volksschool verkrijgbaar bij Firma van den Munckhof. 228]

Peel en Maas | 1924 | | pagina 7