Kloostak W^Trë Bronchitis ABDIJSIROOP AKIi nuiujn mmm Duizenden lijden ellendig aan telkens terugkeerende aanvallen van bronchitis en weten niet dat blijvende genezing mogelijk is. Bronchitis is veelal 't gevolg van Verwaarloosde verkoudheid. On- nliddellyke verlichting geeft de hoeststiUende en sljjmoplossende AKKER'. Alom verkrijgbaar in kokers van 230 gram /1.50. 550 gram f2.15 en 1000 gram/4,50 Het onderzoek, hetwelk zoo nauw gezet mogelijk wordt ingesteld, eischt uit den aard der zaak tijd, terwijl ook noodzakelijk is het maken van een algemeen overzicht van hetgeen noodig zal blijken. Dit is noodig om zooveel doenlijk te helpen, naarmate van het geen beschikbaar komt. Er doen zich gevallen voor, waarin het comité geneigd zoude wezen dade lijk hulp te verleenen. Intusschen zulks behoeft wel geen betoog zoude het tot groote onbillijkheid aanleiding kunnen (wel moeten) geven, zelfs in deze oogenschijnlijk urgente gevallen, indien de regel werd toegepast, »die het eerst komt, net eerst maalt". Het zal daarom noodig zijn, dat de verzoekers zich goed voor oogen hou den, dat eenig geduld za! moeten wor den geoefend. Het voortzetten der actie en, naar gehoopt wordt, het verder toevloeien van bedragen buiten collecteering om, komt aan allen ten goede. Hoog water. De opril van de pont te Nijmegen is verlengd. De kade is overstroomd auto's en rijtuigen moeten, willen zij nog langs de Waal, rijden van Grootestraat naar Lage Markt door het water heen. Tenminste tegenover de oude politie wacht staat de kade reeds onder. De weilanden in de Ooij staan reeds gedeeltelijk blank het kerkje van Persingen zal weldra weer als op een eilandje staan. Nog steeds viel er geen val waar te nemen op de Waal voor deze stad. Dinsdag werd er op de Waal voor Nijmegen nog 27 c.M. was waarge nomen de stand was 11.60 M. Uil Keulen werd Dinsdag stilstand gemeld daar was toen de waterstand 4.97 Meter. Zou dan toch bij beter weersgesteld heid val van het water intreden Het ware te wenschen en het wordt tegelijk hoog tijd. De toestand wordt kritiek voor de boeren. Dinsdagmorgen vernam men uit de naburige Altena, dat niet alleen de uiterwaarden blank slaan maar zelfs aan de landzijde loopt reeds ge deeltelijke het terrein vol door kwel water, dal door den dijk sijpelt. Op vele plaatsen moesten de boeren het vee reeds op stal zetten en dreigen aardappel- en bietenvelden overstroomd te worden. Geld. Tarkeiisuitvoer naar Duitschland. Verleden week werden een 12-tal wagons varkens van uit Haps de grenzen over vervoerd. Tengevolge van 'L drukke verkeer werden deze wagons aan de personentreinen gekoppeld. Ljjk opgehaald. Uit de Waal bij Nijmegen is opge- visehl het lijk van den 67-jarigen Duitschen loods G. Htitter uil Fned- hausen, die onlangs te Spijk overboord was geslagen. Ernstig geval van vergiftiging. Woensdagvoormiddag hebben zich in het gezin van een politieagent te 's Gravenhage ernstige verschijnselen van vergiftiging vooigedaan. Na het gebruik van voor de tweede maal gekookte oude melk, welke door toevoeging van suiker en beschuit smakelijk was gemaakt, zijn drie kin deren uit bedoeld gezin benevens een broer van de moeder der kinderen ziek geworden. Een ontboden genees heer oordeelde te doen te hebben "met vergiftigingsverschijnselen en de kin deren werden naar het Gemeente ziekenhuis vervoerd. Daar is reeds een der kleinen, een kind van 3 jaren, overleden. Ongeluk by «le Maas- en Waalkanaal- werken. Men schrijft uit Weurt In den nacht van Maandag op Dins dag is er wederom een ernstig ongeluk gebeurd op de werken van het Maas- en Waalkanaal. Bij het storten van grond kreeg een werkman uit Nijme gen een der kiepwagens tegen de borst kas. Deze werd ingedrukt. Geestelijke en geneeskundige hulp waren spoedig aanwezig. De dokter gelastte onmiddel lijk overbrenging naar het Canisius- ziekenhuis. Wyziging Werktijdenbesluit. De Ministér van Arbeid heeft bij den Iloogen Raad van Arbeid aanhan gig gemaakt een voorontwerp van een algemeenen bestuursmaatregel tot wijziging van het werktijdenbesluit yoor fabrieken en werkplaatsen 1923 in dien zin dat ook na 23 October 1924 in het vol continubedrijf arbeid in een drie-ploegenstelsel mogelijk zal zijn aangezien zonder een wetswijzi ging na genoemden datum in bedoelde bedrijven in vier-ploegenstelsel zou moeten gewerkt worden. Tevens wordt voorgesteld nogeenige andere noodig geoordeelde wijzigingen in bel werktijdenbesluit aan te bren gen o.a. eenige werklijdverruiming op sommige werkdagen voor het schoen lappersbedrijf, de slagerswinkels en zuivelfabrieken. Autobus verbrand. Zondagavond omstreeks 8 uur ge raakte de autobus van Agricola en W ermerdam, die den dienst onderhoudt tusschen IloogeloonEindhoven, in brand tusschen Vessem en Wintelre. In een oogwenk stond de wagen in lichte laaie. Hij is totaal verbrand, be halve de voorwielen. Persoonlijke onge lukken zijn niet te betreuren. Behalve de 2 chauffeurs bevatte de bus geen reizigers. Beiden wisten zich tijdig te redden. W ie zuo al zwervende zyn. Te Lage Zwaluwe is door de politie in zwervenden toestand aangehouden een oud-gemeente-ontvanger uit een Zeeuwsche gemeente en een oud sergeant-majoor van het O. I.-leger. Doodgebleven op liet kerkhof. Op de R.K. Begraafplaats in Croos- wijk te Rotterdam zakte Woensdag morgen mej. v. W., gewoond hebbende Veemarkt, toen ze zich met haar man een zuster bij het graf bevond, waar zeven harer kinderen begraven liggen, plotseling ineen. Dr. G. C. Lap, die ter hulp geroepen werd, kon slechts den dood constateeren. In kort geding. Zondagmorgen werd de Kloosterstraat te Oldenzaal in rep en roer gebracht door een aantal menschen, die op Russische manier hun recht trachtten le verkrijgen. Sedert eenigen tijd woont daar het echtpaar v. d. B. Dit huwelijk scheen geen hemel op aard te zijn, althans de vrouw verliet de woning met medene ming van de twee kinderen. Have en goed, althans het gedeelte dat haar toebehoorde, moest ze achterlaten. Doch geen nood In Enschedé woonden nog familieleden die met het in bezit nemen daarvan wel een handje zouden helpen. Zondagmorgen kwam de vrouw te Oldenzaal met de noodige versterking doch vond in de Kloosterstraat de deur der echtelijke woning gesloten, v. d. B. lag nog te bed, maar werd gewekt door het geluid van een breekijzer, waarmede de famillie de deur open brak. Toen hij Z8g wat er gebeuren zou, dreigde hij met een groot mes, doch deze manifestatie maakte niet veel indruk en toen de deur bezweken was, ging v. d. B. in onderkleeren aan den haal en liep naar de marechaussee. Toen deze op het terrein aankwamen hadden de familieleden het grootste gedeelte van den inboedel zelfs 's mans jed reeds weggesleept. Kcnnisongeluk. Maandagavond is, naar de Tijd meldt op de kermis te Zaandam in een zweefmolen een ernstig ongeluk ge beurd. Een 16-jarig meisje, genaamd M., van Koog aan de Zaan, is door het losraken van een ketting van een der schommeltjes gevallen. De ketting sloeg om een harer beenen, met het gevolg, dat het afge knepen werd. In ernsligen toestand is zij naar het ziekenhuis vervoerd. De zweefmolen is op last van de politie gesloten. De kindermoordenaar te Aken. De politie le Aken heeft den moor denaar \an de 11-jarige meisjes Anna Knops en Maria Mol, de slachtoffers van een beestmensch, gearresteerd en tot bekentenis gebracht. De moordenaar heet Nicolaas Küntzeler, is 49 jaren oud, weduwnaar sinds vele jaren. Zijn kinderen zijn allen gehuwd. Küntzeler is 27 jaren in dienst der gemeente Aken. De arrestatie van een mede arbeider bleef niet gehandhaafd. Dinsdagmorgen werd in de parochie kerk van den H. Paul us de lijkdienst voor de slachtoffers, die samen gingen spelen en samen den dood vonden opgedragen, 's Middags had de begra fenis plaats. De moeder van een der slachtoffers is bij het vernemen der droeve tijding, dat het lijk van haar kind gevonden was, van ontsteltenis dood ineengezakt. De j ubileerende chocolade. 1924 is een jubileumjaar voor.... de chocolade Deze »herdenkt het feit", dat zij 300 jaar geleden het eerst in Europa werd ingevoerd, 20 jaar voor de koffie. Ook de chocolade heeft in die 300 jaar in hooge mate de. wisselvallig heden van de fortuin ondervonden. Aan het éind der 17e eeuw bedreigd door een beweging, die wilde uitge maakt hebben, dat chocolade niet drank was doch voedsel, in welk geval een kop chocolade natuurlijk niet in de vasten mocht worden gebruikt. Doch de kerkelijke autoriteiten redden de populariteit van dezen drank. Zij maak ten uit, dat chocolade alleen drank was De Belgische Eierhanilel. In de zes eerste maanden van 1924 werden in België ingevoerd 85.553.152 eieren en uitgevoerd 9.106.359 eieren. VENRAY, 6 September 1924. Tevredenheidsbetuiging. De Burgemeester van Venray moch1 in verband met de inkwartiering van de 2e Compagnie wielrijders, welke hier van 27 op 28 Augustus heeft plaats gehad, het volgende schrijven ontvan gen 's Hertogenbosch, 2 Sept. 1924 Nu de oefeningen buiten het gar nizoen voor mijn o.h. Compagnie zijn afgeloopen, stel ik er ten zeerste prijs op U en Uwe Gemeente mijne groote erkentelijkheid te betuigen voor de wijze, waarop bet personeel mijner Compagnie door de inwoners Uwer Gemeente werd ontvangen en voor de medewerking, betoond door het personeel Gemeentesecretarie. De Commandant, De Kapitein, (get.) K J. ADAMS. Met bijzondere instemming doorge zonden, De Commandanl van het Regiment Wielrijders, De Luitenant-Kolonel, (gel.) GROOTHOFF. Hooge onderscheiding. II. M. de Koningin heeft bij gele genheid van haar verjaardag benoemd tot Officier in de Orde van Oranje- Nassau de Heer J. A. Poel s te Ven ray, voorzitter van de Vereeniging »Eigen Erf". Woensdagavond bracht Venray's Fanfarecorps den lieer Poels een sere nade, waarbij deze door den Heer Sala, namens bestuur en leden, werd gefeliciteerd. Deze hooge onderscheiding is door den lieer Poels ten volle verdiend. We halen hier slechts aan het op richten der Boerenbonden, Stoomzui- velfabriek, de verbetering van het paardenras, de stichting van het Peel- dorp IJsselsteijn enz., wat Venray alleen reeds grootendeels dankt aan het onvermoeide werken van den heer Poels. We hopen dan ook, met alle bewo ners van Venray en omgeving, dat 't hem gegeven moge zijn nog vele jaren deze hooge onderscheiding te dragen. Werd vroeger in Venray Konin- gin's verjaardag dikwijls op feestelijke wijze herdacht, de laatste jaren be speurt men hiervan niet veel. Venray's Fanfarecorps gaf Zondag morgen een matinee en 's avonds een concert op de Groote Markt, dat on danks hef minder gunstige weer, zeer druk bezocht was. Donderdag 11 Sept. hoopt de Eerw. Overste van het St. Servatius- geslicht alhier, Vader Nathanaël, den dag te herdenken, waarop hij vóór 25 jaren in de Kloosterorde trad. Naar wij vernemen zal dit jubileum van den beminden Overste niet onop gemerkt voorbijgaan. Bij de deze week te Nijmegen gehouden examens voor de Hoofdakte, slaagde onze dorpsgenoot, de Heer P. Maassen, onderwijzer te Oirlo. 17 September hoopt Pater Justinus Janssen O. F. M. de bekende Missie- predikant, in het klooster te Venray zijn 12i/s jarig priesterfeest te vieren. De alhier welbekende Pater Bartholemeus O. F. M., sinds twintig jaren leeraar aan het Gymnasium, is als zoodanig overgeplaatst naar het Studiehuis der Franciscanen teSittard. Muziekconcours. Naar wij van bevoegde zijde verne men, is door Venray's Fanfarecorps besloten in 1925 een groot internatio naai muziekconcours te houden. Wij wijzen er hiermede nog eens op, dat zij, die Duitsche werkkrachten wenschen aan te nemen, moeten voor zien zijn, van eene verklaring, afge geven door den Directeur der Districls- Arbeidsbeurs, ter verkrijging van een pasvisum. Zonder deze verklaring, wordt geen pasvisum verleend. Tot heden werden aan het Post kantoor alhier, met de daaronder be- hoorendehulpkantoren Oostrum, Meerlo en Broekhuizen 3518 rijwielbelasling- plaa'jes verkocht zijnde voor een bedrag van f10554. Op de markt van Woensdag was de veeaanvoer niet groot, tengevolge waarvan de handel ook minder druk was. Biggen werden verkocht tegen 814 gld. per stuk. Daar er veel volk aanwezig was, maakten de kramers nogal goede zaken. De rijksambtenaren verbaliseer den alhier reeds verschillende personen wegens overtreding der Rijwielbelas tingwet, daar ze nog geen belasting- plaatje aan hun rijwiel hadden. De hoogeerw. Heer van Heijster, huisprelaat van Z. H. den Paus, ver trok 3 Sept. weer uit Venray naar Amerika. H. Hart-standbeeld. Vorig bedrag f 206,89 Ter eere van 't II. Hart 1' 5, Uit dankbaarheid f 2, Offerblok Paterskerk f 33,87 Woensdag werd van den schilder J. alhier een rijwiel gestolen op het terrein van het St. Servatiusgesticht. Hiervan werd verdacht een patiënt, die vermist werd, maar na enkele dagen vanuit Arnhem werd terugge bracht. Hij verklaarde de fiets le heb ben meegenomen, doch tusschen Horst en Venlo le hebben weggeworpen. Middenstanders. Van Zaterdag 20 tot Dinsdag 23 Sep tember wordt te Venlo een retraite gegeven voor Heeren uit den Midden stand. Deelnemers worden verzocht zich zoo spoedig mogelijk op te geven bij kapelaan Strijkers alhier. GEVONDENIn den winkel van II. Camps, Groote straal, en bij de gemeentepolitie gedeponeerd een bos sleutels. Postcheque en Girodienst. Hef voornemen bestaal om 1 October s. den Postcheque en Girodienst te heropenen voorloopig met de postreke ningen 1 tot en met 9999. In verband met de overdracht der werkzaamheden van de Commissie voor de uitbetaling van gelden op postreke ningen aan den Postcheque en Giro dienst wordt aan de houders der ge noemde postrekeningen gelegenheid gegeven nog tot uiterlijk 6 September a.s. door middel dier commissie op de gebruikelijke wijze over hun tegoed te beschikken. De aanvragen om voorwaardelijke terugbetaling betreffende postrekenin gen boven 9999 kunnen tot nader be richt worden gedaan. Met het oog op een spoedige her opening van den dienst worden de rekeninghouders verzocht slechts in zeer dringende gevallen hunne aan vragen om voorwaardelijke terugbe taling in le dienen. Zondag hield de Postduiven ver. De Zwaluw" een wedvlucht met jonge duiven van uit Noyon (Frankrijk) af stand 319 K.M. De uitslag is als volgt: le en 9e prijs II. Arts; 2e en 8e prijs J. Kusters 3e prijs J. Goumans4e en 16e prijs L. Maasen 5e en 13e prijs Opbergen; 6e prijs P. Kersten; 7e en 10e prijs G. v. Dijck 11e en 19e prijs J. Vollebergh; 12e en 14e prijs J. Eibers; 15e prijs II. Strijbosch 17e en 18e prijs Gebr. v. Wanroij. Duiven los 8 uur. Aankomst eerste duif 12 uur 17 min 32 sec. Laatste duif 12 uur 53 min. 23 sec. Totaal f 247,76 Uitslag Loting Nationale Militie Venray, 1 Op Heij A. H., 2 Loon en P. A. H., 3 Verrijdt II. G., 4 Lemmens A. G. J. 5 Nooijen J., 6 Burgers M. W., 7 Derckx P. H., 8 Michels L. P. R 9 Janssen W. H., 10 van den Heuvel J. F., 11 Sijbers H. J. brd., 12 Poels A. II. P. N. 13 Berbers A. W. M., 14 Lormans J., 15 van Ooi P. H., 16 DuykersJ. broe- derd., 17 Poels A. M. II., 18 Litjens M. H. broederd., 19 van Maris P. J. broederd., 20 Goumans J. A. M., 21 van Soest L. M. G. broederd., 22 Hen driks J. II. broederd., 23 van Rens W. M. J., 24 Lemmens P. A. K., 25 Ba rents W. broederd., 26 Michiels G. J. II., 27 Heidens P. J. M. IL, 28 Beckers H. J. G., 29 van Rooy J., 30 van der Putten J. M. W. E. broederd., 31 Loo- nen P. M. broederd., 32 Heidens J. A. W., 33 Houba H. P. S. H. broederd., Kateman W. II. M., 35 Poels P. G. 36 Litjens A. W., 37 Heijman A. L. broederd., 38 Voesten M. W. G. H., 39 Raedts J. E. M. S., 40 Hulsman P. P. broederd., 41 Engels W. A., 42 Jans sen J. W. broederd., 43 Pouwels A. L. broederd., 44 Janssen A L. J., 45 Don ders J. H., 46 Gooren II. J. H. broe derd., 47 Huisman M. G., 48 Sleeghs W. IL IL, 49 Janssen J. W., 50 van Baar A. G. J., 51 Vermeulen IL F., 52 Aerts L. A. J. M. broederd., 53 Ver- steegen IL W. broederd., 54 van Ber gen J. H. broederd., 55 Hermkens G. IL, 56 Verschuuren W. A. broederd., 57 Lemmens J. M. M., 58 Michels M. W., 59 Derkx D. L. broederd., 60 Min Th. N. broederd., 61 Crielaars M. broederd., 62 Rotges E. P. M., 63 llen- ks II. G., 64 Will ems H. W., 65 van de Ven P. J. G. IL, 66 Claes J. F. A., 67 Strijbosch J. W. broederd., 68 Theunissen J. H. Van de 87 ingeschrevenen werden L9 afgekeurd, zoodat 68 personen aan de loting moesten deelnemen. Ontzettend motorongeluk. Op den Horsterweg nabij de kazerne te Blerik had Maandag omstreeks 2 uur een ontzettend motorongeluk plaats, dat een menschenleven heeft geëischt. De 23-jarige zoon van notaris Esser uit Horst keerde in gezelschap van zijn vriend terug van een tochtje per motor naar de stad. Aanvankelijk stuurde de heer E., later werd ver wisseld en nam hij plaats op de duo zitting. Op den weg passeerde de vracht auto van Theeuwen uit Broekhuizen- vorst. Waarschijnlijk door het verkeerd nemen van den draai, zooals het politie onderzoek aantoonde, is de motor in vaart tegen den vrachtauto gebotst. De gevolgen waren verschrikkelijk. De heer E. vloog met zooveel geweld tegen den vrachtauto aan, dat het bovendeel van het hoofd als het ware werd afgesneden en verbrijzeld. Ziel togend werd hij opgenomen. Terstond was geestelijke en medische hulp aan wezig, terwijl ook de politie spoedig arriveerde. De bestuurder van den motor liep eveneens ernstige kwetsuren op aan de beenen, hoewel hij er als door een wonder veel beter afkwam. Beide slachtoffers werden naar het gasthuis te Venlo overgebracht, waar de heer E. spoedig daarop overleed. De vracht- autobestuurder was als radeloos ten gevolge van dit noodlottig ongeval, hoewel voor zoover het onderzoek tot heden aantoonde, hem geen schuld treft. De heer E. was de vorige week pas geslaagd voor candidaat-notaris. De mofor werd gedeeltelijk vernield. MEERLO. De Iieer J. H. Coenders, secretaris-ontvanger alhier, werd door IL M. de Koningin benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. MAASHEES. Onze geachte Burge meester, de Heer H. Rieter, is door H. M. de Koningin benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. BERGEN. Bij Kon. besluit is met ingang van 17 September herbenoemd tot burgemeester dezer gemeente de Heer E. Th. L. M. Otten. BLERIGK. Dezer dagen kwam de koster der St. Anloniuskerk alhier tot de ontdekking, dat uit gemelde kerk een tweetal antieke koperen kandelaars ter waarde van ongeveer 100 gulden waren verdwenen. De politie stelt een onderzoek in. VENLO. Door de R. K. Midden- standsvereeniging wordt van 412 Oct, a.s. in het Concertgebouw alhier een handelstentoonstelling georganiseerd, Mogen de ondernemers succes hebben VENLO. De Maas blijft snel wassen In de laatste dagen is de scheepvaart tot onze stad zeer druk. Geregeld komen stoombooten met volgeladen schepen stroomopwaarts. De haven is weer overstroomd. Alle beken leveren massa's water. Het water steeg Dinsdag ruim 1 Meter. Reeds is de stand 12.70 M. ROERMOND. De 15-jarige P. B. uit Herten is wegens diefstal van een rijwielplaalje veroordeeld lot een voor waardelijke tuchtschool van drie maan den. ROERMOND. Op de Coop. Eiermijn van Maandag was de aanvoer 1.250.000 eieren. Hoogste prijs f 10,50. Laagste prijs f 7,70. ROERMOND. Woensdag eischte de Officier van Justitie tegen de niet ver schenen Maria A. huisvr. B. te Venlo wegens het zich toeeigenen van een door haar dochtertje gevonden porte- monnaie met een inhoud van 104 gul den, welke portemonaie nabij de woning van bekl. was verloren door A. Kohlen een jaar gevangenisstraf. Op 19 dezer zal de rechtbank uitspraak doen. De financiering der Limbargsche kanaal plan nen. Zooals reeds vroeger bleek, is de Minister van Financiën pas genegen de Limburgsche kanaslplannen te financieren, wanneer de begrooling sluitend wordt. Voor 1925 is men daar van minstens nog niet zeker. Dus zou van een ernstig aanpakken dezer wer ken dat jaar waarschijnlijk weer niets komen. Het schijnt, dat de minister nog niet voldoende van het algemeen belang dezer werken overtuigd is. Hij wenscht de uilvoering ervan pas te financieren, en dan uit buitengewone middelen, wanneer hem dit algemeen belang wordt aangetoond. Door organen van belanghebbenden worden nu stap pen in deze richting ondernomen. De Kamer van Koophandel te Maastricht richtte een schrijven tot den betrokken minister, waarin o.m. aangedrongen wordt op het handhaven van een post van twee rnillioen op de begrooting. Doodelyke mijnongelukken. In de mijn Maurits te Lutterade had Maandag bij het schieten van steen kool een droevig ongeluk plaats, waar bij de arbeider Coenen uit Ophoven (Sittard) doodelijk getroffen werd en een tweetal anderen gewond werden. Verder werd een zekere E. uit Nuth zwaar gewond. In de mijn Emma te Heerlen had de arbeider L. uit Nuth het ongeluk door afvallend gesteente te worden getroffen ten gevolge waarvan hij spoedig overleed. 't Ongeluk op de Myn „Maurits". In het ziekenhuis te Sittard is Woens dagmorgen overleden de mijnwerker Didden uit Grevenbicht welke Dinsdag bij 't schielongeval op de Mijn »Maurits" te Geleen zware verwondingen had bekomen, terwijl zijn kameraad Coenen idood werd. Beiden laten een groot gezin achter. Een ongelukkige plechtigheid. Bij de wijding van de kerkklokken le Herzogenrath zijn twee doodelijke ongelukken voorgekomen. Eerst werd een kind door de tram overreden en bij de plechtigheid werd een jongen door een strik gegrepen en gedood. Hoog water in Zuid-Limburg. De zware regenval der laatste dagen heeft de Maas zeer sterk doen wassen. Is anders in deze tijd van 't jaar de stand zoo laag, dat ze doorwaadbaar op vele plaatsen, thans heeft de rivier hoog winterpeil bereikt. Zondag nacht alleen steeg ze 85 c.M.Maandag spoelde het water te Maastricht tot 1,60 1,65 meter boven N.A.P. Ondanks de enorm hooge kiezelbank ter plaatse werd de, alleen bij hoog water in den winter mogelijke vaart op de Maas, hervat. Een vlot met peilingswerktuigen in Uw rug, lendcnfcai. rheumatiek, jicht, ïach heid, stijven nek eltsc pijnen. Probeer erfs balsem. Hij maakt uien alle ongemakken jjflit d genoemde ziekten.; Ni eens een proef. Mi gï; en tevreden over min van den Walersiaiagt elkaar geslagen. CGe gewassen en tradke! buiten hare oever«kij dag eenige val te tesr Pluim veejaarte .Si Het bestuur dtesl van den LimburifPiu besloot op 6, 7 efyegm derde pluimveejafc t waaraan verbondaiitt tentoonstelling vamrei en benoodigdheda dii teelt. Diefstalleniiaa Woensdagnacht ia zoeken afgelegd in;eL Prof. PielerWillemin veld te Maastricht.' Bij den heer II. jo gang verschaft dooiroi een kelderraampjole raampje, dat nietlote openen en eenmaafen de niet gesloten ketur te komen. In de lam een boekenrekje r een niet geslolenlkis wordt een bedragl f vermist. Uit het huis daa.t b Cl., waar zij zicjde: toegang hebben uaft bedrag van f 4 huidg» Nog eenige woin buurt droegen de sj, d zich overal op dei w ven hebben, doaar vermist, omdat de Irdc was en zich in délde waarde bevond. De politie heeft eilge zoek ingesteld en s<t d het spoor te zijn. De mynweijooi Het hoofdbestuu n lijken Mijnwerkers! w 2 September in antie door den Minister. verband met de dde i voorgestelde verlam va en de verlenging vlen Zaterdag en het omi klaren dezer voorste d< den. Paroclurk Morgen in alle H. Mi co nieuwe kerk te Schandfbij 1 Congregatie, half 3 herhalcalei Lof eu processie, 5 uur Htmili Maandag O L Vrouw Q>rte, half 8 leesmis waarna pnsie 9 uur kindermis toegankf to uur geen Mia, half 4 Lc Dinsdag half 8 leesmi uui trouw van L. Verbeek, 5ur g lijksmie, |0 uur Sol. jt voi Priesters tan Venray. Woensdag half 8 lees, 8 Simon Dekkers. Donderdag 7 uur te Vm leesmis. 8 uur leesmis vofterti lid der Mariatereeniging. Vrijdag half 8 en 8 uu|esmi Zaterdag komen de keren biechten. Voortaan op de werkdto d« half 7. Woensdag en Vrijdag o7 uu het Allerheiligste, litanisan i Lof voor de vruchten derjrde. 7 October a.s. zal heH, t toegediend. De kinderenjie n zijn en niet meer den Uchi moeten morgen Zondag ofi uu. Paterèrk Morgen om 5, 6 en lx H. richting, 8 uur Hoogmis-et p sa H. Kruisweg. 2 uur egel Maandag feest tan O. Vi absolutie 3e Orde, 8 uur iogn Dinsdag om half 8 Homis H. Antonius, toor de vru«en geestelijk en tijdelijk weln Om 6 uur Lof. Vrydag om half 8 Hoows, Volgens voorschrift tanl D, van Roermond jjal Zondags D de Litanie van Allerheigen voor de vruchten der aarè Genadekapel Oos 8 September te 7 uur eikwaï Missen voor het Rectorat, 1 voor de groote processie tn V Lof, preek, ommegang en'eree 14 Sept. komt de proossie bedevaart. St. Antoniusl'at] Heden Zaterdagavoni Zfi Maandelijkscbe Algeneec Om 2 uur Congregatie, éénmaal in de maand i niemand wegblijven. Om half vier exercitie terrein. De leerlingen van de Pa school moeten zelf vooi ee plaok zorgen, die min 1 kan aanschaffen dan etieri BTOGSSUJKI STUT 29 Aug.-^5$ GEBOREN Carolina A, Hendriks,

Peel en Maas | 1924 | | pagina 2