De Kippenhouderij op het platteland berm van den weg wierp. Tengevolge hiervan is het kind ongedeerd gebleven. Beide fietsen werden geheel vernield. Kippendieven. Sedert het inwerking treden eener bepaling te Oploo. dat na zonsonder gang en voor zonsopkomst geen kippen meer mogen vervoerd worden, heeft men niets meer vernomen van dief stallen dienaangaande. Vrijdagnacht echter hebben dieven hun slag nog eens geslagen en een 30-tal jonge hoenders ontvreemd bij H. v. II. te De Twist. De politie heeft de zaak in onder zoek. Uit den ouden tyd. Tegenover den Elshof te Malden waar zich een dikke laag veengrond in de route van het Maas en Waalka naal bevindt, is deze grond uitgebag gerd. Een geheel bosch van respecta bele boomen van alle soort kwamen te voorschijn. Alle lagen afgebroken in eene richting, en wie weet hoevele honderden jaren het geleden is, dat zij bij storm, watervloeden of ijsgang aldus werden geveld. Het onverteerde hout der eiken welke een groote lengte hadden was zwart geworden, doch overigens zoo hard alsof het pas geveld was. De grillige Maas. Tengevolge van den snellen was der Maas is de Strang te Ravenstein inge- loopen. Zondag was er een drukte op den loswal als op werkdagen. Een groot aantal arbeiders was bezig, de geloste goederen naar de hoogste plaatsen te brengen. In den nacht van Zondag op Maandag is de Maas nog 15 c.M. ge wassen. Een krasse maatregel. Een winkelier te Rotterdam had een kasregister gekocht, maar was erg nalatig in de betaling. De leveranciers besloten tot een krassen maatregel en Woensdagmorgen traden een drietal personen onverwacht den winkel bin nen tilden het kasregister van de toon bank, liepen er mede naar buiten en gingen met een auto, die gereed stond er van doortwee hunner althans, want de derde, die in een andere richting zich uit de voeten wilde ma ken en op een passeerende tram sprong, werd door een buurman van den win kelier bij zijn kraag gepakt en aan de politie overgeleverd. Die zoekt nu uit, wat er in deze moet gedaan wor den Verdronken. Woensdagmiddag had te Druten een treurig ongeval plaats. Een Utrechtsche familie, bestaande uit vader, moeder en hun eenig kind, een meisje van 10 jaar maakten met een motorbootje een tocht in de richting Nijmegen. Ter hoogte van de veerpont begon het bootje door den zwaren golfslag, ver oorzaakt door een passeerenden Fran- sche boot, hevig te schommelen, waar om moeder en dochter het veiliger vonden over te stappen op de dicht bijgelegen pontaak. Tengevolge van den golfslag sloeg deze aak echter om waardoor moeder en dochter te water geraakten. Door ijlings toegeschoten hulp mocht het gelukken de moeder te redden, het meisje echter zonk in de diepte. Haar lijk is nog niet ge vonden. Groote brand. Te Zevenaar is Woensdagmorgen in café Welling nabij het station een felle brand uitgebroken. Het vuur deelde zich direct mede aan de be lendende perceelen, zoodat een half uur later reeds drie huizen geheel verloren waren. Gebrek aan water maakte het blusschingewerk zeer moei lijk. Ingerekend. Een bewoner uit Amersfoort, zekere F., die naar België was uitgeweken omdat hij hier nog een flinke schuld bij de justitie had, waagde het Dins dagnacht onder Nispen over de grens te komen, teneinde zich heimelijk naar Amersfoort te begeven. Het immer waakzaam oog der politie ontdekte hem echter reeds bij zijn eerste bin nenkomen, zoodat den man een harte lijke ontvangst werd bereid en hij eerst zijn vier maanden zal hebben uit te zitten, voor hij zijn reisplannen zal kunnen voortzetten. Het laatste slachtoffer van de visschersramp. Het lijk van het 15e en laatste slachtoffer van de visschersramp te Vlissingen op 18 Juli j.I. is te Noord- wijk-Binnen aangespoeld. Autobus omgeslagen. Nabij Breskens is een Ford-autobus, waarin verschillende passagiers zaten, welke de boot naar Vlissingen moes ten halen, bij het nemen van een bocht in groote vaart omgeslagen. De bus was geheel vernield, terwijl de inzitttenden meer of minder ernstige verwondingen aan armen en andere lichaamsdeelen opliepen. Zij konden echter hun reis met de boot voortzet ten en werden aan boord verbonden door een toevallig aanwezigen dokter uit Middelburg. Overreden. Maandagmiddag had op den Lither- weg bij Oss de lijnarbeider der telephoon v. d. Dungen uit 's-Bosch het ongeluk onder den vrachtwagen der Maatschap pij te geraken. Het voertuig ging den ongelukkige over het onderlijf. Zwaar inwendig gekneusd werd de man naar het R. K. Ziekenhuis te Oss vervoerd. Waterschap ,,de Maaskant" Protest der bewoners Yan den Maas kant tegen den aanslag. Over den aanslag geheven door het Waterschap «de Maaskant", zijn in de verschillende gemeenten vergaderingen gehouden van den Boerenbond, waarop de vraag in behandeling kwam Al of niet procedeeren tegen den aanslag. Deze procedure zou dan gaan over de al of niet wettigheid van het voor- loopig bestuur. Dit is n.l. benoemd door Ged. Staten, terwijl volgens de meening van den juridischen adviseur Mr. J. B. Hengst uit 's-Bosch, de be noeming had moeten geschieden door de Kroon, wijl het Waterschap tot zijn onderhoud heeft niet een kade, doch een dijk. Nu alle afdeelingen hun voor en tegen in deze kwestie hadden behan deld, had Vrijdagmiddag te Boxmeer andermaal een zeer druk bezochte vergadering plaats. Tegenwoordig waren o.a. alle Statenleden uit dit gewest, n.l. de heeren Ivipp uit Megen, Ardts uit Beugen, Verkuijl uit Boxmeer, Ver- straaten uit Mill en v. d. Ven uit Zee land. Verder waren aanwezig belang hebbenden en belangstellenden uit Boxmeer, Beugen, Cuijk, Haps, Mill, Oeffeit, Rijkevoort en Wanroij. Over en weer werden verschillende inlichtingen gevraagd en gegeven over de nieuwe classificatie, enz., waarbij de heer-dvipp er op wijst, dat, indien later blijkt, dat onbillijkheden plaat; hebben, deze nog altijd kunnen worden gewijzigd. Tenslotte wordt besloten voorloopig een afwachtende houding aan te nemen en in tijd van nood weder te verga deren en dan verdere middelen te beramen. Motorploeg. Op het landgoed »Lactaria" onder de gemeente Sambeek, werd dezer dagen door de firma van Haaren uit Boxmeer een demonstralie gehouden met een Tractor-motorploeg. De belangstelling hiervoor was nog al groot en allen waren ten zeerste voldaan over de werking van den tractor. Geknipt. Door rijks- en gemeente-politie wer den gevangen genomen de beruchte De K. en de twee gebroeders Van O. uit Heesch bij Oss, die al geruimen tijd daar de omgeving onveilig maken door nachtelijke diefstallen vooral van kippen. Ze hadden weer pas 49 kippen ontvreemd ten nadeele van den land bouwer v. d. B. te Berlicum. De dieven werden gevankelijk naar het Huis van Bewaring te 's Hertogenbosch getrans porteerd. Fraaie wethouders. In den gemeenteraad van Valkens- waard stelden zoo vertelt het Hgz. de heer Jaspers en andere raads leden de beide wethouders, de heeren Kanen en Gyrath-v. d. Eijnde, in staat van beschuldiging, dat zij hun ambt zouden hebben misbruikt om geldelijk gewin te behalen. De beschuldigingen houden, na on derzoek door raadsleden, het volgende in Valkenswaard had rioolbuizen aan gekocht van den heer Ant. Beeks al daar, en die moesten gekeurd worden. Nu had de leverancier wethouder K. geaffronteerd en daarom wilde deze B. en W. een hak zetten door de buizen te laten afkeuren. Alsnu nam wethouder K. wethouder G. in den arm beide wethouders staan bekend als vroolijke jongens en deze zocht iemand op, die de buizen wilde afkeuren. Daartoe maakte wet houder G. in een café kennis met den architect van den Berk uit Geldrop en beloofde hem, dat hij opzichter zou worden van het nieuw te bouwen raadhuis en van den Volksbond, voor den bouw waarvan de wethouder wel subsidie zou toestaan, alles mits v. d. B. de buizen van Beeks wilde afkeuren. Nadien kreeg v. d. B. vast opdracht om plannen voor den raadhuisbouw te maken, waarvoor hij 'n rekening bij B. en W. indiende van f 222.70. Dat vond wethouder G. te hoog, maar na de vergadering van B. en W. ging de wethouder met den architect een asje drinken in een café en vroeg de architect hem of hij iets doen kon om uitbetaling van dit bedrag te ver krijgen. Eerst bood hij hun persoon lijk ieder f 15, daarop f25 aan. Nadat de wethouders zich een poosje boos gehouden hadden, zei Kanen, na met Gyrath gesproken te hebbenGyrath wil f 50. En toen begreep de architect wel dat Kanen ook f 50 moest heb ben, wilde er uitbetaling door de ge meente volgen van zijn rekening. 20 Juni vergaderden B. en W. en toen achtte men de rekening weer te hoog, maar de architect gaf toelichting dat hij toch beneden het architecten tarief gebleven was, en zoo werd 't bedrag toegestaan, maar verdeeld over drie afzonderlijke posten, opdat de raadsleden niet zouden merken dat het zooveel was. (Dat dit geschied is om deze reden, gaf de burgemeester toe). Alsnu werd den architect het geld bij den gemeente-ontvanger uitbetaald, maar met de twee wethouders werd afgesproken, dat men elkaar in een caffé zou treffen om ieder f 50 in ont vangst te nemen. Ze zouden ieder afzonderlijk daar heen gaan om geen achterdocht te wekken en zoo zaten ze daar reeds, toen de architect met het geld kwam. Deze had intusschen bedacht, dat f 50 belooning aan iederen wethouder toch wel te veel was, en toen er.be taald moest worden, maar ze niet van zijn briefje van f 200 terug hadden, stelde hij voor zelf even in de buurt te gaan wisselen. Hij moest op den Dommelschen weg toch nog een reke ning betalen en dan had hij meteen klein geld. Eenmaal echter buiten, reed hij per fiets door de hei naar huis in Geldrop en liet de beide edelachtbaren op hun f 50 in het café zitten wachten. Ze hadden het echter gauw doorzien en pas was de architect thuis of daar hield een auto stil, waar de beide wethouders uitstapten. Wethouder G. sprak toen het eerst over het geld: wilde v.'d. B. 't niet geven, dan zou den zij wel zorgen dat er f 100 in de gemeentekas teruggestort moest wor den. Er ontstond groote herrie en ten slotte dreigde de architect hen uit het huis te zetten. De wethouders bonden toen in en Kanen zeiÖch, geef aan Gyrath dan maar iets, om de gemaakte kosten te vergoeden, waarop de architect f 10 gegeven heeft. Hierop gingen de wet houders naar een café om later bij de vrouw van den architect terug te kee- ren met de boodschap zeg maar aan uw man, dat we 't als eerlijke men- schen dan maar zoo zullen laten. De autorit ValkenswaardGeldrop bleek men echter op... gemeentereke ning te hebben gedaan. Wethouder Gyrath antwoordde op de beschuldigingen, dat men in het be lang der gemeente naar Geldrop ge reden was on) f 60 terug te vragen, die in de f 222.70 waren begrepen als loon voor het afkeuren der rioolbuizen en waarvoor de architect nog eens apart geld wilde hebben. De f 10 die hij gekregen had, betroffen een parti culiere vordering. De heer v. d. Besselaar merkte ech ter op, dat de architect nog geen tweede rekening voor die f 60 heeft ingediend, zoodat de wethouders de eerste uitbe taling niet per auto te Geldrop behoef den te gaan terug halen. Wethouder Gyrath noemt alles nu een finale leugen. Weth. Kanen Roemde alles insinua ties. Ook hij had nog f 10 van dien deugniet in Geldrop te goed en daarom was hij naar Geldrop gereden. De heer v. d. B. Dus om een par ticuliere reden Waarom liet gij dan den auto door de gemeente betalen Na nog meer beschuldigingen, werd ten slotte een commissie uit den raad benoemd, die alles zal onderzoeken. Aan het eind der zitting riep wet houder Gyrath met pathos uit: Zijner soms nog meer klachten tegen de wethouders Jawel, antwoordde de heer v. d. B., dat gij particuliere onkosten door de gemeente laat betalen. De heeren heb ben samen fijn gedineerd in hotel Concordia, maar de rekening was voor de gemeente. Wethouder Gyrath erkende dit. Het was een lunch geweest na een lang durige vergadering. De martelaren van Cliina. Uit een mededeeling van het Mis siehuis van Scheut blijkt, dat sedert het begin der 19e eeuw alléén in China niet minder dan 7 bisschoppen, 84 missionarissen, 8 missiebroeders en 19 missiezusters een gewelddadigen dood zijn gestorven, nl. 78 Franschen of Elzassers, 16 Italianen, 15 Belgen, 5 Nederlanders, 2 Duitschers, 1 Span jaard en 1 Ier. Merkwaardige genezing te Lourdes. De zeereerw. heer Pastoor Offermans seint d.d. 13 dezer uit Coutérets aan de Msb. Heden, juist een jaar geleden, dat het vreeselijke auto-ongeluk te Luz plaats had, heb ik aldaar voor de slachtoffers van het ongeluk de H. Mis opgedragen. Tijdens de H. Sacramentsprocessie welke Zondag te Lourdes plaats had, heb ik een 33-jarig meisje, welke lan gen tijd aan ruggegraatsziekte leed van haar brancard zien opstaan. Het bureau tot onderzoek constateerde dat hier een buitengewone genezing had plaats gehad. De Ned.-Belg. Veehandel. Herhaaldelijk leest men in de bladen berichten over nieuwe maatregelen, welke de Belg. regeering treft inzake den invoer van Nederl. vee. Over het algemeen genomen, schrijft de »Msb.", zijn deze niet gunstig voor den Nederlandsch-Belgischen veehandel welke in de voor-oorlogsche jaren van waarlijk groote beteekenis was, .maar nu zeer lijdende is. Zeker, de valuta-kwestie speelt ook in dezen belangrijken tak van Neder- landschen handel een voorname rol, maar toch, zoo heeft ons dezer dagen een der meest bekende kooplieden uit Nederland uiteengezet vormen de maatregelen der Belgische regeering de grootste struikelblokken. "^Daaronder dient op de eerste plaats genoemd de invoering van het quaran tainestelsel voor slachtvee. Met het oog op het fel voorkomen van mond- en klauwzeer in Nederland, heeft de Bel gische regeering bepaald, daJ alle vee, uit Nederland in Belgie ingevoerd, op de Belgische grens een quarantaine moet doormaken. Voor den invoer van slachtvee welke altijd driemaal grooter was dan die van fokvee is de quarantaine een echte slagboom. Hij staat nagenoeg geheel stil. Men vraagt zich af, waarom de Bel gische regeering niet haar oude maat regelen toepast: keuring aan de grens, direct vervoer per as naar de abattoirs; hetgeen vroeger afdoende bleek. Te meer stelt men in Nederlandsche veehandelaarskringe/i deze vraag, wijl de Belgische regeering ten opzichte van het vee, dat per boot van over- zeesche landen te Antwerpen wordt aangevoerd, niet die strenge bepalingen uitvoert. De huidige voorzorgsmaatregelen der Belgische regeering hebben verschil lende nadeelige gevolgen voor Belgie zelf. Op de eerste plaats zijn zij niet geschikt om de hooge vleeschprijzen te doen dalen. Voorts zouden zij een vermindering van den Belgischen vee stapel ten gevolge kunnen hebben, door afslachting, hetgeen zoo ver klaarden onze zegslieden bijv. bij den schapenstal duidelijk merkbaar zou zijn. Zes jongens by spel doodgeschoten, In Hannover heeft het spelen met vuurwapens door jongens den dood van zes knapen veroorzaakt. Een aantal schooljongens waren «Indiaantje" aan het spelen. Een jon gen van 14 en zijn broertje van 10 jaren waren cowboy en »vingen" een aantal speelmakkers, die voor Indianen figureerden, met lasso's. Elke «gevangene" werd aan den boom gebonden om ter dood gebracht te worden. Daarop begonnen de «cow boys" met revolvers op hun kameraad jes te schieten en doodden zes hunner. Ze dachten, dat de revolvers met losse patronen geladen waren. Stjjging der graanprijzen. Ten gevolge van de niet zeer gun stige vooruitzichten van den graanoogst zijn de graanprijzen in Italië thans reeds met 15 pCt. VENRAY, 14 Augustus 1924. Op 4, 8 en 12 Augustus j.I. slaag den te Utrecht voor de Akte Fransch L. O., de Heeren A. Kuppens, hoofd onderwijzer te Venray, A. Goenders, hoofd der school te Broekhuizenvorst en A. Rongen, hoofd der school te Blitterswijk, die allen hunne opleiding genoten bij Mej. Marie Arts, Leerares M.O. alhier. Gedurende de kermisdagen tracht ten een tweetal minder gunstig uit ziende personen voor een luttel bedrag twee rijwielen te verkoopen. Zij wer den door de maréchaussee's alhier aangehouden en naar de gevangenis te Roermond overgebracht. Bij onderzoek bleek, dat beide rij wielen in een kerkgebouw te Zwolle gestolen waren. Alhoewel er in het begin geen woord uit de heeren te krijgen was, blijkt thans, dat het twee der meest beruch te inbrekers van ons land zijn. De een is kort geleden, na een ver blijf van drie jaren uit de gevangenis ontslagen en reeds nu weer worden zij voor inbraak en diefstal aangehouden De twee aangehoudenen, die ook in t bezit waren van een aantal inbre kerswerktuigen, zijn op last van den officier van justitie te Roermond naar Nijkerk overgebracht, aangezien zij ik nog verdacht worden van diefstal met braak aldaar. De Voetprocessie HelmondKeve" laar zal morgen Vrijdag om half acht te Helmond vertrekken. Het aantal deelnemers bedraagt 120. Aankomst te Kevelaar, gelukkige reis en goed weer inbegrepen, des avonds ten negen ure. Vertrek te Kevelaar Zaterdagmiddag ten drie ure, aankomst te Venray des avonds ten negen ure. Vertrek te Venray Zondag voormid dag ten tien ure, aankomst te Helmond Zondagmiddag circa vier ure. Onze vroegere dorpsgenoot, de Weleerw. Pater Tillemans van het rectoraat OverhovenSittard is over geplaatst naar Driehuis en aldaar aan gesteld tot provisor der opgerichte Apostolische School. Gedurende de enkele jaren dat Pater Tillemans werkzaam was als assistent de St. Michaelskerk en daarna in het nieuwe Rectoraat Overhoven, heeft hij zich doen kennen als een uitsteken de werker, die de achting had zijner toevertrouwde geloovigen en algemeen bemind werd. Spoedeischende vergadering van den Raad der gemeente Venray Donderdag 14 Augustus. Hedenvoormiddag half 12 hield de Gemeenteraad eene spoedeischende ver gadering. Aan de orde was la. Benoeming van een hoofd der school aan de nieuw te openen O. L. School te VenrayHeide De voordracht luidde: 1. W. J. Driessens te Weert, 2. J. P. Potting te Asten, 3. J. L. Martens te Eindhoven. Met algemeene stemmen werd be noemd de heer Driessens te Weert. lb. Benoeming van een onderwij zeres aldaar. De voordracht luidde 1. P. L. M. van Helden te Liessel, 2. M. M. Ver meulen te Velden, 3. M. J. E. Th. Smeets te Roermond. Met 10 van de 12 stemmen werd benoemd Mej. M. Vermeulen te Velden 2. Wijziging legesverordening Ven ray. De leges voor jachtakten werden ge wijzigd en gebracht van f 7.50 op f 3. Zondagnamiddag 7 uur zal door Venray's Fanfarecorps een concert ge geven worden op de Groote Markt. Beëindigd door het bindend wor* den der eenige uitdeelingslijst het fail lissement van Henri Slits, boomkwee- ker te Venray, Rechter-Commissaris Mr. H. J. C. Coenegracht en Curator Mr. W. Wolters, advocaat en procu reur te Venlo. Uitkeering 34.18 pCt. Uitslag der Zondag gehouden wedvlucht van de postduivenvereeni- ging «De Zwraluw" met jonge duiven van uit Solré (België) afstand 205 K.M. De prijzen werden behaald als volgt le en 31e van Wanroy; le 12e 13e J. Eibers; 3e en 22e J. Oudenhoven; 4e en 17e Fr. Vermeulen 5e A. Jans sen 6e en 14e L. Maassen 7e 20e 24e 28e en 29e H. Arts 8e 15e en 27e H. Strijbosch 9e en 21e H. van Opbergen 10e en 30e P. Kersten 11e Loonen 16e G. van Dijck 18e en 19e.Creemers 23e J. Vollebergh 25e H. van Meijel 26e J. Kusters. Duiven los 8 uur 30 min. aankomst eerste duif 12 uur 27 min. 7 sec. laatste duif 1 uur 4 min. 54 sec. HORST. Bij de te Arnhem gehouden examens voor Kommies bij de directe belastingen, slaagde onze dorpsgenoot Frans Meulendijks, en is tevens be noemd te Brunssum. Iepensterfte. Het is treurig overal langs de wegen te zien hoe de sterfte onder de iepen heeft huisgehouden. Prachtige eertijds fleurige boomen staan nu verdood. Moest een vorig jaar tengevolge van de bekende iepenziekte op den Ham burgersingel te Venlo een geheele rij boomen over de geheele lengte van de laan worden geveld, thans zijn weder om verschillende iepen aangetast of reeds gestorven. Deze mooie laan is daardoor voor jaren geschonden... Ook van de andere boomen langs onze straten zijn er verschillende bezweken. Poolsche locomotieven. In de laatste dagen passeeren over de Limburgsche spoorlijnen herhaal delijk Poolsche locomotieven in «koud vervoer" van de fabriek te België naar Polen. De nieuwe zware locomotieven worden gewoon tusschen andere goede renwagens weggereden. ROERMOND. Op de Coop. Eiermijn van Maandag was de aanvoer 1.600.000 eieren. Hoogste prijs f 8.30. Laagste prijs f 6.60. Bruinkoolontginning stopgezet. Met ingang van 1 September e.k. wordt de Bruinkoolontginning «Berge rode" te Brunssum stopgezet, waardoor eenige werklieden, die daar werkzaam zijn broodeloos worden. Autobusverkeer in Limburg. De Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Noordelijk-Limburg te Venlo, heeft wegens de belangrijkheid van het bestaande autobusvraagstuk en en de wenschelijkheid van een regeling voor het autobusverkeer in dier voege, dat in de behoefte van het verkeer in het algemeen ook voor de toekomst op afdoende wijze zal worden voorzien, een adres gericht aan de gemeente besturen en het* district der Kamer, waarin zij haar meening te dier zake kenbaar maakt. Zij formuleert haar zienswijze in de volgende stellingen I. Het Autobusvraagstuk dient te worden gereglementeerd en exploitatie van autobuslijnen dient slechts moge lijk te zijn na vooraf verkregen goed keuring der betrokken Gemeente-be sturen. II. Vergunning tot het exploiteeren van autobuslijnen parallel loopend met tramlijnen, of looperid in hun verkeers gebied, behoort niet aan derden te worden verleend, alvorens zij aan den tramweg-exploitant is aangeboden. III. De sub. I en II omschreven stellingen leiden tot de conclusie, dat het wenschelijk is, daar waar nadeel voor den tramweg-exploitant is te vreezen, het tram- en autobusverkeer zooveel mogelijk in één hand te leggen. IV. Het in ééne hand berustende tram- en autobusverkeer moet aan zoo danige regelen gebonden zijn, dat de door den Gemeenteraad voor het pu bliek wenschelijk geachte verbindingen tot stand moeten komen. In een toelichting worden deze pun ten nader uiteengezet. door JOS. BOSHOUWERS te LENT. Het ruien der hoenders. Een der dingen, die krachtig ingrijpen in het leven van ons pluimvee, is de rui. Alles verslijt, dus ook het veeren- kleed der vogels. Daarom moet het vernieuwd worden. Op bepaalde tijden vormen zich de nieuwe veeren op dezelfde plaats, waar de afgedragen pluimen en pennen staan. Deze nieuwe verdringen de oude van hun plaats deze laatste worden eveneens uitgestooten als bij een kind tijdens de tandwisseling de melktanden worden weggedrongen. Een volkomen juist moment is voor het ruien niet aan te geven. Dit hangt samen met de maand, waarin het ruiende dier ge boren is, met de voederwijze, met de huisvesting enz. enz. Toch is Augustus de gewone tijd in middelmatige warme zomers. Men heeft opgemerkt, dat groote warmte den rui verhaast en koel vertraagt. Met de geheele stofwis 8 weken gemoeidduur dan is er storing en zal merkelijk langer duren weer gaat beginnen. Er zijn zeldzame geva hen tijdens den rui blijf Het is een groote fou dat een hen tijdens den ru gevoerd behoeft te worde; ze het dan wel met minde omdat ze toch geen eierer Welk voer is in den ru Het antwoord is natuu de noodige bouwstoffen stoffen bevat. In de eersl het de minerale voedings2 aan het lichaam behoei kah gebeuren dat het ge gereikte voeder niet al die en daarom bevelen wij in plaats haver aan, een gra veel voedingszouten in z Een heerlijkwerkend het zachte voer is gem ah en beendermeel, liefst beperkte hoeveelheid g voedsel (visch- of vleeschn groen doen hierbij uitnem Daar in de veeren zi< procent zwavel bevindt, nut zijn, een mespuntje zoo nu en dan door heto< mengen. In de ruiperiode hebbf weinig beschutting door dons. Daarom moeten wij zins guur of regenachtig houden en verdient het onder het hardgraan ooi blcempitten en boekweil Die wapenen tegen de ko Het graanvoer geven 1 lijd vooral in krabmateria ook aangebracht: hok, s enz. De ruiende hoend zooveel als 't kan, werk kost. Een gezonde bewegii de snelle omzetting van h Een weinig fijne houtsl aan te bevelen. Wanneer uitgeruid zijn, spitte men eens diep om. Hebben jullie al goede Wij bedoelen daarmede erkende afstamming. Dr. schreef daarvoor de laatst artikeltje in »De Bedrijfsj der" en uit de genome gebleken, dat de haan heeft op het nageslacht d< Wie goede hennen heef nen, die flink leggen, er slechten haan plaatst, die weer verprutsen. Het uitwendige van niet veel, alles hangt af vi ""ge, dat we niet kunnen Alleen door voortdure controle komen we daar i evenwel niet het werk of stadskippenhouder, nr organisatie, van de fokstal We landen dus weer a althans voor de lezers uit Wanneer men daaf h trekt, hetzij W. Leghorn; nevelders, dan welen afstammen van een gesli ductief is, dat de moe< overgrootmoeder b.v. de van veel leggen in ziel hebben ze laten paren me ook van goede legsters Zoodoende brengen de H dat over op het nageslach Neemt men hanen uit toornen, dan kan het gebe hebben, die van sl hennen afkomstig zijn, iedere ongecontroleerden hij in z'n geheel nog zo zijn min-productieve kippe Op gevaar af, van b< worden in herhaling te a we daarom nogmaals den te zorgen voor goed m materiaal. Later komt ge daar ni of 't moet zijn tegen lu met groote moeite. Tracht te krijgen vr< flink volgroeid is, als de v De haan is de hahe 1 ik aanhoudend. Ik zou 't willen uitdrukken"Wai in den toom loopen, Jaa ook prulkuikens. Denkt aan de toekoms is de kippenhouderij slra! dan nu, het allerbeste nev den landbouwer. Adressen voor oude Wie denkt met besmei te doen te hebben, hetzij hetzij met volwassen h moet niet lang wachten gestorven dieren op te onderzoek is kosteloos, opzendt, hoe beter. Ziehie sen 1 Instituut voor pi infectieziekten te Utrecht (E 2 Rijksseruminrichting Zoo zijn de adressen vo het eerste wordt den laa een zeer druk gebruik g schrikke dus niet teruj eonigszins «vreemden" n deze adressen s. v. p. St. Antonius-Patrc De zangers gelieven avond zonder uitzonder; te zijn. Midden- en Groot-PatiOE lingen-Vereeniging w4:d

Peel en Maas | 1924 | | pagina 2