Sgualeooid O0STBÏÏM. Bericht Gemengd Nieuws. mnum mm s: Districts-arbe r *eV< Op de hooge Lieve Vrouwe-dagen 15 AUGUSTUS en 8 SEPTEMBER en e daartusschen gelegen tijd tot 15 September plechtige viering en vereering AT®1* Lieve Moeder in haar oudste Genadebeeld. Talrijke aflaten verleende de (Vfl. Kerk aan de pelgrims in dezen schoonen tijd. ZONDAG 10 AUGUSTUS te half 4 plechtig Lof met predikatie, ommegang fT/n vereering H. Relikwie, wegens de beevaart van de Maria-Congregatie van Lloxmeer onder leiding van den Z. E. Heer Pastoor. VRIJDAG 15 AUGUSTUS, Hoogfeest O. L. Vrouw Hemelvaart, te 7 uur Yf TTIe H. Mis, te half 9 de tweede waarvoor wijding der kruiden, te half 10 de lub U Jdechtige Hoogmis w.o. feestpreek en vereering H. Relikwie voor de pro- essie van Oirlo. Te 3 uur 's namiddags Solemneel Lof, predikatie, omme Mfcang en vereering H. Relikwie. ZONDAG 17 AUGUSTUS is de dag der St. Ludovicus-Vereeniging en des ïamiddags te 3 uur de jaarlijksche groote processie naar Trans-Cedron. 44 verdwijnen. Als voorbehoedmiddel werkt het echter best. Gloria Absolute reinheid en voortdurende bestrijding blijven dus geboden. Het best zullen de jonge hennetjes Kadoorgroeien, als ze gescheiden blijven van haantjes en andere hennen. Dat Priwordt lang nog niet voldoende inge- U wisien. Goede verzorging en goede huisves ting hebben bij 't opfokken van jonge hennen nog meer invloed dan de voeding. Mankeert er iets aan de o ^diertjes, dan gooit men bijna altijd de ü^vschuld daarvan op het voer, maar in 10 9 van de 10 gevallen is de misère een gevolg van de verkeerde verzorgingen Solidnuisvesting. Alleen met sterke, gezonde kippen is voordeel te behalen. Wij moeten de dieren daarom van jongs af in die richting oppassen en alles wat zwakte xy vertoont, onverbiddelijk direct op- ÜGruimen. 't Geeft toch niets met die Modlprutsers. Wegens het feest van O. L. VROUW W HEMELVAART op Vrijdag 16 Augus- tns a.s. zal het volgend nummer van «Peel en Maas" DONDERDAGMIDDAG verschijnen. bAdvertentiën enz. voor dit nummer moeten vóór DONDERDAGMORGEN 10 uur in ons bezit zijn. Abonnement- 'L11 advertentiën vóór WOENSDAGMOR- UU GEN 8 uur. DE UITGEVER. 1 VENRAY, 9 Augustus 1924. 4 De Kermis is weer voor een jaar voorbij en met b genoegen kunnen we zeggen dat de feestvreugde door geen enkele wan- 4klank is verstoord geworden. Grootendeels tengevolge v n het buitengewoon slechte weder op.Zondag- en Maandagmorgen, was de drukte niet zoo groot als andere jaren. Toch gelooven we dat verschillende gelegen heden van vermaak tamelijk goede zaken gemaakt hebben. Over het algemeen kunnen we zeg gen daV de kermis een zeer kalm ver loop had. Maandag werden door de Ma rechaussee alhier een tweetal personen aangehouden, die elk een rijwiel tegen een verdacht lagen prijs van de hand trachtten te doen. Bij nader onderzoek hunner bagage bleken zij tevens in het bezit te zijn van verschillende inbrekerswerktuigen. Tot nog toe heeft men echter nog geen woord uit de heeren kunnen krijgen. Te Nijmegen slaagden voor het diploma A M.U.L.O. de dames A. van den Berg, M. Hoedemakers en F. Greefkens, allen van Venray. Te Utrecht slaagde onze dorpsgenoot de heer Cuppen voor de acte Fransch L. O. Op de Kermis-Woensdag ge houden jaarmarkt was de veeaanvoer, zooals te verwachten viel, niet groot. Biggen waren er nogal een flink aantal aangevoerd. Men betaalde hiervoor van 59 gulden per stuk. De aanvoer van kramerijen was wederom zeer groot, terwijl duizenden bezoekers straten en pleinen vulden, hetgeen in den namiddag zeer ten voordeele kwam van de verschillende kermisgelegenheden Door onze Hengelclub werd tijdens de kermis een vischwedstrijd gehouden met volgenden uitslag le prijs M. Swachhöfer, 2e Hub. Custers, 3e P. Gooren, 4e V. Fonck, 5e Fr. Wijnhoven, 6e Joh. Kusters. De Schouwburgloge Piet Yink. Deze, voor ons zoo welbekende in' richting mocht zich gedurende de vijf kermisdagen die achter ons liggen, in een zeer druk bezoek verheugen. Maandag en Dinsdag was de groote tent geheel gevuld met ons kunstmin nend publiek en velen hebben genoten van het goede spel der artisten, de mooie inhoud der tooneelwerken en de prachtige tooneelaankleeding. Piet Vink en zijn artisten zijn voor ons geen vreemden meer. Gedurende drie jaar is het de gewoonte geworden' dat dit gezelschap Venray bezocht, en zooals Piet Vink ons vertelde, voelen zij zich hier thuis en hebben hier vele vrienden. Wij zullen in dit overzicht geen verslag geven van den inhoud der verschillenae tooneelstuk- ken, die tijdens de kermisdagen voor het «voetlicht" werden gebracht, omdat wij overtuigd zijn dat dit bij ieder be kend is. Iedereen spreekt nog over »Wat was het gisteravond bij Piet Vink weer mooi, ik ga vanavondweer hoor 1" Dit hoorde men schier overal. Alleen ditPiet Vink heeft zijn toch al goeden naam zeer versterkt, de roep die toch al van hem uitging luider doen klinken. Zooals bekend is wordt a.s. Zondag de afscheidsvoorstelling gegeven en opgevoerd «De Fabrieksbaas", een tooneelstuk van zeer mooie strekking: Wij wenschen dit unieke gezelschap veel succes en roepen hun een tot weerziens toe, tot kermis 1925. Jeugd-Congres Derde Orde. Verschenen is het program van het Jeugdcongres te Sittard op 24 en 25 Augustus. Uit dit mooie program blijkt, onder andere, dat medewerking wordt verleend door de fanfares der Duitsche studenten van Watersleyde en van de Venraysche jongens. Er is zooveel belangstelling dat ver- scheidenen, die zich niet tijdig genoeg hadden opgegeven, moesten worden teleurgesteld. Onze Venraysche jongens kunnen gelukkig bijeenblijvenzij zullen de maaltijden gebruiken in het Patronaat te OphovenSittard en logeeren in het Missiehuis te Leyenbroek bij Sittard. Uitslag aanbesteding bouwen van stallingen en bijkomende werken voor rekening van Wed. H. Gellings, Nachtegaal H. Zwitserlood f 9950 G. Verstraelen f 9849 P. Spee f 9845 A. Tacken en Siebers f 9828 Th. Maassen en Vollenberg f 9820 A. Pijpers f 9774 Uitslag der Zondag gehouden wedvlucht van de postduivenvereeniging »De Zwaluw" van uit Orleans met jarige duiven en een wedvlucht met jonge duiven van uit Jemeppe (België). De prijzen werden behaald als volgt Jarige duiven, le en 5e Fr. Vermeulen 2e H. van Meijel3e 10e en 12e W. Manders 4e en lie J. Kusters6e P. Kersten 7e J. Vermeulen 8e J. van Dijk9e H. v. Opbergen. Duiven los 6 uur, aankomst le duif 12 uur 57 min. 48 sec., laatste duif 1 uur 47 min. 2 sec. Het kampioenschap jarige duiven werd gewonnen door den heer Jos. Vermeulen, het tweede door den heer H. Arts. Zilveren medaille uitgeloofd voor eerste en tweede prijs Orleans, werd gewonnen door de heeren Fr. Vermeulen en H. van Meijel. Een luxe-artikel uitgeloofd door eenige vrienden, werd gewonnen door den heer G. van Dijck met de eerste overduif. Jonge duiven, le H. van Meijel2e 13e 19e 21e 27e 31e en 33e H. van Opbergen; 3e 26e 32e J. Oudenhoven 4e en 23e P. Kers ten 5e H. Arts6e H. Sijbers7e 8e 14e en 20e G. van Dijck9e J. Eibers 10e 11e 24e en 35e L. Maassen 12e 16e en 17e W. Manders; 15e 22e en 34e J. Kusters.; 18e A. Janssen; 25e en 36e J. van Dijck28e J. Vollebergh 29e en 30e H. Strijbosch. Duiven los 8 uur 30 min., aankomst eerste duif 10 uur 51 min. 59 sec. laatste duif 11 uur 55 min. 7 sec. Het einde yan de Bruinkoolhayen by Grubbcnvorst. Toen in 1918 't gebrek aan brand stof in Nederland nijpend werd en de bruinkool in een behoefte ging voor zien, heeft de toenmalige Staatsspoor bij Grubbenvorst aan de Maas een aanlegplaats voor rivierschepen met reccordement naar de lijn Venlo-Nijme- gen laten bouwen. De bedoeling was, daar de bruinkool tot Grubbenvorst per trein te [doen vervoeren en daar over te laden in schepen in de Maas, zooals het reeds te Weert door de Vereenigde Kolenmaatschappij gebeur de. Een en ander, om het spoorweg» verkeer te ontlasten. Deze werken kostten toen ruim één millioen gulden. Mede tengevolge van de late afleve ring zijn de haven en verdere werken nooit gebruikt omdat na 1920 het met de vraag naar bruinkool gedaan was, terwijl 't niet gelukte een deel van den Duitschen mijnafvoer naar Grub benvorst te trekken. Thans zal er, naar wij vernemen, tot de buitendienststelling en gedeeltelijke afbraak van de inrichting te Grubben^ vorst worden overgegaan. SIEBENGEWALD. De Noord Lim- burgsche Schuttersbond zal op Zondag 17 dezer te Siebengewald zijn tweede concours houden. Eervol ontslag notaris. Op zijn verzoek is eervol on verleend aan M. Haffmans, als notaris te Helden. ROERMOND. Op de Goop. Eiermijn van Maandag was de aanvoer 1.700.000 eieren. Hoogste prijs f8.80. Laagste prijs f 6.90. De malaise aan de Limb, mynen. De gevreesde onlangs vermelde ge deeltelijke werkloosheid aan onze Limb, mijnen heeft reeds haar intrede gedaan aan verschillende mijnen werd een z.g. Feierschicht per week inge legd, terwijl uitbreiding daarvan niet uitgesloten is. Evenals in België wor den nu ook hier enorme hoeveelheden opgestapeld, speciaal industriekolen. Geen Duitsche Penetratie in Z.-Limburg. Het vorige jaar liet het zich aanzien, dat, verschillende Duitsche industrieën zich in Limburg zouden gaan vestigen. Verscheidene groote Duitsche onder nemingen voerden onderhandelingen over den aankoop van grond op ver schillende plaatsen, om daar fabrieken enz. te bouwen. De daarop volgende groote krapheid aan baar geld in Duitschland is oor zaak geweest dat het met deze Duit sche penetratie althans voorloopig niet zulk een vaart geloopen is. Aanvankelijk was er sprake van, dat zich Duitsche industrieën zouden vestigen te Blerick, Venlo, Roermond, Maastricht, Meerssen, Vaals, enz. Naar wij vernemen, zijn de onder handelingen over grondaankoop, enz. door den zich wijzigenden toestand in Duitschland op het doode spoor ge komen, en in sommige gevallen bij voorbeeld te Roermond, Meerssen en Vaals geheel afgebroken. Doodelyk ongeluk Woensdagmiddag kreeg een van de werklieden bij de Maaswerken te Bel- feld een betonbak op zijn lichaam. Zwaar gewond werd de man naar het ziekenhuis te Roermond vervoerd, alwaar hij overleed. De .cessiezaken der Bossche Hanzebank. De Arrondissements-Rechtbank te s-Hertogenbosch deed 5 Augustus 11 uur uitspraak in de veelbesproken cessie-zaken der Hanzebank (debiteur zoekt crediteur). Den eisch der curatoren toewijzende, besliste zij, Jat schulden aan de bank niet kunnen worden ge compenseerd met opgekochte vorderin gen. Deze uitspraak werd voornamelijk gegrond op de overwegingen, dat de ingeroepen compensatie de door de wet gewenschte gelijkheid van schuld- eischers verbreekt en dat zij daaren boven in strijd is met de verkregen rechten van derden debiteuren, die op de een of andere wijze eene vordering op de bank hebben weten te ver krijgen. Zij zullen dus desniettemin hunne schuld aan de Hanzebank in contanten moeten betalen. De rijwielbelasting in werking. Hoewel de wet op de Rijwielbelas ting in werking is getreden, worden zij, die nog geen plaatje op hun fiets hebben, thans nog niet beboet, meldt de Tel. Gedurende deze maand onthouden de ambtenaren zich namelijk, blijkens een Kon. Besluit, nog van het instel len van proces-verbaal, teneinde het publiek in de gelegenheid te stellen, zich met de bepalingen der wet bekend te maken. De ambtenaren der invoer rechten en accijnzen en de rijks- en gemeentepolitie bepalen zich dus thans tot het geven van waarschuwingen. Van 1 September af is de ambtenaar bevoegd, wanneer hij iemand op een fiets ziet, zonder rijwielmerk, dezen aan te houden. Hij kan dan den over treder er op wijzen, dat deze een straf vervolging kan voorkomen door met hem een transactie aan te gaan. De overtreder gaat mee naar den ont vanger. Deze beoordeelt het feit en legt hem, wanneer .er geen verzwaren de omstandigheden zijn, een boete op van f3 tevens den raad gevende een rijwielmerk te koopen. Het nieuwe rijwielmerk geldt tot 1 Januari van het volgend jaar. Dan zal er een nieuw merk komen. Of dat van een andere kleur zal zijn, dan wel voorzien wordt van het jaartal 1925, is nog niet bekend. Wel zal getracht worden, het een dusdanig uiterlijk te geven, dat het minder gemakkelijk is na te maken dan het tegenwoordige. Het mond- en klauwzeer. Men schrijft uit Oostelijk Noord- Brabant aan »De Tijd" Het is wel treurig voor de veeteelt dat het mond- en klauwzeer thans erger dan ooit in deze gewesten woedt. Want, verre van af te nemen stijgt met den dag het aantal besmette stal len, en plaatsen, waar men tot nu toe de veeziekte niet aantrof, worden er nu door bezocht. Geen weg kan men bewandelen of men ontmoet 'de be faamde plakkaten: »Mond- en Klauw zeer." De enorme uitbreiding wordt toege schreven aan de vliegen, die bij hon derden en honderden om de zieke dieren zwerven en zoodoende de bacil len overbrengen van de eene weide naar de andere. Om een beeld te geven van den omvang, die deze veeplaag heeft aangenomen, moge hier vermeld worden, dat in de gemeente Asten niet minder dan honderd stallen besmet zijn of geweest zijn. Te Veghel kwamen op één dag acht nieuwe gevallen voor. Zoo konden we voortgaan. Opmerkelijk is, dat thans niets meer gehoord wordt aangaande de bestrij- dingsmethoden, die enkele maanden geleden met zooveel succes heetten te zijn toegepast. Wij oordeelden het destijds reeds raadzaam niet te spoedig in geestdrift over deze uitvindingen te geraken. Immers, hoe vaak werd men in dit opzicht niet ontgoocheld Wij weten niet, of te bevoegder plaatse een onderzoek naar de prac- tische bruikbaarheid dezer middelen is ingesteld. In ieder gevalmen vraagt zich hier af, of het geen tijd wordt, dat ten dezen eens iets officieel wordt medegedeeld. Want als de methoden mochten blijken goed te zijfi, dan dient men ze onverwijld toe te passen. De Brussclselie Bankzaak. De beide directeuren van de Brus selsche Bank te Amsterdam, die het vorig jaar, toen de justitie een inval in de bank deed, waren gevlucht, zijn te Bonn aangehouden. Een koe op den weg. Maandagavond omstreeks elf uur reed de heer J. Bosma, reiziger in auto-onderdeelen, per auto vanKuinre naar Lemmer. Op 10 minuten afstand van Lemmer lag een koe op den weg, die hij niet zag. De auto, die over het beest heenreed, ging over den kop, raakte in brand en is geheel uitge brand. De heer Bosma kwam er met het branden zijner vingertoppen af. Doodgereden. De 60-jarige ongehuwde J. van Elk uit Druten kwam bij 't uitwijken voor een autobus, toebehoorend aan een Dreumelschen ondernemer, met zijn rijwiel te vallen en geraakte onder den wagen. De ongelukkige was op slag dood. Volgens verklaringen van oog getuigen treft den chauffeur geen schuld. Doodelyk ongeluk. Woensdagmiddag om kwart voor één heeft op den Schelberg nabij Heerier- heide een droevig ongeluk plaats ge vonden. De vijfjarige Dora Kolk, welke zon der geleide op den weg speelde, ge raakte onder een der electrische trams, welke in de richting Sittard reed. Een der wielen reed de arme kleine, welke doofstom was, dwars over het lichaam. De tram moest opgevijzeld worden om het zwaar verminkte lichaampje er onderuit te halen. De dood moet oogem blikkelijk zijn ingetreden. Het lijkje werd naar het hospitaal overgebracht. Uniforme regeling Legwedstryden. Dezer dagen troffen alle legwedstrijd- besturen in Nederland een overeen komst betreffende een uniformen grondslag vooi hun reglementen. Zoo werd o.m. vastgesteld, dat alle leg- wedstrijden op 15 October zullen be ginnen, met evengroote toornen (6 hennen en één reserve hen) en dat de prijzen zullen worden toegekend naar de waarde der gelegde eieren, waar voor een uniforme waarde berekening zal worden toegepast. De legwedstrijden zullen verdeeld worden in gewestelijke en nationale, terwijl voor deze beide groepen eenigs- zins verschillende eischen zijn gesteld. Om het zoo mogeiijk verkregen con tact te bewaren, is uit en door de be sturen van de zeven in Nederland loopende legwedstrijden (Beekbergen, Barneveld, Nijmegen, Enschedé, Laren, Horst en West-Graftdijk) een raad van toezicht en arbitrage benoemd, die zich met de erkenning van legwed strijden, het optreden als scheidsgerecht, het verleenen van prijzen, en het ver werken van de gegevens zal belasten. De dageüjksche leiding van dien raad berust bij een bestuur, bestaande uit de heerenI. G. J. Kakebeeke, inspecteur van den Landbouw, voor zitter, G. J. Westerink, directeur van het Nederlandsch proeffokstation, en van de Centrale Ned. Legwedstrijden te Beekbergen, secretaris, P. H. Burgers, bestuurslid van den Larenschen Leg- wedstrijd, penningmeester, dr. A. G. Breen, bestuurslid van den Legwed- strijd te Enschedé, lid' en W. Middel man, leider van den Barnevelder Leg- wedstrijd, lid. Sinds in Nederland (1919) met het dVganiseeren van legwedstrijden werd begonnen, zijn deze meer en meer populair geworden en hebben belang rijk bijgedragen tot de verbetering van de hoenderteelt. Nu door een uniforme regeling het overzicht over alle leg wedstrijden vereenvoudigd is, terwijl aan de verwarring, die de verschillen de ingerichte reglementen stichtten een einde is gemaakt, is wederom een krachligen stoot gegeven aan den voor» uitgang van onze pluimveeteelt. Alweer de rywielplaatjes. Evenals op andere plaatsen hoort men te Boxmeer meerdere klachten over het stelen van rijwielplaatjes. Eenige personen waren reeds genood zaakt reeds voor de tweede maal hun belasting te offeren. Ook de nagemaakte belastingplaatjes hebben tot hier reeds hun weg gevon den. Dezer dagen werden de meeste wielrijders die den provincialen weg naar St. Anthonis passeerden, dooreen onbekende aangehouden, welke hun de bekende koperen plaatjes aanbood voor 50 cent. De Radiotelogralie te Sambeek. Men schrijft uit Boxmeer, dat de Radiotelegraafdienst thans uit Sambeek vertrokken is en naar Neijendel bij den Haag werd overgebracht. Het opnemen der telegrammen ge schiedt echter te Amsterdam waar ook de verzending van Kootwijk plaats vindt. Een goed yoorbeeld. B. en W. van Rheden hebben aan degenen, aan wie in den vorigen win ter werk is verschaft, de volgende mededeeling gezonden «Wij achten ons, in verband met de noodzakelijkheid om de zeer aanzien lijke offers, welke de gemeentelijke werkloosheidszorg van de gemeentekas vergt, in de toekomst minder zwaar te doen zijn, verplicht u er met nadruk op te wijzen, dat wij in de komende wintermaanden bij de beoordeeling van eventueel e aanvragen om werk of steun tijdens werkloosheid, zeer ernstig rekening zullen houden met de tegenwoordige gezinsinkomsten van de aanvragers. Zoo deze inkomsten van dien aard zullen blijken, dat redelijker wijs aangenomen mag worden, dat daarvan een deel voor het onderhoud in den wintertijd bespaard had kunnen worden, dan zullen wij de aanvragen van deze personen zonder meer moeten afwijzen", aldus het Hdbl. Een dergelijke waarschuwing in dezen tijd achten wij zeer gelukkig. De neiging van de hand in den tand te leven is door het bestaande stelsel van werkloosheidszorg in niet onbe langrijke mate versterkt. Een prikkel tot spaarzaamheid voor degenen, die al te licht er toe zouden kunnen komen te rekenen op den steun der gemeen schap, is zeer stellig noodig. Wie volgt het voorbeeld van Rheden Mobilisatie-herdenking. 't Is net tien jaar geleden Zegt de vieze vette ven» Van 't oweeig auto-type Dat U zeker nog wel kent. Schaapjes tien keer op het droge Altijd in gekleede jas. 'k Wou, dat het, net als in veertien Nog maar weer eens oorlog was. 't Is nu net tien jaar geleden Zegt de boer tot de boerin Bij 't eenvoudig middag-eten Van 't eenvoudige gezin. Weet je nog, die inkwartiering Jan zat hier en Piet zat daar, Och, dat waren mooie maanden, Knus gezellig met elkaar. 't Is nu net tien jaar geleden, Tien jaar is het nu vandaag Zegt de ouwe ijzervreter Met zijn ouwe gouwe kraag. En hij ziet weer zijn legioenen Waar hij het bevel van had... Hij moet op het huisje passen, Want zijn vrouw drinkt thee in stad. 't Is nu net tien jaar geleden Zegt de brave Landweerman, Toen ik op dien heeten morgen... Hè, ik zweet er nou nog van, Afscheid van mijn vrouw en kinders. Hier een lach en daar een traan, Drie jaar heb ik voor mijn landje Aan de Duitsche grens gestaan. 't Is nu net tien jaar geleden, Iedereen was lief voor mij Sigaretten en sigaren, Pruimtabak en snoeperij. Kranten bracht men ons per auto Wie ons zag, die riep Hoera", Dat is nu tien jaar geleden... Nu wijst men ons achterna. 't Is nu net tien jaar geleden Zegt de moeder met een traan, Sinds mijn jongen op dien morgen Wuivende is weggegaan. Kijk, daarginder bij die bocht daar Hoorde ik nog hoe hij zong, 't Is nu net tien jaar geleden Sinds die mijn ontijdig sprong. 't Is nu net tien jaar geleden Sinds ons landje heeft gevoeld En in de practijk geleerd heeft Wat met «Eendracht" wordt bedoeld, 't Was een land vol Nederlanders Zonder moord- of doodslag doel, Zonder politiek gedonder, Met saamhoorigheidsgevoel Tel. De woningnood te Berlijn. Te Berlijn heerscht groote woning nood. Aan meer dan 223.000 aanvragen om woningruimte kon niet worden voldaan. Dat is New-York. Kent u de stad New York. Er wonen 5,600,000 menschen (dat is zoowat drie kwart der bevolking van heel ons land) waarvan 2,00,000 in het buitenland geboren zijn New-York kan zich be roemen, dat het meer Italianen her bergt dan Rome, meer Ieren dan Dublin, meer Duitschers dan Bremen, en een tiende van alle Joden te wereld. New-York telt meer telefonische aan sluitingen dan Londen, Parijs, Berlijn, Leningrad en Rome te zamen. New-York gaat prat op de vijfgroot ste bruggen ter wereld, de kleinste is nog langer dan een mijl. Dagelijks zijn 2000 theaters en bioscopen open en vol. Er zijn 1500 kerken voor alle gezindten. Meer dan 300,000 bezoekers stroomen dagelijks de stad New-York binnen. Elke 52ste seconde s gierssneltrein binnen, huwt er een jong p minuut aanschouwt i Yorkertje het levenslic Elke 10de minuut O) winkel of zaak, en ontstaat een nieuw gel Ziet, dat is New Yor Noodlottige granaa Te Poperinghe (Vlaai in 't voormalige oo vonden drie kleine broertjes, een granaal liggen. Thuis gekomen, gir schuur en draaiden de projectiel los. Eensklaps weerklon! knal. De granaat was één der jongens een b< afgerukt. De twee andere we wond. De eerste stierf D terwijl zijn twee broe lijk behouden zullen Groote lii Een Reuter-telegran meldt De Oostelijke state een zeer groote hitte li gaande met een bijzon gehalte der lucht. Duizenden personen nacht in de parken en door. Parochiek Morgen Zondag collecte Normaalschool, geen Congre lingscatechismuB, 5 uur H. Fi Maandag 6 uur speciale M der aarde, hall 8 leesmis, 8 t voor Petronella Theuws, ou familie, 7 uur Lof Dinsdag half 8 leesmis, 8 voor Mart. Litjens en Petron Woensdag hall 8 leesmis. voor Ida Hennen en ouders Donderdag vigilie voor het Hemelvaart, geboden vasten- half 7 te Veltum H. Mis, hz jaarg voor P. Franssen en ei Vrijdag O L Vrouw Hemeli dag, 10 uur wijding der kruit processie langs de pastorie. I vleesch te gebruiken. Zaterdag feest van den H. om half 7 leesmis en om 9 preek. Gedurende het octaaf leesmis. Zaterdag kernen de kinde biechten, 7 uur Lof Dinsdag en Woensdag om Joh. Schaeffers, als lid der fl Paterskei Morgen om 5, 6 en 7 uur richting. 8 uur Hoogmis me Bestuursvergadering Derde O. Dinsdag half 8 Hoogmis t Antonius, 6 uur Lof Tevens feest van de H. C 2e Orde, volle aflaat o g v. Orde na H. Missen en Lof. Vrijdag feest van O L Vr. ren als Zondag. Om 5, 6 en 7 Hoogmis, 5 uur Lof. Gen. ab H. Missen en Lof. Zaterdag feest van den H Allerh. Maagd Maria, 6 uui o g v. Ai, Zondag kwart over 8 1 ring voor knapen en jongelin Onmiddellijk daarna worden hebben aangemeld voor Sittar verwacht tot het houden van l St. Antonius-Pa Wegens de kermis Patronaat. Burgerlijke Stand en Overlc GEBORENJohannei Wilhelmus Petrus Vei Hendr. Ant. Welles, I Eek, Franc. Ant. Hen Math. Lamb. Gerrits, M Basliaans. OVERLEDEN Hend oud 36 jaar, echtgen. v Petronella Huberdim Hendrikus Ger. Luci echtgenoot van G. H. C 1ÏÏMIRMJIB ST-AÏ 1—8 Auj GEBOREN Andreas H. M. Moorr Wilhelmina L. J. Vern Wilhelmina Th. van E Petronella J. G. Jansse Elisabeth I. Michels, OVERLEDEN Johanna van Hese, 1 St. 1 patiënte St. Annagt Worden get 1 kuipersleerling 1 buishoudster burgerg' 2 keukenmeiden Metselaars 1 boodschapmeisje 2 timmermansleerlingen vak. 1 smidsknecht 1 schaapsherder 1 jongen om opgeleid boerenwerk. 1 meubelmakersknecht 1 boerendienstmeid 200 mijnwerkers (sleep 30 jaar 2 burgerdienstmeiden 1 keukenmeid v. Deurr Schilderskpechten v 55 a 60 ct. per uur Bieden zich 3 kantoorbedienden 1 scboenmaker9knecht 1 bakkersknecht 1 jongen van 16 20 werk.

Peel en Maas | 1924 | | pagina 2