Zitdag te Venr ERWri Lage prijzen Prima i L. Wijnhoven Imi vlechtwerk J Coenen-Houtacke geroaiaïaiaTOia. Driemaandelijksche Rekeningen. Schutterij „St. Anna" Koningsvogelschieten Bijz. Vrijw. Landstorm Schietwedstrijd Landbouwbond Venray. jNu dp. eierei d Denkt aan èn WECK onier Onze lage sep ZITDAG houdei Districts-arbeidsbeurs Dankbetuiging Rozenkrans Morgen namiddag Zondag 29 Juni J. Coenen-Houtackers. Th. Pouwels, H J. Coenen-ïou Th. Pouwels,Hi op Maandag 30 Juni a.s, JOS. VERRIET Prachtige groote Rozijnen mst j per pond k 17 cent. PorceleinGlasAande eet-, koffie- en theeservie Verplaatsing van het ontvangstation van de fusillade der arbeiders te te Sambeek. Tiflis, enz. Men meldt uit 's-Gravenhage aan de »Tel.": Met de draadlooze verbinding tus- schen Nederland en Ned.-Indië, is het, zooals men weet, tot heden niet vlot verloopen. Speciaal het ontvangstation in Sambeek scheen niet te voldoen. De uit Ned.-Indië verzonden draadlooze telegrammen kwamen of in het geheel niet aan, of gebrekkig, zoodat de tech nische dienst van het Hoofdbestuur der posterijen en telegrafie op middelen zon om hierin verbetering te krijgen. Men heeft daarop te Meyendell onder Wassenaar antennes opgericht, waar voor de werkzaamheden eenige maan den in beslag namen. Men is nu ten slotte zoover gekomen, dat proeven genomen konden worden met een draadlooze verbinding tusschen het Nederlandsch-Indische station Malabar en Meyendell. Men koos deze laatste plaats als ontvangstation, omdat door de ligging in de nabijheid der zee een gunstiger resultaat werd verwacht, en ook omdat men een verbinding met Amerika hierdoor waarschijnlijker achtte. Inderdaad, zijn de proeven, naar wij vernamen, goed verloopen.' De uit Indië draadloos verzonden berichten werden zoowel te Sambeek als te Meyendell ontvangen, maar de resul taten waren voor Meyendell veel beter. Hoewel nog niet definitief, is het, naar wij uit goed ingelichte bron ver namen, zoo goed als zeker, dat naar aanleiding van deze proeven het ont vangstation van Sambeek naar Meyen dell zal worden verplaatst. Alleen het zendstation blijft te Sambeek gevestigd. Van Meyendell zullen over een kabel naar Amsterdam de ontvangen draad looze telegrammen worden doorgegeven, waar speciale telegrafisten zullen komen om ze op te nemen. Hierdoor wordt tevens een eenvoudiger exploi tatie bereikt, omdat men van uit Sam beek geen rechtstreeksche verbinding met Amsterdam had. De hoed van mevrouw. Bij een ingezetene van Arnhem werd een pakje aangeboden, vergezeld van een kwitantie groot f 10. De brenger van het pakje deelde aan de dienstbode mede, dat het pakje een hoed bevatte, dien mevrouw bij een firma daar ter stede had gekocht. De dienstbode accepteerde het pakje en betaalde de kwitantie. Bij thuiskomst van mevrouw bleek, dat deze geen hoed besteld had en dat de dienstbode de dupe was ge worden van een oplichter. Het pakje bevatte een waardeloozen, ouden dames- hoed. Het bleek, dat bij verschillende in gezetenen geprobeerd was dezen truc toe te passen, echter zonder succes. De recherche had dra den aanbieder ontdekt. De man bleek uit Den Haag te zijn en met een vrouw op pad te zijn gegaan. Te voet waren zij Zuid- liolland en Utrecht doorgetrokken, de nachten doorbrengend in een meege nomen tent. Zoo waren zij op hun zwerftochten ook te Arnhem gekomen en hadden hun tent opgeslagen bij Valkenhuizen. Om in hun onderhoud te voorzien had de man den truc toe- De man, die recidivist is, is ter be schikking van de justitie gesteld, de vrouw is op vrije voeten gelaten. 'n Fraai politieman. Te Gemert is wachtmeester M. der maréchaussee wegens onzedelijke han delingen met minderjarigen van het zelfde geslacht, gearresteerd. De Koningin naar Tilbrug. Naar aan De Tijd wordt gemeld, is Dinsdag te Tilburg bericht ontvangen, dat de Koningin in Tilburg zal komen om tegenwoordig te zijn bij de weder- opstelling van het standbeeld van Koning Willem II op den Heuvel. Een goede maatregel voor autobussen. Men schrijft uit Goes aan de »Msb": Door gedep. Staten van-Zeeland is aan de ontheffingsvoorwaarden, waarop aan de ondernemers van autobusdiens ten vergunning is verleend de wegen in Zeeland, geen rijkswegen zijnde, met hun autobussen te berijden, het navolgende toegevoegd, onder bepaling dat dit ook geldt voor alle door hen reeds verleende vergunningen le. De ondernemer mag in den dienst alleen chauffeurs gebruiken, die ouder dan 20 jaar zijn, bewijzen van be kwaamheid hebben overgelegd, ten overstaan van door Gedep. Staten aan te wijzen deskundigen en lichamelijk geschikt zijn bevonden blijkens een door een geneeskundige afgegeven en op eerste aanvraag aan de keurders, onder art 18 bedoeld, te vertoonen verklaring. De kosten van het onder zoek naar bekwaamheid en die der geneeskundige verklaring komen ten laste van den ondernemer. 2e Het gebruiken of bij zich heb ben van sterken drank of andere alco holhoudende dranken, benevens het rooken, is gedurende den diensttijd aan het personeel verboden. De kalenderhervorming in Rusland In verband met de kalenderhervor ming in Rusland deelt de Roel nog mede, dat, behalve de 5-daagscbe rust dag, ook nog verschillende »revolution- naire dagen" zijn ingevoerd, ter ver vanging der kerkelijke feest- of rustdagen, waaronder niet minder dan 10 treurdagen voor den dood van Lenin een verjaardag van de stichting van het ovjet-gezag in Georgië, een verjaardag Zilveren feest der Coop. Centrale Boerenleenbank. Maandag en Dinsdag vierde de G- C. B. L., op de plaats van haren hoofd zetel, te Eindhoven het zilveren bestaans- jubilee. Het Tweede Kamerlid, Dr. Deckers, besprak uitvoerig den toestand van voor 30 jaar na. De boer kreeg toen krediet van den notaris, den graanhan delaar, veekoopman en winkelier. Van vrijheid was aldus bij menigen boer geen spraak. Daarnaast teelde de woeker. Dat er niet meer ten onder ging, lag vooral aan de soberheid der boerinnen, aan wie spr. allereerst hulde bracht. Het onderling hulpbetoon deed echter ook goed werk. Dan ging spr. na, hoe burgemeester Raiffeisen van de Duitsche gemeente Weyerbusch in 1846 zijn rijke boeren vereenigde om de verarming der ande re boeren tegen te gaan. In 1848 bur gemeester geworden van Flammersfeld deed hij daar hetzelfde. In 1852 weder om hetzelfde in Heddesdorf, waar in 1864 de eigenlijke eerste boerenleen bank lot stand kwam met hoofdelijke aansprakelijkheid der leden. Daarna verrezen allerwegen zulke banken, die uitgroeiden tot een getal van 380 met 46.000 leden. Ook in Nederland werd dit voorbeeld gevolgd.. Dan sprak dr. Deckers, hoe de heeren Johannsen en dr. Gennes, die uit Ber lijn gekomen waren, om hen op het succes der Raiffeisenbanken in Holland te wijzen. De stad Eindhoven schonk dan ook aan een harer straten zijn naam en 500 aangesloten boerenleen banken houden zijn geest levendig. Vervolgens brengt spr. uitvoerig hulde aan het viermanschap de heeren Jan Truyen, A. Bolsius, V. van den Heuvel, J. Berkvens en pater v. d. Eisen. Na 25 jaren zijn er bij de Centrale 500 leenbanken aangesloten met 60.000 leden, 100 millioen aan spaargeld, 55 millioen aan voorschotten en in loopen- de rekening, jaaromzet 150 millioen bij de Centrale. Ook de buitenstaanders zullen dan wel eenig idee van de be- teekenis der feestvierende vereeniging krijgen. Typhusgeyallon door ongekookte melk. In de gemeente Lemsterland doen zich op dit oogenblik enkele gevallen van typhus voor, waarschijnlijk ten gevolge van het drinken van onge kookte melk. Eenige jongelui, waar van één woonachtig onder de Lemmer en de drie anderen van Oosterzee, had den Pinkstermaandag een pleizier- tochtje naar Beetsterzwaag en Heeren veen gemaakt en in die plaatsen ieder een glas fosco gedronken. Daarna zijn ze, eenige dagen geleden, alle vier ongesteld geworden en is door de beide behandelende geneesheeren typhus ge constateerd. Hitte in Amerika. Uit New York wordt gemeldNa een dagenlange ontzettende hitte, die in geheel Noord-Amerika temperaturen van 90 tot 100 graden Fahrenheit ge bracht heeft, brak boven New-York een enorme orkaan los. De hitte duurt echter voort. In Californië heerschen onweders, zooals in geen jaren voor gekomen zijn. In de plaatsen Buffalo Dunkirch Syracuse en Newark als in de Mississippi-Ohio-dalen is de schade ontzettend. Voorloopige schattingen becijferen de schade op rond 4 millioen dollar. Geheele wouden zijn ontworteld, de oogstschade is niet te overzien. Tengevolge van den bliksem zijn talrijke gebouwen afgebrand en in het verkeer zijn talrijke stremmingen voorgekomen. De hitte en hetonweder hebben 26 slachtoffers geëischt. VENRAY, 28 Juni 1924. Aanbestedingen. Het bouwen van een woning voor W. Rullenraad aan den Stationsweg alhier is bij publieke aanbesteding ge gund aan H. Maessen en Zn. alhier voor f 6495. Er waren 7 inschrijvers, De levering van voor de gemeente benoodigde 6 wagons steenkolen is ge gund aan de laagste inschrijfster Wed. Jos. Aerts.lanssens alhier, voor de som van f 310 per 10.000 K.G. franco plaats van bestemming. Geleverd wordt anthraciet uit de mijn Wilhelmina 50/80. Tot geestelijk adviseur van de R. K. Turnclub »St. Christoffel" is door de Kerkelijke Overheid benoemd de Weleerw. Pater A. Nielen, directeur van het Patronaat. Wij feliciteeren »St. Christoffel" van harte met deze gelukkige benoeming. Tegen zekere W. H. alhier, is procesverbaal opgemaakt, wegens mis handeling van zijn huisbaas, door deze met een mes te verwonden. Met ingang van 1 Juli a.s. zal he{ hulpkantoor te Meerlo worden vervangen door een station voor den post, telegraaf en telefoondienst met telegrambestel ling. De postbestelling van Meerlo zal vanuit Tienray geschieden. Uitslag der Zondag gehouden wedvlucht van de postduivenvereni ging »De Zwaluw" met oude duiven van uit Limoges (Frankrijk) afstand 728 K.M. en met jarige duiven van uit Compiegne (Frankrijk) afstand 341 K.M. de prijzen werden behaald als volgt le W. Manders2e H. v. Meijel3e en 5e H. v. Opbergen 6e G. v. Dijk 7e H. Arts. Oude duiven los Zondagmorgen 5 u. aankomst le duif Maandagmorgen 5 uur 58 min. 47 sec. laatste 8 uur 47 min. 42 sec. Jarige duiven. le H. Arts; 2e en 6e W. Manders; 3e en 8e P. Kersten4e II. v. Meijel 5e en 9e Fr. Vermeulen 7e L. Maas- sen 10e en 15 J. Kusters 12e H. Strij- bosch 13e J. Vermeulen 14e G. van Dijck. Jarige duiven los 7 uur, aankomst le duif 1 uur 32 sec. laatste duif 1 u. 32 min. 14 sec. OOSTRUM. Dinsdag herdachten de echtelieden P van Arssen en G Wil- lems hun 40-jarige echtvereniging, 's Morgens werd een plechtige Hoogmis opgedragen tot dankzegging, waaronder de Jubilarissen en hunne kinderen communiceerden. De woning was door de buren netjes versierd. Na den middag bracht onze fanfare een serenade waarbij onder mooie woorden het feestvierend echtpaaY werd toegesproken. Ook werden ze nog ver rast met een koddig liedje, voor die gelegenheid gedicht. Een der zoons bracht dank aan de fanfare, waarna allen op zeer roya'e wijze werden ge trakteerd. Onder muziek en zang werd de avond dan ook gezellig doorgebracht. De President sprak naast zijn dank woord voor de gulle ontvangst, nog den wensch uit, dat het den'Jubilarissen gegeven mocht worden om over 10 jaar het gouden feest te vieren. Te 's Hertogenbosch behaalde de heer B. Achten van Oostrum de akte als onderwijzer. Achten was leerling van de Rijksdagnormaallessen te Roer mond. OIRLO. Bij de vorige week gehou den examens slaagde voor onderwijzeres onze dorpsgenoote mej. C. de Ponti, leerlinge van de Bisschoppelijke kweek school te Echt. LEUNEN. De heeren Jacobs en Peeters alhier, leerlingen van de Bis schoppelijke kweekschool te Venlo, agden beiden bij de examens voor onderwijzer. Door Z. D. H. den Bisschop van Roermond is benoemd tot Pastoor te Stevensweert, de Weleerw. Heer Nab- ben, Rector te Leunen. tot Rector te Leunen de WelEerw. Heer P. F. J. H. Goossens, kapelaan bij de St. Servatiuskerk te Maastricht, De emelt. Groot nadeel wordt dit jaar aan den landbouw berokkend door het veelvul dig optreden van de emelt. Dit insect richt vooral zijn verwoestingen aan op vochtige weiden, waaruit het de wortels van de klaver afvreet. Een nieuwe vijand is het eigenlijk niet, maar vroeger was zijn optreden bijna on merkbaar. Het schijnt dal dit schade lijk insect, de larve van de bekende lampoogmug, den laatsten tijd een meer vruchtbaren ontwikkelingsbodem heeft gevonden en zich dermate heeft ont wikkeld, dat hij een gevreesde vijand wordt, die groote verwoestingen aan richt. Hoewel verschillende bestrij dingsmiddelen worden toegepast, is een afdoend middel tot heden nog niet ontdekt. HORST. De asperge teelt is wederom oor een jaar afgeloopen. De teelers hebben dit jaar een geluksseizoen ge hadongekend hooge prijzen werden betaald. VENLO. Dinsdag veroordeelde de Rechtbank te Roermond den koopman W. A. H. K. van hier wegens verboden nederlage van 282 flacons van de be kende Eau de Cologne 4711 tot de kapitale boete van f 23814 en tevens met verbeurdverklaring der inbeslag- genomen goederen. Door een maand kosteloos logies te nemen te Roermond zal hij echter deze groote boete kunnen afzitten I ROERMOND. Op de Coop. Eiermijn van Maandag was de aanvoer 1800000 eieren. Hoogste prijs f 8;50. Laagste prijs f 6,90. Gevaarlijke schietwedstrijden. Nog niet lang geleden werd er bij het z.g. »prijsschieten" te Munsterge leen, 'n jongetje in hetonderlijfgetroffen Er heeft zich nu weer een soortgelijk geval voorgedaan te Nieuwenhagen waar ook bij het z.g. flobertschieten een toeschouwer, de 21-jarige H.f door een kogel in de long werd getroffen, zoodat de man naar het hospitaal moest worden overgebracht. Zijn toestand is ernstig. Vooral bij gelegenheid der kermis wordt er in Limburg veel gedaan aan schietwedstrijden op feestterreinen enz. Er zijn daarbij wel bepaalde politie maatregelen voorgeschreven, doch deze blijken niet ver genoeg te gaan. Het lijkt ons noodig, dat het publiek bij 't prijsschieten vooral op voldoen den afstand wordt gehouden. De aan dacht der overheid dient hierop eens te worden gevestigd. Kerkelijke dienste» te Venm. Parochiekerk Morgen om 2 uur kleine Congregatie, 5 uur H. Familie. Maandag half 8 leeamis, 8 uur Sol. jaarg. <roor Louia Eaedts Dinadag half 8 leesmis. 8 uur jaarg. voor M. Ewals, Mecht. en Willem Baltisaen, Maria Pee ters en kinderen Woensdag half 8 leesmis, 8 uur jaarg. voor Joh. Janssen en Catharina Verstegen Donderdag half 7 te Veltum H. Mis, half 8 jaarg voor Peter Joh. Siebers, 8 uur jaarg. voor Willem Poels. Vrijdag le der maanden vereering van het H. Hart van Jezus, 6 uur Hoogmis, half 8 leesmis, 8 uur jaarg. voor Frans Poels, 7 uur Lof en eerherstel aan het H. Hart Zaterdag komen de kinderen der 6e klas te biechten. Deze week wordt het Allerheiligste aan de zieken gebracht, Dinsdag Dorp, Woensdag op de ge huchten en Donderdag Veltum en Heide. PatsrskBrk Morgen feest van de H. Apostelen Petrus en Paulus, om 5, 6 en 7 uur H. Mis met onder richting, om 8 uur Hoogmis met preek, om 6 uur Lof. Vergadering voor de leden der Derde Orde kwart na 9 voor de mannen, om 2 uur voor de vrouwen. Toewijding aan het Allerh. Hart Dinsdag om half 8 Hoogmis ter eere van den H. Antooius, 6 uur Lof. Woensdag feest van het Bezoek der Allerh Maagd Maria Generale absolutie vsor de leden der 3e Orde. om 6 uur Lof Vrijdag le der maand, toegewijd aan de ver eering van Jezus' H. Hart, om half 8 hoogmis met Litanie. Om 6 uur Lof met eereboete. Genadekapel Oostrum. Zondag St. Petrus en Paulus te ongeveer 6 uur Marialof, preek, ommegang en vereering H. Relikwie voor de M&riavereeniging van Ven ray St. Antonius-Patronaat. Spaarbankboekjes meebrengen. De Burgemeester van Venray brengt ter algemeene kennis dat het gras en het fruit van den grond van de school Heijde is verpacht aan Seb. Rutten Venray 27 Juni 1924 De Burgemeester voornd. O. VAN DE LOO. De Burgemeester en Wethouders van Venray doen te weten, dat door den Raad dier gemeente in zijne vergade ring van 6 Juni 1924 is vastgesteld de volgende verordening Verordening tot aanvulling der Motor- en Ry wiel verordening der ge meente Venray. Zijnde deze verordening aan de Ge deputeerde Staten van Limburg volgens hun bericht van den 20en Juni 1924 2e Afdeeling, La. 5697/5 L in afschrift medegedeeld. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 28en Juni 1924. De Burgemeester en Wethouders voornd O. VAN DE LOO. De Secretaris VAN HAAREN Burgerlijke Stand VENRAY. 2027 Juni GEBOREN JobaaDa E. Jansssn, Marktstraat Margaretha van Staveren. IJsselsteijn Johannes H. van der Putten, iJsselsteijn OVERLEDEN 1 patient St. ServatiuBgesticht Worden gevraagd 1 dienstmeisje 1516 jaar 1 huishoudster burgergezin 2 keukenmeiden voor Venlo Timmerlieden en metselaars 1 boodschapmeisje 2 timmermansleerlingen 2-3 jaar aan het vak. Werklieden voor zand en grintgroeve Bekwame timmerlieden 1 meubelmakersknecht 3 bekwaam schilders 2 keukenmeiden 6 boerendienstmeiden 6 bekv/ame boerenknechfs 1 burgerdienstmeid van 20 tot 24 jaar. 200 mijnwerkers (sleepers) leeftijd 18— 30 jaar 1 dagmeisje Bioden zich aan 1 keukenmeid 22 jaar 1 leerling kleermaker 2 daglooners 1 bedrijfsleider boerderij. 1 gediplomeerd boekhouder 3 kantoorbedienden 1 schoenmakersknecht 1 smidsknecht voor het drukke bezoek aan mijne Danstent gedurende de Kermis aan de HeideNachtegaal. Tot het volgend jaar! A. Mollemans Danstenthouder HELMOND VERLOREN een eenvoudig zwarte, lang gekettingde tijdens de processie op 't Hensenius- plein. Terug te bezorgen Bureau van dit Blad. 10 Voor de vele bewijzen van hartelijke deelneming, ondervonden bij het over lijden en de begrafenis van onzen innig geliefden echtgenoot, zoon, vader, broeder en oom, betuigen wij onzen diepgevoelden dank. 12 Uit aller naam, Mévrouw Wed. JOS. AERTS JANSSENS. Venray, 28 Juni 1924. Middenstanderswilt gij de contante betaling bevorderen, denk dan aan de invoering der driemaandelijksche reke ningen. 12 op het Schietterrein bij H. WILLEMS van 9 tot 12 uur op het Sportterrein Leunsche weg, voor de Leden van VenrayDorp. 14 Aanst. ZONDAG 29 JUNI voorm. betaling der premies van Ziektever zekering en achterstallige premies van Vee- en Hagelverzekering. 11 HET BESTUUR. Steeds voorradig in alle maten vier en zeskant Aanbevelend, 12 Voor den inm*t dagelijks versch gepukt bij Wed. J. v d LlSD 'gebruikt menP. Slis' in zakjes van 5 pooi 5 gemengd hardvoer.luik Kuikenzaad, Kana.itaat Verkrijgbar a Aanbevelad, 1ste kwaliteit ZACHTÏZEE GLYCERINE ZEEP met vaatje 14 en 15cent Ondergeteekende zal des namiddags van twee tot vijf uur, ten huize van den leer aan de Schoolstraat te VENRAY vooral tot nadere bespreking van de zaken, waarmede zijnvade der NOTERMANS zich destijds belast heeft en welkerbeha ondergeteekende wordt voortgezet. Zij, die nog BETALINGEN te doen hebben, worden rerzo van deze gelegenheid gebruik te maken. Mr. Jos. Notemi Advocaat en Proctreur VENLO, Heutzstraat 4. Onze prijzen blijven steeds de bag: Witfe Suiker p pond 29 ct Fijne Koffie p Rozijnen zonder pit 25 ct Versch gebrande Rida'e Blanke Schijfjesappelen 45 ct Dik vet Amerik. Spk Prachtige Pruimen 17 ct Kaapolie per EDAH TABAK belangrijk in prijs verlaagd Uitsluitend de beste kwaliteien. Appelen schijfjes per pond 48 Pruimen 18—20 Piuimedanten 25354560 Perziken extra fijne p pond 40 Abrikozen fijne 60 Rozijnen met pit 25 Rozijnen zonder pit 263440 Krenten gereinigde p pond 30 Candij grove 45 Candij gruis 45 Befuwe's en Taminiau's Jam per flacon 58 Huishoud Jam per flacon 38 Betuwe's Zuren per flacon 65—'.00 Tomatenpuree per kistje 20 Harit.g in tomaten Crosse Blackwell Sardines per blikje 162836—80 Zalm per blik 48—65—7892 Versch gepelde Garnalen Leverpastei per blik 30—4858 Gember per luxe pot f 1.25 Beleefd aanbevelend, Havermout per j Havermout Kwakec pe Gebroken Rijst Tafelrijst Gort Amerikaansche Paintblo Griesmeel Vermicelli Extra fijne Boter Zuivere Reuzel Bak- Braadvet Slaolie Delftsche Slaolie Raapolie zuivere Glycerine Zeep pc ponc Groene Zeep per vaatje igere Huishoudzeep perstang Zeeppoeder per Soda Stijfsel 35- er fle Wederom ontvangen een gr ode j Prachtige keuze in keukengarnituren, icaschstellen, borien alles aan zeer voordeelige pnjse Aanbevelend,

Peel en Maas | 1924 | | pagina 2