te Veil Seizoen Stoffen Planten. snijbloemen Damesmantels en Dames- hoeden 10 pCt. Korting. F. H. van Enckevort. Wed. J. van der Linden. DRUKWERKEN dragende koeien en schotten met melk prachtige hortencia's hangen gew. geraniums Kweekerij A.H. Stevens nieuwe Holka Dames- Mantels en Heerenjassen Oem entwaren. Bouwmaterialen» GRAM0F00N LUXE PLATEN s 1 s Bij ons koopt U zeer voordeelig Firma van den Munckliof. M anufactuurhan del FVAN OPBERGEN Fz. als FrottéFrotté aujour) wollen en katoenen mouselins, zijden crêpe marocainssatins katoentjes enz Gemengd Nieuws. Die hoestprikkel ABDIJSIROOP f Waarom f xLikcIqo: ZIM-Pleisters stekrubenzaad. J. Bekkers, Schoolstraat Te Koop Wederom ontvangen en de nieuwste kleuren in Op alle andere OOSTRUM—Venray Telef. 501. Speciaal adres voor het maken van Beton Gierkelders, inrichten van Stallingen leggen van Beton Vloeren en verder alle voorkomende Betonwerken. Leo H- Bartels VENLO Parade 50 thans dubbelzijdig bespeelbaar zijn I Kousen in alle maten, Sokken, Eng. Hemden, met en zonder boord, Hemden, Flanellen Hemden, Broeken, Nachthemden. Festons en Entredeux Voor de spoedige en nette uitvoering uwer die vastzittende slijm, vermengd met voortwoekerende ziektekie men, verdwijnt verrassend snel met de bekende Akker's Abdij siroop, welke Uw ontstoken slijm vliezen heerlijk verzacht, zuivert en geneest. Wereldberoemd bij asthma,bronchitis,griep, influenza kinkhoest, heeschheid en keelpijn. AKKER's Alom verkrijgbaar in kokera van 230 gram ƒ1.50. 550 gram/2.75 en 1000 gram ƒ4.50 zich een wesp bevindt. Een dergelijke steek kan door het opzetten van de inwendige keelorganen zelfs verstikking ten gevolge hebben. Het gorgelen met ijswater tot de komst van den dokter is in dat geval aan te raden. Tegen het jeuken helpt uitwendig het best, het bestrijken met amoniak. menthol-olie, of kalkwater met lijnolie, Ingezonden Mededeellngen Noodseinen. Geen wonder, dat Moeder hij tijden prikkelbaar wordtHaar tobberig werk binnenshuis, wasschen, strijken, ver stellen, poetsen en de eindelooze huis houdelijke zorgen zouden door geen man verdragen worden. Wees voorzichtig 1 Prikkelbaarheid, pijn in de lendenen en zijden, hoofd pijn, rugpijn, urinekwalen, zenuwach tigheid, en duizelingen zijn seinen van nierverzwakking. Om zich te houden voor ontwikkeling van de lange nasleep van nog ernstiger nierstoornissen, is het tijd om aan zichzelf te denken en de worstelende "nieren met Foster's Rugpijn Nieren Pillen te helpen. Dit speciale niergeneesmiddel is geen alles genezend middelhet werkt alleen op de nieren en blaas, en het baat tegen pijnlijke verschijnselen van nier- en blaaskwalen als nierzand, rheumatiek, steenvorming, waterzucht, ischias, spit blaasontsteking en urine- zuurvergiftiging. Passend voor jong en oud, diende geen huis zonder Fos ter's Pillen te zijn. Verkrijgbaar in apotheken en drogist zaken a f 1.75 per flacon (geel etiket met zwarten opdruk). 31 f of Eeltknobb^isV^. Koopt heden\ AKKER's Vernietigt radicaal lik doorns en eeltknobbels Prijs ƒ0,35 bij Uw drogist Ver krijgbaar bij G. Ambrosius, Venray mocht zien, zou hij u, en desnoods met geweld, van hier moeten ver wijderen. Ik heb honger en wil eten heb ben ik heb kleeren noodig en gij moet mij die verschaffen. Hoe kunt ge uw broeder gebrek laten lijden riep hij met heesche stem, een dreigenden blik op haar werpende. Gedurende dit korte gesprek had een onbeschrijfbaar medelijden met haar ongelukkigen broeder het hart van freule4 Constance bevangen. Had hij al zijne ellende aan zich zelve te danken en was hij zijne familie sedert lang tot schande geweest, het was en bleef toch altijd haar broeder. Zij had zich zelve, bij de woorden die zij tot hem sprak, dan ook vermand. Zou zij gezegd hebben, wat haar hart haar in gaf, dan zou Richard zeker iets anders hebben gehoordmaar zij wilde hem geen voet geven en vreesde onaange naamheden, wanneer hij door den een of ander werd opgemerkt. Had zij niet alleen aan hare stervende moeder be loofd, den rozenkrans tegen de hebzucht van haar broeder te beveiligen, maar bovendien hem nooit meer eenig geld af te staan, zij begreep zeer goed dat, zoo de brave vrouw nog in leven was, en zij haar zoon in zulk een ramp zaligen toestand had aangetroffen, haar hart insgelijks verteederd was gewor den en zij gewis van haar voornemen, om hem nimmer weer eenigen gelde- lijken onderstand te verl'eenen, zou af- ewe e n zijn. Zij voelde zich dus zins gedrongen naar omstandig- te handelen. De vergeten zwerver. De officier van justitie heeft aan den burgemeester van Baarn bericht ge zonden, dat hij in de zaak van den vergeten zwerver hooger beroep heeft aangeteekend tegen het vrijsprekend vonnis der Utrechtsche Rechtbank kontra den agent H. In verband met dit bericht is de agent H., die reeds een paar dagen weer in funktie was, opnieuw geschorst. Voorts is de disciplinaire straf, die na het vrijsprekend vonnis, den agent van der G. was opgelegd, weer voor- loopig door den burgemeester ingetrok ken. De zaak komt thans nu voor het Gerechtshof te Amsterdam. Faillissement aangevraagd. Naar de Res. Bode verneemt, is gistermorgen, namens een aantal inleg gers, bij de arrondissements-rechtbank het faillissement aangevraagd van de stichting «Spaarfonds voor Bodemkui tuur." Bela stingontduiking. Men meldt aan het Haagsche Cor respondentiebureau van bevoegde zijde: In den laatsten lijd komt het meer en meer voor, dat belasting-plichtigen handelingen verrichten, die zonder dat er sprake is van strijd met de letter de wet, medebrengen, dat de naar de bedoeling der wet verschuldigde belas ting geheel of voor een deel ontgaan wordt. Het meest gewone geval is, dat men zijn bedrijf inbrengt in een naamlooze vennootschap. Een ontwerp van wet, strekkende om aan dergelijke practijken een einde te maken, heeft het Departement van Financiën verlaten. Het is het voor nemen, dat daaraan terugwerkende kracht zal worden toegekend tot 1 Mei 192*. Stier in een kinderoptoelit. Terwijl een 10.000 kinderen te Chesterfield een optocht hielden, brak een stier die door deze ongewone demonstratie een weinig overstuur §eraakt was, los en stormde recht op e jeugdige feestelingen af. Er ontstond een paniek onder de kinderen, maar bereden politie wist den ontstuimigen viervoeter nog bijtijds van koers te doen veranderen. De gehoornde woesteling keerde echter weldra op zijn schreden terug, teneinde opnieuw te trachten aan zijn aanvankelijk gekoesterd voornemen om den tocht te verstoren gevolg te geven. Het amok-makende beest slaagde hierin wonderwel, met het gevolg, dat de kinderen, aan hevigen angst ten prooi, in alle richtingen uiteenstoven. Het dier zag echter nog kans om een jeugdigen deelnemer aan den optocht tegen den grond te boksen, alvorens^ het door eenige te hulp gesnelde man nen kon worden gegrepen en wegge leid. Het slachtoffer werd naar 't zieken huis vervoerd doch bleek er, tegen alle verwachting in, goed te zijn afgekomen. Het mes. In een lompensorteermagazijn te Roermond heeft een 16-jarige werkster bij een hoogloopende twist de gehuwde vrouw Balendong, met een mes twee gevaarlijke steken toegebracht. De getroffen sorteerster is in het Louisahuis opgenomen. Doodelijk ongeval. Zaterdag is de 51-jarige leidekker H. Schenk fe Maastricht, uit een dakgoot in de Drie Emmerstraat gevallen en op de plaats doodgebleven. De politie heeft een onderzoek ingesteld. Eenige jaren geleden werd de vrouw van Schenk door de tram overreden en gedood. Winkels aan boord. De groote stoomschepen worden hoe langer hoe weelderiger ingericht. De reizigers, zoowel de derde klas als de andere passagiers, kunnen nu al «winkelen" aan boord van de Aquitania, het groote stoomschip van de Cunard lijn. Er is een kiosk als winkel ingericht, waar handschoenen, schoenen, zijde voor jumpers, badcos- tuums en zelfs de nieuwste romans te koop zijn. Ook is er een chocolaterie waar bonbons en allerlei andere lekkernijen voorradig zijn. Kind uit den trein gevallen. Zondagmiddag, circa 8 uur viel een kindje van pl.m. 5 jaar nabij Geldrop uit den in volle vaart zijnde sneltrein komende van Maastricht. Onmiddellijk stopte de trein, omdat aan de noodrem was getrokken en werd het kindje op genomen. Tot vreugde der ouders con stateerde men dat de kleine niet ernstig aan arm en hoofdje was gekneusd zoo dat 1 het ouderpaar hun reis met hun lieveling ongestoord kon voortzetten. Tegen mussclienplaag. Door eenige landbouwers te Veghel werd onlangs een musschengilde opge richt, met hel doel de verdelging van musschen. Vanwege dit gilde worden nu op een drietal plaatsen musschen en eieren opgekocht, voor een oude musch wordt fO.Ol, voor een jonge musch of een musschenei wordt f O.OOi/1 betaald. Oplichting. Als verdacht van ten nadeele van P. H. te Venray een tweetal jaren ge leden oplichting van een bedrag van f 15 werd door de politie te Tiel aan gehouden en naar het huis van bewa ring te Roermond overgebracht de 23-jarige zwerver J. P., afkomstig uit Nijmegen. Mr. Troelstra. Naar «Het Volk" verneemt, zal mr. Troelstra zich niet direkt uit het poli tieke leven terugtrekken, maar zijn mandaat voor de Kamer waarnemen tot de eerstvolgende kamerverkiezing en dan geen nieuw mandaat meer aanvaarden. Noodlottig schot. De zoon van den heer v. d. P. te Cuijk was bezig op vogels te schieten. De vader wilde den jongen het geweer afnemen, doch ongelukkig ging het schot af en de heer v. d. P. kreeg de volle lading in de borststreek. Zijn toe stand is levensgevaarlijk. Nieuwe autobusdienst. Door de Maasbuurtspoorweg-Maat schappij wordt met ingang van 22 dezer een nieuwe autobusdienst ingericht van Venlo naar Grubbenvorst v.v. (5 ritten per dag). Het aantal ritten van den autobusdienst der genoemde Mij Venlo- Broekhuizerveer wordt teruggebracht op 1 v. v. Het faillissement der Hanze-Spaarbank te Utrecht. In de in 't gebouw der arr. Recht bank te Utrecht gehouden verificatie vergadering in het faillissement der N. V. vennootschap Hanzespaarbank, werd door curatoren rapport uitgebracht, waaruit blijkt, dat het aktief 1.914.733.98 bedraagt en het passief op f3.035.000 wordt geschat. Als concurrente schulden wijst de lijst der voorloopig erkende schuldvor deringen een bedrag aan van f3.014.816.99. Naar kuratoren schatten zal aan konkurrente krediteuren bijna 60 pCt. van de vorderingen kunnen worden uitgekeerd. De 1ste uitdeelingslijst is niet eerder dan tegen het einde van het loopende jaar te verwachten. De afwikkeling van dit faillissement zal geheel afhankelijk zijn van dat der Hanzebank, welke ook het faillissement der Hanze-spaarbank veroorzaakte. Op zich zelf zal het bedrijf der Hanze-spaarbank, dat bij de Hanze bank een vordering had van 2 millioen gulden zeker levensvatbaar zijn geweest. De spaarbank genoot vertrouwen in breeden kring, wier bedrijf onmogelijk van de Hanzebank kon worden losge maakt, moest echter onvermijdelijk, zoo sluiten kuratoren hun rapport, met de Hanzebank komen te vallen, toen laatstgenoemde zich niet meer staande kon houden. Aardstorting. 12 dooden. Een kampong in de afdeeling Garoet mét 150 bewoners is door een aardstor ting bedolven. Twintig huizen en veertig bouws sawah zijn verwoest. Het ongeluk trof den kampong Tjigembong, die geheel weggevaagd is. Er zijn 112 dooden slechts 12 toe vallig afwezigen ontsnapten. Het red dingswerk is uiterst moeilijk en het gevaar voor nieuwe afschuivingen wordt nog vergroot door meervorming ten gevolge van afdamming van twee riviertjes. Witte-, Roode-, Savoye-, Bloemkool- Spruit Koolraap- en Stekrubenplanten Mijn bekend soort groote gele blauw kop extra Nog voorradig GRAS- en KLAVER ZADEN enz. Aanbevelend, 16 Te bevragen bij JEAN COENDERS, Slager, Venray. 12 STEEDS VOORHANDEN in vollen bloei vanaf 60 ct. 20 cent in bloei of knop HET BESTE ADRES voor in alle soorten aan billijke prijzen Aanbevelend, 23 Maasheezer weg MAASHEES Heeft geregeld in voorraad aan scherp concurreerende prijzen Prima Portland CEMENT'mern Dijckerbof, Thayngen, Piramld Zakkalk. Kluitkalk, Gegoten Kalk. Asphalt, Gips. Beton Ringen, Putten, Buizen en Veedrinkwaterbakken. Gresbulzen, Koe- en Varkensbakken, Schoorsteenkappen enz. Terrazzo Tegels, Cement Tegels, Plavuizen in rood en blauw. Alle soorten Dakpannen aan de laagste prijzen. IJzeren Glasramen, Dakramen, Glaspannen enz. enz. Beleefd aanbevelend, 62 bericht zijne geachte clientèle dat de terwijl de prijs slechts zeer weinig veranderd is. Andere prima merken 25 cM vanaf f 1,75 30 f 2,50 ONTVANGEN Italiaansrhe Mandolines vanaf f 7,00 Violen vanaf f 5.00. Fresco Fluiten 25 c. HohDer Mondharmonicas in alle prijzen. Des Zondags geopend van 122 uur. 10 cent per el 34 wendt U tot Mooie keuze bedrukte wollenzijden en katoenen

Peel en Maas | 1924 | | pagina 6