Gemengd Nieuws Kerkelijke Uieiisie Districts-arbe Venray's Fanfarecorps bekroond. Voor de tweede maal binnen twaalf maanden is ons kranig Fanfarecorps met een len prijs bekroond geworden, Zondag werd op het muziekconcours te Venlo in de le afdeeling een le prijs behaald met 315 punten. Toen de gelukkige uitslag van den wedstrijd omstreeks 8 uur alhier bekend werd, was dra alles in de weer om de Fanfare een luisterrijke ontvangst te bereiden. Te Leunen werd de Fan fare opgewacht en gefeliciteerd met het behaalde succes door de Fanfare St. Catharina aldaar. Toen omstreeks half 10 de auto' met het zegevierend gezelschap arri veerden, stond nabij het Gymnasium een groote menigte om de overwinnaars te verwelkomen. Voorafgegaan door Venray's Mannenkoor, Gemengd Koor en Schutterij St. Anna en gevolgd door een groote massa volks, werd de Fanfare door Venray's straten naar het vereenigingslokaal gebracht, alwaar de heer Jan Poels, Beschermheer der Fanfare, na een hartelijk woord van welkom en gelukwensch, aan bestuur, directeur en leden de eerewijn aan bood. Hierna trok de stoet naar de ver lichte kiosk op het Henseniusplein, al waar de Fanfare werd gecomplimen teerd door den Ed.Achtb. Heer Burge meester O. van de Loo. Spreker feli citeerde nog eens speciaal den Heer Welting, Directeur, die kans gezien heeft binnen één jaar tijds met Ven- raysche vereenigingen drie eerste prijzen te bemachtigen. Verder hoopte Z.Ed.achlb. dat Venray's Fanfarecorps met ijver op den ingeslagen weg zal blijven voortgaan, om in de toekomst nog grootere lauweren te oogsten. Ook richtte spreker het woord tot onze kranige Schutterij St. Anna, die reeds van zoovele concoursen met lauweren gekroond terugkeerde. Hierna boden achtereenvolgens hun gelukwenschen aan de Heer P. Gooren namens Venray's Mannenkoor, de Heer Neeteson namens Gemengd Koor «Po- lyhymnia". Beide heeren drukten in een gloedvolle toespraak de hoop uit dat muziek en zang in Venray steeds in bloei mochten toenemen, onder de degelijke leiding van Directeur Welting, »de" Directeur van Venray. De Heer Jan Poels, hierna het woord nemende, dankte namens de Fanfare allen voor gelukwenschen en spontane huldiging. Spreker herinnerde aan de woorden van den burgemeester, dat het met de muziek in Venray steeds cres cendo moest gaan, doch, zoo voegde spreker er bij, »dan moet het ook crescendo gaan in de geldbeurs". En hiermede zijn wij het volkomen eens. Zonder geld, zonder rijke ondersteu ning kan een gezelschap als Venray's Fanfarecorps niet het toppunt op het gebied van muziekkunst bereiken, zelfs niet op de tegenwoordige hoogte blij ven. En zeer terecht zeide de Heer Poels dat deze steun op de eerste plaats moest komen van de meer gegoeden, den steun, niet alleen in geld, maar ook den moreelen steun, door het zich beschikbaar stellen voor een der be stuursfuncties. Dan, aldus spreker, kan men ervan verzekerd zijn dat ons Fanfarecorps, onder de degelijke lei ding van den Heer Welting, nóg grootere lauweren zal oogsten. Te New-Orleans in het Notre Dame Seminarie, ontving op 14 Juni onze vroegere dorpsgenoot, de Eerw. Heer Jean Kemps, de H. "Wijding van het Subdiaconaat. Autogevaar. Zaterdagmiddag werd op den Leun- schen weg een schildersknecht door een auto aangereden. Met eenige schrammen, een gehavend rijwiel en een omgevallen pot verf kwam hij er nog gelukkig af. Aan wie de schuld Men beweert dat de autobestuurder slapende achter 't stuurrad zat. Zondagnacht reed een auto uit Ven ray, die met bezoekers van het muziek concours te Venlo terugkeerde, op den Castenrayschen dijk door een kiezel- hoop in de sloot. Ook hier bekwamen de inzittenden geen bijzonder letsel. Na de auto met vereende krachten op den weg gebracht te hebben, kon men de reis vervolgen. Donderdagmorgen wilde een autobe stuurder uit Eindhoven alhier bij L. Wijnhoven passeeren voor een oude doove vrouw, waai bij hij een wielrijder uit Overloon, die ook nog een kind achter op de fiets had, tegen den grond reed. Hierbij bekwam het kind eene nogal ernstige wonde aan het gelaat, waarvoor geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Het rijwiel werd vernield. Voor deze week kan 't er mee door. Het Blijspel „Naar China". Binnen korten tijd hoopt de, onlangs opgerichte, Tooneelclub »St. Genesimus" bestaande uit leden en oud-leden van Patronaat en Jongelingen-vereeniging, op te voeren het beroemde blijspel »Naar China". De lezers die bij geval dit stuk ken nen, weten dat het vol is van fijne Fransche geestigheid en bij het publiek een zekere mate van ontwikkeling veronderstelt. Het is wel zeer moeilijk te spelen. Maar de groote ijver en toe wijding der spelers en de kundige, voorname leiding van den heer L. Biesmans zullen, naar wij vast durven vertrouwen, aan Venray's publiek een avond verschaffen van keurig en hoog genot. Uitslag der Zondag gehouden wedvlucht van de Postduivenvereeni- ging »De Zwaluw", met jarige duiven van uit Noyon (Frankrijk) afstand 319 K.M. De prijzen werden behaald als volgt le li. Maassen 2e en 10e A. Janssen 3e en 6e II. Sijbers4e P. Kersten 5e J. Eibers7e J. Kusters8e en 14e H. v. Opbergen 9e en lie W. Manders 12e en 16e H. van Meijel13e J. Fila 15e Loonen 17e J.Vermeulen; 18e G. v. Dijck; Duiven los 9 uur 5 min. Aankomst eerste duif 3 uur 20 min. 17 sec. laatste duif 5 uur 47 min. 55 sec. Verkiezing Kamer van Koophandel. Woensdag had eene verkiezing plaats voor een lid der Kamer van Koophan del voor Noord-Limburg. Stembureaux waren gevestigd te Boxmeer, Blerick, Helden, Tegelen, Horst, Venray, Maas- bree, Bergen en Venlo. Het aantal kiezers bedroeg 1739, waarvan 448 aan de stemming deel namen. De uitslag was als volgt: H. Lina, Venlo 255; J. Meelkop, Venlo 68H Terra 77, terwijl 48 ongeldige stemmen werden uitgebracht zoodat is gekozen de heer H. Lina te Venlo. HEIDE. Bij gelegenheid der kermis alhier, zal morgenmiddag om zes uur de Fanfare »St. Oda" uit Merselo eene muziekuitvoering geven. Auto verpletterd. Maandagnamiddag omstreeks half 2 wilde een bestuurder van een vracht automobiel uit Venlo, op 't Stations plein hoek Godsweerdersingel alhier vlak voor een aankomende tram, welke hij beweerde niet te hebben opgemerkt, de rails oversteken, met het gevolg, dat de auto door de locomotief werd aangereden, ter zijde geduwd en tegen een der boomen van den singel gedrukt, zoodat de auto zoodanig werd vermor zeld, dat er slechts een vormelooze hoop materiaal overbleef. Wonder boven wonder kwam de bestuurder der auto mobiel ongedeerd uit de spaanders en splinters te voorschijn. Voor zijn onoplettendheid zal even wel procesverbaal tegen hem worden opgemaakt wegens het door schuld gevaar doen ontstaan voor het verkeer door stoomvermogen over een spoor weg. ROERMOND. Op de Coop. Eiermijn van Maandag was de aanvoer 2000000 eieren. Hoogste prijs f 8,10. Laagste prijs f 6,40. De Limburgsche Bedevaart. Dit jaar mag de Limburgsche Bede vaart, welke 30 Juni a.s. met een pecialen trein 's morgens vertrekt naar Lourdes, zich in een buitenge woon groote belangstelling verheugen. Meer dan 350 personen hebben zich voor deze bedevaart opgegeven, d.i. bijna 100 meer dan het vorig jaar. In den trein zal dit jaar een genees heer aan de bedevaart zijn verbonden voor het verleenen van eventueele ge neeskundige hulp. Leiders van de Limb. Bedevaart zijn >astoor Th. Schrijnen, Eygelshoven en Maassen, Maastricht. BRUNSSUM. De 21-jarige gehuwde Theodora v. H. had op Zaterdag vóór Paschen vier pakjes boter als geschenk aanvaard van de thans gedetineerde C. D. en G. H. A. H. welk tweetal deze boter had gestolen bij een inbraak in de boterfabriek te Well, zooals zij wist. De eisch luidde wegens heling twee maanden gevangenisstraf tegen haar. Uitspraak op 30 Juui. KERKRADE. B. en W. vragen den raad belangrijke credieten voor het aanleggen van een rioleering in ver schillende straten en f 11.000 voor het maken van een uitbreidingsplan. Zij stellen voor de salarissen van gemeen teambtenaren en politie te verlagen, en in "beginsel te besluiten tot het bouwen van een slachthuis. Een lieole gemeenteraad voor den politierechter. Voor den politierechter te Maastricht stond Maandag terecht J. W., hoofd onderwijzer te Heer beklaagd dat hij in het Limb. Dagblad van 15 Dec. opzettelijk en in het openbaar de eer en goeden naam van een ambtenaar ter secretarie zou hebben aangetast door in het raadsverslag het gesproke ne door een raadslid aldus weer te geven dat de ambtenaar zich beleedigd gevoelde. In deze zaak traden als getuigen op de burgemeester, de secretaris de ambtenaar, de wethouders en de overige raadsleden. Eisch vrijspraak. Uitspraak 21 Juni. De 4 wekelyksche rente-uitbetaling. Door het Burgerlijk Armbestuur te Maastricht, is aan den Minister van Arbeid een schrijven gericht waarin dat bestuur er op wijst dat de voorgenomen maatregel om Inv. en Ouderdomsrente niet meer wekelijks, doch om de vier wèkqn uit te betalen, niet in 't belang is te achten van die rentetrekkers wier rente hun eenige of nagenoeg eenige inkomste is. Een gevolg van dien maat regel zou zijn dat de betrokkenen in kleine winkels op crediet zullen koopen in afwachting der le ontvangen rente, met al de bekende nadeelige gevolgen daarvan, terwijl verder van deze kleine menschen die van den eenen dag in den anderen leven, nog te verwachten is dat wanneer zij een voor hen be trekkelijk groot bedrag in handen krijgen, de besteding hiervan niet altijd even doelmatig zal zijn. Daarom werd verzocht om van den voorgenomen maatregel af te zien, althans een weg te zoeken dat de rentetrekkers die gemeld bestuur op het oog heeft, de rente wekelijks zullen kunnen blijven ontvangen. Verhooging van het waarderecht van 5 tot 8 pet. Meerdere opbrengst 12 millioen. Bij de Tweede Kamer is het reeds aangekondige wetsontwerp tot vaststel ling van een nieuwe Tariefwet inge diend. De herziening van het tarief, welke bij dit ontwerp wordt voorgesteld, heeft in de eerste plaats ten doel om in het belang van handel en nijverheid het tarief in technisch opzicht te verbete ren. In overweging wordt gegeven het thans van de goederen geheven waar derecht van 5 pet. in het algemeen te verhoogen tot een recht van 8 pet. De grootere baten, die daaruit verwacht worden, zijn gesteld op ruim 10 mil lioen gulden. Neutrale Middenstandsbank. Men seint uit Leiden aan het Hbld.: Naar wij uit goede bron vernemen, verkeert de Neutrale Middenstandsbank alhier, direkteur de heer Korteweg, in financieele moeilijkheden, doordat er aanzienlijke verliezen zijn geleden. De direkteur gaf ons echter de verzekering dat de bij de Bank betrokkenen geen vrees behoeven te koesteren, daar de bank de steun heeft en houdt van de Nederlandsche Bank. De houd als trekdier. Het Tweede Kamerlid Ter Hall heeft in eenig schriftelijke vragen aan den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw verzocht diens standpunt aan de Kamer mede te deelen ter zake van een verbod van het gebruik van den hond als trekdier subs, het plaats nemen van personen op door honden getrokken voertuigen. Ernstige mishandeling. Men meldt uit Boxmeer aan de »Prov. 's-Hert. Crt." In een café alhier ontstond een woordenwisseling tusschen te gebroe ders Mart. en Jac. Cr. Een poosje later werd de twist buiten voortgezet, doch bestond oogenschijnlijk uit een niets beduidenden woordenstrijd, zoodat hier aan door niemand aandacht werd ge schonken. Plotseling komt M. C. ech ter bijna kruipende binnen, hevig bloedende. De ijlings ontboden genees heer, dr. M. Dahman, welke direct ter plaatse was, constateerde dat C. niet minder dan drie messteken waren toe gebracht, waarvan twee in de zijde en een in den rug. Deze laatste was nogal diep en heeft vermoedelijk een der longen geraakt. Zijn toestand, hoewel niet direct levensgevaarlijk, baart toch zorgen. De getroffene is gehuwd en vader van kinderen. Hij is per auto naar ziine woning te Vierlingsbeek vervoerd. De vermoedelijke dader, Jac. C., is tot heden voorvluchtig. Bij het verhoor, hetwelk de politie den getroffene afnam, verklaarde deze dat niet zijn broer, doch hij zelf zich de steken had toe gebracht. Als tragische bijzonderheid zij nog vermeld dat een andere broer eenige jaren, geleden tijdens de kermis te Vierlingsbeek werd vermoord. Brand. Dinsdagmiddag is het hotel café restaurant Cambrinus te Gemert, door onbekende oorzaak tot den grond toe afgebrand, terwijl een kamer van het aangrenzende café «de Keizer" ook uitbrandde. Door de hevigen wind liepen de belendende perceelen groot gevaar, maar aan het doortastend op treden van de brandweer is het te danken, dat de brand zich tot genoem de perceelen beperkte. De schade, die zeer groot is, wordt door assurantie gedekt. Broekhuis veroordeeld. De Rolterdamsche rechtbank heeft W. Broekhuis wegens overtreding der Loterijwet tot vier maanden hechte- nisstraf veroordeeld. Overreden. Woensdagmiddag kwam het 11-jarig zoontje van W. V. uit de Lingewijk te Gorcum met zijn fiets op de brug bij Keelen te vallen, juist toen een vracht auto van Hollandia passeerde. Het ventje geraakte onder een der achter wielen van de auto. Met been- en arm- wonden en inwendig gekneusd werd den knaap met de vrachtauto naar de woning van dr. v. Andel gebracht, die geneeskundige hulp verleende en op neming in het gasthuis gelastte. De knaap is tegen den avond aan de be komen verwondingen overleden. Nieuwe aardappelen. Nen schrijft aan »De Tijd", uit Broek op Langen dijk: Besteedde men het vorig jaar voor de eerste nieuwe aardappelen f 54 de 100 Kilo, op 't oogenblik kon er niet meer dan f 34 gemaakt worden. De teelt is zeer overvloedig en de kwali teit is goed. In de komende week zal er heel wat ter markt komen. Botsing. Woensdag is bij Hekendorp tusschen Utrecht en Gouda een motorrijder door onoplettendheid in botsing gekomen met een locomotief. Hij brak zijn been op 3 plaatsen, kreeg wonden aan hoofd en armen en inwendige kneuzingen. Hij werd in zorgelijken toestand naar de rijksklinieken te Utrecht vervoerd. Door een koe aangevallen. De 72 jarige vrouw van een land bouwer in de gemeente Steenwijk werd toen zij zich tusschen haar grazende koeien bevond door een dezer dieren op een gegeven moment aangevallen Het woedende dier wierp de vrouw tegen den grond en liep eenige malen over haar been. Op verschillende plaatsen aan het lichaam, vooral aan hoofd en schouders, werd het slacht offer ernstig gewond. Na door een geneesheer te zijn ver bonden, werd de arme vrouw naar haar woning vervoerd. Het proletarische jaar. Het sovjet-arbeidsbureau heeft naar uit Moskou gemeld wordt den nieuwen kalender opgesteld, volgens welken het «proletarische jaar" zal bestaan uit 12 maanden van 6 weken, terwijl iedere vijfde dag een Zondag zal zijn. Tegelijk met de invoering van het nieuwe kalenderjaar zal de 9-urige werkdag worden ingevoerd. De loop der Rijksmiddelen in Mei 1924. Wederom brachten de rijksmiddelen weliswaar meer op dan de raming, doch minder dan in Mei 1923. De overschrijding van de raming bedraagt echter bijna f 7 millioen, terwijl het achterblijven bij Mei 1923 slechts ruim drie vierde millioen beloopt. Het is dus niet twijfelachtig dat de totale op brengst van bijna f 40 millioen een gunstigen indruk moet maken. Deze gunstige indruk wordt nog versterkt, als men de cijfers nader beziet. Vrijwel zonder uitzondering valt de opbrengst van die middelen mede, welke met de konjunktuur verband houden, terwijl vooral de middelen, die met het ingekrompen massa-ver bruik samenhangen (accijnzen) of met het verleden (vermogens-, dividend- en tantième-belasting) tegenvielen. Een sterke meevaller is de opbrengst van de inkomstenbelasting, die de raming van 6.15 millioen en de op brengst van Mei 1923 met 11 3/4 ton overtrof. (Krachtige invordering en vervolging). Overeenkomstige gunstige cijfers voor grondbelasting en personeel zijn resp. ruim 7 3/4 ton en ruim 5 mille en ruim 41/4 ton enruim 6 3/4 ton (inhalen achterstand en snellere in vordering, toeneming bevolking en gebouwen). De dividend- en tantième-belasting bleef bijna 1 3/4 ton bij de raming ten achter, doch overtrof de opbrengst van Mei 1923 met bijna 1 ton. De Vermogensbelasting bleef ruim een ton bij de raming, bijna 1 kwart millioen bij de opbrengst van Mei 1923 ten achter. De accijnzen maken over het alge meen, in verband met den loons- en salarisachteruitgang, geen gunstigen indruk. De suikeraccijns bleef ruim 101/3 ton bij de raming, bijna 111/4 ton bij de opbrengst van Mei 1923 ten achter- Overeenkomstige cijfers voor den bier en geslachtaccijns zijn bijna een halve ton, ruim een halve ton, ruim 1 ton, bijna 2 1/2 ton. Zout- en tabaksaccijns overtroffen én raming én opbrengst van Mei 1923. De cijfers zijn: ruim 17 mille en ruim 35 millebijna driekwart ton en bijna 3.5 ton. De gedistilleerd accijns overtrof de raming met rond 2.5 ton (scherper controle), doch bleef bij de opbrengst van Mei 1923 rond 3 1/4 ton achter De wijnaccijns daarentegen bracht bijna 1 ton minder op dan de raming, doch ruim 9 mille meer dan in Mei 1923. Zegelrechten bleven (door mindere omzetten ter beurze) rond driekwart ton bij de raming, rond 1.5 ton bij Mei 1923 ten achter. De overeenkom stige cijfers voor de successierechten zijn ruim een halve ton en ruim 20.5 ton. Registratierechten daarentegen over troffen (door meer overgang van vast goed) de raming met ruim 7 ton, de opbrengst van Mei 1923 met bijna 5 1/4 ton. De overeenkomstige cijfers voorsta* tistiekrecht, loodsgelden,mijnrecht zijn: ruim een halve ton en ruim tweederde ton; ruim 60 mille en bijna 11/4 ton; bijna 1 ton en bijna 1 ton (betere konjunktuur). Invoerrechten bleven een halve ton bij de raming ten achter (verminde ring invoersaldo) doch overtroffen de opbrengst van Mei 1923 met ruim een vierde millioen. De tendenzen in den loop der rijks middelen komen het best uit bij het bestudeeren der totale cijfers over de eerste 5 maanden van 1924. De totale opbrengst was rond 174,425 millioen, d. i. ruim 9 millioen meer dan de raming, doch bijna 8.5 millioen minder dan de totale opbrengst in 't overeenkomstig tijdvak 1923. Onder de middelen, die zoowel de raming als de opbrengst in 1923 over treffen, vinden we Zegel- en Registratierechten (resp. ruim 6 1/4 ton en ruim 26 ton boven de raming en ruim 5 en bijna 24 ton meer dan in 1923 invoer, statistiekrecht, loodsgelden, mijnrecht (resp. ruim 3, ruim 3, rond 2 1/3 ton en ruim driekwart ton meer dan de raming; bijna 7, ruim 3, ruim 2 1/2 en bijna een derde ton meer dan in 1923). Dit wijst duidelijk in de richting van een konjunktuurverbetering. De dividend- en tantièmebelasting bracht bijna 22 1/4 ton minder op dan de raming, ruim 28,5 ton minder dan in 1923. Merkwaardig zijn de cijfers voor de inkomstenbelasting, die ruim 15 1/4 millioen meer opbracht dan de raming, doch ruim 63 1/3 ton minder dan in 1923 (krachtiger invordering en ver volging). Tenslotte zij vermeld, dat de inkom sten ten bate van het leeningfonds bijna 102 ton opbrachten, waarvan bijna 43 ton aan de verdedigingsbelas tingen is te danken. De O.W. belasting bracht nog ruim 120 mille op. Yreeseljjke dood. Een boer te New-Garne (Frankrijk) was in een weide met een maaimachine aan het werk, toen hij door een duize ling bevangen werd en van de machine tuimelde. Met zijn gelaat kwam de man op de machine terecht, welke het hoofd vaneen reet, zoodat het een gapende wonde geleek. Na twee dagen van vreeselijk lijden overleed de on gelukkige in het ziekenhuis te Vichy, Merkwaardige genezing te Lourdes. Zonder in dit stadium te willen uit maken, in hoeverre hier van een on verklaarbare en blijvende genezing kan worden gesproken, deelt de Msb het volgende merkwaardige geval me de, dat door het bekende Engelsche weekblad «The Universe" wordt ver meld Te Middlesbrough is dezer dagen teruggekeerd een zekere Thomas Hoy, die aan de Engelsche bedevaart naar Lourdes had deelgenomen. Hoy was 15 jaar oud, toen hij, werk zaam in een ijzerfabriek, kwam te vallen, tengevolge waarvan hij geen beweging meer in de heup kon krij gen en het eene been eenige inches korter werd dan het andere, zoodat hij kennelijk mank liep. Drie operaties en behandeling door een specialist te Newcastle-upon-Tyne, Sunderland en South-Shields hadden geen resultaat en gedurende 11 jaren ton hij niet eens zijn eigen schoenen aanrijgen. Zijn geval was zoo ernstig, dat zijn vroegere patroons hem jaren lang een schadeloosstelling uitkeerden wegens het ongeluk. De medische wetenschap stond machteloos en toen Hoy vernam, dat er' een bedevaart naar Lourdes zou gaan, besloot hij de lange reis te ma ten en de voorspraak van Onze Lieve Vrouw van Lourdes te gaan afsmeeken om zijn genezing te verkrijgen. Zijn vertrouwen in Maria's voor spraak werd beloond. Het eerste nieuws van zijn genezing werd uit Lourdes geseind en honderden wachtten aan iet station te Middlesbrough zijn te rugkeer af. Hoy vertelde, dat hij Zondag 1 Juni te Lourdes wachtte op het voorbij trekken der processie met het Aller heiligste, toen hij opeens voelde dat hij genezen was. Van dit oogenblik ging alles goed en bij de thuisreis kon lij zelfs helpen om draagbaar en ba gage aan boord te brengen. De geneesheer, die Hoy behandeld had, dr. W. P. Fogarty, verklaarde, dat bij het ongeluk, den patiënt inder tijd overkomen, het halsstuk van het rechter dijbeen (om in leekentermen te spreken) was gebroken. Eerst was het been 4 inches te kort. De patient had veel pijn en het gewricht had zijn vermogen tot bewegen verloren. Toen de patient uit het Nord Riding- ziekenhuis ontslagen 'werd, was het lengteverschil der beenen tot li/z inches teruggebracht en kon de patiënt op krukken loopen. «Toen de patiënt vijftien maanden geleden onder mijn behandeling kwam" zeide dr. Fogarty, «concludeerde ik, na de geschiedenis van het geval te heb ben gehoord, dat er niets meer gedaan kon worden, noch medisch, noch chi rurgisch, om zijn toestand te verbete ren. Ik onderzocht hem twee dagen vóór zijn vertrek en vond niets in zijn toestand^ dat mij mijn opinie kon doen wijzigen,* dat hij ongeneeslijk was. Ik ontmoette hem aan het station bij zijn terugkeer", zoo ging de dokter voort, »en was ten zeerste verrast, hem op normale wijze te zien loopen en hem te zien bukken om zijn eigen bagage op te tillen, iets wat tot nu toe onmogelijk was geweest. Ik beken, dat alvorens ik zijn ver klaring van het geval aanvaardde, ik hem wenschte te onderzoeken, omdat het mogelijk was, dat, ofschoon hij zekere verbetering gevoelde, deze niet voldoende zou zijn van medisch stand punt om van een genezing te spreken. Ik kwam echter tot de conclusie dat het heupgewricht geheel genezen was. Er is geen behandeling bekend, noch in de genees-, noch in de heel kunde, welke zulk een wonderbare genezing kon hebben teweeggebracht". De marteldood der Russische kcizer- familie. De Parijsche «Matin" bevat een schokkend relaas, uit den mond van feneraal Janin, den vroegeren chef der ransche missie in Siberië en over brenger van het sto van de vermoorde tsa Frankrijk, opgeteeken< Van de resten \-an ti de tsarin, tsarevitch grootvorstinnen en welke resten niet m te onderscheiden wa een vinger nog te her] digen houden dezen van de keizerin. 1 Na de gruwelijke sl keizerlijke familie, di was van de sovjet van J waren de verminkte li. verhaal van generaa gekleed naar een bos zeer korten afstand huizen der stad. Daar kleed, in stukken gehs Met grooten haat moe daarbij le werk zijn g< Deze overblijfselen v raai in een kistje t< Het graf der keizerl Rusland Corresgjjnde Ingezonden stu/fèen waarvan ons de inzend zijn, worden nooit gepl Waarom zoo geheim Burgerlijke Stam 13—20 Ji GEBOREN Hendrikus J. G. Thuyl Johannes H. Kengen, 1 Jan E. M. Peters, Oirl Petronella J. H. Liijen Hendrikus M. JansBel OVERLEDEN Maria A. B Kusteis, i weg. 2 patiënten St. patient St. Servatiuiges St. Antonius-Pa Algemeene H. Comm van acht uur. Om half elf op zijn zijn in het Patronat meenemen. Wie zond nen de processie niet niet langer lid van blijven. Andermaal Obligatie lijk no. 45. Parochlek Morgen Zondag 8 uur leem Tel -vereeniging St Bonif&ci' het H. Sacrament «c de groott dage half 4 het Lof. Maandag halt 8 Jaarg. too en Gertrudie Roelole, 8 uur S Lot. Dinsdag half 8 leesois, eere tan St. Jan, 7 uur Lof. Woensdag half 8 leesms, 8 7 uur Lof. Donderdag 7 uur te Yelti leesmis, 8 uur SacramfDtei processie en Te Deum totslot Vrijdag feeet ran het E. H 8 leesmis, 8 uur plechtige i en eerherstel aan het B. Hai Zaterdag komen de kindei biechten, 7 uur Lof. Aan U, o Koning d (Dit lied wordt bij gelej Sacramentsprocessie op plein gezamenlijk 1. Aan U, o Koning der Aan U blijft de zege Onsterflijk schittert Uv Door allen haat en 1 De volkeren verdwijnei Maar luider klinkt h De wereldzon blijft seh Haar glansen sterver 2. Hoor! juichend nadere: Met psalmen vol hot In breede koren weerk Den Koning huldt ei Hoor jubelen hun zing Langs aarde en hch Den Koning aller etre Zij leven, liefde ea 1 Paterske Morgen 5, 6 en 7 uur d) H Hoogmis. Om 5 uur Lof. Dinsdag balt 8 Hooemis ter tontus, cm 6 uur Lof, eve: Joannis Baptista. Vrijdag feest van hst E H fiaat o g t Generale abolul 3e Orde. Om half 8 plechige plechtig Lof, waaronder pedi aan het H, Bart van Jesu. Gedurende het octaaf val he iederen avond om 6 uur lof. Worden gei Timmerlieden en mese 1 boodschapmeisje 2 timmermanfleerliojen vak. 12 S'eenfabriek»arbeidei We>kl eden voor zand Bekwame timmerlieden 1 meubelmakersknecht 3 bekwaam schilders 2 keukenmeiden Bekwame metselaars 6 boerendien^tmeiden 10 boerendienstmeiden 6 bekwame boerenkm 1 burgerdienstmeid van 200 mijnwerkers (sleep 30 jaar 1 dagmeisje 1 jongste kantoorbeden 1 boodschapmeisje Bieden zich 1 leerling kleermaker 2 daglooners 1 bedrijfsleider boerder 1 gediplomeerd boekhoi 3 kantoorbedienden 1 meisje 37 jaar vo>r burgergezin 1 schoenmakersknecit 1 smidsknecht

Peel en Maas | 1924 | | pagina 2