P j Provinciaal Nieuws, ABDIJSIROOP Districts-abe ir&f Bronchitis Duizenden tijden ellendig aan telkens terugkeerende aanvallen van bronchitis en weten niet dat blijvende genezing mogelijk is. Bronchitis is veelal 't gevolg van verwaarloosde verkoudheid. On middellijke verlichting geeft de hoeststillende en slijmoplossende AKKER's Alom verkrijgbaar in kokers van 230 gram ZI.50, 550gramƒ2,75 en 1000 gram 4,50 geschrijf in een Limburgsch blad. Genoemde groep zal getuigenis charge komen afleggen, terwijl de overige raadsleden als getuigen décharge zullen verschijnen. Rijwielmerken. De rijwielplaatjes, rijwielmerken ge naamd, zullen tegen den prijs van f 3 per stuk worden verkrijgbaar gesteld op de post-, bijpost en hulppostkantoren, alsmede na voorafgaande aanvraag ook op de stations van den postdienst. De oiiderwjjs-bezuinigingen. Woensdag ving het overleg aan tus- schen de Kamér en den minister van Onderwijs, K. en W. over de bezuini gingen op het onderwijs. De voorgestelde wijzigingen zijn in hoofdzaak de volgende le van 1 Juli 192431 Dec. 1929 wordt de zes-jarige leerverplichting gehandhaafd en blijft het zevende leerjaar, hoewel onverplicht. 2e instelling van het instituut der assistenten van beiderlei kunne. 3e verhooging van hel aantal leer lingen per onderwijzer L. O. scholen met 49 leerlingen: één hoofd en één onderwijzer en voor elke 48 leerlingen moet ook één onderwijzer meer. U.L.O. scholen 31 leerlingen één hoofd en één onderwijzer, verder voor elke dertig leerlingen één onderwijzer meer. Leden van verschillende fracties voerden het woord en gaven hunne bezwaren tegen deze ministerieel e wijzigingen te kennen. Op het wetsontwerp werden vervol gens amendementen ingediend door de heeren Suring, Bulten, Snoek I-I enke mans en Kersten. Eenzijdige bezuiniging. »Het Lager Onderwijs zal dus wel dra, zooals wij in den aanvang reeds zeiden, aldus «De Voorhoede", wel een ingrijpende bezuiniging hebben le ondergaan. Dat die bezuiniging noodzakelijk is, nemen wij aan. Alleen moet ons nog eens de opmer king uit de pen, dat even krachligals de bezuiniging op onderwijsgebied wordt doorgezet, toch ook de bezuini ging op defensiegebied moge worden aangepakt. Bij Oorlog bespeuren we van die bezuiniging iets, bij Marine zagen we in plaats van bezuiniging nog niets anders dan een uitzetting der uitgaven met enkele millioenen. Dat wekt ontstemming en verbittering; en dat zal de bereidwilligheid om de bezuinigingen op onderwijs te aanvaar den, niet .grooter maken." Koninklijk bezoek aan Drenthe. H. M. de Koningin en Z. K. H. Prins Hendrik bracht Donderdag en Vrijdag een bezoek aan de provincie Drenthe. Gewurgd. Maandagmiddag werd op de fabriek der firma Penn en Bauduin te Dord recht de 58-jarige J. O. door den 35 jarigen constructiewerker J. H. M. on verhoeds bij de keel gegrepen en ge wurgd. De man werd in hoogst-zorge- lijken toestand weggedragen en naar het ziekenhuis vervoerd, waar hij overleed. Men vermoedt, dat M. handelde in een vlaag van krankzinnigheid. De politie heeft de zaak in nader onder zoek. Doodelyke trap van een paard. In het Ziekenhuis te Deventer is overleden de landbouwer St. uit Gees teren, gem. Borculo, die voor eenige dagen door een trap van zijn paard ernstig werd gewond. Mussehen-vcrdelging. De afdeeling Wieringerwaard van de Hollandsche Maatschappij van Land bouw besloot tot een stelselmatige verdelging der musschen wegens de groote schade, welke deze vogels aan richten. Een landbouwersbelang. Door tusschenkomst van den Ned. Boerenbond zal ook in 1924 aan boe renzoons in Nederland de gelegenheid gegeven worden om in ruildienst te gaan met Duitsche boerenzoons, wat zeker van groot nut kan zijn voor het bedrijf. De volgende voorwaarden wor den gesteld. De jongelingen weder- zijdsch moeten krijgen familiairen om gang en een klein zakgeld, dus geen loon. Te hopen is het dat deze gelegen heid gretig benut wordt. Brutale inbrekers. Maandag is te Ledeacker ingebroken in de woning van de wed. S. Dat de vrouw nog kort geleden een kleine erfenis had bekomen schijnen de dieven geweten te hebben. Een der mannen kneep haar de keel dicht en belette haar te roepen. De andere sneed ondertusschen het bedde- goed open en doorzocht alles. In de worsteling die onstond werd de vrouw aan het gelaat gewond, doch zij wist zich ten slotte los le rukken. Twee zwervers zijn door brigadier Smits aan gehouden. De vrouw meent in deze de daders te herkennen. Zij zijn in voor- loopige bewaring gehouden. Windhandel. In Maas en Waal wordt nu reeds het fruit, dat nog groeien moet door Duitsche kooplieden opgekocht. Een langdurige brand. Op 14 Mei j.l. is het aan de Ilenge- loschestraat gelegen katoenafvalmaga- zijn der Katoen Maatschappij voorheen M. van Dam te Enschedé totaal afge brand. De overblijfselen der groote katoen- voorraden bleven steeds doorbranden, zoodat de brandweer gedurende 14 dagen lang met een slang op de water leiding werkzaam moest blijven. Nu aan het einde der vorige week daarmede werd opgehouden, sloegen Dinsdag de vlammen weer hoog op. De brandweer moest, ook gedurende den daarop volgenden nacht het nat- spuiten weder hervatten. De Duitsche Regeeringscrisis. Nadat de onderhandelingen met de Duitsch-nationalen over hun toetreden tot de regeering Dinsdag voor de derde maai mislukt waren, heeft rijkspesident Ebert Dinsdagavond den rijkskanselier dr. Marx in zijn ami t bevestigd en op diens voorstel ook de andere rijksmi nisters in hun functies gehandhaafd. De opstand in Albanië. De opstandige beweging tegen de regeering in Albanië breidt zich hoe langer hoe meer uit. Geregelde gevech ten tusschen de nationalisten en de regeeringstroepen hebben plaats. Zoo versloegen de nationalisten de regee ringstroepen bij Tirana, de hoofdstad van Albanië en bezetten deze stad. VENRAY, 7 Juni 1924. Postcheque- en Girodienst. Voor de houders van chèques zal ;edurende de maand Juni 1924 de ge- egenheid worden opengesteld alsnog uitbetaling dier chèques aan te vragen. Daartoe vervoege men zich, met edebrenging van de chèques ten post kan tore, alwaar alle nadere inlichtingen worden verstrekt. Na 30 Juni 1924, komen alle dan nog in omloop zijnde chèques niet meer voor betaling in aanmerking. De Rechtbank te Roermond eischte tegen G. Th. R. 21 jaar Venray ged. aangeklaagd van landlooperij te Venray, 1 dag hechtenis en 3 Jaar opzending. Examens krankzinningcnverpleging. Deze examens zijn voortgezet met de canditaten uit St. Servatius te Venray. De uitslag is als volgt Eerste gedeelte, 12 candidaten, afge wezen 4, geslaagdJ. ArtsJ. M. BranjeJ. N. J. Custers (broeder Ilel- ladius); W. Deckers, C. T. Lallemand (broeder Ulacius) J. A. LindersP. W. Pluym en II. van Waayenburg. Tweede gedeelte, 3 candidaten, gesl. J. Bekema, F. H. Leers en T. Luijpers. Derde gedeelte, 3 candidaten geslaagd: II. Heesakkers (broeder Legerius), P. Ilueberts en G. A. M. Prince (broeder Hemerius). Deze examens zijn voortgezet met de candidaten uit St. Anna te Venray. De uitslag is als volgt Eerste gedeelte, 5 candidaten, gesl. M. J. Bossaert, E. E. Corp, W. M. van Erp, L. T. Houthooft en M. A. C. Paulussen. Tweede gedeelte, 1 candidaat, gesl. J. C. H. Eerdmans. Gistermiddag om 5 uur hield de gemeenteraad van Venray eene open bare vergadering waarin de volgende punten werden behandeld. 1 Notulen. 2 Aanvulling begrooting dienst 1924. 3 Ingekomen schrijven van Ged. Staten in zake de door den Raad vast gestelde verordenig tot heffing eener belasting onder den naam van »leges" voor door of vanwege de gemeente verstrekte diensten. 4 Ingekomen schrijven van Ged. Staten in zake de door den Raad vast gestelde verordening tot wijziging en aanvulling der Motor- en Rijwielver ordening. 5 Voorstel van B. en W. tot het aangaan eener schoolovereenkomst met de gemeente Maashees, waarvoor ipachtiging van Ged. Staten van Noord- Brabrant en Limburg is verkregen. 6 Voorstel van B. en W. tot verkoop van gronden te Venray-IJsselsteyn. a. circa 20 H.A. aan M. Huibers te Oploo. b. circa 7 H.A. aan J. Coenen te Otter- sum. 7 Benoeming van een Hoofd der School te Venray-Heide. 8 Vaststelling der huurwaarde der woning te Heide, eventueel voor het Hoofd der School te bestemmen. 9 Behandeling reclame vergunnings recht. 10 Behandeling reclame aanslag hand- en spandiensten. 11 Voorstel van B. en W. tot het vaststellen der afschrijvingen op de bezittingen der gasfabriek per 31 Dec. 1923 ingevolge artt. 21 en 19 eerste lid der verordening regelende het Be heer van het Gasbedrijf der gemeente. 12 Ingekomen schrijven van de Commissie tot wering van schoolver zuim. 13 Benoeming van een lid in de commissie tot wering van schoolver zuim. Indien onze inlichtingen juist zijn, wordt op het ©ogenblik veel moeite gedaan tot het aanwerven van mijn werkers in het Noorden van Limburg en Oostelijk Brabant. Men vermoedt dat dit in verband staat met de exploitatie van de Peel- mijnvelden in de naaste toekomst. Morgen Zondag om 7 uur zal de Fanfare »St. Oda" uit Merselo eene muziekuitvoering geven op 't Henseni- usplein alhier. Het Gemengd Koor »Polyhymnia" alhier zal a.s. Maandag deelnemen aan het concours te Renkum. De aldaar uit te voeren stukken zullen morgenavond tijdens 't concert van de Merselosche Fanfare ten ge- hoore worden gebracht. Door de Verkoopvereeniging »St. Antonius" alhier, die deze week juist een jaar bestond, werden gedurende dat tijdsbestek ruim 6000 varkens af geleverd. Wel een bewijs, dat deze vereeniging recht van bestaan heeft De Bloemendag Zondag alhier gehouden, ten bate van het Santosfonds heeft opgebracht f 102,661/2. Hieraan is bijgedragen door Merselo f 13,73. Oirlo f 10,20. Castenray f 11,25 Oostrum f 10,80. Leunen f 12,15 en het dorp f 43,53i/i. Bij Kon. Besluit zijn goedge keurd de gewijzigde statuten der R.K. Vereeniging »Het Groene Kruis", ge vestigd te Venray. Dief en Diefjesmaat. A. C., arbeider te Venray, was door de rechtbank te Roermond veroordeeld tot 1 jaar en 6 maanden gevangenis straf ter zake, dat hij in den nacht van 19 op 20 Febr. 1924 te Venray, een hoeveelheid paardentuig toebehoo- rende aan M. Geurts heeft ontvreemd. W. H. J. arbeider te Venray, had in dien nacht het gestolene uit winstbejag vervoerd, en was mitsdien wegens heling veroordeeld tot 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf. Voor het Bossche Gerechtshof werd dezelfde straf geeischt. Uitslag wedvlucht jarige duiven vanaf Solré (B.) afstand 205 K.M. van de Zwaluw" alhier le H. Strijbosch; 2e F. Vermeulen; 3e, 6e, 10e J. Vermeulen; 3e P. Kersten 5e en 19e J. Kusters; 7e H. v. Opbergen 8e en lie W. Manders; 9e en 17e H. v. Meijel; 12e A. Janssen; 13e W. Michiels 13e L. Maassen; 15e en 18e G v. Dijck 16e J. Eibers. Duiven los 8.30, le duif 10.30, laatste 10,55. Zondag hield de Postduivenver- «De Luchtbode" een wedvlucht met jarige duiven van uit Roodeschool. De prijzen werden behaald als volgt le en 5e J. Verstegen 2e 6e en 7e J. de Bruin; 3e A. van Guijk; 4-e H. Flinsenberg. Aankomst le duif 12 u. 39 m. 2 s. Laatste duif 2 uur 5 m. 52 s MERSELO. Op het nationaal con cours, uitgeschreven door de handboog- schutterij te St. Anthonis, behaalde 't eerste zestal van »St. Hubertus" alhier den 2den corpsprijs met 93 p. in 5 sch. Tevens mocht den schutter Jan Arts gelukken den 2den personeelen kam- pioensprijs te bemachtigen met 39 p. in 10 sch., terwijl dezelfde schutter den len personeelen prijs verwierf met 23 punten in 5 schoten. Zooeven ontvingen wij bericht, dat ons gezelschap op 't concours te Tegelen den 4den corpsprijs verwierf met 115 punten in 6 schoten, 2e corpskampioen terwijl J. v. d. Heuvel den 2den pers. prijs bekwam met 24 p. in 5 schoten. Proficiat, schutters WELL. Door den Raad dezer ge meente is benoemd tot gemeente geneesheer alhier, de Heer van Bracht van Wanssum. 2e Noord-Limburgsclie Fokdag voor Paarden te Horst. Dinsdag werd te Horst op «Duufkes- wei" de 2e Noord-Limburgsche Fokdag voor Paarden gehouden. 206 paarden waren ter keuring ingeschreven. De jury bestond uit de heeren Jean Hendrickx, Roermond A. Hendrikx, Horn M. Damoiseaux, KerkradeD. Kallen, Hoogcruts G. Corten, Geverik- BeekS. Verheggen, BuggenumP. H. van Kempen, Echt (arbiter). Tegen 2 uur arriveerde de minister president de Heer Ch. Ruys de Bee- renbrouck, minister van binnenland- sche zaken en landbouw, in gezelschap van het Eerste Kamerlid O. Haffmans uit Helden. De uitslag der keuring was als volgt Qategorie I. Merries geboren in 1924 le Germaine, eig. Tacken-Hanssen, Meterik2e Bertha, eig. J. Rambaghs, Castenray3e Marie, eig. W. Peters, Maasbree4e Irma van Helpeney,eig J. Soberjé, Horst5e Hennie van de Erve, eig. H. Simons, Grubbenvorst 6e Lize, eig. Jac. Metsemakers, Wans sum 7e Donna van de Hees, eig. J. Vullings, Sevenum8e Cavaline, eig. G. Martens, Well Eervolle vermeldingen Nelly, eig. II. Weys, Sevenum Emma, eig. A. Alards, Horst; Mia, eig P.J. Vullings, HorstMia de Cavalier, eig. Wed. Thielen, Oostrum N.N., eig. M. Hen drikx, Maasbree. Categorie II. Merries geboren 1923. le Pauline, eig. Gebr. Berden, Blerik; 2e Emmy, eig. J. Peelers, Horst; 3e Liza de Lang, eig. J. Reinders, Reuver: 4e Agnes van Rosahoeve, eig. Obers, Sevenum5e Crola de Tonen, eig. Gebr. Bartels, Blerik6e Docila, eig. G. Haenen, Velden7e Agnes, eig. Wed. Thielen, Oostrum. Categorie III. Merries geboren 1922 le Cavaline de Vullingshoeve, eig. J. Vullings, Horst; 2e Koos, eig. J. Pee lers, Horst; 3e Lies, eig.?; 4e Moeke, eig. M. Verrijdt, Sevenum 5e Azelle II, eig. G. Haenen, Velden6e Tilly van Rosahoeve, eig. H. Obers, Sevenum Eervolle vermeldingenHermine, eig. A. van de Pas, Horst; Marie de Carissenhof, eig. J. van Lier, Loram- ArcenFlorine de Begga, eig. Th. Görts, Baarlo. Categorie IV. Merries geboren 1921. le Liza de Germinal, eig. Jac. Camps, Oostrum; 2e Hermine, eig. P.J. Houben, Horst3e Lena van Rosahoeve, eig. H. Obers, Sevenum4e Rozina, eig. Th. Weijers, Ottersum 5e Toosje, eig. H. Rijs, Sevenum 6e Marie de Ger minal, eig. Th. Pubben, Merselo 6e Hanna, eig. Th. Weijers, Ottersum. Categorie V. Merries geboren 1920. le Irma, eig. M. Simons, Grubben vorst 2e Germania, eig. P. Thielen, Oostrum3e Germania, eig. Wed- P. Duyckers, Venray4e Espérance de Schandelo, eig. J. Boonen, Velden 5e Julia de Tonen, eig. J. F. Joosten, Helden; 6e Feodora, eig. J. H. Janssen, Kessel. Eervolle vermeldingenFina van Buggenum, eig. J. Timmermans, Hel den Liza, eig. F. Hendrikx, Wanssum Categorie VI en Vla. Merries geb. 1919 groote maat. le Corrie, eig. H. Billekens, Sevenum2e Leonie, eig. H. Heidens, Horst3e Brutella, eig. L. Geurts, Oirlo; 4e Margot, eig. P. J. Rutten, Wanssum 5e Johanna, eig. W. Loonen, Oostrum 6e Nancie, eig. L. TackenHanssen, Horst. Categorie VII. Merries geboren 1918 en vroeger, kleine maat. le Glorieuse, eig. J. F. Joosten, Helden 2e Bertha van Afferden, eig. Hub. Fiederix, Af- ferden 3e Antoinette, eig. Th. Douven, Lottum4e Pollia, eig. Jac. Jacobs, Horst5e Dagoni, eig. P. Megens, Kessel6e Roza, eig. Wed. Thielen, Oostrum. Eervolle vermeldingenEspérance, eig. E. Breukers, LottumLiza de Bergea, eig. Jac. Lemmen, Horst; Moustica Horst, eig. Jac. Vullings te Horst; Erica, eig. J. J. van Aerssen, Wellerloói; Doca, eig. Jac. Vullings, Sevenum. Categorie Vila. Merries geboren voor 1919, groote maat. le Mirza, eig. G. Michels, VolenVenray; 2e Liza van Melderslo, eig. V. Reynen, Blitterswijk; 3e Polluxe, eig. H. Beurskens, Swol- en4e Bertha van Horst, eig. P. imons, Grubbenvorst. Eervolle vermeldingenSiena, eig. Vullings, Sevenum; Marie van Rosa hoeve, eig. H. Obers, Sevenum. Categorie VIII. Hengstveulens geb. 1924. le Cavalier de Krouwel, eig. H. Billekens, Sevenumle Cavalier de Laatberg, eig. J. F. Joosten, Helden. 2e Cavalier de Volen, eig. G. Michels, VolenVenray 3e Bruno, eig. Joh. Rambaghs, Castenray4e Suivant de Germinal, eig. Wed. Thielen', Oostrum. Categorie IX. Hengstveulens geboren in 1923. le Prins de Steegh, eig. J. Hendrix, Grubbenvorst; 2e George de Tonen, eig. Gebr. Bartels, Blerik. Categorie X. Hengsten geboren in 1922. le Farceur de Gravenhof, eig. P. J. Jacobs, Kessel2e Germinal de Krukken, eig. P. J. Smits, Sevenum; 3e Hector van Oud-Aast, eig. Eug. Breukers, Lottum. Categorie XI. Hengsten geboren in 1921, gefokt in Noord-Limburg, leniet toegekend2e Oscar, eig. G. Haenen, Velden. Categorie XII. Hengsten geboren in 1920, gefokt in Noord-Limburg, le pr. Idéal de Grubben, eig. Th. Weijers, Ottersum 2e Etourdi de Gru bben, eig. J. Dinghs, Kessel. Categorie XIII. Merries met twee afstammelingen, le Liza, eig. Wed. C. Peeters, Velden; le Roza, eig. Wed. Thielen, Oostrum2e Espérance, eig. Eug. Breukers, Lottum2e Felicitas, eig. W. Smits, Castenray; 3e N.N., eig. J Peeters, Horst, 4e Siena, eig. Jac. Vullings, Sevenum. Categorie XIV. Hengsten die hoog stens 2 jaar gedekt hebben met drie afstammelingen, le Indigène van Ro sahoeve, eig. H. Obers, Sevenum; 2e Fripon d'Elbeek, eig. J. Jacobs, Velden; 3e Milord, eig. J. Reinders, Kessel Categorie XV. Hengsten die langer dan twee jaar gedekt hebben, met zes afstammelingen, le Germinal de Loyers 2e Cavalier de Grubben, 3e Togo d'Elène, eig. Héngstenassociatie Ven ray 4e Teddy Voer, eig. Hengsten- associatie Bergeneereprijs (buiten mededinging) Landman, eig. Hengsten- associatie Venlo. Categorie XVI. Loten van 4 merries, le M. Simons, Grubbenvorst2e Wed. Thielen, Oostrum; 3e H. Obers, Seve num; 4e Jac. Vullings en M. Verrijdt, Sevenum. Categorie XVII. Kampioen merrie. Glorieuse, eig. J. F. Joosten, Helden. Behalve al deze prachtige dieren waren nog te bezichtigen de twee kampioenshengsten Cavalier de Grub ben en Germinal de Loyers en de re serve-kampioen Carnaval d'Ahea, vo rige week aangekocht door de Heng- stenassociatie Venray, Horst, Sevenum en omstreken. TIENRAY. Op het muziekconcours te Linne behaalde Zondag onze Fanfare de eerste prijs in de eerste afdeeling. Dit gezelschap bewees met zijn uit voering, dat kwaliteit veel meer ve'Jj ag dan kwantiteit. Het aantal leden <ft tot twintig beperkt, en daarmee 3 dit korps het kleinste, dat in Lin de kiosk besteeg. Haar muziek behoord echter tot de allerbeste en zij bereiki ook het hoogste aantal punten, de door de jury is toegekend, n.l. 35 waarmede de eerste prijs zeer eervol is verdiend. Jammer was, dat bij de keus van het gekozen nummer («Cecilia" van L. Reynaud) niet meer rekening was gehouden met de geringe bezetting waardoor dit stuk niet tot zijn recht kon komen. Het publiek bracht een extra-applaus aan het kleine korps, dat zich daar door genoopt zag om een paar lustige marschen als toegift te geven. ARCEN. Door de volgende vereeni- gingen werden prijzen behaald met schieten le prijs (korpswedstrijd f 25. Schut terij St. Petrus, Bergen. 2e prijs f 15 Ons Genoegen, Sieben- gewald. 3e prijs f 10 St. Willibrordus, Geis- teren. 4e prijs St. Antonius Well. Personeele wedstrijd le prijs A. Peters Siebengewald2e prijs J. Schaap, Siebengewald3e prijs M. Weijer Well4e prijs G. Clabbers Well. De prijs vendelzwaaien werd behaald door de St. Georgi-Bruderschaft te Capellen. Verder werden nog de volgende prijzen uitgereikt; a. voor de beste houding in den optochtSt. Sebastian us Gilde Sevenum. b. grootste aantal leden St. Aloysius- Bruderschaft Walbeek. c. verstkomend gezelschap Schutterij Ons Genoegen Siebengewald. d. mooiste schutterijSchutzenverein Sonsbeck. Er namen 48 vereenigingen deel aan het feest. Ontginning der Peelmqnvelden. Op de vraag in het Voorloopig Ver slag der Eerste Kamer betreffende de Waterstaatsbegrooting of de Minister plannen heeft ter bevordering van de ontginning der «Peelmijnvelden", deelt deze mede, dat hij voorstellen over weegt, die hij aan de Staten Generaal hoopt te doen omtrent de bestemming van terreinen, waarin de Rijks op sporingsdienst van Delfstoffen de aan wezigheid van delfstoffen heeft aange toond. Het plan hiertoe is nog in studie, doch hij kan wel mededeelen, dat de bedoeling is aanvankelijk een klein gedeelte dier velden te bestem men voor ontginning door particulieren op grond eener exploitatie-overeen komst, zonder dat over de bestemming van het overige dier mijnvelden wordt beslist. Belgisch vliegtuig geland. Men schrijft uit Blerick: Dinsdagavond moest een uit het be zette gebied van Duitschland afkomstig Belgisch vliegtuig een noodlanding maken nabij de halte Heyerhoeve al hier. De aviateur was vertroken met bestemming voor België doch was den koers kwijt geraakt. Het vliegtuig wordt door de marechaussee bewaakt. VENLO. Zondagavond wandelde de heer Th. met zijn echtgenoote over de Vleeschstraat, toen laatstgenoemde Jotseling onwel werd en ineen zakte, '.ij werd een woning binnengedragen n geneeskundige en geestelijke hulp ingeroepen. Spoedig daarna overleed nadat ze nog het H. Oliesel had ontvangen. Een beroerte had haar ge troffen. BUGGENUM. Voor eenige dagen is hier een koe gestorven aan de eigenaardige weinig bekende nieuwe veeziekte die gepaard gaat met neus bloedingen. Zilveren Jubilé van liet Limb. Kruisverbond. Het Limburgsch Kruisverbond viert Pinkstermaandag zijn 25-jarig bestaan. ROERMOND. Op de Coöp. Eiermijn van Maandag was de aanvoer 2.100.000 eieren. Hoogste prijs f 7.90. Laagste prijs f 5.20^ Ljjk opghaald. Onder Elsloo is uit de Maas opge haald het lijk van den 30-jarigen L. S., uit Meerssen, die sinds Zaterdag ver mist werd. Het onderzoek heeft uitge wezen dat de man te Borgharen per ongeluk te water geraakte en verdronk. Doodeljjk mijnongeval. Op de mijn Willem Sofie is de smid J. C. uit Wijlre, zoodanig met een voorhamer tegen het onderlijf getroffen, dat hij in het hospitaal te Heerlen aan de gevolgen is overleden. in Uw rug, lendenöf sf rheumatiek, jicht, lagr heid, stijven nek eheu pijnen. Probeer e A balsem. Hij maakt fcpic alle ongemakken eijder genoemde ziekten :sta; eens een proef. Men en tevreden over r--uit Gaslevering dooi Sta Op Woensdagll stadhuize te Roerom een bijeen komsjpl ai burgemeesters ewe meenten Venlo, itar De heer ir. Houh, in deze bijeenkon d spreken van levejg 1 Staatsmijn Emma Vergigi Naar het hostaal ïrgebracht deeer de vorige wk, esch, ernstig 2ie w t nstateerde vergjgin 1 isgsnooten weim 2 Worder,ge Bekwame timmetder 1 meubelmakersfecht 3 bekwaam schilrs 2 keukenmeiden Bekwame metselrs 6 boerendienstmeen 10 boerendiensimen 6 bekv/ame boenkE 1 burgerdienstme vai 200 mijnwerkers 'eef 30 jaar 1 dagmeisje 1 jongste kantoondie 1 boodscbapmeisi Biedende! 2 daglooners 1 bedrijfsleider birde 13jarige jongen vir l< 1 gediplomeerd bkh< 3 kantoorbediendl 1 meisje 37 jaar oor burgergezin 1 schoenmakerskicht 1 smidsknecht V0LKSCKCI De Burgemeest* va ter algemeene keiis, zetting van hetmu Venlo de data dele 1 certen eenige wijzjng In plaats vanMi concert op Zondaj 8 op het Henschenjsph Fanfare St. Oda i Mi In plaats van Snds het door de Fanf^ Si van Oostrum te ïun« eert, gehouden opSon 6 uur. Venray, 6 Juni924 Onttrekking wtge< openhaal Burgemeester en Wetfcjder ter openbare kennis, 4 zi den Raad voor te stell&ac te onttrekken hel voetri ge veld" en voorkomende dc voetpaden onder no 1c ceelen sectie F 1008, 4, 2i Degen, die tegen onl gedeelte aan den openren ben, worden uitgenood, datum dezer bekendmaiig t hiertegen in te dienentot waarvan zitting comm? en den gehouden ten Raadkize op Vrijdag 20 Juni a.ides Venray, 4 Juni 192) Burgemeester eiW< O. Burgerlijke itai 23130 GEBOREN Peter J. H. Dinhs, Anna G. M. Jatse; Jacobus G. Heririi Petronella H. j^s, Gerarda A. MVe Anna M. M. Bite: Peter J. M. vartie Anna L. Tijssei 0 Allegonda A. T; F GEHUWD Wilhelm WillW Venray en Petipei oud 27 jaar, te Vpn Jozef L. Weijs,iu<3 en Maria P. Srits, Venray. Leonardus A. I. jaar te Blerik-Jaas P. Vermeulen, oi 2 OVERLEDEN 2 patiënten St. ^n 1 patiënt St. Sevat Kerkelijke Bins Paroht' Morgen Zondag hógfs 's namiddaga halt 4 dtVei Maandag 2e Pinkatrdai Zondag. Dinsdag half 8 laeais, voor de vrouw van Wi»m Woensdag half 8 le«nii voor Peter Ant. Poeljen Donderdag half 7 WVel besteld Jaarg. voor Aai besteld Jaarg. voor J® Eibers. Vrijdag half U"1'. voor Joh. Smulde»^,'-C Ooumans, 7 uur Lof t li BHart.

Peel en Maas | 1924 | | pagina 2