Provinciaal Nieuws Het zal echter noodzakelijk zijn, dat de rijen zorgvuldig van terzijde worden bespoten, omdat het kevertje juist aan de stengels vreten. Er moet zooveel mogelijk naar gestreefd worden, dat het stengeltje zoo bespoten wordt, dat de vloeistof er tot in den grond afloopt. Hoewel ons geen gegevens omtrent de uitwerking van zulk een bespuiting ten dienste staan, bevelen wij toch ten zeerste als proefneming aan. Gaarne zal de Plantenziektenkundige Dienst te Wageningen bericht ontvangen van al of niet bereikte resultaten. Tweede Kamer. Met 44 tegen 30 stemmen nam de Kamer Woensdag een amendement-van Sasse van IJsselt aan, dat in vele ge vallen den motorbestuurders de ver plichting tot schadevergoeding oplegt, als zij hun onschuld niet kunnen be wijzen. De eindstemming over de motor- en rijwielwet wordt later gehouden. De Koninklyke familie naar Noorwegen De Koninklijke Familie heeft het voornemen in het laatst van Juni weder een reis naar Noorwegen te maken. Het verblijf in dat land zal ongeveer 5 weken duren. Als voorloopige datum van vertrek is 20 Juni vast gesteld. H. M. de Koningin in de Betuwe. Woensdag bracht H. M. de Koningin met gevolg een bezoek aan de bloeiende Betuwe en tevens aan de gemeenten Buren en Tiel, waar de Koningin geestdriftig werd ontvangen. De criminaliteit in ons land. Het Centraal Bureau voor de Statis tiek deelt de volgende voorloopige cijfers mede. Het aantal onherroepelijk schuldig verklaringen wegens rechtbankzaken bedroeg in 1923 21297, waarvan 1797 betrekking hadden op personen beneden den leeftijd van 18 jaren. Voor 1922 waren deze cijfers resp. 20179 en 1538. Hoe „men" ons geld beheert. Men bericht uit Westzaan aan de s-Msb." Verleden jaar is alhier gereed geko men een nieuwe Mulo-school, die circa f 90.000 heeft gekost. Het aantal leer lingen daarvoor is niet groot. Thans is een ministerieele aanschrijving ge komen, om de school te sluiten en de leerlingen te zenden naar de M.U.L.O.. scholen in omliggende Zaangemeenten. De wettelijke Motorproefrit. Verschenen is een nota van wijziging op het wetsontwerp wijziging van de Motor- en Rijwielwet. Blijkens de toelichting zijn deze wijzigingen voornamelijk het onmidde- lijk gevolg van aangenomen amende menten. Het schijnt gewenscht, dat de gevol gen van de wijziging in art. 5 van het ontwerp aangebracht door de aanneming door de Tweede Kamer van 't amen dement Van Braambeek c. s. gesuba- mendeerd door den heer Van der Waerden c.s. beperkt worde. Immers het komt aldus deminis- ter niet 'raadzaam voor aan hen, die thans van een rijbewijs zijn voorzien, waaronder personen, die reeds jaren aan het stuurrad zittep, de verplichting op te leggen, om van hun vaardigheid in het besturen van een motorrijtuig te doen blijken, te meer, waar de daaraan verbonden arbeid voor de administratie zeer bezwarend zoude zijn. Deze verplichting wenscht de minister dan niet op te leggen aan hen, aan wien reeds voor 1 Mei 1924 een rijbe wijs is uitgereikt. Het tijdstip 1 Mei 1924 is gekozen ten einde te voorkomen, dat alsnog rijbewijzen zouden worden aangevraagd met het oogmerk, om den eisch aan gaande het doen blijken van vaardig heid in het besturen van een motor rijtuig te ontduiken. 'n Tegenvaller zal 't zijn voor heel veel ouders en jongelui, die al zoo op de toekomst hadden gehoopt, nu is voorgesteld het aantal leerlingen per klas op te voeren tot 48. »'t Allermeest toch," zoo schrijft de K. S. van 1 Mei j.l., »zullen de jongelui, die nog op de Kweekschool- banken zitten, daarvan 't nadeel onder vinden." De circa 2500 vacatures, die jaarlijks gemiddeld, 't zij door overlijden, door 't kiezen van een andere loopbaan, pensionneering e. d. ontstaan en waar door dus onderwijzers uit de getalsterkte van 't corps verdwijnen, zullen voor een aanzienlijk deel niet aangevuld worden. De kans op plaatsing van nieuwge vormde leerkrachten vermindert daar door niet onbelangrijk.. Diefstalleu. Te Cuijk werd een werkloos arbeider uit Afferden aangehouden verdacht van diefstal van een rijwiel te Maashees. Naar we vernemen zijn de fietsen, die in den nacht van 5 en 6 Mei te Kruispunt Beugen in het depot-maga zijn zijn ontvreemd, te Vught terug gevonden. Merkwaardige vondsten. Bij de peilingen in de kolenstreken van Belgisch Limburg zijn, naar men aan de N. R. Crt. uit Brussel meldt, ontdekkingen gedaan. Op 600 M. diepte zijn de overblijfselen ontdekt van een dier, dat in alle opzichten op een kro kodil leek. De overblijfselen waren uitstekend geconserveerd. Bij boringen te Maaseyk is er op 1250 M. diepte een warme bron ontdekt, waarvan het water eenige meters uit de buis opspoot. De Gildefeesten te Groeningen. Zondag en Maandag werden in het landelijke Groeningen de feesten ge vierd ter herinnering aan het 500-jarig bestaan van het St. Antonius en St. Nicolaasgilde. Een veertigtal gilden en schutterijen hadden zich aangemeld, om aan de festiviteiten deel te nemen, hoewel daarvan verscheidene niet waren opgekomen. Het was dan ook een aardige stoet, toen. deze zich te half twee in beweging zette en door het met tal van eerebogen en meitakken en bloemen en vlaggen rijk versierde dorp trok De lustige marschtonen der muziek van de harmonieën van Vierlingsbeek en Vortum alsmede 't geroffel van tal van gildetrommen, brachten de stem ming er in. De stoet trok naar het wel wat zonnige feestterrein. Op de kiosk der feestcommissie, opende de Edelachtbare heer Jenniskens burgemeester, de feesten en gaf spoedig het woord aan den heer van Beurden, archivaris te Amersfoort die, kenner van de Land van Kuiksehe geschiede nis als geen ander, in een feestrede de be teekenis en 't ontstaan schetste der oude gilden, de bewakers van Altaar en haardsteden en die wellicht veel toe hebben bijgedragen om het aloude geloof in deze gouwen te bewaren. Trotsch mogen de gildebroeders van thans terugzien op dat voorgeslacht en hoewel de gilden van thans niet meer zijn, wat zij eertijds waren, er is reden om feest te vieren bij de herinnering aan dat geslacht van mannen van geloof en van kracht wier nazaten wij zijn, wier geloof en overtuiging wij hebben bewaard. Na 't uitspreken der feestrede vin gen de schietconcoursen aan, die voortduurden tot Maandagavond. Begunstigd door 't prachtige Mei- weer, waren honderden belangstellen den en nieuwsgierigen opgekomen om 't feest te zien of van de Kermesse d'été te genieten, die met de gildefees ten gepaard gingen. Groeningen heeft succes gehad. Een onverbeterlijke Voor de Utrechtsche rechtbank stond Dinsdag een 56-jarige zwerver terecht, van beroep »lucifersventer" wegens diefstal met braak gepleegd te Barne- veld. De man had van 56 jaar er 32 in de gevangenis doorgebracht, alle voor inbraak en diefstal. De officier van justitie eischte thans 4 jaar erbij. De student als varken. Onder dit opschrift meldt de Tijd het volgende Zondag bevond zich in de St. Hip- poly luskerk te Delft een beschonken student. Het sujet, dat zich met zijn wandelstok en roode roos op, zeker in een kroeg waande, stond in een van de voorste banken te gesticuleeren en te raaskallen, juist terwijl de H. Commu nie werd uitgedeeld. Een paar geloovi gen trachtten het heerschap tot bedaren te brengen; den kerkknecht gelukt het eindelijk hem met een zacht lijntje uit het gebouw te krijgen. In het portaal stond hij met zijn. dronken gezicht nog wat te schimpen op de ceremoniën doch daar werd hem door een pootigen kerel duidelijk gemaakt, dat wat in een studentenkroeg geoorloofd is, nog geen pas geeft in een kerkgebouw met een breeden zwaai vloog de Minervazoon het kerkplein op, om te ervaren, dat daar de steenen ook hard zijn. Vermist. Sinds Zaterdag wordt te Kerkrade vermist de negentienjarige zoon van den aannemer H. Tevens wordt uit de ouderlijke woning f1500 vermist. Men vermoedt, dat de jongeman de wijk naar Duitschland heeft genomen. Melkmachine. De door de firma Manille Bogaerts te Tilburg gehouden demonstratie met de nieuwe vinding handmelkmachine mag buitengewoon geslaagd heeten. Een groote menigte landbouwers, naar schatting ongeveer 800, volgde met belangstelling de demonstratie. Binnen kort wordt nog een demonstratie voor deskundigen gehouden. Bevordering gebruik Nederl. fabrikaat. De Rijkscommissie voor werkver ruiming heeft aan de gemeentebesturen verzocht, in de bestekken der van ge meentewege uit te voeren werken de volgende bepaling te doen opnemen: De aannemer is verplicht van alle bouwmaterialen of de constructiedeelen, welke hij wenscht toe te passen, op verlangen van de directie een bewijs van oorsprong over te leggen. Indien hieruit mocht blijken, dat bedoelde materialen of constructie deelen zijn van buitenlandsch fabrikaat en de directie van oordeel is, dat deze in even góede kwaliteit en tegen niet hoogeren prijs in het binnenland kun nen worden betrokken, zal de aan nemer verplicht zijn deze te bestellen van binnenlandsch fabrikaat, tenzij hij aannemelijk maakt, dat dit wegens kwaliteit of prijs onmogelijk is. Een, die tegen een stootje kan. Op de Fellenoord te Eindhoven werd een voerman van een steenfabriek in die gemeente door een auto overreden. Een der wielen ging den man over de borstkas. De man bleek in het ge heel niet gekwetst te zijn en vervolg de zijn weg alsof er niets gebeurd was. Een vreemde vondst. Langs den Zuidelijken berm van het Eindhovenseh kanaal, tusschen de 2e en 3e kanaalbrug is Dinsdagmiddag door voorbijgangers aan den kant van het fietspad een kistje gevonden be vattende een pet, jas, blauwe broek, portret, heiligenbeeldje en een brief. Onmiddellijk is de recherche met deze vondst in kennis gesteld. Dinsdagmorgen is in de buurt iemand gezien met een kistje op den rug, die een bad schijnt genomen te hebben. Eerst Woensdagmiddag is door de recherche gedurende een uur in het kanaal ter plaatse gedregd, doch zonder resultaat. Betalingen gestaakt. De gemeente Oude Pekela heeft hare betalingen gestaakt. Onweer. Tijdens een hevig onweder sloeg Maandagnacht de bliksem in de boer derij van H. van Tuyl te Geffen bij Oss. Alles werd een prooi der snel om zich heen grijpende vlammen. In de polders werden enkele stuks vee door den bliksem getroffen, terwijl nog eenige boomen het moesten ontgelden. Bosclibrand. In de richting Diessen en Esbeek, nabij Eindhoven, woedde Maandag een felle boschbrand, waarbij een groote oppervlakte, ongeveer 20 H. A. aan bosch en heide door het vuur werd verteerd. Door afgravingen, poogde men het vuur te stuiten, hetgeen ten slotte gelukt is. De oorzaak is onbekend. De strijd in de Rulirmynen. Het geschil in de mijnwereld van het Ruhrgebied begint zeer bedenkelijke afmetingen aan te nemen. Bijna 94 percent der arbeiders is in staking met het gevolg, dat de kolen- voortbrenging nog maar het twaalfde deel van de normale voortbrenging bedraagt. De gevolgen doen zich sterk in aller hande takken van bedrijf gevoelen, waarvoor steenkool onmisbaar is. Zoo zijn er in de metaalindustrie al ongeveer een millioen werkloozen. De nood der stakers en der uitge sloten arbeiders wordt steeds grooter. Verschillende gemeentebesturen uit het Ruhrgebied hebben reeds levensmidde len en andere ondersteuningen aan vrouwen en kinderen van mijnwerkers doen uitdeelen. De mijnwerkers zullen de goudwaarde van deze ondersteuning na het einde van het geschil geleide lijk weer terug moeten betalen. De Pruisische regeering is niet in staat middelen ter beschikking te stellen om de noodlijdende bevolking te helpen. Wel beloofde de regeering al het mogelijke te zullen doen tot verbetering van de ekonomische positie der arbeiders, zoodra deze het werk zullen hebben hervat en zoolang het eerste loon niet zal zijn uitbetaald. Op de groote ondernemingen wordt de toestand eveneens met den dag slechter. Voordurend moeten onderne mingen hun poorten sluiten ten gevolge van het gebrek aan buitenlandsche kolen. Vyf en twintig gouden bruiloften. Op 29 Mei zal te Nivelles, België, (pl.m. 12.000 inwoners) een zeldzaam feest plaats vinden, nl. de viering van 25 gouden bruiloften van inwoners dezer plaats. Er worden groote feeste lijkheden op touw gezet, om deze zeld zame gebeurtenis te vieren. De onweerskoppen in liet Oosten. Er wordt in het Oosten weer mei- vuur gespeeld. Men weet, hoe het in de Russische grensgebieden nog lang niet pluis is, vooral, doordat het tusschen Moskou en Boekarest nog niet in het reine is vanwege de Bessarabische kwestie. De Roemeensche generale slaf heeft nu besloten in September groote mili taire manoeuvres in Bessarabië te hou den. Polen, dat een defensie-verbond met Roemenië heeft, heeft eveneens het be sluit genomen in Galicie nabij de Roe meensche grens ongeveer in denzelfden tijd manoeuvres te houden. Als een waarschuwing aan Rusland, zoo heet het. Moskou van zijn kant heeft de laatste weken tal van troepen verplaatst naar de Westelijke en Zuidelijke grensge bieden. Zoo'n opeenhooping van legerafdeelin- gen is natuurlijk in Warschau en Boekarest als een min of meer bedekte bedreiging opgevat, waarop beide re geeringen nu antwoorden door in dat grensgebied manoeuvres aan te kon digen. Dat voorspelt weinig goeds, want hoe gemakkelijk kan het daarbij, gezien de wrijving tusschen Moskou en Roemenië, niet tot grensincidenten komen. Een clandestine bierbrouwer# door ganzen verraden. Eenige dagen geleden zagen jagers, die hun werk verrichten in een moeras sige streek dicht bij Council Bluffs in den Amerikaansche staat Iowa, tot hun verbazing een groote troep wilde gan zen, die zich op de zonderlingste manier aanstelde. De dieren, gewoonlijk zoo buitengewoon schuw, en voor den mensch heel moeilijk te benaderen, namen op de komst der mannen niet alleen niet de vlucht, maar huppelden op rare, onhandige manier over den grond, tolden in het rond, stonden moeizaam weer op, en lieten zich net zoo gewillig bij den nek pakken en gezegden nek omdraaien, als de op ganzenvleesch meest beluste mensch slechts kan verlangen. Het scheen, dat de beesten leden aan de een of ander mysterieuze ziekte die in de allereerste plaats hun natuurlijke schuwheid als bij tooverslag had doen verdwijnen. De volgende dagen hetzelfde tooneel Ware slachtingen werden door de lief hebbers van een boutje onder de kake laars aangericht, maar de overige ble ven er even goedmoedig om rondhup pelen. Wat meer zegt, iederen dag groeide hun aantal; het leek nu wel of magische krachten de dieren naar het oord der ganzen-dwaasheid lokten. Het gerucht over deze vreemdsoortige bevinding drong intusschen ook door tot de ambtenaren der drankbestrijding die dadelijk de lucht kregen van een »zaakje". Ze onderzochten het moeras, en ontdekten al spoedig een onder- aardsche ruimte, waar een geheime bierbrouwerij was ingericht. Groote hoeveelheden mout lagen op den grond, en de wilde ganzen, die daar regelmatig op bezoek kwamen, hadden eenvoudig van de mout gesnoept en waren... smoordronken geweest. Christenvervolgingen in Turkye. Het katholieke blad »al-Bashier"" meldt Kipa uit Jaffa, publiceert nog een aantal bedenkelijke bijzonderheden over het gewelddadige optreden der Turken tegenover de christen-inboor lingen van de villajets Mardin en Diabekr in het Noorden der Syrische grens. De Turken hebben ten aanzien van de christenen van Maidin de volgende wetten uitgevaardigd Op de Zondagen moet gearbeid, op de Vrijdagen (Mohammedaansche feestdag) gerust worden. In de kerken mag geen openbaar gebed worden verricht. Bij huwelijken zijn openbare plechtigheden verboden. Het luiden der klokken is niet geoorloofd. De vasten mogen wor den gehouden alleen tegelijk met die der Turken (in Ramadan-maand). Gaat een Christen tot den Islam over, dan is de geheele familie verplicht zijn voorbeeld te volgen. Het gebruik van paarden en meer deftige kleederen is den Christen ontzegd. Hun meubelen mogen de Christenen niet verkoopen, ook niet op de publieke markt. Wie de in het land gevestigde instellingen der buitenlanders bezoekt, wordt gestraft. Wie emigreert, verliest al zijn have en goed. Vertrekt men zonder een door de Turksche autoriteiten afgegeven pas, dan stelt men zich bloot aan de dood straf. Christenen, die niet met de bepalin gen accoord gaan, mogen niet langer te Mardin blijven. Scheepsramp in Canada. Op het Bovenmeer in Canada is een schip gezonken, waarbij 46 personen verdronken zijn. Van een nachtwaker. Te Warschau heeft zich een koddige geschiedenis afgespeeld. Twee inbrekers hadden een kelder weten binnen te komen, die onder een groot manufacturenmagazijn gelegen is en hoopten daar hun slag te slaan. In den' nacht togen zij ijverig met een boor aan het werk om te trachten in het magazijn door te dringen. Zij hadden echter buiten den waard in casu een bij den waard op bezoek geweest zijnden nachtwaker gerekend, die zich op den vloer van het magazijn had neergevleid en onder den »wel- doenden" invloed van eenig geestrijk vocht den slaap des rechtvaardigen sliep. Al het lawaai, bij de operaties der inbrekers gemaakt, vermocht hem ech ter niet te wekken. Ten slotte scheen de boor goed te pakken en de inbrekers dachten met nog een paar slagen het moeilijkste deel van het werk te zullen beëindigd hebben. Opeens evenwel hoorden zij boven hun hoofden een vervaarlijk gebrul. Wat was het geval De boor was door den vloer geschoten en vervolgens binnengedrongen in dat gedeelte van 's nachtwakers corpus, waarop sommige menschen in hun jeugdjaren de vader lijke kastijdingen plegen in ontvangst te nemen. Het gebrul van den aangeboorden waker deed als alarmsignaal diensten veroorzaakte de overhaaste vlucht der inbrekers. VENRAY, 24 Mei 1924. H. Hart-Standbeeld. Vorig kasbedrag f 178,83 21 Mei offerblok Paterskerk f 7.84 f 186,67 't Comité beveelt offerblok Paters kerk in de gunst van eenieder dringend aan, terwijl ook giften gaarne worden in ontvangst genomen door Eerw. Heeren Geestelijken, Eerw. Paters en leden van het Comité. Eerste nummer »de Liefdekoning" wordt vóór den eersten Vrijdag van Juni aan de abonné's bezorgd. Zij, die nog een abonnement wenschen, kun nen zich alsnog opgeven bij den secretaris Kraykamp. (Abonnements prijs per jaar 25 cent voor 12 num mers. Het Comité verzoekt den abonné's elk maandblaadje trouw te lezen en de wenken op te volgen daarin ge geven. Dinsdagmorgen werd alhier een stamboekkeuring van paarden gehou den. Aangevoerd waren 30 stuks, waar van er 20 in het stamboek opgenomen werden. Naar kenners beweerden, was de kwaliteit der aangevoerde dieren niet meer dat wat voor enkele jaren werd aangeboden. In de Zondag gehouden verga dering der Ilengsten-Assoeiatie alhier werd besloten zoo spoedig mogelijk een nieuwe eerste klasse dekhengst aan te koopen, waarvoor eene com missie werd benoemd, die zich hiermee zal belasten. Wel een bewijs dat de paardenfok kerij in deze streken wederom bloeit Dezer dagen had de vrouw van zekere M. alhier bij het» gordijnen op hangen, 't ongeluk te vallen, waarbij zij een arm brak. Woensdag herdacht Mej. de Haart aan de Smakt, den dag, waarop zij voor 25 jaren werd aangesteld als wachteres bij de Spoorwegen. Met ingang van 1 Juni a.s. wordt de heer M. Seelen, ambtenaar aan 't Postkantoor alhier, in gelijke betrek king naar Venlo overgeplaatst. Zondagavond gaf Venray's Fan farecorps een uitstekend geslaagde muziekuitvoering op het Hensenius- plein. Een talrijk publiek was opge komen om van de mooie muziek te genieten. Vooral de nummers voor het concours te Venlo op 15 Juni a.s. trokken zeer de aandacht. Alhier heeft zich ook een geval van de nieuwe gevreesde veeziekte voorgedaan bij een der koeien van den landbouwer J. B. Na één dag ziek te zijn geweest, bezweek het dier reeds. 't Is te hopen, dat het bij dit enkele geval zal blijven. Op de Woensdag alhier gehouden jaarmarkt was de veeaanvoer kleiner dan gewoon, wat wel duidt op tegen- woordigen overvloed van gras. De handel in vet en melkvee was vlot met veel kooplieden. Biggen waren wederom in overvloed aangevoerd. De prijzen wisselden af van f 10 tot f 16. De aanvoer van kramerijen wordt eer grooter dan kleiner. Ter gelegenheid van eene onder leiding van den generaal-majoor J. M. Benteijn, Inspecteur der cavalerie en gouverneur der residentie, gehouden kaderoefening in Gelderland, Limburg en Noord-Brabant, vertoefde de generaal met zijn staf van 14 hoofd- en subal terne officieren gedurende twee dagen, n.l. op 21 en 22 Mei, in de gemeente Ven ray. Op den avond van 21 Mei werd op speciaal verzoek van den Burgemees ter en den Wethouder Hub. Janssen aan de heeren door Venraysch Fan farecorps een schitterend concert aan geboden op de keurige kiosk. De toeloop van Venraysch publiek was, mede tengevolge van het over heerlijke zomerweder, enorm. Het groote Henseniusplein was haast te klein om al de belangstellenden te bevatten. Nog nimmer hoorden we van Ven raysch Fanfarecorps zulke prachtige muziek. De stemming van de talrijke toehoorders bleef zeer enthousiast en de avond was in groote vroolijkheid maar al te spoedig voorbij. De generaal dankte in welgekozen woorden, waarbij hij vooral wees op den hechten band, die Limburg aan Nederland en Nederland aan Limburg bindt, hoe steeds meer bleek, de ge hechtheid van Limburgs bevolking aan H. M. de Koningin en hoe groot .de fout is geweest van degenen, die eens Limburg van Nederland hebben willen losscheuren. De waarnemende president der fan fare vertolkte op uitmuntende wijze de gevoelens van hoogachting der be volking voor H. M. de Koningin en het wettig gezag, door deze hoogge plaatste officieren vertegenwoordigden sprak de verzekering uit, dat, bij de komende groote manoeuvres wederom de keuze der legerautoriteiten op Ven- ray mocht vallen, allen, zoowel offi cieren als minderen hier met dezelfde sympathie als waarvan wij thans heb ben gemeend blijk te geven, zullen worden bejegend. Het gunstig verloop van dezen avond is zeker niet op de laatste plaats te danken aan den kranigen wethouder, Hub. Janssen, die nog steeds met een jeugdig hart, vooraan op de bres staat, wanneer het erom gaat de eer van Venray hoog te houden. Tijdens het onweer van Maan dagavond trof de bliksem een tweetal boomen aan den Overloonschen en Maasheezer weg. Zondag hield »de Luchtbode" een wedvlucht met jarige duiven van uit Alkmaar. De prijzen werden behaald als volgtle H. Flinsenberg, 2e en 3e J. de Bruin, 4e K. Hendriks, 5e en 7e H. Clephas, 6e J. Verstegen. Duiven ft los 8 u. Aank. le duif 10.44. Dinsdagavond wer< ris Pluymaekers alhier kocht het winkelhuis Meuwese van Gerve a Markt. Kooper werd de t< zetwinkelier, de heer C voor f 6010. Het winkelhuis van Heling alhier kon bij pub opbrengen f 6500. De ko ter niet door. Naar wij vernemi Firma Meulemans te Venl het woonhuis met tuin Heer Fr. Vermaaten alhif Genoemde firma zal hi in granen en voederartik De sigarenmakers, de fabriek van de Firma die langen tijd slechts di week werkten, zijn thai weken tewerk gesteld. WANSSUM. G. V. 3; te Wassum aangeklaagc mishandeling door een kraai aan een stok op he gen gepleegd te Wanssur j.l. eisch: f 15 boete of 1( tenis. ARCEN. Zondagnamid naar huis keeren van he te Swolgen kwam onze d K., en G. V. uit Broekhu motor met elkaar in aam kwam met eenige kwet hand vrij, maar C. V. van F. v. d. K. uit Ar woning vervoerd. De do werd direct ontboden, aan het hoofd, hij was b VELDEN. Alhier zij stuks vee aan de gevr ziekte bezweken. De laatste dagen k enkele gevallen voor. VENLO. In enkele stadkom is een proef gei teeren van wegen, vo nieuwste procédés. De uitstekend geslaagd besch want in die straten wa stofplaag verschrikkelijk singelMercatorstraat. scheweg enz) heeft me geen last meer. Verduistering door eenkai Sedert eenige dagen is dwenen H. H. bediende teursfirma J. Laumen. Uit onderzoek en nasporing losche recherche te Keuh Krefeld enz. blijkt, dat I valsche machtiging te hel geld heeft geïnd bij dive met L. expedieerden. De loopt over een bedrag v en circa 15.000 goudmai Dienstbodenno Men schrijft uit Venlo Wegens den uittocht dienstmeisjes, die naar h keerden, heerscht hier oj dienstbodennood. 't Vor men op een advertent 5060 aanbiedingen, the iemand 3 weken zonder een gedienstige zich aan De bïerprjjs Het blijft in de omgev weert 'n schommeling van het bier, zooals no gekomen, zulks tegevo strijd tusschen de W^rth Weert en de georganise aangesloten bij den Ned bond. Werd door den prijs verlaagd tot f 12 was tegen 15 Mei weer aangekondigd tot f 21 deze evenwel in werki werd de prijs weer ter f 18 per H.L. om wellic gevolge der concurreni anderen Wanneer de verhoog bruikers zal terugslaan, twijfeld een ergere »bierc in deze omgeving ah die echter in vele opzicl zou beteekenen. Doodslag 19 October 1922 werd hout onder de gemeen 47-jarige landbouwer schoten. De vermoedelij J., landbouwer te KI jaar, vluchtte maar w te Aken aangehouden uitgeleverd en in het hui te Maastricht opgesloter de Dinsdag voor de ree waar J. W. J. zich had den ter zake doodslag. Beklaagde bekende hebben, maar zeide uit gehandeld te hebben. Uit de verschillende ringen kwam vast te klaagde kennis had e Josephine W. te Klei vader en de broers waren min of meer standhouding, terwijl d< verslagene M. C. zie bemoeide, en zich ge beklaagde wel eens l den bewusten avond br het meisje naar huis. van C. stond diens zoc donker was, liet hij ee op het paar vallen. De' ook naar buiten. Beic klaagde en zijn meisje.

Peel en Maas | 1924 | | pagina 2