Mait corse Dankbetuiging. Leesbibliotheek ,St. Petrus Banden Paardenverzekering Enting Vil Biljart-lief Café A. Ta prima Sg l'Abe WIKT braaf oppas 2 kloeken ,d Geweren Burgerwacht Districts-arbeidsbeurs Henri van den Bosch. LANDBOUWBOND. A s. Maandag 2e Groote Intern 0 S 0 -Spielvere Nieuwste 1 Groote vei kleinere giften en offertjes ontvangen f 178,83. Er werd besloten maandelijks de inkomsten weer in »Peel en Maas" te vermelden, opdat dit moge aan sporen tot hernieuwde giften en meer dere offers in den offerblok Paterskerk, want offeren voor 't H. Hart-standbeeld en voor de H. Hartmis op den eersten Vrijdag der maand behoort ook tot de devotie van 't H. Hart, werd terecht opgemerkt. Heeren Geestelijken, Eerw. Paters en de leden van 't Comité nemen gaarne elke gift in dank aan. Bij de rondvraag wordt nog mede- fedeeldDe plaats voor 't H. Hart- tandbeeld is reeds 't vorig jaar aan gewezen en ware de catastrophe met de Hanzebank niet gekomen, Venray zou reeds een waardig Beeld rijk zijn, thans is afwachten de boodschap. Oudersavond. De vergadering op 11 April j.l. voor de Oudera der leden van patronaat en Jongelingen-Vereeni- ging was drukker beiocht dan vorige jaren. Wel een bewys dat zulke nuttige avonden moer en meer worden gewaardeerd. Jammer dat sommigen oiwel niet in de gelegenheid zijn ofwel de gelegen heid niet zoeken om deze Vergadering bij te wonen. De W.E. Pater Directeur behandelde op bevat' telijke wijze eenige punten opvoedkundigen aard. De Weled. Heer Henderickx, hoofd der School, gaf ons aardige kiekjes uit het zieleleven van zeer jeugdige schoolkinderen en besprak daarna enkele moeilijkheden betreffende de leerplichtwet. Spreker vond het te betreuren dat de cursussen van het Patronaat, teekenen, handelscursus, ver volgonderwijs niet nog drukker werden bezocht. Dokter Janssen, ondervoorzitter van de Com missie van Advies in zake Beroepskeuze en Vak opleiding, gaf op gemoedelijke wijze eenige zeer practische wenken. Een warm woord van hulde bracht spreker aan ouders wien het een niet klein offer is hun zoon een goed vak te laten leeren en die toch dit offer brengen. In de plaats van den Z. E. Pater Rector van het Gymnasium, die plotseling verhinderd was om op zijn bekende keurige manier het woord te voeren, behandelde Pater Directeur het Onderwijs op het Patronaat en deed o.a. voorlezing van een schryven van het Hoofd der Lagere Landbouw school, waarin de heer Wijnhoven verklaarde het ten zeerste op prijs te stellen, indien zijn toekom stige leerlingen eerst eens wat onderwijs op het Patronaat genoten. Jammer dat Dokter Struben, die zoo leuk al lachende de waarheid kan zeggen, door ambts bezigheden was belet, alsook de E. A. heer Burgemeester van wien men gaarne een pittige en zoo hartelyk gemeende toespraak aanboort. Tot slot van den gezelligen en leerzamen avond werden opvoedkundige gedichten voorgedragen. Dezer dagen kocht eene com missie uit Saksisch Silezië, onder lei ding van den heer Hensgens Roosteren en den heer van Rhee, Castenray, in onze gemeente 6 stuks beste jonge afstammelingen van 23 jaar van den Kampioen-hengst 1923 «Germinal". De prijzen beliepen 15002000 gld. terwijl voor een in Zuid-Limburg zelfs f 2850 werd besteed. Dat men met auto's ook over slechte wegen kan rijden, bleek deze week, toen een auto van Merselo naar Werverslo reed. Dit was de eerste keer dat zulk modern voertuig aldaar aankwam. Bij de gister gehouden aanbe steding voor het rijden van den paar dentram werd slechts een inschrijvings- hiljet ingeleverd n.l. van W. Claessens alhier voor f 5500 per jaar. Paaschmaandag wordt bij P. van Opbergen Markt alhier geopend het fotografisch atelier van Fr. Linders Jr uit Venlo. De reputatie die Linders als fotograaf geniet waarborgt bij een sprekende gelijkenis een keurig en goed verzorgde afwerking. Voor vergrootingen en voor het op nemen van groepen verstrekt P. van Opbergen de noodige inlichtingen, alwaar ook voor Heeren amateurs alle benoodigdheden verkrijgbaar zijn. (Adv.) Paaschcommunie en Eerherstel. Pater Joachim SS. CC. verzoekt ons plaatsing van het volgende De zeer talrijke leden van het Ge nootschap der Paaschcommunie van Eerherstel, die op zich namen, zonder zich nochthans op zonde te verplichten, ieder jaar, huiten hun eigen Paasch communie, gedurende den Paaschtijd minstens een H. Communie van Eer herstel te doen met inzicht, hierdoor de plaats te vervangen aan het Eucharistisch Feestmaal van een dier ongelukkige Katholieken, die hun Paaschplicht niet vervullen, herinneren wij te dezer gelegenheid dringend aan hun eereplicht. Nieuwe leden kunnen zich opgeven bij de Paters der H.H. Harten, te Ginneken, alwaar ook inschrijfbewijsjes met statuten gratis verkrijgbaar zijn. Kloostercommuniteiten kunnen zich collectief laten inschrijven. Deze vereeniging bestaat hier in Venray ook en telt reeds ruim 300 leden. Nieuwe leden kunnen zich nog opgeven bij den Eerw. Directeur en de bestuursleden van de Maria-Con- gregatie. Conform den eisch van den officier van justitie werden de in het huis van bewaring te Roermond gede tineerde arbeiders A. C. en W. J., beiden van hier, wegens diefstal en heling van paardentuig van den land bouwer G. van hier veroordeeld ieder tot een jaar en zes maanden gevange nisstraf. Postkantoor te Helden-Panningen en te Horst. Naar wij vernemen had Maandag j.l- alhier het Bestuur der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Noorde lijk-Limburg een onderhoud met den Weledel. Gestr. Heer J. A. Feickens, Adjunct-Inspecteur der Posterijen en Telegrafie te Maastricht, welke de zienswijze kwam vernemen omtrent haar plan om deze postkantoren in hulppostkantoren te veranderen. Het Bestuur der Kamer van Koop handel adviseerde daartoe niet over te gaan, maar de Postkantoren in haar tegenwoordigen toestand te behouden met het oog op de belangrijkheid dezer Slaatsen en den vooruitgang welke al- aar plaats vindt. Anne tobber. H. B., een ongelukkige, die bijna blind is, leed armoede en trachtte zijn kostje te verdienen met wat smokkel waar. Onder Wanssum had hij zonder geldig document 4 kruiken jenever vervoerd. De man werd veroordeeld tot boete van f 52.30. Het recht moet nu eenmaal zijn loop hebben. De president advi seerde beklaagde gratie te vragen aan II. M. de Koningin. De man is opge nomen in het Blinden-Instituut te Grave. HORST. Op de publieke aanbeste ding voor de vergrooling der St. Lam- bertuskerk alhier, werd ingeschreven als volgt Engelen Tegelen f 49300; Geerals Blerick f 47600Gooden Meijel f47500; Peeters Horst f 46816 Cuppen-Haegens, Horst f.45556. Het werk werd aan de laagste in schrijvers gegund. HORST. Dinsdag veroordeelde de Rechtbank den in het huis van bewa ring gedetineerde koopman J. op de L., van hier wegens den door hem bij den fabrikant R. alhier gepleegden manufac- turendiefslal tot 2 jaar gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest. De eisch was 4 jaar. Paarden naar Duitschland. Woensdag passeerden te Gennep met den trein wederom enkele wagons met paarden. Vele jonge paarden gaan hier den laatsten tijd over de grens naar Duitschland. De Maasbrug. Ten behoeve van de scheepvaart in de gekanaliseerde Maas, zal de Maas brug te Roermond 1.50 meter hooger gelegd worden. R. K. Linihurgscke Middenstand. Te Roermond vergaderden Maandag op verzoek van het hoofdbestuur van den R, K. Limburgschen Middenstand, een aantal afgevaardigden van diverse middenstands-organisaties in Limburg. Besloten werd tot het invoeren van eene uniforme kontributie voor al de afdeelingen en welke zal bedragen f5, van deze f 5 wordt de helft afgedragen aan de betrokken afdeelingen. De afdeelingen welke met dat bedrag haar huishoudelijke uitgaven niet kun nen dekken, zijn vrij nog een aparte kontributie van hare leden te heffen. Momenteel worden door twee leden van het bestuur, de heeren M. H. Plusjé, te Maastricht en L. Peeters, Roermond, en door den geest.-adviseur, den Zeereerw. Pater Petrus Nielen O.F.M. van Noord- tot Zuid-Limburg spreekbeurten gehouden, om te komen tot heropleving van de afdeelingen en van den Limburgschen Middenstands bond. ROERMOND. Op de Coop Eiermijn van Maandag was de aanvoer 2600000 eieren. Hoogste prijs f7.50. Laagste prijs f 5.50. Prettige thuiskomst. Een Hoensbroeksch mijnwerker was werkzaam op de Belgische mijnen. Toen hij eens naar huis ging om vrouw en kroost aan hel hart te druk ken, bleek dat hij niet veel meer in te brengen had. Een kostganger had zijn rechten en plichten overgenomen. En toen de mijnwerker daartegen pro testeerde werd hij door zijn plaatsver vanger met een bezemsteel bewerkt. Met bebloeden kop vluchtte «vader" de straat op en ging later zijn droef wedervaren aan de politie verhalen. Ontaarde ouders. Door de politie te Ileerlerheide werd heden 'n inval gedaan in een woning aldaar tijdens afwezigheid der ouders. In een der vertrekken werd een dochtertje aan een ketting vastgelegd aangetroffen. Wegens mishandeling werd tegen de ontaarde ouders proces-verbaal opge maakt. Uitvoer van Paarden. In de omgeving van Sittard, zijn dezer dagen niet minder dan 200 paar den naar Duitschland over de grens uitgevoerd. Katholieke onderwijzers naar Rome In den loop van de volgende week worden, naar de Msb. meldt, te Rome circa zeventig katholieke onderwijzers uit Holland verwacht, behoorende tot de «Club Nijmegen". Gemengd Nieuws. Aanbesteding. Voor het te bouwen klooster met Gasthuis en Kapel te Deurne, waren laagste inschrijvers Gebr. van Grinsven te Oss, voor de som van f 289.900. Doodelyke val. De 12i/*-jarige C. L. uit de Bloemer- straat te Nijmegen, die op een duiven- plat op den uitkijk stond is van die 12 meter hooge plaats gevallen en met schedelbreuk opgenomen. Hij overleed weldra aan de gevolgen. Ongeluk op een korenmolen. Dinsdagmiddag kwam de oudste zoon van den molenaar J. te Groesbeek met zijn kleeren in aanraking met het drijfwerk der molensteenen. Voordat iemand hulp kon verleenen, werd de man eenige malen rond geslingerd. In zeer ernstigen toestand werd het slachtoffer naar het ziekenhuis te Nijmegen vervoerd. Nader wordt nog gemeld dat de on gelukkige W. J. uit Groesbeek, die zoo vreeselijk tusschen het raderwerk van den molen kwam, Woensdagavond in het ziekenhuis is overleden. Het drama te Val ken s waard. Het Gerechtshof te Arnhem heeft Donderdag uitspraak gedaan in de bekende strafzaak tegen C. P. deWert, huisvrouw van M. Desmet. Zij werd veroordeeld tot een gevan genisstraf van 3 jaar en met last tot hare gevangenhouding. De eisch was 4 jaar gev.straf. De handel in higgen wordt in Maas en Waal weer leven diger. Kon men voor eenige weken zijn dieren bijna niet kwijt raken, thans worden ze weer gretig opgekocht. Men besteedt thans f 12 tot f 14. Doodgereden. Zondagnacht heeft op het spoorweg emplacement nabij het kolenpark aan de Palmstraat te Nijmegen een tragisch ongeluk plaats gqhad. De nachtstoker, de 30jarige G. V. uit de IJselstraat kwam op onverklaar Dare wijze bij het rangeeren tusschen de buffers van een locomotief en een spoorwagen. De ongelukkige was on middellijk dood. Een drama te Baarn. Een verhongerde arrestant? Te Baarn heeft zich een drama af gespeeld, waarover de personen, wien het bekend is, slechts fluisterend spre ken. Alleen een paar personen zijn op de hoogte van een aantal betreurenswaar dige fouten, die door eenige ambtenaren van het politiekorps moeten zijn ge maakt en die een nog betreurenswaar diger gevolg hebben gehad. De »Tel." heeft in verband met de geruchten een onderzoek ingesteld en niettegenstaande de omstandigheid, dat men zich van ambtelijke zijde omtrent deze zaak niet wilde uitlaten, kan het bladzij het ook onder voorbehoud het volgende melden In den middag van 25 Maart stapte een in het plaatsje welbekend zwerver, de ongeveer 55-jarige P. Richter, wo nende te Blaricum het politiebureau binnen en vroeg, zooals te doen ge bruikelijk is, om nachtverblijf gedurende den avond en den nacht. Dit werd hem verleend, en des avonds sloot men hem in het logies op, dat vroeger als arres tantenlokaal in gebruik was. Het is een s'eercen gebouwtje, dat in den tuin tusschen de gemeente-secretarie en 't politiebureau staat. Alvorens hij zich ter ruste begaf, heeft de dienstdoende beambte hem volgens voorschrift nog gefouilleerd. Een ander voorschrift, n.l. dat de om nachtverblijft vragende personen in het z.g. nachtregister worden inge schreven, werd eveneens opgevolgd. Om 11 uur wisselden de ploegen. Bij deze gelegenheid moet de agent Van der Groot, die Richter had inge sloten, hebben vergeten, den wacht commandant Huisman mededeeling te doen, van het feit, dat er iemand in het gebouw was opgesloten. Ver volgens zou Huisman hebben vergeten, het nachtregister in te kijken en is de volgende agent naar huis gegaan, zon der dat hij het nachtlogies had gein specteerd. Het geval wordt er nog ergerlijker door, als men weet, dat de hoofdagent Straatman des middags om 5 uur van dien bewusten dag nog met den zwerver heeft gesproken. Niemand dacht verder aan Richter. Tot op den avond van 11 April, dat is 18 dagen later, een tweede zwerver zich voor nachtverblijf aanmeldde. De agent, dip nu dienst deed, ging hem voor naar het steenen gebouw, maar toen hij de deur had geopend deipsde hij terug voor den stank, die hem uit het lokaal tegemoet sloeg. Hij zag tot zijn schrik het uitgeteerde lijk van Richter op den grond liggen. Eenige minuten na deze ontdekking, was het heele politiekorps rep en roer. Het eerste onderzoek werd ingesteld door den gemeente-arts dr. Heybriek, die konstateerde, dat de ongelukkige den hongerdood was ge storven. De inspekteur van politie, de heer Ducelliér Muller, nam de betrokken beambten een uitvoerig verhoor faf, waaruit gebleken moet zijn in hoeverre v. d. Groot, die vergeten had den wachtcommandant mededeeling te doen en Huisman, die verzuimd had het boek in te zien, verantwoordelijk moeten gesteld worden voor deze ont zettende nalatigheid. Tegen beide be ambten is proces-verbaal opgemaakt. Op last van den burgemeester, Jhr. v. Reenen, werd beslag gelegd op het lijk. Per verzegelde kist werd het ter schouwing naar Utrecht overgebracht- Natuurlijk heeft het verbazing ge wekt, dat de slumperd geen lawaai heeft gemaakt. De burgemeester en de inspecteur van politie hebben in ver* band hiermede proeven genomen en gebleken is, dat, wanneer men tegen de deur van het logies trapt en slaat, het buiten flauw te hooren is. Dit zal Richter dan ook wel gedaan hebben en de concierge van het gemeentehuis herinnert zich thans', dat hij op Zondag voor acht dagen een zwak geschreeuw heeft gehoord. Hij dacht aan het geroep van een der pauwen uit 'n nahurigen tuin en sloeg er verder geen acht opt ook niet toen hij het geluid weer op den daaropvolgenden Maandag hoorde. Ook is gebleken, dat een behoorlijk kommunikatie-middel, als b.v. een schel van het logies naar het politiebureau, waar steeds iemand op wacht is ont breekt. De burgemeester van Baarn heeft bovenstaande bevestigd. De Tel. meldt nog dat de sectie op het' lijk van Richter te Utrecht is af- geloopen. Voorloopig meent men,aldus het blad, te kunnen vaststellen, dat de ongelukkige niet gestorven is ten gevolge van een ziekte. Ook is het niet waarschijnlijk dat de dood is in getreden in de eerste dagen na de opsluiting. De maag bevatte ongeveer niets. Voorts deelt het blad mede, dat de wachtcommandant Huisman, die niet in het nachtlogiesboek heeft ge keken, in het ochtendrapport voorden burgemeester heeft geschreven, dat er aan niemand logies Was verleend. Hij verklaarde dat hij nooit dê logieslijst inkeek als hij den dienst overnam. De andere politiebeambten deden dit wel De moord te Helvoirt. De vermoedelijke dader van den moord op Brekelmans te Helvoirt blijft nog steeds ontkennen. Op last der justitie is het lijk opnieuw opgegraven. Het hoofd van den verslagene is thans naar Amsterdam opgezonden om te doen onderzoeken hoeveel slagen zijn toegebracht. Groote Haringvangsten in de Zuiderzee. Men schrijft uit Huizen Nu het haring-seizoen doorzet en de groote voorjaarstrek tegen den Eem- mond en den Gooischen wal is gestuit, wordt in dit gedeelte der zee een massa haring gevangende Spakenburger- vloot van 180 vaartuigen, nog versterkt met een 5-tal Huizerbotters is dag en nacht in de weer; binnen een drietal dagen werd hier resp. 50, 60 en 75 last haring over den afslag gefinancierd, telkens dagomzetten van boven 1/2 mil- lioen stuksde prijs bleef pl.m. 50 ets. per tal, ofschoon prijsdaling, waar hier niet voor export, doch hoofdzakelijk voor de eigen hokking-industrie en de binnenlandsche markt gekocht wordt, zeer waarschijnlijk is. De vangplaatsen voor de GooiEemlandkust «koken" van de haring zooals de visscher zegt; de netten stroomen vol, grooter omzet ten zijn hier nog niet geweest; in de middelweek bracht de visschersvloot 200 last is 1 millioen stuks haring aan den afslag doch nog grooter kwan tum vervoerden de koopersschuiten en vrachtbotters, die met de kenmerkende «vlag in top" tusschen de visschers vloot doorvaren en op open zee op- koopen. Deze reusachtige hoeveelheden ko men niet eens via den vischafslag, maar gaan naar derookerijen met de haringladingen. Zijn de vangsten op zee overgedaan, dan gaat het vischmateriaal meteen weer overboord. De 15 rookerijen zijn druk in de weer, een hunner smoorde in één dag.... 1300 tal haring, dat is 260.000 stuks. Een Ylaanisch student doodgeschoten. Dinsdagnacht heeft een Waalsche student der Leuvensche universiteit, zekere Kolhac, uit de provincie Luxem burg, die, naar de Msb. verneemt, reeds sedert een paar dagen een kwaden slag in het schild voerde, twee revolverschoten gelost op den Vlaamsch- gezinden student Vallaeys van Rous- selaere, die aan het slotbanket van hel Groot Nederlandsch Congres had deel genomen en met enkele andere studen ten kalm naar huis ging. Vallaeys, die het laatste leerjaar der ingenieursschool volgt, werd levensge vaarlijk in de longen getroffen. Hem werden de li. H. Sacramenten der Stervenden toegediend. De dader, student van de landbouw- stichting, die oud-strijder is, legde bij zijn aanhouding een weerzinwekkend cynisme aan den dag. Hij verklaarde uit ras fanatisme te hebben gehandeld. De Burgemeester en Wethouders van Venray doen te weten, dat door den Raad dier gemeente in zijne vergadering van 13 Februari 1924 is vastgesteld de volgende verordening Verordening tot wijziging der verordening op de heffing van opcenten op de hoofdsom der Rijksinkomstenhela3tiDg in de gemeente Ven ray, vastgesteld 27 Ootober 1921 en goedge keurd bij Kon. Besluit van 18 Februari 1922 no.. 21. Zijnde deze verordening goedgekeurd bij Kon Besluit van 26 Maart 1924 No. 6, waarbij de verordening de dato 27 October 1921. houdende voorschriften, naar welke de belasting zal worden ingevorderd, is aangehaald. En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort den 19 April 1924. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, O. VAN DE LOO De Secretaris VAN HAAREN. St. Antonius-Patronaat. Op Paasch Zondag geen Patronaat. Indien er a s. week werkzaamheden zijn op het Sportterrein, mag het niet worden bespeeld. Burgerlijke Stand VENRAY. 11—18 April GEBOREN Alfons J. Vandevenne, Oostrum Johannes Chr. W. Voerman*, Zw. Klef Wilhelmina M. H. Loonen, Brienshoek Wilhelmus H. M. M. Tacken. Oostrum Maria J. Reijndersi Langstraat Gertruda E J. vd Munckhof. Gr. srraat Mathilda J. G. Verheugen, Groóte straat Arnoldus H. de Ponti, Oirlo OVERLEDEN Wilhelmina Klaassen, weduwe van Goumans, 93 jaar, Leunen 3 patiënten St. Servatius, 2 St. Anna Degene, die nog een karabijn van de Burgerwacht onder zich heeft, wordt in zijn eigen belang dringend uilge- noodigd, dit ten spoedigste in te leveren ter Secretarie. Venray 17 April 1924 De Burgemeester van Venray O. VAN DE LOO Kerkelijke diensten Ie Vmrm. Parooh1»k#»rfe Morgen, Hoogfeest van Paschen. half 4 Vespers Maandag 2e Paaschdag, de diensten als op Zondag. Dinsdag halfS en 8 uur leesmis Woensdag halt 8 zieledienst voor de Eerw Zuster Maria Cbristioi (Victorini Linders). 8 uur jaarg voor Jooannes Verblakt Donderdag half 7 te Veitum H Mis, half 8 leesmis, 8 uur jaarg. voor Herman Pessers en «chtgenoote Vrijdag 6 uur gezongen H. Mis ter eere van St. Marcus, waarna processie, half 8 leesmis, 8 uur jaarg voor Jan Camps Zaterdae kwart na 4 Lot. As. Zondag in de Mis van 8 uur zullen de kinderen hun le H. Communie doen. Donderdag, Vrijdag en Zaterdag moeten zij om 11 uur in de kerk zijn om te oefenen. Voortaan de eerste H. Mis om 6 uur Paterskerk Morgen om 5, 6 en 7 uur H Mis. 8 uur de Hoogmis yoor de leden der Aartsbroederschap, na de hoogmis processie, om 5 uur Lof. Genei ale absolutie voor de leden d8r Derde Orde. Maandag 2e Paaschdag de H. Missen als op Zondag, om 5 uur Lof Dinsdag half 8 hoogmis ter eere van St. An- toniu8, om 6 uur Lef Donderdag feest van den H. Fidelis van Sig maringen, volle aflaat o.g.v. Om 6 uur Lof Vrijdag halt 8 hoogmis, om 6 uur Lof en H. Kruisweg. Vóór de hoogmis processie voor de vruchten der aarde, wegens het feest van den H. Marcus, dat dit jaar om den Paaschtijd verzet Deze week wordt de kerk schoongemaakt. Men wordt verzocht Dinsdag zijn stoel mee naar huis te nemen. St. Jozef Smakt. Op 2e Paasshdag zal om 3 uur een plechtig Lof met preek gehouden worden voor de pelgrims Worden gevraagd Bekwame metselaars en timmerlieden 1 koetsier voor den tram voor dadeiijk 6 boerendiensttneiden 1 koperslager 3—4 j aan het vak 1 keukenmeid voor 1 Mei 30 sigarenmakers voor Kaldenkirchen 2 sigarensorteerders 1 jongen 1314 j. v. boerenwerk Bankwerkers, smeden en electriciens aan de Staatsmijn Maurits. 10 boerendienstmeiden 1 jongen 15 j kunnende melken 6 bekwame boerenknechts 1 schoenmakersknei hi halfwas 3 smidsknechts bekend met alle werk en hoef beslag 1 sohoenmakersknecht 1 huishoudster voor een R. K. Gee«telijkr 1 burgerdienstmeid van 20 tot 24 jaar 4 jongens voor de s'eenfabri» k Bieden 2tch aan 1 chauff ur ef' koetsier 1 t>oerendien-tknecht 24 j I boerc knecht '9 j '3j*nge jongen voor loopwerk enz 1 gediplomeerd boekhouder 3 kantoorbedienden Voor de blijken van belangstelling, ondervonden bij mijn 50jarig Jubileum als Lid van het Kerkelijk Zangerskoor, op 15 April j.l., mijn oprechten dank. Wegens het Hoogfeest van Paschen is de Bibliotheek niet Zondag doch Maan dag geopend op de gewone uren. Zondag 27 April wordt de bibliotheek gesloten Men gelieve alsdan alle uitgeleende boeken terug te bezorgen. 20 V Coöp. Verbruikvereeniging maakt bekend, dat de Winkel op len Paaschdag, Hemelvaartsdag, le Pink sterdag, Maria Hemelvaart, Allerheili gen en Kerstmis den geheelen dag GESLOTEN is. Tevens iederen ZONDAG na twaalf uur GESLOTEN. U HET BESTUUR van den Het Bestuur der Paardenverzekering heeft in zijne vergadering van 13 April j.l. besloten de uitkeering voor onteigende paarden te verhoogen, van 80 pGl. op 90 pCt. met ingang van 13 April. Het Bestuur V. PIJLS, Voorzitter B. KRUYSEN, Secretaris. Aanvang 2 uur. Terrein Leunst Voorbehoi^ Degenen, die hiinn behoedend tegen vlékzi enten, kunnen zich mijnen huize. De leden van de Ver »St. Antonius" moetei bij een der bestuur* bekende voorwaarden. De H bomt vien nas do Biljart G rp Paasch-N 's avonds om h< IIOFSTRAj Wij vork begin volgende week laden aan f 13 pel' 1 31. Hendriks Alle LAN verzekeren bunn legen HAGEI Verzekeringsm met VASTE I Ie Omdat zij de bek Hagel ve' zeker iogsrr 2e Omdat zij de ho biedt. 3e Omdat zij een,e n vaste premies en L dus met stelligheid geheel schadeloos en aan het einde premievei hooging 1 4e Omdat zij de ram nauwgezetheid doei Premie 90 cent p verzekerd k Voor inlichtingen zi den Hoofdagent H. JACORS. Scl sorteer; door eenieder geken en in verhouding to goedkoopste, is th aangevuld met de Corsetten voor dames Corsetten voor alle gelegen! Elastiek Corsetten Alle nummers vcwerven ach DAMES eo 11 door zeer ho<i en snel scijgi Br. aan BERC Na sa-.kad- 335 mmz tegen Paschen, wege treden der tegenwoo goed kunnende mell Wed. P. BAETEM Biedt zi een Jongen voor alle boerenwerl Adres Bureau de2 Te koop Adres Bureau 4e2 i

Peel en Maas | 1924 | | pagina 2